de Kroniek Jazz from Texel eerste CD Tjazzel 1 Een nieuwe school en een speld in een hooiberg Rebotex: van snackbar tot echt cafetaria Aanbesteding Nienke Kruithof wint poëzieprijs Opgave veiling van Lionsclub Medische zorg Muziekcafé in jongerencentrum Vogelmient zoekt vrijwilligers van het vervoer van 40 M3. Brik PAARDENVLEESCH Te koop voor grasland een perceeltje gemeentegrond Boelhuis Dorpzicht. De schoenen zijn niet zoo duur. Aan vrienden en bekenden hartelyk vaarwel. oud Papier een beste heerenfiets mei nieuwe binnen- eu bui tenbanden pii 4 a 5 mud Viieraardappplen. Plattelands vrouwen Kerkdiensten, Menwedstrijd op E Zilveren paasd^ voor sportvisse Collecte TEXELSE^? COURANT Mannenontbijt Nienke Kruithof, leerling uit groep acht van de Jacob Daalderschool, heeft een prijs gewonnen met haar gedicht 'Zonnebloem'. Uit de 37.301 inzenders rond het thema 'Woorden dansen in mijn hoofd' koos de organiserende Stichting Kinderen en Poëziehaar haar in zending als een van de beste. Op 17 april ontvangt ze haar prijs uit handen van Monique Hagen (ven TV-programma Het Klokhuis) en Paul van Vliet tijdens een feeste lijke manifestatie in het Land van Ooit. Bovendien wordt het gedicht opgenomen in de door de stichting uit te geven bundel. Een jury van ervaren lezers maakte een voorselectie uit de duizenden ingezonden gedichten. De vakjury (bestaande uit Remco Ekkers, Wim Hofman, Herman Kakebeeke, Johanna Kruit, Lidy Peters en Kees Spiering) kreeg vervolgens de 601 gedichten onder ogen die door deze voorronde waren gekomen. Opval lend bij de uiteindelijke selectie noemt de jury de kwaliteit van de gedichten van de allerjongsten (groep drie en vier) en het grote aan tal gedichten over het onderwerp grootouders 'Opa's en oma's zijn oud. worden dement of gaan dood en kinderen zijn daar zeer van onder de indruk. Vaak slagen zij erin met de in het hoofd dansende woorden sterk uiting te geven aan dat verdriet en gemis.'Verder hadden veel kinde ren het thema al te letterlijk opgevat, waardoor ze beperkt bleven in hun originaliteit. De bundel 'Woorden dansen in mijn hoofd' (een uitgave van Zirkoon Uit gevers) verschijnt op 17 april en is in de boekhandel te koop (ISBN 90 5247 12 23, 22,50). Zonnebloem Zonne, zonne. zonne... Bloem, bloem, bloem Wat ben je mooi geel en groen, ronde slelige bloem Karote, pole, zonnebloem Zonne. zonne. zonne... Bloem, bloem, bloem Stippeltjes in het midden en ook wat pitten Karote. pote, zonnebloem Zonne. zonne. zonne... Bloem, bloem, bloem Je kan tegen een stoot O. wat ben je groot Karote, pote. zonnebloem Lionsclub Texel houdt vrijdag 23 en zaterdag 24 april de jaarlijkse boedelveiling. Lokatie is het groothandelsgebouw in Oude- schild, de opbrengst gaat traditio neel naar goede doelen, waaron der het Tesselhuus. Artsen: Uitsluitend voor spoedge vallen van zaterdag 08 00 tot maan dag 08 00 uur: Dokter A.C.P.J. Waverijn en Th. van Hattem, Kogerstraat 87, Den Burg, tel. 31 20 16. Consult uitslui tend na telefonische afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers in formatie te knjgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer bekend ver meld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundige praktijk: TM Niehoff en N. Lammers, De Ruyterstraat 87, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde Centraal Meldpunt 0223-650222. - Afdeling huishoudelijke en verzor gende hulp: Jonkerstraat 6, Den Burg, tel. 314152. Spreekuur elke werkdag van 9.00-10.00 uur. - Afdeling jeugdgezondheidszorg. Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 313241. Spreekuur elke werkdag van 8.30-9-30 uur Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 313241 Geopend elke werkdag tussen 13.00-14.00 uur. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 08 30-17.00 uur, tel. 0223- 650123. Kraamhulp: Voor directe kraamhulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraam- centrum Noordhollands Noorden Jongerencentrum Time Out ver andert zondagmiddag 28 maart in een muziekcafé. De beginnende Texelse formatie Fourweeks geeft een voorproefje van het optreden dat ze komende zomer voor De beroepskrachten van asiel- zoekersopvang De Vogelmient in De Koog zijn op zoek naar vrijwilligers die hen willen helpen bij het organi seren van activiteiten, bedoeld om (weer) een beetje 'structuur' in het leven van de bewoners te brengen Het gaat om hulp bij culturele avon den. in de bibliotheek/speelotheek. bij gezelschapsspelen, sport en spel, activiteiten voor vrouwen (on der meer naai- en kookles), computerlessen, les in de Neder landse taal, maatschappij-oriëntatie en in de crèche. Wie interesse heeft, kan bellen naar tel. 327 219. ▼auat haven Oudesohlld naar den weg in Oogeren. Gezegelde biljetten in te leveren vó<5r Haandei; 14 Haatt 7 aar. W. G. BAKKER, Oogeren. Trfjdag en Zaterdag verkrijgbaar 1ste kwaliteit Biefstuk f 1» Rollade en Stokjes f0,85 Lappen en Gehakt 10,60 Aanbev. Adr. H0SB. Tezelsche boerenwagen f 175 Jachtwagen -140 Helkkarretje - 45 Vjjfbajka eg (als nieuw) - 55 Partij kantdeeien a f 1 en 80 ot per st. Betaling contant. G. H. GMJS, Waal, Texel. Bargemeeetor on Wethouders van Texel sollen op Woensdag 16 Haart 1921, des middag* 12 nnr, bij ioeohry»i&g in het openbaar verpachten gelegen aoht6r' het dorp do Koog. Wegens bet rog heerscben ran het k'.'ijwzeer op Texel, vortook ik ceo Icdt r, zoor het betreden vsn de brug bij den dijk (d re ige g»o rlo> Ide teegsrg t t de h'.lstrde) zlju schoenzolen of Klompen te bsdeo in dr ter plaatse aanwezige bak krn met creollne. Kon, ieder, Oio zolks xsl weigeren, zul den toegang tot genoemde h lelcde wu eo wittig 1 door dc Politic. üe üuard r W. Htl VtHV Overtuigt U hiervan door üw iokoopen to doen bij ondargeteekeode, waar U naeat motste voorraad, de soliedste arti kelen vindt, tegen uiterste prijzen. Aanbevelend, Joh KIKKERT. A.. 9CHAAP8MA le-off. so. .Simaloer". Uiteindelijk is de school er gekomen, hoewel de gemeente raad in maart 1921 weinig voelde voor het beschikbaar stellen van de benodigde fondsen. Op 27 januari ontving het college een 'ongedagteekend adres van de vereeniging voor Christelijk Volks onderwijs houdende verzoek om- voor de stichting van een bijzondere lagere school te den Burg de benoodigde gelden beschikbaar te stellen.' Dit leidde tot een uitgebreide discussie in de raadsvergadering van 17 maart, waarin tevens werd gesproken over de 'overdracht aan het Rijk van de haven te Oudeschild' en de aankoop van gronden 'voor verbreeding van het Suikerwegje' Passeerden deze twee agendapunten zonder verdere discussie, anders was het met het beschikbaar stellen voor gelden voor een bijzondere school. Het gehakketak in de vergadering spitste zich toe op het aantal ouders dat hun kinderen naar een dergelijke scjrpol zou sturen. Van de ondertekenaars van de aanvraag had namelijk al een aantal te kennen gegeven hun kinderen op de openbare school te houden. De voorzitter, burgemeester Buysing Damsté, toonde zich toch al geen voorstander van bijzonder onderwijs. 