m ieuwbouw Texel'94 aardig op schema Sport Triathlon voortgezet in recreatieve vorm n 'rekpaard Julia sterker dan 25 kinderen Kleedkamers vóór seizoen klaar l TEXELSE p couRANT Uitdaging voor getrainde liefhebbers -'A* ïjÈK Hondendag met ihow en wedstrijden Texelse zwemmers achtste bij NK Jeugdkampioenen Deuce Golfkampioenen Overstelpende animo jeugdkaart Hans Hopman in De Worsteltent Dart Organisatie VA ijzersterie merrie Julia van Piet Bakker meet haar krachten met 25 kinderen 1u_^. 1 i kinderen zijn met opgewassen tegen de achtjarige merrie Julia. <n kruising tussen een Bels en een tuigpaardvan Piet Bakker n de Atlas. Het touwtrektafereel was te zien op het Concours er» ppique dat zondag op het terrein van manege Akenbuurt werd rha houdenHet was één van de vele programma-onderdelen die enveremgmg 'Tussen Waden Duin'voor het publiek in petto had. imnaar van de zilveren zweep werd Piet Daalder met zijn paard hiMigustinus. id Adat de twee voorgaande edities irden geteisterd door regen, waren gro weergoden het paardenfestijn iel ndag gunstig gezind. Het aantal langstellenden dat op het evene- i h ent aan de Akenbuurt af kwam. imde de organisatie tot tevreden- De toeschouwers konden ge iten van een show van Friese aan- ipt anmngen De statige Friese arden verschenen later op de dag vtl) inieuw. maar dan onder zadel, tij- ns de dressuur op muziek competitie om de zilveren zweep rgde als vanouds voor de nodige minding Bij deze traditionele rond- ng, ooit ontstaan als onderdeel orde landbouw-tuigpaarden, wor- m de aanspanningen beoordeeld de gang. houding, front en been- weging Jurylid Hans Vlaar uit ibekarspel kende de meeste pun- no ten toe aan Piet Daalder, met het paard Augustinus Bijzonder spannend was het onder deel Speel uw Spel, waarbij de aan spanningen in zo kort mogelijke tijd een parcours moesten afleggen. De te nemen hindernissen zorgden voor de nodige spanning. Die werd ver hoogd doordat ook van de bijrijders, die balletjes moesten plaatsen en een vlag hijsen, de nodige behendigheid werd vereist, Omdat steeds twee combinaties tegelijk aan de start verschenen, laaide de strijd hoog op. Winnaar werd uitein delijk de combinatie van Piet Beers. Bezienswaardig was het défilé van verschillende ponyrassen Datzelfde gold voor de dressuur-demonstratie van een drietal van de Wadden- ruiters Dat ook vrouwen op de bok hun mannetje staan was te zien tij- een terrein aan de Hoofdweg 30 Eierland wordt zondag 18 juli inal 15 00 uur een hondendag ge iden Onderdelen zijn een wed- jdbehendigheid. een kmd-hond- 10* en een gehoorzaamheids- tistrti. Deze laatste wordt gehqu- m in twee klassen: met de hond enmet de hond aan de lijn. Deel- imers aan de behendigheids- ■fslrijd strijden om de Eiland Bo il, die vorig jaar werd gewonnen Frida Witte en haar Jack issel-teefje Jody. Bij de kind-hond- o» worden de kinderen en hun ndbeloond met iets lekkers. Voor origineelste combinatie is er een is- ichrijven kan tot 16 juli bij Stella ikker, tel. 311 411 Deelnemers even met bij een club te trainen mee te mogen doen De op- ngst gaat naar de Nederlandse indengeleidehond Vereniging Koetsiers Cor de Lugt en Frans Bakker proberen elkaar op snelheid al te troeven. ijTexel'94 wordt vandaag pannenbier gedronken. Aanne- erMeyert Boon bereikte vandaag het hoogste punt bij de' frbouw van het nieuwe complex. Vroeg genoeg om de eedkamers gebruiksklaar te hebben voor het nieuwe sei nen, dat eind augustus begint. De kantine, de bestuurs ter en de rest van het gebouw moeten rond 1 november ereed zijn. Om spelers en toeschouwers tot die tijd hun offie en hun biertje te kunnen schenken, wordt in een al estaand gedeelte waarschijnlijk een noodkantine inge- cht. aar hebben we bewust voor geko- n', vertelt Hank Witte, voorzitter inde bouwcommissie. 