amilie Helleman in pallethandel Msof Schilderend er niet bij hoort' 9,95 forunai? Prestigieuze prijs voor Marian Smit VOORDEELLAND Familieberichten 1-1-2 penbaar groenbeleid onder vuur .TEXELSE J COURANT- Waverijn toont talent bij NK sprint CDA wil sober bestedingsbeleid Mooie prestaties Texelse crossers 'Jexelaartjes Vaderdagtip: Div. leuke CD-roms voor slechts Cocksdorpse wint Zwitserse Triënnale Vandaag eerste Vakantiekrant Tenniscompetitie partijen inkopen om ze te- ipolprijzen weer van de hand Dat is het idee achter de iie het echtpaar Raoul en a Helleman en broer /Borgen openen. Het be is gevestigd in het voorma- landvan Watersportcentrum lerinde Heemskerckstraat in schild. ms, nummermelders, stereo- broodbakmachines, verlich- parasols, partytenten, fiets- an: ie kunt het zo gek niet ten of je kunt er bij Voordeel- terecht. De manier om ze paan te bieden wordt ook wel et; aide/ genoemd, wat zoveel ggen als dat de lage prijs de «en aantrekkelijk moet maken, presentatie. 'Een mooi voor- was de kuubskist gereed- die we kregen aangeboden, van alles bij, in verschillende elheden Of we daar belang bi/ it. was de vraag. Zulke spul ijs je naar eigen inzicht, met il: alles moet zo snel moge- g. Want dan kun je weer een a pallet laten komen', vertelt I Raoul Helleman. ian was tien jaar kottervisser, si#" de laatste zes jaar op de 'Ik had het er gigantisch naar in en had ook echt met weg «en als ik niet de wens had om voor mezelf te beginnen.' if dat samen met echtgenote a, die zeven jaar in een sla- erkte in Den Oever, en met ngere broer Dimitri, die ook Pp de TX 5), maar wegens olijk ongemak werd afgekeurd, «sluit om in deze tak van het opp sloven actief te worden, kreeg dankzij Hugo Bruens, de vader broers. 'Hij heeft al dertig jaar roothandel in Wezep. Het is «Me handelaar, die grote par- Pkoopt en weer doorverkoopt, fete |aren deed hij dat alleen 'I hobby, maar toen wij hem len dat we dit ook wilden, was ■likke enthousiast. Hij is nu lemaal in de running.' nodig ook, denkt Raoul. 'Je innecties nodig in dit vak. Hij krijgt altijd allerlei aantrekkelijke aan biedingen en tips Die krijg je niet als ze je in dit wereldje niet kennen. Het is dan ook de bedoeling dat wij onze spullen via hem betrekken Een eigen idee van de kersverse ondernemers zijn de bekers en me dailles die ze aan het verenigingsle ven hopen te verkopen, naast de knuffels, stempeltjes en ander speelgoed voor verlotingen en bingo's. 'Wij hebben ze op voorraad en kunnen ze dus laten zien. Uit een boekje vertekent het toch Om de Texelaars te laten zien wat er alle maal mogelijk is, hebben we twee bekers laten graveren met TX 33 en TX 5 erop.' De apparaten die de Hellemans ver kopen, kunnen ze zo nodig zelf re pareren in de werkplaats bij de win kel 'Dat is een voordeel van het grote vloeroppervlak, net als dat we veel ruimte hebben om onze spullen uit te stallen.' Toen het pand van Watersportcentrum Duinker - die is verhuisd naar de overkant van de straat - eind vorig jaar vrijkwam, moest het drietal wel even slikken. 'Het was meteen wel érg groot om mee te beginnen. Maar aan de an dere kant moesten we wel, want je kunt geen groothandel hebben in een kleine winkel. We zien wel. We zul len door schade en schande wijs moeten worden.' Van eén klantenkring zijn ze in ieder geval verzekerd; de sportvissers. 