de Kroniek j§TJ <n> De Krim wordt broedterrein Zachter drinkwater gefaseerd ingevoerd teso Even een patatje halen in Oudeschild Herenfiets weckflessen vueaiiMii Landbouw- huishoudschool mui tu» HtMt min mm mm radiotoestel nieuw hooi gebruikte maaimachines gecom bi lieerden RENTENAAR TEXELSE^ couRANT - Minder aanslag, minder zeep nodig Autocross live op Radio Texel Kijk ook in de Vakantiekrant Ongetemde diva in Klif 12 Snelheidsverlaging buitengebied wordt uitgesteld Concert Big Band Zomeravondconcert met harp en orgel Pinie speelt met jeugd Popschooi Maatschappelij werk op vakant Excursie IBN Weekenddienst Texelse artsen Geslaagd Duits cabaret Opgave voor Strenderpop Agenda Ruim 750 gymnasten van maar liefst zestien verenigingen namen zondag 8 juli 1951 deel aan het grote turnfeest van de Turnkring Hollands Noorderkwartier dat op het terrein van SV Texel werd gehouden, 'toen vele honderden jongens en meisjes dames en heren, door Den Burg marcheerden en langs het Raadhuis voor de commissie van ontvangst. en juryleden defileerden. Fier was aller houding, krachtig en doelbewust hun gang Onder het motto 'Wij gymnasten, groot en klein, willen 8 Juli op Texel zijn', gaven zij demonstraties van hun kunnen met 'vrije oefeningen, op de hoogbrug. aan de ringen aan het rek Met de ballen, de knotsen en zo voorts.' Texel behaalde tweede prijzen in de categorieën 'meisjes' en 'da mes' en een eerste prijs bij de 'heren' Aan het turnfestijn werd medewer king verleend door het Texels Fanfarecorps, dat tezelfdertijd zelf aardig in het nieuws was in verband met de jubileumactie De 'Commis sie Huldeblijk Texels Fanfare corps had zich ten doel gesteld 'ons fanfarecorps bij het 60-jarig bestaan een flink bedrag aan te bieden, dat moet dienen voor delging van de bestaande grote schuld en tot aankoop van verschillende hoognodige nieuwe instrumenten.' Langs verschil lende wegen werd getracht dit doel te bereiken. Winkeliers hielden een 'letteractie' en zestien dames van de afdeling Texel van de Bond van Plattelandsvrouwen bemanden de oliebollenkraam op de markt. 'Er werden er in totaal 2500-2600 gebakken; 12 voor een gulden. 6 voor 2 kwartjes. De capaciteit van de kraam was zowaar te klein om aan de grote aanvraag te voldoen, mede doordat vele Assenaren ook een zak ..Texelse" oliebollen meenamen, voordal zij huistoe gingen Deze Assenaren maakten deel uit van een delegatie uit de Drentse hoofdstad, op het eiland op bezoek om de tocht te herdenken die Texelse mannen in de winter van 1944 gedwongen waren te ondernemen. Tot de delegatie behoorde ook het Asser Mannenkoor, dat met alleen bij het monument voor de geval lenen. maar ook in de muzieknis in het park van zich liet horen. Op initiatief van de VVV trad enige ti|d daarvoor VIOS van Oost op in de muzieknis, tezamen met 'de combinatie van vier Kerkkoren. Het was zoals de directeur van de VVV Texel ons zeide: .Door deze concerten brengen wij sfeer in het dorp." Aan sfeer moet dan geen gebrek zijn geweest, want in dezelfde maand trok de '(Eerste) Texelse Amateuravond, georganiseeerd door de Vereniging voor Volksspelen en Texelse Folklore ruim 1500 man publiek 'De Cockpit Band ..Het Vette Potje" was bijzonder goed op dreef Zo n stel op de boot en de reis is bij het ruwste weer een groot evenement!' Het leidt geen twijfel: Texel zat in de lift 'Zaterdag jl zijn naar schatting zo'n drieduizend toeris ten naar Texel gekomen. De Dokter Wagemaker. de Marsdiep, de Voorwaarts, de Twee Gebroe ders, alles wat varen kon was ingeschakeldEn het was niet alleen sport en spel dat de aandacht trok, boswachter Schol wist te melden dat hi] optimistisch (was) gestemd