de Kroniek Belgisch uitstapje drama voor dansers Problemen in de bouw, De Vlijt opgeheven Kraamverzorister Stal Uw niwiel teso Let op! PaavR. uh r Vantasjes maken kennis met Verschrikkelijke Sneeuwman TEXELSE COURANT Scheerzeepbon Aat v.d Slikke Voor Uw bananenbon W. Maas Martien Bakker Japie Lekker Eten staat gedurende de Kennis voor Hotel „Texel" Beleefd aanbevelend. Beste nieuwe aardappelen M. S. en Zoon Zomerconcert met hoog Texelgehalte Barbecue Scouting Concert DEK Feng Shui oud Papier Agenda t Weekendienst Texelse artsen Cursisten keramiek tonen resultaten Medische Post Looptrainingen Kijk ook in dej Vakantiekranf Kleinkunst in Zee i VRIJDAG 2 JULI 1999 Pinguïns op IJsland7 Wonen die met op de Zuidpool7 Jawel maar ze heb ben oók een reis gewonnen, net als de Vantasjes Onder toeziend oog van enkele tien tallen zeer jeugdige toeschouwers (de oudere kinderen zaten nog op school) hebben Klojo, tante Ko. mevrouw Tulband en burgemeester Bas gisteren hun eerste reis naar IJsland gemaakt Ze deden dat in Klif 12. waar de première van het nieuwe programma van de eigen kindertheatergroep plaatsvond. De hoofdpersonen zijn al jaren de zelfde. Ze hebben ditmaal verster king gekregen van neefje DJ (Sjoerd Groeskamp). die ook mee mag op reis. Hun avontuur zit. zoals inmid dels gebruikelijk bide Vantas/es. weer vol bijzondere gebeurtenissen en ontmoetingen. Zo wordt de reis ondernomen met de duikboot die op het buitenterrein van het Marine Museum in Den Helder ligt. Hoe ze daar komen is te zien op een film pje, dat is gemaakt door Thi/s Albers en Senne Berger en dat versneld wordt afgedraaid terwijl het doek dicht is. Wanneer dat weer open gaat hebben de Vantasjes het strand van IJsland bereikt, waar ze kennismaken met drie ijsmeisjes (Judith de Leeuw. Martme de Boer en Marline Barhorst). afgevaardigd door de ijstheefabriek waarbij tante Mevrouw Tulband flinks) en Tante ko hebben een ontmoeting met de Verschrikkelijke Sneeuwman die met zo eng blijkt als hij eruit ^jgf (Polo March Hennen) Ko een prijsvraag heelt gewonnen Op IJsland reizen ze per sneeuw- mobiel. gaan ze skiën, maken ze een lawine mee en ontmoeten ze drie pinguïns. Hoogtepunt van de vakantie is hun kennismaking met de Verschrikke lijke Sneeuwman, op ongeëvenaarde wijze gespeeld door Rob Jongejan. Het monster bliikt met zo eng als hij eruit ziet. Sterker, hij voelt zich een zaam en is erg zielig. De Vantas/es besluiten een geldinzameling te hou den. zodat hij een restaurant kan beginnen. Hoe dat eruit ziet. is weer te zien in Doe-Maar-Mee-Restaurant Klojo Ko. de 'kindervariant' van het diner-cabaret van Klif 12 De Vantasjes gaan in uh en augus tus iedere donderdagmiddag naar IJslandde ti/d van vertrek is 16.30 uur Het Doe-Maar-Mee-Restaurant is in dezelfde periode geopend op maandag, vanaf 17 30 uur. deld. De op een longontsteking lij kende klacht werd met medicijnen bestreden. De vrouw zou later met de groep weer terugreizen Van het beloofde recreatieve pro gramma dat D O D. buiten het fes tival om met de Belgische vrienden zou afwerken, kwam weinig terecht 'Ze hadden simpelweg geen tijd voor ons Ik denk dat ze zich een beetje aan het groots opgezette festival hebben vertild', zegt Dros Tijdsdruk was mogelijk ook de oorzaak van de onzorgvuldig uitgevoerde reserve ring van slaapplaatsen voor de Texelse gasten Voor een deel was slechts één in plaats van twee nach ten een kamer geboekt, waardoor een groepje tot de gang van de her berg was veroordeeld De volgende ochtend bleek een raam van de bus met de hand te zijn ingeslagen, getuige het bloed dat aan de scherven kleefde In eerste in stantie leek mets van waarde te zijn ontvreemd de video- en audio-instal- latie was nog in takt en kostbaarhe- Het uitstapje van de Dansgroep Oude Dansen (D.O.D.) naar België is vorig weekend voor de