1998 goed jaar Texelse musea Persprijs IBN voor Peter Reijnders Kunstzinnige vrouwen klankbord van elkaar TEXELSE COURANT Yoga en filosofie Cursus stamboom en oud schrift Medische zorg Wat ik zeggen wou... Namen schoolfoto nu al compleet Kerkdiensten Zondag 10 januari Keniagroep blijft gelden vergaren Bevestigingsdienst predikantenpaar Gereformeerde kerk Jaartelling Cursus afvallen met Slank '82 Vakanties via Rode Kruis oud Papier m Open dag FITT Welkomstdienst Basketbal VRIJDAG 8 JANUARI 1999 Zaterdag om half twee begint in expositiecentrum 'Tusse de banke aan de Groeneplaats een foto- en schilderijententoonstelling van Inge Buijs (30) en Wieneke Boon-van den Kieboom (25) Beide vrouwen tonen een collectie van tientallen werken die vrijwel allemaal in het afgelopen jaar tot stand zijn ge bracht. Inge Buijs kan bogen op de meeste ervaring in de kunst. Geboren en getogen in Noord-Brabant stu deerde ze daar in 1993 af aan de Sint Joost-academie Nadien expo seerde ze onder meer in Tilburg en Rotterdam en in de bibliotheek en het raadhuis in Den Burg. Haar olie- acryl- en waterverfschilderijen zijn vooral portretten van mensen. 'Deze mensen zijn een personifica tie van een gevoel, een gedachte of de herinnering aan een situatie die me om de een of andere reden le vendiger is bijgebleven dan andere situatie's', zegt ze. Ze toont ook te keningen en foto s Haar relatie met Texel heeft te maken met familie banden Haar oma Lena Buijs woonde er en ze bracht er lange tijd al haar vakanties door. Vijf jaar ge leden kwam ze op Texel wonen; ze vond werk als receptioniste bij 'Bos en Duin'. Daar maakte ze kennis met de daar in de bediening wer kende Wieneke Boon. Die is gebo ren in Kesteren en werd ingezetene van het eiland door haar huwelijk met Peter Boon. Fotograferen 'zit' in de familie Boon Schoonvader wijlen Henk Boon was er al hevig mee bezig en was in de vijftiger ja ren medeoprichter van de toenma lige fotoclub De Kiekendief De kunstcarrière van Wieneke moet eigenlijk nog beginnen Ze startte het afgelopen jaar aan de Rietveldacademie in Amsterdam en kreeg bekendheid door een op merkelijk initiatief om het geld daar voor op tafel te krijgen Ongeveer de helft van de kosten wordt betaald door sponsors die ze tijdens een succesvolle actie wist te vinden. Sindsdien gaat ze vier keer per week naar Amsterdam, wat een hele belasting is voor een moeder. Ze wil geen overtrokken verwach tingen wekken 'Ik laat werk in wor ding zien. Het is nog ruw en ongepolijst, soms onaf en altijd volop in ontwikkeling'. De twee ontmoetten elkaar in 'Bos en Duin'. Het kwam tot vruchtbare samenwerking op kunstgebied en de twee zijn vast van plan om ook in de toekomst als team naar buiten te treden al willen ze zich geen 'col lectief' noemen. De tentoonstelling duurt tot 21 ja nuari en is zaterdags, zondags, maandags en woensdags open van 10.00 tot 18.00 uur en vrijdags van 10 00 tot 21.00 uur. De opening morgen om half twee belooft een weinig plechtige maar bijzondere aangelegenheid te worden Naast genodigden zijn daarbij ook andere belangstellenden welkom Inge Buijs (links) en Wieneke Boon met de portretten die zij van elkaar maakten. (Foto Harry de Graal) Margo Bik uit Den Burg start vol gende week een nieuwe serie van 15 yoga- en 15 filosofielessen Deze kunnen apart of in combinatie worden gevolgd De filosofielessen gaan over hel 'oude westerse we ten', beschreven in de kabbala en de tarot-kaarten Aan de hand van tarot-kaarten kan men meer over de innerlijke werkelijkheid te weten ko men 'Een avontuurlijke ontdek kingsreis De tarot-voorstellmgen zijn een spiegel van onze ziel.' De lessen zijn na elkaar op dinsdag avond of donderdagochtend Een les kost ƒ12,- per uur, een combi natie van twee lessen ƒ21,- per twee uur Informatie, tel 315235. Onder het motto 'Van