mantje Post en postbode worden nieuwe trainers Texel'94 Deze week PU^A 'Hier gaan de mouwen nog omhoog' Uittips ■- f hang fePP mode schoenen Telefoongids Texel 1999 .TEXELSE y couRANT Tevoko-teams winnen allebei Genomineerd Eethuis Theatershow Eilandcompetitie CALLUNA De Krim" (Foto Joop Ronvne 13) iar en toerist Theater - Restaurant Voor info over voorstellingen en ons Diner Cabaret Zaterdag 16 januari Kaz Lux met de Red Rooster Club (v/h Brainbox van Jan Akkerman) met saxofoniste Penny Leen Toegang f10,- VRIJDAG 15 JANUARI 1999 LUC. rvsi (imiw/ en J Op slechts één punt bestaat reden om te twijfelen aan een vruchtbare samenwerking tussen de nieuwe trainer van Texel'94 en zijn assis tent Gerrie Plaatsman. 'Hij is voor Feyenoord, ik voor Ajax. Maar daar komen we wel uit', verzekert de in Den Helder woonachtige Luc Post, die tussen 1985 en 1987 al actief was bij (toen nog) SV Texel. 'Ik heb Gerrie nog als speler mee gemaakt. Hij is een gedreven vent.' Dat bij veel anderen die eigenschap ontbreekt, was voor de 51-jarige Post vijf jaar geleden een belangrijke reden te stoppen met zijn grote hobby. Hij was op dat moment na veertien jaar zwerven, onder meer langs Schagen en Texel, jeugdtrainer van HRC in Den Helder. 'Een vol wassene kun je niet meer leren voet ballen Als je wilt presteren, is inzet een vereiste. Een mentaliteits- kwestie, dus Dat miste ik de laat ste jaren een beetje bij veel spelers.' Post werd bestuurslid bij HRC, de vereniging waar hij zelf voetbalde en die hij altijd als zijn club is blijven be schouwen. Sinds ruim een jaar deed hij helemaal niks meer in de voetballerij. Tot groot genoegen, want toen Texel'94 hem twee maan den geleden polste, hield hij eerst de boot af 'Ik ben eerst maar eens naar een wedstrijdje gaan kijken. Toen begon het toch weer te kriebe len. Op Texel ligt het allemaal wat anders. Er wordt minder gezeurd. Daar houd ik van mouwen opstropen en ertegenaan. Het is het verschil tussen een dorp en de stad, denk ik.' Fijne club Het contact met Texel'94 werd ge legd door eerste elftal speler Simon Brand, die net als Post bij energie bedrijf ENW werkt. 'Simon voetbalde destijds ook al in het eerste elftal. Dat geldt ook voor Bart Heerschap en Martin Koorn. De meeste gezich ten ken ik nog, ook in het bestuur.' Lachend. 'Het lijkt wel of de tijd hier heeft stilgestaan. Texel is een fijne club.' Teruggekeerd op het oude nest is ook Gerrie Plaatsman De nu 38-ja- rige postbode uit Den Burg stopte in 1993 wegens een hardnekkige bles sure als voetballer bij Texel, waarna hij achtereenvolgens ZDH, de jeugd van Texel'94 en SV De Koog trainde. Hoe de samenwerking tussen hem en Post precies vorm krijgt, staat nog niet helemaal vast. Idee is dat ze samen de trainingen van de se lectie (eerste en tweede elftal) leiden en dat Post bij wedstrijden het eer ste coacht en Plaatsman het tweede. Mogelijk dat Plaatsman ook de jeugd onder zijn hoede neemt. Post: 'We hebben elkaar nog maar nauwe lijks gesproken. Samenwerken is in De beide vlaggenschepen van volleybalvereniging Tevoko heb ben zaterdag in Ons Genoegen hun eerste wedstrijd van het nieuwe jaar in winst omgezet. De heren boekten een regelmatige 3- 0 zege op DFC, de dames zetten het Alkmaarse Katapult met 3-1 opzij. De mannen van coach André van der Vliet wisten wat hen te doen stond: winnen van het eveneens laag ge- elk geval