circa veertig deelnemers op een teleur stelling uitgelopen. Het optreden in Ster re beek bij Brussel oogstte veel bewondering, maar ziekte, diefstal en een slechte organisa tie bezorgden de Texelaars een behoorlijke kater. Alles ging mis wat er mis kon gaan', vertelt Simon Dros namens de dans groep. Het leek vooraf allemaal zo moor uit de vriendschap die vorig jaar op een festival in Vaassen ontstond tussen de Texelse dansers en die van de Belgische groep Kap'a Rolle, werd al snel het idee voor een uitwisseling geboren Beide verenigingen vierden hun 30-jarig bestaan, een extra re den om samen een keer in België en een keer op Texel te dansen en feest te vieren. Het eerste bezoek werd allesbe halve een feest. Het Texelse optre den op het multiculturele festival in de tent bij het kasteel van Sterrebeek begon nog wel goed Tij dens het dansen reageerde het pu bliek enthousiast en klapten en juichten Afrikaanse collega-dansers de Texelaars uitbundig toe. De eer ste domper kwam toen een Texelse het benauwd kreeg en het podium moest verlaten. Met een taxi werd langdurig maar tevergeefs gezocht naar een dienstdoende arts en een apotheek. Uiteindelijk werd de vrouw in de jeugdherberg waar de groep overnachtte, door een dokter behan- De raadsvergadering van juli 1947 begon met de benoeming van de heer De Waard tot tijdelijk wethouder, als vervanger van dr Van Dommelen, die 'wegens een hem overkomen auto-ongeval met aanwezig kon zijn' 'Door de vele werkzaamheden en de belangrijke beslissingen die B en W hebben te nemen, is het gewenst, in de plaats van Dr van Dommelen een tijdelijk wethouder te benoemen Een van de beslissingen waarover de gemeenteraad zich in die vergadering boog. was het verbod op de robbenjacht. 'Men wil nu een bepaling in het leven roepen, volgens welke het verboden wordt, zonder vergunning van B en W gelegenheid te geven tot het uitoefenen van de jacht op robben Verder stelde de heer Bruin vragen over de woningbouw in Oude- schild 'Komt er nog wat van?' Ook de bouw van de ijsfabriek de bouw van particuliere woningen en het opknappen van het fietspad langs de Laanweg werden opgehouden door het gebrek aan deviezen Daarbij merkte voorzitter burge meester Rehorst op dat 'de grootste moeilijkheid is aan ge schikt personeel te komen 'Het vorige jaar Augustus zijn er 20 woningen aanbesteed waarvan er nog met éen klaar is Van de 17 aanvragen door particulieren is er nog maar 1 in aanbouw. Tot Vreugde van de Middenstand, Betaalt een ieder nu Contant I MIDDENSTAND. Verder werd het kamp 'De Vlijt' in Eierland per 1 juli 1947 opgeheven, volgens de Texelsche Courant 'een bericht, waar menig Texelaar van zal ophoren, daar het er voor enige tijd terug op leek, dat dit de eerste jaren nog wel met zou gebeuren Maar 'Het aantal politieke delinquenten is de laatste tijd door vrijlating aanzienlijk verminderd. Op een aantal bewa kers van 100 waren er, nu het kamp wordt opgeheven, niet meer dan 150 gedetineerden.De gevange nen werden overgebracht naar Fort Erfprins in Den Helder, waar eventueel ook personeelsleden van Vlijt terecht konden. 'Aan gaande de arbeid van de politieke delinquenten op Texel vernamen wij nog, dat het in de bedoeling ligt hiermede door te gaan Een wat vrolijker bericht verschijnt onder de kop 'Geen zin om te varen Een paard, dat Maandag morgen met de veeboot mee moest en met vereende krachten niet over de plank getrokken kon worden, geraakte tenslotte in de haven Met behulp van een bootje is het beest naar de werf van de firma De Wijn vervoerd, waar het weer aan de wal gebracht kon worden. En alle tegenstand had nog niet gebaat want het paard ging toch op de boot R. K. gediplomeerd kan verplegingen aannemen Nieuwstraat 2, Den Burg Gaat met uw naar Parkstraat. Die heeft vol op scheerzeep. RESERVE TABAK 2 IS GELDIG. G-16 ALGEMEEN houden wij ons beleefd aanbevolen bij die man, die U in tijd van nood ook helpen kan. worden net als wortelen GRATIS geschrapt Neemt proef! Telef. 