de Kroniek Benefietconcert voor Kosovaren Verkiezingen en grondverzet Ballet imponeert met 'Schatten uit Zee' Korfbalwedstrijd Muziek en lopend buffet TEXELSEJ? COURANT Staande ovatie voor A'capabel op Terschelling l oud Papier Astma Fonds Hulp Rode Kruis aan verenigingen Andere buslijn Salon Eugène verlaagt de tarieven Asbestplaten Radio-toestel S.E.0.L.T0.- Verdo Nigro Het kantoor van Deurwaar der PRINS is vanaf heden gevestigd Groeneplaats 13 Nic. de Graaf, Raadhuis, alle voorkomend loodgieterswerk Me(fische zorg Wat ik zeggen wou... Kunst in Zee Busdienst KerkdiënstèïP Cjeslacigd GECOMBINEERD' KRANT MET HEMELVAAR Zondag 2 mei 1999 Mensen in Noo: DONDERDAG 29 APRIL 1999 In het achthonderd jaar oude kerkje van H Daags na hun optreden bij de uit reiking van de Dubbele von Sion in Den Burg verzorgde zanggroep A'capabel een sfeervol concert op Terschelling. Lokatie was een achthonderd jaar oude kerk in het dorpje Hoorn, die met zo n vier honderd toehoorders bomvol zat. Zij beloonden de prestatie van de Texelaars met een staande ovatie. De contacten voor het bezoek wa ren vorig jaar gelegd bij de Wadden uitwisseling, toen A'capabel de feest avond in De Krim opluisterde en verschillende gasten van Ter schelling zich diep onder de indruk toonden. De uitnodiging van dames- Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak) De papierwagen komt in de vol gende straten: 6. Beatrixlaan, Noord wester, Duinreep, Zeebries, Vloedlijn, Golfslag, Vaargeul, Schoorwal en Gasthuisstraat (van Pontweg tot Beatrixlaan). Zaterdag halen ouders en leerlingen van o.b.s. Durperhonk in De Cocksdorp en omgeving oud papier op. Men wordt verzocht het uiterlijk om 8.30 uur aan de weg te zetten, 's Mid dags van 13.00 tot 15 00 uur haalt de Strijbosschool oud papier op in de rest van de Eierlandse polder orn op Terschelling werd een sfeervol con koor Allround voor een tegenbezoek werd met graagte aanvaard. Zaterdag was het zover, toen veer tien zangers plus echtgenotes om half twee de oversteek waagden met de TX 56 Cornelia Catherina van koorlid Piet van der Slikke. Hoewel het tijdstip van uitvaren scherp was berekend, was het concert bijna niet doorgegaan, want tussen Vlieland en Terschelling sleepte het kottertje met de kiel door het zand en had het niet veel gescheeld of de nacht had moeten worden doorgebracht op een zandbank. Het ging allemaal net goed, zodat de groep ruim op tijd voor het optreden in het historische kerkje arriveerde. Er werd opgetreden in twee blokken. In totaal werden vijftien liederen ten gehore gebracht. 'De mensen von den het prachtig', kijkt koorlid Jan Beerling verheugd terug. 'Er zijn verschillende koren op Terschelling, maar de muziek die wij zingen, barbershop, is daar veel minder be kend.' Tussendoor lieten ook de dames van Allround, verschillende Collectanten van het Astma Fonds doen in de week van 3 tot 11 mei hun ronde. Het motto van de collecte is 'Luchtgevecht', zo genoemd omdat mensen met astma, chronische bronchitis en longemfyseem een constant gevecht om lucht moeten leveren. Door wetenschappelijk on derzoek en voorlichting is veel be reikt in de veertig jaar dat het Astma Fonds bestaat, maar aangezien het aantal patiënten met astma nog steeds toeneemt, blijft er altijd veel te doen. <rt gegeven door A 'capabel. (Foto Jose van der Gracfil) solisten en een accordeonensemble van zich horen A'capabel werd vervolgens bedankt met bloemen en een fles (Terschellinger) Jutter. Daarna be gon een feestavond, die tot in de kleine uurtjes duurde. Beerling: 'Het was echte verbroedering. Dat heb je kennelijk toch met eilandbewoners