leslaagden OSG De Hogeberg Afbraak Hanenhuus nog lang niet aan de orde Van alle kanteift^£) TS3R, NIET ALLEEN DE RECHTER NlPOR OOK DE RRRD VAN 6T0TE WAAROM HALEN OULUE ER GEEN EXPERT By? Collecte epilepsie Drijver Bouw ^tdn)V\gheid .TEXELSE^" C0URANT. Gemeente wacht hoger beroep af Tuusrondje van catamaranzeilers - Catamarantocht tussen Texel en Wieringen i i Een goed advies? zijn bedrijf in gevaar zouden kunnen brengen zolang het clubhuis legaal op de golfbaan zou staan. Daarom stapte hij naar de rechtbank. Die oordeelde dat 't Hanenhuus een min of meer permanent karakter heeft en daarom niet met een tijdelijke vergunning gebouwd had mogen worden. Het hoger beroep tegen dit vonnis leek aanvankelijk geen schorsende werking te hebben, maar volgens le Roux is de gemeente bij nader inzien pas gedwongen om De Krim tot sloop te manen zodra het vonnis onherroepelijk is geworden. Dat kan nog wel even duren. 'We hebben geen haast De gemeente kijkt meer naar het belang op de lange dan op korte termijn', aldus Le Roux. De collecte van het Nationaal Epi lepsie Fonds-De Macht van het Kleine heeft op Texel ƒ8389.15 op gebracht Dat is ƒ106,- meer dan vorig jaar De opbrengst komt ten bate van onder meer het weten schappelijk onderzoek naar de oor zaken van epilepsie en het fonds waarop patiënten een beroep kunnen doen wanneer ze door hun ziekte in financiële problemen geraken. VERVOLG VAN PAGINA 1 den gerioleerd staat volgens wethou der Bakker (milieu) wel vast, maar een concrete startdatum is nog niet bekend, 'Het gemeentelijk riolerings plan is onderdeel van het integraal waterbeheersplan van de water schappen Hoe en wanneer hangt niet alleen van ons af, maar ook van Uitwaterende Sluizen.' Bakker ver wacht wel dat binnen afzienbare tijd een besluit valt. Nadeel is dat de ambtelijke specialist een baan el ders heeft aanvaard, en de ge meente dus op zoek moet naar een vervanger. Toen de Engelandvaarders tijdens de Russenoorlog met de Joan Hodshon de oversteek naar Engeland maakten, konden ze niet ver moeden dat de reddingboot meer dan een halve eeuw later onder werp zou worden van een hooglopend conflict. Een kwestie waarin zich diverse bemiddelaars, de rechter, de dorpscommissie en nu ook burgemeester Geldorp hebben gemengd. Hoort de Joan Hodshon in het Maritiem en Juttersmu-seum in Oudeschild te blij ven of mogen de jutters het vaartuig meenemen naar Flora?, is de vraag die de Texelse Courant verschillende lezers stelde. VRIJDAG 18 JUNI 1999 De gemeente heeft vakantie centrum De Krim nog niet opge dragen clubhuis 'f Hanenhuus op de golfbaan af te breken. Het col lege wacht de uitspraak af in het hoger beroep dat de De Krim te gen de uitspraak van de rechtbank hebben ingesteld. Die vernietigde op verzoek van buurman en varkenshouder Marcel Wijtten de bouwvergunning voor het club huis. dat nu een illegale status heeft. Het college blijft wel werken aan verplaatsing van Wijttens be drijf, en heeft goede hoop dat dat gaat lukken. 'Zolang de uitspraak in het hoger beroep er niet is en er kans is op verplaatsing van de varkenshouderij waardoor het probleem zonder nare gevolgen voor de betrokkenen kan worden opgelost, willen we geen aanschrijving de deur uit laten gaan', aldus Jim Le Roux, hoofd van de sector Ruimte en Wonen. 