'Wanneer de heer de Vries daarop het comité van partijdigheid beschuldigt, zegt de voorzitter als u dat zoo wil stellen, kunnen wij verdere bespreking wel staken.' De heer Epe 'wijst op de nadeelen door versnippering van het onderwijs waarvan kinderen van minder bedeelden de dupe zullen worden' en de heer Vlaming 'leest een brief voor van den heer Dekker, waarin deze het Prins Hendrik hotel op zeer aannemelijke voorwaarden voor een christelijke school te koop aanbiedt, en waarin hij voorspelt, dat de nieuwe school te Oost, wanneer men op zijn aanbod ingaat, geheel zal verloopen De discus sie dreigt uit te hand te lopen 'het wordt woelig, de voorzitter laat krachtig de hamer gaan en zegt als dat niet helpt, de vergadering te zullen schorsen of sluiten.' Wanneer de kalmte is weerge keerd, wordt 'zonder hoofdelijke stemming' besloten tot afwijzing Van heel ander orde was het bericht over de verloren zijnaald. Rond 1880 verloor een met nader genoemde Texelse boerin de zijnaald van haar kap, toen tijdens het melken de koe met zijn staart de naald uit de kap sloeg. 'Jarenlang werd door de nazaten van de inmiddels overleden vrouw nog tevergeefs uitgezien naar het verloren voorwerp.' Er werd van uitgegaan dat het kleinood als verloren moest worden beschouwd, maar 'in een der laatste jaren werd het weiland in bouwland omgezet en bij de bewerking daarvan werd nu Donderdagmorgen door een klein zoon van de boerin, de verloren zijnaald teruggevonden De naald was enigszins beschadigd, maar had niet aan schoonheid inge boet 'Wij hebben het gezien, glanzend als goud dat kan.' TB KOOP: AdroaB. UtH'TW ll'PLir, d o Burg VRIJDAG 19 MAART 1999 Jazz op Texel. Een combinatie die op het lijf is geschreven van de formatie Tjazzel. Een jam-sessie ruim een jaar ge leden betekende het begin van het jazzcombo Tjazzel (Jazz van Tessel). Nel Bruin, Irma Schiffers en Maarten Tiggeler besloten hun muzikale kwaliteiten te bundelen en samen verder te gaan. Pianist Aris van Hoeflaken werd aange trokken, evenals saxofonist Adriaan Bekman. Het vijftal nam de afgelopen weken in de studio van Jeroen Drabbe in Oudeschild de eerste CD op: 'Tjazzel-Jazz from Texel'. 'De afgelopen jaren heb ik rock muziek gespeeld in verschillende bands Ik wilde weieens een andere richting op Jazz heeft me altijd aan getrokken', meldt muzikaal leider De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling De Cocksdorp/Eierland komt maandag bijeen voor een avond die in het te ken van de kookkunst staat. Het bureau Groepsvoorlichting uit Eind hoven verzorgt voorlichting over modem koken' Linda de Reus uit Schagen maakt diverse gerechten klaar en geeft uitleg over de berei ding en de toepassing van producten. Elk gerecht kan geproefd worden. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Tiggeler Samen met zangeres Nel Bruin en bassiste Irma Schiffers luistert hij naar de zojuist van de pers gekomen CD De laatste drie nummers zijn zaterdag opgenomen. Tiggeler: 'In eerste instantie was de CD bedoeld als promotiemateriaal voor artiestenmanagers en evenementenbureaus We richten ons met het jazzcombo wat optre dens betreft ook op de overkant. De oorspronkelijke promo-CD bevatte zeven nummers. De reacties waren zeer enthousiast. Dat was voor ons reden om drie songs toe te voegen en de CD in een oplage van 500 stuks te laten maken Easy-vocal jazz De CD Tjazzel-Jazz trom Texel be vat tien nummers, die als evergreens kunnen worden betiteld. Songs als Summertime. Misty. My funny Valentine en Fly me to the moon zijn overbekend. Tjazzel heeft gepro beerd een eigen interpretatie te ge ven. In de arrangementen van Tiggeler is het slagwerk weggelaten. 'Daar hebben we bewust voor geko zen. De bas speelt ritmisch sterk ondersteunend en ook op slaggitaar wordt percussief gespeeld Een ei gen stijl moet groeien. Dat proces is nog lang met afgerond.' Pianist Aris van Hoeflaken gaat in de toekomst eveneens arrangemen ten maken Hij heeft het conserva torium gedaan en ook les gehad van Cor Bakker. Elke woensdag komt hij Zondag 21 maart 1999 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u ds. J[ Vlasblom; uitz. via De Lichtbc- De Waal: geen dienst. De Koog: 9,30 u dhr. G. Invert Den Hoorn: 11.00 u. ds. J.( Vlasblom Oosterend: 9.30 u. ds Vledder. Oudeschild: 1100 u. Iwema. De Cocksdorp: 11.00 u. ds A Vledder. GEREFORMEERDE KERKER Den Burg: 10.00 u. ds. M.G Roepers; 19.00 u. ds. J. Vom Oosterend (uitz. via De Lichtbi Oosterend: 9.30 u. ds J. V< 19.00 u. ds. M Roepers GEREFORMEERDE MEENTE: in kerkgebouw Schoolst! Oosterend 10.00 u en 16 0ol dienst. GEREFORMEERDE KERK(vf gemaakt): in de Doopsgezinde kerk t Burg: tot nader order geen op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE Kogerstraat, Den Burg: 10.00 ds. M Keyser; extra collecte vj Jeugdwerk; uitz. via Radio Tei BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.oo| ev. Joh. Tensen uit Emmeloor] ROOMS-KATHOLIEKE KERul Den Burg: za. 19.30 u. dar w koor; uitz. via De Lichtboei; It 1030 u The Gospeltej Vormsel. Oudeschild: zo. 9.15 u. De Cocksdorp: vr. 19.30 rozenkransgebed; Sint Jan: zat. 16.00 u. JEHOVAH'S GETUIGEN Noordwester 3, Den Burg. 0| bare lezing, 10.30 u.: Hoe reèe God voor u? Wachttorensti 11.20 u.: Christus' losprijs weg tot redding. reée I stun V In manege Akenburg begint 1 om 9.30 uur de vijfde wedstil de Jaap de Graat-bokaal. F jan heeft vrij entree. De sportvissers houden maanii april (tweede paasdag) del paaswedstrijd. Voor deze wed kunnen hengelaars zich tevorel geven bij P. Verhagen (31 39 ST A Boshuis, (31 51 16). De wej wordt van 9.45 tot 13.15 uur ge' den aan de dijk bij Oudeschild. It ten zijn vanaf 8.45 uur verkrijg) op het parkeerterrein tegenovl Skiltje. niet met de boot meemoeten welkom, al kunnen ze natuurlijk naar binnen. Ze worden bediend' uit een opening aan de andere van het gebouw. Bij de bouw richting van het cafetaria werd tale inventaris vervangen. Er is: ook een nieuwe keukeninrichtint| gestemd op hygiënische en art eisen van vandaag. De scepter? bedrijf wordt gezwaaid door Rel medewerker Peter Novak, bijgeS door Corrie Blokker en Bonnie Bt In het seizoen komt daar nog vakantiehulp bij. De medewet® herkenbaar aan uniformen blauwe spijkerstof, zijn ook vol g;| voornemens wat betreft een vriendelijke houding. Dat is minS zo belangrijk als een fraai 'Wij zijn allemaal vrolijk!' belooft Novak. De bouw werd uitgevoerd door® nemer Van Wijnen. Onder de on I aannemers was het Texelse in latiebedrijfVEM.Tergelegenhen I de opening gebeurt maandag n I officieels. Wel staat die dag votf klanten een gratis hapje of dn klaar. Tussen 21 