onder elkaar. Het was al snel of we elkaar al jaren kenden.' Een deel van de zondag werd ten slotte benut voor een fietstocht over het eiland Tijdens een stop bij een strandpaviljoen baarde de groep op nieuw opzien, toen spontaan een lied werd aangeheven en andere groepen op het terras - met succes - werden uitgedaagd om het goede voorbeeld te volgen. Verenigingen die deze zomer willen gebruikmaken van de diensten van de Texelse afdeling van het Rode Kruis, wordt verzocht hiervoor de data op te geven. In verband met de binnenkort te houden 'verdeelavond' moet dit vóór 10 mei gebeuren, via tel. 318 622 In de Texelse Courant van vrijdag stond het verkeerde lijndienst nummer vermeld bij de bus die vanaf de veerhaven via de Watermolen- en Hoornderweg naar Den Burg rijdt. Het betreft hier met lijn 20 maar lijn 27. De uitslag van de op woensdag 22 april 1931 gehouden verkiezingen voor de Provinciale Staten werd onmiddellijk na het bekend worden bij het kantoor van de Texelsche Courant gepubliceerd. 'Het was dientengevolge een drukte van be lang in de Parkstraat, welke het verkeer belemmerde 'Jammer, dat de Waal pas tegen half tien met de uitslag kwam opdagen We moesten daardoor van het nog be zorgen onzer bulletins te den Burg afzien. De volgende morgen te half acht zijn we met de verspreiding begonnen.De uitslag zelf 'welke onze Texelsche abonnees als bul letin reeds thuisbezorgd kregen' was nauwelijks verrassend te noe men: een aanzienlijk verlies voor de Vrijzinnig Democraten, terwijl de SDAP een royale winst boekte. Texel week hierin niet af van de rest van de provincie. Dat het per soonlijk element een grote rol speelde, was te zien aan het aan tal stemmen dat werd uitgebracht op de (vier) Texelse kandidaten. M.D. Dijt (Vrijheids Bond) behaalde liefst 689 van de in totaal 765 stemmen, ruim negentig procent. De gemoederen op het eiland wer den echter meer bezig gehouden door de dijkwerken rond Oude- schild. In het kader van de Zuiderzeewerken was door de Der tig Polders opdracht gegeven tot 'verhooging van de zeedijk benoor den de haven' en 'verhooging van de havendijk en verruiming van de haveningang' Ook werd de dijk aan het Horntje verhoogd en verzwaard. De Texelsche Courant hield de le zers van week tot week op de hoogte van de werkzaamheden. Vanaf maandag 20 april tufte de zandtrein door het land. 'Denk dus om de overwegen', waarschuwde de Texelsche Courant. 'Er zijn flinke borden geplaatst. Het is dus enkel maar ..uitkijken".' Een week later gebeurde het eerste ongeluk toen een zandtrein ontspoorde: 'de locomotief bleef op de rails, maar de wagens verdaagden in de sloot. De zandtreinen maken de paar den nogal eens aan het schrikken en dan is het voor de boer uit kijken. Ook raakt er bij de bocht over de weg wel eens een kar uit de rails. Er zijn echter voldoende veiligheidsmaatrgelen genomen. Het benodigde zand voor de dijk werken was - in eerste instantie - afkomstig van de Hogeberg, waar 40.000 kubieke meter werd afgegraven. 'Stelu voorde Bmnen- burg. 100 M lang en 8 M. breed, geheel volgespit met zand. tot 50 M. hoogte (ver boven de kerktoren uit.)' Later in het jaar werd 50.000 kubieke meter afgegraven bij 'Dijk- zicht'. Voor het graafwerk was een graafmachine 'die per uur 250-300 kub. M. verplaatst' naar het eiland gekomen. Deze machine werd be stuurd door een Amerikaan, 'die er zeer vlug mee kan werken'. Maar het was niet alles grote getal len en indrukwekkende prestaties wat de klok sloeg. Zo moest het 'huisje aan de dijk tegenover de ..Zeven Provinciën (als Jansies Huus'ie bekend) verdwijnen. De eigenaar Joh P. Dros heeft het aan het rijk verkocht. De weg zal daarrdoor een paar meter verbreed en het uitzicht niet langer belem merd worden. De huurders (de heer H Burger en gezin) hebben met dan na dwang de woning ontruimd. Heerensalon Scheren fü,10. Haarsnijden f 0,15 Damessalon Damesknippen f 0,30. Kinderen f0,25. Onduleeren f0,40. Haarwasschen f0.30. Permanent Wave 5.