'Alles wat Duinker had op gebied van de hengelsport hebben we van hem overgenomen. Ja, ook aas. Daar zaten we eigenlijk niet op te wach ten, want om in zo'n winkel als die van ons nou wurmen te verkopen.. Nu doen we het vanuit de werk plaats, als service.' 'Voordeelland' gaat vanavond open voor familie, vrienden en de mensen die het drietal hebben geholpen met opknappen en in richten van het winkelpand. Zater dag en zondag is iederéén wel kom tijdens het open huis. llWI slijptol). Jolanda (met Irolee) en Raoul Helleman met parasollonen enkele Mn hel omvangrijke assortiment. /fwojoth»™,» in der Sllkke staal te popelen om zeil de schottel In het plantsoen te zetten. (Foto Gerard Timmerman) 'We begrijpen dat iedereen vecht voor z'n eigen hachje', aldus een zegsman van de gemeente. 'Maar voor het plantsoenonderhoud is Den Burg verdeeld in secties. Het Schil derend is daarbij vrij vroeg meege nomen en meteen daarna is het on kruid gigantisch gaan groeien.' Verspreid over Texel heeft de ge meente het onderhoud van zo'n 44 hectare. In '93 was dat nog 53 hec tare, maar door verkoop aan particu lieren is de oppervlakte afgenomen. Naast De Bolder heeft de gemeente tien vaste medewerkers en een paar uitzendkrachten in het groen. Daar naast verleent ook Tatenhove BV groene diensten. Ondanks de vele handen blijven de groeizame maan den mei en juni nog altijd een periode waarin de natuur nauwelijks is bij te benen. De invalswegen van Den Burg genieten echter prioriteit binnen Brken mogen er dankzij de in ning van de plantsoenen- it dan merendeels fraai uit- Dirk van der Slikke, van het derend, die ook zegt te spre- lamens buurtbewoners, is al- nst tevreden. 'Terwijl ik m'n i tuin keurig onderhoud is ilantsoen tegenover ons een uiting.' In de Algemene Be- uwingen laat de PvdA zich in ere zin kritisch uit over het aentelijk groenbeleid. der Slikke en buurtgenoten er- i zich al geruime tijd aan de igde staat van het perk tussen en fietspad. 'Alsof het Schilde- nota bene de entree van Den er met bij hoort Moet je kijken, onkruid en nauwelijks een je. Waarom maken ze er niet hooi rozenperkje van?' VRIJDAG 18 JUNI 199! de buitendienst en daarom is het Schilderend eind volgende week voor de tweede keer aan de beurt Het onkruid binnen de perken hou den. is één van de doelen die het college van b en w zich heeft gesteld in de beleidsbegroting 2000-2003 De PvdA haakt er in de Algemene Beschouwingen op in: 'Met het groenstructuurplan hoopt u in 2001 te komen tot een toekomstvisie op het openbaar groen, We zien daar naar uit, maar vragen ons wel af hoe de voortgang is met betrekking tot het groenbeleid en het onderhoud Wat betreft de kwaliteitseisen vinden we het te mager om alleen te stel len "het onkruid binnen te perken te houden". Wij pleiten ervoor het on kruid uit de perken te verwijderen', aldus fractievoorzitter Hans Roeper. Van der Slikke's vingers jeuken om zelf de schoffel in het openbaar groen te zetten De gemeente is in principe geen voorstander van der gelijk particulier initiatief. 