'exelaar als brug aar provinciehuis Darters Zwaan 2 maken het niet af Laatste loodjes voor ondernemers Den Burg ■1 'Verbouwingen met Pasen klaar' Piet Zoon klaar voor derde termijn JMg 'TEXELSE ƒ7COURANT' 1 1 1 1 1 1 Film christenen in islam-ianden Darttoernooi Verrassende winst Sipsma en Winters Gemeente betaalt beheerderTime Out Dressuurwedstrijden Eilandcompetitie ssselhuus krijgt deau van Cosun ednjvig heid imerman Jelle >or zichzelf Zoon cingen looien. VRIJDAG 26 FEBRUARI 1999 onderzoekers het bij het eind hebben zal Texelaar bij de Staten- woensdag hoge Op de Commissaris Koningin en de gedepu- 1 na geniet de gemeentese- bekendheid politici. Tijd om ig te stellen: hoe staat het kansen van nummer zeven één. op de drempel staat van termijn in de bankjes van provinciehuis betwij- meer 28 van de 79 n Provinciale Staten worden „„co, bezet door liberalen en ngen geven de liberalen hoop meer. Het moet dus wel erg jen als de hoogst genoteerde oliticus uit de noordkop met erkozen. Zeker als de 1249 ursstemmen in ogenschouw genomen die de Texelaar ar geleden kreeg. Toch werd ulaire politicus geen gedepu- en hield hij het bij het Staten- 'nnrBtschap Als volksvertegen- per was hij de afgelopen voorzitter van de provinciale n adviescommissie en be- hij de portefeuille financiën luili iet in h l2asBlen). in die een link leggen tussen opej irtdurende stroom subsidies faarlem naar Texel voor fiets tenen het gratis openbaar vervoer aanwezigheid van Zoon in u, slaan de plank niet volle- ra;nis. De Texelaar zetelt dan wel in het dagelijks bestuur van de "^incie, zi|n gevoel voor timing, het juiste manier mensen of en met elkaar in contact te en het leggen van dwars- len in de hogere provinciale heeft het eiland geen wmd- Piel Zoon, nummer zeven op h/st één, be hoort tot de bekendste leden van Provin ciale Staten. eieren gelegd. Met partijgenoot en gedeputeerde Hen de Boer is hij goede maatjes en zodra het woord 'Texel' in Haarlem valt, wordt er in de Staten direct in de richting van Zoon gekeken Niet altijd als het om subsidies gaat, maar ook in omstre den kwesties als de tweede veer- verbinding roerde hij zich met suc ces. In de acht jaar dat Zoon in het Haarlemse vertoeft, heeft hij z'n weg in 'de wandelgangen' aardig weten te vinden. Zelf heeft de in Goeree Overvlakkee geboren Texelaar een nuchtere kijk op het voeren van po litiek, die inherent is aan het bedrij ven van de lobby 'Politiek is geen doel op zich, maar een middel om iets te bereiken.' Dat het lidmaatschap van de Staten méér is dan alleen behartiging van de Texelse belangen, hoeft hem niet te worden bijgebracht. Goed voor beeld is de tweebaans verbinding tussen Den Helder en Alkmaar. Ge durende de vele ritjes die hij heen en weer pendelde tussen Haarlem en Texel groeide zijn ergernis over de overvolle 80-km verbinding en wendde hij zijn invloed aan om de benodigde 150 miljoen gulden los te krijgen. Inmiddels zijn er al vijftig losgepeuterd De rest moet van rijk en provincie komen. Het is geen geheim dat de regie van het overleg hierover, tijdens het bezoek van gedeputeerde Hen de Boer, was geregisseerd door Zoon. Als politi cus hoort hij ook te beseffen dat een provinciaal bestuurder een breder gezichtsveld moet hebben. Want politiek is niet alleen handjeklappen met andere bestuurders Een goede volksvertegenwoordiger hoort ook contact te hebben met de burgers. Zelf zegt hij 'een absolute behoefte te hebben om met iedereen van ge dachte te wisselen'. Zo sprak hij zaterdag, tijdens een druk bezochte open dag in het provinciehuis met burgers uit alle windstreken. Met gemak praat hij zowel over woning bouw in kleine kernen als over jeugd hulpverlening en ouderenzorg 'De provincie moet van het stoffige imago af dat ze zich nergens mee bemoeit. Het gratis openbaar vervoer en de vernieuwing en uitbreiding van de haven van Oudeschild bewijzen het tegendeel.' Over zijn kans om gedeputeerde te worden, verschillen de meningen, zo bleek uit een snelle peiling over provinciale politici vrijdag in Klif 12. 