wie bee-je d'r ienr start de Historische Vereni ging eind januari met een cursus genealogie (stamboomonderzoek) voor beginners. Ook staat een cur sus paleografie op stapel, waarbij wordt geleerd oud-Nederlands schrift te lezen. Beide cursussen, die worden gehouden in 'Tusse de banke' en met nadruk voor beginners zijn bedoeld, beslaan voorlopig zes bijeenkomsten; dag en uur in overleg met de deelne mers. De kosten bedragen ƒ10,- voor leden en ƒ15,- voor niet-leden. Voor informatie en opgave: Gerard van der Kooi, tel. 313 978. Artsen: Uitsluitend voor spoedgevallen van zaterdag 08 00 tot maandag 08 00 uur Dokter W Vos, Haffelderweg 2, Den Burg, tel 31 20 23. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is er spreekuur zater dag en zondag om 18 00 uur precies in het tandheelkundig centrum, Witte Kruis- laan 19. Den Burg Bi) ongevallen of bloe dingen is een tandarts bereikbaar via één van de volgende telefoonnummers 31 30 86 (R Heerenveen), 31 47 27 (P Meuleman), 31 46 69 (C M. van Karsen) of 31 22 70 (J G de Winter) Verloskundige praktijk: T M Niehoff en N Lammers, De Ruyterstraat 87, Oudeschild Dag en nacht bereikbaar via tel 31 30 90 of 06-51 40 48 72 GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord- Holland. Voor alle hulp, zorg en informa tie op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-65 02 22 - Afdeling huishoudelijke en verzorgende hulp Jonkerstraat 6, Den Burg, tel 31 41 52 Spreekuur elke werkdag van 9 00-10 00 uur. Afdeling jeugdgezondheidszorg. Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 31 32 41 Spreekuur elke werkdag van 8 30-9.30 uur - Uitleenmagazijn/servicepunt; Schoon oord-singel 24. Den Burg, tel. 31 32 41 Geopend elke werkdag tussen 13 00- 14 00 uur. - Diëtiste voor afspraken elke werdag van 08 30-17.00 uur. tel 0223-65 01 23. Kraamhulp: Voor directe kraamhulp op Texel en na poliklinische bevalling Kraamcentrum Noordhollands Noorden Den Helder, tel 0223-54 00 88 (24 uur bereikbaar) OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen 1-1-2 Of bel de Meldkamer Noord holland-noord 072- 564 4444 Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is dagelijks open van 9 00 tot 17 00 uur. Telefoon tijdens kantooruren 32 21 88; buiten kantooruren 072-51 22 222 Bij spoedeisende gevallen 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 32 21 88 Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11Den Burg Alleen in spoedgevallen, tel. 31 25 27. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen bel tijdens kantooruren 31 94 13 (De Nieuwe Skuul) Kustwacht: Voor meldingen van sche pen en zwemmers in nood tel. 31 62 70 Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 564 4444 Kunstgebitreparatie: Tandpro- thetische praktijk Van Kralingen (samen werkend met het tandheelkundig cen trum; voor ziekenfonds- en particulier-verzekerden), tel 31 20 69 Tandtechmek R Van Oosten (particu liere praktijk), tel. 31 06 05 Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg tel 31 21 12. Maandag t/m vrijdag 8 00- 18 30 uur, zaterdag 10 00-13.00 uur en 15 00-17 00 uur, zondag 1100-12.00 uur en 16 00-17 00 uur. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen elijkhgnJ van Je rcd-smc Alle personen op de oude schoolfoto uit de Texelse Cou rant van dinsdag zijn nu al be kend. De krant lag amper in de bus, of de telefoon bij Simon Dros rinkelde onophoudelijk. Le zers maakten hem er op attent dat het niet om een school in Oosterend ging, maar Midden- Eierland. Eén abonnee die mees ter Keijser herkende, meende dat het De Waal betrof maar dat was dus niet juist. Al spoedig droeg Arie Blom uit Den Burg de oplossing aan. Hij was in het bezit van een kopie van de foto. mét alle bijbehorende namen. Ook de datum was bekend' 30 april 1925. Toen beide afdrukken met el kaar werden vergeleken, bleek