'Wie zich tijdens het schoffelwerk op de straat begeeft, loopt het risico te worden aangereden Aan het Schilderend heb je aan de ene kant het fietspad en aan de andere kant de weg. Da's best gevaarlijk We hebben dat dus liever niet.' Gijs Waverijn heeft zondag bij het Nederlands kampioenschap atle tiek voor junioren B (16 en 17 jaar) getoond met de besten mee te kunnen. De atleet van AV Texel liet in Zevenaar wederom zien grote progressie te hebben ge boekt op de sprint en behaalde een fraaie elfde plaats. Waverijn was met veel vertrouwen afgereisd naar het kampioenschap, nadat hij eerder deze maand in Heerhugowaard een snelle 11.8 se conden had laten noteren op de 100 meter van de grote meerkamp. De weersomstandigheden waren uitste kend voor een snelle wedstrijd. Ook de prima sfeer en de grote publieke belangstelling nodigden daartoe uit. In een deelnemersveld van de 38 beste lopers van het land, kwam hij in de series tot een tijd van 11.84 seconden. Het lange wachten van de starter zorgde voor concentratie problemen bij Waverijn, waardoor de race niet geheel naar tevredenheid verliep. Als tijdsnelste (de snelste van de lopers die zich niet op grond van de rangschikking plaatsten) ging hij toch door naar de halve finale. Daarin zette hij met 11.66 de zesde tijd neer, wat net niet voldoende was voor een plaats in de finale. Voor Waverijn betekende het wel een mooi persoonlijk record en een club records bij de junioren B van AV Texel. 'Texel is een vermogende ge meente', concludeert CDA'er Jan Koolhof uit de sluitende begro ting van wethouder Bakker (finan ciën). 'Politici hebben de neiging geld dat beschikbaar is ook te willen besteden', aldus de fractie voorzitter in z'n algemene be schouwingen. Voor het CDA staat echter een sober beleid voorop. Het CDA wil de verantwoordelijkheid zoveel mogelijk bij de burgers laten 'Daarbij past het zonder meer uitge ven van onverwacht beschikbaar geld niet.' Gelet op de vier miljoen gulden uit de reserve van grond zaken, hebben de Texelse christen democraten het moeilijk met de voorgestelde belastingverhogingen in de gemeentelijke beleids begroting. 'Het CDA zal zich blijven inspannen om lastenstijgingen voor burger en bedrijfsleven zoveel mo gelijk te voorkomen of te beperken.' De verhoudingen van kosten en kwaliteit van de geleverde instellin gen van gesubsidieerde instellinqen moet worden bewaakt, vindt Kool hof. Hij pleit voor een efficiënte be steding van gemeenschapsgeld, waarbij met name de investeringen voor duurzame ontwikkelingen vei lig moeten worden gesteld. 'Con sumptieve bestedingen moeten zich vooral richten op de kwetsbare en economisch zwakkere groep Bijna de hele motocrossafdeling van de MAB-club reisde afgelopen week einde naar Hummelo om er, aange moedigd door vele fans, de strijd aan te binden met de besten van de plaatselijke vereniging, die maar liefst 250 crossleden telt. Zo'n 120 rijders gingen zondag van start in het Achterhoekse zand. Uitblinker in zijn klasse (125CC C) was Arjan van Maldegem, die de dagoverwinning pakte. Bij de 125CC B was Bonne Klem Woolthuis met een vierde plaats de beste Texelaar. Eric Pa ter was het visitekaartje van de MAB in de A-klasse, de snelste rijders in de 125CC. Hij werd strak rijdend eerste. De 250CC B, ook wel de veteranen- klasse genoemd, werd gewonnen door een echte veteraan, die maar liefst 61 lentes telde Snelste Texelaar in deze druk bezette cate gorie was Rob van Beurden. In de snelle 250CC A demonstreer den de MAB-rijders goed mee te kunnen in grote deelnemersvelden. Arjan Schouten, Johan Kistemaker en Ronald Zijm werden