ten aanzien van de vogelstand in De Krim, het in opkomst zijnde broedgebied ten Zuiden van De Cocksdorp De Krim belooft In de toekomst een belangrijk broedterrem te worden. Te koop gewaagd i.gst.z. en aangeboden Wilhelminalaan 22 TE KOOP GEVRAAGD: 1 Cylinder Schrijfbureau of BUREAU MINISTRE Adres bureau Tex. Cr(. Een goede klant Betaalt contant V De tentoonstelling van werkstukken ter gele genheid van de diploma uitreiking is voor be langstellenden geopend: Donderdag 19 Juli, 's middags van 4-7 uur. Te koop goed onderhouden op Auto-accu. P. DROS, Hoeve Bern De Cocksdorp Bij inschrijving te koop een partijtje brieven voor 14 Juli, tevens 1 p. donkerrode dames schoenen maat 39 |AC. KOK, Gerritsland RADARTOREN WORDT GESLOOPT Technici van het i&dioslation Koot wijk zijn thans bezig met het slopen van de radarloren, welke de Duitsers in de duinen achter Den Hoorn hadden ge bouwd. TE KOOP AANGEBODEN en tevens in voorraad nieuwe Lely's en Elands. Telefoon 2 - Oosterend VRIJDAG 16 JULI Rijwielen te huur no. 79 en 80 Teven. hèt adres voor reparatie te Oudetchild. Per 1 december komt er zachter drinkwater uit de Texelse kranen. De hardheid van het water wordt bijna gehalveerd door de inwer kingtreding van de nieuwe water- fabriek van PWN in Heemstede. De consument kan aanzienlijk besparen op het gebruik van zeep, wasmiddelen etc. en zal minder last hebben van kalkaanslag. Vanaf oktober zal de nieuwe fabriek het zachtere water in het leidingnet pompen De ontharding zal op 1 de cember zijn opgevoerd lot het maxi maal toegestane peil van 8 4s DH (duitse graden) en daarop blijven De huidige hardheid is 15,2 DH De mi nimum-hardheid is wettelijk voorge schreven omdat medici denken dal te zacht water hart- en vaatziekten kan veroorzaken - alhoewel dit nog nooit echt is aangetoond - en een beetje kalk goed is voor de botten. Het zachtere water biedt de gebrui ker een aantal voordelen. Wasma chines, koffiezetters en andere huis houdelijke apparatuur gaan langer mee en hoeven minder vaak ontkalkt te worden Het theewater hoeft met meer zo lang te koken en de ketels teen in de fluitketel neemt af. Ook de kalkaanslag op sanitair wordt een stuk minder Het schoonmaken van de douche bijvoorbeeld wordt een stuk gemakkelijker Er is minder te vrezen van condensdruppels die lang blijven hangen en kalk afzetten op de tegels. Het gebruik van shampoo's, zeep, tandpasta en wasmiddelen kan aan zienlijk worden teruggebracht omdat deze producten effectiever worden door het zachtere water. Van deze en andere voordelen wordt de bevol king in oktober door PWN via een voorlichtingscampagne op de hoogte gebracht. Radio Texel doet zondag live verslag van de eerste autocross van deze zomer De uitzending begint om 13.00 uur en gaat door tot het einde, dat rond 19.00 uur wordt verwacht. Tussendoor zijn flitsen te horen van de programma's Nieuwtjes en Ach tergronden en Sportlokaal Een dijk houdt met alleen water te gen. hij is ook een mooie plek om je helikopter Ie parkeren Zo dachten de twaalf politiemannen van het Korps Landelijke Politiediensten die dins dag samen met de marine een twee tal oefeningen op en boven hel Mars diep hielden We zijn naar Oude- schild gevlogen om in de haven een debriefing te houden' aldus chef hefschroetvhegtuigen Wouter Kaïhatu. die verder niets over de 'zware training' kwijt wil. Passanten keken verwonderd op toen de helikopter op de dijk langs de Ruyterstraat werd neergezet. Of dal zomaar mag De gemeente bleef het antwoord schuldig. 