'We zien daarvoor duidelijk mogelijkheden en omdat de VVV's van Wieringen en Texel enthousiast waren om mee te werken De dagtochten kunnen in het hoog seizoen (vanaf 13 juli) iedere dinsdag, woensdag en donderdag worden ge maakt. Er wordt om 10.00 uur vertrok ken uit de haven van Oudeschild, de terugtocht wordt aangevangen om 17.00 uur De prijs voor een retourtje bedraagt 19.50 (ƒ11,50 voor kinde ren tussen 4 en 11 jaar). Een enkele reis kost ƒ14,50 (ƒ6,50 voor kinde ren). Voor de verschillende activitei ten moet apart worden betaald. Wie de tocht wil maken vanuit Den Oever vertrekt om 9.00 uur en kan om 18 00 uurterug Informatie en boekingen via tel. 0172 - 536 880. houden contact met de provincie. Die staat er ook positief tegenover.' De gemeente wil via de provincie een beroep doen op Haagse 'vlees potten' om de financiering van de verhuizing van de veehouderij naar hoeve Bland en Berg aan de Post weg rond te krijgen. Le Roux: 'Er is een fonds dat op 1 januari ophoudt te bestaan. Daar willen we Wijtten nog tussen zetten.' Onlangs zouden wethouder Daan Schilling en Le Roux met de provincie overleggen, maar de Haarlemse vertegenwoordi ger kwam met opdagen. Verplaatsing van het bedrijf - waar toe Wijtten zelf het initiatief nam - zou de bezwaren van de varkens houder tegen de nabijheid van het clubhuis volledig wegnemen. Gezien de van zijn bedrijf afkomstige stank en de kortere dan wettelijk voorge schreven afstand tussen zijn stallen en 't Hanenhuus, vreesde Wijtten voor klachten van De Krim. golfers en derden die het voortbestaan van De gezamenlijke kustverenigingen houden zondag hun 'Tuusrondje', een terugkerende toertocht voor de leden, die volgens traditie kort na de Ronde om Texel plaatsvindt. Om 11.00 uur begint de briefing in het clubgebouw van de Cocksdorper Kustzeilverenigmg op het strand bij paal 33, waar vandaan ook wordt gestart. Rond 14 00 uur wordt een tussenstop gemaakt bij paal 9. In het paviljoen wordt geluncht Na terug keer bij paal 33 nuttigen zeilers en begeleiders de traditionele Chinese maaltijd Ook in de aansluiting van de zoge naamde 'witte gebieden' in het buitengebied, die nog geen gas heb ben, zit nog voor jaren werk 'Dan zouden er zelfs nog wel één of twee mannetjes extra aan het werk kun nen.' Vooralsnog heeft Drijver hier over met ENW nog geen zaken kun nen doen. Als de opdrachten uitblijven, rest Drijver niets anders dan de ontslagaanvraag, die hij al enkele keren heeft kunnen opschor ten, omdat zich toch weer kleinere klussen aandienden, alsnog uit te voeren. 'Want ik kan mijn mensen met nog langer in onzekerheid laten Gezien de vakbekwaamheid van de betrokken medewerkers zullen ze niet lang zonder werk zitten. Zodra het nieuws bekend werd is een aan tal van hen al benaderd door een overkantse aannemer Ze staan ech ter met te springen om aan de vaste- wal aan de slag te gaan, zeker als anderen 'hun' werk op het eiland gaan uitvoeren. Drijver ziet nog een nadeel 'Als er een storing is, zijn wij snel ter plaatse. We kennen de situatie en de routine. Ik moet nog maar zien hoe dat straks gaat.' Gezien de belofte van het voorma lige PEN bij de sluiting van de elektriciteitscentrale, heeft het beleid van het ENW voor Drijver een bittere bijsmaak. 