het belangrijkst Dat het wel botert tussen de twee werd woensdag duidelijk, toen het bestuur van Texel'94 de twee nieuwe trainers voorstelde aan de pers en Plaatsman plagerig opmerkte 'Ik vind het met erg dat ik wat op de achtergrond kom. Ik ga er wel bijzit ten als het misgaatHij doelde daar bij op een veelbesproken actie van Johan Cruijff, die als man achter de schermen bij Ajax tijdens een wed strijd eens van de tribune kwam en pontificaal in de dugout ging zitten, om coach Leo Beenhakker uit te leg gen wat er allemaal mis ging Sfeer Post hecht zeer aan een goede sfeer binnen de club. 'Dan komen de re sultaten vanzelf Daarom zal ook Gerrie's rol erg belangrijk worden, om veel aandacht aan het tweede elftal te besteden en die jongens het idee te geven dat ze erbij horen.' Dat betekent wat Post betreft niet dat jonge voetballers automatisch eerder aan de bak komen. 'Verjon ging blijft altijd nodig Maar leeftijd is niet belangrijk, de beste speelt. Daarom vind ik het ook zo jammer dat Paul van Exel stopt. Een goede spits kan ik altijd gebruiken.' Post is voorzichtig maar met zonder hoop over de perspectieven op ter mijn. 'Texel draait altijd goed mee in de vierde klasse. Maar dat wil na tuurlijk niet zeggen dat we maar niet naar de derde klasse moeten, om dat het daar moeilijk zou worden. Dat is juist de uitdaging. Ik ben trouwens van mening dat het verschil tussen de derde en vierde klasse helemaal niet zo groot is. Het is alleen zaak eerst uit die vierde klasse te komen.' klasseerde DFC uit Enkhuizen Na de onverwachte winst in de uit wedstrijd in Wormer tegen VCC had den de Texelaars weer wat zelfver trouwen opgedaan Bovendien was het de eerste keer dat het team vol ledig kon aantreden. De ziekenboeg was leeggelopen, zodat de reserve bank rijk gevuld was. Met Koos Doeven in de basis als tweede spelverdeler begon Tevoko scherp Al snel was duidelijk dat met name de pass bij de tegenstanders niet al te goed verzorgd was De service van Jitse Beintema zorgde voor nogal wat paniek bij de Enkhuizenaren. Omdat de Texelaars af en toe nogal slordig omsprongen met de kansen bleef het tot 12-11 spannend. Daarna gaf het betere spel van de thuisploeg toch de door slag. Met 15-12 werd de eerste set binnengehaald In de tweede set gaven de eiland bewoners hun opponenten wat min der kans Een snelle 0-5 achterstand werd even vlot teniet gedaan Met Marco Tundelder als buitenaanvaller haalde Tevoko de set zonder al te grote problemen binnen (15-10) Problemen kende de thuisploeg wel even in het midden van de derde set Nadat Joost Albers met een (lichte) enkelblessure het veld moest verla ten, vielen de Texelaars stil, waar door DFC zowaar terug in de wed strijd kon komen. Walter Oskam, zaterdag de meest constante aan valler, nam de ploeg aanvallend op sleeptouw. Met 15-12 ging de set uiteindelijk toch naar Tevoko. die met deze overwinning de midden moot weer in het vizier heeft. De vrouwen van Tevoko moesten het zonder spelverdeelster Connie Joling doen. Tegen het niet al te sterke Katapult werd zij echter niet gemist. De Texelse dames waren aanvallend, verdedigend en blokke rend hun tegenstanders veruit de baas. Alleen de tweede set ging door concentratieverlies verloren. Met name in de laatste set gaf het scorebord de verhoudingen in het veld juist weer: 15-5. De overige setstanden waren 15-13, 13-15, en 15-10 