Schout der Stede Den Burg door suikerziekte geveld at ik zemen wou. Lieuwe Visser identificeerde zich helemaal mmmm Geknip$<f TEXELSE 7 COURANT m;. im&K Schout gezocht Certificaten voor ROC-cursisten Dienstwoning naast appartementen Expositie in Het Posthuys Alarm-ellende Beste Jan en Paula, Propaganda Geen gratis OV Gratis OV Texelse apotheker Laat vertrek leidt tot uur oponthoud Boerderij maakt plaats voor woning (geslaagd 'VV M OINSDAG 13 JULI 1999 ieuwe Visser heeft een broertje dood aan theater. Emotieloos en chzelf wegcijferend vertelt hij over zijn verleden als matroos-licht- achter en vuurtorenwachter. Zonder opsmuk of ook maar een joortje romantiek. 'Het was gewoon je werk, dus je deed het.' Maar Is Schout der Stede Den Burg veranderde hij in een acteur voor ie zelfs toneel niet ver genoeg ging: 'Als ik dat pak aantrok dan sbeurde er iets met me. Dan wérd ik schout.' Acht jaar lang para- erde hij met Ada van Holland en de schepen aan zijn zijde trots /er de folkloremarkten. Vriendelijk maar ook met een zekere rengheid, zoals het een gezagsdrager betaamt. In maart ging het et meer. 'Rubberen benen' vertelden de 64-jarige Texelaar dat het is was. De ouderdom kwam met suikerziekte. Opzijn verzoek rd de schout eervol ontslag verleend. >n met te missen verschijning, inder welke de folklore de folklore st meer is. Een rijzige gestalte, ijlvol gehuld in een zwart pak, een laie hoed met struisveren, ambts- ten en glimmende schoenen met ote gespen, waarop hij als een sta man over de Groeneplaats :hreed En dan die baard, die grote tie pluim die waardigheid ver- tiafte en omstanders ontzag m- lezemde die alleen nog in de ge- tiiedemsboekjes is terug te iden. De middeleeuwse notabele, jofd van politie en brandweer, dijk- aal en voorzitter van de schepen- ink zag tevens toe op de correcte ileving van de regels. De rechtbank itsnapte niet aan zijn controle, en terechtstellingen hield hij een igie in het zeil. Executies vinden niet meer plaats, maar de orde op it plein moet nog steeds worden ihandhaafd. Ook ti|dens de folk- le 'Natuurlijk was mijn taak in eer- e instantie representatief Dansers ■tangen, vragen van bezoekers er mijn lunctie en kostuum beant- rorden, gewoon rondlopen. Maar ik nest ook het programma goed in jaten houden en erop toezien dat artiesten op tijd begonnen en opten. Dat ging vriiwel altijd goed. (jen ze over hun tijd heen, dan =cht ik. de volgende groep houdt er een paar minuten eerder mee en dat was dan meestal ook zo. Inkeer maakten die kleine donkere «netjes het op de Dag van de kók wel wat al te gek. Ik weet met srte vandaan kwamen. Chili9 Ja, ton wel eens zijn. Ik had ze al saarschuwd, maar of ze me ver- aden dat weet ik niet. Toen hun «Itijd voorbij was stonden ze hun sfamenten nog te stemmen. Ik je kunt met meer spelen en ze dropen af. Het jaar daarop waren de mannetjes er weer, maar of het de zelfde waren weet ik niet. Ze lijken allemaal op elkaar.' Toen zijn voorganger 'Oebele' Jan Agter hem in 1991 bij het bestuur van de Stichting Folklore voordroeg wist Visser van niks. Later ver klaarde Agter zijn keuze. 'Jij hebt ook een baard en kan nog beter ou wehoeren dan ik.' Maar zelfs Agter had niet kunnen vermoeden hoezeer de functie van schout Visser op het lijf geschreven was. Visser opende de folklore en sloot de dag weer af. Hij kondigde het pro gramma aan en gaf commentaar op de activiteiten. Trouw bracht hij de post en raamposters rond die het evenement de nodige publiciteit moesten verschaffen. Noodzake lijke activiteiten, maar hij leefde pas echt op wanneer hij 's middags een rondje over de Groeneplaats liep en als heer en meester zijn territorium inspecteerde. 