Verpleegkundige schildert met gevoel Tarzans en Janes in jungle Calluna tifilP Lijsttrekkersdebat provincie in Klif 12 Vier schaatsers itr actie op Weissensc I .TEXELSE^ COURANT' Amnesty in actie \y"at ik zeggen wou... oud Papier Medische zorg Uitvaartcentrum Wethouder te gast op vrouwenavond Kinderdansgroep jrj Nieuw product: smaakoliën van Willem 'Parel' Vader weerspreekt bewering Langeveld ft Kerkdiensten Zondag 7 februar VRIJDAG 5 FEBRUARI 1999 'Schilderen is heel confronterend. Het laat zien hoe je bent. Eigenlijk ben ik een heel precies mens, en dat komt er ook uit naar voren. Terwijl ik daar juist vanaf wilde... Daarom vind ik acquarelleren ook zo heerlijk. Dan moet het in één keer raak zijn.' Aan het woord is Maria Keyser- Duinker uit Den Burg. Velen zullen haar kennen als verpleegkundige die op het eiland een grote wijk onder haar hoede heeft In koffiehuis Burg wal 37 laat ze deze maand de artis tieke kant van zichzelf zien. Haar eerste expositie omvat aquarellen, olieverfschilderijen en keramiek. Zodra ze van haar werk thuis komt, voelt ze de kriebels opkomen en gaat ze creatief aan de slag. 'Ja, dan be ginnen mijn handen te tintelen en kan ik het niet laten. Soms ga ik tot een uur of twee door, dan wil ik het ge woon afmaken.' Die interesse dateert uit haar jeugd. 'Op mijn achttiende hield ik me al bezig met schilderen en tekenen. Maar daarna ging ik in Amsterdam studeren en kreeg ik andere belang stelling Het was de provotijd -al ging dat wat langs me heen- en in de stad was veel te beleven. Een leuke pe riode, waaraan ik goede herinnerin gen bewaar Van schilderen kwam jarenlang hele maal mets terecht. Tot ze zich in 1994 opgaf voor een weekje schilderen met Leme van 1 Noordende en de smaak weer helemaal te pakken kreeg. 'Met een groep cursisten schil derden we op lokatie. In het bos, op de Hogeberg, in De Slufter. Heerlijk om te doen. Dat vind ik trouwens nog steeds het leukst. In de buitenlucht in de weer zijn met verf en penseel is zó lekker1, vertelt Marja, terwijl ze enkele actiefoto's laat zien. De nu 53-jange hobbyiste be kwaamde zich verder via een aantal cursussen, o.a. bij Kees van Aalst, Kees Doolaard en Elly Kroon in Den Helder. De afgelopen jaren was ze vaste deelneemster aan de Toer-in tentoonstellingen en toonde ze werk tijdens de manifestatie 'Kunst in Zee'. In Burgwal 37 laat ze meerdere tech nieken en onderwerpen zien. Over eenkomst is het gevoel dat van haar werk afstraalt. Thema's als liefde en moeder/kind-relatie keren verschil lende malen terug. Sterk komt het thema tot uiting in haar olieverf schilderij 'Hartstocht', waarin de hitte van een liefdesbrief voelbaar is. 'Mis schien heeft dat wel te maken met mijn beroep. Aanraken, contact ma ken is in de relatie tussen verpleeg kundigen en hun patiënten heel be- langnjk.' De aquarellen zijn voornamelijk Texelse landschappen. De verge zichten op Den Hoorn en De Slufter zijn herkenbaar, maar hebben wat abstracte trekjes. 'Gelijkend, maar met fantasie', verwoordt Marja. Haar schilderijen zijn overigens te koop. 