Het dubbeleven van een jonge 'buitenstaander' Eierhandelaar koopt hotel 'DeWael' 'De visserij is een prachtig beroep' Oud-brandweercommandant inzet conflict Vaassen (Gld) TEXELSE COURANT' Haven in teken van visfestijn Golfbaan Golfprominenten pakken pilsje Club kampioenschap gemengd dubbel TB: gemeente meebetalen aan bouw woningen Wind en regen teisteren zeilevenementen Avonddressuur DINSDAG 22 JUNI 1999 Tijmen de Wijn, visserman van beroep, lijkt tot een uitstervend ras lebehoren. Alleen al door z'n leeftijd (22) is hij een bijzondere ver schijning binnen de vergrijzende bemanning van de Texelse vloot. Opmerkelijk is dat hij als 'outsider' een vaste plek op een kotter heeft veroverd. Maar zo bijzonder is dat volgens De Wijn helemaal niet. 'Als je maar van aanpakken weet. Ik adviseer iedere jongen van mijn leeftijd die er niet tegen opziet een tijdje van huis te zijn te gaan vissen. Het is een prachtig beroep, ik zou er niet aan moeten denken elke avond thuis te zitten.' wezen kijken, hoe de vangst via de klok werd verkocht. Best leuk om dat eens mee te maken.' 'Wat Ik verdien verschilt per week, afhankelijk van de besomming Van het totaal worden eerst de variabele kosten (brandstof, smeermiddelen, etc) afgetrokken, waarna de winst wordt verdeeld De schipper/eigenaar krijgt 58 procent, terwijl de beman ning de resterende 42 procent ver deelt Gedeeld door zes man is dat dus zeven procent per persoon. Ei genlijk moet ik zeggen per maat, want we zijn allemaal kleine zelfstan digen. Ik vind dat een rechtvaardige verdeling, want het kan behoorlijk oplopen. Het gebeurt wel dat ik in één week hetzelfde verdien, als waarvoor leeftijdgenoten een maand moeten werken. Helaas is het wel bruto, want ik moet er nog premies en be lasting over afgedragen. Dat vergt de nodige zelfbeheersing Het is niet slim om alles in het weekend te verbrassen, want dan sta je aan het eind van het jaar met lege handen. Dat heb ik de eerste zomer gemerkt Toen heb ik er flink wat doorgejaagd. Maar nu ik een vast maatschaps contract heb ben ik gaan sparen Om straks een huissie te kunnen kopen. Op het gebied van inkomsten is er best een stuk begeleiding. De Jongens als De Wijn, die sinds kort een vast contract heeft op de TX 33 van de firma M. Drijver Zn., wor den met open armen ontvangen door de Texelse kottervissers. Ongeveer een dozijn bemanningsleden is rond de vijftig en gaat binnen enkele ja ren van het welverdiende pensioen genieten. De jeugd staat echter met te popelen om in de visserij te stap pen. Waar Texel over een hyper moderne vloot beschikt, sterk is ge organiseerd en fors heeft gein- «esteerd in vangstrechten, maakt men zich zorgen over de toekom stige bemanning. De visserij kampt ten onrechte met een slecht imago', vindt De Wijn, een timmermanszoon die op z'n elfde al het besluit nam dat zijn toekomst in de visserij zou lig gen Als jochie was ik altijd al op de haven te vinden en vond het mach tig om de kotters vrijdag te zien binnenvaren. Mijn moeder ver- zich er over dat ik de sche- al van grote afstand wist te her kennen Maar elke kotter heeft z'n herkenningspunten Je ziet het aan de vorm van de giek of aan de kleur.' Op een zaterdag ben op een eigenaar afgestapt om te kijken of ik ion helpen. Toen ik twaalf was mocht ik voor het eerst mee naar zee. Ik was de hele week zeeziek, raar desondanks stond voor mij «ast dat ik visserman zou worden. Zodra als ik een weekje vrij was, ging s mee. Ik ben nog vaak zeeziek g?