'Ik veranderde van houding en wierp een strenge blik in bepaalde richtingen. Ik vóelde mij echt schout.' Niet dat hij uitbranders gaf, in tegendeel: de schout bleef diplomatiek. 'Soms kostte dat moeite. Als mensen vroegen. "Is dat nu de oude Texelse klederdracht?" Nee, zei ik dan, dat is het kostuum van de Schout der Stede Den Burg. Of toen zo'n dame mij op de Groeneplaats vroeg of ik wist waar de Rabobank was. Dan wilde ik wel zeggen: kun je niet uit je doppen kij ken9 Maar ik bleef altijd vriendelijk Visser ging zó op in zijn rol dat Tante Door (van Sambeek) zich laatst liet ontvallen: "Lieuwe, jij speelde het niet. jij was het!" Een groot compli ment voor de schout, die toen hij aan zijn taak begon amper van het be staan van de folklore afwist. Jaren- tv 'JWRh. r lang had hij naast de vuurtoren ge woond en zich net als zoveel Cocksdorpers afzijdig gehouden van het nostalgisch-culturele evenement in het psychisch verre Den Burg In 1962 was hij na zijn aanstelling als vuurtorenwachter met zijn vrouw Alie van Sijp op de noordpunt neergestre ken. De stek en het vak beantwoord den aan zijn passie voor de zee en de scheepvaart, die hem al op jeug dige leeftijd in zijn greep hield Zijn vader trok als 'los werkman' met zijn gezin van boerderij naar boerderij, maar de in 1934 op hoeve Groningen geboren Lieuwe had meer op met water dan met land. 'De zee heeft mij altijd getrokken, ik weet met waarom. Ik wilde eigenlijk varen, maar daarvoor had ik met de juiste opleiding. Ik wilde ook meer vastig heid omdat we inmiddels twee kin deren hadden. Het lichtschip was een mooi alternatief Het lichtschip 'Texel' lag als vast baken in de Noordzee, vijftien mijl uit de kust ter hoogte van het Molengat. Eens in de twee weken werd ma- troos-lichtwachter Visser erheen gevaren en - gezeten in een sloep - met een lier aan boord gehesen. 'Met slecht weer ging dat soms maar net. Je kreeg wel eens natte voeten.' Na veertien dagen werd hij afgelost en bracht hij een week met zijn ge zin door om daarna in Den Helder een week in het boeienmagazijn van de Kustwacht te werken 'Het was he lemaal niet erg om zo lang weg te zijn Ik verveelde me nooit want ik zat midden tussen de schepen En als ik weer thuiskwam was het na tuurlijk eén groot feest De ervaring die hij in anderhalf jaar op de 'Texel' had opgedaan kwam goed van pas toen Visser als vuurtorenwachter aan de slag ging. 'Ik vroeg nog aan mijn chef: moet ik hier geen opleiding voor hebben? "Nee zei hij, "je moet je ogen en oren openzetten, en als je iets met weet vraag je het maar aan je colle ga's." Het antwoord typeert wat Vis ser 'de goeie ouwe tijd' noemt, waarin de techniek niet zo'n dominante rol speelde als tegenwoordig en het werk in de toren vooral mensenwerk was 'Nu zit de vuurtorenwachter er in zijn eentje en moet hij het met computers en radar doen. Wij had den alleen de radio die op de nood- golf stond en later een zender, maar die mochten we alleen gebruiken als die van de reddingboot uitviel 'Als we op de radio hoorden dat er in ons rayon iets mis was, belden we met de plaatselijke commissie voor het reddingwezen. Die bepaalde of de reddingboot moest uitvaren Na het alarm seinden we de chef in die dan naar boven kwam. Op de radio gilde alles en iedereen door elkaar. Je collega nam het observeren van de zee over, want één ongeluk be tekende niet dat er met nóg wat kon gebeuren. Het was teamworkmaar dat is nu allemaal voorbij.' Een spectaculaire reddingsoperatie die eruit springt kan Visser zich niet voor de geest halen. 'Er wordt heel romantisch over het vak gedaan, maar dat was het niet. Ik was blij als ik m'n steentje had kunnen bijdragen aan het redden van mensen, maar ik deed gewoon m'n werk. Er zal wel een speciaal geval geweest zijn, maar dat kan ik me niet herinneren.' De reorganisatie van de Kustwacht maakte in 1989 een eind aan Vissers 27-jarige loopbaan als vuurtoren wachter. Hij ging met de 55-plus-re- geling en verhuisde naar Den Burg. 