'Is er toen niet de belofte gedaan van vervangende werkgele genheid?' Wethouder Bakker, die ook de werk gelegenheid in z'n portefeuille heeft, zegt het verlies aan werk te betreu ren en laat weten naar mogelijkhe den te kijken of de aanleg van riole ring, wellicht in de vorm van een werkgelegenhiedsproject. alsnog aan Drijver kan worden gegund. Groen, schipper van de huidige reddingboot Beursplein 5 en hulp- donder: 'Ik kan geen oordeel vellen over de eigendomsrechten, want Baan de rechter. En die heeft in al z'n wijsheid besloten dat de boot jutters is. Zuiver historisch gezien zou de Joan Hodshon hier in Osdorp moeten liggen. Hij heeft hier altijd gelegen en vanaf hier te Engelandvaarders immers vertrokken. Misschien kan er een mooi voor worden getimmerd. Als dat niet haalbaar is, moet de Joan shon gewoon in Oudeschild blijven. Da's een echt museum en er is aan gedaan om hem daar te krijgen. Ik denk niet dat de Joan Hodshon te jutters is te gebruiken als wisselgeld om voor Flora een museum- ammmg. Zo werkt dat hier niet.' Helleman, maritieme vraagbaak: 'Dat is één le moeilijkste vragen die jullie mij kunnen stel- igun zowel Oudeschild als de jutters het beste. tb een bepaalde binding met de reddingboot, !l ik het bord heb geschilderd dat er nu op zit. titers hebben al een mooie collectie op het ge- van het reddingwezen. De Joan Hodshon zou dat tal aardig compleet maken. Maar ik begrijp dat Tjj* tensors hebben gezegd dat de boot voor Oude- bestemd. Ik denk dat die het laatste woord sn hebben. Er wordt nu trouwens slecht voor het )0 gezorgd. Het hele buitenterrein verslonst er or ,e"s Een reddingmuseum in de noordkop, als soort compromis, vind ik nog met eens zo'n 50 te suggestie, hoewel het niet uniek is. In Den 10 en IJmuiden zijn bijvoorbeeld ook redding- !0 maken op die manier een groot gebaar en besparen bovendien op onder houdskosten. Maar ja, ik ben de jutters niet en weet dus niet of ze dat wel willen. Ik kies daarom voor een bemiddelende oplossing. Als burgemees ter Geldorp handig en diplomatiek is - en dat is ze - dan krijgt ze de jutters zover dat ze de Joan Hodshon bij het Maritiem en Jutters Museum laten staan en wordt tegelijkertijd een regeling getroffen dat ze hem bij eigen evenementen zelf kunnen gebruiken.' Anne Boon, 'partijloos' jutter: 'Dat vind ik heel moeilijk. Als ik zeg dat die boot bij het museum moet blijven, zeggen de jutters: Die Anne Boon is ook een mooie kerel. En andersom gebeurt hetzelfde Ik heb vrienden bij allebei de groepen. Daarom kies ik liever geen partij.' Veronica Bos, directeur VW Texel: 'Dit vind ik toch wel heel moeilijk. Ik heb er geen mening over. Vanuit mijn positie wil ik er eigenlijk ook liever geen uitspraak over doen. De rechter bepaalt uiteindelijk wat er ge beurt.' Martin Warnaar, directeur vakantiecentrum De Krim, VVV- en TVL-bestuurder: 'Ik betreur de versnippering die heeft plaatsgevonden en vind dat de Joan Hodshon in ieder geval in Oudeschild moet worden geëxposeerd zolang daar het officiële juttersmuseum van Texel is gevestigd, dat breed wordt gepromoot. Ik heb niets tegen de jutters en wens ze