dat op Bloms exemplaar niet 47maar 48 gezichten te zien zijn. Uiterst rechtsboven stond een jongen die op de -in de krant afgedrukte- foto van Dros ontbrak. HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 10.00 uur gezamenl dienst in Geref kerk. voorganger ds J. ter Haar De Waal: geen dienst De Koog: 9 30 uur ds. J Vlasblom Den Hoorn: 11 00 uur ds J Vlasblom Oosterend: 9 30 uur dhr G Iwema uit Purmerend Oudeschild: 11 00 uur dhr M D Kui per De Cocksdorp: 11 00 uur dhr G Iwema uit Purmerend GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10 00 uur gezamenl. dienst in Geref kerk samen met Hervorm den o.l.v. ds. J ter Haar. 19 00 uur zangdienst Oosterend: 9.30 en 19 00 uur ds J Vonk GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooster end 10.00 en 16.00 uur dienst GEREFORMEERDE KERK (Vrijge maakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg 10 00 uur kerkdienst ds. L van Wijk-Hoekstra, bevestiging nieuwe kerkenraadsleden, Avondmaal, uitz via De Lichtboei BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg 10 00 uur ev A van der Hagen uit Den Helder, 19.00 uur ds. G Sipkema, welkomstdienst m.m.v. blazersensemble DEK Den Hoorn, uitz. via De Lichtboei ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: za. 19.30 uur dameskoor, uitzending via De Lichtboei; zo, 9.30 uur uitz RK kerkdienst via Radio Texel; zo 10 45 uur herenkoor Oosterend: za. 15.00 uur De Cocksdorp: zo. 9.30 uur Sint Jan: za. 16.00 uur JEHOVAH S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg; geen bijeen komst i.v.m kringvergadering Hier volgen de namen: 1 Cor Zegers; 2.Klaas Westgeest; 3 Klaas de Waard, 4.Frans Geense, 5.Lammert Bakker; 6.Piet A. Zegers; 7.IJsbrand Geense; 8 Adriaan Zegers; 9 Paul Geense; 10.Leendert Schot. 11 Jacob Roe per; 12.Jan van Strien; 13 Henk Dob; 14.Koos Koole; 15Ben Halsema; 16 Dick Geense; 17.Dirk Boon; 18. Jaap Schaatsenberg; 19.Jaap Westdorp, 20.Toon Boon; 21.Klaas Knol; 22. Juf Muste; 23.Martje Knol, 24.Trijntje Dros; 25.Janna de Naayer; 26 Rennetje Dob; 27.Jannie Bakker Hd; 28.Janme Bakker, 29.Mart Bakker; 30.Dina Bulder; 31 Trijntje Nauta, 32.Adriaan Westdorp; 33 Ben Dros; 34.Cobie Eelman, 35.Martje Daal der; 36.Mar Schaatsenberg, 37.Meester Keijser; 38.Pietje Dob; 39.Kobie Smit; 40.Mientje Geense; 41.Anme van Hoek, 42.Dick Dros, 43.Gerrit Geense; 44 Kees Daal der; 45.Anme Westgeest; 46.Corrie Dros; 47.Jannetje Boon; 48.Jo van Maldegem. De gezamenlijke duik die de vrijwil ligers van de Keniagroep op 1 ja nuari in het Noordzeewater namen, heeft meer dan tweeduizend gulden opgebracht Daarmee is nu bijna de helft van het benodigde bedrag bin nen. Zaterdag brengt de groep een be zoek aan De Waal en het zuidelijk gedeelte van Den Burg om er statiegeldflessen, buitenlands geld en allerhande zegeltjes op te halen De bewoners van de straten die worden bezocht, krijgen nog een briefje in de bus. Wie de groep mis loopt, kan met goede gaven ook te recht bij de klantenservice van de Hema. In de Gereformeerde kerk in Den Burg vinden op zondag 17 januari de bevesting, verbintenis en intrede plaats van ds. H.D. van Zessen en kandidaat M.G.J. Roepers. De bevestigings- en verbintenisdienst van het predikantenpaar begint om 14.30 uur en wordt geleid door ds. J. Jurjens uit Schalkhaar Het is voor het eerst in de Texelse ge schiedenis van de Texelse kerken dat twee echtelieden het predikant schap gaan bekleden. Met hun in trede komt voor de Gereformeerde kerk een eind aan een vacante pe riode van ruim een jaar. Na de dienst is er in De Poort achter de kerk gelegenheid om beide predi kanten persoonlijk te ontmoeten. In de eerste aflevering van de Kro niek van de Twintigste Eeuw, ge wijd aan het jaar 1900, wordt bij her haling beweerd dat de 20e eeuw begon met het jaar 1900, Dat is een wereldwijd verbreid, kennelijk