'Ik heb met mijn vrouw overlegd en dit leek ons het beste Anders zou ik misschien worden overgeplaatst, maar ik zou met weten waar ik naar toe moestHet bloed kruipt. Nog steeds is hij regelmatig bij de vuur toren te vinden waar hij zijn auto op het parkeerterrein zet en de passe rende kustvaarders gadeslaat. Of in de haven van Oudeschild om te zien wat er zoal binnen komt varen Het vroegtijdige afscheid van zijn geliefde schoutsfunctie was even min een gebeurtenis waar Visser enige invloed op had. Vorig jaar kon digde de ziekte zich al aan, toen hij minder was opgewassen tegen de drukte op de folkloremarkt en 's mid dags regelmatig moest pauzeren en even zitten. Je kunt zeven jaar 'sui ker' hebben voordat je er iets van merkt 'In maart van dit jaar had ik zo'n kle verige griep gehad, waarvan de ver moeidheid maar bleef aanhouden De avond voordat ik naar dokter Haasdijk zou gaan om van het ge zeur af te zijn, zag ik kans om twee keer in elkaar te zakken Eerst stond ik op uit m'n stoel en zakte ik er net zo hard weer in terug; later ging ik boven naar de wc en zeeg ik ineen op de drempel van de slaap kamer.' 'Haasdijk wilde m'n bloeddruk me ten, maar dat kon hij wel vergeten want ik had geen bloeddruk meer. In het ziekenhuis vond de cardioloog het niet nodig om me te houden 's Middags belde de dokter al "Je hebt hartritmestoornissen, nierfalen en je hebt ook suiker Dat waren me nogal een paar dingen!' 'De zaken zijn nu weer aardig verbe terd, maar die suiker hou ik. Ik moet me vooral rustig houden vanwege het merbruisen en de spataders in mijn benen. Het is niet zo prettig als je je daaraan stoot. Met medicijnen regel ik m'n bloedspiegel. Die wisselt nogal eens, net als mijn conditie 'Ik zal de folklore missen. Wie mij moet opvolgen? Daar wil ik me niet mee bemoeien. Ik zou me een hoop ergernis op de hals halen. Ik heb gehoord dat ze met enkele kandida ten aan het onderhandelen zijn Dat begrijp ik niet: onderhandelen Het is een eer om te doen Iemand met een baard? Ja, dat zou mooi zijn Oebele Jan had ook een baard, maar die varieerde nogal eens, met allerlei soorten struikgewas erin. Ik heb het bestuur wel medegedeeld dat ik te rug wil komen als ze volgend jaar nog geen schout hebben gevonden en mijn gezondheid het toelaat.' Het bloed kruipt. Bart Bosch 'We missen hem vreseli|kl', al dus Marrigje Nooy over het ver trek van Lieuwe Visser. De folk lore is naarstig op zoek naar een opvolger. Die moet minimaal achterin de twintig zijn en over veel tijd beschikken, zeker op de zomerse woensdagen. Ook an dere vrijwilligers die zich voor de folklore willen inzetten zijn van harte welkom. Voor informatie en aanmelding: tel. 315 034. Cursisten van de Texelse locatie van het Regonaal Opleidings centrum (ROC) Kop van Noord-Hol land hebben het schooljaar bekroond met een certificaat, dat hen werd aan gereikt door hun docenten De uit reiking vond plaats tijdens de slot feest en barbecue-avond in zwempark Molenkoog. Zoals gebrui kelijk brachten veel buitenlandse cursisten een culinaire specialiteit uit het land van herkomst mee Bijzon der was de aanwezigheid van de Amerikaanse Amy Kuitse. Zij woont, na een jaar op Texel te hebben door gebracht, alweer enige maanden in de Verenigde Staten, maar kwam speciaal terug voor de toets NT2 (Nederlands als tweede taal) Door middel van e-mail hield ze contact met haar docente en kon ze de les sen blijven volgen De volgende cursisten ontvingen een certifi caat, ieder voor zijn/haar eigen niveau BE Engels gevorderden Maria lourdes de Silva. Aad Eelman. Jan Joosten. Ria Brem er- Kooij. Nannie de Haas-Van