ƒ10,- ^'"-oo Nog even geduld... De nieuwe Opel Zafira komt eraan Halsema TX33 Officiële I berichten KOOPAVOND donderdag 29 april Op Koninginnedag zijn de winkels GESLOTEN 30 april 1999 ƒ0,30 per plantje! ^Vftcent#^ GRATIS FILM Eureka Mft WIE MILIEUBEWUST KLUST IS ZEKER GOED BEZIG Wij zijn ook op Koninnedag open! Matroos/Machinist II 1-1-2 DAAR RED JE LEVENS MEE TEXELSE^ C0URANT TEXEL ONDERNEMERSVERENIGING DEN BURG iP— De grootste geraniummarkt bij het grooste Tuincentrum met de allerkleinste prijzen! én natuurlik héél veel Geraniums en nog veel meer! Dus graag tot ziens bij BORSTVOEDING Eindelijk een 7-zitter waarbij je niet met de stoelen hoeft te sjouwen. De Zafira staat voor u klaar. Opel-dealer Garage Rentenaar, Oosterend, «S» 318000 Het wordt steeds fleuriger in en om de kas. Tot ziens! Haven Restaurant Texel HAUENRESTAURANT TEXEL Gevraagd: «5? 318816, b.g.g. 313696 Bij ontwikkelen en afdrukken in de Kodak Express 1-uur fotoservice Ruimtelijke Ordening Verkeersbesluit Wet milieubeheer Bestemmingsplan Den Burg-centrum Kapverordening i.4-1 Luilak Collecte Politie DONDERDAG 29 APRIL 1999 perkgoed, zoals bijv. Lobelia's, Begonia's, Allysum, Chrysantjes, etc. etc. voor maar 3 mooie Spaanse Margrieten voor 1 Schorrenweg, nabij Oosterend, telefoon 318364 De plussen en de minnen. Voorlichtingsavond door Mary Smit lactatiekundige voor geïnteresseerden (a.s.) ouders kraamverzorgenden De nieuwste wetenschappelijke kennis, praktische vaardigheden en tips bij kleine problemen. VERLOSKUNDIGEN Datum: 12 mei, 19.30 uur. Kantine LTS. T.M. NIEHOFF A.N. LAMMERS Entree 5,- p.p.incl.koffie/thee/koekje. De Opel Zafira lijkt groot, maar is dat niet. De nieuweling is slechts 4,32 meter lang en 1,71 meter breed. Geen onbekende cijfers voor de Opel- rijders, want het zijn de maten van de Opel Astra. De Zafira is dan ook gebouwd op de bodemplaat van de Astra. Daar houdt de vergelijking wel op want de Zafira is duidelijk van een ander slag. De buitenkant is al verrassend, maar de groot ste verrassing zit toch aan de binnenkant. Kijk eens goed rond en tel het aantal stoelen. U telt er zeven! De Zafira biedt comfortabel plaats aan zeven volwassenen. Dat betekent niet dat er geen bagageruimte overblijft, want dankzij het gepatenteerde 'Flex7' opklapmechanisme kunt u binnen vijftien seconden iedere ge wenste stoelopstelling kiezen zonder daarvoor de stoelen te verwijderen. Het is heel bijzon der om te zien hoe de achterste twee stoelen met één druk op de knop in de bodem van de Zafira verzinken. Zo ontstaat er een forse laad ruimte met een inhoud van 490 of 640 liter. Klapt u de middelste bank in, dan verandert u de Zafira in een ware transporter. U beschikt dan over een laadruimte van maar liefst 1700 liter. Klapt u de rugleuning van de rechtervoor- stoel om, dan kunt u objecten met een lengte van 2,70 meter zonder problemen vervoeren. De Zafira is klasse zoals u dat van Opel mag verwachten. De carrosserie is volledig gegalvaniseerd en daarom krijgt u twaalf jaar anti-doorroestgarantie. De zekerheid van Opel! Al met al is de Zafira een welkome aanvul ling op het toch al ruime Opel gamma Het is een perfecte gezinsauto die met evenveel ge mak uw zakelijke gasten vervoert. Op de AutoRAI heeft u de nieuweling al kunnen be wonderen. In juni van dit jaar staat hij ook in de showroom van uw dealer. Als u ook toe bent aan meer functionele ruimte en prijs stelt op een auto met een eigen identiteit moet u ken nis komen maken met de nieuwe Opel Zafira. Gerritslanderdijkje 5, 1791 NA Den Burg S 312390 fax 322201 (gelegen bij de veerhaven) Jan en Jenny Stolk Reserveren Tel. 319310 Deze week in het eetcafé van Verse gebakken kabeljauwfilet, gemengde salade, friet en remouladesaus ƒ24,50 p.p. De koffie is klaar!" Dagelijks geopend vanaf 11.00 uur (behalve op dinsdag en woensdag) FOTO VIDEO COMPUTERSPECIAALZIUU Parkstraat 9 1791 CA Den Burg Telefoon 0222 314924 Verleende bouwvergunningen A Elsendoorn voor het veranderen v.e strandpaviljoen a/d Bad- weg. strandslag paal 20 te De Koog (verzonden 26 april 1999), P Dogger voor het plaatsen v,e opslagruimte a/d De Vang 17 te Oudeschild (verzonden 26 apr)l 1999). MO-ProjektTexei B V voor het plaatsen van twee woningen a/d Hoefslag 61 en 63 te Den Burg (verzonden 26 april 1999). A de Porto voor het vernieuwen/plaat sen v e garage/berging aan Het Buurtje 6 te Oudeschild (verzon den 26 april 1999). J. Barendregt voor het