'Doordat het ■gelen van de vergunningen wat nger duurde dan verwacht, zijn we inder ver dan gehoopt We hadden lbouw nu wel geforceerd voor het euwe seizoen kunnen afronden, aar dan moet je veel betaalde achten inschakelen. We hebben !vermeerzelfwerkzaamheid. zodat a wat geld in de knip kunnen hou- in.' e verhuur gedurende de zomerva- ln,ie van de Kletskeet aan de me- iwerkers van Rekreatiewerk West- herland (die tot nu onderdak 'hen in het 'oude' Texelse Boys- ,rnplex) vormde een andere reden Pde vertraging. 'Schuifpuien en ldere ramen uit de kantine kunnen 0rten hergebruikt. Maar het slopen oet nu wachten tot half augustus, anneer de recreatiewerkers weer "'rekken jten en andere vrijwilligers hebben inmiddels van hun beste kant en z'en door de nodige voorberei dingen te treffen Zo was een groepje spelers van het eerste elftal maan dag de hele avond in touw om sloop werkzaamheden te verrichten aan de kantine die tot vijf jaar geleden in gebruik was van Texelse Boys. Kleedkamers Hoewel er dus nog veel moet gebeu ren, kan de bezoeker zich sinds begin vorige week - toen de beton nen vloeren en muren werden aan gelegd - een behoorlijk idee vormen van het eindresultaat Vanaf de oude ingang gezien staat vooral aan de rechterkant (links vanaf de weg) flink wat op stapel Er verrijzen vier nieuwe kleedkamers, waarvan twee bijzonder ruime De grootste, die bedoeld is voor het eerste elftal van Texel'94, meet maar liefst 9x5 meter. 'In de hogere klassen, waarin het eerste speelt, zie je steeds meer dat clubs naast spelers en reserves ook nog een hele technische staf meenemen Twintig man is geen uit zondering. Nu toch alles nieuw moest worden gebouwd, hebben we beslo dens de rubriek aanspanningen ge reden door dames Winnares werd Elly Luyckx met Augustinus. eigen dom van Piet Daalder De prijs voor het schoonste geheel ging naar Corinne Witte-Van Tunen Klapstuk van de middag was het Concours d Elegance, tot stand ge komen in samenwerking met de 90- jarige Garage Dros in Eierland, die naast elke rijtuig een bijpassend voertuig liet rijden Het was geen alledaags gezicht om een auto op een dressuurveld te zien rondrijden Zo reed er een Renault Twingo naast een Shetland-aanspanning, een Megane naast een middelgroot (familie)rijtuig en een cabriolet naast een sportrijtuig. Een paard met een berijder op de rug kreeg escorte van motorcoureur Otto Goënga Uitslagen Rubriek. Friese paarden 1. Anjer van de ka zerne eigenaar L Nijhuis en S Plaatsman 2 Fries Jelmer van Frits Witte 3. Wietske van B Beuvink. Open klasse zilveren zweep 1 Augustinus Piet Daalder. 2 Figaro van Carlo Witte, 3 Obique van Henk Spigt 'Speel uw Spel 1 Piet Beers. 2 Aad van Heenwaarden, 3 Cor de Lugt Enkelspan tuigpaarden gereden door da mes 1 Augustinus gereden door Elly Luicks De zes kleedkamers in het oude gedeelte, waarvan er twee geen ei gen douche hebben, blijven allemaal beslaan, zij het dat één ervan waar schijnlijk massageruimte wordt De andere 'sanitairloze' kleedkamer wordt bestemd voor de jongste jeugd Verder komt er in het nieuwe ge deelte een kleedkamer voor de scheidsrechter, plus een ruimte die zal worden gebruikt door de atletiek vereniging. Ontwerp Over het ontwerp, gemaakt door architectenbureau Louis Uriot, is goed nagedacht. Zo komen de toilet ten niet in de kleedkamers, maar op de gang. Witte: 'Je weet hoe dat gaat. Er moet een speler naar de wc en vervolgens stinkt het er nog uren als een beer.' Uit hygiënische overwegingen wor den zowel de vloeren als de wanden van de kleedkamers geheel bete geld 'Dat is makkelijk schoon te maken Even de hoge drukspuit erop en je bent klaar.' Spelers en scheidsrechter krijgen