en 27 maart gaan collectanten langs de deur voor Simavi, een organisatie voor ontwik kelingssamenwerking. De opbrengst is bestemd voor de vervanging van een door oorlogsgeweld beschadigde ambulance in Oeganda en voor an dere transportprojecten in Afrika en Azië. Den Helder, tel 0223-540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor op name in verpleeg- en verzorgings huis: Stichting RIO Texel Wieringen. Opvragen via tel. (0223) 671552. Opname geschiedt op advies van huisarts of specialist OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Ot bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a. Den Burg Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 uur. Telefoon: tijdens kantooruren 072-5498360; buiten kantooruren 072-5122222. Bij spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 072-5498360. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11Den Burg. Alleen in spoed gevallen, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs ot andere verslavingen: bel tijdens kantooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Kunstgebitreparatie: Tandpro- thetische praktijk Van Kralingen is dit hele weekend gesloten. Tand- techmek R Van Oosten (particuliere praktijk), tel. 310605. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-18.30 uur; zaterdag 10.00-13.00 uur en 15.00-17.00 uur; zondag 11 00-12.00 uur en 16.00- 17.00 uur. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Texelpop in Molenkoog willen verzorgen. Het is de bedoeling dat er elke twee weken een muziek café wordt gehouden. De muzikale bijeenkomst is een ini tiatief van de Stichting Popmuziek Texel, die hiervoor samenwerking heeft gezocht met het Jeugd- en Jongerenwerk. Vooral beginnende popformaties kunnen alvorens op Texelpop of andere festivals te spe len op wat kleinere schaal podium ervaring opdoen. In het jongerencentrum worden op tredens afgewisseld door gesprekjes met leden van de band. Het weinige dat over Fourweeks (vier weken) bekend is, is dat gitarist Edwin Bak ker deel uitmaakt van de formatie. Het is de bedoeling dat er opnamen worden gemaakt, die via Radio Texel worden uitgezonden. De uitzending zal niet rechtstreeks zijn. Texelse bands die er ook voor voelen op te treden in het muziekcafé kunnen contact opnemen met het Jeugd- en Jongerenwerk, Stipt of de Welzijns- stichting (tel. 31 55 82). Wie iets in de aanbieding heeft, kan zich nu al inschrijven. De kosten zijn ƒ15,- per kavel, een bedrag dat di rect moet worden voldaan. Om zo veel mogelijk mensen in staat te stellen hun spullen aan de man te brengen, mag iedereen maximaal 25 kavels inschrijven. Als het betref fende kavel wordt verkocht, betaalt de verkoper nog eens vijftien pro cent (tot duizend gulden) of tien pro cent (hoger dan duizend gulden) pro visie aan de organisatie. De opbrengst is verder afkomstig uit de verkoop van de veiligcatalogus en de horeca-activiteiten tijdens de veilingdagen. Voorinschrijving is mogelijk op de volgende adressen: Reisburo Texel, Warmoesstraat 23, Den Burg, tel. 312 242; Kobeko, Nikadel 79, De Koog, tel. 317 746; Paul Kikkert, Keidelplein 14, Den Burg, tel. 316 600; Donatus. Hoornderweg 46, Den Hoorn, tel. 319 426; J.C. Roeper, Achtertune 2, Oosterend, tel. 318 204; C.D. Boersen, Loodssingel 15, Oudeschild, tel. 313 016. De inbreng van de goederen vindt plaats op zaterdag 17 april tussen 9.00 en 12.00 uur. De eerste en de