Cjrocn "ZwartsJex els in het harL, huisvesting tijdelijk personeel in de knel ;ederatie voorlopig nige mogelijkheid N' Hotelbouw Calluna steeds dichterbij [strams? cr1 Paracentrum luidt de noodklok I p BEZORGER m/v \Samengaan protestantse kerken 'iscussieavond |over recreatie Snelheidscontrole: 90 overtreders VERDER IN DIT ummer Variatie viert hoogtij bij fanfarecorps KTF Zuster Nicolina heeft nooit spijt gehad Jan Zijm over Waalder halve marathon de Kroniek /w? Eik maakt plaats voor fietspad Bromfiets gestolen Mishandeling 3.813 stemmen op Piet Zoon Raad neem afscheid waarnemer Gutker TEXELSE ^COURANT TEXELSE^COURANT Verschijnt op vrijdag 2 april a.s. Een speciale editie van cle Texelse Courant vol met: 'voorjaarskriebels': fietsen, tuinieren, lammetjes, voorjaars/vakantieagenda, etc. Advertenties: kunnen worden ingeleverd t/m vrijdag 19 maart a.s. bij de advertentieafdeling aan de Spinbaan 6,1791 MC Den Burg telefoon 362600, fax 314111 3ERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR 11363 DINSDAG 9 MAART 1999 Uitgave: Uitgeverij Langeveld en de Rooy bv [Spinbaan 6, 1791 MC Den Burg, telefoon 0222 - 36 26 00 Advertenties/abonnementen/bezorging: telefoon 0222 - 36 26 00, fax 0222 - 31 41 11 VERSCHIJNT DINSDAG EN VRIJDAG. lONNEMENTSPRIJS ƒ58,60 PER HALF JAAR, LOSSE NUMMERS ƒ1.65 Redactie: tel 0222 - 36 26 20, fax 323 000 E-mail: tcnieuws@tref.nl Buiten werktijd: Gerard Timmerman, tel. 31 46 87 of 06-53 16 8657 (b.g.g. 06-53 14 9108 of 06-52 78 4320) W -wijl het seizoen steeds dichterbij komt, maakt menig on- nemer zich zorgen over de huisvesting van seizoen- soneel. 'We zijn ten einde raad', verzucht Bob Rienks van ■acentrum Texel. 'We hebben overal gekeken, maar kregen ds nul op het rekest.' Het bedrijf heeft bij de gemeente de bel getrokken. Ook binnen het Texels Ondernemers itform (voorheen TVO) is het probleem onderwerp van be king. Paracentrum heeft in het sei- in zo'n 25 mensen in dienst, zo- mstructeurs, technici, vliegers zogenaamde tandemmasters. vaste kern van het personeel bhikt zelf over woonruimte op leiland. maar een kleine vijftien (■Bewerkers moet het van tijde- huisvesting hebben. Het zijn .NMChten die in de winter de kost ■ienen in Australië, Florida of ^ileuw Zeeland. Wim Gouwens, ex tant van het Vliegveld- purant, kampt met soortgelijke lemen. Caravan Jts: 'Een aantal laren nelerien het nog wel om een huisje voor personeel te huren. Toen kre gen we de fase van de sta caravans Maar nu het terrein bij het PH-hotel wordt omgezet in vakantiehuizen, is ook dat een ge passeerd station.' 'Iemand die een zomerbaantje heeft, kan nog wel een week of zes kamperen in een tent of een kleine caravan. Maar bij ons duurt het sei zoen van eind maart tot begint ok tober Je kunt het die mensen niet aandoen om zolang in een kleine caravan of tentje te zitten', aldus bedrijfsleider Simon Woerlee. Vogelvreugd 'We hebben werkelijk overal ge zocht. Jan Gerard van Maldegem Voorbereidingen voor de sa- hvoeging van de Gerefor- *rde kerk oosterend en de yormde Waddengemeente gestaag door. Donderdag «ft de Gereformeerde kerken- I in het kerkelijk centrum aan peperstraat een voor alle le- toegankelijke bijeenkomst. zal o.m. van gedachten wor- gewisseld over de federatie leide kerken zullen aangaan, een echte fusie is voorlopig sprake want die is alleen lolijk als ook de landelijke jen het op dat punt eens wor- toekomst van de recreatie op ,'l staat centraal tijdens de dis- ie-avond die woensdag vanaf 10 uur wordt gehouden in het jentehuis. Basis van de bij- lomst is de discussienota van lemeente en de gesprekken die jverschillende belangengroepen Igevoerd