Cjrocn cZwartsJexeh in het harL, ïeen campingroute en veede taxistandplaats EP Cstrara® Alle zeilen bijgezet voor de 22e Ronde om Texel od oude voet verder «"-"-."irss Nadruk op begeleiding uitgaanspubliek Te veel gedronken Loos brandalarm Texelse Schaduwraad Laatste kans Redding Bethel krijgt vorm VERDER TV IN DIT j\|ummer Promsconcert werd éclatant succes de Kroniek /S? j 2 Voors en tegens van Reiki-praktijk 3 Nieuwe man ZDH motiveert talenten 3 Kees Kikkert trekt aan langste eind 5 Strandexploitant vecht tegen veteranenziekte 5 Alles over 22ste Ronde om Texel 5 TEXELSE^COURANT Een kleine hint... Poppenactie: 150 Texelse knuffels naar Albanië cord-deelname >r bouwdorpen DINSDAG 8 JUNI 1999 VERSCHIJNT DINSDAG EN VRIJDAG. NNEMENTSPRIJS/58.60 PER HALF JAAR, LOSSE NUMMERS ƒ1,65 Uitgave: Uitgeverij Langeveld en de Rooy bv jnbaan 6, 1791 MC Den Burg, telefoon 0222 - 36 26 00 Advertenties/abonnementen/bezorging: telefoon 0222 - 36 26 00, fax 0222 - 31 41 11 Redactie: tel. 0222 - 36 26 20, fax 323 000. E-mail: tcnieuws@tref.nl Buiten werktijd: Joop Rommets, tel. 319 405 of 06-52 78 4320 (b.g.g. 06-53 14 9108 of 06-53 16 8657) Ans Keularts en Edgard Kikkert hebben de exploitatie van café/ restaurant The Talk of the Town in De Koog weer hervat. Mr. J.C. van Dijk, president van de Alkmaarse arrondissementsrechtbank, heeft het tweetal in het kort geding te gen eigenaar Frits Langeveld in alle opzichten in het gelijk ge steld. Bij monde van raadsman mr J.H. Prins liet Langeveld zich tegenover de rechtbank uiterst kritisch uit over het beheer van de VOF Eten en Drin ken, eigendom van Keularts en Kikkert 'Onderhoud aan apparatuur werd niet gepleegd, leveranties en verkoopprijzen werden niet in over leg vastgesteld, de financiële verant woording was niet zoals overeenge komen, de keuze van de afnemers werd niet in onderling overleg be paald en er werd ondanks dringende verzoeken niet met het registratiestysteem gewerkt. Voorts werd het eigen gebruik met goed bij gehouden.' De verwijten waren in tegenspraak met een brief die Langeveld in no vember van het vorig jaar schreef aan de familie van Keularts. Daarin liet Langeveld zich juist lovend uit over haar wijze van exploitatie. 'Ik heb die brief op haar verzoek ge schreven, om bepaalde problemen die ze met haar familie had op te lossen Toen wist ik nog niet dat ik nu tegenover haar in de rechtbank zou staan.' Uit de brief concludeerde de rechter dat Langevelds kritiek op de exploitatie van Keularts onterecht was.' Langeveld, die de zaak twee weken geleden op slot gooide (waarna het tot een confrontatie kwam), wist verder met aannemelijk te maken dat de exploitatieovereenkomst tussen de VOF 'Eten en Drinken', zoals die vorig jaar van kracht was, met meer van toepassing was. Gevolg van de uitspraak is dat Langeveld zich niet meer met de exploitatie van The Talk of the Town mag bemoeien en zelfs niet meer in het pand mag komen. Ook moet hij een schadevergoeding van ƒ5.000.- Een automobilist uit Oudeschild trok in de nacht van donderdag op vrijdag de aandacht van de politie doordat hij enigszins slingerend over de Schilderweg reed en laat de bochten instuurde. Een blaastest leerde dat hij teveel had gedronken De man voerde als verdediging aan een taxi te duur te vinden en zichzelf goed in staat te voelen een auto te besturen. De agenten waren het niet met hem eens en bezorgden hem een proces verbaal en een rijverbod voor vier uur. In de nacht van zaterdag op zondag werden twee bestuurders betrapt op het rijden onder invloed. Het betrof fen een 34-jarige vrouw uit Hilversum en een 42-jarige man uit Rijssen Zij werden aangehouden op respectievelijk de Pontweg en de Badweg. Een onbekende grappenmaker heeft in de nacht van zaterdag op zondag rond 4.00 uur het automatisch brand alarm van hotel Greenside in De Koog in werking gesteld Toen de brandweer arriveerde, bleek er mets aan de hand te zijn. In één van de gangen bleek de alarmbel van de muur te zijn getrokken. Ook werd een brandblusser vermist Deze werd later buiten teruggevonden Leden van de schaduwraad kun nen vanavond tot 19.30 uur, het tijdstip waarop de echte gemeen teraad van start gaat, hun stem uitbrengen De nieuwe regeling voor het vliegeren is deze maand het onderwerp van de 'electroraad'. zoals het gezel schap dat elkaar via internet ontmoet in de volksmond wordt genoemd. De uitslag wordt in de Texelse Courant van vrijdag be kend gemaakt. De reddingsactie voor het behoud van Bethel begint vruchten af te werpen. De initiatiefnemers krijgen van verschillende (oud-)polder- bewoners en andere Texelaars zo wel diensten als sponsorgeld aange boden. 