'Als wij uit hoofde van onze functie taakgericht handelen, dan zij wij hiertoe be voegdverklaart Kaihutu. De patat bij Veronica smaakte de mannen in ieder gevat heel best I Foto Sarme Bnjgenumnl Tijdens een speciale dienst in de RK kerk van Den Burg brengt The Gospeltrain de Deutsche Messe van Frans Schubert ten gehore Aanvang 10.45 uur. Op het surfslrandje bij Dijkmans huizen houdt Windsurlclub Texel de jaarlijkse Opstapdag Kinderen en volwassenen kunnen kosteloos kennismaken met de windsurfsport en het kano-varen. Om 11 00 uur worden de eerste partiien gespeeld van het 15de Tesseltoernooi van tennisclub Deuce Het toernooi duurt de hele week (dagelijks vanaf 9.00 uur) Op het bekende terrein aan de Genteweg bij Oosterend wordt de eerste Texelse autocross van dit seizoen verreden. Aanvang 13.00 uur In De Worsteltent aan de Smitsweg treedt vanaf 15 00 uur Big Band Texel op In Cinema Texel draait om 16 00.19.00 en 21.30 uur Notting Hill, om 19.00 en 22.00 uur The Matrix, om 14.00 uur Kabouter Plop en om 13.30 en 16.00 uur De Koning en ik. Vanaf 15.00 uur wordt op een ter rein aan de Hoofdweg 30 in Eierland een hondendag gehou den. In theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn begint om 16.30 uur een optreden voor kinderen van de Duitse cabaretier Sebastian Fuhrmann. 's Avonds treedt hij op voor volwassenen, aanvang 21.00 uur. De toegang bedraagt respectievelijk ƒ5,- en 20,-. In Oudeschild begint om 19.30 uur de derde wedstrijd om het Texels ringsteekkampioenschap Maandag 19 juli In Cinema Texel draait om 16.00, 19.00 en 21.30 uur Notting Hill, om 19.00 en 22.00 uur The Matrix, om 14.00 uur Kabouter Plop en om 13.30 en 16.00 uur De Koning en ik. In het raadhuis vergadert vanaf 19.30 uur de raadscommissie Bestuur en Organisatie. Op de agenda o.a. de winkelopenstelling op zondag. Dinsdag 20 juli In het raadhuis vergadert vanat 19.30 uur de raadscommissie Ruimte, Wonen en Economie In Cinema Texel draait om 16 00. 19.00 en 21.30 uur Notting Hill, om 19.00 en 22 00 uur 1) Matrix, om 14.00 uur Kaboui Plop en om 13 30 en 16.00 uur[ Koning en ik. In café In den Groolen Slockt ginl om 20 00 uur de algems ledenvergadering van Texelse Dart Organisatie In de Doopsgezinde kerk van Burg begint om 20.15 uur zomeravondconcert met Ms. Blok (harp) en Piet Hulsbos |i gel) In theater-restaurant Klif 12 Den Hoorn treedt Astrid van Hi den op met het programma Ongetemde Diva, aanvang 21 uur. De toegang bedraagt 2i (ƒ15,- voor 'Vrienden'). Om de drukte de baas te kunm zet Teso zaterdag tussen 8 351 15.05 uur twee boten in Deso danks moet op Texel tuss 10 00 en 12.00 uur mogelijk e half uur worden gewacht. In D Helder kan de wachttijd tuss 10 00 en 17.00 uur oplopen tote uur Er is veel te doen op Texel. I niet alleen in deze ageni maar ook naar het overzich de Vakantiekrant, die get rende de maanden juli en gustus wekelijks versch Veel van de daarin verms evenementen en activitei zijn ook voor Texelaars inter sant. De gratis Vakantiekn wordt verspreid als bijlage» de Texelse Courant en is da naast voor iedereen los verki baar op zo'n 150 plaatsen het eiland. De Vakantiekr verschijnt alleen op Texel. Hoogwater te Oudesch Vr. 16 11.44 en Za. 17 0.36 en 12.36 Zo. 18 0.47 en 13 05 Ma. 19 1 14 en 13.46 Di. 20 1.40 en 14.11 Wo. 21 2.00 en 14.51 Do. 22 3.06 en 15.40 Vr. 23 4 00 en 16.30 Aan hel strand is het ongeveer een uii der hoogwater De zon komt 20 juli o: 05 41 uur en gaat onder om 21 47 20 juli eerste kwartier. 