Sport 6 ZonnigTesseltoernooi vlekkeloos verlopen iw* TEXELSE COURANT zeggen wou. Texelaars kunnen geen potten breken Klunende ezels op :'e Groeneplaats Zeilers doen een bakkie op Vlieland Golfen voor duo's Parachutiste hard tegen de grond Belangstelling voor Hoornder cross neemt toe Winst Tuitmannen viswedstrijd watersportclub Dartcompetitie Gedogen Vinke sterke winnaar tijdrit Stortbui bij Krimstrandloop Twee Texelaars in strandzesdaagse Informatie voor slechthorenden Eekhoorn Internationaal capoeira festiva Molenkoog dieper in rode cijfers DINSDAG 27 JULI 1999 Uit alle windstreken waren ze weer naar Texel gekomen voor een weekje tennissen, de circa hon derd overkanters die deelnamen aan het 15e Tesseltoernooi van Deuce. De tachtig Texelaars had den vrij weinig in te brengen te gen deze kwantitatieve en vooral kwalitatieve overmacht, zodat alle prijzen in de hogere B- en C- klasse met de Schulpengat over het Marsdiep verdwenen. Het weer speelde de organisatie in de kaart: van de 250 wedstrijden hoefden er maar twee door de re gen te worden verzet. Dat was vorig jaar wel anders. De finaledag van zondag was type rend voor de vijftiende editie van het toernooi, waar de gezelligheid tradi tioneel een hoofdingrediënt is. Een aangenaam zonnetje brandde boven de hoofden van de zwoegende finalisten en het publiek, dat in gro ten getale op de terrasjes langs de baan toekeek en zijn natje en zijn droogje consumeerde Het fraaie weer van de afgelopen week zorgde voor een vrijwel perfecte uitvoering van het wedstrijdschema: alleen op donderdag moest het programma worden aangepast. Recreëren en kamperen werd voor de vele overkanters een aangenaam verpo zen, zodat de kans groot is dat zij in 2000 terugkeren voor het toch al populaire toernooi Het was jammer dat in de hoogste B-categorie de winnaars van vorig jaar hun titel met kwamen verdedi gen. De spanning was er met min der om. Met name bij de heren was de finale een enerverend schouw spel. Alkmaarder Dennis van Rooyen had drie sets nodig om Arnold Spruit op de knieën te krijgen en het toernooi net als in 1996 op zijn naam te schrijven. Bij de dames was het de Zuidafrikaanse Mariska Steenkamp die met de eer ging strij ken. Zij was een aantal weken in Nederland op vakantie en nam aan vijf toernooien deel. Inmiddels is zij naar Amerika afgereisd waar haar universitaire sportstudie binnenkort begint. Beide winnaars kregen naast de beker een prijzengeld van 250,- In de B-klasse waren geen Texelaars vertegenwoordigd. Die waren er wel in het C-toernooi. Hans Geus presteerde prima en strandde pas in de halve finale Simon Brand en Emile Keyser be reikten knap de finale in het heren- dubbel. maar hadden tegen Marco Kuperus en Robin Vos uit Den Hel der weinig in de melk te brokkelen. Jordi Koning uit Zwolle werd winnaar in het heren-enkelspel Zijn plaats genoot Judith de Groot kwam wel erg gemakkelijk aan goud Haar te genstander Esther Vermeulen was weliswaar twee keer gewekt, maar presteerde het niet om op tijd te ver schijnen. De gezelligheid heeft ook haar schaduwzijde. Na drie kwartier wachten eiste De Groot terecht haar titel op Een ander klein smetje op de fraaie tennisdag was de enkelblessure van trouw toernooideelnemer Jeroen Stoop. De lange Hagenaar moest zijn gewricht in het ziekenhuis laten doorlichten en miste de beide B- dubbelspelfinales. De titels gingen daardoor naar Frank Harrak en Kor Leegstra en Christien Broersma en (weer) Kor Leegstra. In de D-klasse sloegen de Texelaars alleen toe in het dubbelspel. Marit en Jacqueline de Porto werden tweede bij de dames, routiniers Leo Saai en tenmstrainer Martin Land wonnen bij de heren. Saai legde met dochter Ingrid tevens beslag op de titel in de gemengde finale tegen voetballer John List en sportmstructeur Connie Joling. In het veteranentoernooi versloeg vechter Hans de Porto de aanzien lijk jongere Peter Dral. Danny van Rossum en Cobie Kooiker wonnen het dames-dubbelspel. Hannie Hoogenraad en Jaap Krijnen deden hetzelfde in het gemengde toernooi en gingen net als