Feyenoord-jeugd en Texel '94 in balans SP°rt TEXELSE couRANT Mareis blijven in strijd om de kop Hogebergroute onbegaanbaar Judo, karate en aikido bij Shima Dennis Huizinga beste discjockey 'Barney' lichtend voorbeeld voor Texelse darters Dressuurwedstrijd Gyminstuif Programma voetbal Fraaie prestaties Texelse zwemmers bij sprintstrijd Feestavond menners Trimloop trekt veel deelnemers Programma zaalvoetbal l DINSDAG 12 JANUARI 1999 Texel '94 is het jaar van de ver huizing goed begonnen. Enkele honderden toeschouwers kwa men zaterdag af op het oefenduel tegen de A-junioren van Feye- noord. De technisch vaardige Rotterdammers en het fysiek sterke Texel '94 schotelden het publiek een aardige wedstrijd voor, echter zonder veel doel- rijpe kansen. Na 90 minuten stond 1-1 op het scorebord. De club uit Rotterdam, die een trainingskamp op het eiland hield, bleek de massa aan te spreken. Onder de toeschouwers bevond zich opvallend veel jeugd. Som mige Texelaars presenteerden zich met roodwitte sjaaltjes en mutsen als rasechte Feyenoord-suppor- ters. Natuurlijk waren ook de aan moedigingen voor de thuisclub niet van de lucht Ook de nieuwe trainer van Texel '94, Luc Post, was langs de lijn aanwezig. Hij wordt morgen aan de pers gepresenteerd, samen met Gerrie Plaatsman die momen teel nog SV De Koog traint maar bij zijn oude liefde terugkeert Smolarek Na een doelpuntrijke voorwedstrijd tussen Texel '94 2 en een Texelse selectie (uitslag 3-4 voor de selec tie). was het de beurt aan Texel '94 1 en Feyenoord A1. Beide ploegen hielden elkaar vanaf de aftrap lange tijd in evenwicht. De Feyenoord-ta- lenten (16 en 17 jaar) lieten de bal vlot van voet tot voet gaan, maar stuitten telkens op de routine van laatste man Simon Brand. De jonge Texelse verdedigers bleven redelijk eenvoudig op de been. Alleen rechtsback Ruben Boogaard had de handen vol aan de snelle en han dige linkerspits Ebi Smolarek, die in veel opzichten aan diens prof voetballende vader deed denken. De nummer 7, jeugdinternational Thomas Buffel, was met de bal aan de voet wel een genot voor het oog, maar zijn acties stichtten weinig gevaar. De grootste dreiging kwam van de pas 15-jarige spits Sam Afara, die met een solo en een mis lukte omhaal de handen op elkaar bracht. Bij Texel '94 was good old' Paul van Exel de gevaarlijkste aanvaller Met zijn natuurtalent draaide hij de Feyenoord-verdedigers af en toe dol In de 25ste minuut kopte Van Exel een corner door op Maarten Koorn, die de bal onbereikbaar voor doelman Varkenvisser tegen de kruising schoot. Arnold Kaercher was er als de kippen bij om de rebound te benutten: 1-0 Vier mi nuten later was de stand alweer ge- lijk. De Texelse doelman Bart Heer schap keerde van dichtbij twee inzetten, maar het derde schot (van Smolarek) was raak: 1-1. Na de rust bracht Feyenoord-trainer Henk van Stee verschillende wisselspelers binnen de lijnen, wat het samenspel niet ten goede kwam. Het duurde tot de 23ste mi nuut voordat de -inmiddels kleumende- toeschouwers weer eens konden opveren Na een fraaie lange voorzet van Kaercher miste Van Exel het doel maar op een haartje. Moegespeeld werd hij even later samen met spits Erwin Koning gewisseld