«eest. maar da's inmiddels verle den tijd.' De week van De Wijn begint maandagmorgen, of als de visstek ra weg ligt, zondagavond. 'Het natonen, vooral als het mooi weer seen verademing. Dan voel ik me zo vrij.' Het echte werk begint ais de netten buiten boord gaan. Zodra de eerste vangst boven water wordt gehaald, posteert de beman ning zich rond de verwerkingslijn in het voorschip om de vis te strippen. Het net verdwijnt direct weer onder water 'Gemiddeld moet je rekenen een uur werken en een uur slapen Soms lig je maar een kwartier, maar het kan ook anderhalf uur zijn. Dat ritme was best wennen. Als ik in het begin vrijdag thuis kwam, was ik dwars af. Nu gaat het prima. Als je de eerste nacht thuis goed rust neemt, kan je zonder problemen zaterdag stappen 'Het strippen van de vis mag dan de hoofdactiviteit zijn, het werk biedt toch volop variatie. Bijvoorbeeld als het net ergens op vastloopt en je. terwijl je net vijf minuten ligt, een paar uur aan de bak kan om het net te repareren.' De '33' vist op tong en schol, waarna het schip in augustus wordt omge bouwd voor de visserij op haring. Het vangstgebied ligt verspreid over de Noordzee, vanaf het Kanaal tot aan Doggersbank. 'We zitten nu op tong, maar we van gen ook schol, schar en soms wel eens een haaitje. Het is altijd weer een verrassing wat er op de lopende band voorbij komt. We vangen de vreemdste zaken. Laatst kwam het bot van een bovenbeen van een mens langs. Dat herkende ik aan de heup Vroeger lette ik nooit zo op dat soort bijzonderheden Totdat een kennis me attent maakte op iets dat ik als een takje beschouwde. Dat bleek dus een stuk van een herte gewei', grist hij het aandenken van de schoorsteenmantel. 'Meestal lopen we vrijdagmorgen nadat we de vis bij de afslag in Den Helder hebben gelost in Oudeschild binnen en zijn we rond de middag klaar. Ik ben wel eens op de afslag Jonge Texelaars die meer willen weten over het visserijvak, zijn zaterdag welkom op het Haven- visfestijn in Oudeschild, dat vanaf 14.00 uur voor iedereen gratis toegankelijk is Kotter vissers, machinisten en schip pers vertellen graag over het beroep van visserman. Het opleidingsschip ms Koninging Juliana van de visserijschool is present. Belangstellenden zijn welkom om een kijkje te nemen Visserijvereniging DETV levert een bijdrage in de vorm van ver sierde kotters en vers gevangen vis. Daarnaast is er op de haven een groot scala aan activiteiten, zoals visroken, touwsplitsen en er is muziek van het Texels Shanty Visserskoor. Voor kinde ren zijn er diverse attracties. De entree voor het feestprogramma met de band Shoreline dat 's avonds in de tent plaatsvindt, bedraagt een tientje per persoon Tijmen de Wijn Op m'n elfde wist ik al dat ik visserman wilde worden. (Folo Gerard Timmerman) schipper nam me laatst nog even apart om me bij te praten over een goede verzekering.' Niet varen betekent geen inkomsten. 'Dat kan gebeuren als de kotter een week in dok gaat, en ik bijvoorbeeld moet schilderen. Gaat het schip voor een grote verbouwing een week of zes tot acht voor de kant, dan is er altijd wel de mogelijkheid om op een andere kotter als opstapper mee te varen.' Het vooroordeel dat een buitenstaan der door de vissers niet wordt geac cepteerd, wordt door Tijmen tegen gesproken. 