'Eind juni wordt een begin gemaakt met de restauratie. Eerst wordt een stenen muur om het ge- bouw gemetseld en het dak geïso leerd en van pannen voorzien Daarna is de binnenkant aan de beurt.' Ondanks deze hoopgevende berich ten blijft nog flink geld nodig. De to tale kosten zijn geraamd op ƒ153 000,-, waarvan ƒ55.000.- kan worden geleend van de gemeente Bijdragen blijven voorlopig welkom op banknummer 54.12 83.073 (ABN- AMRO, Den Burg), ten name van de Vereniging Eierland (Advertentie) NEE- sticker maar wel geïnteresseerd? Folder verkrijgbaar op Spinbaan 6, Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: vragen 35,- per kind van de ouders, maar er zal toch weer geld bij moe ten. We zijn daarom blij dat het Juliana Welzijn Fonds ons weer met 7500,- heeft gedacht.' Het bedrag is tevens bedoeld als bijdrage voor de activiteiten van de oudere jeugd, die net als in voorgaande jaren tegen gereduceerde kosten onder meer kan karten, zeekanoén en abseilen. keren en die overlast veroorzaken. Daarnaast zijn er ook Texelaars die een aandeel hebben in de overlast De werkgroep adviseert zo mm mo gelijk te regelen, omdat elke regeling moet worden gecontroleerd en ge handhaafd 'Juist de druk op het con trole- en handhavingsapparaat is 's nachts groot. Extra belasting is niet gewenst. Bovendien zijn looproutes niet afdwingbaar.' Zwerven Om te voorkomen dat Kogerstrand- gasten 's nachts gaan zwerven, ad viseert de werkgroep verwijsborden te plaatsen die de kortste en meest logische weg naar Kogerstrand aangeven. Het betreft de route Dorpsstraat-Brink-pad Opduin, RST jeugdcamping. De dichtbewoonde Kaapstraat, Parnassiastraat, Ple vierstraat, Epelaan en Ruyslaan worden hierdoor ontlast. Gevolg is dat de noordzijde van De Brink hin der kan krijgen van overlast, maar dit is volgens de werkgroep de enige straat waar vrijwel permanent toe zicht is. Het college houdt er ten aanzien van de looproute een andere mening op na en adviseert de gemeenteraad geen verwijzingsborden te plaatsen naar de camping. B en w zoeken de bron van de over last met alleen bij de jongeren- camping, maar ook bij andere uitgaansproepen en willem overlast en verstoring tegengaan via de inzet politie en dorpswacht. verder deden toeristen aan de actie mee, zoals de leden van de Neder landse Camperclub die het eiland bezochten. De poppen zijn door TWO naar Vaassen gebracht en vervolgens door de Stichting Hoop voor Albanië naar de vluchtelingen kampen vervoerd. Deze stichting kan een donatie tegemoetzien van de Jozefschool. De kinderen deden klusies in en om het huis bij familie en kennissen en brachten 777,50 bijeen. RAB vulde het bedrag aan tot ƒ1000,- Jannie Mattner gaat door met het inzamelen van gebruikte kleding, speelgoed en geld voor de Kosovaren. Noordwester 76, tel. 314 539. De aanmaning van voorzitter Jook Nauta van Horeca Texel dat de res taurants van vakantieparken geen publiek van buitenaf zouden moeten werven maar zich moeten beperken tot de eigen gasten, kan niet op de instemming rekenen van de uitbaters van bungalowpark 'So What'. De familie Veenstra heeft aan de Californiéweg een bord ge plaatst dat nadrukkelijk óók Texelaars uitnodigt eens te komen eten. 'Een kleine reactie op Nauta'. bevestigen de Veenstra's. die er verder weinig woorden aan vuil wil len maken. (Foto Harry do Graaf) Twee deelnemers ploeteren bij paal 17 door de branding op weg naar de start voor de 22e Ronde om Texel, die zaterdag onder zeer zware weers omstandigheden werd gezeild. Regen, hagel en windstoten teisterden toeschouwers en zeilers Ruim de helft van de catamarans haalde de finish niet. Een uitgebreid verslag van de spectaculaire race leest.u verderop in deze krant. (Foto Ban Bosch) tweede taxistandplaats lost de problemen die zich rond ngstijd bij de afvoer van uitgaanspubliek in De Koog voor niet op. Aldus concludeert een werkgroep, samengesteld rtegenwoordigers van gemeente en politie. Om overlast orkomen, ook door wandelaars naar camping Koger- id, pleit het college voor een goede controle en begelei- van het uitgaanspubliek. Vanavond neemt de gemeente een besluit. Ilege-voorstel voor een tweede mdplaats bij het kantoor van Ie Boer en de beoogde 'Brink- om overlast te voorkomen, tot een storm van protest van- Koog. irkgroep