voor Rik Rands- dorp en Cor Vlaming. Texel '94 kreeg nog enkele kansen om de wedstrijd te beslissen. Martin Koorn kopte net naast en Kaercher zag een doelpunt afge keurd. Volgens oud-profarbiter Cees van der Neut was de bal uit handen van de Feyenoord-keeper getrapt. Zes minuten voor tijd kwam de thuisclub goed weg, toen een aan valler alleen op Heerschap afstormde. De bal plofte op de lat, maar omdat de Feyenoorder in bot sing kwam met de Texel-keeper ontstond de nodige consternatie. Rotterdammers maakten Heer schap verwijten en Simon Brand werd door scheidsrechter Van der Neut tot kalmte gemaand. Even la ter werden alweer handen geschud, de geblesseerde speler werd opgelapt en de wedstrijd werd vriendschappelijk vervolgd. Ajacieden Texel-tramer Cees de Wit sprak na afloop van 'een nuttige partij'. 'De jongens moesten meteen aan de bak, vanaf de eerste minuut er bo venop zitten. Met alle respect, maar dit is toch andere koek dan een oefenpotje tegen Watervogels of zo. Bovendien zitten er nogal wat Ajacieden in onze ploeg, en dat prikkelt. Maar voor mij is deze uit slag precies goed grijnsde Feyenoord-fan De Wit. De Feyenoord-junioren verdwenen meteen naar hun appartementen in 'Californié', waar ze vrijdag tot en met zondag vertoefden. De leiding toonde zich tevreden over het ver blijf op Texel Op het terrein van Texel '94 werkten de jongens di verse trainingen af Alleen zater dagavond waren ze vrij en mochten ze zo laat stappen als ze wilden, nog met wetende dat zondag ochtend om zeven uur alweer een duurloopje op het programma stond... Na een merkwaardige eerste helft hebben de basketballers van De Mareis zaterdag toch nog vrij ge makkelijk van middenmoter HBC 4 gewonnen: 32-56. Door deze overwinning blijven de Texelaars meedraaien in de kop van de rang lijst. De Mareis gingen wat te zelfverze kerd van start. Ze speelden romme lig en ongeconcentreerd en voor ze het goed en wel beseften, stonden ze met 7-0 achter. Een time-out bracht echter uitkomst, want nadat de koppen bij elkaar waren gesto ken, maakte Eric Venneker zeven punten op rij en werd de stand bin nen vier minuten weer gelijk getrok ken: 11-11 In de eerste helft ging het daarna gelijk op De ruststand bedroeg 20-23 in het voordeel van De Mareis In de tweede helft kende HBC een lange periode waarin het met lukte om ook maar één punt te scoren en na dertien minuten was de stand 20- 40. Het gat was geslagen en toen de center van HBC met vijf fouten het veld moest verlaten en er niet meer gewisseld kon worden, konden De Mareis de wedstrijd freewheelend uitspelen en de eindstand op 32-56 bepalen. Maar liefst 23 punten wer den gemaakt door Vincent Blom, die erg sterk speelde Ook Eric Venneker droeg met 15 punten ste vig bij aan de score. Zaterdag ontvangen De Mareis in de Burg. de Koninghal de koploper, FAC 2 Deze wedstrijd begint om 18.30 uur. Ook de vrouwen spelen thuis, vanaf 16 30 uur tegen JBC/N 2. Wandelaars die het eiland op een heldere dag vanaf de uitkijkpost op de Hogeberg willen bekijken, zullen even geduld moeten hebben De route is door de nattigheid volledig onbegaanbaar geworden. Op het hoogste punt moet door een diepe plas water worden gewaad, terwijl het