respectieve lijk derde, vierde en vijfde. „Ik kan gaan slapen zonder zorgen want slapend kom ik bi/ U thuis Alleen bij U ben ik geborgen Gij doet mi/ rusten tot de morgen en wonen in een veilig huis. Psalm 4, vers 3 berijmd Na een leven vol liefde en zorg. waarvan de laatste maanden heel moeilijk voor haar zijn geweest, is vredig ingeslapen, onze lieve moe der en oma Dirkje Griffioen weduwe van Simon Trap u 27 maart 1922 t 17 juni 1999 Feytje en Ed Nelie en Ton Lea en Kasper Daniël Lennard Lida en Jan Martijn Vera en Dennis Wilma en Wim Judith en Bap Jeróme Emma Oranjestraat 6, 1794 BC Oosterend. Er is gelegenheid tot condoleren maandag 21 juni 19.30 - 20.30 uur in het Kerkelijk Centrum, Peperstraat 9 te Oosterend en na de begrafe nis. De afscheidsdienst wordt gehouden dins dag 22 juni om 14.00 uur in de Gereformeerde kerk, Peperstraat 7 te Oosterend, waarna de begrafenis plaatsvindt op de Algemene be graafplaats aan de Achtertune. Correspondentie-adres: Noordwester 116, 1791 HG Den Burg. Voor het medeleven en de betrokkenheid betoond tijdens de ziekte en het afscheid van ONNO zijn wij u zeer dankbaar. Judith Anjo en Jan Ruud Texel, juni 1999 Rob Slik en Chris ta Wonder gaan trouwen op vrijdag 25 juni 1999 om 14.15 uur in het raadhuis. De kerkelijke inzegening vindt plaats om 15.00 uur in de Hervormde kerk te De Waal. U kunt ons feliciteren op onze receptie van 16.30 tot 18.00 uur in dorpshuis De Wielewaal m De Waal. Ons adres is: Hogereind 46, 1793 AH De Waal. Cadeautip: Ë3 Dij zijn wij met de geboorte van onze dochter Myrthe 16 juni 1999 Mare en Ariëtte van Heerwaarden Polderweg 9 1793 Aö De Waal S 322602 Voor bezoek graag even bellen. Wie dit kleine mensje ziet, gelooft zijn eigen ogen met en zai moeten beamen wonderen maak je nog altijd samen. We zijn heel blij en ge lukkig met de geboorte van onze zoon. We noemen hem Roel Roel is geboren op 15 juni 1999 om 16.31 uur. Hij weegt 3700 gram en is 51 cm lang. Robert Witte Astrid Reitsma Verlorenkost 6 1794 BA Oosterend Tel. 0222-318020 Laat het ons even weten, wanneer je beschuit met muisjes komt eten. Heel blij zijn wij met de geboorte van Joeri Ramon Hij is geboren op 14 juni 1999. Dennis Beumkes Rosita Boom Paelwerck 47 1791 WB Den Burg Bezoek vinden wij fijn. maar mag het binnen 3 weken zijn. Wie Joeri wil komen be wonderen. graag eerst bellen, "S 314806. Louw heeft een zusje! Ze heet Eline Maria en is geboren op 16 juni 19 99 Bas en Ria Trom p-Graaf Kikkertstraat 15 1795 AA De Cocksdorp ■S 316921 Voor bezoek graag even bellen. Hartelijk bedankt voor de kaarten in het zieken huis en bezoek en atten ties bij mijn thuiskomst. G.C. Bakker-Bakker Emmalaan 14 INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: ƒ8.40 tot en met 3 regels. Per regel meer: ƒ2.80 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto 25,- excl. tekst, alleen voor particu lieren die iets te koop aan bieden. Voor bedrijven: 1M-TEXELAARTJE op aanvraag. Workshop 't kistje, ƒ15,- „De Bewaarplaats". Verkoop/reparatie van ra dio - TV - video. Service Center Texel. 