de andere win naars met een fraai raku-schaaltje van keramiste Nesrin Düring naar huis Je moet maar op het idee komen: bij een temperatuur van 25 graden Celsius schaatsen op een plein waar zelfs geen fontein of dorps pomp is om in de behoefte van (bevroren) water te voorzien. Het open Texels kampioenschap klunen, dat zaterdag wordt ge houden op de Groeneplaats. is dan ook een activiteit uit de koker van de Multifunctionele Ezel vereniging Texel i.a. De wedstrijd duurt van 14.00 lot on geveer 16.00 uur en zal bestaan uit meerdere manches. Daarbij moeten de deelnemers op schaatsen over een tapijt lopen van ongeveer 388 meter lengte. Langs de route staan stempelposten opgesteld, benevens een koek- en zopietent. Net als bij de Elfstedentocht zal de wedstrijd voor de televisie worden gevolgd door een rijdende brigade. Ondanks alle gekkigheid hebben de organisatoren een heus reglement opgesteld. Er wordt in twee k' tsen gestreden: een vrije klasse, aar- voor iedereen zich kan insch, .ven, en een elfstedenklasse. die alleen open slaat voor mensen die kunnen bewijzen aan de Elfstedentocht te hebben meegedaan. Texelaars die ooit hebben deelgenomen en wier adres bekend was, hebben inmid dels een uitnodiging gekregen voor dit zomerse alternatief. In de elf stedenklasse is het gebruik van Noren verplicht. In de vrije klasse zijn alle schaatsen, van Friese door lopers tot klapschaatsen, toege staan. Inschrijven kan nog tot een uur voor de start bij de bus van de organisa tie. Hoewel de Olympische gedachte - en tevens Ezelgedachte - dat deel nemen belangrijker is dan winnen de boventoon voert, zijn er fraaie prijzen te verdienen. Bovendien worden de winnaars op charmante wijze gehul digd door bevallige rondemissen Cf V? t l Terwijl de ongelukkige parachutiste eerste hulp krijgt, ontfermt een politieman zich over haar parachute (Foto Gerard Timmerman) De catamaranzeilers van CKZ heb ben zondag een geslaagde toertocht ondernomen, die niet zoals de be doeling was naar Terschelling voerde, maar naar Vlieland. Op de Noordzee stond te weinig wind zo dat besloten werd op Vlieland aan te leggen voor een kopje koffie bij het Badhotel. Via het wad ging het weer terug naar Texel. Onderweg genoten de negen zeilers van het aangename zonnetje en de zeehonden die op de zandplaten hetzelfde deden Een aantal boten werd door de volgboot teruggesleept zodat het wantij werd ontweken en iedereen na een fraaie dag op tijd weer thuis was. Op golfbaan De Texelse wonnen Reymer de Graaff en Hans Nieskens en Els Postma en Martine Zandee zondag de clubkampioenschappen foursome Bij deze spelvorm spelen twee heren of twee dames samen met één bal, waarbij om de beurt wordt afgeslagen De Graaff en Nieskens behaalden over 18 holes 42 stablefordpunten Willem Speel man en Jaap Duin werden met 41 punten tweede, vóór Wil Homan en Pieter de Boer, die 40 punten bij el kaar sloegen. Bij de dames vormden Els Postma en Martine Zandee een wel heel sterk duo Met 41 stablefordpunten wonnen zij de wisseltrofee. Manty Wijsman en Hanny Vlastra behaalde de tweede prijs, Elly Boorsma en José Schuijl werden derde Beide paren hadden 29 punten De nieuwe clubkampioenen wonnen naast de wioc«iheUor nok een golfles bij pro fessional Joost Brieko. Een parachutiste die tijdens het springen eerst gedesoriënteerd raakte, vervolgens de besturmgs- lijnen foutief bediende en daarna de landing verkeerd inzette, kwam maandagmorgen hard tegen de grond in het weiland van Jos Witte van hoeve Leiden Ze liep daarbij waarschijnlijk een wervelfractuur op en werd met een speciale brancard (werveltrap) van de brandweer per ambulance naar het ziekenhuis over gebracht Nadat de deelname aan de eerste twee crosses van ZDH ronduit te genvielen, kon vrijdag eindelijk eens een flink aantal lopers wor den begroet. De 65 deelnemers troffen prima omstandigheden, wat echter niet in alle gevallen tot snelle tijden leidde. Zo werd de loop over 8 kilometer bij de veteranen gewonnen door Henk Versteeg uit Alblasserdam. Een mooie prestatie, maar met 32.45 