Ik heb meer gekregen dan ik heb gegeven' 'uster Nicolina viert 60-jarige professie jeugdbrandweer wm 1-1-2 F amilieberichten TEXELSE J COURANT Expositie 100 jaar Staatsbosbeheer Luchtbuksschutters oefenen in Ferrever mi ïratis of niet? REUMA PATIËNTEN SERVICE Jioera! Petra en pimd Familieberichten Immie DINSDAG 9 MAART 1999 BK* INicolina naast een boeket van 60 rode rozen. jjaag is het feest in het verzorgingstehuis Sint Jan. Zuster fina (82) werd in de bloemetjes gezet naar aanleiding van 60-jarige professie als lid van de Zusters van de Aller- iste Verlosser. Dat velen deze gelegenheid zouden aangrij- |m de bejaarde non de hand te drukken was te verwachten, slicolina heeft het grootste deel van haar leven op Texel ge- I en gewerkt, waar ze vooral actief was als wijkverpleeg- kiekenverzorgster, kraamhulp en chef-kok. ixelse periode zit er nu bijna 29 april vertrekt ze met haar ,'s Arnulfa en Arsène naar rijk om de levensavond door igen in het speciale rusthuis lusiers van haar orde. die eigenlijk Maria |retha Welagen heet, is de dochter van een tuinders- i Heemskerk. Ze ging naar jisterschool in Beverwijk en |al spoedig belangstelling op iet werk van de zusters van lerheiligste Verlosser. 'Ik had il idee om die richting in te Dat zal wel gekomen zijn ik die zusters regelmatig op en bij ons in de tuin tegen- Ze waren altijd langs de j met onderwijs, verple in andere verzorgende beroe- )at sociale trok me. Voor een in een gesloten klooster heb lit wat gevoeld'. Frans |ouders voelden er weinig voor, ze zette door en meldde zich -jarige bij deze Franse orde taal leerde in België. Op weg zusterschap is de profes- ien belangrijk moment. Die - na zes jaar - alleen nog ge- door de eeuwige gelofte. Het jlaat en het noviciaat (met het huis in Beverwijk door de Duitse weermacht was gevorderd Ook het aantal bejaarden dat er was onder gebracht was groter dan normaal. Naast de katholieke oudjes zaten er ook mensen van andere signa tuur, afkomstig uit het Gesticht van Weldadigheid (later Huize Irene) dat in verband met de oorlog tot nood ziekenhuis was gemaakt Nicolina weet vlot een reeks namen te noe men die oudere Texelaars bekend in de oren zal klinken: Gerrit Sikkelee, Gerssen ('de eeuwige bruidegom')., Thomas van der Werf, de kleine Klaas Mulder ('Klaassie Vaak'), Gelienus Boog aard, Reijer Brouwer, Kees (van Ted) Vlaming, Siemetje de Wijn en zijn zuster Antje die later met 'lange' Ma de Boer een onafschei delijk tweetal vormde. Kok Het was een volle bak. De bejaar den aten aan lange tafels en slie- huishoudelijk werk, wijkverpleging, pen met vier personen op een ka- ziekenzorg en kraamzorg elkaar af. mer. Tot de medezusters hoorden Ook waken bij stervenden hoorde onder andere Maris Stella en Adel- tot het takenpakket, wat nogal con- god, bekend als leidsters van de trasteerde met het kraamwerk katholieke kleuterschool. In 1953 Nicolina heeft geen idee bij hoeveel werd Nicolina overgeplaatst naar bevallingen ze heeft geassisteerd, een groot bejaardentehuis in Noord maar het moet in de honderden lo- Brabant waar ze onder meer werd pen. opgeleid tot instellingskok. Die ken- nis ging ze toepassen op Texel Sintjan waar op (Je plaats van de oude Sint In 1943 werd ze overgeplaatst naar Janstichting inmiddels het 'echte' de grotere vestiging van de orde in verzorgingstehuis Sint Jan was Den Burg. de toenmalige Sint Jan- verrezen Ze zwaaide de scepter in stichting aan de Molenstraat. Daar de keuken en deed dat ook in het zaten toen maar liefst tien zusters nieuwe