'Het is hobby, maar ik wil nu wel eens wat verkopen. Het huis hangt zó vol...' Deze maand kan ieder weer schrijven voor Amnesty International naar de autoriteiten in Syriè. Daar wordt de Palestijn Abdal-Majid Nimer Zaghmout al 32 jaar in hechtenis ge houden na een oneerlijk proces. Zijn gezondheidstoestand is recentelijk verslechterd. Wie belt met Leni Bremer, tel. 318 672, krijgt een voorbeeldbrief thuisbezorgd. Mensen die zich maandelijks willen inzetten voor Amnesty kunnen ook een 'schrijfabonnement' nemen. Men krijgt dan elke maand een voorbeeld brief thuis Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Morgen komt de papierwagen in de volgende straten: 3. Waalderstraat, Marelstraat, Paelwerck, Schoudieck, Schilpbanck, Vroonlant, Buytengors, Hoefslag en Noordvlak. Zaterdag wordt in De Cocksdorp en omgeving oud papier opgehaald door ouders en leerlingen van o.b.s. Durperhonk. Men wordt verzocht het uiterlijk om 8.30 uur aan de weg te zetten, 's Middags van 13.00 tot 15.00 uur haalt de Stnjbosschool oud papier op in de rest van de Eierlandse polder. Artsen: Uitsluitend voor spoedge vallen van zaterdag 08.00 tot maan dag 08.00 uur: Dokter R.A. van den Bent/F. Haasdijk, Kikkertstraat 12, De Cocksdorp, telefoon 31 62 34. Aanvragen visites tussen 9 00 en 10.00 uur. Zaterdag en zondag apo theek geopend van 17.00 tot 17.30 uur, Kikkertstraat 12, De Cocksdorp. Inloopspreekuur van 12.00 tot 12.30 op Schilderend 38, Den Burg en van 17.00 tot 17.30 uur in de Kikkertstraat 12, De Cocksdorp. zon der afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spreek uur zaterdag en zondag om 18.00 uur precies in het tandheelkundig centrum, Witte Kruislaan 19. Den Burg. Bij ongevallen of bloedingen is een tandarts bereikbaar via één van de volgende telefoonnummers: 31 30 86 (R. Heerenveen); 31 47 27 (P. Meuleman); 31 46 69 (C M. van Karsen) of 31 22 70 (J.G. de Winter). Verloskundige praktijk: TM. Niehoff en N. Lammers, De Ruyterstraat 87, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 31 30 90 of 06-51 40 48 72. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland Voor alle hulp, zorg en informatie op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-65 02 22. - Afdeling huishoudelijke en verzor gende hulp. Jonkerstraat 6, Den Burg, tel. 31 41 52. Spreekuur elke werkdag van 9.00-10 00 uur - Afdeling jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 31 32 41. Spreekuur elke werkdag van 3.30-9.30 uur. Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 31 32 41. Geopend elke werkdag tussen 13.00-14.00 uur. - Diëtiste: voor afspraken elke werdag van 08.30-17 00 uur, tel. 0223-65 01 23. Kraamhulp: Voor directe kraamhulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraam- centrum Noordhollands Noorden Den Helder, tel. 0223-54 00 88 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor op name in verpleeg- en verzorgings huis: Stichting RIO Texel Wieringen. Opvragen via tel. (0223) 671552. Opname geschiedt op advies van huisarts of specialist. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 564 4444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 uur. Telefoon: tijdens kantooruren 32 21 88; buiten kan tooruren 072-51 22 222. Bij spoed eisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 32 21 88. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11Den Burg. Alleen in spoed gevallen, tel. 31 25 27. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen- bel tijdens kantooruren 31 94 13 (De Nieuwe Skuul). Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 31 62 70 Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 564 4444. Kunstgebitreparatie: Tandprothetische praktijk Van Kralingen (samenwerkend met het tandheelkundig centrum; voor zie kenfonds- en particulier-verzeker den), tel. 31 20 69. Tandtechniek R. Van Oosten (parti culiere praktijk), tel. 31 06 05 Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. tel. 31 21 12. Maandag t/m vrij dag 8 00-18.30 uur; zaterdag 10.00-13.00 uur en 15.00-17 00 uur; zondag 11.00-12.00 uur en 16.00- 17.00 uur Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Texelaars weten jullie hoe het Uitvaartcentrum Texel aan de Bern- hardlaan tot stand is gekomen? Nadat in 1960 al in brede kringen gesproken werd over de noodzaak van een uitvaartcentrum op Texel, is de toenmalige uitvaartverzorger Gerrit Maat begonnen geschikte loka- ties te zoeken. Hetzij nieuwbouw of verbouw van bestaande gebouwen, verbouw Doopsgezinde kerk, bij de algemene begraafplaats etc, maar niet één van deze lokaties kon door de gemeente worden gehonoreerd. Nadat ik, Arie Maat, in 1981 het be drijf van mijn vader heb overgeno men, nam ik het voortouw om toch - mede door vragen van de Texelaars - een uitvaartcentrum te kunnen gaan beheren. Ook ik heb weer diver sen lokaties en gebouwen bekeken, afgestoten kleuterscholen, grond bij de RK begraafplaats, de lokatie van onze tuinders, grond in de Noordwester,en ook bij de algemene begraafplaats, en doorgespeeld naar de gemeente. Maar alles werd afge wezen. Toen uiteindelijk ter sprake kwam dat de gemeentetuin aan de Bernhard- laan zou worden afgestoten, heb ik hier dan ook meteen op ingehaakt en ben met veel vijven en zessen tot aankoop van de grond overgegaan. Mede met inspanning van de toenma lige wethouders en raadsleden Krijnen-Baijs. Poster, Terpstra en niet te vergeten de mensen die meege daan hebben om lid te worden door middel van een bouwobligatie - of gewoon lid te worden via een verze kering - heb ik een indicatie gekregen hoeveel mensen achter mijn plan stonden. Op grond van het toen ge maakte haalbaarheidsonderzoek, wat ik heel terecht vond, is een bere kening gemaakt voor een sluitende exploitatie. Nu draai ik acht jaar met een bezet ting van 50%. Landelijk gezien over lijdt 1% van de bevolking, wat neer komt op 130 overledenen op Texel. Dit is zo het verhaal van 30 jaar strijd voor 'Uitvaartcentrum Texel'. Nu komt er iemand die óók een uitvaartbedrijf wil beginnen, en naar zeggen een bedrijf gaat overnemen, wat echter niet gebeurt. En komt voor de bouw van een uitvaartcentrum met een stukje grond dat door mij ook al was aangedragen, bij de gemeente en zie: meteen hebben ze alle mede werking Waar de één hemel en aarde moet bewegen om iets te ma ken kan nu zomaar. Dit zijn praktij ken die volgens mij niet door de beu gel kunnen. Wat is de noodzaak van een tweede uitvaartcentrum' Temeer dat ik mijn gebouw, volgens een clausule in de koopacte van de gemeente grond, beschikbaar moet stellen aan andere uitvaartondernemers. Dit hebben wij als een bescherming van ons uitvaartcentrum gezien. Hopelijk ziet onze gemeenteraad dit ook in en neemt een wijs besluit dit bouwplan te keren. Arie Maat, Den Burg. Nel Eelman-van 't Veer, de wethou der van welzijn, is donderdag 11 fe bruari te gast bij de afdeling Texel van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen Zij zal ingaan op tal van vra gen uit de zaal. De bijeenkomst vindt plaats in de OSG-kantine (gebouw Emmalaan), aanvang 20.00 uur. Introducées zijn welkom, voor hen bedraagt de entree vijf gulden. De Kinderdansgroep van de Stichting Folklore begint maandag 15 maart weer met het oefenen voor de folkloremarkten van aanstaande zo mer. Elke maandagmiddag wordt van 15.45 tot 16.30 uur in de Jozefschool geoefend op met name oud-Hol landse dansen. Van de ouders wordt een biijdrage van