Lenten, Anneke Huijsman-Schouwstra. Nely Witte-Witte Mavo Spaans Els Dekker. Vera Devolder. Manon Grootjen NT2: Ferry Gazwini. Mary Kennel. Awatif Nasr, Abas Nasr. Shahm Akberi. Safa AJhadeethy, Nita Anyanti. Chns Crossland Anjelica Cuevas. Amy Kuitse, Yuliana Kumiyati. He len Mozley. Jonathan Rasconcelos. Anait Atian, Stefama Jackiewicz. Aliresa Naden. Thayalan Poobalisingam. Abdullatif Rang, Maria Staszowska, Shapour Afrasiabi. lan Snowdon. Ulrike Weinch, Janet Crossland. Artem Kazagan Geraldine Kramer. Hartwig Kremer. Jesus Arneta Lopez Uraide Hibal Belardo. Senthan Shanmuganathan en Maria Silva Wat het college betreft mag de fa milie Roest van appartementen complex Beatrix aan de Kamer straat in De Koog een aparte, vrijstaande dienstwoning bou wen. Dat is strijdig met het be stemmingsplan, dat alleen een inpandige dienstwoning binnen het bebouwingsvlak toestaat. Een inpandige woning is in dit geval erg moeilijk. En het aanbouwen van een dienstwoning aan de bestaande bebouwing gaat ten koste van de kwaliteit van een aantal appartemen ten omdat een deel van de terrassen of balkons dan verdwijnt. Ook het verbouwen van enkele appartemen ten tot één dienstwoning en aan bouw van nieuwe appartementen, levert een dergelijk probleem op. Daarom mag de dienstwoning vrij op het erf staan, op de plek waar nu een soort parkeergarage is. De raad wordt voorgesteld aan deze bestemmingswijziging mee te wer ken door het nemen van en voorbereidingsbesluit Buiten verantwoordelijkheid van de redactie Art Gallery Het Posthuys aan De Brink in De Koog verzorgt van 18 juli tot 10 september een geva rieerde expostie van vier kunste naars. Het betreft werken van Peter Langenberg (schilderijen), Jaap Hartman (brons sculpturen), Anthoinette Lanser (keramische a een paar dagen overkant weer aar huis. Donderdag 8 juli met de ooi van half drie. In verband met de andicap van mijn man zijn wij ge- oodzaakt in de auto te blijven zit- 'n. Hij kan namelijk de trappen met p.Voor ons staat een BMW. De ei- snaars zitten fijn boven (die kunnen él de trap op) en schakelen het uto-alarm niet uit Dat begint prompt loeien en blijft dat om de tien mi- uten doen, waar je echt gek van ordt. ledereen die ook in de auto zit, topt de vingers in de oren. Als de oot op Texel aanlegt, komen de ei- enaars terug, waarop mijn man raagt: 'Kunt u niet lezen?' Meneer ntwoordt: 'Ik denk het wel.' Mijn man egt dan: 'Ik denk het niet, anders u het alarm wel uitgezet Vol- ens meneer schakelt dat automa- sch in. Mijn man: 'Dan moet je de eur niet op slot doen.' Antwoord: >an ga je toch lekker naar boven.' Kijk, en zoiets doet pijn, omdat mijn man het toch al zo slecht heeft. Wij hebben niet om zijn ziekte gevraagd en willen ook niet zielig doen Wel zijn we verschrikkelijk beperkt in het bezoeken van dingen die voor een gezond mens mormaal zijn. Dit was natuurlijk niet de eerste maal dat er op de boot een alarm loeit. Wij on dervinden dat elke keer als we op de boot zitten. Dat andere mensen zich fatsoenlijk excuseren doet niet af aan het feit dat het een verschrikking is. Nu vragen wij ons af of hier nu echt niets aan te doen is. Er moet toch een mogelijkheid zijn voor het personeel van TESO om er op toe te zien dat de mensen de regels naleven die op de boot zijn gesteld. Want, lieve mensen, autorijden is niet alleen de verkeersregels ken nen, maar ook een beetje rekening houden met uw medemens. J. van Woensel, De Cocksdorp. 'eten jullie hoeveel verkrachtingen, lunderingen. geesteli|k geweld, do- en, kortom oorlogen er al zijn ge leegd9 Juist vanwege het geloof? 