'Pony Patricia Ieerde mij de kneepjes' TEXELSE^COU RANT Eva van der Linden naar Z-klasse Politie voelt weinig voor permanent letten op sluitingstijden "BouwCenter'RAWi F amilieberichten 50 jaar TEXELSE J coURANT' 'Grolsch niet in de markt' Amateurtje gaat weer repeteren PUppyCUrSUS Jonna Zijm kampioen gymnastiek SVC Voileybalprogramma Darttoernooi Tevoko programma Dressuur ixtra vergadering in Overkoepeling "S 322643 Cjroen r^wartsjexeh in het harL, 1999 - en de nieuwe hoofdredacteur heffen samen het glas op de toekomst. op vrijdag 12 februari van 17.00 tot 19.00 uur in het redactiekantoor, Warmoesstraat 45, Den Burg. Sarah Thuis zonnen wanneer het u uitkomt VRIJDAG 5 FEBRUARI 199S je ouders een manegebedrljf ebben, zou je denken dat paard- den met de paplepel Is gegoten. Niet is minder waar. Eva ■n der Linden, 15 jaar, moest jige tijd niets van paarden heb- en. Maar toen zij eenmaal de naak te pakken kreeg, was zij niet eer te houden. In oktober vorig scoorde zij, als jongste elneemster, de hoogste punten dens de Noordhollandse kam- oenschappen in het Dijkgatsbos. ezien haar leeftijd een knappe jestatie. het begin moest ik niets van paard- len hebben', vertelt Eva. 'Ik dacht, niet gezien. Pas rond een jaar of jen begon ik het iheens interes- it te vinden. Wedstrijd rijden, dat k mij wel wat. Maar om wedstrijden fljjïrnogen rijden, moest ik wel lid zijn "mr\ een club.' die reden werd Eva lid van De mppert/es in Den Burg. Met ■tricia, een al wat oudere pony, 'iëirtte zij in de B-klasse (cursus voor pinners) 'Patricia was al zo vol- ird, dat ik meer van haar leerde dan Ivan mij!' Het geroutineerde rijdier (Jjfet precies wat van haar werd ver vacht en bracht Eva spelendenwijs de cneepjes van het 'vak' bij. Jitrbrouwer Grolsch is nooit in de it®rk' 9eweest voor 'n Den Grooten 'a*ck.' Aldus reageert leverancier laap Boon van horeca-groothandel -'exgro op deze suggestie in het arti- "léiover exploitant Jaco van Trigt. Het ^Ófl gaan om een ander biermerk. Iers van toneelvereniging 't Ama- ije hervatten de repetities. Het Ider gezelschap heeft het blijspel voordeur stond open' in studie iomen. De regie is in handen van k Tjepkema. Het stuk wordt zater- 6 maart opgevoerd in dorpshuis Wielewaal- nenkort start hondensport- eniging DOS weer met een ipycursus. Op zes opeenvolgende susdagen worden daarbij verschil de onderdelen behandeld, als elopen aan de lijn, zitten en wat oretische kennis. Alle pups - mits edig ingeënt - zijn welkom. De sus wordt gegeven op de zondag- Idag op het trainingsveld aan de lenbuurt, tussen Oosterend en h Burg, elke keer vanaf 10.00 uur. Dr aanmeldingen en inlichtingen. Kramer, tel. 313735 of A.M. van Brakel, tel. 322431. 'Na drie jaar op Patricia te hebben gereden, kon ik overstappen op een paard. Eerder kon niet want je moet twaalf jaar zijn voordat je met een paard mag rijden. Op de zaterdag trainde ik met J.J. (een door de fami lie Van der Linden van Ruitercentrum De Krim zelfgefokte éénjarige merrie, IdR) bij De Waddenruiters J.J kon nog helemaal niets Het was net een baby die je alles nog moet bijbren gen.' Het kostte Eva drie jaar aan training om J.J. zo ver te krijgen dat zij voor elk onderdeel kon worden ingezet. Peuleschilletje 'Met goed weer trainen we buiten. Dan ga ik na schooltijd met J.J. van huis uit naar de vuurtoren en dan Amazone Eva van der Linden met haar paard JJ. (Foto Gerard Timmerman) Maandag werden in de gymzaal van het Eierlandsche Huis de jaarlijkse onderlinge gymwedstrijden van SVC gehouden. In leeftijdsgroepen werd om het hoogste aantal punten gestre den. Daarbij was het wel mogelijk dat kinderen verschilende oefeningen deden. De ofenstof was verdeeld in vijf categorieén en in een bepaalde leeftijdsgroep kan een kind met oefenstof A het opnemen tegen een kind met