Texelronde: prijs voor drie Texelaars Ringstekers tweede op NK in Zutphen Jongeren praten elkaar bij over drugs Nachtmarathon: 43 km zwemmen in één nacht Geslaagd TEXELSE COURANT Nu 1,5 miljoen reserveren voor 100 woningen Wrakken op tv 'Zeven Pannekoeken' weer op hun plaats' Gymdocent gezocht Burgemeester voorzitter van reddingscommissie Claudia Montag wint voorronde Handicart golf Zwemochtend voor ouderen Voetbal bij Muzieknis Openbaar vervoer Jacco Eltingh is opwarmertje voor 15e Tesseltoernooi Afzwemmen Windsurfclub houdt Opstapdag VERVOLG VAN PAGINA 1 lei Drugs Inforrnatieteam dat zater- ag en zondag voorlichting gaf aan iigaande jongeren, is tevreden over el resultaat Het doel om zoveel iogeli|k contacten te leggen en asisinformatie te verstrekken, is eslaagd'. aldus begeleidster Carla chrama De aanpak dat jongeren ich door leeftijdgenoten laten voor aten, lijkt een goede te zijn. Ge leken is dat zowel oudere als jon- ere Texelaars en toeristen een erieus gesprek over alcohol- en rugsgebruik niet uit de weg gaan. cht jongeren van het Drugs-infor- latieteam, onder wie vier Texelaars, lengden zich op drie locaties tussen et publiek Zaterdagmiddag was het »am te vinden bij Texelpop in zwem- ad Molenkoog en 's avonds in de orpsstraat, waar het een drukte van elang was en de voorlichters dus het ootste bereik hadden en de meeste elangstelling e reacties waren doorgaans posi- ;f. Goed dat jullie dit doen', aldus If1 én van de ouders Het is beter dat jullie de informatie van mij krijgen, dan van een dealer', richtte een voor lichter zich tot de jeugd Er werden zo'n 500 formulieren met vragen uit gedeeld. weer ingenomen en gecor rigeerd Er blijken nogal wat misver standen over alcohol en drugs te bestaan Zo verkeren velen in de veronderstelling dat er meer drugs- dan alcoholverslaafden zijn Het is juist andersom Er zijn zelfs elf keer zoveel mensen verslaafd aan alco hol dan aan drugs Een andere mis vatting is dat na hashgebruik altijd XTC of coke volgen Dat gebeurt maar in enkele gevallen. Andersom klopt het wel alle harddrugs gebruikers zijn ooit begonnen met softdrugs Het Infoteam verlootte onder de ingeleverde formulier- nummers elk uur een CD In totaal werden een kleine 200 ge sprekjes gevoerd en kregen mensen informatie mee. De gesprekken wa ren soms best indringend. Bijvoor beeld met een jongen van veertien, die vertelde dat zijn beste vriend He jongeren buigen zich over de vragen van het alcohol- en drugsbrem. (Foto CirUi Scfiramal PvdA, D66 en Groenlinks: eraadsfracties van D66. PvdA en roenlinks willen spoed zetten iter het plan van Stichting Wo- Texel om op Texel een hon- irdtal betaalbare woningen te len. De stichting wil de prij- van de woningen laag houden zelf anderhalf miljoen gul- in het project te steken maar 7s< dat de gemeente ook een rgelijk gebaar maakt. enoemde raadsfracties betreuren adat b en w in het kader van de sjrotingsbehandeling geen voor ellen hebben gedaan om dit geld ik werkelijk uit te trekken. Om dat snog te laten gebeuren wordt van- lag een gezamenlijke motie in de ad gebracht waarin het college >rdt opgedragen 1,5 miljoen voor dit il te reserveren. drie partijen komen tegelijk met in tweede motie, bedoeld om het lege ertoe te brengen om in Den ïelden van het archeologische iderzoek naar de scheepswrakken i de bodem van de Waddenzee, n waarschijnlijk woensdagavond i19.00 uur te zien in 'Vijf in het md' op RTL5. De reportage wordt ndaag gemaakt door John Smit. Burg-west te beginnen met deze sociale woningbouw, dus geen wo ningen voor ouderen. De partijen vre zen dat anders een grote vertraging in de realisering van sociale woning bouw zal ontstaan en twijfelen er bovendien aan of de behoefte aan woningen voor ouderen wel zo groot is. Ze willen bovendien dat er spoe dig een bestemmingsplan komt voor de vierde fase van De Mars, waarin ook rekening is gehouden met be hoorlijke aantallen huur- en/of koop woningen in de sociale sector. Anita Witte (33) uit Den Burg is ge slaagd voor