lagere gedeelte in een dikke laag modder is veranderd. Volgens Staatsbosbeheer zijn brommers, die er met mogen komen mede debet aan de smurrie Ook de sporen van paarden doen er geen goed aan. Grootste oorzaak is echter de nat tigheid. Omdat het een extreme weersituatie betreft, is SBB niet voornemens de Hogeberg-routes in het vervolg voor ruiters af te sluiten. Om wandelaars te waarschuwen heeft SBB aan beide zijden van de Bij budovereniging Shima wordt zaterdag gestart met lessen in een 'nieuwe' tak: Aikido. Deze sport wordt bijna dansend uitgevoerd. Alle bewegingen bestaan uit cir kels, waarin men mee en tegen kan draaien. Idee erachter is dat mensen de innerlijke kracht in zichzelf benutten en een aanval uit de weg gaan, zodat deze zich tegen de aanaller keert. Aikido kent geen wedstrijden of compe titie en er wordt gewerkt met een partner in plaats van een tegen stander. In het verleden was er een actieve groep beoefenaars van Aikido op Texel. Zij krijgen om de veertien dagen kans op herhaling te gaan onder leiding van leraar Olaf Vet. De lessen worden gegeven in De Ferrever en duren van 14.10 tot 15.45 uur. Een groot aantal judoleerlingen van Shima komt morgen in actie, wan neer leraar Harry Gooyaarts exa- route waarschuwingsbordjes ge plaatst. Ook andere padem op de Hogeberg hebben te lijden van de nattigheid. Komend voorjaar zal het pad worden opgeknapt mens afneemt. Omdat zij met veel zijn, is de groep opgesplitst in tweeén. Om 14.00 uur zijn de eerste zestien leerlingen aan bod. Zij pro beren om in plaats van hun witte, gele en oranje banden een slip of hele band te verdienen. In de groep erna proberen enkele groene banders om naar de blauwe slip te gaan. De twee leden met een bruine band, Mark Roeper en Adriaan van Rijsselberghe doen geen examen Voor hun zwarte band moeten ze nog een flinke tijd oefenen Zaterdag neemt sensei Rogier Rood vanaf 17 00 uur examens af bij de karate-afdeling. Ook hier proberen leerlingen een slip of band hoger te komen. Shima nodigt toeschouwers uit een kijkje te nemen bij de exa mens. lokatie is op beide dagen sportzaal De Ferrever. Na een gezellige en spannende wedstrijd kregen de Texelse discjockey-kampioenschappen zaterdagavond zeer laat een nieuwe naam als winnaar. Dennis Huizinga haalde het met 300 pun ten voor Peter ('Doctor') Beers en Joost van der Kerkvoort. Zij toon den zich in Question Plaza de besten van acht deelnemers. Vlak voor aanvang bleek dat een aantal DJ's te lang had gewacht met opgeven, want het maximum van acht was al bereikt. In overleg met de deelnemende DJ's werd de be oordeling door de vakjury (Henk Slikker en Yvette Nichols) enigszins aangepast. Het was namelijk moei lijk de traditionele presenlalor-DJ's (met gebruik van microfoon) te ver gelijken met de huidige generatie mixers (zonder microfoon). Afge sproken werd het aantal dansende bezoekers zwaar te laten mee wegen. Daarnaast konden de DJ's punten scoren op techniek, omgang met de apparatuur, timing en moeilijkheidsgraad. Met het oog op gelijke kansen draaiden alle acht vanaf het podium met apparatuur van Stiehl Entertainment. Omdat het jonge Texelse publiek pas na elf uur gaat stappen, hadden de eerste