80 Na een bemoedigende start (het eerste concert trok deze week tachtig bezoekers) wordt dinsdag in de NH kerk van De Cocksdorp het tweede in de serie zomer avondconcerten gehouden. Uit voerenden zijn Loes Bakker op dwarsfluit en Reinout Weiffenbach op gitaar, die beiden muziekles geven op Texel. Loes Bakker studeerde dwarsfluit aan het Alkmaars conservatorium waar ze in 1986 haar graad voor docerend musicus behaalde. Ze treedt regelmatig als solist op met verschillende andere instrumen talisten Ze is als docent dwarsfluit en als ensembleleider verbonden aan de Texelse Muziek- en Dans school. Reinout Weiffenbach studeerde klassiek gitaar aan het Sweelinck conservatorium in Amsterdam Hij behaalde er in 1981 zijn bevoegdheid als docerend musicus Hij volgde tevens een studie basgitaar. Als docent is Weiffenbach verbonden aan de muziekschool van Den Hel der Via de Texelse muziekschool verzorgt hij gitaarles aan verschil lende basisscholen op het eiland. Met Loes Bakker vormt hij regelma tig een duo Op het programma staan dinsdag werken van onder anderen Albinoni, Telemann, Tarrega. Piazolla en Bartok Ook wordt Ierse volks muziek ten gehore gebracht. Het concert begint om 20.15 uur. De toe gang is gratis. Na afloop wordt gecollecteerd om de kosten te be strijden. De organisatie is in handen van de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken. Scouting Texel houdt zaterdag de jaarlijkse barbecue Tijdens dit week end hebben kabouters en welpen hun afscheldsbivak. De leden worden om 16.45 uur verwacht bij de Fontein- snol en worden ingedeeld in groe- pen. den waren voor zover bekend niet achtergelaten Groot was echter de teleurstelling toen duidelijk werd dat de viool van Gerard Smeenk was gestolen Hij dacht dat het instru ment in de bus veiliger zou zijn dan op zijn kamer, die hij deelde met enkele 'vreemde types' die hij niet helemaal vertrouwde Smeenk heeft het instrument zo'n veertig jaar be speeld en van de drie violen die hij bezit was deze hem het meest dier baar. Ondanks alle teleurstellingen waren de Texelaars er tot dan toe aardig in geslaagd om de moed erin te hou den en plezier te maken, maar de diefstal was net iets te veel van het goede De groep leefde mee met de aangeslagen violist en had geen zin om nog langer te blijven. Vroegtijdig en in mineurstemming werd de thuis reis aanvaard Fanfarekorps DEK uit Den Hoorn geeft donderdavaond 8 juli om 20.00 uur een zomeravondconcert op het pleintje bij Goènga Onder leiding van Tammo Lenting worden onder andere werken uit het Taptoe-pro gramma ten gehore gebracht. Het voltallige korps, met drumband majorettes en fanfare is van de par tij In de Vrije School wordt zondag 11 juli een seminar Feng Shui gehou den. Feng Shui lokaliseert en dia- gnostiseert de sterke punten en te kortkomingen van een huis en brengt dit volgens de aanhangers vervol gens in overeenstemming met de omgeving, zorgt ervoor dat de ener gie op natuurlijke wijze door het pand stroomt en stemt het huis af op de bewoners. Het seminar duurt van 10.00 tot 17 00 uur en wordt verzorgd door Roelof P. Hill, ook bekend als Xi Lu, en volgens collega's de meest deskundige consulent op zijn vakgebied. Deelname kost 125,- Meer informatie is te verkrijgen via tel 319 678 of 023-53 33 375. Vrijdag 2 juli In Cinema Texel draaien 'Holyman' (aanvang 13 30 uur), 'De Koning en ik' (13.30 en 16.00 uur), 'Notting Hill' (16 00. 