oefenstof B Soms was dit lastig voor de jury, maar op deze manier werden alle deelnemers op eigen niveau beoordeeld De wed strijden waren zonder meer geslaagd te noemen en de aanwezige toe schouwers konden goed zien wat de kinderen zoal hadden geleerd. Aan het eind werd Jonna Zijm gehuldigd als nieuwe clubkampioen van SVC, zij haalde van alle deelnemers het hoogste puntentotaal. Uitslagen: Groep 3 1 Nienke Sieprath 37.2, 2. Fenna Boon 36.1, 3 Simone van der Linde 36 0 Groep 4 1 Mickey Wiggers 37.9, 2. Liza ter Hoor 37.3, 3. Anna van 't Noordende 37.0 Groep 5 1 Desirëe Witte 37.3; 2. Stefan Hooijschuur 36 9; 3 Manon Walbeek en Gea Robijn 36 8. Groep 6 1. Pieter Hooijschuur 36 7; 2. Marianne Langeveld 36 6; 3 Angela Koster 36 1 Groep 7 1. Inge van den Bent 37.3,2 EmmekeRan36 3 Groep 8 I.Manëlle Bolier 37.3, 2 Regina Schrama 36 4 VO 1 Jonna Zijm 38 3; 2 Janet van den Bent 37.5 door naar De Sluiter en weer terug. Anderhalf uur per tocht ben ik daar wel aan kwijt Eva en J.J. waren dan ook goed op elkaar ingespeeld toen zij vorig jaar oktober deelnamen aan de Noord hollandse kampioenschappen in het Dijkgatsbos Moeiteloos scoorde het duo op de onderdelen dressuur, springen en cross de hoogst te beha len punten. Eva werd hierdoor kam pioen in de B-klasse. 'Eigenlijk was het voor ons een peuleschilletje.' Topruiter De prestaties van Eva en J.J. bleven met onopgemerkt. De KNF, Konink lijke Nederlandse Federatie, op zoek naar jong talent, heeft haar en andere hooggekwalificeerden een uitnodi ging gestuurd voor een selectie. Eva zal in ieder geval voor de onderdelen springen en dressuur meedoen. Als zij door de selectie komt, mag zij een tiental lessen volgen van een top ruiter. 'Ik hoop dat het lukt. Hier op Texel weet ik dat ik goed ben. Maar aan de overkant zal ik waarschijnlijk bij de gemiddelden zitten.' Sinds december rijdt Eva in de Z- klasse 'Dat is wat ik eigenlijk ook wilde. Het is een stuk moeilijker nu. Ik zou graag nog een keer kampioen willen worden maar of ik dat red Ik ben er wel fanatiek genoeg voor maar je start nu wel in een klasse hoger We lopen nog even naar de stal waar J.J. staat Haar manen zijn door Eva al netjes ingevlochten voor de ko mende wedstrijd in Middenmeer. Lief kozend krabbelt zij haar maatje op het voorhoofd. Ze zijn er weer klaar voor. Ingrid de Raad Veld A gemengd/mannen 18.30 Beverd.-Dennenoord Euroase 19 15 EcoMare-Euroase Beverdam 20.00 Rabo-De Zandbank Fitt 20.45 L en R-Fitt Rabo 21.30 Maarcobouw-Sportshop DGM 22.15 Cocky's-DGM Sportshop Veld B dames 18.30 Wiersma-K.de Waal Zeilmakerij 19.15 Smash-Zeilmakerij Wiersma 20.00 Gr. Slock (d)-De Krim Smash 20.45 Top Tien-Sportsh. Tx Slock (d) 21 30 Sportief-Keursl. Dros Sportsh 22.15 Rival-Timmers Bak. Keursl.Dros Veld C dames 18 30 Durper Drup-Nioz Gimsel 19.15 Westerlaken-Gimsel Durper Dr 20.00 Haarstudio-Klif 12 Nokanto 20.45 Question-Nokanto Klif 12 21.30 Waayer - Cinema Tx Question 22 15 de Boer - Leydekkers Waayer Zondag is het weer zover: dan houdt de Texelse Dartorganisatie (TDO) een toernooi Dit evenement is in café In den Grooten Slock en begint om 13.30 uur Deelname kost ƒ5,-. Er wordt 53-en gespeeld met tussen door een verrassingsspel omdat het voor de nieuwe eigenaars van het café het eerste weekend is. Met dit verrassingsspel maken ook minder geroutineerde darters een kans, 'De politie is er in de eerste plaats om de orde op straat te bewaren. Maar nu lijkt het erop dat we vooral de naleving van de slultingsvoorschriften moeten controleren. Politieoptreden mag geen voorwaarde zijn voor het slagen van het sluitingstijden- beleid'. Aldus politiechef W.J. van Vemde van het district Den Helder en Texel, toen hij woensdag in de raadzaal reageerde op wat daar naar voren was gebracht over het nieuwe sluitingstijdenbeleid. Die woorden werden hem niet in dank afgenomen, ook met door bur gemeester Gutker die vreesde dat nu een belangrijke stok achter de deur zal wegvallen. Van Vemde legde nader uit dat politieoptreden tegen kroegbazen die de sluitings- regels aan hun laars lappen wel mo gelijk is, maar dan in incidentele ge vallen naar aanleiding van klachten. 