In het bijzijn van de h van de raadscommissie ji'ite, Wonen en Economie kun- r vertegenwoordigers hiervan zegje doen over de recreatie. Bijeenkomst, die wordt voorge len door wethouder Schilling, is iedereen toegankelijk. den. Daar zit echter niet veel voortgang in. In de te vormen federatie blijven beide kerken boekhoudkundig/for meel naast elkaar voortbestaan, maar het is de bedoeling de zaken zodanig op poten te zetten dat er in de praktijk weinig verschil is met een echte fusie. De gereformeerden hadden vrijdag een gemeenteavond waar het on derwerp ook aan de orde kwam. Bij die gelegenheid bleek geen enkele bedenking of verzet, maar dat wil met zeggen dat er geen mensen zijn die moeite hebben met de ver anderingen. Vooral oudere kerk leden die letterlijk met de kerk zijn opgegroeid en in relatie daarmee in grijpende dingen in hun leven heb ben meegemaakt, hebben moeite met afscheid van dit vertrouwde en eigene. Van beide kanten bestaat respect voor deze gevoelens al was het maar om te voorkomen dat er straks mensen weglopen omdat ze het samengaan niet zien zitten Aan informatie over de gang van zaken zal het niet liggen. Beide ker ken doen verslag van elke verande ring in het Samen Op Weg-proces in de kerkbladen en zelfs in een speciaal bulletin dat enkele keren per jaar verschijnt. Gebleken is dat het niet nodig is te wachten op het regelen van de al lerlaatste details. Mogelijk zal donderdagavond reeds een samenwerkingsovereenkomst kun nen worden ondertekend, die een bekrachtiging is van de inmiddels gegroeide praktijk elke maand wordt een gezamenlijke dienst ge houden naast de wekelijkse dien sten van de kerken afzonderlijk. In juli en augustus zullen zelfs alle diensten een gezamenlijk karakter hebben. De kerkenraden werken steeds meer samen, wat ook geldt voor diaconie, zending, jeugdwerk en evangelisatie. Een gebouw voor beide kerken is nog niet aan de orde Het lijkt voor de hand liggend om het gerefor meerde kerkgebouw af te stoten en te gaan kerken in de monumentale Hervormde kerk, maar er worden ook andere opties overwogen. Snelheidscontroles op de Pontweg, nabij Den Burg en in de Dorpsstraat in De Koog leverden donderdag ne gentig overtreders op. Op de Pont- weg werd tussen 9.30 en 17.20 uur drie keer gecontroleerd. In totaal passeerden 507 voertuigen de radarwagen. Vierenzestig bestuur ders reden harder dan de toege stane 60 km. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 93 km/u, wat de overtreder een boete opleverde van 300,-. In de Dorpsstraat passeer den tussen 14.00 en 15.20 uur 226 voertuigen het meetpunt. Drieën dertig automobilisten reden sneller dan de toegestane 50 km/u. Eén van hen reed met een snelheid van 84 km/u en kan een boete van ƒ310,- tegemoet zien. van hoeve Vogelvreugd in Eierland, waar we altijd een deel van onze mensen konden onderbrengen, heeft zijn camping moeten uitdunnen.' Van Maldegem: 'Ik heb hier 28 caravans staan en in nage noeg met één zit een toerist. Bijna alles wordt bewoond door perso neel, van elektriciens tot para chutemakers. Er zitten hier zelfs een dakloze en een zwerver. Ik heb hier plek genoeg en er zijn grote parken zat die van hun stacaravans afwillen, alleen mag ik er van de gemeente niet méér neerzetten. Ik heb mensen moeten wegsturen. Nu komen er straks een paar vliege niers uit de Oekraine.' Van Maldegem heeft goede hoop dat, als het nieuwe bestemmingsplan buitengebied er door is, hij alsnog mag uitbreiden. Om het Paracentrum uit de nood te helpen is hij bereid een woning aan de Hoofdweg die zijn eigendom is onder zodanige condities te verko pen, dat de nieuwe eigenaar er pas