ZDH redt zich met mooie zege TEXELSE y CouRANT Achtste plaats voor AV Texel Jong en oud helpen Oosterend aan overwinning Minibikers gast op kartingbaan Zwembad Molenkoog Hoge score SV De Koog Robert Bakker weer succesvol Voetbaltoernooi voor junioren Verbeten strijd Visser Kuyper mist zege op één centimeter Zeilwedstrijd afgebroken Zaalvoetballers treffen elkaar na kwart eeuw WOENSDAG 12 MEI 1999 Met een achtste plaats haalde de heren-seniorenploeg van AV Texel alles uit de kast tijdens de eerste competitiewedstrijd van de KNAU. die onlangs in een warm Amsterdam werd gehouden. Zo lang de inzet van 'veteranen' te genover veel jongere tegenstan ders noodzakelijk is om de ploeg compleet te hebben, zal de vere niging het met name van indivi duele uitschieters moeten heb ben. De beste prestatie kwam op naam van Niels Binsbergen, die met de knappe tijd van 26.8 secon den een tweede plaats op de 110 meter horden wist te veroveren. Een enkelblessure en een korte hapering doen betere tijden ver wachten. Het is het tweede jaar dat AV Texel deelneemt aan de KNAU-competitie en het is duidelijk dat de vereniging groeit, zij het vooral in de breedte Marcel Keizer manifesteerde zich met 11 8 seconden op de 100 me ter, goed voor een vijfde plaats. Zijn prestatie op de 800 meter was ech ter aanzienlijk opzienbarender. Met een persoonlijk record van ruim 58 seconden zette hij alles op alles en wist zich met 54 7 sec een zesde plaats te veroveren. Door een rug blessure van Michel Gomez had AV Texel de samenstelling van de ploeg enigszins moeten wijzigen. Zo kwam Ronnie Keizer onvoorbereid bij het hoogspringen met hoger dan 1 55 meter en bij het speerwerpen tot 30.30 meter. Gomez wierp wel zelf zijn discus naar ruim 27 meter, goed voor een zesde plaats. 'Veteranen' Eric van Zoonen en Cees Timmer liepen de langere af standen. Met een stevige bronchitis liep Van Zoonen naar eigen zeggen een redelijke 1500 meter (5.27 mm.) en Timmer liep een constante race op de 5000 meter (21.14 min Als volgend jaar de jeugdtalenten Gijs Waverijn en Jaap Witte deel zullen uitmaken van de ploeg, zal AV Texel steeds beter presteren in de tweede klasse, verwacht trainer Gomez. Eerst volgt echter de tweede Door twee late afberichten was coach Bep Vonk van SVO zondag gedwongen zichzelf (57) op te stel len. Bovendien vond hij de 16-ja- rige Kevin Knol bereid zijn de buut te maken in het eerste elftal. Het kon de Gortbukers niet deren, want tegenstander HOSV werd in Opmeer met 2-4 verslagen. Oosterend begon de zware wedstrijd tegen deze jonge ploeg terughou dend. maar wist dankzij snelle coun ters toch regelmatig de verdediging onder druk te zetten. Het leek er dan ook op dat een doelpunt niet lang kon uitblijven. Dat bleek juist, zij het dat HOSV de leiding nam. Een ver meende handsbal van Piet Graaf werd met een penalty bestraft, die onhoudbaar voor Marco Drijver werd ingeschoten. Kort hierop wist Ger Vlaming de bal na goed breed leggen door Sil van Dijk met een fraaie lob in het doel te plaatsen, zodat de stand weer gelijk was. Beide ploegen zochten direct weer de aanval en al gauw werd dui delijk dat de verdediging van SVO niet van wijken wist. Door middel van een snelle counter wist Ger Vlaming zijn tweede goal te scoren. Een mis verstand in de verdediging werd door hem afgestraft met een punter in de hoek: 1-2. Na de rust had Oosterend nog geen bal geraakt of de gelijkmaker lag in de touwen. Toch wist de ploeg het goede spel op te pakken. Duels werden veelal gewonnen op het middenveld, waar Kevin Knol veel werk verzette. Na twintig minuten werd SVO beloond, toen Dennis Vonk de bal uit een vrije trap vanaf de rand van het strafschopgebied via de paal in het doel krulde Hoe wel HOSV de druk daarna opvoerde, gaf Oosterend de voorsprong niet meer uit handen. Tien minuten voor tijd vergrootte Dennis Vonk zelfs de voorsprong uit een penalty. 