een eigen ingang, wat ook geldt voor het publiek, dat zich voor de toegang naar de kantine aan de linkerkant moet vervoegen. Een en ander ge beurt op advies van de KNVB De voetbalbond heeft zulke slechte er varingen met scheidsrechters die worden uitgescholden door spelers en met toeschouwers voor wie he lemaal niemand deugt, dat clubs die eigenaar Piel Daalder 2. Figaro gereden door C Witte-van Tunen eigenaar familie Witte 3 Mercury gereden door An|a goénga, eigenaar Willem Goenga Schoonste geheel Corinne Witte-van Tunen De organisatie meldt dat bij de verloting een aantal pnjzen mei is opgehaald- De nummers zijn groen 508, 510, 931 en 144 en rose 400. 473, 747 en 580. 395 De prijzen zijn af Ie halen op Calilormëweg 3. tel 327 516 Het scheepsreparaliebedrijf van Hans Boom Irad op als sponsor Henk Heetveld praatte het evenement aan elkaar Bij de Nederlandse kampioenschap pen zwemmen voor junioren die af gelopen weekend in Nijmegen wer den gehouden zijn Leandro van Karsen en Simone de Wit beiden achtste geworden op respectievelijk de 100 meter schoolslag en de 200 meter vlinderslag. Van Karsen wist zijn persoonlijke tijd op de 50 meter- baan te verbeteren van 1 16.48 mi nuten naar 1 15 93 De vopruitgang van De Wit was nog groter van 3.02.27 naar 2.59.17 Op de 4 x 100 meter wisselslag estafette eindigde Van Karsen met zijn ploeg als tiende gaan (ver)bouwen officieel wordt aangeraden ieder maar een eigen deur te geven. Ook de andere kant van het complex wordt fiks onder handen genomen. Belangrijkste veranderingen hier zijn een aan de kantine gebouwde bestuurskamer en een spelershome. 'Nee, de spelers gaan na afloop niet aparl zitten. Maar het is wel een mooie plek voor na de training, als een man of tien, vijftien nog wat blijft drinken Daar hoef je dan niet de hele kantine voor te verwarmen. En de spelers kunnen er ook terecht voor de wedstrijdbespreking.' In het middengedeelte, de ruimte voor de oude kleedkamers, komt opslagruimte voor de jeugd, bene vens een klein vertrek om het archief in op te slaan De achtermuur van het complex (aan de kant van de weg) wordt van hout, in de voorkant wordt voorname lijk steen gebruikt. 'De welstands commissie wilde eigenlijk dat alles van hout zou worden. Maar dat is niet verstandig, omdat de jeugd on herroepelijk tegen de muur van de kleedkamer gaat lopen voetballen Als die van hout is, gaat-ie veel te snel kapot.' Schuin dak De meest in het oog springende ver andering betreft de overkapping van het complex, dat een schuin dak krijgt. 'Kantines met een plat dak krijgen vroeg of laat allemaal met lekkage te maken, kijk maar bij de andere clubs op het eiland. Niet als je de hele boel elke tien jaar ver nieuwt, zei iemand anders uit de bouwcommissie Nou, dat is dus precies de reden dat we voor deze constructie hebben gekozen.' Omdat er met spanten wordt ge werkt, die het huidige gebouw als het ware overspannen, kan het oude dak rustig blijven zitten Tussen de nok van de spanten, die 5,50 meter hoog is, en het dak van het oude clubhuis resteert een ruimte van ongeveer De kwart-triathlon die vorig jaar wegens gebrek aan belangstelling van wedstrijdatleten niet doorging, krijgt in recreatieve vorm alsnog een vervolg. De triathlonafdeling van Wielervereniging Texel houdt op zaterdag 14 augustus een onofficiële wedstrijd over dezelfde afstanden 'Als er niets gebeurd, gaat onze ver eniging ter ziele. Er moet op Texel eens per jaar een triathlon worden gehouden Aldus motiveert Ingrid Uitgeest het initiatief van de triathlonafdeling om tot de recrea tieve triathlon 'Veel recreanten vin den het toch een bezwaar om deel te nemen aan wedstrijden van de vastewal. Dus gaan wij verder waar de Stichting Triathlon Texel is