'Als je laat zien dat je hard wilt werken, word je snel geac cepteerd. Maar als je de kantjes eraf loopt, dan wordt het niets. In zo'n team van zes man is het vijf dagen lang dag en nacht werken Als er dan eentje bij is die het werk met goed doet, wordt het mets Je moet het met z'n allen doen Het is lekker als je, zoals op de 33, een hecht team hebt De groep is zondanig samengeseld dat ieder eens in de vijf tot zes weken vrij heeft. Dan ben je er wel weer eens aan toe. Als je langer dan een week wilt wegblijven, is dat wel te regelen Als ik eens een week vrij ben. begint het me halver wege al weer te vervelen en denk ik: was ik maar mee gaan varen Ik denk dat ik maar een catamaran cursus ga volgen, want de zee da's toch m'n grote hobby 'Ik leid eigenlijk een soort dubbel leven Een leven thuis en een leven aan boord. Aan boord vraag ik me af wat er thuis gebeurt en als ik thuis ben wil ik weten hoe het aan boord is. Maar als ik vrijdag net binnen ben, staat m'n hoofd even niet naar de zee. Dan ga ik lekker stappen en 's morgens uitslapen. Maar maandag morgen aan boord gaat de knop weer om.' Mijn vriendin raakt er inmiddels wel aan gewend. Toen ik laatst eens vijf weken met een zere voet thuis zat. zei ze na een tijdje dat het wel weer leuk zou zijn als ik weer zou varen. 'Want we lopen de hele tijd maar om elkaar heen te draaien.' Net zoals de meeste andere jonge vissers, heeft Tijmen de visserij- school doorlopen 'Ik ben opgeleid tot schipper-machinist. Aan boord ben ik tweede machinist. Als de eerste uitvalt, neem ik z'n plaats in. Als we vrijdag zijn binnengelopen en de rest van de bemanning de netten nakijkt, lopen wij de machinekamer na. Een kotter zit vol met techniek. Variërend van mechanisch, tot hydrolisch en elektrisch. Al die tech niek maakt het juist leuk. Je moet niet denken dat de visserij een of ander dom beroep is. Integendeel. Het vak is constant in beweging.' Over de risico's: 'Het blijft aan boord natuurlijk oppassen Maar je kan de risico's zo groot maken als je zelf wilt. Op het laatst zie je wel waar het gevaar zit. Bijvoorbeeld 's nachts, als je met je slaperige kop vis staat te strippen. Maar er wordt aan boord heel verantwoordelijk mee omge gaan We zitten elkaar echt niet uit te dagen Je zal eerder op je lazer krijgen als je iets gevaarlijk doet.' Een eigen kotter ziet hij niet zitten. 'Zo'n miljoenenbedrijf is voor een gewone jongen als ik echt niet haal baar Het is met zo dat je, zoals dat in het verleden gebeurde, even naar de bank stapt en een kotter koopt. Daarna moet er nog miljoenen wor den geïnvesteerd in visrechten. En de visserij staat bol van de regeltjes. Als ik nu maandag op de kotter stap is alles geregeld en als ik vrijdag van boord kom kan ik het werk achter me laten. De samenwerking binnen de vloot mag dan groot zijn, de onderlinge wedijver tussen de schepen zou De Wijn niet willen missen. 'We willen altijd zo veel mogelijk vangen, al is het maar om anderen de loef af te steken. Vissen is een kwestie van ervaring, opletten en goed kijken wat anderen doen. Het vak zit vol verras singen. Het kan zijn dat je aan het begin van de week niets vangt en aan het eind volgeladen met vis te rugkeert VERVOLG VAN PAGINA 1 gevoeliger wordt voor geluiden uit de samenleving. We nemen Staatsbosbeheer niets af, zegt Warnaar. De landschaps architect legt de laatste hand aan het ontwerp voor een 'natuurlijke' golf baan, vergelijkbaar met die er nu ligt. Tegelijkertijd is Staatsbosbeheer voor hetzelfde terrein bezig met een ontwerp voor een recreatie- en na tuurgebied rond hoeve Sir Robert Peel en de Hanenplas, waarin speelse waterlopen een belangrijke ml is toebedeeld. 