19 00 en 21.30 uur) en 'The Matrix' (19.00 en 22.00 uur). In de Burgemeester de Koninghal begint om 20.00 uur de jaarlijkse diploma-uitreiking aan de ge slaagden van OSG de Hogeberg. Zaterdag 3 juli Van 10 30 tot 13.30 uur wordt in peuterspeelzaal Spelen Maer in d'Ouwe Ulo een fancy fair gehou den Het thema is: circus Leden van Scouting Texel verza melen zich om 16.45 uur bij de Fonteinsnol voor de jaarlijkse bar becue. In Cinema Texel draaien 'Holyman (aanvang 13.30 uur), 'De Koning en ik' (13.30 en 16 00 uur), 'Notting Hill' (16.00,19.00 en 21.30 uur) en 'The Matrix' (19.00 en 22.00 uur). Het Mennokoor geeft om 20.15 uur een concert in de Doopsge zinde kerk aan de Kogerstraat De toegang is gratis. Zondag 4 juli De Cocksdorper Kustzeil- vereniging houdt vandaag het eerder uitgestelde Tuusrondje, een toertocht voor catamarans. De briefing begint om 10.00 uur in het clubgebouw op paal 33. Ook voor met-leden Om 11.00 uur klinkt bij Dijkmans huizen het startschot voor een clubwedstrijd van Windsurfclub Texel. Ook voor niet-leden. In schrijven vanaf 10 00 uur in de kantine Bij manege Akenburg begint om 13 00 uur een concours hippique met diverse rubrieken met tuigpaarden, een dressuur- show met Friesche paarden en een concours d'elegance Vanaf 14 00 uur houdt de oldtimer-sleutelclub 'Smerum' een open dag bij hoeve Don Bosco aan de Zeshonderd num mer 9. In de Worsteltent aan de Smitsweg treedt vanaf 15 00 uur Christophe Chaplet op Hij brengt met gitaar Franse chansons ten gehore Bij goed weer is het op treden buiten. In atelier Oriëns in Oost (de oude school) exposeren van 14 00 tot 17 00 uur 7 Texelaars de resulta ten van de keramiekcursus die zij bij Ellen de Vries volgden. De expo duurt tot en met 11 juli. In Cinema Texel draaien 'Holyman' (aanvang 13.30 uur), 'De Koning en ik' (13 30 en 16.00 uur), Notting Hill' (16 00, 19 00 en 21.30 uur) en 'The Matrix' (19.00 en 22.00 uur). In het televisieprogramma De heilige koe' van Veronica zijn beelden te zien van Texelse surfers, aanvang 18 00 uur. Maandag 5 juli In Cinema Texel draaien Holyman' (aanvang 13.30 uur), 'De Koning en ik' (13.30 en 16.00 uur), 'Notting Hill' (16 00,19 00 en 21.30 uur) en 'The Matrix' (19 00 en 22.00 uur) Tussen 18.00 en 19 00 uur kan worden gestart voor de eerste etappe van de Texelse fietsdrie daagse Startpunt is hotel De Lindeboom. Deelnemers kunnen kiezen uit 10, 25 en 40 kilometer. Deelname kost ƒ6,- (ƒ3,- voor kin deren t/m 16 jaar). Bij de NH kerk van De Waal be gint om 19.30 uur een openlucht concert van het Koninklijk Texels Fanfarecorps. Toehoren is gratis. In de NH-kerk van De Koog begint om 20 00 uur een dia-avond over Texel. In een herhaling van het televisie programma 'De heilige koe' van Veronica zijn beelden te zien van Texelse surfers, aanvang 24.00 uur. Dinsdag 6 juli In Cinema Texel draaier 'Holyman' (aanvang 13 30 uuij 'De Koning en ik' (13.30 en 16Q uur), 'Notting Hill' (16 00, 19 00e- 21.30 uur) en 'The Matrix' (l9Qf en 22 00 uur) In De Koog wordt van 14.00 tc< 21 00 uur de eerste braderie va- het seizoen gehouden Met vijfen dertig kramen, een streetbande allerlei (gratis) activiteiten voo kinderen. Tussen 18 00 en 19 00 uur ka worden gestart voor de tweed: etappe van de Texelse fietsdrii daagse Startpunt is holel Dj Lindeboom Deelnemers kunne kiezen uit 10, 25 en 40 kilomete Deelname kost 6,- (ƒ3,- voor kin deren t/m 16 jaar). In de NH kerk van De Cocksdoij begint om 20.15 uur ee in zomeravondconcert met Loe er Bakker (dwarsfluit) en Remoi Weiffenbach (gitaar), j| 10 va as jre an k\ Veerdienst Teso onderhoudt za| terdag van 8 35 tot 15.05 u-j; halfuurdiensten Reizigers vanai Den Helder moeten tussen 110j en 14.00 uur rekening houden met een half uur wachttijd. Hoogwater te Oudeschit Vr. 2 11 35 en 23.35 u Za. 3 12.16 en - u| Zo 4 0.05 en 12.35 tl Ma. 5 0.25 en 13.14 J Di 6 1.07 en 13.55 u Wo. 7 1 50 en 14 45 u Do. 8 2 40 en 16.10 y Vr. 9 4.10 en 17.30 y Aan hel strand is hef ongeveer een J eerder hoogwater De zon 10 juli op om 05.29 uur en gaal oral om 21 58 uur 6 juli laatste kwartier; 