kandidaten, Ansgar van der Spek, Nic Ran en Jeffrey Zijm het verhoudingsgewijs zeer moeilijk Ondanks de niet zo grote verschil len kwamen de prijswinnaars uit het laatste deel van de avond. Dennis Huizinga, DJ van de Jelleboog en De Metro, zag als eerste kans de Foto Frans Hopman) Rechtsback Ruben Boogaard blijft de razendsnelle Ebi Smolarek in dit duel de baas. De deelnemers aan de Texelse dartcompetitie hebben vol aan dacht gekeken naar de verrichtin gen van Raymond van Barneveld en zijn concurrenten in de World Ambassy, de officieuze wereld kampioenschappen voor darters. Dat was te merken aan de sterke finishes en de scores, die hoger lagen dan gemiddeld. Veel wedstrijden waren erg span nend. Dat komt vooral doordat het er bij darten niet alleen om gaat hoge scores te gooien, maar ook de zenuwen in bedwang te houden tij dens het 'uitgooien' Dat was te zien in Engeland, waar Van Barneveld de tweede ronde kon ha len omdat zijn tegenstander vijf darts miste op matchpoint. Ook in de laagste regionen van de Texelse competitie waren enkele bloedstol lende momenten te zien In Oosterend moesten Cafeetje Ver3t en Cafeetje 2 het tegen el- Zo'n tachtig deelnemers en hun paarden zetten zondag hun beste beentje voor tijdens dressuur- wedstrijden in manege Akenburg. De eerste betreedt om 9.00 uur de binnenbak, de laatste om rond 19.00 uur. Liefhebbers kunnen dus tien uur lang continu van paarden sport genieten, zowel van beginners als van de Texelse top De toegang is gratis In de manege zijn nog tal van prij zen blijven liggen van de loterij die tijdens de strijd om de kerstbokaal werd gehouden. Daaronder ook de hoofdprijs, een televisie Prijs winnaars kunnen contact opnemen met Peter Dros, tel. 310 801 Het betreft de lotnummers: groen 003. 79. 153. 183. 305, 362, 366. 389, 495 547, 550. 617, 618. 636 638, 763, 786, 828. 848, 866, 877. 887, 911. 919, 921. 946 en 947. geel 68 en roze 647, 808 en 949 De jeugdraad van Gymnastiek Ver eniging Texel houdt zondag een gyminstuif. Alle kinderen uit groep 1, 2 en 3 van de basisschool zijn van 14.00 tot 15.15 uur welkom in de Beatrixzaal in Den Burg. Tussen 15.30 en 17.15 uur is de zaal open voor de kinderen uit de groepen 4 tot en met 8. Deelname is gratis. Zaterdag 16 januari: ZDH/SVC B1-ZAP B2 13.30 Texelse pupillencompetitie: Texel'94 F4-Texel'94 F2 10.00 Texel'94 F3-SVC F1 10.00 Ajax-Texel'94 F1 10 00 De Koog F1-SVO F1 10.00 SVO E1 -Texel'94 E5 11.00 De Koog E1-Texel'94 E3 11.00 SVC E1-Texel'94 E2 1100 Texel'94 E4-Texel'94 E1 11.00 Texel'94 D4-SVO D1 12.00 SVO/SVC D1-De Koog D1 12.00 Zondag 17 januari: Foresters-Texel'94 14.00 Texel'94 3-LSVV 5 12.00 JVC 5-Texel'94 4 13.00 Texel'94 A1-VZV A1 12.00 kaar opnemen. Ver3t staat noger geklasseerd dan de tegenstander en wilde dus met grote cijfers win nen. Na de singles en de doubles was de stand echter 3-3, mede om dat Menno Timmer van Cafeetje 2 boven zichzelf uitsteeg. De zege was uiteindelijk toch voor Ver3t (5- 3). Zwaan 2 deed goede zaken door een iets verzwakt W'tjewel 2 met 5- 3 te verslaan. De Kogers wonnen nog wel de tac-tic, maar Arnold Kaercher en zijn mannen moesten tenslotte toch het onderspit delven. De titelverdedigers van Cafeetje 1 