vergroten ve woning met garage/berging a/d Hoofdweg 17 te De Cocksdorp (verzonden 27 april 1999). H de Graaf voor het verbouwen ve woonhuis a/d Pelikaanweg 75 te De Koog (verzonden 27 april 1999); MO-Projekt Texel B V voor het plaatsen v.e woonhuis a/d Commandeurssingel 25 te Oudeschild (verzonden 27 april 1999); H.M. van Aken voor het veranderen v e woning a/d Wintergroen 7 te De Koog (verzon den 27 april 1999). M Grootjen voor het veranderen/vergroten v e zomerwoning a/d Pontweg 125 te De Koog (verzonden 27 april 1999), D Roeper voor het plaatsen ve tumschuur/bergmg a/d Verlaet 16 te Den Burg (verzonden 27 april 1999), Frans Zegel B V voor hel plaatsen v e serre a/d Heemskerckstraat 27-29 te Oudeschild (ver zonden 27 april 1999) den hun zienswijze daarover hetzij mondeling, het zij schriftelijk aan burgemeester en wethouders van Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg, kenbaar maken. De betreffende stukken zijn gedurende de openingstijden van het gemeentehuis aanwezig op de afdeling grondzaken, kamer 2.03 (bovenste ver dieping). Nadere informatie, telefoonnummer 362121. toestel 276. Verleende sloopvergunning Fam. Hahn voor het slopen v.e. zomerhuis a/d Pelikaanweg 65 te De Koog (verzonden 27 april 1999) Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen 6 weken na de dag waarop deze besluiten zijn verzonden of uitgereikt een bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waar tegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestre den besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondissements rechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Post bus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling bouw zaken, kamer 2.12 van het gemeentehuis. Aangevraagde bouwvergunningen D M Verduijn voor het plaatsen v.e dakkapel a/d Schoudieck 30 te Den Burg (ontvangen 21 april 1999), G J R Leppink voor het ver groten v.e woonhuis a/d Keesomlaan 7 te Den Burg (ontvangen 23 april 1999), Nauta beheer b v. voor het geheel vernieuwen en ver groten v e berging a/d Burgwal te Den Burg (ontvangen 26 april 1999), Wilhelm Grabe voor het uitbreiden ve zomerhuis a/d Tempeliersweg 37 te Den Burg (ontvangen 26 april 1999) Aangevraagde melding bouwvoornemen A Rienstra voor het plaatsen ve. blokhut a/d Thijsselaan 105 te Den Burg (ontvangen 20 april 1999), G M M van der Venne voor het plaatsen ve blokhut a/d Dorpsstraat 258 te De Koog (ontvan gen 26 april 1999) Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouw vergunning is verleend. Verleende bouwvergunnin gen worden gepubliceerd. Burgemeester en wethouders hebben het volgende verkeersbesluit genomen: - het instellen van een parkeerverbod aan beide zijden van de Akenbuurt vanaf de kartingbaan tot het kruispunt met de Westerweg op 1 en 2 mei 1999 wegens een grote wedstrijd in manege Akenburg. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen 6 weken na de dag waarop deze besluiten zijn verzonden of uitgereikt een bezwaarschrift bij burgemeester en wethou ders indienen. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondis sementsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuurs recht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoe ken een voorlopige voorziening te treffen. Het verzoekschrift moet worden gericht aan de voor zitter van de Raad van State, Postbus 2001 9, 250; EA 's-Gravenhage. Bij het verzoekschrift moet een afschrift van het beroepschrift worden overlegd Burgemeester en wethouders van Texel zijn véi plan op grond van de Wet milieubeheer vergunnsj te verlenen aan de heer W T van der Linde, Krimweg 22 te De Cocksdorp vcw* (oprichten en) in werking hebben van een paardenfokkerij, g» tigd aan de Krimweg 22 te De Cocksdorp, Watersportvereniging Texel, p a Pontweg 66 te Den Hoorn,ra het (oprichten en) in werking hebben van een boten-afspuitpiafc gevestigd aan de Stoompoorl 4, te Oudeschild. In het belang van de bescherming van het milieu worden voorschriften aan de te verlenen vergunnmgfc verbonden. Tijdens de inzagetermijn van 3 mei tol en met 31 mei 1999 liggen gedurende de werkuren in het gemeentehuis op de afdeling milieubehee ter inzage: de aanvraag om vergunning, het ont werp-besluit en alle verder op de zaak betrekking hebbende openbare stukken. Desgevraagd kunner de stukken ook buiten de gebruikelijke werkuren worden ingezien en toegelicht. Gedurende de inzagetermijn bestaat desgevraagd voor eenieder