21 juli doodtij. Astrid van Helden en haar musici verzorgen dinsdag in Klif 12 een zogeheten cabaretconcert met de naam de Ongetemde Diva. Het optreden in het Hoornder theater begint om 21.00 uur. De Ongetemde Diva verhaalt over een artieste wier leven niet over ro zen is gegaan. Van opera-diva tot jazz-zangeres en van cabaretière tot smartlappenzangeres bij bruiloften en partijen, alles heeft ze gepro beerd. maar een loopbaan kreeg ze niet van de grond. Uiteindelijk krijgt ze via een bevriende schouwburg directeur een baantje als werkster In zijn theater. Hier ontmoet ze optre dende en repeterende artiesten, die ze prompt lastig valt met het relaas van haar leven. Daarbij rijgt ze een scala van grappen en (virtuoze) zang uit haar divers repertoire aan een. Aan het einde lijkt een comeback van de Ongetemde Diva toch tot de mogelijkheden te beho ren. De toegang tot het cabaretconcert bedraagt 20,-. 'Vrienden van Klif 12' betalen 15,-. Een diner vooraf is mogelijk vanaf 19.00 uur. Plannen om op een deel van de wegen in het buitengebied de maxi mumsnelheid naar 60 km/uur te ver lagen, zijn op een laag pitje gezet De benodigde subsidies om de maatregel te bekostigen ontbreken en bovendien lijkt de controle onuit voerbaar. 'We concentreren ons nu op de instelling van 30 km/uur bin nen de bebouwde kom', aldus wet houder Peter Bakker (Verkeer), die wel snelheidsmaatregelen op ge vaarlijke oversteekpunten in het buitengebied in het vooruitzicht stelde Hij noemde daarbij de Waal- derweg. Big Band Texel geeft zondagmiddag, als onderdeel van de zomertoer. vanaf 15 00 uur een optreden in De Worsteltent. Er wordt gezongen door Belinda van Dlesen en Lies Pieterse. In de Doopsgezinde kerk van Den Burg wordt dinsdag het vierde zomeravondconcert van de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken gegeven. Dit be gint om 20.15 uur en wordt ver zorgd door Meija Blok op harp en Piet Hulsbos op orgel. Enige ervaring kan de beide uitvoe rende musici niet worden ontzegd. Melja Blok begon haar harpstudie bij Emily Heyens aan het Utrechts Con servatorium. Zij sloot haar studie af met het diploma Uitvoerend Musicus en vervolgde haar opleiding aan het Sweelinck Conservatorium in Am sterdam. waar ze de aantekening voor Kamermuziek behaalde Daar naast volgde ze lessen in het buiten land Al tijdens haar studie speelde Blok mee in onder meer het Radio Filharmonisch Orkest, het Rotterdams Philharmonisch Orkest en het Brabants Orkest. Momenteel maakt ze deel uit van verschillende kamermuziekensembles en valt ze geregeld in bij het Radio Filharmonisch Orkest en het Konink lijk Concertgebouworkest Met de diverse orkesten reisde ze over de hele wereld, tot aan Tokio en New York Daarnaast is ze docente aan het conservatorium te Groningen. Piet Hulsbos is organist van de Oude kerk in Heemstede en vaste begeleider van het Westerkerkkoor in Amsterdam Bovendien is hij do cent aan de muziekschool in Zaanstad. Regelmatig speelt hij continuo in cantates, passionen en oratoriumwerken en is hij dirigent van enkele koren. Behalve in Nederland treedt hij ook regelmatig in andere Europese landen op. Zijn opleiding voor orgel en koordirectie volgde hij aan het Sweelinck Conservatorium Ook studeerde hij orkestdirectie aan het conservatorium te Arnhem. Op het programma staan dinsdag werken van Soler, Wesley, Handel. Spohr en Debussy De toegang is gratis. Aan het eind wacht zoals gebruikelijk een collecte ter bestrij ding van de kosten. Pinie, vaste gitarist bij Nilsson en docent van de Popschooi, musiceert met bassist Daan Bol. drummer Jus tin Zegel, gitarist Corine Rikkenberg en toetsenist Jesper Kragt (niet op de foto) Het tafereel was te zien op de presentatie van de Popschooi, onderdeel van de Texelse Muziek- en Dansschool, die woensdagavond Wegens vakantie heeft de afó maatschappelijk werk van de ting voor Welzijnszorg en li schappelijke Dienstverlening u kop van Noord-Holland geen spi uur op Texel van 19 juli t/'m 