'We hebben Staatsbosbeheer gevraagd wat ze precies met het gebied willen en ons plan zoveel mogelijk daaraan aange past. Zo kunnen wij volledig voldoen aan hun ideeën voor de waterhuis houding', beweert Warnaar. 'De natuurwaarden op de huidige golf baan zijn groot. Die komen ook te- hjg in het nieuwe gedeelte.' Een rondgang over 'De Texelse' leert in derdaad dat de baan in twee jaar tijd lol een fraai natuurgebied is uitge groeid Waar eens een vlakke akker 'ag, slingeren beekjes door een S'oen en heuvelig landschap. Een den, bosuilen, fazanten, schol eksters en kiekendieven trekken fich weinig aan van de golfers Langs de flauwe oevers en op zan derige gedeelten komt een planten- gids goed van pas. De recreant is met 'ergeten en maakt dankbaar en veelvuldig gebruik van het openbaar toegankelijke wandelpad. Staatsbosbeheer denkt dat de uit breiding van de golfbaan in principe 'S|n te passen in zijn grootscheepse tanen voor het gebied ten zuiden van De Cocksdorp. 'De aanleg is bespreekbaar mits die niet ten koste gaat van de totale oppervlakte nieuw te ontwikkelen natuurgebied op Texel. Voor ieder bunder dat wij voor de golfbaan afstaan, moeten we een bunder terugkrijgen. Bij voorkeur grond die op het project aansluit. Verder mogen de kwaliteit van de natuur in de omgeving en de grondwaterstromen niet negatief worden beïnvloed', aldus Erik van der Spek namens Staatsbosbeheer. De laatste voorwaarden lijken voor De Krim zeker een haalbare kaart, maar aan de grond-voor-grond-eis denkt Warnaar niet te kunnen vol- Ook bedrijven weten 'De Texelse' te vinden. Vrijdag huurde Grolsch de baan af en nodigde klanten en vips uit om een toernooi te spelen. Weerman Peter Timofeef (links). Paul Kuip en ex-bondscoach Guus Hiddmk genoten na afloop op het zon nige terras van clubhuis 't Hanenhuus van menig koel bier tje. Ook de ter plaatse door Maar ten Boon in tonnen gerookte poontjes vielen in goede aarde De verhalen die de jutter vervol gens op de hem kenmerkende wijze ten beste gaf. sloegen in als een bom. Tegen de avond waagde ook Boon zich op de golfbaan en ontdekte tot zijn grote verbazing dat het slaan met die 'stick' verschrikkelijk leuk is. 'Dan wordt je toch lid Maarten, zei Warnaar. Putten in plaats van jutten? Dat ging Boon toch weer net iets te ver. (Folo Bon Bosch doen De Krim zou percelen van naburige landbouwers moeten aan kopen en aanbieden aan Staatsbos beheer 'Dat zie ik met gebeuren. Dat wordt een erg kostbare zaak. Maar ik hoop dat we er in gezamen lijk overleg uitkomen Eén dezer dagen gaan de tekeningen naar de gemeente en Staatsbosbeheer Sa men moeten we om de tafel, het liefst met de agrariërs erbij.' Wethouder Daan Schilling laat weten dat het college voorstander van de 18-holesbaan en graag bereid is een begeleidende en bemiddelende taak op zich te nemen. Schilling moet wel rekenen op de kritische blik van partijgenoot en Texels Belang-frac- tievoorzitter Dick Drijver, alsmede de CDA-raadsleden Ook al komt er een natuurgebied of golfbaan voor in de plaats, de instandhouding van het huidige Texelse landbouwareaal is voor deze fracties bijna heilig Toch lijkt ook die barriere met onoverko melijk In het uiterste geval neemt Staatsbosbeheer mogelijk genoegen met een willekeurig stuk grond el ders op hef eiland 'Zeg nooit nooit', aldus Van der Spek. Op het tenniscomplex van Deuce in Den Burg strijden gemengde dubbels tussen 1 en 4 juli om de kampioenschappen van de club. Het is voor de tweede keer dat deze wedstrijden los van de en kel- en 