'Zou er die me nog iemand zijn kent op Texel?' de ]-J erinner-= Fokschapen te zien op winterkeuring Oud-Texelse (103) oudste van Harderwijk Hal met balie vóór raadhuis? TEXELSE^> COURANT Schrijfster Peper in de bibliotheek Kerkdiensten Zondag 24 januari jjedrijvig heid EcoMare op tv oud Papier Voedingsdeskundige geeft afslankcursus Zonnebloem viert 50ste verjaardag Keniagroep actief Contactmiddag in Gemini Ziekenhuis Medische zorg - J Vrijwilligster s Uw twintigste eeuw 'Nieuw Leven' t speelt klucht Menwedstrijd L (j tslaagd, VRIJDAG 22 JANUARI 1999 'Zes jaar geleden ben ik voor het laatst op Texel geweest. Ik herkende het niet meer, ik wist helemaal niet waar ik was. Vooral in De Koog wist ik er geen end aan. Ik ben na mijn vertrek vaak op het eiland terug geweest, maar nu is het mooi geweest, heb ik toen gezegd. Er is niets meer hetzelfde, dus wat zoek ik nog? Texel is er niet op vooruitgegaan.' Aat Breed-Vonk is 103 jaar oud. Ze heeft al eens een eeuwwisseling meegemaakt en als haar gezond heid haar niet in de steek laat, beleeft ze volgend jaar ook een nieuw millennium. Ze woont in Harderwijk en is al enkele jaren de oudste inwoonster van deze plaats. Haar kamer, in verzorgingstehuis Randmeer, biedt een prachtig uitzicht over het Veluwemeer. Vanuit de tuin ioop je zo naar de waterkant. Jammerge- noeg slaan regen en wind tegen de ramen In 1895 is ze geboren. 'In het hoge kamertje, naast het hotel van Kop pen in Oosterend. Vraag me met hoe de straat heet, want dat weet ik met meer Ik ben een dochter van Jan Vonk. De naam van mijn moe der kan ik me met herinneren Die van mijn oma wel. Nelie Witvliet heette ze Een geheugen is een raar iets, hè? Mijn vader en opa za ten bij het loodswezen Toen dat wat minder werd, zijn we naar Den Burg verhuisd. Ik zal zo'n twee of drie jaar oud zijn geweest, denk ik. We hebben in de Weverstraat en in de Nieuwstraat gewoond.' Lopen 'Ik had nog twee oudere broers. Je kunt het je nu niet meer voorstellen, maar we speelden altijd op straat Auto's waren er nog niet. Fietsen natuurlijk wel, maar dat was alleen weggelegd voor de rijken Je deed gewoon alles lopend. Als ik lo geerde bij een vriendin in De Cocksdorp, ging ik lopend heen en terug. 'Er was grote armoe in mijn jeugd Mijn ouders, die in Den Burg een winkel begonnen - in meubelen, als ik het me goed herinner -, behoor den tot de middenstand. Maar de meesten hadden het arm. Er waren maar een paar écht rijke mensen. Die deden zaken met Indië. Het verschil met de gewone mensen was enorm. Die lui waren in onze ogen echt schatrijk.' Ze weet zich nog te herinneren dat tijdens haar lagere schooltijd het eerste vliegtuig boven Texel ver scheen. 'Het zou landen op een stuk grond naast de Kogerstraat, maar er ging van alles mis. Niks landen, hij bleef maar overvliegen Toch vonden we het een geweldige belevenis.' Gaslampen Ze vertelt dat er geen elektriciteit was en dat ze aanvankelijk alleen petroleumlampen hadden 'Later kregen we gaslampen, leder ogen blik gingen de kousjes stuk. De komst van de radio-distributie was ook iets geweldigs Mijn moeder raakte er met over uitgesproken dat er uit een plaatje in de muur zomaar een stem kon komen. Op bepaalde tijdstippen kon je het nieuws horen. Muziek was er in het begin nauwe lijks. Het ging meer om de nieuws berichten.' Haar lagere schooltijd was een ge lukkige tijd, vindt ze 'Ik kon goed meekomen en vond het ook leuk om naar school te gaan. Maar na de Franse school, waar je dan nog wat Engels en Duits leerde, kon ik niet verder. Je kon wel doorleren, maar dan moest je naar de vaste wal. En dat deed je in die tijd niet als meisje van twaalf. Het liefst had ik apothekersassistente geworden. Vroeger werd je gewoon opgeleid in de apotheek zelf. maar dan moest je wel het geluk hebben dat er een plaats vrij kwam.' 