minuten was hij ruim tweeëneen- halve minuut langzamer dan de win naar van vorige week. De winnaar over 4 km bij de vrouwen, Maartje van Gent uit Kortenaar, moest exact twee minuten toegeven op de snel ste loopster vorige week. Arjen Lap uit Den Hoorn leverde wél een dijk van een prestatie. Hij won de 4 km bij de jeugd in 17.59 en was daarmee 1.06 minuten sneller dan twee we ken geleden, toen hij ook al won. De miniloop werd gewonnen door Mathijs Benard uit Hoek van Holland Voor 1 km had hij 3.3~4 nodig. Bij de 4 km voor de mannen ontbrak veel voudig winnaar Robert Bakker uit De Koog. Broer Erik greep direct zijn kans en passeerde in 15.20 als eer ste de eindstreep. Hij werd op 22 seconden gevolgd door Harry Bak ker uit Den Hoorn Remco Nagtegaal uit Eierland deed van zich spreken op de dubbele afstand en won in 31 47. Bart en Jaap Tuitman zijn zater dagavond winnaar geworden van de eerste viswedstrijd die de watersportvereniging zaterdaga vond op het wad hield. Tien boot jes, bemand door 19 leden van de vereniging, wierpen hun hengel uit. In tweeëneenhalf uur vingen ze samen vijfeneenhalve meter vis. De volgende wedstrijd is ge pland voor 21 augustus. Het idee om, naast het sportvissen vanaf de dijk, ook midden op zee met elkaar de confrontatie aan te gaan ontstond na het herstel van de verenigingshaven. Daarbij hebben zo'n veertig vrijwilligers afgelopen voorjaar in een aantal zaterdagen de verenigingshaven volledig opge knapt. De haven werd uitgebaggerd, er kwamen nieuwe steigers, nieuwe palen en de bedrading en andere zaken werden vervangen. 'Wat zou het nu toch mooi zijn als we er met een aantal leden geregeld eens op uit gaan om een viswedstrijd te hou den', meldde één van de veertig vrij willigers zich bij Map van der Zwaag. Dat resulteerde afgelopen zaterdag In het eerste weekeinde van oktober gaat de nieuwe competitie van start. Zoals het er nu naar uitziet, zullen zo'n vijftien teams meedoen. Het afgelopen half jaar waren dat er tien. Om toch iedereen tegen elkaar te laten spelen, heeft het bestuur van de Texelse Dart Organisatie beslo ten een halve competitie te laten spelen en daarna een play-off. Teams (van drie personen) die zich willen opgeven, kunnen terecht bij Jan Duinker, Noordwester 9, Den Burg. tel. 310 240. De inschrijf formulieren dienen uiterlijk 1 septem ber te zijn ingeleverd op dit adres. De competitie duurt tot eind maart. (open brief aan het college) Het is inmiddels een jaarlijks terug kerend fenomeen van het college om kampeermiddelen te gedogen ten behoeve van seizoenmedewerkers. Dit keer gaat het om drie tenten ge durende de maanden juli en augus tus en dan meteen voor vijf jaar, nl tot en met het jaar 2003. Waarom in vredesnaam meteen voor vijf jaar? U vermeldt dit in de Texelse Courant van 16 juli jl Wel wat aan de late kant, vindt u met? Vervolgens heb ben de bezwaarmakers 6 weken de tijd om een bezwaar in te dienen. Jordy Vinke heeft met overwicht de tijdrit gewonnen die vrijdag op het programma stond bij Wieler vereniging Texel. Ondanks de harde noordwestenwind wist hij een zeer snelle tijd te realiseren. Zijn 45.33 minuten over 32 kilometer bete kende een gemiddelde snelheid van maar liefst 42 km/u. De tweede plaats, op bijna drie minuten van de winnaar, was voor Jan Zijm (48.18). Theo Boom was goed voor de derde tijd (50.53). Snelste dame was Natascha van der Vis (53.09). Pechvogel van de avond was Jan Dankers. Onderweg naar de start in Oudeschild reed hij tweemaal lek Toen was hij door zijn reserve materiaal heen en kon hij niet star ten. Een hevige regenbui zorgde woensdag bij de tweede Krim strandloop voor ongekende om standigheden tijdens de wed strijd. Omdat de voorbereidingen voor de zandsuppletie in volle gang waren, werd er bovendien twee keer richting vuurtoren gelo pen, Voor Ruud Moelands uit Ulvenhout vormden deze condi ties geen beletsel om de 8 kilome ter onder de 30 minuten te lopen. Met zijn eindtijd van 29.05 minuten bleef hij zijn medestrijder Thomas Nickel uit Bielefeld vier seconden voor. Bij de loop over 4 kilometer was Erik Bakker weer de snelste. Ditmaal rondde hij het parcours in 15.24. Bij de vrouwen op deze afstand werd Hilde Luytens uit België als eerste bij de eindstreep verwelkomd. Michael Noorlander (5.02) moest bij de jeugd over 1200 meter zijn meer dere erkennen in Patrick Driessen uit Zevenaar, die finishte in 4.55 sec. Priscilla Noorlander (5.09) bleef haar belaagster Marieke Akkerman (5.28) dik voor. Woensdag vindt de derde Krimstrandloop plaats. Het start schot bij paal 28 klinkt om 19.30 uur. in de eerste wedstrijd, die net buiten de haven van Oudeschild werd ge houden. 