'We kunnen met alles tegelijk'. Van Vemde liet verder blijken dat het met nachtelijke ordeverstoringen in het seizoen op Texel best meevalt, althans in vergelijking met wat hij gewend is in andere delen van zijn district Hij gaf toe dat er enkele 'ver velende' incidenten zijn geweest (zoals het in brand steken van een auto die vervolgens tegen een gevel werd gezet) maar dat het later veel beter is gegaan Hij sprak van een 'aanvaardbaar niveau van rust'. Ver der: 'Ik doe tien keer liever dienst in de Dorpsstraat van De Koog dan in de Koningstraat in Den Helder. Het is hier een stuk vriendelijker dan el ders in de regio' Over hard drugs en xtc: 'Tegen het gebruik daarvan wordt niet opgetre den, tegen dealen wèl. Voor zover wij weten wordt in Texelse cafés niet regelmatig gedeald. Wie constateert dat het wèl zo is, moet aangifte doen en dan zullen wij zeker gericht surveilleren en optreden'. Het 'op de kroegen afsturen var taxi's' zag Van Vemde niet zifter omdat er geweld door wordt uitge lokt. Hij vond het een onderwerp voor overleg met de betrokken be drijven. Als in het kader van het bepleite lik op stuk beleid tegen herrieschop pers een boete wordt opgelegd, kan die niet meteen cash worden be taald. Het systeem is nu eenmaal dat dit met een later toegestuurde acceptgiro gebeurt. Ook een spe ciale rapporteur om gedurende het proefjaar de naleving van de nieuwe voorschriften te registreren, kon vol gens hem niet. Het zal moeten ge beuren door een 'gewone' ambte naar met opsporingsbevoegdheid. Vrijen mag Slapen in auto's mag niet, maar hoe zit het met vrijen in auto's? Op deze iets minder serieuze vraag van commissielid Martin Trap ant woordde Van Vemde: 'Het mag offi cieel niet, maar als de ramen zijn beslagen of als het buiten de open bare weg gebeurt, zullen wij er niets tegen doen. Als er sprake is van op rechte liefde, zou een gemeenteraadslid er ook geen be zwaar tegen moeten hebben'. f n:6n kfcterdag 6 februari, nSis Genoegen. 'taldienst: Dames 2 en jun. A. |30u. D Tevoko 1-VCC 3 >.00 u. H Tevoko 1-Effect 1 |30 u. H Tevoko 3-VCJ '94 2 30 u. H Tevoko 2-Adelborsten 00 u D Tevoko 2-Effect 1 |30 u J Tevoko A-VCJ '94 4 30 u J Tevoko B-WSOV 5 Jdameswedstrijd Tevoko 3-VCJ '94 116.30 uur gaat niet door. B nanege Akenburg staan zondag fessuurwedstrijden op het pro- ramma Zeventig leden van pony- lub De Kleppertjes en de Wadden- Jiters strijden in alle categorieën om e eer De eerste wedstrijd begint om |5 uur, de laatste om 19.00 uur De gang is gratis. 1 Overkoepeling van Texelse Duwenorganisaties houdt maandag t extra vergadering. Op de agenda an o.a. het nieuwe recreatiebasis- i dat voor Texel in de maak is en I vrijwilligerswerk. Deelneemsters 1 welkom in het zaaltje naast de fcpsgezinde kerk in Den Burg, aan- lg 13 30 uur. Helaas is mijn telefoonnummer a de telefoongids Texel 1999 verkeerd vermeld, kidien u denkt mij dit jaar nog eens op te bellen, wilt u dit dan wijzigen in: Dirk Westerlaken, iKogerweg 134, 1791 MK Den Burg Frans Hopman (per 15 maart a.s. medewerker economie en voorlichting bij de gemeente Texel) en Gerard Timmerman (vanaf heden zijn opvolger bij de Texelse Courant) nodigen alle relaties en andere belangstellenden van harte uit voor een receptie Heden is na een moeilijk leven rustig ingeslapen onze lieve zuster en tante Emma Geertruida Josephina Graaf A 19 maart 1914 t 3 februari 1999 Na een liefdevolle verzorging van 56 jaar, waar van 52 jaar in „Oudewater" te Rosmalen en ruim 4 jaar in „Verpleeghuis Texel". Th. M. Graaf G.M. Witte-Graaf neven en nichten Emma is opgebaard in „St-Jan". De uitvaartdienst zal worden gehouden op za terdag 6 februari om 10.30 uur in „St.