2-4. Net als in voorgaande jaren doet Dreambike Racing Nederland, de vereniging voor mimmotoren, de kartingbaan op Akenbuurt aan voor een wedstrijd om de Nederlandse Mimbike Cup. Zaterdag wordt vanaf het begin van de middag getraind de race zelf wordt zondag tussen 10.00 en 17 00 uur verreden. Dat gebeurt in vier klassen. Publiekstrekker zijn de machines in de zelfbouwklasse. machines met een motor tot 70cc, Ook de wedstrijd in de junioren klasse, voor kinderen tot en met 13 jaar, vormt een attractie. Racen op een mimmotor is een snel groeiende sport. Dat blijkt ook uit het ledenbestand van de organiserende vereniging, die in september 1995 werd opgericht De strijd om de mimbike cup beslaat negen ronden, die verspreid over heel Nederland worden verreden. De kartingbaan is gastheer voor de derde ronde Molenkoog is morgen (Hemelvaarts dag) geopend volgens het rooster dat normaal voor de zondag geldt. Dat betekent dat het zwembad is geopend van 12.00 tot 16.00 uur competitiewedstrijd, die zonder blessures tot een hogere klassering moet kunnen leiden inkzij een afgetekende overwin- ng op MOC (1-4) heeft ZDH zich handhaafd in de zevende asse. Hoewel alleen winst de oornders kon redden en de druk isgroot was, werd rustig en met ■leid gespeeld, ook toen de te- instander in de eerste helft on- irwachts weer op gelijke hoogte nam- stond zondag veel op het spel in uitwedstrijd tegen de Midwoud stwoud Combinatiedie zichzelf nderdag van degradatie had gevrij- ,srd door DWOW te verslaan en de xlaatste plaats op de ranglijst armee had overgedaan aan ZDH. at leek ongunstig, want bij elke an- re uitslag hadden de Hoornders jioeg gehad aan een gelijkspel jordeel was echter dat MOC niet ser perse hoefde te winnen, zodat hoop bestond dat het team niet het uiterste zou gaan. )H begon voortvarend aan het iel, zette de verdediging van de te- jnslander onder grote druk en nam men tien minuten een voorsprong, m Etienne van Bennekom vanaf is fraai voorzette op Jelte van der »i De spits, die ook nog wel eens r kansje mist, maakte geen fout: ama ebde het initiatief van ZDH qzaam weg en begon ook MOC die roeren Toch kwam de gelijk- iker als een verrassing, want op (moment dat de verdediging van Zwaluwen zich gewonnen moest ten, waren de snelle spitsen van thuisploeg eigenlijk nog met bij «per Christiaan Stolk in de buurt «eest. Verdediger IH herstelde zich snel van deze perslag en steeds vaker werd Et teruggedrongen. Dat leverde n mouten voor rust een nieuwe Os Koog ontving zondag idesluis, de nummer twee op de iglijsl die, bij verlies van kop- lerHuiswaard, kans had op het and kampioen te worden. Maar Koog had - na de nederlaag 17-2 in de uitwedstrijd - iets kilte maken. het eerste half uur was De Koog Stlijk de betere ploeg; er werden ese kansen gecreëerd en ach- nstond de verdediging zijn man ie Nadat De Koog al diverse kan- i had verspeeld, mocht Danny ijo het na vijfentwintig minuten mil een vrije trap proberen. Hij alste de bal langs de muur en met i lastig stuitertje naast de