'Kinderen helpen bij an pak van problemen leke Tessel vond haar thuishaven in Oudeschild t/an de Snepscheut sluit mooie periode af h Geknip?<f an- gespoeld .TEXELSE y COURANT- Indeling zaalvoetbal voor nieuwe seizoen astsolisten bij xels Vrouwenkoor isterveer slaat ste hole-in-one golfbaan Krim Bedrijvig he id Sportvissen met de Zwarte Stern VRIJDAG 18 JUNI 1999 de Snepscheut, hoofd van de Kompasschool in Den Burg, verruilt Texel om leiding te geven aan een basisschool in Ede. hier of wil je nog wat anders Dat is de vraag die ik mezelf iijö geleden heb gesteld. Vanuit die positie heb ik rustig de Mies nagekeken. Luxe hoor, om op die manier te kijken naar iluele mogelijkheden. Er zaten banen bij die me heel erg aan- m maar als de school in een streek lag waar we niet heen m, solliciteerde ik gewoon niet. Het is uiteindelijk Ede gewor- ln augustus begin ik daar op een basisschool.Ad van de ischeut (48 jaar), is bezig aan zijn laatste weken als hoofd van impasschoot in Den Burg. Een terugblik op het leven van een die voor het LOM-onderwijs op Texel veel heeft betekend. Snepscheut is van ge- lEindhovenaar. Hij zat er op de school, de MULO en de school. 'Ik heb precies de ing meegemaakt. Toen ik be- sette het nog kweekschool en istopte verliet ik de pedago- academie.' oóenvan een baan bleek in die dagen geen sinecure. Vastbesloten werk te vinden, solliciteerde hij tot in Den Helder aan toe. 'In tegenstelling tot nu. was er toen in het onderwijs bijna geen werk te vinden. Het was echt verschrikkelijk moeilijk. Ik werd uiteindelijk aangenomen op een Helderse basisschool, waar ik vijf jaar heb gewerkt. Ik heb de school verlaten voor een baan op de Kompasschool in Den Helder. Het speciaal onderwijs heeft altijd m'n belangstelling gehad. Op de kweek school heb ik al veel langer stage gelopen op zo'n school dan was toe gestaan. Door stiekem een ver plichte stage voor het voortgezet onderwijs over te slaan, heb ik m'n tijd in het LOM-onderwijs van een paar weken tot een half jaar op we ten te rekken.' Probleem 'Waar die belangstelling vandaan komt? Tja, kinderen in het speciaal onderwijs hebben een probleem. Een probleem waar ze niets aan kunnen doen. In tegenstelling tot volwasse nen, die moeilijkheden vaak zelf over zich afroepen, is daar bij deze kinderen geen sprake van. Ik vind het fijn om ze bij te staan, deze kinde ren te helpen bij het aanpakken van hun problemen.' De overgang van een reguliere ba sisschool naar het LOM-onderwijs was groot, merkte Van de Snep scheut. 'Dat kon ik vooral 's avonds goed merken. Ik was aanvankelijk doodop. Dat wil niet zeggen dat je op een basisschool niet hard moet wer ken, maar in het LOM-onderwijs wordt nog iets extra's van je ge vraagd. het eist meer van je. Er moet trouwens in het hele onderwijs veld hard worden gewerkt. Daar is niets mis mee, maar het is wel eens zuur dat mensen die inspanningen zo verkeerd inschatten. Ze zien je om drie uur met je tas achter op je fiets naar huis rijden Dat die tas dan nog boordevol werk zit en dat je 's avonds nog tot laat in de weer bent, zien ze niet. Als je in het onderwijs je werk goed wilt doen, is het bijzon der hard aanpakken Behoefte Op de Helderse Kompasschool za ten - aanvankelijk verspreid over verschillende klassen - ook Texelse leerlingen. De behoefte aan een ei gen LOM-school op het eiland bleek groot. Een en ander ging echter niet vanzelf. Er werd het nodige voorwerk verricht door een groep ouders, die samen met het Texelse gemeente bestuur en het bestuur van de Helderse Kompasschool de schou ders er onder zetten. Nadat was vastgesteld dat de behoefte er wel degelijk was, werd besloten op Texel een dependance van de Kompas school te vestigen. Ad van de Snepscheut bleek bereid de Texelse afdeling van de grond te helpen In afwachting van de oprich ting van de eilandelijke afdeling en cm een galenkaas-effect in de Helderse klassen te voorkomen, werden de Texelse kinderen in 1981 alvast in één groep geplaatst. 