veel juttersplezler en Juttertjes toe Een jutter houdt zich natuurlijk met per definitie aan de regeltjes en dat is prima, maar als je dan aan de andere kant wel subsi die van de overheid accepteert is dat een beetje dub bel. En dat is wat er indirect gebeurt als de Joan Hodshon verhuist. Kijk naar de intentie van de subsidiegevers en sponsoren en zet die boot neer waar die hoort: in Oudeschild.' Rla Hutjes, exploitant souvenirshop 't Haventje: 'Wij hebben het altijd druk. Ik denk niet dat de verhuizing van de reddingboot invloed heeft op onze klandizie. Wij moeten het toch meer hebben van de bruine vloot en an dere havenbezoekers.' Menno Stam, voorzitter '10 voor Texel': 'Dat ding moet in Oudeschild blij ven staan. Het lijkt me sterk dat de boot alleen aan de jutters is geschon ken. De Joan Hodshon hoort niet in een 'zwart' museum. Er zit een agrari sche bestemming op hoeve Flora, en die wordt met voeten getreden Kan dit zomaar in dit land? De gemeente doet mets!' Ingrid de Porto, Den Burg, Marloes van der Sar, De Cocksdorp; Jolijn Smit, Den Burg, Jorriene Switzer, Den Burg; Stefan Tijsen, Ooster end, Radna Trap, Oosterend, Ralf Vlaming, Den Burg; Suzan Vlaming, Oosterend; Suzanne de Vries, Oudeschild; Tatiana, DeVries, De Koog; Sarah Westerlaken, De Waal, Björn Witkamp, De Koog; Tom Wolkers, Den Burg; Eline Zijm, Den Burg, Johan Zijm, Den Hoorn. Totaal aantal geslaagd: 46, nog niet geslaagd: 14, teruggetrokken 1 Geslaagd VWO Maroes Albers. Den Hoorn; Joke Bakker, Den Burg; Jeroen Berndsen, Den Burg; Vin cent Blom, Den Burg, Marga Boon, Den Hoorn; Simon Bremer, Ooster end; Mike de Bruijn. De Cocksdorp. Dirk Jurjen Buijsman, Den Burg; Jan Dankers, Den Burg; Elise Dijks hoorn, Den Burg. Nienke Douma, Oosterend; Maartje Dros, Ooster end; Fedor van Elk, Den Burg; Sander den Hollander. Alkmaar; Sander Koomen, Den Burg; Mariska Koopmans, Den Burg; Tim Legierse, Oosterend; Marieke Meedendorp. Den Burg; Chris Mulder, De Koog; André Schahidi, De Koog;' Maren Siebert, Den Burg, Hans Wim Tin- holt, Den Burg. Nona Toorenburg, Den Burg; Hanna Maria Trap, De Cocksdorp; Floris van der Veen, Den Burg; Felicity de Vries, De Koog; Arianne van der Wal, Den Burg; Pieter Waverijn, Den Burg, Bob Wolkers, Den Burg, Eva Wor tel, De Koog, Cyrina Zoetelief, Den Burg Totaal aantal geslaagd; 31, nog met geslaagd: 2 Per catamaran in een half uur naar Wieringen, daar een dagje rondkij ken en tegen de avond weer terug naar Oudeschild. Arrow Ferrylines verzorgt in het hoogseizoen drie maal per week overtochten, indien gewenst gecombineerd met een bezoekje aan een museum, een rondrit over Wieringen, een rit met de stoomtram van Hoorn naar Medemblik of een andere activiteit. Ook andersom kan dit uitje worden gemaakt. Gasten uit Wieringen kun nen tijdens hun bezoek aan Texel naar het Maritiem en Juttersmuseum of EcoMare, ze kunnen het Wad op met de TX 10 of het eiland verkennen op een huurfiets. De overtocht wordt in beide gevallen gemaakt met de 'Blue Arrow', een snelle cata-maran die zich met een gemiddelde snelheid van 60 kilometer per uur door het water begeeft. Het zijn de nieuwste mogelijkheden van Arrow Ferrylines, een onderne ming die is gevestigd in het Zuid hollandse Nieuwveen, maar haar thuishaven in Den Oever heeft. 