na de zomer gebruik van kan ma ken. Huisvesting van seizoenpersoneel is geen probleem dat zich tot Texel beperkt. Rienks: 'We praatten er met de andere waddeneilanden ja ren geleden al over. Op Ter schelling exploiteren ondernemers in samenwerking met de gemeente een gezamenlijke personeelsver- blijf.' Wethouder Schilling, verantwoorde lijk voor de huisvesting, erkent het probleem 'We proberen er zo soe pel mogelijk mee om te gaan. Vakantiepark De Krim mocht bij voorbeeld een aantal huizen bou wen voor de medewerkers. Bollenteler Jaap Duinker kreeg toe stemming om de pellers in een be staande schuur onder te brengen en andere telers zijn geholpen met een kampeervergunning. Het be stemmingsplan biedt echter met veel ruimte. Bedrijven met proble men moeten het toch zoeken in huisvesting in bestaande gebou wen Daar hangt natuurlijk wel een prijskaartje aan, maar daarover moet de ondernemer zelf beslis sen.' Slapen in de vliegtuighangar wordt gezien de opslagfunctie door het Paracentrum niet als een oplossing gezien Woerlee: 'De Krim wil het aantal stacaravans afbouwen en ook op De Driehoek kunnen we niet terecht. De Koog zit ook niet op ons te wachten. De nood is echt hoog. Dat Van Maldegem een huis tijde lijk beschikbaar stelt geeft wel enige lucht, maar ook niet meer dan dat. En een kleine caravan of tent is echt geen oplossing voor men sen die hier zeven maanden wer ken. Stel je voor dat ze, zoals ie dereen wel eens, een weekje ziek Lees verder pagina 5 Langs de Ruijslaan verrichten me dewerkers van de firma Tatenhove werkzaamheden voor de aanleg van het nieuwe fietspad Om ruimte te maken voor de drie meter brede route moeten verscheidene bomen, waaronder de eik op de foto. het veld ruimen. De stammen blijven in het bos. zodat het gekapte hout op natuurlijke wijze kan verteren. De ondergrond voor het fietspad wordt geëffend door twee graafmachines. Voor chauffeur Dirk Wijngaarden betreft het zijn laatste klus. Hij heeft soortgelijk werk gevonden in Purmerend. Het pad wordt met betonkhnkers geplaveid Volgens de gemeente kan de route half april in gebruik worden genomen. (Foto Getand Tmmerman) In de nacht van vrijdag op zaterdag is op de Stenenplaats in Den Burg een bromfiets van het merk Puch- maxi met het kenteken FSS-719-98 gestolen. De bromfiets, kleur zilver grijs, stond op slot. Ook de aan de brommer bevestigde helm is ont vreemd. De handschoenen bleven achter. In een woning aan de Golfslag in Den Burg vond vrijdagmorgen een mishandeling plaats. De 31-jarige bewoner hoorde om 11.30 uur geb ons op de deur van zijn woning. Toen hij de deur opendeed, zag hij een man die hij kende. Deze 'ken nis gedroeg zich erg agressief Tij dens de worsteling die ontstond, werd de keel van de bewoner door de ongenode gast dichtgedrukt. Ook werd het slachtoffer in zijn ge zicht geslagen. Na het handge meen verliet de dader de woning. Over de aanleiding van de mishan deling is nog mets bekend. De poli tie heeft de zaak in onderzoek (Advertentie) kort woonden veel tijdelijke krachten van het Paracentrum in stacaravans bij het PH-Hotel. Die hebben inmiddels plaats voor een vakantiepark van 37 zomerhuizen, waarvan de eersten in aanbouw zijn. Het gaat om zogenaamde houtskelet- Itngen die voor een groot deel In de fabriek van Ooms bouwbedriji worden worden geprefabriceerd. iFn-oGwarvn™rx»mrni De commissie ruimte, wonen en economie buigt zich volgende week over het ontwerp-bestem- mingsplan Calluna. Bezwaren te gen het plan, dat voorziet in de bouw van een hotel bij het zwem paradijs, zijn ingediend door de Werkgroep Landschapszorg Texel (WLT) en de heer en me vrouw P.H. Raadsen