'gewone' dubbelkamioen- schappen worden gehouden. De belangstelling is erg goed, con stateert de organiserende techni sche commissie van Deuce. Terwijl inschrijven nog tot zaterdag kan. hadden zich een paar dagen geleden al dertig mixdubbels aangemeld. Opvallend is dat de deelnemers uit alle geledingen van de club komen: van zeer jong tot oud en van oner varen tot ver gevorderd. Hoe de opzet er uitziet, staat nog niet helemaal vast, maar er wordt naar gestreefd om alle dubbels mi nimaal drie of vier wedstrijden te la ten spelen De eerste wedstrijden vinden donderdagavond plaats. Daarna wordt vrijdagavond en zater dag de hele dag gespeeld Zondag is de dag van de kwartfinales en halve finales, waarna rond 16.00 uur de grote eindgevechten beginnen. Ook worden die middag de finales van de jeugdkampioenschappen af gewikkeld Henk Groote, oud-brandweer- commandant van Texel, is het middelpunt van een hooglopend conflict met het brandweerkorps in Vaassen (Gelderland), waarbij alle 21 vrijwilligers in staking zijn gegaan. Aanleiding vormt een bruiloft afgelopen zaterdag van één van de leden van de Vaassense brandweer. Het voltal lige korps wilde daar naar toe, maar gemeentelijk brandweer commandant Groote eiste dat er minstens zes mensen in Vaassen standby zouden blijven, voor het geval er brand uit zou breken. Zijn streven naar perfectie en strikte taakopvatting maakte Groote er ook op Texel niet populairder op 'Onge vallen en schade moeten nu een maal worden voorkomen In ben de uitdrager van de boodschap, ik volg gewoon de voorschriften', zei hij in zijn afscheidsinterview in de Texelse Courant van 10 juni 1994. Zijn fanatisme blijkt ook in Vaassen op verzet te stuiten. De eis om tij dens de bruiloft zes man paraat te houden, lijkt slechts de druppel in het conflict tussen Groote en het brandweerkorps. 'Ziek zijn wi| van het gekonkel, gedreig en gezever van de heer Groote. Zo ziek, dat wij met meer onder hem of met hem kunnen functioneren', schreven de vrijwillige brandweerlieden in Vaas sen in een brief aan het Eper college van ben w De rel houdt de gemoe deren behoorlijk bezig en werd breeduit gemeten in het Gelders Dagblad. Al een jaar geleden rapporteerde een bemiddelaar burgemeester L. Eland dat Groote 'weinig vertrouwen en gezag genoot bij het korps Vaas- Het belooft een spannend evene ment te worden. Nog niet zeker is of Janny Zutphen en Ewoud Bakker de vorig jaar door hen verdedigde titel verdedigen. De kanshebbers zijn groot in aantal Alie Boeijen/Marcel Wernand, Connie Joling/Emile Keyser, Joke Ie Roux/Lennart Witte, Hannie Hoogenraad/Jaap Krijnen en Jane Klein Breteler/Hans Witte ma ken allemaal een goede kans, maar net zo goed kan een ander dubbel met de ovenwinning gaan strijken, voorspellen insiders Oud-brandweercommandant Henk Groote. (Foto arctuol Texelc Courant) sen', aldus het Gelders Dagblad. Inzet van het conflict zouden vooral de vakantieuitstapjes van het korps in het weekend zijn. Groote eiste vorig jaar het ontslag van zes brand weerlieden en dat de Vaassense postcommandant op non-actief zou worden gesteld. Volgens Groote gebeurde dit op verzoek van de bur gemeester, maar het gemeentebe stuur heeft inmiddels laten weten dat dit niet het geval is geweest. Nadat een lijmpoging mislukte en het college van b en w vooralsnog niet in wilde gaan op de eis van het korps tot ontslag van Groote barstte Texels Belang ondersteunt het ver zoek van de Stichting Wonen Texel om een gemeentelijke bijdrage voor de bouw van honderd