3older in '98 bijna zes ton in de plus Electronisch slanker bij salon Bellefleur car woon Ondanks hogere kosten nieuwbouw Slender You traint je lichaam zonder moeite IpvroPHïrfcof *DE HAMSTER* TEXELSE COURANT 1it het oog, maar liet uit het hart' Voorlichting over Christen gemeenschap at ik zeggen wou... Rommelmarkt in Den Hoorn Voeten gezocht Ambulance bedrijvigheid FITNESfiÊNTRim QR/QL-CENTRE CD CDCZ7 OQfcWi) HEBBEN >j77T «♦RECHTEN MflHR NIET! ONZE RECHTEN :"~h H0Ü ZO TE ZIEN VOL DE ER FLINK VflN AF! Afval stromen? bedrijvigheid Eurofeest bij Thijsseschool Schaduwraad vergt geen grote moeite Vrije Vogeldagen in EcoMare bol van activiteiten Dronken achter het stuur Snelheidscontrole Schilderweg drie dagen afgesloten DONDERDAG 27 MEI 4«»9 3000 tentharingen, 40.000 woonkamers met ondervloeren, nborden, sjoelbakken, schoolborden, schaakstukken, blok- len, bodemsteunen voor 150.000 douchebakken, 3.000 ge fleerde stoeltjes, 52 ingebonden Donald Ducks. Aan ductie heeft het bij De Bolder in 1998 niet ontbroken. Maar ieuwbouw vergde ook hogere kosten. Tegen de verwach ten in vertoonde de jaarrekening van de sociale werkplaats 998 een overschot van ƒ587.000,-. Het geld komt ten goede pde nieuwbouw. leriand? Dat schuift alleen papier en weer', aldus een journalis- wsie op de economische struc- van ons land. Ook De Bolder omt niet aan het geschuif met Aan het Wezenland betreft echter vooral de rollen inpak- er waarmee de vele producten njngefabriceerd worden verpakt, niwe grondstof tot kant-en-klaar (product. Oei in veel gevallen eenvoudig ogende eindfabrikaten zijn, doet niets af aan het vakmanschap dat ervoor nodig is. Een garnalennetje breien lukt lang met iedereen en wie is in staat om van ruwhout een com plete sioelbak te maken? Plaats maar eens zestig marktkramen in een uur of spit eens vier dagen per week. 'Ouderwets vakmanschap dus', prijst directeur Leen Noordzij zijn medewerkers. De opdrachtgevers beseffen dat, waardoor De Bolder met hen in de loop der jaren een solide relatie kon opbouwen. Trouwe afnemers zorgen ervoor dat de werkplaats niet heeft te klagen over het aanbod aan werk. Integendeel. De omzet is in 1998 zelfs gestegen met twintig procent. Geen verloren uurtjes of leegloop, maar zoveel werk dat het personeel tijdens het werk ijverig meedenkt over een efficiëntere aanpak. Discussie Winst is bij De Bolder, die groten deels door het rijk wordt gesubsidi eerd, echter niet de doelstelling. Wel het bieden van passende arbeid. Werk is namelijk de bindende factor voor De Bolder, maar staat tegelijk ook het meest ter discussie. In hoe verre veroorzaakt de planning een te grote werkdruk en wat is passend werk? Een discussie die volgens Noordzij 'spannend en goed is' en iftljser werkt in de meubelstoffeerder^ van De Bolder aan de fabricage van rugleuningen voor conferentiezitjes coweit to is het! Vandaag zijn de zus- Arnulfa, Nicolina en Arsène al 'drie weken bij ons in Beverwijk, legeloven. Deze weken is hard eikt om alle spullen een plekje srenen ondertussen genieten de medezusters van alles wat nog beetje nieuw is voor hen. Het ons goed te zien dat ze het goed lerste dagen was het erg bedrij- met zovelen rond de tafel en het eer1 van drie rolators in de gan- Maar het went. Toen vorige k tijdens een vesperdienst in de de Texelaars werden weg- ipen omdat er bezoek voor hen was het helemaal vreemd met tege plaatsen. igki|kend op alles dat achter ons kunnen wij zeggen: het is over zend geweest wat u allen