'Zoon ligt goed, is financieel onder legd en maakt dus kans om Tielrooy op te volgen', luidde een reactie. Een PvdA'er betwijfelde of de Texelaar voldoende 'politieke' vrienden heeft in de hoqere echelons in Haarlem. Zeker is dat de vraag óf de ge meente op zoek moet naar een nieuwe gemeentesecretaris voor een groot deel zal afhangen van het aan tal voorkeursstemmen dat de Texelaar zal krijgen. Over zijn am bities laat Zoon zich niet uit. Maar gezien de regelmaat waarmee Zoon, die zijn politieke activiteiten alleen naast z'n dagelijkse werk kan doen, zich in de provincie begeeft en zijn intensieve campagne, zouden er best wel eens méér stemmen in het vat kunnen zitten dan vier jaar gele den Kent u een of meerdere leden van gedeputeerde staten of provinciale staten? Nee J A. van Kemenade H.S. de Boer F. Tielrooij M.A. Wildekamp L.P. de Wit-de Rooij J.P.J. Lagrand t. Achterstraat P.A. Zoon Overigen r Een medewerker van de stichting Open Doors spreekt zaterdag over de situatie van christenen in de moslimwereld Spreker is jarenlang betrokken geweest bij het bijbel- verspreidingswerk en heeft ver schillende reizen gemaakt door het Midden-Oosten. Tijdens de lezing wordt 'Behind the Sun' vertoond, een 50 minuten durende film over het leven van een moslimstudent die tijdens zijn verblijf in het westen tot het christendom is bekeerd. De avond begint om 20.00 uur, lokatie is 'Eben Haezer' in de Julianastraat. De toegang is gratis. In café De Zwaan in Den Burg be gint zondag om 13.00 uur een darttoernooi. Deelname kost ƒ5,- en staat open voor iedereen De inhaalwedstrijd tussen Zwaan 1 en Zwaan 2 leek op een grote over winning van het tweede team uit te draaien De spelers namen maar liefst een 5-0 voorsprong op het op de tweede plaats staande Zwaan 1 Of het door de spanning of door de kracht van Zwaan 1 kwam, is niet bekend, maar de laatste twee spel len werden door het eerste team in winst omgezet en daarmee werd de eindstand bepaald op 5-3. Beide teams staan nu op de tweede plaats in de competitie. In 't Cafeetje in Oosterend leken de speelsters van Slock 1 voor een ver rassing te gaan zorgen door het tweede thuisteam te gaan verslaan. Na de dubbels was de stand 3-3 De dames gooiden op dat moment be ter dan hun tegenstanders. Zij wis ten echter de Tac-Tic niet te winnen (het is duidelijk niet hun favoriete speltype) en verloren dus met 5-3. W'tjewel 2 is duidelijk weer op de goede weg terug. Dit keer moesten de spelers van Slock 2 eraan gelo ven De Kogers stonden in totaal maar één leg af aan hun tegenstan ders. Bas van Elk gooide een finish van 131 punten. Jaco van Trigt gooide een 180 score Dit gebeurde jammer genoeg voor hem net na de wedstrijd. W'tjewel 1 bond Cafeetjel aan de zegekar Zoals het er nu naar uitziet, worden zij de nieuwe kampioen van het eiland. De spelers van Cafeetje boden flink tegenstand, met name Wim de Kort. Zij konden echter met verhinderen dat W'tjewel na de dub- Sjaak Sipsma en Aad Winters hebben de 21e kaartronde op hun naam geschreven. Dit was echter niet voldoende voor winst in het klassement. Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp heb ben zich vrijwel verzekerd van winst in de derde periode. In het algemeen klassement veran derde nagenoeg niets. Sjaak Sipsma en Aad Winters zijn niet het gelukkigste koppel uit de competitie. Deze avond zat het ein delijk mee Met een fraaie score Time Out krijgt een vaste beheer der. Het college heeft besloten vanaf volgend jaar de volledige kosten (ƒ37.500,-) voor rekening van de gemeente te laten komen. Daarmee wordt de huidige situatie in feite voortgezet. De Welzijns- stichtmg had in november met ei gen middelen beheerder Thijs Steffens aangesteld, om het jongerencentrum op die manier va ker open te kunnen stellen en de jeugd uit het voortgezet onderwijs beter op te vangen De hoop dat het project zou slagen en dat de ge meente daarna zou besluiten voor de kosten op te draaien, is dus be waarheid. 