'We richten ons op de toeristische markt in het Waddengebied', vertelt direc teur Annemarie van der Vliet.' We organiseerden al Avontuurlijke Waddentochten en Island-hop-arran gementen, waarbij je van het ene naar het andere Waddeneiland kunt varen. Dat is allemaal voor besloten gezelschappen. Deze tochten wilden we gewoon eens uitproberen, ook al tijds is gegaan, rond het recht van eigendom, maar ze moeten die boot nu niet weer verplaatsen. Dat is tenminste mijn mening, hoor.' Els Whyte, onder meer van het Texels Ondernemers Platform en TVTexel, maar sprekend op persoonlijke titel' 'ledereen weet dat die boot van de jutters is. Maar als ik hun was. dan liet Ik 'm staan vyaar-ie nu staat. Ze mig huishouden werd deze week de boekentas omhoog n. 195 leerlingen van de examenklassen van OSG De ijjerg kregen dinsdag het bericht dat ze waren geslaagd, ididaten die nog niet zijn geslaagd krijgen komende dins- m herkansing en 4 scholieren zijn gezakt. OSG-rector de Vries laat zich tevreden uit over de resultaten. 'Alleen Havo was het met 46 van de 61 geslaagden wat minder, .lijkingen met landelijke gemiddelden zijn nog niet te in. Bij het VBO behaalden 75 van de 79 leerlingen het di- i, bij de mavo 43 van de 47 en bij het VWO 31 van de 33. ploma-uitreiking vindt vrijdagavond 2 juli plaats in de De Koninghal. gd VBO Bouwtechniek loogenbosch, Den Burg, Erik s, Den Burg, Niek Kooger, a rend; Eddy van der Ploeg, mg; Roelf Siebinga, De Koog; van der Wilde, Den Burg. Bgd VBO Koken en serveren: d van Benthum, De Koog; i|| Dekker, Den Burg, Pim [j Oosterend; Peter Eelman, lurg, Inge Hooijschuur, De Tl iorp; Henk Imhoff, Den Burg; Kievit, Den Burg, Niels nk, Den Burg, Remco Den Burg; Andrew van der Den Burg; Thijs van der Den Burg: Chris Snijders, 11 lend; Joram van der Spek, Bakker, Den Burg; Danny Beijert, Den Burg; Christina Beuvmg, Oude schild; Esther Boom, Oudeschild; Bas Buijsman, Den Burg, Niels Hoogenbosch, Den Burg; Bennie Keesom, Den Burg; Hanneke Kok, Den Burg; Evelyne Kuijper, Oude schild; Raymond Molanus. Den Burg, Michael Novak, Den Burg; Melle Oosterhof. Den Burg; Kim Siebeling, Den Burg, Britt Willekes, Den Burg; Bob Witte, Oosterend; Ka-Yim Zijm, Den Hoorn. Geslaagd VBO Verzorging Sylvia Boon, De Cocksdorp; Esther Dros, Oosterend; Evelien Duin, Den Burg; Cindy Faydherbe, Den Burg. Tae Jung Groenendaal, Den Burg; Kim Hillen, Den Hoorn; Martijn Hoogenbosch, Den Burg; Theo Hoogerheide, De Cocksdorp; Marlies Huisman, Den Burg; Martin Imhoff, Den Burg; Gajana Kalaidjan, Den Burg; Tigran Kalaidjan, Den Burg; Jefferson van Karsen, Den Burg; Kristian Kragt, De Koog, Martijn Kuiper, Den Burg; Judith de Leeuw. Den Burg; Marco Lexmond, Den Burg, Laura Maas, Oudeschild, Wendy van Maldegem, Den Burg, Nadine Mógling, De Koog; Hidde Nieuwland, Den Burg; Mariëlle Nitzsche, Oosterend; Frank van Oosten, De Waal; Mihai Poleacov, Den Burg; Livia dePorto, Oude schild; Sander, de Ridder, Den Hoorn; Peter van Sikkeleras, Den Hoorn; Patricia van der Slikke, Den Hoorn; Esperanza Smidt, Den Burg; Daniélle Stiekema, Den Burg, Mariene Stiekema, Den Burg; André van Strien, Oosterend, Berthelina Vlaming, Den Burg; Jelle