'Er was in die tijd niet veel animo onder leraren om naar Texel te ver huizen', herinnert Van de Snep scheut zich, 'maar mij trok het wel aan. Ik vond het een uitdaging. In januari 1982 ben ik op Texel begon nen, in het gebouwtje waar nu Marja van der Star, de fysiotherapeute zit. Aan de overkant van de straat, ei genlijk 'We besloten met het hele gezin, mijn vrouw Jos - die ik een aantal jaren eerder in Den Helder had ont moet - en onze drie kinderen, naar het eiland te verhuizen Dat zat ons echter met glad Net op dat moment was de hele huizenmarkt als een kaartenhuis inéén gezakt. Het heeft jaren geduurd voor we ons huis in Julianadorp kwijt waren. Tot 1985 heb ik op en neer gereisd. Geen pretje, maar het was met anders Op het eiland kwam nog een vierde kind ter wereld, inmiddels 13 jaar oud. Onterecht De schoolstarl op Texel kende een turbulent begin, omdat vrij snel na het vestigen van de Kompas dependance, de Beatrixschool werd gesloten Dit zou bewerkstelligd zijn door de LOM-school. vond een aan tal betrokkenen. Volgens Van de Snepscheut een onterechte be schuldiging 'De inspectie had al aangegeven de Beatrixschool te sluiten, voordat wij in beeld kwamen. Maar goed, we kregen de kinderen van de Beatrixschool erbij, zodat we al rap op 40 leerlingen kwamen. Een aantal waar we nu nog steeds op zitten.' Vooral gedurende het eerste jaar was het hard werken voor Van de Snepscheut, maar hij kreeg er al vlug iemand bij. 'Dat was een be hoorlijke taakverlichting, een klem deel van de week waren we met z'n tweeën. Ook werd er een vak leerkracht voor de gymlessen aan gesteld. Wat dat betreft is het hier op Texel allemaal goed voor elkaar.' Op dit moment telt de school - naast Van de Snepscheut - vier leerkrach ten, een conciërge, een orthope dagoog, een maatschappelijk des kundige en verschillende vak leerkrachten. 'De Kompasschool heeft een mooie positie in het Texelse onderwijs', meent Van de Snepscheut 'Er is in het samenwer kingsverband van het onderwijs af gesproken dat de Kompasschool op deze grootte blijft gehandhaafd. Dat betekent dat er drie groepen zijn gegarandeerd Kinderen die hier naar toe worden verwezen, kunnen we plaatsen. Dat is luxe We werken hier ook zonder wachtlijst, in tegen stelling tot scholen aan de vaste wal.' 'In de jaren 90 heeft het LOM-onder wijs nogal onder vuur gelegen. Het idee om kinderen zo lang mogelijk op de basisschool te houden, is prima. Maar het moet wel kunnen. Je moet vooral kijken naar wat het voor kin deren betekent. Een kind dat minder goed leest dan leeftijdsgenoten wordt door veel mensen abnormaal benaderd. Ze maken er opmerkingen over Dat komt omdat het probleem met direct zichtbaar is. Als iemand in een rolstoel zit, is de kwestie dui delijk. Maar een leesprobleem roept andere reacties op. Daarom is het zo belangrijk die kinderen extra te hel pen, ze vaardigheid in het lezen bij te brengen 'Hier op school proberen we het maximale uit de leerlingen te halen. Niet iedereen hoeft naar de univer siteit, als je maar een goed mens wordt, fijn in elkaar zit. Iedere keer als er een groepje leerlingen onze school verlaat, denk je: hoe zal dat gaan? Het is leuk om te zien wat er van ze geworden is na een aantal jaren. De verschillen zijn groot. Vaak ben ik ronduit trots op ze.' Terugkijkend zegt Van de Snepscheut een mooie periode af te sluiten. 