Sint Jan dat in 1979 verrees maar dat was niet de organieke aan de Beatrixlaan. Toen ze werd sterkte Een aantal zusters uit gepensioneerd werd ze als zodanig Beverwijk was daar tijdelijk omdat opgevolgd door Ruud Boom. beroepsgerichte opleiding) werden doorgebracht in het hoofdkwartier ('moederhuis') van de orde in Oberbronn in de Elzas. De Cocksdorp Nadat ze in 1939 ruim een half jaar werkzaam was geweest in een zie kenhuis in Anderlecht voor haar kraamopleiding werd Nicolina ge plaatst in De Cocksdorp in het in 1935 gestichte 'kloostertje' Maris Stella, waar zij zuster Pelagia als collega had Het was tevens een mini-verzorgingstehuis voor twee bejaarde vrouwen Zo wisselden Net als haar twee medezusters bleef Nicolina op allerlei manieren actief in en om huis, voor zover de gezondheid het toeliet 'Niet alleen met werk hoor, maar ook met ont spanning We hebben heel wat afgewandeld in de Texelse natuur en gezwommen bij Westerslag, Ceres, in het bad van Dick Graaf en in Molenkoog' Nicolina werd een jaar of vijf gele den getroffen door een hartinfarct waarvan ze redelijk is hersteld, maar ze is slecht ter been 'Het gaat nu vrij aardig. Van boven ben ik goed, van onderen slecht'. Ze kijkt met veel voldoening op haar religieuze leven terug. 'Ik heb er nooit spijt van gehad dat ik deze keus heb gemaakt. Natuurlijk heb ik wel eens moeilijke momenten gehad, maar ik heb wat kunnen be tekenen voor mensen. Dan krijg je méér terug dan je hebt gegeven en dan kun je doorgaan met wat je be loofd hebt te doen' Tekst en foto: Harry de Graaf. Waarnemend-burgemeester J. Gutker opent vrijdag de tentoon stelling over de ontwikkelingen van het werk van Staatsbos beheer op Texel in de afgelopen honderd jaar. Harry de Graaf, journalist bij de Texelse Courant, zal bij de opening zijn visie ge ven op het werk van Staatsbos beheer op Texel. De expositie schept een beeld van Staatsbosbeheer als organisatie die in het begin 'woeste gronden' productief maakte en zich thans bezighoudt met het instandhouden van hoogwaardige natuur met volop mogelijkheden voor Texelaar en toerist om ervan te genieten. Op deze bijeenkomst vindt ook de pre sentatie plaats van het boek dat Toon Fey voor het honderdjarig ju bileum schreef over Texel en Staatsbosbeheer De Sportschutters houden vrijdag om 19.30 uur de eerste schiet- activeiten. In De Ferrever wordt voortaan elke week met 4,5 mm luchtbuksen geschoten. Er wordt op kaartjes geschoten over een af stand van tien meter Speciaal hier voor zijn luchtbuksen aangeschaft en kogelvangers. Deelname staat open voor jeugdige en volwassen leden en voor andere geïnter esseerden De introductiecursus van vijf avonden kost ƒ30,-. Bij een eventueel lidmaatschap wordt dit bedrag in mindering gebracht op de contributie De voorbereidingen - oor de schiethal zijn in volle gang. De Texelse jeugdbrandweer moest voor haar eerste wedstrijd van dit seizoen naar Lisserbroek. Zowel de junioren als de aspiranten namen deel aan deze interregionale wed strijd van de gemeente Haarlem mermeer De junioren scoorden goed met een eerste plaats Vooral de prestatie van bevelvoerder Simon Kemper viel op Hij werd als beste uitgeroepen bij de junioren De aspiranten hadden minder suc ces. Zij eindigden op de zesde plaats Aan de wedstrijd namen deel: Lisserbroek, Heemstede, Nieuw-Vennep, Amstelveen, Bad hoevedorp, Zwanenburg en Texel De volgende wedstrijd vindt op 20 maart plaats op Texel. e Sint Janstichting aan de Molenstraat. De zuster rechts is Nicolina, nog met de alles