keeper, deze eerste treffer zakte het spel iDeKoog iets in, waardoor Oude- b iets meer te vertellen kreeg leuze problemen leverde dit niet maar De Koog kon zelf ook geen 1 meer maken. lie rust kwam De Koog niet sterk ie startblokken, zodat het duel alle kanten uit kon. Maar na een spelen kreeg Rob van der Stap °P zijn heupen. Met de bal aan toet stuurde hij met enkele kap- Iraaibewegingen drie verdedigers hos in, zodat hij vrij voor de Per hard en hoog kon inschieten, tleek de bevrijdende treffer voor Kogers Nadat Dave Dijkstra via rechtervleugel op snelheid langs man ging, werd hij vlak bij het onreglementair afgestopt, waar- Rob van der Stap vanaf elf i' voor 3-0 kon zorgen. Hierna lOudesluis alles of niets spelen, achterin één op één; een fatale fegenover de snelle Koger spit- Bovendien bleek in deze fase N de thuisploeg te lukken, ide ene aanval nog mooier was 'e andere. Diverse keren werd he verdediging van Oudesluis o gecombineerd, maar de reste- 's goals kwamen uit de lange •o. warbij optimaal van de snel- van de spitsen kon worden ge teerd. Zo werd Maurice de Groot een lange bal van Martin Offer- he diepte ingestuurd, waardoor 'een voor de keeper kon afma- Daarna was het Danny Borgo eerder bij de bal was dan zijn islander en nog net met zijn "een lobje over de keeper heen Seven. In de slotfase was het eee de Groot die over rechts mrak, de bal nog net langs de «omen keeper kon tikken en he achterlijn de meegekomen S° bediende Deze kon zo een- 'S voor 6-0 zorgen, s tweemaal gedurende de s helft kwam Oudesluis ge- 'i* dicht bij een treffer, maar j™ Bas van Elk toonde aan dat °Peen rustige zondagmiddag sentreerd kan blijven. voorsprong op. toen de bal uit een afgeslagen corner voor de voeten van Niels den Braven kwam. De jonge verdediger, die in zijn debuut in de eerste wedstri|d van het sei zoen destijds het eigen doel trof, haalde uit en zag de bal hard stuit erend in het net verdwijnen: 1-2. In de rust drukte de afscheid ne mende trainer Hans van der Park zijn spelers op het hart bij de les te blij ven, omdat hij vreesde dat MOC furieus van start zou gaan. De thuis ploeg probeerde dat inderdaad, maar de Zwaluwen hielden het hoofd koel en counterden regelmatig gevaarlijk. Toen Bart Oosterhof al na tien mi nuten zo'n tegenstoot koelbloedig afrondde, was de wedstrijd eigenlijk beslist. MOC probeerde het nog wel. maar miste de verbetenheid om het de ploeg die nog wél ergens voor streed echt moeilijk te maken. Tien minuten voor tijd maakte Oosterhof zijn tweede treffer, na mooi voorbe reidend werk van Bernard Ipenburg. Krachtsverschil Dat het krachtsverschil in de afde ling waarin ZDH uitkwam erg klein was, bleek weer eens na afloop, toen het bericht doorkwam dat concurren ten Wiron en DWB tegen elkaar had den gelijkgespeeld, zodat ZDH be halve MOC ook deze twee ploegen op de ranglijst voorbij ging en met het ruime puntenaantal van 28 uit 22 wedstrijden onderaan de midden moot aansloot. In de strijd om de ti tel in de derde periode, die recht geeft op een plaats in de nacompetitie, moest ZDH alleen toegeven op Win kel, dat nog een belissingswedstrijd tegen Callantsoog moet spelen om het kampioenschap. Derhalve kunnen de Hoornders zich al in de komende weken volledig richten op het volgende seizoen. Enkele belangrijke spelers verdwij nen Zo stoppen Stefan Bousma en Jan Willem Kraay (die hun werk el ders in het land hebben) met het wekelijks terugreizen naar Texel en heeft Bart