die zich vervolgens je kwestie boog concludeert huidige taxistandplaats aan ideldoorde weinige huizen in jeving de meest gunstige lo- |s, die het minst gevoelig is lerlast. Probleem is echter dat jaciteit van de taxi's gedu- jkorle tijd rond sluitingstijd niet lend is om de uitgaanders snel roeren. Een deel van dit pu- >pt naar de zuidzijde van de itiaat, in de hoop daar een taxi ten Texelaars weten dat de lit deze richting komen, maar Ier deel van deze groep weet Idaieraan de Nikadel een offi- «islandplaats is. Problemen ïhtelijke taxi-klanten langs de Itraat en Pontweg veroorza- Iroblemen, zoals geluids- isl. baldadigheid, vandalisme i de verkeersveiligheid in door bijvoorbeeld midden op egaan staan en taxi's aan te Eenzelfde probleem doet lor aan de noordzijde van de Itraat, aan de Boodtlaan. groep geen oplossing, maar geeft juist extra problemen Complicatie is dat de ondergrond van de huidige (tijdelijke) taxistand plaats de bestemming 'bouwgrond' heeft Dit betekent dat de halte op korte termijn moet verdwijnen. Ge adviseerd wordt in het bestemmings plan een definitieve standplaats aan te wijzen in de nabijheid van de hui dige. Route Kogerstrand Het reguleren van gasten van cam ping Kogerstand, door het aanwijzen van een verplichte route langs de Brink of Badweg, lost volgens de werkgroep de problemen evenmin op 'Overlast en vandalisme in het zui delijk deel van De Koog worden niet alleen veroorzaakt door gasten van camping Kogerstrand. Ook op an dere kampeerterreinen, bungalow parken en bij logiesverstrekkende bedrijven ten zuiden van de bad plaats verblijven veel mensen die 's nachts vanuit de Dorpsstraat terug- te uitzwermen van uitgaanders 7- Ie wegen te voorkomen, moet worden gezorgd dat het zin taxi's tegemoet te lopen, leert de werkgroep. Terug van publiek is niet mogelijk en (tere route voor de taxi's gaat t. Met de taxibedrijven moet afgesproken dat alleen op de idplaats passagiers worden kt en dat elders niet wordt vindt de werkgroep. In aan- hierop moet het doorrijden i's naar de standplaats wor- waarborgd. Dit betekent dat lersonen die zich misdragen, :h bijvoorbeeld op de weg te !n. conform het lik-op-stuk- vordt opgetreden. Een tweede laats biedt volgens de werk- De poppenactie die Jannie Mattner organiseerde voor ge vluchte Kosovaarse kinderen heeft honderdvijftig poppen opge leverd. Twee middagen lang wa ren vooral kinderen in het atelier van De Witte Engel in de weer om de poppen aan de hand van door de winkel beschikbaar gestelde pakketten te vervaardigen. 'Ik had er meer van verwacht, mini maal driehonderd poppen. Veel ver enigingen waren al op zomerreces, waardoor er niet veei in clubverband zijn gemaakt. Maar het belangrijkste is dat honderdvijftig kinderen in de Albanese vluchtelingenkampen troost zullen vinden bij de knuffels', zegt Jannie Mattner toch nog tevre den. Er waren ook mensen die de poppen thuis in elkaar zetten, en ^langstelling voor de be- J bouwdorpen is groter dan ■Voor het eerst heeft de Insstichting daarom beslo- Ibrie te organiseren in plaats gebruikelijke twee. Alleen Ie laatste, die wordt gehou- Pn 9 tot en met 13 augustus, wg een paar plaatsjes vrij. Hal aanmeldingen vormde een rng voor de Welzijnsstichting, [9 jaar nog twee bouwdorpen i zette voor 200 kinderen tus- |en 11 jaar en er daarnaast Nr 20 moest teleurstellen. 'Te pm er nóg een te houden. Nu pe al op 275 aanmeldingen, pe aanmeldingen nog binnen- fen', vertelt directeur Bart 'De driehonderd halen we ™|Mi|k wel. Dat is geloof ik •aderde van alle Texelse kin- 'die leeftijdsgroep.' Wie nog resterende plaatsen in aan- 3 wil Komen, kan contact op- met de Welzijnsstichting, tel. Kosten te drukken, worden "(dorpen dit jaar voor het ™besteed' aan Recreatie -Ierland, de organisatie die ers ook verantwoordelijk is meer de voet- en 'oernooitjes en de Hurentochten op campings ■al|eterreinen. Heijnen: 'We gaan scheelt het me toch ƒ60.000,- tot ƒ70.000,- aan inkomsten.' Kikkert laat weten de exploitatie op bestaande voet voort te zetten. 'Een Mexicaans restaurant met zonneter ras, waarbij 's avonds het accent op het café ligt.' Keularts en Kikkert winnen kort qedinq betalen, wegens gederfde inkomsten a 3 van de VOF. r| vI lis*' Langeveld ervaart de uitspraak naar X DIOIÏ3TI6 H K eigen zeggen allerminst als een te- genvaller. 'Eigenlijk had ik gehoopt K V WW l VVlUVl moet houden. Als de zaak dicht zou

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 1