'Wij zijn een beetje brutaal ge weest'. geeft Bart Heijnen, direc teur van de Welzijnsstichting, toe. 'Gelukkig is alles wat met jongeren werk te maken heeft nu erg populair bij politici.' van 7804 punten wisten zij deze ronde te winnen In het algemeen klassement blijven zij op 30 staan, maar zij zijn flink ingelopen op het koppel dat boven hen staat. In de periodestand stijgen zij 6 plaatsen, van 26 naar 20. Cees Vinke en Gerrit Smit teken den, vooral dankzij een uitstekend laatste spel van ruim 2600 punten, voor de tweede plaats van de avond. Zij scoorden 7533 punten en winnen het vorige week verloren plaatsje in het klassement weer te rug. Zij staan nu zevende. De derde plaats werd behaald door Marja en Martien Bakelaar. Zij speelden 7420 punten en ook zij hadden dit te danken aan een partij van meer dan 2600 punten. Zij speelden ook nog 6 marsen. Zij blijven op 12 in het klassement. Wil Derksen en Peter van Heerwaarden speelden 7240 punten bij elkaar. Zij blijven negende in het klassement. Koos van Heusden en Frans de Groot behaalden 7179 punten. Zij stijgen maar liefst vier plaatsen in het klassement en staan nu op een 22e plaats Theo en Jaap Witte (laatstgenoemde werd weer kundig vervangen door Ruth de Ruwe) scoorde 7116 punten. Zij nestelden zich nog steviger op de vijfde plaats in het klassement. Het avondgemiddelde was met 6274 punten niet erg hoog Er werden 48 marsen gespeeld. Voor de derde periode zijn nog 3 ronden van 16 beurten te spelen. Vrijdag wordt de laatste ronde van het Texels kam pioenschap klaverjassen gespeeld. In manege Akenburg worden zon dag officiële dressuurwedstrijden gehouden. bels met 4-2 leidde In het laatste spel, de Tac-Tic, namen de Oosterenders een voorsprong door heel gedegen te gooien Toch kon den de Kogers terugkomen. In de derde leg hadden de spelers van 't Cafeetje de winst binnen handbereik, maar ze vergaten het af te maken De spelers van W'jewel sloegen hard terug en zegevierden uiteinde lijk met 6-2. Zwaan 1 herstelde zich goed van de nederlaag eerder deze week door de Bulldogs met 6-2 te verslaan Wel kwamen ze met 2-0 achter door overwinningen van de oude rotten Dave Platts en Rick Nichols. Hierna was de koek op voor de Bulldogs In de laatste dubbelpartij was het span nend en werd er heel goed gegooid liefst 6 maal werd een score van 125 of meer gehaald Zwaan 2 wist te gen Cafeetje Ver3t wel de volle winst te behalen. Door deze uitslag staat het team nu alleen op de tweede plaats met 3 punten achterstand op W'tjewel 1. Het programma voor deze week: woensdag: Zwaan 1 - W'tjewel 2. donderdag: Cafeetje Ver3t Bulldogs; vrijdag: Slock 1 - Slock 2; Cafeetje 1 - Zwaan 2; W'jewel 1 - Cafeetje 2 Programma volleybal dinsdag 2 maart: Veld A, mannen: 18.30 Tatenhove 1-CVI Tex. Autoc 19.15 OSG-Tex. AutocentraJe Tatenh.1 20.00 Paal 9- Cavo Latuco WiRoTex 20 45 Super-WiRoTex Cavo Latuco 21.30 Cocky's Kap.