hebt san om het afscheid van de zus- lot een onvergetelijke gebeurte- (Fokt Gerard Timmerman) niet uit de weg moet worden gegaan 'Uitgangspunt is dat iedereen recht moet hebben op werk dat past bij zijn of haar mogelijkheden en beperkin gen.' Vaak is dit een kwestie van passen en meten. In de praktijk betekent dit dat mensen binnen het bedrijf rouleren, tot ze hun stek hebben gevonden. Vanaf dat moment kan het vakmanschap worden ontwik keld. Om overwerk en ontoelaatbare werkdruk te voorkomen zijn er regel matig mensen 'geleend' bij collega- instellingen of via het uitzendbureau. Om de doelstelling van De Bolder als uitvoerder van gesubsidieerd werk na te leven worden bij voorkeur mensen betrokken die moeilijk werk kunnen vinden en die tegen de di verse doelgroepen 'aanzitten'. Het aantal medewerkers heeft inmiddels de 130 overschreden. Een nieuwe, onafhankelijke indicatiecommissie die in samenwerking met de overige noordkopgemeenten is gestart, buigt zich over de vraag wie thuis hoort bij de sociale werkplaats en wie niet. Sinds de banenpool en het jeugdwerkgarantieplan vorig jaar zijn vervangen door de Wet Inschakeling Werkzoekenden, berust de uitvoe ring hiervan bij De Bolder. De verwij zende instantie hiervoor is samen gesteld uit medewerkers van de arbeidsvoorziening, Sociale Zaken, de gemeente en De Bolder. Gezien de extra kosten van de nieuwbouw (ruim 5 miljoen) die vo rig jaar in gebruik is genomen, was voor dit jaar rekening gehouden met een bescheiden resultaat. Om de financieringslasten van de nieuw bouw te verminderen hebben b en w besloten het overschot hiervoor te bestemmen. Vanavond (donderdag) houdt Andries Hibma, geestelijke van de Christengemeenschap in Alkmaar, een lezing in de Vrije School aan de Gasthuisstraat. Hibma vertelt over de achtergronden van dit kerkge nootschap dat in 1922 met hulp van de antroposoof Rudolf Steiner werd opgericht. Het genootschap poogt door middel van de zeven sacramen ten en ontmoetingen op cultureel en maatschappelijk gebied een ge meenschap te vormen waarin het religieuze tot uitdrukking komt. Be keken wordt of het ook op Texel mogelijk is om activiteiten als mens- wijdingsdiensten en thema-avonden te organiseren. De lezing begint om 19.00 uur en is voor iedereen vrij toegankelijk. xnntwoonklijkhciJ na de rolict* nis in ons geheugen te prenten Dank!!! Namen noem ik met, om nie mand te kunnen vergeten. Moge God uw werk zegenen, daar bidden wij voor. De zusters laat ik zelf nog even aan het woord 'Ja, lieve mensen van Texel Wij willen jullie allemaal nog hartelijk bedanken voor het vertrouwen, de vriendschap en erkentelijkheid die wij in al die jaren van jullie mochten ontvangen. Het afscheid was hart verwarmend, maar ging ook gepaard met leed in het hart. Maar we heb ben van onze overste en mede zusters hier alles honderdvoudig te ruggekregen. Toch zullen wij Texel nooit vergeten. Wij denken vooral in onze gebeden aan u allen dat het jullie goed moge gaan. Met heel har telijke groeten van Zuster Anulfa Zaterdag is er weer een grote rommeltjesmarkt aan de Witteweg in Den Hoorn. Van 9 00 tot 14.00 uur 'Bij al deze gegevens sluiten zuster Arsène en ik mij aan. Ik geniet van de tuin en alles om mij heen. De bloemen, de vogels en niet te ver geten alle vliegtuigen die over ons heengaan. Maar alles went! Met mijzelf gaat het gelukkig goed en zo hoop ik van u allen hetzelfde Tot slot, heel veel groeten van Zuster Nicolina.' Zuster Ancilla, Beverwijk. kunnen