'Omdat ik ook met in een dienstje wou, ben ik schriftelijke cursussen gaan volgen. Dat heb ik vier jaar lang volgehouden Het examen was in Den Haag, daar ben ik helemaal alleen op af gegaan. Een wereldreis in mijn ogen en een heel gedoe om er te komen. Maar ik slaagde en kon aan de slag bij de PTT Daar werd toch wel wat vreemd tegenaan gekeken. Een vrouw op kantoor, dat hoorde niet Ik was dan ook de enige Meisjes kwamen helemaal niet aan bod in die dagen Op geen enkel gebied.' Aan het uitgaan bewaart ze geluk kige herinneringen. 'Het was een heel gezellige tijd. Er waren film- en dansavonden in hotel Texel en de Oranjeboom. Toch begon het eiland me erg te benauwen, ledereen wilde maar alles van je weten Je hele doen en laten werd op de voet gevolgd. Bovendien was er op het gebied van voorzieningen niets. Ik wilde van het eiland af en deed dat ook Op 26-jarige leeftijd ben ik via familie bij de PTT in de Zaanstreek beland.' Stoppen Sinds die tijd heeft ze op heel wat plaatsen in Nederland gewoond. 'Op 28-jarige leeftijd ben ik ge trouwd, met een PTT-er. Dat hield in dat ik onmiddellijk moest stop- pen met werken. Dat ging toen zo, als |e trouwde moest je eruit. Ik vond het afschuwelijk Maar goed, we kregen drie kinderen. M'n oudste zoon wordt deze maand 76. Raar hé, een kind van die leeftijd? Soms kan ik zelf amper begrijpen dat ik over de honderd ben. Het gekke is dat je het helemaal niet merkt. Lichamelijk ga ik wel achter uit, maar van geestelijke achteruit gang is volgens mij geen sprake. Gelukkig is het met andersom. Stel je voor dat je lichamelijk nog in goede conditie bent, maar het geestelijk af laat weten. Nee. dan maar liever zo...' In haar kamer staat de nodige ap paratuur opgesteld. TV, radio, zelfs een videorecorder met banden er naast. Draait ze nog wel eens een videoband? 'Ja natuurlijk. Als ik daar zin in heb Maar de laatste tijd lees ik meer dan dat ik televisie kijk. De krant spel ik helemaal uit. Ik heb net zitten lezen over die stille tocht in Gormchem. Kijk, zo'n moord op twee van die meisjes, dat is iets wat vroeger niet voorkwam. Er is meer misdaad tegenwoordig. De jeugd gaat er in mijn ogen niet op vooruit. De jongeren van nu heb ben veel meer geld te besteden dan wij vroeger, maar het gedrag wordt er met beter op Echtscheidingen 'Ik vraag me ook wel eens af waarom er zoveel echtscheidingen zijn tegenwoordig. Volgens mij heeft het wat te maken met al die vrouwen die maar blijven werken als ze kinderen hebben. Het is na tuurlijk heel aanlokkelijk om je werk te blijven doen, maar als je 's avonds thuis komt, moet er nog van alles gebeuren Nu zullen die mannen best wel de handen uit de mouwen steken, maar het valt na tuurlijk met mee om na je werk thuis nog eens aan de slag te gaan.' Mevrouw Breed is pas vier jaar ge leden in een verzorgingstehuis ge gaan Tot haar 99-ste jaar heeft ze zelfstandig gewoond en zelf de maaltijden gekookt. 