'Ik ben geen dag met tegen zin naar m'n werk gegaan. Maar het werk dat ik nu ga doen, trekt me ook bijzonder aan. Ik ga me concentre ren op het leidinggevende deel van de school. Qua grootte kun je de school vergelijken met De Fontein, de voormalige CVO-school in Den Burg. Op wat vervangswerk na, sta ik straks helemaal met meer voor de klas.' Frisheid Op de vraag of hij het lesgeven niet zal missen, kijkt hij bedenkelijk. 'Ik weet het niet. Dat moet de tijd uit wijzen Ik zal evengoed wel regelma tig contact met een groep hebben.' Wie zijn opvolger op Texel wordt, is op dit moment nog niet bekend. Waarschijnlijk kan dit nog weken, zo niet maanden duren. De familie verhuist op 15 juli naar Ede. Ad van de Snepscheut blijft dan nog een week hier, omdat zijn werkzaamheden op school met zijn afgerond 'We zijn in ieder geval van plan om regelmatig terug te komen. We hebben in de loop van de tijd zo verschrikkelijk veel mensen hier ontmoet. Dat merk je pas als je in de Weverstraat loopt. Eigenlijk kun jé wél blijven groeten Tja, we begin nen in Ede weer helemaal blanco. We kennen daar welgeteld één echt paar. Maar we kijken er allemaal naar uit. ledereen heeft inspraak gehad en zijn zegje gedaan. We zullen Texel missen, maar daar staan weer an dere zaken tegenover Weet je wat ik vooral zal missen? De frisheid van het eiland. Het is hier door de wind zelden benauwd.' Margreet Berndsen Hoofdklasse: 1De Koog 12 Jelleboog 1; 3. Klif 1:4 Oosterend 15. Mantje 16. Klif 2; 7. De Krim 1; 8. Casino 1; 9 Texel 1. 1e klasse: 1 De Koog 2, 2. Texel 2; 3. De Krim 2; 4 De Koog 3; 5 Ooster end 5; 6. Texel 3; 7. Texel 4: 8. Mantje 2; 9. RAB 1; 10. Texel 5, 11 Jelleboog 2; 12. Jelleboog 3. 2e klasse: 1 Texel 7; 2. Oosterend 3: 3. ZDH 1: 4. Mantje 3; 5. NIOZ: 6 De Krim 3; 7 Klif 3 8 Texel 6. 3e klasse: 1. Texel 8; 2. Oosterend 4; 3. Klif 4; 4. ZDH 2; 5. ZDH 3, 6 Jelleboog 4; 7 RAB 2. 8 De Krim 4 C-junioren: 1. De Krim Cl2 De Krim C2, 3. Texel Cl4. De Koog Cl5 De Koog C2. Indeling beker: Poule A: De Krim 2, Jelleboog 2. Mantje 3, Jelleboog 4 Poule B: De Koog 3. RAB 1, Klif 3, ZDH 3. Poule C: Texel 3, Texel 7, Ooster end 3, ZDH 2. Poule D: Mantje 2, Jelleboog 3, De Krim 3, RAB 2. Poule E: Texel 4, ZDH 1Oosterend 4, De Krim 4. Poule F: Texel 2, Texel 5, Texel 6, Texel 8 Poule G: Oosterend 2, De Koog 2, NIOZ, Klif 4. Met slechts een verrekijker en een pakje brood als bagage maakte Peter Sierksma, columnist van dag blad Trouw, een wandeling over de Texelse waddendijk. Hij genoot er zo van de stilte - 'In De Koog was het druk. En ook in Den Burg was het druk. En dat terwijl het Rondje Texel nog moest komen. Maar op de dijk was het stil en hoorde je alleen de harde noordenwind' dat hij ter plekke uitriep dat God bestaat. ETu i 1 ar. jac. P TWJm. Bij de molen van Oost, moest ik opeeui i denken aan Jan Wolkers, dia de vtrgelij- I ItingnuaenGodenTtujueookweleen^ gemaakt heeft en uiteindelijk toch v Uujue koos. zodat ik verder alleen stond in mijn mening Maar Wolkers kan lk slechts vergeven. Hem zij de ge-1 nade sinds hij enkele jaren geleden tn l een aan hem en het eiland gewijd filra-J 1 pje precies hier de dijk opkwam en eenl k echo van Martin Luther Kjng liet horen| toen hij riep: 'Pree at last, O God almigl I ty, free at lastr Hij heeft het begrepen. En Ruud? Hij I roept altijd: War de mens met weet W takvr-ie. £n ook U v eke muziek is het hoofd- iênt van het Zomerconcert ITexels Vrouwenkoor don- jvanaf 20.00 uur verzorgt in iderlands Hervormde kerk Burg. Er staat echter ook werk op het programma en iele is een compilatie uit de beroemde musical van w Lloyd Webber. succesvolle optreden dat ze ar gaven ter gelegenheid van 5-jarig bestaan, beloven de »an het koor ook nu weer een de: ncert. Zij krijgen daarbij tun van twee professionele «i. Eén ervan is de in Ooster- leboren Saskia Eelman, die arrière begon in verschillende e popbandjes. Jarenlang s zij een