koopjesjagers terecht in en rond de bollenschuren van Axel Lap voor huishoudelijke artikelen, electrische apparaten etc. De tafels met goederen worden regelmatig aangevuld, zodat zowel vroege vo gels als uitslapers aan hun trekken komen Koffie, eigen gebakken cake en oliebollen staan klaar. De op brengst is bestemd voor de restau ratie van het Hoornder kerkje. De School voor Voetreflexologie zoekt mensen die zaterdag vanaf 15 45 uur hun voeten willen laten masseren door bijna-afgestudeerde therapeuten. Locatie is het Maarten huis. Opgave bij Manda Bergsma, tel. 319 708. iu" né 1 juni levensgevaarlijke ilies i brief aan Smidt zegt het mi- lis ernaar te streven de proble- fet het ambulancevervoer op 'enden in een breed verband te oplossen 'Maar in diezelfde kwam mijn claim voor tonnen "stallig salaris niet ter sprake, her. dagavond om 18.00 uur heb ik igvaarding op de post gedaan. lnk niet dat het nog vóór 1 juni e" zitting komt, dus ik denk dat at wel met een probleem zitten ^jand moet het wagen om mij dat e rekenen Ik heb alles gepro- den voer nog elke dag overleg dat CNV om tot een oplossing 'men Maar ik ben nu wel zover achter de stakingsactie van het wancepersoneel sta. Volledig ooder Eelman houdt er, gezien "Saaien die ze vanuit Den Haag vertrouwen in dat het ministe- Md actie zal ondernemen. 'De nn9l Volgens Smidt zou het 9e méér moeten doen dan al- overleg voeren. 'Er ligt op het "3n de financiering duidelijk Jjerantwoordelijkheid bij de ge- Sporten zonder te zweten, afslanken zonder af te vallen en je ontspannen zonder je in te span nen: dat kan met 'Slender You'. Zaterdag openden Nora Bekking en haar vriend Dirk van Tatenhove aan de Burgwal een figure-saton, waarin gemotoriseerde fitnessap paraten het werk opknappen voor de klant die geen gewichten hoeft te torsen om een mooi figuur te krijgen. De rage kwam uit Amerika over waaien en inmiddels kent Nederland zón honderd Slender You's. Bekking kwam via een vakblad in aanraking met de trend en gaf haar baan bij de gemeente op om zich naast haar nagelstudio op het afslank-fenomeen te storten. In het pand waar voorheen reclameburo R&R was gevestigd stak zij met Van Tatenhove de handen uit de mou wen, zodat Texel nu ook zijn Slender You heeft. Zes door elektromotoren aangedre ven tafels behandelen elk een deel of een spiergroep van het lichaam: benen, dijen, heupen, buik, borst en bovenarmen. De klant gaat bijvoor beeld liggen op de leg-table, plaatst zijn voeten in een soort skischoen die vervolgens de benen in beweging brengt, en na tien minuten is een wandeling 'afgelegd' van drie kilome ter. 'leder uur dat je bezig bent staat gelijk aan zeven uur gymnastiek', aldus Van Tatenhove 'Je hoeft je spieren niet te belasten om ze te trainen.' Wie na een uur alle banken heeft gehad, heeft zijn hele lichaam ge daan De volgorde van de behande ling is niet willekeurig, maar door fysiotherapeuten uitgedacht. Klanten kunnen dan ook niet zomaar binnen lopen en een toestel uitkiezen. 'Ik werk volledig op afspraak. Wie te laat komt, krijgt het aantal minuten in mindering gebracht, anders wordt het een rommeltje. Je moet het pro gramma vrij strikt aanhouden', aldus Bekking. Zij vergelijkt de oefeningen met onderwatergymnastiek. 