verhullende kap. die in 1969 Jervangen door een lichte sluier. De foto moet in of vlak na de oorlog zijn gemaakt en werd afgedrukt in een Franstalig 11950 over de orde verscheen. Onderschriift. En familie. Vieillards de la Maison de Den Burg (Texel)'. natste zin van de ingezonden |over het gratis openbaar ver- Svan Jan Does bracht lezers in Kring. Het was echter niet de van de Oosterender, die lens zegt blij te zijn met deze dienstverlening, dat in de zin het woord 'gratis' ont- 4, De complete slotzin luidde. f"°m begrijp ik de Calluna- achtige euforie die in bepaalde krin gen heerst over gratis openbaar vervoer met zo goed.' Volgens Does is deze 'zegen voor Texel' een dure sigaar uit eigen doos. DAAR RED JE LEVENS MEE 0900 20 30 300 itiatief van patiëntenbond Geheel onverwacht is overleden onze lieve zorgzame vader en opa Gerrit Visser sinds 1991 weduwnaar van Grietje Blok Terschelling, 11 september 1910 Egmond aan Zee, 8 maart 1999 Wij zijn dankbaar dat hij zo lang bij ons mocht zijn. In de vele fijne herinneringen zal hij voortleven. Egmond aan Zee Rmske en Focko St Andrews (Schotland) Mirjam Amsterdam Elles en Peter Heerhugowaard Albert en Marian Amsterdam Gerda en Richard Amsterdam Guusta Correspondentie-adres. familie Plantinga - Visser, Trompstraat 9, 1931 EL Egmond aan Zee Gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen donderdag 11 maart van 19.30 tot 20.00 uur in de aula van de Prins Hendrik Stichting te Egmond aan Zee (ingang Prins Hendrikstraat) De crematieplechtigheid zal plaatsvinden vrij dag 12 maart om 14.00 uur in het crematorium te Schagen, Haringhuizerweg 3. Na afloop is er tevens gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer aldaar. Vertrek vanaf de aula van de Prins Hendrik Stichting om 13.05 uur. Veilig in Jezusarmen Na een rijk leven is rustig van ons heengegaan mijn lieve man, onze vader, groot- en overgroot vader Willem Jacob Eelman echtgenoot van Neeltje Lap op de leeftijd van 89 jaar. N Eelman-Lap Dirk Eelman Nel Eelman -Mantje Wim-Piet en Liesbeth Lia en Peter Martin en Helma Mary en Dennis Elly van Lenten -Eelman t Carolien en Adel Jolanda en Arthur Gré Kuik-Eelman Jan Kuik Albert en Christie Nelleke en Willem-Jan Jantine en Jan Jan Arie Eelman Syl Eelman-Niejenhuis Jonathan. Rose-Mary, Christopher. Erica. David, Matthew Reijer van Lenten Sonja van Lenten-Elien en achterkleinkinderen Texel, 7 maart 1999 De Zes 12. 1791 EX Den Burg De herdenkingsdienst zal worden gehouden D.V. op donderdag 11 maart om 14 00 uur in de Hervormde kerk van Den Burg. waarna de begrafenis op het kerkhof aldaar zal plaatsvin den Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in "De Schakel" naast de kerk. Geen bloemen. Wij hebben onze moeder niet verloren, daarvoor gaf zij ons teveel Wat zij eens zei, blijven wij horen, van wat wij zijn. ts zij een deel. Intens verdrietig, maar met veel dankbare herin neringen aan haar liefde, trouw, eerlijkheid en haar zorg voor ons allemaal, geven wij kennis dat. na gesterkt te zijn door het H Sacrament der Zieken, is gestorven onze lieve moeder, schoonmoeder en oma Aagje Gomes-de Ridder sinds 16 januari 1981 weduwe van Hillebrand Gomes o Texel, t Den Helder, 3-11-1919 6-3-1999 Nico en Janny Corrie 1 en Siem Alie en Niek Richard en Dorothy John en Linda, Jasper, Karin Susan en Pieter Kees en Marian Jannie en Jan t Thierry Tamara en Freek Agie en Henk Alexander Stephanie Hil en Jolanda Bianca Marcel Stephan Leo en Sandra Mariza en Frank Paul Donovan Lillibeth Els en Anton Laura Rick