—, 6 7 50. Watergolven f0,60. Wegens rechtstreekscbe aanvoer vanaf de fabriek kunnen wij prima materiaal tegen scherp concuneerende prijzen leve ren. Aanbevelend, Weverstraat 35 J.C. RAB. TE KOOP: een nog best vierlamps gelijkstroom alles compleet. Ook genegen te ruilen met motorrijwiel of beste naaimachine. W DOUMA, de Cocksdorp no. 55 (den Burg) Ie de Cocksdorp op Zondag 3 Mei a s. nm 3 uur. is nog steeds JE ADRES voor Voor buiten den Burg één briefkaart en ik ben bij u. Vlugge en nette bediening. door Els Werkendonk, die ook de Geacht bestuur van de stichting Kunst In Zee. Wat was dat een ont zettend kinderachtige en vooral domme opmerking in jullie bedank- advertentie. Want misschien had 'die bezoeker die van zijn baas een stukkie moest schrijven' wel een beetje gelijk. Als Jullie nog eens geld overhebben voor zo'n advertentie, houden wij ons aanbevolen. Kan bijvoorbeeld Huub van der Lubbe nog eens ko men. In Question Plaza, tijdens het winterprogramma Jan en Riet Veenendaal, Den Burg De AOT rijdt op Koninginnedag vol gens de dienstregeling die normaal op zaterdag wordt gehanteerd. Artsen: Koninginnedag: Uitsluitend voor spoedgevallen van vrijdag 08 00 tot zaterdag 08.00 uur: Dokter K. Eissen/J.F. Hoekstra, Molenstraat 87, Den Burg, telefoon 31 20 39. Aanvragen visites s v p. vóór 10 30 uur. Spreekuur op zater dag en zondag van 11.30 tot 12.00 uur en van 16.00 tot 16 30 uur, zon der afspraak. Weekend: Uitsluitend voor spoed gevallen van zaterdag 08 00 tot maandag 08.00 uur: Dokter R.A. van den Bent/F. Haas- dijk, Kikkertstraat 12. De Cocksdorp, telefoon 31 62 34. Aanvragen visi tes tussen 9 00 en 10.00 uur Zater dag en zondag apotheek geopend van 17.00 tot 17 30 uur, Kikkertstraat 12, De Cocksdorp. Inloopspreekuur van 12.00 tot 12 30 op Schilderend 38, Den Burg en van 17.00 tot 17.30 uur in de Kikkertstraat 12, De Cocksdorp, zonder afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers in formatie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer bekend ver meld. 313086, 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: T M Niehoff en A H. Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872 GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde Centraal Meldpunt 0223-650222 - Afdeling huishoudelijke en verzor gende hulp: Jonkerstraat 6, Den Burg, tel. 314152. Spreekuur elke werkdag van 9.00-10.00 uur. - Afdeling jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 313241 Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 uur Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24. Den Burg, tel. 313241 Geopend elke werkdag tussen 13.00-14 00 uur. - Diétiste voor afspraken elke werdag van 08.30-17 00 uur, tel. 0223-650123 Kraamhulp: Voor directe kraamhulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraam- centrum Noordhollands Noorden Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor op name in verpleeg- en verzorgings huis: Stichting RIO Texel Wieringen. Opvragen via tel. (0223) 671552. Opname geschiedt op advies van huisarts of specialist OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 uur Telefoon tijdens kantooruren 072-5498360; buiten kantooruren 072-5122222. Bij spoedeisende gevallen 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel 072-5498360. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11Den Burg. Alleen in spoed gevallen, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kantooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444 Kunstgebitreparatie: Tand- prothetische praktijk Van Kralingen (samenwerkend met het tandheel kundig centrum; voor ziekenfonds en particulier-verzekerden), tel 312069. Tandtechmek R. Van Oosten (parti culiere praktijk), tel. 310605. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-18 30 uur; zaterdag 10.00-13.00 uur en 15 00-17 00 uur; zondag 11.00-12 00 uur en 16.00- 17.00 uur Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen Hans Kraay (24 jaar) uit Den Burg is aan de Universiteit van Utrecht afgestudeerd aan de faculteit Na tuurwetenschappen en Bedrijf en Bestuur Voor het schrijven van zijn afstudeerscriptie was hij verbonden aan het ministerie van VROM in Den Haag, waar hij een milieuanalyse maakte over 'Het gebruik van aard gas. zonder dat dit bijdraagt aan het broeikasgevaar' Kraay is sinds 1 februari werkzaam bij de directie Lucht en Energie van het ministerie van VROM. HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u. ds. J. ter Haa uitz. via De Lichtboei. De Waal: geen dienst. De Koog: 9 30 u ds. H R Bettin Den Hoorn: 11.00 u. ds hJ Betting. Oosterend: 9.30 u. ds. JRi Vlasblom, uitz via Radio Texel Oudeschild: 11 00 u. dhr Kuiper. De Cocksdorp: 11 00 u. ds. J Ri Vlasblom. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. ds H.D.i Zessen; themadienst (voorber door de nevendienst): 'Elkaar! pen'. 19.00 u. ds J. Vonk Oosterend; uitz. via De Lichtboj Oosterend: 9.30 u. ds. J. Vod 19.00 u. ds. J Vonk GEREFORMEERDE MEENTE: in kerkgebouw Schoolst/ai Oosterend: 10.00 en 16.00u dent D. de Wit. GEREFORMEERDE KERK (Vri gemaakt): in de Doopsgezinde kerk Burg: tot nader order geen diers op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE Kogerstraat, Den Burg 10 00 ds. L. van Wijk-Hoekstra; dienst: Oosterend. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10 00i ev. G. Duinker ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zat. 19.30 u here koor; uitz. via De Lichtboei; ze 10.45 u dameskoor. De Koog: zon. 9.30 u. Woo- Communieviering. De Cocksdorp: vr. 19.30 rozenkransgebed; zon. 9.30 u Sint Jan: zat. 16.00 u. Woon Communieviering. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Op» bare lezing, 10.30 u., Wachttor» studie, 11.20 u.' Onderwijs inzicht en overredingskracht. Sugar Lee Hooper is een promi nente artieste op het bene fietconcert dat vrijdag 7 mei in het Eierlandsche Huis wordt gehou den ten bate van de vluchtelingen van Kosovo. Verder wordt belan geloos opgetreden door een keur van Texelse artiesten. Toeschou wers betalen ƒ50,- entree, maar voor dat geld kunnen ze zich te goed doen aan een uitgebreid lo pend buffet. De verkoop van zo'n 500 plaatsbewijzen gaat morgen van start. 'We moeten iets doen voor de vluch telingen uit Kosovo, op een schaal zoals dat op het eiland nog niet eer der is vertoond', aldus initiatiefne mers Yvonne Boom en Vincent Hoekstra, die met hun opmerkelijke actie ƒ40.000,- tot ƒ50 000,- hopen binnen te halen. Kosten hebben ze niet, want de muzikanten spelen gra tis en het eten, de drank en andere investeringen worden gedragen door Texelse bedrijven die zonder aarze ling hun medewerking hebben toege zegd. Zo verzorgt hotel Opduin de hapjes, stelt strandpaviljoen De Krim van paal 28 de spare ribs be schikbaar en sponsort Texgro van Jaap Boon het bier en de bijbeho rende taps. De posters worden be langeloos gedrukt door Langeveld de Rooij en