Oosterhof zich laten over halen om het bij Texel'94 te probe ren. Maar dankzij de komst van en kele jonge talenten hoeft ZDH de toekomst met al te duister in te zien Ongetwijfeld zal de club uit Den Hoorn, zoals de recente geschiede nis laat zien, ook voor sommigen van deze jongens een opstapje naar een grotere club vormen. ZDH verwacht binnenkort de nieuwe trainer te kunnen presenteren. In het eerste weekend van juni wacht nog het eigen toernooi Robert Bakker weet niet van op houden. Een griep leek zaterdag nog roet in het eten te gooien, maar de dag erna bleek de Koger voldoende hersteld om een run- bike-run in Purmerend te winnen. Tweelingbroer Erik werd tweede, Norbert Dankers veroverde de derde plaats bij de veteranen. Het was een pittige wedstrijd, die zich deels in Purmerend en voor een ander deel in de polder afspeelde. Gevolg was dat de duatleten zowel met een stevige wind als met druk kende warmte te maken kregen. Erg tevreden over zijn eigen lopen en fiet sen was Bakker onderweg niet. Mogelijk werd hij aan het twijfelen gebracht door een griepaanval, die hem de dag ervoor nog aan het bed had gekluisterd. Temidden van honderdvijftig deelnemers, verdeeld over verschillende categorieën, had hij weinig overzicht over het verloop van de wedstrijd. Hij vermoedde dat zijn 1.04.50 uur hem wellicht een tweede of derde prijs had opgele verd. Pas bij de prijsuitreiking werd hem duidelijk dat zijn tiende plaats 'overal' goed was voor een eerste plaats in de categorie tussen 18 en 21 jaar. Erik Bakker finishte ruim twee minuten achter zijn broer op de zeventiende plaats in het klasse ment, wat hem een zilveren plek bij de junioren opleverde. Norbert Dan kers zorgde er met een derde plek in de categorie voor 50- tot 60-jari- gen voor dat alle Texelaars met een prijs naar huis gingen. Texel'94 houdt zaterdag haar jaar lijkse juniorentoernooi Behalve elf tallen van Texel'94, Oosterend, De Koog en ZDH zijn van de overkant ook WW, Jong Holland en HCSC van de partij. Er wordt gestreden in zes poules van elk vier teams. De winnaars spelen tenslotte finale wedstrijden Het toernooi begint om 11.00 uur en zal rond 16.30 uur af gelopen zijn. Harde wind rukte het veld van 74 deelnemers aan het Noord-Hol lands kampioenschap voor wielerrecreanten al kort na de start volledig uit elkaar. Texelaar Marten Visser handhaafde zich een tijdje in de kopgroep, maar moest zich toen laten zakken. Nadat in De Dennen de ene op de andere demarrage volgde, gingen de veertigers Coen Kraak en Ed Scholte er kort voor de finish van door, waarbij laatstgenoemde op de rotonde de beslissende slag uitdeelde. Voor Scholte was het de tweede keer dat hij de hoogste trede van het podium beklom Eerder ging hij in 1995 als eerste over de finish aan de Emmalaan. De Noordhollander maakte zaterdag van begin af aan duidelijk geen boodschap te hebben aan de zuidwester, die met kracht vijf de renners geselde Hij maakte deel uit van de kopgroep van 13 man die zich op de smalle Ottersaat los- Vijfhonderd jeugdige voetballertjes van Texel en de overkant leverden zaterdag strijd tijdens het pupillen- toernooi van Texel'94 Rond de vel den langs de Haffelderweg schreeuwden volwassenen tuide aanmoedigingen, anderen raakten vertederd door het gekrioel en lieten hun gedachten naar vroeger tijden afdwalen. De jeugd zelf had daar geen boodschap aan. Winnen, dat was het parool, en liefst met zo groot Precies één centimeter kwam Texelaar