ƒ10,- gevraagd voor het hele seizoen. De kinderdansgroep treedt op tijdens de folkloremarkten op de woensdag middag en doet dat in historisch kos tuum, dat door de Folklorestichting wordt uitgeleend Elk optreden wordt besloten met een aantal gezamen lijke dansen met kinderen uit het pu bliek. Nieuwe deelnemers zijn van harte welkom. Het is geen bezwaar als een kind, bijvoorbeeld in verband met vakantie, met aan alle optredens mee kan doen. Kinderen uit Oosterend en De Waal kunnen met een van de leid sters meerijden. De leiding van de kinderdansgroep is in handen van Dini Binsbergen, Gré Boogaard en Door van Sambeek Voor meer infor matie: tel. 313839. In zwembad Calluna werd woens dag de eerste van de vier zoge noemde Jungle Days gehouden. De basisschooljeugd kan zich op deze middagen voor een keer Tarzan dan wel Jane wanen. Hel bad is voor deze gelegenheid in jungle-sfeer gebracht, onder meer door het aanbrengen van een grote loopbrug van touw en hout. Midden op het water drijft een immens lucht kussen in de vorm van de hoofdlet ter I De echte waaghalzen wagen zich aan hetabseilenTwaalf meter boven het water is een touw aange bracht. waarlangs de Tarzans en Janes zich naar beneden laten glij den. Zo ook Arjan. Tergend langzaam WW 7* Een jonge zwemmer slingert zich per liaan als Tarzan In het zwembad. (Foto Gerard Timmerman) Marja Keyser-Duinker bij het olieverfschilderij Afscheid in het ochtendgloren'dat veel warmte uitstraalt. <Fo'° Frans Hopman) gewassen als zonnebloemen. Wat betreft de kruiden wordt in eerste in stantie gedacht aan tijm, basilicum en dragon. Roeper: 'Maar ook zijn varia ties mogelijk zoals lamsoorolie. Ik heb alleen nog geen idee hoe dat zal smaken.' In zijn bedrijf in Oudeschild heeft Roeper inmiddels enkele proef opstellingen gemaakt. 'Ik ben druk bezig om alles uit te testen. Als het goed bevalt, wil ik ze op de markt brengen in samenwerking met Donatus. Het zou een mooie verbreding van mijn assortiment zelf gemaakte producten zijn.' Politici uit Noordholland maken vrijdagavond 19 februari hun op wachting in Klif 12, alwaar op ini tiatief van de VVD Texel een poli tiek café wordt gehouden. Met het oog op de verkiezingen voor Pro vinciale Staten op 3 maart zijn vrij wel alle lijsttrekkers aanwezig. Politieke debatten worden afge wisseld met cabaret door de mede werkers van het theater/restaurant. De Texelse opwarmer voor de verkie zingen lijkt uitgegroeid tot een tradi tie. Acht jaar geleden was de mix van humor en politiek voor het eerst op de planken van Klif 12 te zien. Die sloeg zó goed aan, dat vier jaar geleden de lijsttrekkers opnieuw de oversteek over het Marsdiep maakten. De avond wordt ditmaal mede gehou den ter promotie van Texelaar Piet Zoon, die als zevende op de verkiezingslijst van de VVD staat Daarmee is hij de hoogst genoteerde liberale politicus uit de Kop van Noordholland Andere kopstukken in het forum zijn Henry Meijdam (VVD), Kees Bozelie (GroenLinks), Enno Neef (PvdA), Bob Verburg (CDA) en Patrick Poelman (D66). Vier van hen voeren de lijst van hun partij aan; al leen Neef staat nummer twee. De discussie wordt dan ook met argus ogen gevolgd door politiek Noord holland. Naar verwachting zullen vele belangstellenden uit 'Haarlem' aan wezig zijn. Maar ook Texelaars heb ben reden om het debat bij te wonen, want er komen diverse onderwerpen aan de orde die rechtstreeks op de eilandsituatie betrekking hebben Het debat staat onder leiding van lede de Vries van de Wereld