bedrukte T-shirts worden gemaakt door Sacra Promotions. Zeker zijn optredens van The Small Buzz, Van Beurden Band, Tjazzel, Intrude en Toni Adams, die bij opbod nummers van Sinatra, Froger en Hazes zal verkopen. Nog onzeker is een reünie-optreden van de Klapband en de komst van het Oudeschilder Bijna honderd dansers en danse ressen zetten zaterdag en zondag hun beste beentje voor tijdens de balletvoorstelling 'Schatten uit Zee'. Vete toeschouwers genoten van de presentatie waarvoor door balletdocente Jolien Scholte zo'n twintig choreografieën waren ge maakt, ter gelegenheid van het jubileum van de veertigjarige Muziek- en Dansschool. Rode draad in de voorstelling was de Texelse maritieme geschiedenis, een verhaal dat werd geschreven stem voor haar rekening nam. Een vissertje (Doran Pauka) beleefde vanuit z'n bootje allerlei fantasieën, die vorm werden gegeven door de balletdanseressen. Het niveau van de voorstellingen maakte duidelijk dat er hard is gestu deerd. Afwisseling aan dansstijlen, decor, kostuums, muziek en licht en geluid zorgden voor een gevarieerde avond. Zo was er een Spaanse flamengo. een Braziliaanse samba en indrukwekkende dansact met touw en lichtgevende hoepels. Balletdanseressen van de Muziek- en Dansschool gaven tijdens de jubileumvoorstelling vorm aan de tantasleën van een visser (Doran Pauka). iFoKGerardTvnmaman, (Advertentie) In verband met het als v/ef dag uitvallen van donderd: 13 mei zal er op woensdag mei een gecombineerde kt* verschijnen. Advertenties voor deze krant kunnen maandag 1 mei vóór 17.00 uur vvor den ingeleverd. Directie Langeveld de R05 'J c Yvonne Boom en Vincent Hoekstra, Initiatietnemers van het benetietconcerl voorla tijdens de perspresentatie van hun plannen. (FctoGanvtr, Visserskoor. De avond wordt aan elkaar gepraat door Marco van Sambeek. Als deurprijs kunnen be- zoekers een midweek-arrangement winnen, beschikbaar gesteld door Zilverberk-parken. Ee nêleerde avond dus, waarbij de nisatie er van uit gaat dat de Texelaars er een ritje naar De Cocksdorp voor lief nemen. Het fes tival begint om 18.00 uur en wordt rond middernacht afgesloten. De opzet stemt overeen met die van de landelijke Kosovo-actie op tele visie. Geprobeerd wordt om de avond via de televisie rechtstreeks in de Texelse huiskamers te krijgen. De kosten hiervoor zijn echter veel hoger dan het budget van TVTexel. Reden waarom Hoekstra via het ra dio-programma 'Vraag het de Vara' probeert de extra kosten via een wens binnen te krijgen. Mocht dat niet lukken, dan is het altijd nog mogelijk om via Radio Texel mee te luisteren, dat (onder voorbehoud) een live-uitzending verzorgt. Het is de bedoeling dat via de PTT acht telefoonverbindingen met de con certzaal (nr. 316 507) worder maakt, waardoor Texelaars donaties kunnen doorgeven. 6 gen kunnen ook worden geste rekeningnummer 36 25 99 18 speciaal voor dit doel is geopen vraag is waarom niet rechtstreer gironummer 555. Hoekstra: grens stranden veel hulpgoe op futiliteiten. Dat risico wille niet lopen. Het geld dat op Tei een wordt gebracht komt streeks ten goede aan de vluctr gen die in Nederland opgenomen.' De organisatie is verheugd on medewerking van de gen* Hoekstra: 'De aanvraag gingvr? middag om 15.50 uur op dels maandag om 9.30 uur kreeg bevestiging binnen.' Kaarten vc evenement zijn te koop bij sf paviljoen De Krim en bij Naula sn De kledingactie voor Mensc Nood die onlangs is gehouden 4-700 kilo opgebracht. De orgs tie is vooral dank verschuldig! de zusters van St. Jan, die zich! voor jarenlang hebben ingezet ioverl

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 2