onuit roeibaar misverstand. Brief schrijver Jaap Groen, die op de vol gende bladzijde 1999 terecht het voorlaatste jaar van de 20e eeuw noemt, heeft het beter begrepen, maar dat zal weinigen zijn opgeval len. En het is toch zo simpel' De tegen woordig gebruikte jaartelling werd ingevoerd in de tijd die nu 6e eeuw heet Men begon toen te tellen met 1 De oudste datum van onze jaar telling is dan ook 1-1-1, voorafge gaan door 31 december van het jaar 1 voor Christus (De tijdrekening kent geen jaar 0 Lastig om te reke nen. Daarom wordt voor de jaren voor Christus ook wel een tijd schaal gebruikt met negatieve jaar tallen, waarbij |aar 0 staat voor het jaar 1 voor Christus) Iedere eeuw telt 100 hele jaren De eerste eeuw liep dus van 1-1-1 tot en met 31-12-100, De tweede eeuw begon dus op 1-1-101 Doortellend ziet men dat de 20e eeuw en het 2e millennium eindigen op 31-12-2000. De 21e eeuw en het 3e millennium beginnen dus op 1-1-2001Zoals bij twee dozijnen appels de twaalfde appel de laatste appel van het eer- Wie zichzelf te dik vindt en wil lij nen, kan dit goede voornemen in daden omzetten. De organisatie Slank '82 start deze maand na melijk een nieuwe cursus 'ver antwoord afvallen'. Maandag is in gebouw De Poort (naast de Geref. kerk aan de Elemert in Den Burg) de eerste cursusavond, aanvang 19.30 uur. Deelnemers mogen volgens de me thode van Slank '82 alles eten, mits zij zich aan bepaalde voorwaarden houden. Er zijn dus geen verboden voedingsmiddelen. 'Alles mag, met mate. Dat is nog gezellig op de koop toe. Want wij doen het met el kaar. Dat is de kracht om het vol te houden', aldus mevr H Visser uit Andijk in haar persbericht over de cursus. De cursisten gaan dus sa men de overtollige ponden en kilo's te lijf en motiveren elkaar om een gezond gewicht te bereiken. Voor informatie en opgave, tel. 314171, of b.g.g. 0228-593604. ste dozi|n is, en met de eerste ap pel van het tweede dozijn. Ander voorbeeld stel u een bioscoopzaal voor met bijv. 21 rijen van 10 stoelen. De eerste rij stoe len is genummerd van 1 tot en met 10, en zo verder. De 200e stoel is de laatste van de 20e rij, die loopt van stoel 191 tot en met 200 De 21e rij begint met stoel nummer 201 Niet met stoel 200! Menigeen raakt in de war doordat mensenleeftijden worden geteld in voltooide levensjaren. Een baby wordt tot aan de eerste verjaardag 0 jaar genoemd, omdat het eerste le vensjaar nog met is voltooid. Op die wijze tellend zou het eerste jaar van de jaartelling met 0 moeten worden aangeduid Helaas is dat niet zo af gesproken. In de zesde eeuw werd het cijfer 0 wel gebruikt voor de getalvorming, maar nog met als ge tal met de waarde 'niets' Vooral in dit computertijdperk wordt het meer en meer de gewoonte om te beginnen te tellen met 0 Het zg. millenniumprobleem maakt de ver warring nog groter. Computers kun nen de overgang van 1999 naar 2000 met maken doordat veel oude programma's slechts twee posities voor het jaartal bevatten Zouden we in de jaartelling pas bij 1899 of reeds bij 2099 zijn aangeland, dan zouden precies dezelfde problemen optreden. Met het millennium heeft dit probleem dus mets te maken: het zou eigenlijk 'eeuwiaar- probleem' moeten heten ('Eeuw jaar' volgens niet al te oude edities van de Dikke Van Dale: Jaar dat met een veelvoud van honderd ge noemd wordt, waarmee een eeuw of eeuwtelling AFSLUIT. In die zelfde Dikke Van Dale staat ook letterlijk: De 21e eeuw begint op 1 januari 2001 Maar taal is nu eenmaal niet lo gisch; het woord millennium probleem is ingeburgerd en klinkt reuze interessant. De regels van de tijdrekening worden er echter met door veranderd. In goede zakagenda's van 1999 staat bij 1 januari 2000 vermeld dat de 21e eeuw pas een jaar later be gint Bij het Britse megaproject 'Mil lennium Dome' zijn ze er intussen ook achter