en A.l. Raadsen-Mulckhuijse uit Benne- kom. Het college adviseert de commissie de bezwaren terzijde te schuiven. Dat b en w vasthouden aan hun plan. is geen verrassing. Aan de besluitvorming is een lange discus sie voorafgegaan, waarbij vooral de zogenoemde 'verplaatsing' van bedden van het afgebrande en ge sloopte hotel Kooger Hoop naar het nieuw te bouwen hotel bij Calluna met zomaar geregeld was. Toege ven aan de bezwaren, zou tot ern stige vertraging van de plannen kunnen leiden Als reactie op het ontwerp-bestem- mingsplan, dat in januari vier weken ter inzage lag, komt vooral Landschapszorg met een lijvige zienswijze (bezwaarschrift). De werkgroep spreekt van 'een verhaal van slechte ideeén, foute inschat tingen en mis-management' Groot ste bezwaar volgens WLT is dat uit breiding van de bebouwing bij Calluna een aantasting van de na tuur betekent. Ook de heer en me vrouw Raadsen zijn om die reden In totaal 3.813 Noordhollandse kie zers hebben bij de verkiezingen voor Provinciale Staten hun voor keur uitgesproken voor Piet Zoon. 3.230 werden uitgebracht in de kieskring Den Helder, waarvan Texel deel uitmaakt. Hoe het aantal voorkeurstemmen zich verhoudt ten opzichte van anderen of ten op zichte van vier jaar geleden is niet bekend. In het artikel van vrijdag werd abusievelijk vermeldt dat Starkenburgh met 50.42 procent de laagste opkomst had Dit moest zijn 't Skiltje (46,82). tegen. Beide bezwaarmakers vra gen zich af waarom het hotel niet wordt gebouwd op de lokatie van de vroegere Kooger Hoop. In hun concept-weerlegging lichten b en w het belang van het hotel toe, dat een voorwaarde zou zijn voor het kunnen exploiteren van het zwemparadijs. Ópen houden van het overdekte zwembad noemt het college 'een zwaarwegend maat schappelijk' belang, reden om in te stemmen met de plannen van de Jacob Gutker zit als waarnemend burgemeester van Texel vanavond zijn laatste gemeenteraads vergadering voor Laatste punt op de agenda is daarom het afscheid van de Noordhollander, die sinds zijn benoeming in september van vorig jaar op voorkomende wijze de voorzittershamer hanteerde On danks de beperkte tijd die hem was gegund, getuigde hij gevoel te heb ben voor de gewoonten en verhou dingen op het eiland Hooge Raedt Groep. De aantasting van de natuur zou volgens het col lege meevallen, aangezien het ho tel met in natuurgebied wordt ge bouwd. Vanaf de Pontweg springt het zwemparadijs zelf meer in het oog en zal het hotel niet of nauwe lijks zichtbaar zijn. Als ook de commissie de bezwaar makers in het ongelijk stelt, dan wordt het ontwerp-plan in de verga dering van 11 mei aan de gemeen teraad voorgelegd. (Advertentie) g™. ZsKtL-Jksrll i» bd burl. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Daar kun je mee lezen en schrijven! NEE-sticker maar wel geïnteresseerd? Folder verkrijgbaar op Spinbaan 6 CfncM Zmjri. Jisrtt u bd hjrt_ Wij zijn op zoek naar een die voor ons de krant wil bezorgen op de route: Ruyslaan, Pontweg, Pijpers- dijk, Oude Dijkje, Maaike- duinweg, Ruigendijk, Rand weg, Bosrandweg, Pelikaan- weg en Californiëweg. (LET OP: de wijk kan eventueel opgesplitst worden) Hier wonen ongeveer 82 abonnees Het bezorgen is het eenvou digst voor iemand die in deze omgeving woont. De kranten moeten dinsdag en vrijdag even na 15.00 uur in onze drukkerij aan de Spin- baan worden afgehaald Geïnteresseerden kunnen voor nadere inlichtingen terecht bij de balie van de Texelse Cou rant aan de Spinbaan l'ilgc vcnj/Drukkcnj Langeveld en deRooy Spinbaan 6 Telefoon 0222 - 362 600 Fax 0222-314 111 (advertentie)

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 1