'eteformeerd, katholiek, moslim, inzovoorts. ze maakten (en maken) allemaal aan deze praktijken chuldig Ze deden in de bijbel trou- 'ens al aan stenen-therapie, iets dat °'9ens mij nooit echt goed afliep, «eft u enig idee hoeveel mensen al zijn gedood bij reiki of antro- 'osiofie? Om maar met te spreken ,Jn alle geweldplegingen tijden de oetreflexologie aal deze goedwillende mensen pro ven elkaar te helpen en probeer ',el de terugloop van de kerken in schoenen te schuiven. Mensen ,an tegenwoordig bepalen zelf wel 'al geestelijke ballast is u dus praat over verkeerde vij- =ndelijke machten, misleiding, leu- 'ens an geweld, moet u dus eerst greens in de eigen gelederen kij- ïn God geeft u misschien inzicht, "aar al eeuwenlang lijkt het net iels anders te gaan Kortom, probeer overal het goede in te zien (was dit niet ooit Gods bedoeling9) en be graaf de strijdbijl. Jaap Kooger, Rozendijk. Geachte redactie en uitgeverij, Het verspreiden van anonieme, du bieuze propaganda door de Texelse Courant, zoals dat gebeurt is voor een groep 'verontruste Texelaars' bij de kranten van dinsdag en vrijdag jl„ vind ik een kwalijke zaak. Rob Teisman, De Cocksdorp. Naschrift redactie: Zoals vrijdag al opgemerkt in de ru briek 'Groen Zwart', valt de versprei ding van folders en de plaatsing van advertenties geheel buiten de ver antwoordelijkheid van de redactie. BOVAG is tegen gratis openbaar vervoer op Texel. Dinsdag vindt in de gemeenteraad van Texel een verga dering plaats, waarin onder meer openbaar vervoer aan de orde komt. Gemeente Texel wil het autogebruik op het eiland terugdringen door het aanbieden van gratis openbaar ver voer. De werkgroep Duurzaam Toe risme concludeert na onderzoek dat Texel uitstekend geschikt is voor gratis openbaar vervoer. Het zou een aanzienlijk milieurendement opleve ren en ook zou de automobiliteit er sterk door worden verminderd. BOVAG betwijfelt dit ten zeerste. Men kan veel beter het fietsgebruik stimuleren. Dit is de meest milieu vriendelijke manier van vervoer, le vert de grootste bi|drage aan de leef baarheid en aan de afname van de verkeersdrukte. De werkgroep richt zich eenzijdig op het openbaar ver voer, terwijl er op het eiland meer ondernemingen zijn die kunnen bij dragen aan vermindering van de verkeersdruk tijdens de zomermaan den, zoals fietsverhuurbedrijven. Deze bedrijven worden door het plan zelfs sterk benadeeld Op Texel zijn zo'n twintig verhuurbedrijven die samen een 'fietsenpark' van meer dan tienduizend fietsen hebben Wanneer, zoals de werkgroep be weert, twee keer zoveel toeristen de bus nemen, dan is dal een serieuze aanslag op de fietsverhuurbedrijven. Indien de provincie Noord-Holland overigens daadwerkelijk subsidie verleent aan het openbaar vervoer en niet aan de fietsverhuurbedrijven, dan is er ook nog eens sprake van concurrentievervalsing Dit mag nooit. BOVAG vindt dat de gemeente er verstandig aan zou doen om, in plaats van het openbaar vervoer, het fietsen op het eiland te stimuleren. Dat is goed voor de economie van het eiland, het milieu, de leefbaarheid en de mobiliteit Mr John A. Hoekzema, bondsvoorzitter BOVAG Hier is een kleine tip voor iedereen die best blij is met de pen die vorige week zomaar gratis in de bus werd gegooid, maar die er de pest aan heeft om met anonieme anti-reclame op zak te lopen: met een scherp mesje had ik binnen tien seconden een enkel woordje en wat aanhalingstekens verwijderd en nu beschik ik over een fraaie pen met het opschrift Gratis OV op Texel'! plastieken) en Ad van Poll (schil derijen). De expositie wordt zon dag 18 juli om 15.00 uur geopend. De kunstenaars zijn dan aanwe zig. Gerhard Smeenk en Johan Ran luisteren de opening met viool- en pianomuziek op. Schilder Peter Langenberg, woon achtig in de polder tussen Zaandam en Westzaan. wordt door zijn omge ving continu in verrukking gebracht Op zijn schilderijen brengt hij zijn eigen emoties in kaart, in