311 777. Nog een paar weken ga ren. ritsen, kleinvak, wens kaarten en ansichtkaarten tegen bodemprijzen. Waar? De Robbedoes Oosterend Geopend ma/wo 13.30 - 18 00, di/do 8.30 - 12.30 13.30 - 18.00, vr./za. ge sloten op=op' Tk. VW Corrado G60, b.j. '89. kl rood, kmst 89000 voll service hist, aanw. Orig. ned. auto verk. in nieuwstaat, prijs n o.t.k. Tel 316452. Nauta CD Dé vaderdag winkel. Rommelmarkt De Waal za. 19 juni van 14.00 tot 16.00 uur. Nauta CD Dé vaderdag winkel. Rommelmarkt De Waal za. 19 juni van 14.00 tot 16.00 uur Loop eens De Etalage binnen van Marga Lakwijk. Exclusieve (woondecor aties. Burgwal 43, tel 310941 of 0653-275788. Maandag en zaterdag open Vnjblijvend advies voor etalageverzorging en interieurdecoratie. Attentie!!! Vakantiewerk gezocht?? Wij zoeken en thousiaste bollenpellers/ sters Aanvang per direct Interresse? Info bloem bollenkwekerij Schermer 319433 of 314073 Geef pappa een work shop cadeau 49,50 prachtige houten bloem bak. „De Bewaarplaats' Erkende kennel tk. Rott weiler-pups, kindvr ƒ800,-, ouders aanw. (prov Utrecht), m. stamb. 033- 2982617 Te koop stockcar Buick 455, 10 000.-Tel 318827 Het Rabobank Reisburo dichtbij voor ver weg Re tourtje Canada al vanaf ƒ499,00 (o a Toronto en Montreal) Tel.: 369930. Gastgezin gevraagd voor buitenlandse scholier Inl., tel. 314317. Koks-, Bakker- Ser- veerkleding Sacra Be drijfskleding Schoenen, Oudeschild, tel. 315674. Sportprijzen bekers, me dailles enz ook voor grave ren. Vermeulen Bikes, tel 319213. (IM TEXELAARTJE) Daar kun |c me« kacn en schrijven! Weverstraat 17a. Den Burg Te huur, Goirle (N.B.) geh. ingerichte 4- en 5- pers. stacaravan op voormalige boerderij. In directe omg. van Beekse Bergen en Efteling 395.- p w all in. Tel 0135341306. T.k.a toercaravan Cha teau La Car 380, b j 1987, rondzit, kopkeuken. div. extra's zeer goede staat Tel. 314717. Te huur bedrijfsruimte in Den Burg. Inlichtingen Tel 313644/310401. Nauta CD Dé vaderdag winkel. Rommelmarkt De Waal za. 19 juni van 14 00 tot 16.00 uur 0- DAAR RED JE LEVENS MEE Gezocht: leuke invalleid- ster mN voor het kinder dagverblijf. Heb je een ge richte MBO opt, bel naar Ria Visch, 315958. Zeg? Rook u nog iets? Comedia de la NIOZ en leraren OSG Den Helder Zondag 27 juni, Question Plaza Aanvang 20 30 uur Kaarten ƒ10,-. Tel. (na 18 uur); 314394 of 312749 en aan de zaal. Te koop: piano ƒ1000,-; hoekkastje eiken met rol- schuifdeur 1.20x75 750.-, 316878 'Lange Jaap' (Huisman) 50 jaar. van harte' Je colle ga's. Bel nu! 0223-626902 Workshop voor de da mes taart, schelpen, 15.- 11 00 - 17.00 uur Open dag „De Bewaarplaats". Paal 17 Ome Joop en de Zeester zijn zaterdag v.a. 17.00 uur gesloten. Attentie!!! Vakantiewerk gezocht?? Wij zoeken en thousiaste bollenpellers/ sters Aanvang per direct Interresse9 Info bloem bollenkwekerij Schermer. 319433 of 314073 Gevraagd per direct per soneel 16-20 jr voor Tiko, De koog. tel 317735 Wie heeft onze Cyperse poes met witte buik zwaar gewond/dood meegeno men op de Redoute, maan dagochtend 9.15 uur Fam. de Visser, tel 319406. Satellietinstallaties - Re paratie/verkoop SCT, 311 777. Verplegingskleding Sacra Bedrijfkleding schoenen Oudeschild, tel. 315674 Papierkunstenaar Marian Smit uit De Cocksdorp heeft de presti- geuze Triënnale Internationale du Papier van de Zwiterse stad Fribourg gewonnen. Het is één van de drie internationaal toon aangevende papierkunst-prijzen en daarom een enorme erkenning voor haar werk. Zaterdag ontving Smit in het plaatselijke Musée du Pays et Val de Charmey een be- Met de Texelse Courant glijdt van daag de eerste van elf edities