betaalbare huurwoningen. Het geld moet komen uit een speciaal investeringsfonds, afkomstig van de reserve van grond zaken. TB verwijst naar de gemeente Almere, die voor deelname aan woningbouwprojecten een model ontwikkelde waarbij de gemeente samenwerkt met drie woning corporaties. In een Texelse variant ziet TB in zo'n samenwerkingsver band ook een rol voor het bedrijfsle ven weggelegd, omdat op het eiland vooral de huisvesting van het (seizoen)personeel een struikelblok is. TB denkt ook aan woning splitsing, zonder dat dit ten koste gaat van contingenten Aldus valt te lezen in de Algemene Beschouwin gen van de politieke partij. vorige week de bom. De eis. die door de gemeente wordt gesteund, om tijdens de bruiloft minstens zes man paraat te houden of uit eigen zak vervanging te betalen, schoot het korps in het verkeerde keelsgat. Nadat hun ontslag niet werd geac cepteerd, ging het gehele korps in staking Het college, dat wordt ge steund door een raadsmeerderheid, staat vooralsnog achter comman dant Groote. De brandweerlieden willen nu dat de rechter vaststelt dat sprake is van onwerkbare verhoudingen. Ook wil len ze een uitspraak over de ver meende onbetrouwbaarheid van de beroepscommandant. Verder gaan ze de gewraakte vervangings regeling aanvechten Het staat vast dat andere korpsen het proces met belangstelling zullen volgen. De bluswerkzaamheden in Vaassen worden voor de duur van de staking waargenomen door de korpsen uit Epe en Oene. Het slechte weer zorgde er zondag voor dat zowel het 'Tuusrondje voor catamarans als de surfwed- strijd Den Helder-De Cocksdorp- Den Helder geen doorgang kon vinden. Gezien de harde zuidwesten wind (kracht 7) en het door regenbuien slechte zicht achtte de organisatie van het Tuusrondje het niet verant woord de zeilers het water op te stu ren, Besloten werd daarom het eve nement te verplaatsen naar zondag 4 juli Voor de surfers was de harde wind niet het grootste probleem 'Met windkracht 7 kan het nog doorgaan, maar door de regen kon je Texel niet eens zien liggen vanuit Den Helder', vertelt organisator Wieb van den Berg. De start werd enkele malen uitgesteld en uiteindelijk werd zelfs een boot met een blauw licht voor uit gestuurd, met het idee dat toch kon worden gestart als de deelne mers de boot maar in het oog hiel den. 'Maar het scheepje was amper de haven uit of je kon het al niet meer zien', aldus Van den Berg Aangezien het tij inmiddels ook be gon te keren, werd daarop definitief van de wedstrijd afgezien Van den Berg bleef er laconiek on der 'We hebben een hoop werk ver zet, dat is jammer Maar je weet dat dit kan gebeuren. Als je hier niet te gen kunt, moet je dammen gaan or ganiseren.' Lastig is wel dat de race tevens gold als selectiewedstrijd voor de Texel Race. later dit jaar. 'Vooral omdat ook al andere wedstnj- den zijn uitgevallen De overkanters zullen nu waarschijnlijk worden uit genodigd op grond van hun presta ties in de wedstrijden die wel door gang vonden. Wat de Texelaars betreft, krijgen waarschijnlijk de beste vijf uit het clubklassement een uitnodiging. Ondanks de warmte werd vrijdag middag door veel ruiters zeer goed gereden tijdens de eerste avond wedstrijd van het seizoen op het veld naast manege Akenburg. Er waren veel ruiters die een hoge score van meer dan 160 punten kre gen en die volgens de jury wel in een hogere klasse zouden mogen star ten (van de B-tot de M-dressuur krij gen ruiters een winstpunt bij een score van 156 punten en twee winst punten bij een score van 169 punten). De hoogste score was voor Dorothé Koorn: met Koro behaalde zij in de L-dressuur 178 punten, wat twee winstpunten opleverde. Uitslagen: Ring 1: L-pony's d/e: 1 Lonneke Kikkert met Halva, 157 punten; 2. Anja Ellen, Padan, 154 L-paarden 1. Corrien Duin. Kironne. 