De dames draaien in hun debuutjaar boven verwachting en vinden zich zelf terug op de vierde plaats. Sinds enkele dagen draait in Cinema Texel 'The Truman Show', genomi neerd voor liefst zes Golden Globes. Een leuke opsteker, want traditio neel is de Golden Globe een belangrijke graadmeter voor de kansen op een Oscar. Eên van de genomineerden is Jim Carrey, voor de beste acteur. De film draait om Truman, die een schijnbaar onbezorgd leventje leidt in een burgerlijk stadje in Amerika. Langzaam komt hij er achter dat veel dingen in zijn omgeving niet kloppen, zelfs in scène lijken gezet. Truman gaat op zoek naar de waarheid, maar of hij die kan verdragen Leden van Cinema Paradiso krijgen bij deze film de gebruikelijke korting. Vorige week ging de film Enemy of the State in première Het is een spannende, technologische thriller, over een jurist (een prachtig acterende Will Smith) wiens leven totaal op zijn kop wordt gezet als een diskette in zijn tas wordt gedrukt met een moord erop. Hij moet tot het uiterste gaan om zijn belagers, een geheime dienst, te ontlopen. Hij wordt daarin terzijde gestaan door een personage die wordt vertolkt door de altijd goede Gene Hackman. De kinderfilms zijn nog een week geprolongeerd: Abeltje, naar het beroemde boek van Annie M.G. Schmidt, en Mulan, de nieuwste Disney-film. De aanvangstijden staan elders op deze pagina. Vrijdag 15 januari In Cinema Texel draait vanaf 18.30 en 21.30 uur de film Enemy of the State en vanaf 20.30 uur The Truman Show. Zaterdag 16 januari In Cinema Texel draaien de volgende films: Abeltje (13.30 en 15.30 uur), Enemy of the State (18 30 en 21.30 uur), Mulan (14 00 en 16 00 uur) en The Truman Show (20.30 uur). In Question Plaza treedt vanavond de legendarische Kaz Lux op, begeleid door de Red Rooster Club. De toegang bedraagt ƒ10,-. Leden en donateurs van men vereniging Tussen Wad en Duin gaan om 19.00 uur in manege Akenburg aan tafel om gezamenlijk te gourmetten. De jeugd kan tussen 19.00 en 22.00 uur terecht in Calluna, waar op discoklanken aan aquaerobic wordt gedaan Entree ƒ5,-. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend wordt vanaf 20.30 uur een dansavond gehouden. Zondag 17 januari In Cinema Texel draaien de volgende films: Abeltje (13.30 en 15.30 uur), Enemy of the State (18.30 en 21.30 uur), Mulan (14.00 en 16.00 uur) en The Truman Show (20.30 uur). In manege Akenburg wordt tussen 9.00 en 19.00 uur een dressuur- wedstrijd gehouden met zo'n tachtig deelnemers. Toeschouwers mogen gratis naar binnen. In 't Cafeetje in Oosterend strijden darters vanaf 13.00 uur om de winst in het jaarlijkse 'snerttoernooi'. De jeugdraad van GVT houdt een gyminstuif in de Beatrixzaal in Den Burg. Tussen 14.00 en 15.15 uur zijn kinderen uit de groepen 1, 2 en 3 van de basisschool welkom, tussen 15.30 en 17.15 uur geldt dat voor de oudere jeugd van de basisschool. Om 14.30 uur begint in de Gerefor meerde kerk in Den Burg de dienst van bevestiging, verbintenis en intrede van ds. H.D. van Zessen en kand. M.G.J. Roepers. De dienst wordt geleid door ds. J. Jurjens uit Schalkhaar In De Kampanje in Den Helder begint om 14.30 uur een concert van Lincoln Amada en Fernando Arrarat. Ze vertolken traditioneel Latijns-Amerikaanse muziek. Entree ƒ19,50. Maandag 18 januari De Overkoepeling van Texelse Vrouwenorganisaties vergadert in het zaaltje bij de