-Jan", Beatrixlaan 45 te Den Burg, waarna de begrafe nis op de R.K. begraafplaats zal plaatsvinden. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condole ren in de „Witte Burcht" aan de Molenstraat 19 te Den Burg. Correspondentie-adres: Th. M. Graaf, Bernhardlaan 113, 1791 XD Den Burg. Door een ernstig ongeval is plotseling uit ons midden weggerukt mijn geliefde schoonzoon en onze zwager en oom Johan Fransen echtgenoot van Joke Huisman en vader van Stefan, Thomas en Ruben in de leeftijd van 46 jaar. H. Huisman-Bas Theo en Els, Jisca. Marlijn, Eveline Bas en Petra, Fons Marian en Peter Nanja en Theo, Daniël, Miranda Klazienaveen, 2 februari 1999 De Kring 4, 7891 TE We zijn diep getroffen door de geweldige belangstelling en het medeleven, in welke vorm dan ook, na het plotseling overlijden van mijn lieve vrouw, onze vrolijke en zorgzame moeder en mijn lieve dochter GUURTJE JOHANNA BAKKER-VAN DER VIS Het is ons tot een grote troost en steun geweest. Januari 1999 Dit meisje ziet Mede namens mijn vrouw wil ik iedereen bedanken voor de kaar ten, bezoek en andere blijken van belangstel ling tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. Wim Giling Nico Bakker Fia en Sil Janneke B. van der Vis-Roeper Dankbaar en blij geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Jasper Sijbrand We noemen hem Jasper. Hij is geboren op 1 februari 1999 om 04 00 uur, weegt 3520 gram en is 49 cm lang. Chris, Gré en Esmé Piso Luzernevlinder 153 7943 TD Meppel 0522-255508 Ma en de kinderen slapen van 12 30 tot 15.00 uur. Bij bezoek graag eerst even een belletje Wij willen u bedanken voor uw warme belangstelling die wij ondervonden bij het heengaan van onze moe der, oma en overgrootmoeder, RENSJE PRANGER-DONKER Hierdoor voelen wij ons gesteund in ons grote ver driet. Tevens willen wij alle medewerksters van de Gollards, die betrokken waren bij de verzorging var onze moeder bedanken voor hun warme en profes sionele verzorging. Zij voelde zich in de Gollards erg thuis en waardeerde jullie zorg heel erg. Bedankt ook de doktoren Waverijn en Van Hatterr voor hun inzet en begeleiding. Ds. Ter Haar voor zijn toewijding en zorg, ook vooi ons en de mooie, warme afscheidsdienst. Liesbeth Roeper voor de fijne wijze waarop ze vooi alles heeft gezorgd en haar begeleiding aan ons. Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Texel, februari 1999 Wij zijn vandaag in Alkmaar getrouwd Denhard van der Slikke en Jeanine Pieterse 5 februari 1999 Veslasstraat 22 1829 XN Ouddorp Op vrijdag 12 februari a.s. gaan wij trouwen. Wilt u ons feliciteren, kom dan op onze receptie tussen 19 00 en 20.00 uur in .Paal 9* Jos Rijkers en Liesbeth Specht Bernhardlaan 56, 1791 XG Den Burg - Texel. Met z'n tweeën van start. dat gaat lekker hard Maar nu passen we one tempo aan. omdat we met z'n drieën verder gaan Lare Ma rijn is geboren op 3 februari 1999 om 12.55 uur hij weegt 4070 gram Vincent en Gerrie Frederici Schilpbanck 32 1791 WJ Den burg Wil je een beschuitje komen eten, laat het one dan even van te voren weten. (IM TEXELAARTJE) SUNRENT ZONNEHEMELVERHUUR TEL: 310 690 Wie dit kleine mensje ziet gelooft z'n eigen ogen niet en zal moeten beamen wonderen maak je nog altijd samen Wij zijn erg blij met de geboorte van onze dochter en mijn zusje Dominique Dominique ie geboren 'op 1 februari 1999 om 14.07 uur Marco, Sandra en Quintin van Leersum beurtschipper 19 2152 LT Nieuw-Vennep Hoera - Hoera Hoera Onze vriendin wordt vandaag Lia - Anneke Marijke TIJDELIJK 25% KORTING OP ALLE KRAN^ft

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 3