de opleiding sociaal cultureel werk aan het ROC te Am sterdam, met als specialisatie Kinderwelzijnswerk. Ze is momen teel werkzaam als leidster bij het Kinderdagverblijf Texel Jessica Prins is aan het Horizon College te Alkmaar geslaagd voor de opleiding LKC Leidster Kinder Centra Sinds kort is ze als leidster werkzaam in de Stichting Kinderop vang Hoorn (SKH) >e 'Zeven Pannekoeken' in het ossie van de Hogeberg liggen weer hun plaats Leden van de Ezel- ereniging vervingen op hun vrije de spoorbielzen van het igendarische heuveltje (waaronder Jlgens de overlevering de geheim- nnige Engelse steen zit) door eikenhouten schijven, van het waaraan het heuveltje de naam te danken. Om de geschiede nis recht te doen lieten ze zich ad viseren door onder meer Jaap Bak ker, die de houten schijven nog herinnerde uit z'n jeugd. De restau ratie gebeurde met goedvinden van Staatsbosbeheer en onder toezicht van boswachter Erik van der Spek Het is de bedoeling dat te zijner tijd een bankje op het heuveltje wordt geplaatst. smd een maand tien XTC-pillen per weekend slikt, wat levensgevaarlijk is. Die jongen werd geadviseerd zijn vriend te verwijzen naar straathoek werker Patricia Williams van Triton Texel. Een echte publiekstrekker was het drugs- en alcoholbreinwaarmee hele families hun kennis over drugs en alcohol testten. Het infoteam is goed te spreken over de medewer king door de horeca-ondernemers in De Koog. In alle disco mochten in de garderobes folders over harddrugs worden uitgedeeld Zondagmiddag mengde het team zich op het Kogerstrand tussen de badgasten. Ze werden begeleid door Hennie van der Mark van de Brijder- stichting en Carla Schrama van het Jongerenwerk van de Welzijns- stichting. Informatiemateriaal over verslaving is verkrijgbaar op Jonge ren Informatiepunt. Over twee weken is het Drugs Informatieteam op nieuw op Texel De afdeling gym van de Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT) is voor het nieuwe seizoen op zoek naar een gymdocent voor de senio ren in Den Burg, De Koog en Oude- schild. In deze dorpen staat een aantal en thousiaste 55-plussers klaar om in september weer aan de slag te gaan Omdat beweging voor de ouder wor dende mens goed is, organiseert de SWOT naast gym ook volksdansen, stijldansen, zwemmen en country- en westerndansen De SWOT is bereikbaar In De Buureton aan de Molenstraat Tel. 312696 Burgemeester Geldorp is benoemd tot voorzitter van de plaatselijke commissie van de Koninklijke Neder landse Reddingsmaatschappij. Als zodanig volgt ze Mr W, van Rappard op Het is bij de KNRM gebruikelijk dat de burgemeester van de betreffende gemeente voor de functie wordt ge vraagd. Burgemeester Geldorp heeft inmid dels haar eerste vergadering met de commissie erop zitten Claudia Montag is winnares ge worden van de voorronde voor het Handicart toernooi. Montag, lid van de Texelse golfclub, mag sa men met Stephan van Maldegem haar club in september vertegen woordigen op de regionale wed strijd, waar zij zich eventueel kun nen plaatsen voor de landelijke finale. Aan het toernooi namen 36 golfers deel Claudia Montag behaalde 42 stableford punten over 18 holes, op de voet gevolgd door Stephan van Maldegem met 41 punten Reynier de Graaff en Hannelore Schafers sloegen Longest Drives, de Neary's waren voor Reynier de Graaff en Els Postma. Arnold Wesselman en Marcel Verleg sloegen twee birdie's. De inschrijfgelden zijn ten goede gekomen aan de Stichting Handicart, die veel werk verricht voor minder valide golfspelers. Uitslagen Winnares: Claudia Montag Handicap 1-26,4 1 Stephan van Maldegem (41 pnt), 2 Klaas Oenema (39 ptn). 