8fj| doodtij Uitsluitend in spoedgevallen, van zaterdag 8 00 tot maandag 8.00 uur: Dokter W. Vos, Haffelderweg 2. Den Burg, tel 31 20 23 In atelier Oriens in Oost zijn vanaf zondag de resultaten te zien van de zeven Texelaars die een cursus keramische vormgeving hebben ge volgd bij Ellen de Vries Met verschil lende technieken zijn thema's uitge werkt als 'metamorfose' en 'Texelgevoel De Vries is erg te spreken over haar leerlingen 'Ik sta werkelijk te kijken hoe creatief ze zijn De expositie in de voormalige school is tot en met volgende week zondag dagelijks van 14 00 tot 17 00 uur te zien. In tegenstelling tot eerder gemeld is de Medische Post in De Koog met gedurende de hele zomer 's nachts onbemand, maar alleen in de eerste week (vanaf 5 juli) en in de laatste week (vanaf 30 augustus) van de openstelling. In de tussenliggende weken kunnen toeristen met spoed eisende klachten er dus wel terecht. Overigens kunnen gasten die in de noordkop van het eiland verblijven ook terecht in de praktijk van de huisartsen Van den Bent en Haas- dijk, Kikkertstraat 12, De Cocksdorp. Een telefonische afspraak is vereist: tel. 316 234. Alle looptrainingen van Atletiek vereniging Texel (van dinsdag middag en woensdag- en vrijdag avond) worden met ingang van 5 juli Er is veel te doen op Texel, niet alleen in deze agenda, na ook naar het overzicht in Vakantiekrant, die gedurern de maanden juli en augustus* kelijks verschijnt. Veel van daarin vermelde evenement en activiteiten zijn ook Texelaars interessant. Degra Vakantiekrant wordt verspn als bijlage van de Texelse Cc rant. En is daarnaast voor ied een los verkrijgbaar op zo'nt plaatsen op het eiland vakantiekrant verschijnt alle) op Texel. lï verplaatst naar de maandag start is om 19.00 uur bij het Tur in de Dennen. De training van vnj 2 juli komt te vervallen De leerlingen van groep 6 van basisschool De Fontein deden deze week de onlangs gehouden manifestatie 'Kunst in Zee nog eens dunnetjes over Kunstzin nige en sociale vorming was het hoofddoel van het theaterproject dat zijn hoogtepunt bereikte in een voorstelling die in een grote tent bij zwembad Molenkoog voor familieleden werd opge voerd. Na een stoomcursus acteren, muziek, decorbouw en fotogra fie gingen de leerlingen in groep jes aan de slag en bereidden zij een toneelstuk voor waarvan zij zelf het verhaal bedachten dat was verbonden met de zee. Het geleerde werd in eendrachtige samenwerking in praktijk ge brachtDe decors werden met eenvoudige middelen neergezet Blikken bussen brachten ritmes voort en een zelf vervaardigde dia werd op de wand geprojec teerd. De improvisatie/essen dn de kinderen bij Klif 12 hadden gekregen kwamen goed van pas. want tijdens een toneelstuk ge beuren er altijd onverwachte din gen. Bij de uitvoering bleek dat eraan fantasie, creativiteit en acteer talent geen gebrek is, zodat en kele leerlingen over een aantal jaren misschien wel op het echte Kunst in Zee terug zullen keren Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg Men wordt verzocht dit vóór 10 00 uur aan de straat te zetten, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). De papierwagen komt in de volgende straten: 7. Gasthuisstraat (vanaf Beatrixlaan richting centrum), Weststraat, Hollewal, Lijnbaan, Pater Witte- plein, Gravenstraat, Warmoes straat en Molenstraat. Zaterdag halen ouders en leerlingen van o.b.s. Durperhonk in De Cocksdorp en omgeving oud papier op. Men wordt verzocht het uiterlijk om 8.30 uur aan de weg te zetten, 's Middags van 13.00 tot 15 00 uur haalt de Strijbosschool oud papier op in de rest van de Eierlandse polder Rachelle Snijders speelt een dame die treurt om haar kind dat in de golven is verdwenen verhaal Inmiddels flink is gevorderd. Renzo van den Berg geeft aan

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 2