aardse kleuren. Beeldhouwer Jaap Hartman werkt vanuit traditie en experiment Por tretten zijn altijd een belangrijk on derwerp voor hem geweest Ad van Poll beschouwt schilderen als een vorm van zelfexpressie Reden voor hem om zelden in opdracht te wer ken. Vanwege de tijdrovende tech niek waar hij zich van bedient, ligt zijn productie hooguit op 2 of drie schilderijen per jaar. In het werk van Anthoinette Lanser is een grote be langstelling voor een ver verleden de inspiratie voor hedendaagse vorm geving In haar beelden is de mens figuur prominent aanwezig Naast werken van dit viertal, wordt in de serre's werk geëxposeerd van diverse andere kunstenaars. Het Posthuys is van dinsdag t/m zondag van 13.30 tot 18.00 uur ge opend. Tjeert Olthof, Den Burg. Van een trouwe lezer uit Emmen ontvingen we een kopie van een advertentie uit het Pharmaceutisch Weekblad uit 1875. Een facsimile van deze advertentie werd afgedrukt in het boek 'Poeders, pillen en pa tiënten - Apothekers en hun zorg voor de gezondheid door de eeuwen heen' van prof. dr Henriètte A Bos- man-Jelgersma als illustratie bij een artikel waarin wordt verhaald hoe leerling-apothekers in vroeger tijd zelf voor hun opleiding dienden te zorgen. Het boek (ISBN 90-218-29- 12-6) werd uitgegeven door Sijthoff Pers. IWiL Keo («liocnlijke, vlugge burgcfjon- gen rnn 13 jnron. C jarer. rcwlsroc;| |i succes in ccot Apotheek «erktaun., zoekt tegen I: genot ven kos'. en inwoning, PLAATSING btjj I een pntroon, genegen hem toot hei Leerlinc- I examen voor ie bereiden. Adres H. POSTKANTOOR te Texel Waarschijnlijk door het fraaie zomer weer hebben vertrekkende vakantie gangers hun terugreis zo lang moge lijk uitgesteld. Dat leidde zondag tot oponthoud bij veerhaven 't Horntje. Vanaf 17 00 uur was er voor een deel van de reizigers een wachttijd van een uur. Later op de avond groeide de groep wachtenden uit tot zo'n 150 auto s, waarna Teso besloot om iets langer door te varen. De Schulpengat maakte om 22.00 uur de laatste overtocht. Toen was de haven weer 'schoon' B en w staan positief tegenover de plannen van mevrouw C. Heijne- Dros om de voormalige stolp boerderij Maria-hoeve (Pontweg 30) te slopen, elders op het terrein te herbouwen en als woning te gebruiken. De bijbehorende schuur wil ze 's winters als opslag voor fietsen gebruiken. De huidige eigenaar van Pontweg 30, Piet van Leeuwen, is tevens eige naar de bungalow ernaast, Pontweg 28. Dit was oorspronkelijk de dienst woning die bij de stolp hoorde. Van Leeuwen wil de gebouwen geschei den verkopen Het ene dus aan me vrouw Heijne en het andere aan de familie Sprenkeling, die hier al Oud-eilandgenote Margo Witte is aan de Gerrit Rietveld Academie te Amsterdam geslaagd voor haar eind examen Grafisch Ontwerpen Zij behaalde haar einddiploma na een drie-jarige deeltijd opleiding. woont. Om een en ander mogelijk te maken is een procedure nodig, omdat het complex thans een agrarische be stemming heeft. Het bestaande A- blok moet worden omgezet in twee w-blokken. Deze herziening is moge lijk als vanuit de agrarische sector geen belangstelling voor de gebou wen bestaat, hetgeen moet worden bepaald in overleg met de Stichting Agrarisch Texel. Volgens laatstge noemde instantie kan de agrarische bestemming van het perceel worden geschrapt maar de periode van vier maanden waarbinnen agrariërs zich als gegadigde voor het gebouw kun nen aandienen, is nog niet verstre ken. De gemeenteraad kan echter evengoed alvast het benodigde voorbereidingsbesluit nemen, wat voor de bestemmingswijziging nood zakelijk is De bouwvallige, met asbest goltplaten gedekte stolpschuur van Maria-hoeve aan de Pontweg (FotoGemrdTmrwman) Kunst van Anthoinette Lanser.

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 7