3 Jaap Wavenjn (38 ptn) Handicap 26,5-45 1 Piet Schuijl 2 (40 ptn), Ko Vmke (35 ptn), 3 Marlijn Vlastra (33 ptn) Texelaar Jaap Jager laat de resultaten van zijn bootschietkunst noteren. (Foto S Hurry <to Graaf) Drie Texelse handboogschutters hebben zondag prijzen behaald tijdens de Texelronde, het jaar lijkse toernooi dat voor de 22e keer en onder ideale weersom standigheden werd gehouden. Niet minder dan 101 schutters van dertien verenigingen toonden hun maximale vaardigheid in deze edele sport op speelweide 'Het vierkante stuk' aan de Ploeg- elanderweg. Dat is een bijna on gekend aantal, maar het is geen record want deTexelronde van vijf jaar geleden trok 120 deelnemers. Naast klassen voor aspiranten, junio ren, veteranen, compound, dames en heren kon dit jaar voor het eerst ook in een barebow-klasse worden deelgenomen. (Een barebow is een boog waaraan geen enkel richt- middel bevestigd mag worden). Dat wa6 geen succes want er deden slechts twee barebow-schutters mee, die vanzelfsprekend in de prij zen vielen. Volgend jaar zal de barebowklasse pas worden ingesteld als zich tenminste zes deelnemers aanmelden Integratie De integratie tussen de Eiland- schutters en de schietsport vereniging Texel kwam deze keer duidelijk naar voren, omdat voorzit ter Willem Bakker van de schiet sportvereniging bij deTexelronde als scheidsrechter fungeerde. De competitie ging over twee afstan den: 35 en 25 meter. De punten op de 35 meter worden bij de Heren en bi| de Compoundbogen gebruikt voor de klasse-indeling. Op beide afstan den werden 30 pijlen verschoten De resultaten van deTexelronde worden per klasse bepaald door de punten Zwembad Molenkoog organiseert in samenwerking met de Stich ting Welzijn Ouderen Texel een ouderenochtend op donderdag 15 juli van 10.00-12.00 uur. Oude ren van 50 jaar en ouder (ook toe risten) zijn welkom. Om 10.00 uur wordt koffie met gebak geser veerd, waarna allerlei activiteiten in en om het bad plaatsvinden. In het bad kan gebruik worden ge maakt van de glijbaan, de drijf- matten en de waterloopbrug. Naast waterbasketbal kan het aqua-jogging worden beoefend. Natuurlijk kan er ook gewoon worden gezwommen Er zijn demonstraties te zien op het gebied van strandbewaking en volks dansen. Voorts verzorgt een spe ciale gast uit Amsterdam, die daar meerdere malen heeft meegedaan aan het songfestival voor ouderen, een live optreden. Deelname aan de ochtend is gratis van beide afstanden bij elkaar op te tellen Texelaars Wat betreft de Texelse prijswinnaars: in de tweede klasse heren veroverde Ronald Witte de derde plaats. Jos Engelvaart behaalde de tweede plaats in de derde klasse heren Bij de junioren (13-18 jaar) legde Leon Schoorl beslag op de derde plaats. De beste Texelse schutter was Henk Witte die met totaal 492 punten de vijfde plaats in de eerste klasse he ren voor zich opeiste. In de verenigingsscore wisten de organiserende Eilandschutters. die vorig jaar met hoger kwamen dat een zesde plaats bij de recurve schut-, ters. nu een vierde plaats te berei ken. wat heel verdienstelijk is 'Streekschutters' uit Stedebroec legde beslag op de eerste plaats bij de recurveschutters en handboog vereniging USV-Rotterdam eiste bij de Compoundschutters de eerste plaats voor zich op. De Texelse deelnemers boekten de volgende resultaten. Eerste klas recurve. 5e Henk Witte (492 punten) en 12e Willem Vlas (461 punten). Tweede klas recurve. 3e Ronald Witte (456 punten); 12e Jaap Jager (418 punten); 13e Arno Bakker (410 punten) Derde klasse recurve 2e Jos Engel vaart (405 p); 4e Herko van Heer waarden (393); 5e Leon Kampstra (385). 6e Jan Tijsen (374); 7e Ben Moor (369). 8e Gertjan Schoorl (366); 14e Sander Siemonsma (113). Dames 5e lemelda van Heer waarden (414); 9e Hanneke van Laar (339); 11e Evaline Weerlee (279). Veteranen. 8e Kees Bakker (420); 10e Evert van Bockom Maas (415). Kees van Heerwaarden (196) Junioren. 3e Leon Schoorl (281); 7e Esther Witte (104). Aspiranten. 