Correspondentie: N P. Gomes, Violenstraat 47, 1782 KA Den Helder Onze moeder is opgebaard in Uitvaartcentrum Den Helder, IJsselmeerstraat 63a. Hier kunt u dagelijks afscheid van haar nemen tussen 9.00 en 20 00 uur Woensdag 10 maart is er gelegen heid de familie te condoleren tussen 19.00 en 19.30 uur. De uitvaartmis wordt gehouden donderdag 11 maart om 11.00 uur in de Petrus en Pauluskerk, Kerkgracht 55 in Den Helder. Aansluitend zal de crematieplechtigheid plaatsvinden om 13.00 uur in Crematorium Schagen. Haringhuizerweg 3. Na afloop is er alsnog gelegenheid de familie te condoleren. Vertrek vanaf het uitvaartcentrum om 10 15 uur Met droefheid, maar dankbaar voor alles wat zij ons heeft gegeven, delen wij u mede dat, ge sterkt door het H Sacrament der Zieken, toch nog onverwacht is overleden onze lieve moe der, groot- en overgrootmoeder Henriëtte G. Kamphuis weduwe van Johannes Wilhelm Boks op de leeftijd van 83 jaar. Mia van Vooren - Boks Jaap van Vooren Nancy Kimberley en Zito Hans en Ria Rikie Broekhuis-Boks Freek Broekhuis Henriètte en Paul Joost en Loes H. Boks Carla van der Werve Herman Boks Hiske Boks-Visser Alexander en Nancy Roland Texel. 6 maart 1999 De "Gollards", De Zes 12, 1791 EX Den Burg. Gelegenheid tot condoleren woensdag 10 maart van 19.30 - 20.30 uur in de "Gollards" en na de begrafenis in de "Nieuwe Aanleg" te De Cocksdorp De uitvaartdienst zal worden gehouden op don derdag 11 maart om 10 30 uur in de parochie kerk te De Cocksdorp, waarna de begrafenis op de begraafplaats aldaar zal plaatsvinden Correspondentieadres: J.C. van Vooren. Vloedlijn 49, 1791 HK Den Burg. Voor de belangstelling en het medeleven na het overlijden van onze vader en opa A.T.H. VAN DER PLUIJM zeggen wij u hartelijk dank. Fam. Evers-V.d. Pluijm Den Burg, maart 1999 Voor de belangstelling en het medeleven na het overlijden van onze zus en tante EMMA GEERTRUIDA JOSEPHINA GRAAF zeggen wij u hartelijk dank. Th. M. Graaf G M Witte-Graaf Den Burg, maart 1999 gaan trouwen op J2 ntaarl om 14.1) uur in hel stadhuis te Den Buig. /lis ouders wensen wij hen veel geluk. Vrienden en kennissen kunnen hen felieileren in de jeugdherbeig Panorama van 10.00 tot 20.4') uur. /rans en éls Orccscns Jiarm <n. huil Bos 0( ocksdorp. maart 1000 'i 7<uui maar1 1000 een kostbaa»* aescbenk is ons een doekte»* toevertrouwd ;Aimee ;Anaja 5 waart 1999 Roy Sardijo en Premeten Dijt Stellincjmolenstroat 25 1333 C.E jAlmere lel. 036-5325301 Beste mensen. 21 Oktober 1998 kwam ik in het ziekenhuis te Den Helder. 1 Decem ber ging ik naar het ver pleeghuis. 4 Maart 1999 mocht ik naar huis. Nu ik weer thuis ben, wil ik iedereen bedanken voor de vele bezoeken, kaarten, bloemen, fruit en andere attenties. Tevens spreek ik mijn grote dank uit voor alle zusters van het ver pleeghuis. Voor hen was niets teveel. Een zeer dankbare mevrouw, A. van der Eijk-Bierens Erg blij zijn wij met de geboorte van Jannie Margaretha Wij noemen haar 25 februari 1999 Bernd, Carina en Thymen Ooijevaar-Ipenburg Fuik 35 1718 CG Hoogwoud Langs deze weg willen we iedereen hartelijk be danken voor de belang stelling, de kaarten, bloemen, planten, ca deaus ter gelegenheid van ons 50-jarig huwe lijksfeest. Het was een dag met een gouden rand. Jaap en Annie Kooger Bij deze wil ik iedereen hartelijk bedanken voor de vele kaarten, bloe men en bezoekjes in het ziekenhuis. Het is heerlijk om weer op Texel te zijn. Veel liefs, Mevr. A. Eelman-Kiewiet Verpleeghuis, kamer 17

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 3