Doopsgezinde kerk in Den Burg, aanvang 13.30 uur. In Cinema Texel draait vanaf 20 00 uur Enemy of the State en vanaf 20.30 uur The Truman Show. Om 19.30 uur komt in het gemeentehuis de raadscommissie Bestuur en Organisatie bijeen. In het Eierlandsche Huis komen om 20.00 uur de Plattelandsvrouwen De Cocksdorp/Eierland bijeen voor de jaarvergadering. Na de pauze wordt de avond verzorgd door Maarten .Boon. Dinsdag 19 januari Om 10.30 uur begint in de Slufter de SBB-excursie 'Door het zout van de zee', over het kustgebied en de planten die daar groeien. Deelname 7,50; aanmelding en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741, Om 20.00 uur komt de afdeling Texel van de Vrouwenbond FNV bijeen in De Buureton voor een lezing met als onderwerp 'De makelaar' In Cinema Texel draait vanaf 20 00 uur Enemy of the State en vanaf 20.30 uur The Truman Show. In EcoMare begint om 20.00 uur een lezing over de 'Geologie van het Waddengebied'. Spreker is Bert de Vries; de toegang bedraagt ƒ5,-. De raadscommissie ruimte, wonen en economie komt om 19.30 uur bijeen in het gemeentehuis. Vanaf 20.00 uur heeft de Historische Vereniging een bibliotheekavond in 'Tusse de banke' Woensdag 20 januari In Cinema Texel draaien de volgen de films. Abeltje (13.30 en 15.30 uur), Enemy of the State (20.00 uur), Mulan (14.00 en 16.00 uur) en The Truman Show (20.30 uur) N BEST Al meer dan 20 jaar verwennerij tel. 319515 Stappeland 6, 1796 BS De Koog Tel 0222-327222, fax 327333 VERVOLG VAN PAGINA 1 een gids krijgen ze een soort knap zak vol Texelse lekkernijen uitge reikt Onderweg worden ze opge warmd met 'levende beelden', muzikanten, toneelspelers en andere personages die later op de avond een rol in de show spelen. Tot slot worden de toeschouwers naar hun 'zitplaats' in de kuil in het Doolhof geleid. De voorstelling speelt zich af tegen de wand van het 'Bossie'. Samenwerking De opmerkelijke samenwerking komt met helemaal uit de lucht val len Directeur Hendrik Jan Trooster Programma volleybal 19 januari: Veld A, mannen: 18 30 Super-OSG Paal 9 19 15 Tatenhove 1 -Paal 9 Super 20 00CVI-Tex Autocentr Tatenhove 1 20.45 Grooten SI.-CavoLatuco CVI 21 30 Maarcob.-Teso Cocky's Kapsalon 22 15 Cocky's Kap.-De Krim Maarcob. Veld B, dames: 18.30 Bar Sportief-Kees de Waal Timmer 19 15 Zeilmakenj-Timmer Kees de Waal 20.00 Top Tien-Grote Slock Smash '68 20.45 Wiersma Meub.-Smash'68Top Tien 2130 Jozefsch -De Knm Sportshop 22.15 De Rival-Sportshop Jozefschool Veld C, dames: 18.30 Waayer-Nioz Leydekkers 19.15 Nokanto-Leydekkers Nioz 20.00 Westerlaken-Haarstudio Nokanto 20 45 Durper Drup-Question Westerlaken 21.30 Eierlandsche Huis-Klif 12 Gimsel 22.15 SI. lepe de Boer-Gimsel Klif 12 Wedstrijdleiding. Edith en Hans (tel. 313363/312339) van de muziekschool smeedde op verzoek van de Stichting Thijssejaar in 1995 al ambitieuze plannen voor een theatershow Te ambitieus, want het lukte niet om de benodigde an derhalve ton op tafel te krijgen, maar half vorig jaar nam Trooster contact op met Staatsbosbeheer (SBB) om alsnog een voorstelling op poten te zetten. Het nieuwe initiatief kost naar schatting tussen de veertig- en vijftigduizend gulden, een bedrag dat niet alleen door de Muziekschool en SBB moet worden opgebracht, maar ook door sponsors Volgens Erik van der Spek van SBB past het spektakel prima in de op zet om mens en natuur met elkaar in