zitten al een tijdje in de hoek waar de klappen vallen. Tegen Zwaan 1 streden ze echter voor elk punt en wisten zo een gelijkspel (4-4) uit het vuur te slepen. Man van de wed strijd was Roland Visser, die sterk gooide en absoluut geen moeite had om de trippels te vinden In Oosterend wonnen de Bulldogs met 7-1 van de dames van Slock 1 Karin Duinker redde de eer door Frits Bakker van het bord te vegen. Voor Bakker wordt dat langzamer hand een obsessie Al verschil lende malen verloor hij van de zelfde tegenstandster W'tjewel 1 deed wat verwacht mocht worden en won met maar liefst 8-0 van het tweede team van de Slock. Ook Jaco van Trigt en lima Belt, die hun rentree maakten, konden geen puntje uit het vuur sle pen. Programma W'tjewel 2-Bulldogs, Cafeetje 1-Cafeetje Ver3t; Cafeetje 2-Zwaan 1. W'tjewel 1-Slock 1, Zwaan 2-Slock 2. In 't Cafeetje in Oosterend wordt zondag het jaarlijkse snerttoernooi gehouden, aanvang 13.00 uur Tijdens de sprintkampioen schappen van de Kring Noord holland, die afgelopen weekend te Zuid-Oost Beemster zijn ge houden, is erg goed gezwom men door Leandro van Karsen en Simone de Wit. De Wit werd in de jaargang meisjes 1986 eerste op de 50 meter vlinderslag in een tijd van 35.04 se conden. Op de rugslag eindigde zij als vierde. Van Karsen werd in de de jaargang jongens 1984 eerste op zowel de 50 meter vlinderslag als 50 meter schoolslag en tweede op de 50 meter rugslag. Op grond van zijn snelle tijden (vlinderslag 29.61, schoolslag 33.44) is Van Karsen gerechtigd deel te nemen aan de Nederlandse sprintkampioenschappen, die 13 en 14 februari in Dordrecht worden ge houden. Hij zal daar tevens 'vlinderen' in de estafetteploeg 4 x 50 meter wisselslag Wouter Kuip en Marijke Blok verbe terden diverse persoonlijke records in Zuid-Oost Beemster, maar vielen buiten de prijzen Clubgenote Nina Willemse kan door een elleboog blessure al enige tijd niet aan wed strijden deelnemen. Menvereniging Tussen Wad en Duin houdt zaterdag vanaf 19.00 uur een gourmetavond voor leden, donateurs en hun partners. Opgave is nog mogelijk tot en met woens dag bij Piet Beers, tel 314 563 of Rita Hin, tel. 315 350. Ondanks de deelname van eer flink aantal Texelse atleten aan ds halve marathon van Egmond kende de vijfde trimloop eer prima opkomst. Maar liefst 45 l& pers hadden de weg naar De Den nen gevonden voor de tweewe kelijkse ronden. Bij de jeugd tot en met 12 jaar kon I den twee persoonlijke records wot j den genoteerd. Johanna Wouds haalde 22 seconden van haar oudt tijd af en eindigde de 1,3 kilomete; op een keurige derde plaats in 7.0; minuten. Priscilla Noorlander wert I eerste bij de meisies. Bij de jongen: t verbeterde Michael Noorlander zijn p.r met 2 seconden, goed voor een derde plaats. Bart Riegman was dt snelste in deze categorie. j Bij de 3,1 km bleef iedereen onde j zijn persoonlijke toptijd, op de dub bele afstand verbeterden zes atletei zichzelf: Ruud Meedendorp en Siert J Wouda met maar liefst 40 seconden Annelies Graaf, Lyda Bakker er j Robert Bakker haalden ruim 20 se- conden van hun p.r. af en Koos j Witte 13 seconden. Jan Zijm ver. sloeg Rob Koenen en toonde zich di beste in de loop over 9,3 km (35.10) Op 24 januari kunnen de Texelaar: t hun borst nat maken. Dan doet na melijk een groep van 25 tot 30 atle- ten van de atletiekvereniging NOVd uit Warmenhuizen mee aan de trim- loop. I Uitslagen: 1.3 km jongens 1 Bart Riegman 5.31 rninu ten. 2 Hendrik Arendsen 5.33; 3 Michae V Noorlander 5 34 |i Meisjes- 1 Priscilla Noorlander 6 08. 