5e Nick Rutten; 7e Ivo Jager (187). De dorpscommissie Oosterend organiseert op zaterdag 17 juli voetbal onder het motto 'vier te gen vier-voetbalplezier'. Deze spelvorm, waarbij het vooral om techniek en snelheid gaat, is be doeld voor zowel Texelaars als toeristen. Voetbalvereniging SVO zorgt voor de doelen Er wordt gespeeld van 15 00-17.00 uur (jeugd t/m 12 jaar) en van 19.00-21.00 uur (13 jaar en ouder). Belangstellenden kunnen zich ter plaatse melden. De Muziek nis bevindt zich achter de Oranje straat in Oosterend. Deelname is gratis. eindelijk aan de gemeente en de pro vincie of het doorgaat, en aan Connexxion, de taxibedrijven en fietsverhuurders of zij mee willen doen.' Eén van de 'inwisselbare' ideeën is de invoering van een Texels pas poort met daarin een magneet kaartje, dat recht geeft op gratis busvervoer De kaart gaat een tien tje kosten, dat de koper terugkrijgt in de vorm van bijvoorbeeld een fiets voor één dag of een entreebewijs voor zwembad Molenkoog.1 'Volksverlakkerij. Zo dwing je de mensen tot het afnemen van producten en is het ven/oer dus he lemaal niet gratis', liet Maria van der Spek (VVD) zich ontvallen Het kaartje kan thuis worden aange schaft - als de toerist zijn verblijf boekt - of op Texel, maar met op de veerhaven. Zo komt de vakantiegan ger als hij van de boot komt met voor de keuze te staan of hij tegen beta ling een fiets zal huren of in de gereedstaande gratis bus zal stap pen Hiermee hoopt de werkgroep in. ieder geval één fietsverhuurder te vreden te stellen manier enige greep op de ontwikke lingen heeft Op de Veluwe is op ini tiatief van ondernemers een verge lijkbaar project gestart, zonder dat gemeenten een vinger in de pap hadden Werkgroepvoorzitter Wortel zei dat consensus een hoge priori teit heeft, maar niet ten koste van alles mag gaan 'In maart 2000 ho ren we of de fietsverhuurders met de plannen in kunnen stemmen. Als dat niet zo is, dan moeten we kijken of we de milieubesparing op een alter natieve manier kunnen realiseren Wortel onderstreepte het proces matige karakter van de werkgroep plannen 'Jullie denken dat alles al geregeld is, maar dat is niet zo We zitten nog in de fase waarin ideeën in een ontwerpplan worden uitge werkt De ideeen zijn allemaal inwisselbaar voor beterezei Wor tel 'Wij beslissen mets Het liqt uit- en V3n de Ezelvereniging leggen één van de zeven eikenhouten schijven op het heuveltje in het bosje op de Hogeberg op z'n (Fok) Gcrvrd Tsnntormên) DINSDAG 13 JULI 1999 Lisanne de Leeuw en Maroes Albers zijn met hun paard Sjakie in Zutphen tweede geworden bij het Nederlands Kampioenschap Ringsteken. De afvaardiging van menvereniging Tussen Wad en Duin' miste afgelopen zondag één ring. Het duo werd wel eerste bij het ringsteken in De Cocksdorp, waar afgelopen donderdag 17 combinaties aan de start versche nen. Er werd in De Cocksdorp goed ge stoken. zodat er na vijf ronden drie combinaties met 18 punten waren Met behulp van de reglementen en de barrage werden Lisanne en Maroes eerste. Gerard de Porto en Evelien Dekker tweede en Frans Bakker en Emmy Scholl derde. Ex-prof en - samen met Paul Haar huis - wereldkampioen dubbel spel Jacco Eltingh is zaterdag aan de Emmalaan te gast bij tennis club Deuce. Op de dag voordat het groots opgezette Tessel toernooi begint, geeft Eltingh en kele demonstraties van zijn kun nen en verzorgt hij clinics voor de jeugdleden van Deuce. Publiek is daarbij welkom. Eltingh arriveert om 13.00 uur bij Deuce en begint om 13.30 uur met het geven van les aan de rond de vijftig jeugdleden die zich voor de twee clinics hebben aangemeld De jonge spelers spelen op vier banen waar zij verschillende oefeningen doen en draaien telkens door naar de volgende. Zij worden door en service kanon op de proef gesteld en de snelheid van hun eigen opslag wordt gemeten. De ex-prof en Wimbledon- verslaggever uit Epe zal zelf probe ren op de 200 km per uur uit te ko men Tussen de lessen door zijn er twee foto-sessies zodat de jeugd spelers een leuke herinnering aan de dag overhouden. Verder zal Eltingh vragen beantwoorden die de leden hebben voorbereid Om 16.30 uur neemt gasttrainer Eltingh de 16 volwassen leden on der handen Daarna (rond 17.30 uur) speelt hij een korte partij tegen Simon Brand en neemt Eltingh het in zijn eentje op tegen het koppel Alie Boeijen en Ilse Beerling. De dag wordt afgesloten met een wedstrijdje tussen Eltingh en Maartje van Hattem tegen Hans