ge stopt Het wordt geen grote wedstrijd die meetelt voor het nationale triathlonklassement Puur recreatief, maar natuurlijk wel met voldoende wedstrijdelement Dankzij de minder kleinschaliger aanpak zijn er minder vrijwilligers en verloopt de organisa tie wat eenvoudiger Dat maakt het allemaal wat makkelijker uitvoer baar 'De wedstrijd gaat net als twee jaar geleden van start in het water bij Nadat in de voorgaande weekends de poule-wedstrijden waren ge speeld. werden zondag de finales van de jeugdclubkampioenschappen van tennisvereniging Deuce gehou den De 27 deelnemende jeugdleden werden in twee leeftijdgroepen Inge deeld t/m 12 jaar en 13 t/m 18 jaar Omdat in de twee verschillende leeftijdgroepen maar drie meisjes meededen, werd geen aparte meisjespoule gemaakt Ilse Pastoor stond haar mannetje en eindigde als tweede in haar poule Annette van Hattem eindigde ook als tweede in haar poule en omdat zij in een on derling duel Lisette Land versloeg kreeg zij voor het tweede opeenvol gende jaar de beker voor 'beste meisje' In de groep t/m 12 jaar werden drie poules in het enkelspel gespeeld Poulewinnaars Bernard van Hattem Bart-Jan Grisnigt en Merijn de Steur streden om de eerste prijs. De finale tussen Van Hattem en Grisnigt werd een herhaling van vorig jaar Ook deze keer was de eerstgenoemde fe sterk hij werd clubkampioen t/m 12 jaar met setstanden van 7-5 en 6-2. Bij de dubbels in deze leeftijdgroep stonden Van Hattem en Grisnigt te genover elkaar, de eerste met part ner Ilse Pastoor, de ander met Dave Pastoor In een spannende driesetter 2,50 meter hoog. 'Prachtig voor de opslag van spullen die je maar wei nig nodig hebt Ook onder de over kapping aan de achterkant ontstaat extra ruimte om spullen op te slaan Voor de ruimte onder de overkapping aan de voorkant - tussen de kantine (links) en de het dichtst bij het veld liggende kleedkamer (rechts) - be staan geen plannen. 'Min of meer per ongeluk ontstaat daar een soort overdekte tribune. De mensen kun nen er buiten maar toch droog naar het voetballen kijken Een 'echte' tribune wordt gebouwd tussen het A- en het B-veld. De dugouts krijgen aan weerszijden een plaatsje. 'Dat breekt mooi het zicht. Als je nu het terrein opkomt, is het net of er één grote vlakte ligt Om het zicht verder te breken, wordt Dijkmanshuizen Want zwemmen in zee geeft toch een kick. Er wordt een kilometer gezwommen Daarna fiet sen de deelnemers naar de Vuurto ren heen-en-weer. volgens hetzelfde parcours als tijdens de tijdrit in sep tember Het wisselpunt van fietsen Jaap Duin en Margreet de Graaff toonden zich zondag tijdens het clubkampioenschap 'Strokeplay' de besten. Jaap Duin behaalde een score die op de Texelse golf baan nog nog maar zelden is ge haald: 79 slagen over 18 holes. Het ging om slagen zonder han- dicap-verrekening. Reynier de Graaff en Jan van Wijk. kampioenen van '97 en '98 moesten hun meerdere in Duin erkennen De Graaff werd tweede (86 slagen) en Jan van Wijk derde (88) Bij de dames eindigden Margreet de Graaff en Claudia Montag allebei met 103 slagen In de Play-off vero verde Margreet de Graaff met één slag verschil het kampioenschap. De derde prijs ging naar Elly Boorsma (116 slagen) mogelijk naast de dugouts een aar den wal opgeschoven. 