2 Sign: Ploeger 7.02. 3 Johanna Wouda 7.05. J 3.1 km heren 1 Erik Bakker 1154; 2 Ja' - Dankers 12.32, 3 Ramon Noorlander 14 33 Heren veteranen 1.Richard Bakker 14 20 2 Gerard Appelman 14 31 6.2 km dames veteranen 1 Laurien Bakke f 31 44; 2 Lyda Bakker 32.20, 3 Annelies Graa 35 30 Heren 1 Robed Bakker 22.49; 2 Guid: f Betsema 30.21; 3 Ruud Meedendorp 37 4: f min. Heren veteranen 1 Norberi Dankers 26.17 2 Piet Kingma 26 41; 3 Mariien Baars 27 52 9.3 km dames veteranen: 1 Corrie de Jage C 48 12. 2.Marijke Stark 51 17 mm j| Heren 1 Rien Brouwer 36 34. 2.Pieter Aris j van der Vis 41.42 Heren veteranen 1 Jan Zijm 35 10. 2.RotiJ Koenen 35 58; 3. Piet Bakelaar 38 56 Woensdag 13 januari: Nioz 1-Mant|e 3 18.45 Texel'94 9-ZDH 2 19.35 Donderdag 14 januari: Texel'94 6-ZDH 1 18.30 Oosterend 2-Texel'94 5 19.20 Texel'94 4-Kltf 3 20.15 Texel'94 2-Texel'94 3 21.05 De Koog 2-Rab 2 22.00 ZDH heeft zaaldienst. Vrijdag 15 januari: Texel'94 D1-De Krim D1 16 45 Texel'94 C1-Casino C1 17.30 Mantje 2-Oosterend 1 18.15 Klif 1-Casino 1 19.05 Texel'94 1-De Koog 1 20.00 Klif 2-Mantje 1 20.50 De Krim 2-Jelleboog 3 21.45 Jelleboog 2-Jelleboog 1 22.35 Jelleboog heeft zaaldienst. Maandag 18 januari: De Koog D1-Texel'94 D1 17.15 Texel'94 E1-De Krim E1 18.00 f De prijswinnaars van de DJ-wedstrijd en de jury vieren na afloop een feestje. Met de beker op zijn hoofd winnaar Dennis Huizinga f (Solo Ed Slieidtrv' dansvloer vol te krijgen. Met geva rieerde muziek en gedoseerde en duidelijk teksten voorzag hij het pu bliek van meer informatie dan alleen het aankondigen van artiest en plaat. De ervaren Frank Sikma probeerde in het half uur daarna iets te gefor ceerd het publiek naar zijn hand te zetten, wat slechts gedeeltelijk lukte. De met zo bekende Edwin Reygwart zorgde vervolgens voor de verrassing van de avond. Als eerste durfde hij de nu toch zo populaire Nederlandstalige muziek naar voren te brengen, wat een massaal carnavalsachtig effect op de dans vloer teweeg bracht. Joost van der Kerkvoort mixte zeer beweeglijk en enthousiast de dansvloer nog voller. Met een uitgekiende plaatkeuze be reikte hij een breed publiek, maar de techniek liet hem wat in de steek. Zijn vriend en collega Peter Beers liet tot slot geen steek vallen. Hij draaide met een overvolle dans vloer, zoals men van hem gewend is, een perfecte show. Toch was dat net met genoeg voor de eindzege Huizinga won met 300 punten, Beers bleef steken op 288. Van der Kerk-11 voort bleef met 279 in de buurt. De drie eerste prijzen bestonden uit een beker en CD-bon. Huizinga won bo vendien een fles champagne Reygwart kreeg met 263 punten de aanmoedigingsprijs in de vorm van een meter bier, beschikbaar gesteld door Radio Royaal. Gezien het grote aantal deelnemers zal het kampioen schap volgend jaar waarschijnlijk worden uitgebreid. I I i

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 6