161. 2 Dorothe Koom, Koro, 160 B-pony's AB/C- 1. Ellen Blom. Pnnses. 167, 2 Maartje Meyer, NHD Candy, 163. Ring 2: B-paarden 1 Elles Witte. Jelmer jr. 161 B- pony's AB/C 1 Maartje Meyer, NHD Candy. 146; 2 Robbert Bergeijk, Olaf. 145 L-ponys D/E: 1 Dennis Kuiper, Rower. 158 pnt. 2. Lilian Malschaert, Cassida. 153 B-pony's D/E; 1 Charlotte Boon. Nadie, 158 pnt, 2 Silve Schoor!Rocky, 157 L-pony's AB/C 1 Souwtje Witte, Bimob. 150 Ring 3: L-paar den. 1 Dorothé Koom. Koro. 178. 2 Corrien Duin, Kironne. 166. M2-paarden 1 Thirza Weel. Jamos. 142. M1-pony's D/E: 1. Marjolijn Smidt, Jamorkus, 162 Mi-paarden. 1. Vera Blom, La Lu. 148 Z1-paarden. 1 Annemarie v.d Linde, Lyoneta Texel. 187 Z1 paarden 1. Eva v.d. Linde. J.J VDL, 185 Ring 4: B- pony's D/E 1 Silve Schoorl. Rocky. 156+2. Charlotte Boon, Nadie, 156 B-paarden 1 Elles Witte. Jelmer jr, 162 M1-pony's D/E 1 Marjolijn Smidt, Jamorkus. 147 M1 -paarden 1 Wendy Lampers, Kyle (Vuurtorenruiters), 146 M2-paarden. 1 Thirza Weel, Jamos. 156. L-pony's AB/C 1. Ellen Blom. Quinda, 153. Hotel 'De Wael' van de familie Henk Plaatsman wordt per 1 januari a.s. verkocht aan Piet (53) en Alie (47) Laan uit Sappemeer. Henk Plaats man wordt met ingang van april vol gend jaar beheerder van het nieuwe bungalowparkje 'Waddenstaete' dat binnenkort verrijst op de plaats van De Waddenparel aan de Bosrand- weg. De tot het complex behorende beheerderswoning is door hem ge kocht De familie Plaatsman heeft in De Waal dertig jaar lang gasten ontvan gen, aanvankelijk op basis van lo gies en ontbijt. Twintig jaar geleden werd het hotel gesticht, dat in 1997 nog werd gerenoveerd en uitgebreid en thans 18 kamers (36 bedden) telt. Henk Plaatsman (55) en zijn vrouw vinden het nu welletjes, mede om gezondheidsredenen. Voor Laan is de verandering nog groter dan voor Plaatsman, want hij heeft nooit iets met logiesverstrekking te maken gehad Hij is groothandelaar in eie ren houdt kippen en fabriceert daar voor zelf voer met een zodanige samenstelling dat het leidt tot linolzuurrijke eieren De basis voor deze bedrijvigheid is smal geworden omdat de gemeente Sappemeer twee hectare van zijn grorfd heeft gekocht voor de aanleg van verkeersvoorzienmgen. Het is de bedoeling dat hij de eierenhandel voorlopig nog voortzet terwijl zijn vrouw op Texel hotel De Wael runt De familie Laan kent Texel van tal rijke vakantiebezoeken. 'We komen hier al dertig jaar. Toen we hier de eerste keer waren zeiden we: wat zou het leuk zijn om hier ooit nog eens iets te beginnen. Nu is het dus zover'. De koop van het Waalder hotel was snel rond: binnen drie da gen nadat Plaatsman zijn bedrijf via makelaardij Jan Duin te koop had aangeboden, waren de partijen het eens De handtekeningen moeten overigens nog worden gezet. Waddenstaete Als beheerder van 'Waddenstaete' komt Henk Plaatsman in dienst van de vereniging van eigenaren van dit complex. In opdracht van MO Projekt begint maandag de sloop van de oude Waddenparel met zijn 12 recreatieappartementen. Er ko men 12 luxe vakantievilla's voor in de plaats alsmede de genoemde beheerderswoning. De villa's zijn te koop vanaf f 447 000,- excl btw

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 5