Vonk, Den Burg; Johan Weijdt, Den Burg; Laura van Wely. Den Hoorn; Niek Westdorp, De Cocksdorp; Meria Zegel, De Cocksdorp Totaal aantal geslaagd: 43, nog niet geslaagd: 4 Geslaagd Havo: Stephanie Annyas, Oudeschild; Marleen Bakker, De Koog; Patrick Bakker, Den Burg; TVi tenTrigt, voozittervan de gemeentelijke advies- Sle v°or kunst en cultuur: 'Als adviescommis- 1 ons nooit gevraagd over museumkwesties of de museumnota een oordeel te geven, terwijl ik eigenlijk wel vind ™tou moeten. Afgezien daarvan vind ik deze hele geschiedenis een tende zaak. Als officieel museum is Oudeschild natuurlijk de plek "e Joan Hodshon het meest thuishoort. Op persoonlijkt titel vind ik Flora een officiële museumbestemming moet krijgen. Want al ten juttersmuseum kan een echte trekpleister zijn. Als voorzitter heb 'teder inzien trouwens dezelfde mening.' u® Bloois, was in april 1945 één van de Texelaars die met de Joan naar Engeland voeren om er de hulp van de Geallieerden in te Hij ligt 6r 0p Zjjn p|aats ,n Oudeschild. Ik weet niet hoe het des- fclttnoe Schansweg bij hoeve Land en Zeezicht van de familie Stlggelbout, maakten ze er geen geheim van. Patricia Veeger, De Sarina Vermuë. Den Hoorn; Verseput. Den Hoorn; feie de Vries, Oudeschild; lassink, Den Burg. ld VBO Mechanisch tech- Bakker, Den Burg; Eric i, Oudeschild; Frank Boei- )en Burg; Kees Grootjen, De Oennis Hin, Den Burg; Melroy telerend; Bas Hoep, Oude- Stefan deJong, Den Burg; Jaat, Den Burg; Jeroen mdorp. Den Burg; Guido Oosterend; Jonathan Oe Cocksdorp; Peter tout. Den Burg; Bart Tuit- Oudeschild; Jan van der Vis, end: Cor Vonk, Oudeschild; We, Den Burg; John Wuis, end. igd VBO Verkoop: Tieme Hoijtink, Den Burg; Nathalie Krab. De Koog; Bettine Schraag. Den Burg; Denise Schraag, Den Burg; Lyda Smit, Den Burg; Fija van der Spek, Den Burg; Sandra Stiggelbout, Den Burg; Marianne Vermuë, Den Hoorn; Lia Visser. Oosterend; Nellie Visser, Ooster end, Jessica Witte, Den Burg; Gerda Zoetelief, De Waal; School- verklaring; Gijs Broess (bouw techniek), Oosterend. Totaal aantal geslaagd: 75, school- verklaring 1, afgewezen: 3 Geslaagd Mavo: Robin Adema, Oudeschild; Bart Bakker. Den Hoorn; Rodi Bakker, Den Burg; Sebastian Bakker, Den Burg; Leander Blom, Oosterend: Jasper Buis, De Waal; Jolande Buisman, Oudeschild; Dirk Domhof, Den Burg; Anne-Marie Dros, Oosterend; Nelda Eelman, Den Burg, Annette Wouter Bakker, Den Burg; Yvonne van Beek, Oosterend; Cathy van den Berg, Oudeschild; Charlotte Boeijen, Den Burg; Astrid van den Boogaardt, De Cocksdorp; Dave de Bruijn, De Cocksdorp: Mendy. Dela Chambre, De Cocksdorp; Pieter Daalder, Den Burg; Niels Dekker, Den Hoorn; Jessica Eelman, De Cocksdorp; Barbara Ellas, Den Burg; Christine Geense, Den Burg; Esther Gieles, Den Hoorn: Ricardo de Graaf. Den Burg; Priscilla Haring, Den Burg; Chen Ku Hsu, De Koog; Valerie Jongeneel, De Cocksdorp, Eveline van de Kamer, Den Burg; Marcel Keijzer, Den Burg; Ben Kop, Den Burg; Dolf Kuijper, Oudeschild; Jacqueline Lindeboom, Den Burg; Lilian Malschaert, Den Burg; Afra Meijer, De Cocksdorp; Merel Moens, Den Burg; Leonie Mulder, De Koog, Arianne van Noort, Den Burg; Sjoerd Oosterhof, Den Burg;

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 5