Omroep, een naam die bij veel Texelaars een lichtje zal doen branden. Van 1974 tot 1981 berichtte hij als redacteur-ver slaggever voor de Helderse Courant over het Texelse nieuws Onderwer pen die aan de orde komen zijn o.a.: volkshuisvesting, de tweede veer dienst, overname van de haven van Oudeschild, stiltegebied versus Vliehors en 'Schiphol in zee'. Het publiek mag vragen stellen, terwijl het cabaret zich 'op gepaste wijze' zal manifesteren. Het programma start om 20 00 uur (zaal open om 19.30 uur). De toegang is gratis. Radio Noord-Holland zendt waarschijnlijk een impressie uit van het politiek café. Willem 'Parel' Roeper is bezig met het uittesten van een nieuw Texels product. De graag experimente rende kok richt zich ditmaal op smaakoliën. Op Texel geteelde kruiden, gekochte specerijen en biologisch-dynamische olie van Sint Donatus vormen daarvan de basis. Bedoeling is het product komende zomer te introduceren. 'De oliën zijn bedoeld om vlees, vis en gevogelte mee te bakken en dressing voor salades van te maken', vertelt Roeper. 'Manoio, de kok van Het Oude Veerhuis, bracht me op het idee. Hij is in Brazilië geboren en in Spanje opgegroeid. Daar gebruiken ze veel olie bij het eten. In Nederland werken we meer met boter en mar garine. Plantaardige oliën bevatten meer onverzadigde vetzuren en zijn cholestorol-verlagend Roeper kwam in contact met Mare van Rijsselberghe van Donatus, die het een prima idee vond. De olie zal worden bereid uit natuurlijk geteelde De bewering van ondernemer Frits Langeveld dat de twee jongens die eind '97 een cafébaas in Den Burg ernstig mishandelden, gewoon weer tot de plaatselijke horecabedrijven worden toegelaten, is onjuist. Dat stelt de vader van één der daders, afkomstig uit Oosterend. 'Mijn zoon is sinds dat delict nooit meer uit geweest. Niet in Den Burg en niet in De Koog. Sinds een half jaar woont hij zelfs niet meer op het eiland.' daalt hij vanuit de nok van het zwem bad af. Badmeester Michel Gomez staat op de begane grond en bege leidt hem door het sturen van het touw waaraan Arjan in een tuig hangt. Na een aarzelende start snelt de Tarzan-in-spé in steeds grotere vaart naar beneden, waar Michel hem op wacht'Heel goed gedaan, maar ik zag wel de nodige zweetdruppels op je gezicht.'Welnee, dat zijn waterdruppels', reageert de jongen alert, waarna hij zich meteen aan meldt voor een tweede abseil-avon- tuur. De beurt is aan Lotte, acht jaar. 'Mag ik ook een keertje', vraagt ze aan Michel Het antwoord luidt beves tigend en ze spoedt zich in hoog tempo de twaalf meter hoge trap op om even tater in grootse stijl naar be neden te glijden. Ook voor haar zat het vanmiddag niet bij deze ene af daling blijven. Liaan Michel Gomez, die werkzaam is in Calluna, schat dat er woensdag ruim honderd kinderen aanwezig waren. 'De ervaring heeft geleerd dat de vol gende keer nog meer kindeten het bad zullen weten te vinden. Ze geven het aan elkaar door Verderop in het bad scheren een aan tal kinderen aan een liaan over het water. En vanaf de kant gezien lijkt het een hele kunst om over de loop brug van de ene kant naar de andere kant te komen, zonder het water te raken. Het gevaarte hangt geen mo ment stil en de meeste kinderen ha len de helft niet. Gelukkig heeft het water een aangename temperatuur. De Jungle Days in zwembad Calluna zijn nog op de woensda gen 17 februari, 3 en 17 maart. De entree bedraagt ƒ5,- en het spekta kel duurt van 14.00-17.00 uur. Ruud Nooy HERVORMDE GEMEENTEL; Den