duo met dorpsgenoot Bremer, nu toetsenist bij i, de band van oud-Texelaars landelijk furore maakt. In is de eerste ronde van de avondcompetitie heeft Jo Neer woensdag de aller- hole-in-one geslagen sinds lening van de 'grote' golf- hvee jaar en twee dagen Op de zesde hole had hij s één klap nodig. Ooster noest daartoe een afstand 50 meter overbruggen. "neravondcompetitie is een vedstrijd, waaraan behalve le ak loeristen mogen meedoen, dstrijd voert over negen holes, hamers kunnen iedere woens- ssen 16 00 en 19.00 uur van laan. i'ste avond kende een extra S|e, omdat gegolfd werd voor ede doel, de World Servants. oor Oosterender Ferry van aove zich inzet. Hij deed een 1 °P de deelnemers om een 8 'e doen voor de bouw van aeshuis in Kenia en een school 'ador. In ruil stelde hij extra 1 'ér beschikking en vrijwilli- ao World Servants verhuurden s caddy. Dat bleek een goed jjatien het warme weer, want golfers die hun materiaal lie- en vielen in de prijzen. De W bedroeg ruim ƒ500,- fbjafy Keizer, 24 stablefordpunlen; 21, 3.Marc Schuijl en Hans de BZi 1990 stapte Eelman over op klas sieke muziek. Ze studeerde zang bij Nannie Schuller in Amsterdam en was van 1992 tot 1997 lid van het Westerkoor, dat maandelijks een cantatedienst met liederen van Bach verzorgt. Enkele malen zong ze ook op Texel. In mei vorig jaar trad ze op tijdens het jubileumconcert van Soli Deo Gloria en in december werkte ze mee aan het kerstconcert van Excelsior. Saskia van der Wel, donderdag de andere professionele gast van het Texels Vrouwenkoor, specialiseerde zich op de barok-cello en gaf vele concerten, onder meer met Das Freiburger Barockorchester en The King's Consort. Thans is zij vast verbonden aan het barokorkest Concerto '91 en het vroeg-barok ensemble Barocco Locco. waarin zij tevens als zangeres optreedt. Eelman en Van der Wel treden zo wel samen met het koor als solo op. Voor de pauze staan stukken van onder anderen J.S. Bach, H. Purcell, Joh. Brahms en R. Schumann op het programma. Na de pauze is er muziek van een wat lichter genre, met behalve de compilatie uit Evita ook stukken van C. Saint-Saëns en G. Fauré. Pianist is Fred Jansen, de algehele leiding is in handen van dirigent Arie Groen en het geheel wordt gepresen teerd door Paula Groenhof Kaarten kosten ƒ10,- en zijn verkrijgbaar bij Nauta Boek en voor aanvang in de kerk. Zachtjes deint de Zwarte Stern op de golven van de haven van Oudeschild. Een gevoel van nostalgie bekruipt je zodra je aan boord stapt. Het krakende geluid van de houten spanten doet denken aan lang vervlogen tijden. Een droom kwam uit voor leke Tessel. Zes jaar lang werkte zij eigenhandig aan de restauratie van het rustieke schip. Na een zwervend bestaan werd Oudeschild haar thuisha ven. Dames: 1 Manty Wijsman, 18. 'andee 17, 3.Margreet de Graaft. Bij voldoende belangstelling is het mogelijk om een vistochtje te maken met de in oude stijl gerestaureerde kotter 'Zwarte Stern' van leke en Nico Tessel. Om de kosten van de peperdure restauratie terug te verdienen houdt het tweetal sinds kort vist- ochten op de Waddenzee Nico, zelf een ervaren sportvisser, kent het wad op z'n duimpje en als zeemansdochter voell ook leke zich buitengaats als een vis in het water. Op termijn is het de bedoeling dat ze met de zee waardige houten kotter de Noordzee op gaan. Huurhengels, hengelbenodigdheden en con sumpties zijn aan boord verkrijg baar Ook groepen kunnen re serveren. Bij voldoende deelname wordt op woensdag en donderdagavond van 18 00 tot 24 00 uur gevist op paling en tong. Inlichtingen Nico Tessel, tel 314 565 of 06-20599757. leke Tessel (41woonde jarenlang op allerlei soorten schepen. Klippers, tjalken, loggers, je kunt hef zo gek niet bedenken. Ze is dan ook de dochter