-Sportsh P28/Knm 22 15 P.28/De Krim-Teso Cocky's Kap. Veld B, dames: 18 30 Wiersma- Keursl. Dros Bar Sportief 1915 Jozefschool-Bar Sportief De Rival 20.00 Zeilmakerij-De Rival Jozefschool 20.45 De Krim-Sportshop Zeilmakerij 21 30 Smash '68-K. de Waal De Knm 22.15 TopTien-Timmers Bak.K. de Waal Veld C, dames: 18.30 Westerlaken-Leydekkers Nioz 19.15 Question-Nioz Westerlaken 20.00 Durper Drup-Cinema Waayer 20.45 Eierl Huis-Waayer Durper Drup 21 30 Nokanto-SI. lepe de Boer Gimsel 22.15 Klif 12-Gimsel SI. lepe de Boer Wedstrijdleiding: Dick (tel. 315 096) Uitslagen 23 februari: Tatenhove 2-Dennenoord 3-0; LenR-Zand- bank 3-0. Fitt-Sl. Beverdam 0-3; Rabo- Euroase 3-0; Kobeko-Maarcobouw 3-0: 12 Balcken-DGM 3-0; De Khm-Zeilmakerij 1-2; Smash '68-Sportshop Texel 1-2, Grooten Slock (d)-Kees de Waal 3-0; Wiersma Meu- belen-Timmers Bakkerij 1-2; SI. lepe de Boer-Cmema Texel 0-3; Jozefschool-Keur slager Dros 0-3, Eierlandsche Huis-Cinema Texel 1-2; Question-Gimsel 3-0; Klif 12- Nokanto 2-1, SI lepe de Boer-Waayer 2-1. Durper Drup-Leydekkers 0-3; Haarstudio- Nioz 2-1. De Rival-Bar Sportief afg. (0-3). ipvfMionderdjarig bestaan van iet aH ondernemerscoöperatie er Mn heeft de Stichting ilhuus geen windeieren ld W.A. Blijdorp (foto mid- voorzitter van de Cosun- encijg m de Noordkop, overhan- heaae Tessethuus-voorzitter rs i nbai Jan Bloem (links) maandag een cheque van f2.500. Cosun is een internationale groep van ondernemingen, o.a. de Suiker Unie, die actief is in de voedingsmiddelenindustrie. De Stichting Tesselhuus organi seert vakantieweken op het ei land voor ernstig zieke kinde- rOD. (Foto Lex Satverda) Meer aart de schaafbank. 'tegé® (Foto Harry do Graaf) an Jelle van der Meer schild start per 1 maart ngen bedrijf. Zijn timmer- werkplaats is te vinden in de loods Vliegwiel 10, die hij huurt van Peter den Braven. Daar ver vaardigt hij met behulp van een uitgebreid machinepark kozij nen, ramen, deuren, trappen en allerlei andere timmerwerken, voor zowel particulier als vak man. Ook komt hij desgewenst aan huis voor het uitvoeren van timmerklussen. Van der Meer is geen beginner. Hij zit al 24 jaar in het vak, de eerste twaalf jaar in dienst van aannemer Martin Visser in Oudeschild en de laatste periode bij Nico van Heer waarden aan de Kogerweg. Van der Meer beschikt in zijn werk plaats over lintzaag, kettingsteek, vandiktebank, vlakbank, frees, afkortzaag, platenzaag en andere machines maar weet ook om te gaan met handgereedschap. Naast het vervaardigen van recht-toe- recht aan-spul heeft hij zich gespe cialiseerd in ingewikkelder dingen, zoals kozijnen en ramen met 'toog' oftewel halfronde bovenkant, ge compliceerd roedenwerk en fraai gedecoreerde (voor)deuren in di verse houtsoorten. Vooral door het vervaardigen van dit soort werk te gen een betaalbare prijs wil hij pro beren naam te maken Samenwer king met doe-het- zeivers is geen probleem 'Ik maak graag een raam of kozijn dat de mensen er ver volgens zelf inzetten'. Voorlopig werkt hij nog zonder personeel, afgezien van zijn vrouw die de boekhouding verzorgt Van een langdurige winterslaap voorde middenstand is geen sprake meer. Of, zoals een ondernemer uit Den Burg zegt: Een paar jaar geleden zorgde ik ervoor omstreeks mei klaar te zijn voor het seizoen. Nu richt ik me op uiterlijk Pasen.Een verslag van een rondje verbouwingen in Den Burg. kwaliteitsgehalte neemt toe. Van daar dat we de versartikelen geschikt hebben gemaakt voor zelfbediening. Met name de indeling van afdeling consumptie is efficiënter gemaakt. Dat betekende wel dat er fors is geïn vesteerd in nieuwe koelmachines en een grote afbakoven Verhuizen Na jaren gehuisvest te zijn geweest in de Weverstraat verhuist Dral Me dia naar de Binnenburg. Het interieur van het voormalige pand van de ING- bank wordt grondig onder handen genomen en geschikt gemaakt als werkplek voor de acht medewerkers van het mediabedrijf. 