gelegenheid tot een gedachte wisseling over het ontwerp van het besluit en tot het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen De aanvrager wordt dan uitgenodigd om bij die gedachtewisseling aanwezig te zijn. Tegen dat ontwerp-besluit kan eenieder binnen inzagetermijn bij burgemeester en wethouders schriftelijk bedenkingen inbrengen. De schriftelijk? bedenkingen dienen geadresseerd te worden aan Het college van burgemeester en wethouders var Texel, Postbus 200,1790 AE Den Burg. De persoon lijke gegevens van degene die schriftelijk beden kingen heeft ingebracht, worden, indien hij ofzi daarom verzoekt, niet bekend gemaakt. Op grond van artikel 20.6 van de Wet milieubeheer kunnen alleen wie tijdig bedenkingen hebben gebracht en belanghebbenden aan wie redelijker wijs niet kan worden verweten geen bedenking# tegen het ontwerp-besluit te hebben ingebracht tegen het definitieve besluit in beroep gaan Nadere informatie kunt u verkrijgen bij de medewer kers van het bureau milieu, telefoon 36 21 87 Burgemeester en wethouders van Texel zijn voor nemens kapvergunning ingevolge artikel 5 van de Kapverordening Texel en overeenkomstig het be paalde in de Algemene Wet Bestuursrecht te verle nen aan: de heer R. Vlaming, T|akkerstraat 21 te Den Burg voor het kappen van zes elzen wegens het plaatsen van een schutting. De aanvraag om kapvergunning en een ontwerp van de beschikking op deze aanvraag, alsmede het advies van het hoofd van de afdeling groenbeheer van Gemeentewerken Texel, liggen gedurende vier weken voor belanghebbenden ter inzage. Binnen deze termijn kunnen deze belanghebben- - u i p - "Jv Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben bij besluit van 16 april 1999, nr. 99-915174 goed keuring verleend aan het besluit d d. 17 maart 1999 van burgemeester en wethouders van Texel, tot wijziging van het bestemmingsplan Den Burg Cen trum. Het plan betreft een wijziging van de bestem ming „kantoren" in de bestemming „detailhandel en dienstverlening" voor het perceel Weverstraat 42 (wijziging ex artikel 11 van de wet op de Ruimte lijke Ordening). Belanghebbenden kunnen met ingang van 3 mei 1999 tegen dit besluit schriftelijke beroep instellen. Hiervoor is een griffierecht verschuldigd van 225,- voor natuurlijke personen en 450,- voor rechts personen. Het beroepsschrift moet binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is toegezonden, uitgereikt of gepubliceerd, zijn ingediend bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het beroepsschrift moet zijn ondertekend en bevat ten minste de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen het gericht is en de gronden van het beroep. Dit besluit treedt in werking daags na af loop van de zojuist vermelde beroepstermijn. Ech ter, binnen deze beroepstermijn kan tevens een verzoek om voorlopige voorziening bij de voorzit ter van de Afdeling Bestuursrechtspraak worden ingediend, in welk geval het besluit niet in werking treedt voordat op dat verzoek is beslist. Belanghebbenden die tegen dit besluit beroep heb ben ingesteld kunnen tevens een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening indienen Hiervoor is een griffierecht verschuldigd van 225,- voor natuurlijke personen en 450,- voor rechts personen Afgelopen jaren was het gebruikelijk dat tijdens d> luilakviering een algehele ontheffing werd verleend van het sluitingsuur van horecabedrijven Op ver zoek van Horeca Nederland, afdeling Texel, is hel verlenen van deze ontheffing nogmaals beoordeeld. Gezien het feit dat luilak voornamelijk een folkloris tisch gebruik voor de jeugd is, wordt een totale ort- heffing van het sluitingsuur voor de horeca onge past geacht. Mede gezien het feit dal alcoholverstrekking aan jongeren beneden de 11 jaar is verboden. De burgemeester heeft daarom besloten dat md ingang van dit jaar geen ontheffing van het sluitings uur meer wordt verleend. De luilakviering is dit ja® op 22 mei; dit houdt in dat de horecabedrijven o| 21 mei a.s. zijn gebonden aan de normale sluitings uren zoals vastgelegd in de Algemene Plaatselijk Verordening. In de week van 2 tot en met 11 mei wordt op T de collecte gehouden voor het Nederlands Astroa Fonds Het telefoonnummer van het politiebureau in D®1 Burg is sinds enige tijd gewijzigd Het nieuwe nu, mer is 072 - 549 8360. In echte spoedgevallen d' men het alarmnummer 1-1-2 te bellen.

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 8