van een zeeman en kon eerder zeilen dan fietsen. Met haar ex-man had zij jarenlang een scheepsrestauratiebedrijf. Een va rend wel te verstaan In het ruim van het schip was de werkplaats. In het vooronder was een gastenverblijfje met een paar kooien 'In de winter voeren wij naar de plek waar werk was. Meestal in Friesland of Noord holland. In de zomer hadden we mensen aan boord. Vrienden en ken nissen, maar dat breidde zich op een gegeven moment uit. Dan gin gen we naar Denemarken of op het wad varen Daar kende ik Texel al van, als aanlegplaats. Texel was meer een opstap naar Terschelling of Vlieland. Daar gingen we vaak met onze kinderen naar toe.' 'Maar ik raakte gescheiden en kwam terecht in Lelystad. Ik was nooit thuis. Ik zat altijd bij schepen of bij vrienden. Ik miste het water zo erg. Maar ja... man weg. boot weg. Dus besloot ik geld te gaan verdienen, harde pegels, om zelf een boot fe kopen, zodat ik van niemand afhan kelijk was.' Oorspronkelijk zat Tessel in hef kleuteronderwijs. Liever had zij wil len gaan timmeren, maar toentertijd waren de praktijkopleidingen nog met ingesteld op vrouwen. Nu echter besloot ze een omscholingscursus in Harderwijk te volgen. 'Ik ging le ren voor meubelmaker, met in mijn achterhoofd ooit scheeps timmerman te worden. Niet om een schip te bouwen maar het lichtere werk, het intimmeren. The finishing touch.' Haar eerste stage liep zij bij een jachtwerf in Enkhuizen. 'Ik leerde er wel veel, maar voelde me toch niet helemaal op mijn plek. Mijn voorkeur ging nu eenmaal uit naar het am bachtelijke handwerk. En dat kom je bij het intimmeren van jachten niet tegen. Tot ze op een gegeven mo ment zeiden: Joh, dit werk is eigen lijk niets voor jou. Waarom ga je niet eens naar de Batavia om te vragen of je daar stage kunt lopen? 'Als ik over de dijk naar Enkhuizen reed, kwam ik altijd langs de Batavia, een zeventiende-eeuwse Oostindie-vaarder. Die had ik dol graag al een keer willen bezoeken, maar omdat ik stage liep, was het er nooit van gekomen. Maar ik naar die scheepswerf. Zegt de baas, scheepsbouwmeester Willem Vos: Verrek, jij bent dat mokkel van het ei! Ik dacht, wat krijgen we nou. Want ik wist dat helemaal niet meer. Maar wat bleek, we lagen een keer in Monnickendam en hij lag langszij de klipper, waar ik toen nog op woonde. Hij zat een beetje te jennen Je weet wel. zo'n Amsterdamse jongen. Had ik een geintje met hem uitgehaald met een ei. Hij zei: De Batavia is echt iets voor jou. Ik mocht gelijk komen.' 'Ik heb er een ontzettend leuke tijd gehad. Je moest er wel voor knok ken om veel onderdelen af te lopen. Anders stond je wekenlang te scha ven. En er was nóg een nadeel: het verdiende met. Het was een werk plek met behoud van uitkering. Na een half |aar begon het te broeien. Ik dacht, ik wil werk zoeken want anders blijf ik maar in dat huisje zit ten en dat vond ik maar niks. Ik was daar niet gelukkig. Ik wilde zelf een boot.' 'Alle bedrijven die ik kon befietsen heb ik aangeschreven voorwerk. Het maakte niet uit wat, als het maar met hout te maken had Zo kwam ik te recht bij een bedrijf dat masten maakt. Zou je ook willen helpen om de TX33. een blazer, weer in de vaart te krijgen?, vroeg de eigenaar. Als dat lukt. gaan we in de winter masten maken en in de zomer va ren. Nou, je hoeft tegen mij alleen maar te zeggen dat we gaan zeilen en ik begin al te kwijlen. Dus dat was kaassie.' 