Burg: 9.30 uur ds. J. PieLj uit Sint Maarten, m.m.v. Jan] (zang), uitz. via Radio Texel! De Waal: geen dienst De Koog: 9.30 uur ds. JU Vlasblom Den Hoorn: 11.00 uur ds. jl Vlasblom Ib Oosterend: dienst om 10.OcBfc in Oudeschild Oudeschild: 10.00 uur Wacng. dienst, ds. E.J Vledder, vK Heilig Avondmaal H,, De Cocksdorp: dienst om fir uur in Oudeschild GEREFORMEERDE KERK# Den Burg: 10.00 uur ds Mp Roepers, themadienst voorM 19.00 uur ds. M.G.J Roepers via De Lichtboei L Oosterend: 9.30 uur en 19 oJJP ds. H Wilmink uit Zuidlaren S: GEREFORMEERDE GEMEEN# in kerkgebouw Schoolstraat, fj_ erend 10 00 en 16 00 uur d# GEREFORMEERDE KERK gemaakt): in de Doopsgezinde kerk teiec Burg: tot nader order geen dUr op Texel K| DOOPSGEZINDE GEMEEN'e r Kogerstraat, Den Burg: 10.0# ds. L. van Wijk-Hoekstra, uit# De Lichtboei BAPTISTENGEMEENTE: P* Julianastraat, Den Burg 10 0 ds. G. Sipkema l ROOMS-KATHOLIEKE KEFT®- Den Burg: za. 19 30 uur ^-sei koor, uitzending via De Lich :'Jv zo. 10.45 uur dameskoor, n® dienst crèche De Koog: zo. 9 30 uur jnp Oosterend: zo 9.30 uur De Cocksdorp: vr 19.30Jij rozenkransgebed; Sint Jan: za. 16 00 uur JEHOVAH'S GETUIGEN: Ij Noordwester 3, Den Burg 0# bare lezing, 10.30 u. Volgd® ten leven Wachttorenstp®' 11.20 u.: Hebt u een geloof a# van Abraham? SS "ex Behalve Nel Bruining reden nog drie Texelse schaatsers de Alter natieve Elfstedentocht op de Weissensee. Dirk Bakker uit Oude schild en Piet Rodenburg uit Eierland haalden de finish van de 200 km lange tocht, debutant Sieb van der Zee uit Oosterend moest na een valpartij de strijd staken. Nel Bruining, die vorige week vrijdag na veel pech moest opgeven, wilde vandaag een nieuwe poging wagen. Hoge koorts kluisterde haar echter aan haar hotelbed, zodat ze niet van start kon gaan. 'Volgend jaar dan maar', meldt echtgenoot Lammert vanuit het hotel in Oostenrijk. 'Nel is niet de enige zieke. Er liggen hier een heleboel plat door de griep.' Voor de veterane uit Den Hoorn was het de eerste keer in tien deelnames dat ze de tocht niet heeft voltooid. Zoals we in de vorige krant bericht ten. was ze na 68 km ten val geko men toen iemand vóór haar zijn even wicht verloor. Haar schaats schoot uit, maar Nel kon haar weg vervolgen. In haar eentje zette ze de achtervol ging op de groep in. Het weer ver slechterde echter en in haar enthou siasme om de groep te achterhalen, reed ze te snel op een stem'Pf af. Tijdens het afremmen kwa®ui een scheur. Hierdoor knikteS» waarts door haar enkel en iPe haar hoofd op het ijs. Ze sloeyS" vies om te stoppen in de *)er reed, ondanks hoofdpijn, eeffi enkel en twee blauwe kniet3® tientallen kilometers door. Na'W ging het niet meer en staakteflj nog de strijd. Onder dezelfde barre omstaim den wist Dirk Bakker, die oS beetje jaarlijks van de partijn tocht wél uit te rijden Na9,5uK hij over de finish, een prima tijH( van der Zee lag goed op sal! maar kwam na 135 km ten vaK bij hij zijn knie dermate bezeet hij niet verder kon schaatsen.Kj In aanmerkelijk beter weer branE Rodenburg zijn veertiende 'an tieve' tot een goed einde. DeK rige veehouder, die sinds anll jaar op Texel woont, reed e'£r mee als toerrijder en driem™ wedstrijdrijder. Rodenburg trafto week met Van der Zee Alkmaarse ijsbaan. Ditmaal bal hij de eindstreep na 8 uur en® nuten. Mogelijk heeft hij «a nogmaals een 200 km-tocht ge* Niet via de glijbaan naar beneden, maar lekker abseilen in Calluna. iFotoGëtatQM

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 2