'Het zijn de laatste loodjes, we hopen op 1 maart klaar te zijn', meldt bedrijfsleider Fred Winkel. Het bedrijf krijgt aan zienlijk meer ruimte ter beschikking Winkel: 'We gaan van 90 naar 240 vierkante meter vloeroppervlakte. De begane grond wordt werkruimte voor de medewerkers van de Kabelkrant. Boven komt onder meer de geluids- oi edit/ngstudio De komende tijd gaan we aan de slag met bewegende beelden op de Kabelkrant.' Het is de bedoeling in april een officiële ope ning te houden van het nieuwe pand De voormalige huisvesting van de Kabelkrant heeft al een nieuwe be stemming. het echtpaar Jan en Veronica en broer Kees van Beek beginnen er een bijouteriewinkel. Jan: 'De planning is dat we voor de Pasen klaar zijn met de verbouwing Er wordt een nieuwe voorpui ge plaatst en de binnenruimte moet worden aangepast voor de verkoop van oorbellen, sieraden en een beetje kleding.' Net als de winkel die ze al Remco Wanei wordt de nieuwe pachter van restaurant De Koksbuis en gaat op de Indonesische toer. IFolo ruikj noo-p Echt grootscheepse uiterlijke reno vaties zijn dit jaar niet gepland in het centrum van Texels grootste dorp. Wel worden diverse interieurs onder handen genomen. Zo heeft het ach terste gedeelte van de winkelruimte in de Hema een totale metamorfose ondergaan. Van de oude indeling is niets meer over. De afdeling con sumptie (vleeswaren, brood/banket, kaas. salades) is geheel vernieuwd. Peter Bakker: 'Ik heb de afgelopen drie weken het gevoel gehad dat ik een compleet huis aan het bouwen was.' Volgens Bakker is sprake van een conceptverandering. 'De consument wil steeds meer zelf kiezen zonder te hoeven wachten. Ook de vraag naar luxere artikelen met een hoog in De Koog hebben, zal de naam 'De Oorzaak' de gevel sieren Horeca Ook in de horecawereld verandert het een en ander. De Ploff Inn in de Kantoorstraat is in andere handen overgegaan. Henk Knol heeft een jaar het eetcafe gedraaid Knol: 'Ik wil graag naar Drente en had daar een horecabedrijf op het oog. Helaas ging de koop op het laatste moment met door. Dat gebeurde net op het moment dat de verkoop van de Ploft Inn rond was. Ik moet mijn verhuis plannen dus maar uitstellen.' Het eetcafé is gekocht door Jan en Tineke Schutte, die van de zaak vanaf 15 maart gaan runnen. De Gravenmolen in de Gravenstraat gaat zijn tiende seizoen in. Eigenaar Aris van Zeylen spreekt van een nieuwe look. 'We hebben het interi eur gemoderniseerd. Het donker-bi- stro-achtige is uit de tijd.' Gelijktijdig Met achterste gedeell van de Hema heeft een metamorfose ondergaan. is de menukaart aangepast Tijdens vakanties hebben mijn compagnon Inge en ik nieuwe ideeën opgedaan die we hebben verwerkt in de kaart.' Indonesisch Remco Wanei wordt de nieuwe pachter van restaurant De Koks buis, op de hoek van de Warmoes straat en de Zwaanstraat. Hij is de opvolger van Ronald Koks, die De Koksbuis en het eiland verlaat. Wanei is sinds twee jaar kok in het restaurant en gaat samen met zijn vader de Indonesische keuken voe ren. Hun streven is op 22 maart de deuren te openen van 'Duni Ketjil' (Kleine Wereld), zoals het restaurant gaat heten. Wanei: 'Het idee om een Indonesische eetgelegenheid te be ginnen is geboren tijdens het jaar lijkse eetfestijn in de Gravenstraat. We hadden een Indisch buffet dat vreselijk goed liep. In november vo rig jaar hebben we in De Koksbuis twee Indonesische dagen gehad en die waren volledig volgeboektHet is de bedoeling dat vader Wanei gaat koken en zoon de bediening doet. Ook moeder Wanei zal regelmatig worden ingeschakeld. Wellicht heeft hij geluisterd naar Frans Pieterse die de afgelopen ja ren herhaaldelijk pleitte voor meer sfeerverlichting in het centrum van Den Burg. Adri Mantje voegt de daad bij het woord De voorgevel van het pand aan de Stenenplaats waarin Stan en Stacy is gehuisvest, zal vanaf Pasen 's avonds sfeervol worden uitgelicht. De voorgevel is helemaal opnieuw gevoegd en de kozijnen zijn vernieuwd. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan de bouw van een aantal appartementen op de bovenverdieping. Mantje 'Ik vind de Stenenplaats s avonds maar een dooie boel Daar moet maar eens verandering inkomen. Verlicht met Pasen is wel toepasse lijk.'

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 7