'De TX33 kwam oorspronkelijk van Texel. Daarom wilden wij proberen om op Texel voet aan wal te krijgen. Dat lukte. In 1991 voeren wij voor het Ze zijn niet op het eiland gebo ren en getogen, maar wonen hier al zó lang dat ze niet meer van een echte Texelaar zijn te onder scheiden Waar komen ze van daan en wat bracht hen er toe zich blijvend op ons eiland te vestigen? In de rubriek Aange spoeld deze week: leke Tessel. Juttersmuseum. Dat verkocht de kaartjes en wij verzorgden de chartertochten. Ik had nog wel mijn huisje in Lelystad maar ik woonde praktisch op het schip Als de eige naar in het weekend naar huis ging, bleef ik aan boord. Hield ik een oogje in het zeil want het was vaak pom pen of verzuipen 'Ik heb altijd een zwervend bestaan gehad en als ik dan ergens een paar maanden was, dan kreeg ik de kriebels in mijn kont Wilde ik weer weg. andere horizon Eigenlijk vond ik dat waardeloos. Wanneer stopte dat nu eens en vond ik een keer rust' Ik weet nog dat we een keer met de auto op Texel kwamen. Zag ik Texel van een heel andere kant. Toen dacht ik: als ik ooit nog eens ergens blijf plakken, dan kon het hier wel eens zijn. Nooit wetende dat het ook zo zou worden In datzelfde jaar ontmoette Tessel haar huidige partner Nico, een ver woed sportvisser. Samen betrokken zij een woning in Oudeschild. Het werk op de TX33 was inmiddels af gelopen. 'Ik dacht ach, ik heb genoeg hobby's, ik vermaak me wel. Maar toen zat ik echt alleen in dat grote huis. Boven had ik een zolderkamer tje met zo'n schuine kap en daar had ik al mijn scheepsspullen neer gelegd. Bokken en tuigies en een brokkie zeil. Ik maak ook zelf schil derijtjes van schepen en die hing ik overal neer met het idee van zo. ik zit op een boot. In de woonkamer zat ik zelden. Want wat moest ik daar in mijn eentje?' 'Op een gegeven moment, ik werkte inmiddels op de TX27, kwam ik een oud-collega uit het onderwijs tegen. Die zei Wat doe jij nu achter een snoeploket? Ze zitten te springen om leerkrachtenf Ondanks haar twijfels, ze was al erg lang uit het onderwijs, besloot Tessel in de winter een opfriscursus te vol gen. 'En toen kwam er hier op Texel een baan vrij bij de asielzoekers. Ik gaf les aan kinderen in de leeftijds groep van zeven tot en met veertien jaar. Dat heb ik een jaar of vier ge daan. totdat het asielzoekers centrum werd opgeheven Daarna kon ik terecht op de Bruinvisschool 'Na heel veel rondkijken, kocht ik 1993 mijn eigen schip Een zee waardige houten kotter. Vanaf die tijd was het iedere dag vanuit school naar het schip. Via de kotterclub. een club voor houten schepen, liep ik daar tegenaan. Ik zag het en was helemaal verkocht. Maar er moest ontzettend veel aan gebeuren Zelfs ik heb me daar nog in vergist' Het dek was verrot. Dus: mast eraf. Kettingzaag geleend en slopen maar. Ze zullen wel eens gedacht hebben. Toen het dek gesloopt was. bleek ook de stuurhut en het boeisel verrot. Verder slopen dus. Iemand maakte toen de leuke op merking: Goh mevrouw, wat heeft u een mooie roeiboot! Maar dat maakte mij niet uit. Ik had een plaatje in mijn hoofd hoe het moest worden en zo werd het. Uiteindelijk deed ik er zes jaar over om het schip te restaureren. Ik deed zoveel mo gelijk zelf Er was één moment dat ik dacht, nu red ik het niet meer. Maar toen sprong Nico in en hielp mij waar hij kon Het is duidelijk op welke plaats Tessel zich het liefst bevindt. In de haven van Oudeschild op de Zwarte Stern. 'Nooit heb ik een moment gehad dat het weer begon te kriebe len Ik hou van die weidsheid om mij heen én van de Texelse mentaliteit. Hier kijken de mensen je nog recht aan En dat gebaar hè. dat vingertje omhoog en dan vanuit de diepte heui' Ik ken dat gebaar vanuit de scheepvaart, daar groet je als je een schip tegenkomt Maar ik kon me niet voorstellen dat zoveel mensen elkaar gewoon groeten. Op Texel wel dus. Met geen stok wil ik hier meer vandaan...' Ingrid de Raad Varen zit leke Tessel tn het bloed: Je hoeft tegen mij alleen maar te zeggen dat we oaan zeilen ot Ik begin al te kwijlen.(Fmo^t^ZÜsLi

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 7