'Voor mensen met reuma of bijvoorbeeld rug- of nekklachten is het ook een hele uitkomst. Die kunnen aange paste oefeningen doen. Maar ieder een heeft zo zijn eigen doel dat met Slender You is te verwezenlijken: verbetering van je figuur, ontspan ning of meer lenigheid.' Bekking heeft een cursus gevolgd, begeleidt de oefeningen en legt de klant desgewenst een persoonlijk, op zijn klacht of doel afgestemd pro gramma voor Zij raadt mensen aan minimaal één en maximaal drie keer per week te 'slenderen'. Slender You, Burgwal 15 in Den Burg, is op dinsdag, woensdag en donderdag geopend. Een 'los' uur kost ƒ17,50 en een tien-rittenkaart ƒ150,-. Een eerste proefsessie is gratis en verplicht tot niets. Voor afspraken: tel. 315 206. «WW W'J DOEN HET B0 U VOORDED6üR wkTtg WflRL OPOe&RROT OPfHIHÉSnJDEN 'Dat moet ook zonder pijn kun nen', dachten Anita van der Worp en haar vriendin José Walbeek toen zij een afslankkuur in Den Helder volgden. Zij gingen op zoek en het bleek inderdaad te kunnen. Deze week start het duo in De Cocksdorp met een eigen salon waarin een ingenieus appa raat vetcellen afbreekt en afvoert. Een mooier lichaam zonder te lij nen, dat is wat de dames van 'Bellefleur' garanderen In de tot salon omgetoverde zolder kamer aan het Keidelplein staat het geheim van de figuurconsulentes de DS Turbo. Via electroden, die ge huld in kussentjes op het te behan delen lichaamsdeel worden aange bracht, geeft het toestel kleine trillingen af aan vetmoleculen, die vervolgens uiteenvallen. Na twaalf minuten wordt het apparaat op een andere stand gezet en worden de losgemaakte vetdeeltjes door een zachte, pulserende massage afge voerd. Ook dit deel van de behande ling duurt twaalf minuten, waardoor de sessie binnen een half uur voor bij is. De methode is pijnloos, zon der heftige schokken en de extreme warmte die moderne afslankappara- ten veelal veroorzaken. 'Volgens ons is dit het beste sys teem. We waren eerst sceptisch, maar we hebben het uitgeprobeerd en raakten al snel zeven en vijftien centimeter kwijt', aldus Van der Worp. Ook met twee mannelijke bier buiken boekte het duo resultaat. 'Het werkt net zo goed bij mannen als vrouwen Slechts bij éen op de vijf honderd mensen werkt het systeem niet', aldus Walbeek. De vrouwen raden aan om in het begin twee tot drie keer per week een behandeling te ondergaan, daarna te minderen en te stoppen zodra de gewenste figuur correctie is bereikt. 'De verbetering is blijvend, als je tenminste oplet met wat je eet', zegt Walbeek, die benadrukt dat echt lijnen nu ook weer met nodig is. Veel water drinken bevordert het succes van de behan deling. Het systeem is op ieder deel van het lichaam toe te passen en zorgt .be halve voor remodelling van kujf^n, billen, buik en benen ook voor een ontspannen gevoel. De huid wordt gladder en elastischer, en de huid- structuur verbetert. In september- willen de dames met gezichts massage beginnen die wallen en kraaienpootjes moet aanpakken. Alle behandelingen vinden in principe in de salon plaats 'Maar als het echt moet pakken we het hele boeltje op en komen we bij de mensen thuis', verklaart Van der Worp Salon Bellefleur, Keidelplein 10, De Cocksdorp. Voor een afspraak: tel. 06- 22774925of tel. 316 503 Prijzen, van ƒ40,- tot 45,- per behandeling, de eerste keer kost ƒ25,- José Walbeek brengt de kussentjes aan bij Anita van der Worp. IFoto Ban Bosch) De Thijsseschool houdt vrijdag van 17.00 tot 20 00 uur op het school plein aan de Keesomlaan een Dirk van Tatenhove demonstreert de walst-tummy-hlp table onder toeziend oog van Nora Bekking. (Foto Ban Bosch) Gezien de hoeveelheid aan meldingen voor de schaduwraad is het plan voor een toetsings orgaan voor de zittende raad goed