'Het is toch het allerfijnst om zelfstandig te zijn. In de bibliotheek in Den Burg treedt donderdag 28 januari Rascha Peper (1949) op. De in Driebergen geboren en in Amster dam woonachtige schrijfster stu deerde Nederlands en schreef sinds 1990 een achttal romans en verhalenbundels. De critici zitten niet bepaald op één lijn Terwijl de één termen ais'prach tig' en 'ontroerend' gebruikt, vindt een ander de thematiek weliswaar interessant en de stijl vlot, maar bepaalde personages en gebeurte nissen nogal geconstrueerd. HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9 30 uur doopdienst, ds J. ter Haar; 19 00 uur dienst voor een heid van de kerken in de NH kerk, m.m.v. Soli Deo Gloria en The Gospeltrain, uitz via De Lichtboei De Waal: geen dienst De Koog: 9 30 uur. ds L O. Giethoorn uit Groningen Den Hoorn: 11.00 uur ds. L O. Giet hoorn uit Groningen Oosterend: 9 30 uur ds. E J. Vledder Oudeschild: 11.00 uur ds J ter Haar De Cocksdorp: 11.00 uur ds EJ Vledder GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10 00 uur ds. M G J, Roe pers; 19 00 uur dienst voor eenheid van de kerken in de NH kerk in Den Burg o.l v. pastor E. Moltzer en ds J Vonk en m m.v de koren Soli Deo Glo ria en The Gospeltrain, uitz. via De Lichtboei. Oosterend: 9 30 uur ds J. Vonk, 19 00 uur Wiko-dienst in de NH kerk van Den Burg, m.m.v Soli Deo Gloria en The Gospeltrain, die de 'Messe Brève nr. 7' van Ch. Gounod ten gehore zullen brengen GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooster end. zo. 10.00 en 16.00 uur dienst; di. 26/1: 19 00 uur ds J S van der Net GEREFORMEERDE KERK (Vrijge maakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 uur ds L van Wijk-Hoekstra, uitz via De Lichtboei; 19.00 uur oecumenische viering in de NH kerk BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg 10.00 uur ds. G. Sipkema, uitz. via Radio Texel ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: za 19 30 uur dameskoor, uitzending via De Lichtboei; zo. 10.45 uur herenkoor, 19.00 uur oecumeni sche viering in de NH kerk o.l.v pas tor E. Moltzer en ds. J Vonk Oosterend: zo 9 30 uur Sint Jan: za 16.00 uur JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3. Den Burg. Openbare lezing, 10.30 u De bijbelse kijk op spi ritistische praktijken Wachttoren studie, 11.20 u Redding behoort Jehovah toe In 1996 ontving zij de Multatuliprijs voor de éen jaar eerder verschenen roman 'Russisch blauw' Reinjan Mulder (NRC Handelsblad) was er zeer over te spreken en schreef: 'Rascha Peper bevestigt in ..Rus sisch blauw" haar reputatie als een geroutineerd en onderhoudend schrijfster die wat te zeggen heeft. Haar boek heeft een verrassende opbouw en zit over het algmeen vol kleine, goed gekozen observaties. Ze weet de vele momenten van spanning zorgvuldig over de roman te spreiden en maakt een uitgekiend gebruik van veelzeggende en steeds terugkerende beelden.' Pepers meest recente boek, 'Een Spaans hondje', verscheen vorig jaar. Tv- en radiojournaliste Hanneke Groenteman was erg enthousiast: 'De roman is een eerbetoon aan de verzinsels. Op alle manieren een heerlijk boek om te lezen.' De lezing begint donderdag om 20.00 uur, de bibliotheek is open vanaf 19.30 uur. Kaarten kosten 7,50 en zijn verkrijgbaar bij de Boek- werkers, het samenwerkingsverband van Texelse boekhandels en de bi bliotheek. Welke kwaliteit hebben de jonge rammen die afgelopen voorjaar zijn geboren? Zaterdagmiddag kan in manege Akenburg een voorzichtig antwoord op deze vraag worden gegeven. Van 13.15 tot 16.00 uur is dan de tot een jaarlijkse traditie uitge groeide winterkeuring van ram men en ooilammeren. Totaal zijn 64 dieren te zien, ingezonden door achttien fokkers De winterkeuring is op de eerste plaats bedoeld als 'sociaal gebeu ren' voor de schapenhouders. Na het middaggedeelte kunnen ze 's avonds verder bijpraten tijdens een feestavond met koud buffet De ge legenheid wordt tevens aangegre pen voor de prijsuitreiking van de grote schapenfokdag (september jl. in Den Burg). 