van de Vakantiekrant in de bus Daarnaast wordt deze gratis bijlage, die boor devol staat met recreatietips, zowel in Nederlands als in Duits, verspreid over het hele eiland. Overzichtelijk gerangschikt zijn de dagelijkse ac tiviteiten en een uitgebreide agenda. Excursies zijn ondergebracht in een aparte rubriek, evenals informatie over uitgaan, strand, vliegeren, me dische zorg, kerkdiensten en ander zaken. Kopij voor de agenda kan worden opgegeven bij Ruud Nooij (315 034) of bij de Texelse Courant (362 620). Meer informatie over het eiland, plattegronden en tips staan r Texel Toerist, het magazine dat overal op Texel voor ƒ4.95 te koop is. drag van vierduizend Zwitserse francs (ruim ƒ5.000,-) voor haar inzending A bird's eye view. Marian Smit is net terug uit Zwitser land en nog steeds een beetje be duusd. 'Geselecteerd worden is al een hele eer, maar winnen is natuur lijk fantastisch Een geweldige sti mulans om door te gaan met mijn werk.' Alsof het allemaal nog met genoeg was kocht het museum zo wel het winnende als andere objec ten van Smit aan werd zij uitgeno digd om over drie jaar in de jury te zitten Tijdens de vierde triënnale wordt bovendien een aparte exposi tie aan haar werk gewijd. Het thema van de wedstrijd was 'de stad' De 55-jarige Smit vertrok vijf jaar geleden van Amsterdam naar Texel en koestert mooie herinnerin gen aan haar verblijf in de hoofdstad. Bij wijze van symbolisch afscheid vervaardigde zij van dun verendraad een plattegrond van Amsterdam waarbij zij de wijken opdeelde in vlakken. Het frame omwikkelde zij met repen Japans papier die in behangplaksel waren gedoopt. Het resultaat is een gezicht op Amster dam in vogelperspectief. A bird's eye view moest het opne- Marian Smit deed eerder mee aan wedstri)- den maar won nog nooit. (Fotoorctnel Texelse Courant i men tegen inzendingen van 116 kun stenaars uit twintig landen, die voo een eerste schifting een foth van hur object moesten insturen Daarna ble ven 41 gegadigden over, die he werk naar Zwitserland zonden. De geselecteerde werken worden tot 12 september in het museum tentoon gesteld. Wie dat wel erg ver vindi reizen om het winnende object te bekijken, kan deelnemen aan de Kunstroute, die ook dit jaar weer op Texel wordt uitgezet Smit is voor dil evenement bezig met een soortge lijk kunstwerk, dat niet de stadswij ken uitbeeldt maar het patroon van de Amsterdamse grachtengordel De eilandcompetitie tennis beleeft zondag haar laatste speeldag. Er moeten nog enkele wedstrijden wor den ingehaald. Hiervoor bestaat ge legenheid tot eind juni Deelnemers wordt ook in dit geval gevraagd de uitslagen door te geven aan de wedstrijdleiding. De eindstanden worden begin juli bekendgemaakt Programma zondag 20 juni Deuce 19.00 Noorlander/Saal-vKoppen/ vd Wetering (dubbel) 20.00 Goslinga/Zoetelief-Vlaar/ Verduyn (dubbel) Uitslagen: Mulder-vdWetenng 1-1, Dankers- vKoppen 0-2; Pennings-Bakker 1-1, Werk- man-Erwich 2-0, Pennings/Werkman- Erwich/Bakker 1-1, Dankers/ Mulder-Goslinga/Zoelelief 0-2; Saai-Bakker 2-0; Land-Erwich 2-0, Vlaar-vKoppen 0-2. Dankers-Vlaar 2-0; Goslinga/Zoetelief- vKoppen/vd Wetering 0-2; Dankers/Mulder- Noorlander/Saal 1-1; Mulder-Verduyn 0-2. 4 bird's eye view is voortaan in Fribourg te bewonderen. fFoto Manan Sm -

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 3