gevallen bij de lezers van de Texelse Courant Het is de bedoeling dat de deelnemers vooruitlopend op de raads vergadering van 8 juni voor het eerst hun stem uitbrengen Om praktische redenen is gekozen om dit via internet te laten ge beuren. Deelnemers hoeven niet bang te zijn dat ze zich veel werk op de schouders halen. Vooralsnog wordt over één on derwerp uit de raad gestemd, maar dan wel een agendapunt dat de gemoederen bezighoudt. De politieke voor- en tegenargu menten, zoals die door de raadsleden eerder in commissie verband zijn geuit, worden op een nog te openen internet pagina gepresenteerd De kiezer hoeft na het lezen hiervan alleen 'voor' of 'tegen' aan te klikken Opmerkelijk bij de deelname aan de schaduwraad is dat de Texels Belang-kiezers. toch de grootste partij op het eiland, in aantal wat achter zijn gebleven. Nieuwe leden, vooral uit TB-ge- lederen, kunnen zich aanmelden via tcnieuw@tref.nl of per tele foon, tel. 362 620. 'Eurofeest', dat voor iedereen toe gankelijk is Aan de hand van spel letjes, optredens en verschillende gerechten wordt een reis door Eu ropa gemaakt Jong en oud kan o a. een toren van Pisa bouwen, manda rijnen plukken en meedoen aan een klompenrace Er is ijs. macaroni en patat. Het Eurovisiesongfestival is één van de hoogtepunten van het festijn. Er wordt betaald in stijl met Euro's, die voor de gelegenheid maar ƒ1,- kosten De Vrije Vogel Club, dé jeugd natuurclub van Nederland, brengt de Vrije Vogeldagen zaterdag en zondag op Texel door. Tijdens deze dagen kunnen clubleden en andere enthousiastelingen in EcoMare meedoen aan tal van activiteiten die in het teken staan van natuur en vogels. Naast excursies met allerlei thema's is er ook een natuurmarkt die zich richt op de jeugd. Verder kunnen deelnemers meer te weten komen over het menu van uilen, met een boswachter op stap om vogels te bekijken, een eigen strip tekenen onder leiding van een striptekenaar van het clubblad of griezelen bij de nachtdierenshow. De jongeren kun nen bovendien ontdekken wat er zoal leeft aan de kust door mee te doen met korren. De activiteiten worden beide dagen van 10.00 tot 17.00 uur gehouden. Ook voor 's avonds en 's morgens vroeg is een programma. Deelname is gratis Leden van de Vrije Vogel Club krijgen op vertoon van hun pas oratis toenann tnt FcnMare De politie betrapte afgelopen week end verschillende overkantse auto mobilisten op overmatig drankge bruik Zaterdag wees een blaastest ter hoogte van De Cocksdorp uit dat een 42-jarige Abcoudenaar driemaal teveel had gedronken. Twee glazen rum-cola veroorzaakten zondag-tn-- het bloed van een 28-jarige autoroo- bilist uit Leeuwarden eveneens eeiL. alcoholgehalte dat driemaal hoger was dan toegestaan. Het kwam uit toen de politie de man op de Ruijslaan aan een ademtest onder wierp. Beiden kregen een proces verbaal aan hun broek, moesten het rijbewijs inleveren en kregen een tij delijk rijverbod opgelegd. Op de Pontweg werden donderdag 31 bekeuringen uitgeschreven aan automobilisten die zich niet aan de maximumsnelheid hielden. De hoogst gemeten snelheid was 94 kilometer per uur, op een traject waar 60 km/u is toegestaan. Er werden 301 voertuigen geregistreerd Vrijdag, maandag en dinsdag wordt de Schilderweg gedeeltelijk afgeslo ten wegens asfalteringswerkzaam- heden Het gaat om het gedeelte tussen de Hallerweg en de be bouwde kom van Oudeschild. Het verkeer wordt omgeleid via de Schanswea.

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 5