'Bomen zijn eigenlijk met mogelijk De wortels zouden de drainagebuizen kapot maken.' Samenwerking Ondanks de omvang van het werk hebben Hank Witte en collega's Kees Maas, Dries Veltkamp, Huug Snoek Marius Bakker, Wim Koorn en (notulist) Jan Heethuis van de bouwcommissie er alle vertrouwen in dat voor de verhuizing het door de gemeente toegekende budget van 1,1 miljoen met hoeft te worden over schreden 'De aannemers zijn erg vriendelijk voor ons. Over het alge meen worden toch lagere prijzen gerekend dan ze hadden kunnen doen En ze doen er ook alles aan om zo snel mogelijk klaar te zijn. DINSDAG 6 JULI 1999 naar lopen ligt met in Den Burg, maar op de haven van Oudeschild, bij t Oude Veerhuis. Das een minder drukke plek dan in Den Burg. waar door minder vrijwilligers nodig zijn Vanaf de haven lopen de deelnemers tien kilometer hard. eerst een stuk buitendijks, dan via de Schansweg over de Hogeberg en het Skillepaadje en datzelfde rondje daarna nog een keer De finish is op de haven 'Als je een beetje getramd bent is het best de moeite van het proberen waard Des te meer deelnemers, hoe liever het ons is, al hebben we het maximum gesteld op honderd Deel nemers vanaf de vastewal zijn wel kom Teams zijn uitgesloten, maar volgend jaar. als we wat ervaring hebben, mogen ze misschien wél meedoen Deelnemers kunnen zich opgeven bij Ingrid Uitgeest, tel. 327 220. Fax mag ook. via nr. 317 410. De belangstelling voor de Texelse jongeren vakantiekaart. waarmee de jeugd voor allerlei activiteiten korting krijgt, is overstelpend. De 275 exemplaren die het jeugdwerk van de Welzijnsstichtmg beschikbaar had. waren binnen de kortste keren uitver kocht Toen een sponsor was gevon den om ook aan de resterende vraag te voldoen, bleef de teller steken bij 354. De eigenaars kunnen er tegen korting catamaranzeilen, surfen, abseilen. golfen, paardrijden of deel nemen aan andere activiteiten Tegelzetter Van der Maden heeft bij voorbeeld al beloofd gewoon door te werken tijdens de bouwvak' Be halve Meijert Boon en Van der Ma den wordt er aan het nieuwe com plex gebouwd door metselbedrijf VooRuyt, Container Servöe Texel (sloop en afvoer). IBS - 'Zeg maar de Boogaards' - (elektriciteit), Rab (ma terialen), Veltkamp (water) en CVI en VEM (verwarming). Ook over de samenwerking met de gemeente is Witte zeer te spreken. 'Kees Maas en ik gaan eens in de veertien dagen om de tafel met wet houder Nel Eelman, Ger Praamstra en Gert Pansier om de voortgang te bekijken. In het begin wrong het wel eens, maar nu heb ik niks dan lof.' Hank Witte wijst op één van de bevestigmgsplaatsen van de spanten, die een flink eind over de buitenmuren steken (Foto Joop Rommts) Alle finalisten bij elkaar. won het duo Grisnigt/Pastoor (4-6. 7- 5. 4-6). In de groep 13 t/m 18 jaar stonden voor het derde opeenvolgende jaar Thijs Bol en Joelj van der Vis in de finale. In 1997 en 1998 ging Bol met de eer strijken dit keer was het Van der Vis die won, hij werd club kampioen t/m 18 jaar (4-6 1-6) Bij de dubbels was het koppel Thijs Bol/ Arjen Gieze te sterk voor Joeij van der Vis/Hans Duin Thijs en Arjen werden voor de vierde keer club kampioen dubbel (6-2, 6-3), Uitslagen Enkel t/m 12 jaar: 1 Bernard van Hattem. 2. Bart-Jan Grisnigt. 3. Men|n de Steur Enkel 13 t/m 18 jaar. 1 Joeij van der Vis 2. Thijs Bd Meisjes t/m 18 jaar: 1 Annette van Hattem Dubbel t/m 12 jaar: 1 Bart-Jan Grismgt/Dave Pastoor: 2 Bernard van Hattem/ Ilse Pastoor Dubbel 13 t/m 18 jaar: 1 Thijs Bol/Arjen Gieze 2 Joeij van der Vis/Hans Duin Gitarist en zanger Hans Hopman geeft zondag vanaf 15.00 uur een concert in restaurant De Worsteltent aan de Smitsweg in De Dennen. Op het programma staan sfeervolle gitaarmuziek' en 'eigentijdse popmu ziek De entree is gratis. Bij mooi weer wordt buiten gemusiceerd In café In den Grooten Slock in Den Burg begint dinsdag 20 juli om 20.00 uur de algemene ledenvergadering van de Texelse Dart Organisatie Op de agenda staan onder meer voor stellen voor een nieuwe opzet van de competitie Bestuurslid lima Belt treedt af en is met herkiesbaar. Wie haar wil opvolgen, kan zich wenden tot Jan Duinker. Noordwester 9, Den Burg

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 7