Geus en club trainer Theo van Maanen. Zondag wordt om 10.30 uur het 15e John van de Zwaag en Nelda Eelman belandden op de tiende plaats, wat hen een voerbon van Cavo Latuco opleverde Hetty van Eenennaam (Nieuwegem) en Hilda Nobel (Oud-Beijerland) wisten in de toeristenronde vijf punten bij elkaar te steken. De prijs voor het best uit ziende tuig ging naar de aan spanning van Biem Trap Het eve nement trok veel publiek Speaker Gerard Kriek voorzag de wedstrijden van commentaar De derde wedstrijd vindt plaats op de haven van Oudeschild, op zondag 18 juli om 19.30 uur. Opstellen kan naast 't Vooronder op het haven terrein In zwembad Molenkoog wordt vrij dag voor de tweede keer afgezwom men. Er wordt examen gedaan voor drie diploma's, omdat een deel van de cursisten particulieren zwemles sen hebben gevolgd en een ander deel via het schoolzwemmen is op geleid. Voor het A-diploma duiken kinderen om 17.00 uur het water in, voor B om 18 00 uur en voor C om 19 00 uur. Wegens het afzwemmen is het bad van Molenkoog vanaf 16.45 uur gesloten. Toeschouwers blijven welkom. Kinderen en volwassenen die koste loos willen kennismaken rhet de windsurfsport of het kanovaren, kun nen zondag op het surfstrandje bij Dijkmanshuizen terecht Windsurfclub Texel houdt van 11.00 tot 16 00 uur de jaarlijkse Opstap dag. Onder begeleiding van ervaren surfers kan iedere beginner een tochtje maken op een zeilplank. Le den van dé windsurfclub staan de deelnemers met raad en daad ter zijde Naast het surfen zijn er ook nog andere activiteiten, zoals schat graven en kanoën, waarvoor Bureau Zandbank present is Tesseltoernooi geopend: een half uur later beginnen de eerste partijen Het toernooi duurt een week en er doen 80 Texelaars en 100 overkantse spelers aan mee. In de hoogste categorie, de B-klasse, strij den 19 mannen en 8 vrouwen om de eer en het prijzengeld, dat anders wordt verdeeld dan tot nu toe gebrui kelijk was. De toppers krijgen meer geld (ƒ250,- voor de winnaars, 125,- voor nummers twee) en de mindere goden gaan met een fraai keramieken kunstwerkje van Nesrin Düring naar huis. Een deelnemer aan de nachtmarathon in zwembad Molenkoog duikt in het water (Fofo March Heywi) De kunstzwemdemonstratie door vijl meisjes van zwemclub TX71 was dit weekend één van de blikvangers van de festiviteiten in zwembad Molenkoog De zwemsters hadden zich onder leiding van Ria Keyser. als nestor at 25 jaar aan het bad ver bonden. te pletter geoefend' Het re sultaat was ernaar: de verrichtingen van de dames in het water wekten grote bewondering. Zelfs zodanig dat de kunstzwemmers de demonstra tie op verzoek van een aantal dames op de ouderenochtend komende don derdag tussen 10.00 en 12 00 uur herhalen Sportraad-voorzitter Albert Hoven toonde zich in zijn openingsspeech aangenaam verrast over het feit dat op een eiland waar al zoveel is te doen. er toch nog vrijwilligers bereid zijn iets bijzonders te organiseren, zoals het evenement in Molenkoog De zwemfestiviteiten in Molenkoog werden vrijdagavond na het kunst- zwemmen voortgezet met kinder spelletjes in het bad Aansluitend startte de nachtmarathon, waarvoor zich elf clubs hadden ingeschreven Winnaar werd het team van s.g Hoorn Zeemacht, dat gezamenlijk 43 kilometer door het water wist af te leggen. Daarmee overtroffen ze de officiële afstand van de marathon. Maar zelfs deze stoere winnaars hadden respect voor het team van Molenkoog. dat grotendeels uit da mes bestond en in jaren gezien ie dereen overtrof. De zwemmers konden bijkomend tijdens het ontbijt, geserveerd door Ben Haak en Liz Gedikmk. Wie de zwemkunst nog niet machtig was kon na het ontbijt deelnemen aan de openbare lessen van Zwemclub TX71. die als extraatje een water- polo-demonstratie had inlast. De jeugd vermaakte zich tijdens het spetterende evenement met o a touwhangen en topglibberen. 'Loei- druk en beregezellig' was het zon dag op de vrijmarkt, waar vele spul len van eigenaar verwisselden

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 5