2( gustus. Wie gedurende deze pet een gesprek wil met een maatsc pelijk werk(s)ter kan bellen naa hoofdkantoor in Den Helder, ba baar op werkdagen tussen 09.0 12 00 uur Tel 0223-615834 De IBN-excursie die donde avond zou plaatsvinden in de wordt maandagavond gegeven, vang 19 30 uur Alleen voor Is ir^ongerencemrumTimëOw gehouden. Popschool-dtx Pinie. Jan Kühne en Menno hadden over deelname aan li schooljaar gestarte project n klagen. De deelnemers die gaans een jaar ot Iwee een ment bespelen, formeerden w presentatie vijf bands die een. rieerd repertoire ten gehore bra dat varieerde van rock'n'roll 10 reggae en blues (Foto Gort rd T<* Uitsluitend in spoedgevallen van zaterdag 8 00 tot maandag 8 00 uur: Dokter Waverijn van Hattem, Kogerstraat 87, Den Burg, tele foon 312016 Toeristen kunnen zich melden bij de Medische Post aan de Nikadel in De Koog, tel 327270 Toeristen op het noorden van het eiland kunnen terecht bij de prak tijk van R A. van den Bent/F. Haasdijk, tel 316634 Oud-eilandgenote Margo Witte is aan de Gerrit Rietveld Academie te Amsterdam geslaagd voor haar eind examen Grafisch Ontwerpen Speciaal voor de Duitse gasten heeft theater Klif 12 in Den Hoorn de ca baretier Sebastian Fuhrmann ge boekt Hij verzorgt zondag vanaf 16.30 uur een kinderprogramma met de naam Wirbel urn Willi Watlwurm. De entree bedraagt ƒ5,-. 's Avonds treedt hij voor volwassenen op met Küstentour Sommer 1999. dat om 21 00 uur begint De toeschouwers moeten In dit geval ƒ20.- betalen Een diner vooraf is mogelijk. Ongeveer tien bands hebben zich ingeschreven voor Strenderpop dat op zaterdag 14 augustus wordt ge houden. Er zit echter nog rek in het programma De organisatie roept bands daarom op zich alsnog in te schrijven voor het Strender pop festival dat al sinds jaar en dag in de openlucht wordt gehouden Gegadig den kunnen zich tot eind volgende week opgeven bij Willem Witte, tel 318 870. Vrijdag 16 juli In Cinema Texel draait om 16 00, 19.00 en 21.30 uur Notting Hill, om 19 00 en 22.00 uur The Matrix, om 14 00 uur Kabouter Plop en om 13.30 en 16 00 uur De Koning en ik. Zaterdag 17 juli Vandaag en morgen wordt bij Vliegveld Texel een record poging vrije val-formatiespringen gehouden Ex-proftennisser Jacco Eltingh geeft bij Deuce aan de Emmalaan vanaf 13.30 uur een demonstra tie en les aan met name jeugd leden. Vanaf 17.30 uur speelt hij partijtjes tegen clubcracks Bij de muzieknis aan de Oranje- straal in Oosterend wordt tussen 15 00 en 21.00 uur op initiatief van SVO een balletje getrapt Er wor den partijtjes van vier tegen vier gespeeld. Deelnemers zijn wel kom. In Cinema Texel draait om 16 00, 19.00 en 21.30 uur Notting HUI, om 19 00 en 22.00 uur The Matrix, om 14 00 uur Kabouter Plop en om 13 30 en 16 00 uur De Koning en ik. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend wordt vanaf 20.30 uur een dansavond gehouden. Een insektendeskundige van de Vereniging Natuurmonumenten houdt een rondleiding door De Zandkuil. Informatie bij EcoMare, tel. 317741 Om 20.00 uur begint in de Her vormde kerk in Den Burg een zomerconcert. m.m.v. Hans Uijleman (gongs, klankschalen boventonen en Mantra's). Entree ƒ15.- In het Doolhof op De Hogeberg vieren de Muziek- en Dansschool en Staatsbosbeheer hun jubilea met een grote muziek- en theatervoorstelling die om 22.15 uur begint. Vertrek bij P2 aan de Haffelderweg vanaf 19 30 uur. Rond het haventje van De Cocksdorp wordt van 12.00 tot 0 00 uur 'Feest achter diek' ge vierd. Zondag 18 juli CKZ houdt een verrassingstoer tocht voor catamarans. De brie fing is om 9 00 uur in het clubhuis bij Paal 33.

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 2