Rein Kuyper tekort om de zege in de wacht te slepen tijdens een sportviswedstrijd bij Den Oever. Zijn vangst, gedaan vanaf een schip op de Waddenzee, had een totale lengte van 88 centime ter. Dat was overigens beduidend min der dan de 180 cm die de 'overal'- winnaar bij elkaar ving. Er werd ge vist vanaf zes boten. Net als Kuyper werd ook Pierre de Kroon (met 60 cm) tweede op zijn schip. Kees Kalis ving 17 cm vis, wat het totaal van het team op 165 cm bracht, goed voor een zevende plaats in de eind rangschikking. De andere drie Texelaars bleven van vis verstoken De volgende wedstrijd staat zondag op het programma (Ottersaat, aan vang 8.00 uur) en maakt deel uit van de strijd om het Texels kampioen schap mogelijke cijfers Bij de E-pupillen ging de finale tussen Texel'94 E4 en Texel'94 E5. Dit laatste team. dat volledig uit jochies uit Oudeschild en omgeving bestaat, kwam op voor sprong, maar liet zich (net als op de foto) toch achterhalen door de iets grotere en fellere tegenstanders Texel'94 E4 won met 2-1. (Foto Joop Rommots) Uit veiligheidsoverwegingen werd de eerste clubwedstrijd van CKZ zondag na de eerste manche afge broken; de harde, vlagerige wind vergde het uiterste van de zeilers en omdat de volgboot door een technisch mankement aan de kant moest blijven, werd het niet raad zaam geacht door te varen. De eerste manche - en daarmee de wedstrijd - eindigde in een over winning voor Jan en Karelien Schouwstra met hun Nacra 570. De belangstelling van de zeilers voor deze eerste wedstrijd om het clubkampioenschap was groot Door de harde wind werd zeer snel geva ren, maar door diezelfde wind sloe gen enkele boten om Hoewel het weer na de eerste manche aanzien lijk was verbeterd, besloten wedstrijdleiders Thalia Houwing en Klaas van der Duim de wedstrijd - mede door het gebrek aan een rub berboot - toch niet verder door te laten gaan. Uitslagen: 1 Schouwstra/Schouwstra, Nacra 570,2. Maat/Maat, Prindle 19; 3 Hirschler/Zanen, Tornado; 4 De Haan/Albers, Prindle 16; 5. Boon/Schouwstra, Nacra 5.7; 6. Lamens/ Nijland Nacra SE; 7 Pool/Pool, Inter 20 Het reunietoernool van zaalvoetbalteams die het in '74775 tegen elkaar opnamen, bood volop vermaak. (Foto Gerard Timmerman) maakte van de rest en op enkele afvallers na de voorsprong uit bouwde tot twee minuten. Pogingen van Martin Visser zich te handhaven in deze geoliede kop groep strandden op de Laagwaalder- weg, waar de wind de Texelaar bij kans van de weg blies Hij moest terugvallen naar de tweede groep van zo'n elf renners, waarin hij ge zelschap kreeg van Texelaar en teamgenoot Niels Jimmink. De sa menwerking in deze groep, die de manschappen op circa een minuut volgden, verliep met optimaal. Met elf rijders was dit peloton net iets te groot en reden een paar renners de kantjes er af. Visser betaalde rond De Cocksdorp de tol voor zijn geforceerde start. Toen hij op de Vuurtorenweg de aan sluiting dreigde te verliezen, moest hij vol op de pedalen om weer aan te pikken Anders dan Visser reed Jimmink een constante race. De Texelaar die in z'n jeugd vaak op de fiets zat, traint sinds kort weer volop en boekt opmerkelijke vooruitgang. Jimmink handhaafde zich zaterdag goed in de tweede groep Hij raakte niet in de problemen en eindigde als dertiende, kort achter Visser die als nummer elf over de streep ging. Derde Texelaar werd Ricardo de Graaf, eveneens rijdend in de Rab- ploeg. De Graaf handhaafde zich in de vierde groep. Robert-Jan Appel eindigde op de 41ste plaats. Het Rab-team werd vanaf de motor fiets aangemoedigd door Jordy Vinke, die als amateur dit keer moest bedanken voor de Cyclo- sportief. 