gekomen. Weliswaar zal de komst van het 'magische jaar 2000' met een groots spektakel worden gevierd, maar intussen is een jaar later een extra viering toe gevoegd ter ere van het begin van het derde millennium. Het jaar 2000 spreekt sterk tot de verbeelding Nadat 1000 jaar lang het jaartal met een 1 als eerste cij fer is geschreven, gaat dat nu 1000 jaar lang met een 2 gebeuren. Alle vier de cijfers van het jaartal veran deren tegelijk. Een unieke gebeur tenis die zich slechts eenmaal per 1000 jaar voordoet Alle reden dus voor een feest|e. Maar de 21 e eeuw en het derde millennium van onze jaartelling beginnen toch echt pas een jaar later. Gerard Peet, Hilversum. De Texelse musea hebben een goed jaar achter de rug. 1998 was een absoluut topseizoen voor het Texels Museum. EcoMare, het Maritiem en Juttersmuseum en de Oudheidskamer trokken gezamenlijk meer dan 400.000 bezoekers, vele procenten méér dan een jaar eerder. De onderwaterzaal in EcoMare is een publiekstrekker bij uitstek ge bleken. Passeerden tot en met '96 jaarlijks zo'n 250.000 mensen de kassa, in '97, toen de waterzaal nog in aanbouw was, steeg hun aantal tot 270.000. Dit jaar kwamen er 313 308 bezoekers, een stijging van 16 procent. Ook de Oudheid kamer was in trek. Op 100 na kwa men er 7.000 mensen, een toe name van liefst veertig procent' Vreugde voor de organisatie en re- Gehandicapten en chromsch-zie- ken kunnen zich tot eind januari aanmelden voor een door het Rode Kruis georganiseerde vakantie in een aangepast hotel of op het schip 'J. Henry Dunant' Ook vakanties in het buitenland behoren tot de mo gelijkheden. Voor meer informatie en aanmelding kunnen geïnteres seerden terecht bij Nel Vermeulen, coördinator aangepaste vakanties afd. Texel, tel. 318 656 Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Morgen komt de papierwagen in de volgende straten: 7. Gasthuisstraat (vanaf Beatrixlaan richting centrum). Weststraat, Hollewal, Lijnbaan, Pater Witteplein, Gravenstraat, Warmoes straat en Molenstraat. I n Oudeschild wordt dinsdag 12 januari vanaf 15.00 uur door 'De Bruinvis' oud papier opgehaald, leder wordt ver zocht het tijdig gebundeld of goed ver pakt in dozen aan de straat te zetten. Zeehondenonderzoeker Peter J. H. Reijnders (54) uit Den Burg heeft maandag de persprijs 1998 van het Instituut voor Bos- en Natuuronderzoek gehad. Hij dankt deze eer aan de positieve wijze waarop hij zijn instituut in het afgelopen jaar in de publici teit heeft weten te brengen. Aan de prijs is een bedrag van f2 500,- verbonden Reijnders mag daarvan f1 000,- zelf houden. De rest gaat naar een door hem zelf te kiezen goed doel. Het was voor het vierde jaar dat de persprijs aan eén der ca 130 weten schappers van het IBN werd uitge reikt. De instelling ervan hing sa men met ingrijpende veranderingen bij het IBN Het instituut krijgt een marktgericht karakter en een bre dere doelstelling waardoor aan de weg timmeren belangrijk wordt. Peter Reijnders is verbonden aan de afdeling Aquatische Ecologie, die gevestigd is in 't Horntje. Dit Texelse onderdeel van het instituut is per 1 januari een werkgroep ge worden van de afdeling 'Ecologie en samenleving'. In beginsel houdt men zich daar bezig met (toege past) onderzoek aan het zoutwater- milieu Opdrachten bestaan door gaans uit het onderzoeken van effecten van menselijk handelen op de natuur, vaak met voorstellen om die effecten zo weinig mogelijk schadelijk te laten zijn. Maatschap pelijke en zakelijke belangen (zoals de recreatie) worden daarbij nadruk kelijk meegewogen met als ideaal duurzaam medegebruik van de na tuur Reijnders is vooral bekend gewor den door zijn onderzoek naar de oorzaken van de achteruitgang van de zeehond in het waddengebied. Hij geldt als dé expert op dit terrein en werkte als zodanig mee aan tal van publicaties