contact te brengen 'Het laat bo vendien zien dat het allemaal niet zo dramatisch is wat er in de Zandkuil gebeurtHet gedeelte van Natuur monumenten is voor mensen geslo ten, maar in het begroeide deel blijft publiek welkom. Hoewel er 17 juli tussen de vijf- en zeshonderd toeschouwers in het Doolhof zullen bivakkeren, is Van der Spek met bang voor schade aan het natuurgebied 'Het broedseizoen is dan al voorbij. Bovendien gaat het niet om een blijvende activiteit. Een paar dagen na de show zul je niks meer kunnen zien. De grootste schade die ik me kan voorstellen is dat er een tak wordt afgezaagd.' Mensen die graag willen meewerken, kunnen zich opgeven bij Rob Valkenburg, tel. 315 726. Dat kan zowel individueel als in verenigings verband, bijvoorbeeld als fanfare korps of als koor De voorbereidin gen (audities, repetities, decorbouw, kostuums naaien, etc.) beginnen rond 1 april. Lokatie is de grote schuur van SBB aan de Ploeg- elanderweg. Repetities met kleinere gezelschappen kunnen mogelijk ook in de muziekschool plaats vinden Huishoudens die de Telefoongids Texel 1999 die deze week huis-aan- huis is rondgebracht met hebben ont vangen. kunnen alsnog een gratis exemplaar krijgen via Marian Brügemann, tel 312782 of fax 322942. Ook kunnen zij op maandag 18 en zaterdag 30 januari tussen 14.00 en 17.00 uur op het adres Warmoesstraat 2a. Den Burg terecht. Mensen die extra telefoonboekjes wensen, kunnen hetzelfde nummer bellen óf een exemplaar halen in een van de Texelse boekhandels. Een extra boekje kost ƒ12,50. EUROASE ZWEMPARADIJS Schumakersweg 3,1796 NM De Koog It will be hot, so get wet! DISCO 16 januari In het gemeentehuis begint om 19.30 uur de vergadering van de raadscommissie Welzijn en Onderwijs. Donderdag 21 januari Om 14.00 uur begint de SBB- excursie 'Watervogels' in de Geul. Deelname 7,50; aanmelding en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741 In de kantine van OSG de Hogeberg begint om 20.00 uur de jaarvergadering van de Plattelandsvrouwen, afdeling Texel. Na de pauze staat een lezing over de euro op het programma. De raadscommissie Financiën, Werken en Milieu vergadert vanaf 19.30 uur in het gemeentehuis Op de agenda staat onder andere het plan voor de vijver aan de Elemert. In 'Tusse de Banke' komen om 20.00 uur de verzamelaars van de Historische Vereniging bijeen voor een ruilbeurs. Vrijdag 22 januari In sporthal Ons Genoegen begint om 19.00 uur een tweedaagse sportmarkt, ter gelegenheid van de 45ste verjaardag van de Sportraad. Met demonstraties van diverse verenigingen en bedrijven Hoogwater te Oudeschild Vr. 15 6.10 en 18.54 u. Za 16 7.04 en 19.56 u. Zo. 17 8.05 en 20.35 u. Ma. 18 8.45 en 21.25 u. Di. 19 9.17 en 21 55 u. Wo. 20 9.50 en 22.30 u. Do 21 10.20 en 22.54 u Vr. 22 10.50 en 23.45 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt 21 januari op om 08.35 uur en gaat onder om 17.05 uur 17 januari nieuwe maan, 18 januari springtij. De 'Iht Bewaarplaats Meubelmakerij Tromp Meubels - keukens - vloeren Antiekrestauratie. Woongalerij - workshops Schilderweg 194. 1791 LP Den Burg tel. 0222 -31 54 77 fax 0222 - 312079 Boordevol informatie en nuttige tips Ruitercentrum bosritten strandritten privéles groepsles Tevens kinderboerderij en speeltuin De Cocksdorp, ingang vakantiecentrum De Krim Tel. 316509/316603

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 7