'Toch heeft deze keuring een se rieus karakter', stelt mede-organi sator Koos Tjepkema. 'Voor de fok kers is dit een goede gelegenheid om hun fokrammen te presenteren. De keuring is aangekondigd in vak bladen, zodat we net als verleden jaar weer belangstelling uit Noord holland en zelfs uit België kunnen verwachten.' De gerenommeerde schapenfokker Kees Vis uit Venhuizen zal optre den als jurylid. Onder zijn toeziend oog beginnen om 13.15 uur de rubriekskeuringen. Er zijn twee ru brieken met oudere rammen, vier met ramlammeren en één met (elf) ooilammeren. De aandacht gaat met name uit naar de jonge ram men. De eerste drie van elke ru briek ontmoeten elkaar in de kampioenskeuringen, die vanaf circa 14.30 uur op het programma staan. Onder de bezoekers wordt een ooilam verloot. Rascha Peper. (Foto RonjJd Hocbon) In het televisieprogramma 'Vijf in het land' van RTL5 zijn vanavond beel den te zien van EcoMare Deze zijn gemaakt door John Smit van Video- lux en vormen onderdeel van een 'item' over de internetsite over het Waddengebied, die 2 februari wordt geopend. Het programma begint om 19.00 uur. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak) Morgen komt de papier wagen in de volgende straten 1. Julianastraat, Drijverstraat, Mr. Kraai- straat, Burdetstraat, Tjakkerstraat, Lieuwstraat, Hallerweg, Korfbaeck, Duykerdam, Sluyscoog, Verlaet, Vuurbaeck en Middelton. Wie onder deskundige begelei ding wat overtollige kilo's wil kwijtraken, zou zich kunnen aan melden voor cje cursus 'Hydro- Slank', een samenwerkingsver band tussen zwemparadijs Cal- luna en voedingsdeskundige Didy Boerhorst. Het programma telt tien lessen, deelname kost ƒ150,-. 'De combinatie van bewegen in wa ter en een deskundig voedings advies vormen een ideaal gerecht voor mensen die 5 a 10 kilo willen verliezen', stellen de initiatiefne mers. Water maakt het bewegen makkelijker en stimuleert daarbij het hele lichaam. HydroSlank is er daar- Bekende artiesten als Berdien Sten- berg, Robert Paul en Frits Lam- brechts luisteren de feestmiddag op die de Texelse afdeling van De Zon nebloem zaterdag 27 februari ver zorgt voor mensen van 60 jaar en ouder. Aanleiding is de vijftigste verjaardag van deze nationale vere niging Het feest vindt plaats in de Burgemeester de Koninghal en duurt van 14.00 tot 17.00 uur. Opgeven kan tot uiterlijk 29 januari bij Thea Witte, tel. 314 305 of Karin Witte, tel. 315 784. naast op gericht om oude voedings gewoontes te veranderen, om zo doende het resultaat te kunnen vasthouden. De deelnemers krijgen steeds een weekmenu mee naar huis. Tijdens elke bijeenkomst wordt hun gewicht gecontroleerd en is er gelegenheid om ervaringen uit te wisselen en elkaar te stimuleren. Daarnaast komen allerlei vragen over voeding aan bod. De cursus gaat woensdag 27 januari van start en duurt van 19.00 tot 21.00 uur. Bij voldoende animo start op donderdagochtend een tweede groep. Aanmelden kan bij Calluna (tel. 317 888) of Didy Boerhorst (tel. 312 889) Tijdens inzamelingen op 't Horntje en in Den Burg Zuid heeft de Kenia groep voor niet minder dan 624,- aan lege flessen opgehaald Zater dag gaan de vrijwilligers op bezoek in De Koog en De Cocksdorp. Wie flessen, zegeltjes, bonnen of buiten lands geld over heeft, kan ze aan hen kwijt. Ook de klantenservice van de Hema fungeert nog steeds ais inzamelpunt. De patiëntenvereniging voor CVA- gehandicapten en partners 'Samen Verder' houdt woensdag 10 februari tussen 13.30 en 15.30 uur een contactmiddag in het Gemini Zieken huis te Den Helder. Samen Verder is een vereniging