en tv-uitzendingen. De IBN-jury, bestaande uit de me dewerkers van de afdeling voorlich ting, oordeelde dat Reijnders dit op uitstekende wijze heeft gedaan. De prijs werd overhandigd Bert Jan sen, hoofd van de communicatie afdeling van het IBN. Hij vertelde dat Reijnders vorig jaar al hoorde tot de drie genomineerden voor de prijs. Deze keer stak hij met kop en schouders uit boven andere IBN- ers die zich op publicitair gebied verdienstelijk hebben gemaakt. Reijnders onderzoek naar het trek- gedrag van de zeehond (dat een nieuw licht wierp op dit vraagstuk) leidde tot niet minder dan dertig arti kelen in kranten in binnen- en bui tenland. Jansen: 'Het is wonderlijk dat hij nog tijd overhoudt om aan onderzoek te doen'. Confrontatie Dat Reijnders ook zijn mannetje staat in het maatschappelijk debat op het gebied van natuurbeheer heeft hij bewezen in de nog steeds voortdurende confrontatie met het zeehondencentrum van Pieter- buren. Als goed doel waar een deel van het aan de persprijs verbonden geldbedrag heengaat heeft Reijnders het Papoeasteunfonds van eilandgenoot Harry de Graaf gekozen. 'Dit doel spreekt me aan omdat het kleinschalig is en met di rect en controleerbaar resultaat op mensen is gericht die het echt no dig hebben'. Peter Reijnders den om de Texelaars per adverten tie in deze krant te bedanken voor hun 'ambassadeurschap' Dissonant Enige dissonant in de hausse was het Maritiem en Juttersmuseum. De teller bleef steken op circa 80.000, hetzelfde aantal als vorig jaar De hoeveelheid bezoekers zou lager zijn uitgevallen als ink EcoMare niet speciale reductie- kaartjes zouden zijn uitgedeeld voor het museum in Oudeschild. 'In de perioden dat we die uitgaven, nam de bezoekersstroom waar neembaar toe', aldus Jan Kuiper. 'Aan de kwaliteit van de tentoon stellingen kan het niet liggen', vindt MJM-directeur Benno van Tilburg. 'Want er was veel te zien dit jaar.' Net als Kuiper zoekt hij de oorzaak, in de opening van het tweede juttersmuseum op Flora Jan Uit geest trekt die stelling in twijfel, 'We hebben hier 1000 tot 1500 belangstellenden gehad, dat kan Oudeschild de kop niet kosten. Tot dusver hebben we er niet veel werk van gemaakt. We zijn maar één keer in de week open en adverteren niet. We hebben ons rustig gehou den. Pas als we wel aan de weg gaan timmeren, kan dat wel eens veranderen.' Overige musea Het Agrarisch en Wagenmuseum in De Waal handhaaft met 12.500 kij kers een stabiel niveau. De vrijwilli gers werken elke woensdagmiddag hard aan de komende thema tentoonstelling, die in het teken staat van de bloembollen. Het Luchtvaartmuseum zit in een stijgende lijn. 'Iets meer dan 18.000', aldus Nico Mulder, wat neerkomt op een toename van zes procent. FITT houdt morgen open huis. Van 10.00 tot 15.00 uur is iedereen wel kom om een kijkje te nemen in het centrum aan de Schoorwal. FITT doet mee aan de landelijke open dag die bedoeld is om meer be kendheid aan de FysioSport. Be zoekers kunnen onder meer 'spe len' met een interactieve CD-rom en kijken naar diverse demonstra ties, zodat zij een indruk krijgen van wat een uur 'beweging' zoal in houdt. Baptistengemeente Texel houdt zondag weer een 'welkomstdienst'. ledereen is welkom om mee te zin gen. Het blazersensemble van fanfarekorps DEK uit Den Hoorn zorgt voor de muziek. De dienst begint om 19.00 uur in 'Eben Haezer' aan de Julianastraat in Den Burg. De samenzang be staat uit bekende liederen uit de bundel van Johannes de Heer. Do minee G.J. Sipkema verzorgt de prediking. Het thema luidt 'Vader, ik kom naar huis'. Na afloop is er kof fie. Het herenteam van De Mareis ver dedigt zaterdag in Den Helder de tweede plaats tegen de gevaarlijke middenmoter HBC 4. De wedstrijd in de zaal aan de Sportlaan begint om 18.00 uur.

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 2