laatste indruk die mensen van Texel krijgen, wordt voor een belangrijk deel bepaald door de kwaliteit van de boot- dienst en alles wat daarmee heeft te maken. Teso vond het daarom belangrijk dat de 13 jaar oude snackbar op het afgesloten deel van de veerhaven in Den Helder werd vervangen door wat beters in combinatie met meer service. Zover is het nu. De wel heel eenvou dige snackbar heeft plaatsgemaakt voor een echt cafetaria, dat het hele jaar dagelijks is geopend van 9.00 tot 21 30 uur, dus tot de laatste boot. Het glasrijke gebouw, ontworpen door architectenbureau Alkema Honingh, stemt qua stijl, materiaal en kleur overeen met het eerder tot stand gekomen terminalgebouw. De fraaie tafeltjes en stoelen in de ver warmde serreachtige publieksruimte zijn berekend op ongeveer dertig mensen. Wat drinken en eten betreft hebben die veel meer keus dan vroe ger. 'We verkopen nu ook diverse belegde broodjes en eenvoudige maaltijden zoals nasi- en bami schotels, uitsmijters en 's winters boerenkool met worst' legt directeur Piet Evers van de Rebotex (Restau ratie Bootdienst Texel) uit. De be drijfsvoering is afgestemd op de belangrijkste doelgroep wachtende passagiers die geen zeeën van tijd hebben. Toch wordt er ook rekening gehouden met klanten die wat lan ger zitten, bijvoorbeeld omdat ze de boot hebben gemist en dus bijna een uur kunnen blijven. Het vooruitzicht aangenaam te kunnen zitten zal me nigeen ertoe brengen met precies'op de boot' te rijden, waaronder vrachtautochauffeurs die tot dusver elders hun honger stilden. Ook bezoekers van het haventerrein die Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). De papierwagen komt in de volgende straten. 1. Julianastraat, Drijverstraat, Mr. Kraaistraat, Burdetstraat, Tjakkerstraat, Lieuwstraat, Haller- weg, Korfbaeck, Duykerdam, Sluyscoog, Verlaet, Vuurbaeck en Middelton. Piet Evers en Peter Novak bij het buffet in de publieksruimte van het nieuwe haven-cafetaria. (Foto RuotJ Nooy) naar Texel om te kunnen repeteren Saxofonist Adriaan Bekman speelt incidenteel mee met Tjazzel. Inspiratie Voor zangeres Nel Bruin is het de eerste keer dat ze in een jazzcombo zingt. 'Ik zing al mijn hele leven en heb ook podiumervaring, maar de manier waarop we met Tjazzel wer ken, is nieuw voor mij. Ik raak erg geïnspireerd door de muzikanten van de groep. Soms denk ik „dat klinkt fantastisch" en raak ik in een soort van trance. Dan hoor of zie ik mets meer en lijkt het net of ik in een cocon sta te zingen.' Promotour De presentatie van de CD is op za terdag 3 april in de winkel van Nauta CD. Vanaf 19.00 uur speelt Tjazzel nummers van Tjazzel-Jazz trom Texel. In de maand april treedt de band verder op tijdens Texel Pop en bij de uitreiking van de Dubbele von Sion In het gebouw Eben Haezer van de Baptistengemeente wordt zaterdag opnieuw een zogenoemd Mannen- ontbijt gehouden. Na het gezamen lijke eten verzorgt evangelist Gerrit Kwantus, medewerker van Stichting Agape uit Andijk. een lezing met de titel 'Aanstekelijk christen-zijn'. Daarna is er gelegenheid om in kleine groepen over dit onderwerp door te praten. De bijeenkomst duurt van 8.00 tot circa 10.00 uur. Welkom is iedere man 'die op een opbou wende wijze met de bijbel en met medebroeders samen wil zijn', aldus de organisatie. Nadere informatie is verkrijgbaar bij H. Ellen, tel. 312 598.

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 2