voor mensen die zelf of in hun naaste omgeving te maken hebben gehad met een be roerte. Een fraaie gevel voor het raadhuis op de Groeneplaats. Dat was eén van de meest gehoorde suggesties tijdens de discussie over Jook Nauta's plan Het hart hersteld'. Het plan verdween van tafel, maar uit onverwachte hoek is het idee nu weer opgedoken. De jongste va riant is afkomstig van het bedrijf De Vries Advies uit Zaanstad, dat zich op verzoek van de gemeente heeft gebogen over de nieuwe centrale publieksbalie waar bezoekers met allerlei vragen terecht kunnen. De Vries presenteerde deze week zes modellen, variërend van een vrij eenvoudige aanpassing van de hal (op de plaats van de huidige kan tine) tot een gedurfde aanbouw aan de voorzijde. 'Herstel van de histo rische ruimte van Vismarkt en Groeneplaats. Ingrijpende stede- bouwkundige verandering', schrijft het Zaanse bureau in een toelich ting. Waar hebben we dat eerder gehoord? Artsen: Uitsluitend voor spoedgevallen van zaterdag 08.00 tot maandag 08.00 uur: Dokter H. van Dijk en N. de Grave, Robbepad 2, Oosterend, telefoon 31 82 34. Consult uitsluitend na telefonische afspraak Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is er spreekuur zater dag en zondag om 18.00 uur precies in het tandheelkundig centrum, Witte Kruis- laan 19, Den Burg Bij ongevallen of bloe dingen is een tandarts bereikbaar via één van de volgende telefoonnummers: 31 30 86 (R. Heerenveen); 31 47 27 (P. Meuleman), 31 46 69 (C M van Karsen) of 31 22 70 (J.G de Winter). Verloskundige praktijk: T M Niehoff en N Lammers, De Ruyterstraat 87, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel 31 30 90 of 06-51 40 48 72. GEZONDHEIDSZORG. Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord- Holland Voor alle hulp, zorg en informa tie op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde Centraal Meldpunt 0223-65 02 22 - Afdeling huishoudelijke en verzorgende hulp Jonkerstraat 6, Den Burg. tel 31 41 52 Spreekuur elke werkdag van 9 00-10.00 uur. Afdeling jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 24. Den Burg, tel 31 32 41 Spreekuur elke werkdag van 8.30-9 30 uur - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoon oordsingel 24, Den Burg, tel 31 32 41. Geopend elke werkdag tussen 13 00- 14.00 uur. - Diëtiste voor afspraken elke werdag van 08.30-17.00 uur, tel. 0223-65 01 23. Kraamhulp: Voor directe kraamhulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraamcentrum Noordhollands Noorden Den Helder, tel 0223-54 00 88 (24 uur bereikbaar). Indicatie. Indicaties voor thuiszorg en voor op name in verpleeg- en verzorgingshuis: Stichting RIO Texel Wieringen. Opvra gen via tel. (0223) 671552 Opname geschiedt op advies van huisarts of specialist. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2 Of bel de Meldkamer Noord holland-noord. 072- 564 4444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9 00 tot 17.00 uur. Telefoon: tijdens kantooruren 32 21 88; buiten kantooruren 072-51 22 222. Bij spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel 32 21 88. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg Alleen in spoedgevallen, tel. 31 25 27 Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kantooruren 31 94 13 (De Nieuwe Skuul). Kustwacht: Voor meldingen van sche pen en zwemmers in nood tel 31 62 70. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 564 4444. Kunstgebitreparatie: Tandprothe- tische praktijk Van Kralingen (samen werkend met het tandheelkundig cen trum, voor ziekenfonds- en particulier-verzekerden), tel 31 20 69 Tandtechniek R. Van Oosten (particu liere praktijk), tel 31 06 05. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel 31 21 12 Maandag t/m vrijdag 8.00- 18.30 uur; zaterdag 10.00-13 00 uur en 15 00-17 00 uur; zondag 11.00-12.00 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Op de vraag 'Hoe kijkt u terug op de afgelopen eeuw?' zal iedereen een ander antwoord geven. Afkomst, leeftijd en per y soonlijke gebeurtenissen spelenv daarbij een belangrijke rol. In de^ serie 'De Herinnering', die dj, jaar regelmatig terugkeert, vra-J gen we steeds een Texelaar vanc een bepaalde generatie om te-p rug te blikken op de eeuw die c bijna achter ons ligt. Vandaag f de eerste aflevering, met me vrouw Breed uit Harderwijk, lnF 1895(!) 'op' Oost geboren ah j. Aat Vonk. r Niet dat ik het hier niet naar m'n ;F heb, maar op jezelf wonen is to;t' het prettigst. M'n reuma heeft daf echter een einde aan gemaakt. B s vendien heb ik verleden jaar ms heup gebroken. Daar ben ik we' bovenop gekomen, maar het het me wel de nodige inspanning s moeite gekost. De naer verzorgingstehuis is trouwens re^ baar, hoor. Je krijgt je maaltijd;1 aangereikt, maar verder mag je;* les wat je nog kunt zelf doen Dal me meegevallen Ik had er een a' dere voorstelling van.' Bezoe\ 'Weet je wat er gebeurt als je ho1 derd bent geweest? Dan komt i burgemeester op bezoek als je jai bent. De man is hier al drie ke geweest. Aardige man, gelukk Maar zo oud worden heeft ook he vervelende kanten, ledereen om heen valt weg. Dat valt wel eei niet mee. 'Ik vraag me af of er wel iemand i Texel woont die me nog kent. t laatste tijd denk ik wel eens: ik In er nooit weg moeten gaan. Er z tegenwoordig veel meer voorzien gen op het eiland. Ik had het er i misschien wel leuker gevonden.' r Margreet Berndsi s De redactie werd opmerkzaam gemaakt op de 103-jarige oud-, Texelse door Neeltje Neijmeij- er-Van der Knaap, ook een oud-Texelse. Zij werkt als vrijwilligster in het verzorgings-J tehuis van mevrouw Breed. Me-~ vrouw Neijmeijer is geboren in Het Dreefje in Eierland. Ze ver huisde op zeer jonge leeftijd met haar ouders naar de vaste wal en woont tegenwoordig in Harderwijk Wat was voor u de belangrijkste Texelse gebeurtenis van de af gelopen eeuw? Binnenkort ver schijnt een aflevering van 'De Herinnenng' waarin wij onze Ie- zers de mogelijkheid geven, deze vraag te beantwoorden Stuur ons üw mening, üw ver haat en rond 15 maart vindt u de meest aansprekende verha len in de krant terug. Ons adres is: Texelse Courant, Postbus 11. 1790 AA Den Burg, of: Warmoesstraat 45. 1791 CN Den Burg. U kunt uw verhaal natuurlijk ook per fax (323000) of per e-maB (tcnleuws@tref.nl) aan ons kwijt. In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschi brengt toneelvereniging Nieuw Leve op de zaterdagen 23 en 30 janus het stuk 'De verloofde van mij vrouw' op de planken. Het is ee klucht rond het gezin van de huisait Theo Schipper, geschreven do: Otto Schwartz en Georg Lengbac en vertaald en bewerkt door Ji'H Keulemans, Beide voorstelling? beginnen om 20.00 uur. kaarten kur nen worden besteld bij Tineke va. Beek, tel. 313 008, bgg. 310 357. L In manege Akenburg begint zonda om 9.30 uur de derde menwedstrii in de serie om de Jaap de Graal bokaal. Publiek is welkom. Oud-Texelaar Hans Boswijk (25) i aan de Faculteit der Geneeskumt.h van de Vrije Universiteit te Amstei d dam cum laude geslaagd voor hf- artsexamen. Hij is nu werkzaam at' arts-assistent op de afdeling Oncc logie van het aan de universiteit vei bonden (VU) ziekenhuis.

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 2