'Een vreemd gevoel, zeker omdat zo n thuiswedstrijd toch wat extra's is. Gelukkig liggen er voor mij nog genoeg andere leuke wed strijden in het verschietAfgelopen zondag was Vinke, samen met z'n maatje Ivo Witte, van de partij in een klassieker in 't Zand. Vinke was veel aan kop te vinden, maar viel met in de prijzen.' Witte had een slechte dag en moest afstappen Remco Nagtegaal zat met team genoten van Fiets Sportief en onder andere Hans van Osch en Willem van Tatenhove in de laatste groep. 'Ons groepje moest bij Panorama een noodstop maken waardoor we de aansluiting verloren.' Toen ze er bijna zestig kilometer op hadden zit ten, werd het team op de Staart in gehaald door de bezemwagen en moest afstappen. 'Het was voor ons geen echte wedstrijd, meer een ge zellige training Door de Zestig van Texel ben ik zelf pas laat met trainen gestart. Waar de Rab-ploeg al in januari op de fiets zat, klom ik er pas in april op. Vol gend jaar. als er geen Zestig is. moet dat eerder kunnen. Al ben ik eigen lijk meer een zomersporten' Gauke van Lmgen en Jan Zijm, eveneens van Fiets Sportief bleven de bezem wagen wél voor. Ze eindigden res pectievelijk als nummer 46 en 47. In totaal haalden vijftig deelnemers de finish. Seizoen '74/75 Het was in de tijd dat Texelse veldvoetballers in de pas geopende sporthal Ons Genoe gen en masse op het zaalvoetbal stortten De overdekte spelvariant, waarbij het vooral op precisie, tac tiek en techniek aankomt, mocht zich in een ongekende populariteit verheugen. Bijna elk zichzelf res pecterende bedrijf sponsorde wel een zaalvoetbalteam. Het Compas. de Reizenboetiek, 't Galjoen, Topido, Cors Dubbeldik, JKM (Jan Koorn Bouwbedrijf) om er maar een paar te noemen Zoals de vonken er toen vanaf vloegen, zó fanatiek ging het er zaterdagavond tijdens de reü nie niet aan toe, maar dat de 'vedet tes' van weleer nog steeds een bal letje kunnen trappen was zichtbaar. Terwijl een deel van de spelers die een kwart eeuw geleden speelde nog steeds actief is. moesten anderen lang zoeken alvorens de kicks wa ren gevonden Weer anderen be dankten om uiteenlopende redenen voor de eer. Om de geheugens op te frissen circuleerden oude foto's waarop de toenmalige teams po seerden. Die bevestigden dat 25 jaar voor sommigen écht lang geleden is 'Een speler van de Reizenboetiek herkende zichzelf niet eens meer', nMrneteSndmÜn'7"'in9 'r f°P9'^i "HO" N":w"ler*kampioenschap vlekkeloos verliep, reden in de tweede groep een aantal renners de kantjes ervan at Dat kon niet gezegd worden van Texelaars Marten Visser en Niels Jimmink, die hun mannetje stonden. iFuvGwamrmmcfmeii schaterlachte Joop Groen. Een an der wist te vertellen dat het zaal voetbal er in al die jaren niet op voor uit is gegaan. De jeugd heeft tegenwoordig geen conditie en schotkracht meer. Logisch, want toen speelden alle zaalvoetballers veldvoetbal en trainden ze elke week. Da's tegenwoordig wel an ders.' Het toernooi kende zaterdag een sportief verloop, waarbij spelers zich tussendoor het koud buffet goed lie ten smaken En zoals dat bij zaal voetballers gebruikelijk is, werd na afloop nog lang nagepraat Winnaars werden de teams van Cors Dubbel dik (A-poule), 't Galjoen (B) en de Verenigde Schilders (C).

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 7