'We lagen daar heerlijk met z'n allen te vissen', kijkt Van der Zwaag terug op de wedstrijd. Vader en zoon Tuitman (van de Rival) vin gen zeven vissen, met een geza menlijk lengte van 223 cm Het be trof botjes, kleine steenbuik en er zat zelfs een paling tussen van bijna een halve meter. Op de tweede plaats eindigden Michiel de Vries en Arie van der Vis, goed voor 110 cm Arie Benschop en Aris Ellen bezet ten met 57 cm de derde plaats. Wat betreft de watersporters zal het niet bij deze eerste editie blijven. De volgende wedstrijd wordt gehouden op zaterdag 21 augustus van 16.00 tot 19.00 uur. Deelnemers kunnen zich opgeven op de haven bij de Jan Snel of bij Map van der Zwaaq. tel. 313551. Slechts twee Texelaars doen mee aan de 41e strandzesdaagse die gisterochtend in Hoek van Holland van start is gegaan. Het zijn Siem Plaatsman en Stijn Geus. Plaats man is voor de zesde keer van de partij maar Stijn Geus heeft al veel vaker meegedaan aan dit wandel sportevenement van 140 kilometer. Gisteren werd het eerste parcours van veertig kilometer zonder grote problemen afgelegd, ondanks de koude tegenwind De wandelaars hopen zaterdag fris en blaarloos aan te komen in Den Helder De Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden komt woensdag 4 augustus met een informatiewagen naar Texel. Medewerkers vertellen over hulpmiddelen, voor bijvoorbeeld radio, televisie, deurbel en telefoon Ook geven ze voorlichting over ménière en tinnitus. De wagen staat van 10.00 tot 16 00 uur in de Park straat (ter hoogte van Combi Foto) in Den Burg. Hel was gezellig druk aan de Emmalaan. Het publiek applaudisseerde uitbundig tijdens de slepende en spannende B-llnale gemixed- dubbel. (F&o&ieBoscni Met andere woorden: in september zullen we eens naar eventuele bezwaarmakers luisteren Maar dan is dit seizoen al voorbij!! Wij hebben in het verleden al vaker tegen u gezegd, dat wij vrezen dat van een dergelijk besluit een precedentwerking zal uitgaan. Dit blijkt ook zo te zijn, want het is ie der jaar hetzelfde liedje Namens 10 voor Texel, Fridt Blanken en Menno Stam PS: Vrijdag jl. stond een nieuwe gedoogregeling voor een bedrijf voor vijf tenten in de krant. Het gaat maar door... Vorig jaar ontmoette een Duits echt paar op 30 juli op de Hoornder Don derdag een echtpaar uit Oosterend. Onder een genoeglijk samenzijn met een kopje koffie in Ons Huis kwam het gesprek al snel op hobby's De vrouw uit Oosterend bleek een fana tiek verzamelaarster van eekhoorns te zijn en bezat ze in soorten en maten, van uiteenlopende materia len Hieraan moest het Duitse echt paar denken toen zij op een rommel markt een opgezet exemplaar op de kop konden tikken De trouwe Texelgangers besloten het diertje aan te schaffen en mee naar Texel te nemen om het als aandenken aan de Oosterendse ter hand te stellen. Helaas waren indertijd geen adres sen uitgewisseld, zodat de familie Huijsman zich tot deTexelse Courant wendde. De bewuste Oosterender verzamelaarster kan contact opne- Komend weekend wordt op Ts een internationaal capoeira f* val gehouden. Centraal staal workshop in deze combinatie vechtsport en dansen, waarbij fijne kneepjes worden bijgebr* door leraren uit Nederland, Du land en het land van herkom Brazilië. Locatie is sporthal Genoegen in Den Burg. Behalve aan capoeira wordt tev aandacht besteed aan bijbehorea muziek (percussie en zang). Det sen duren zaterdag van 12.30 18.00 uur en zondag van 11.00 16.00 uur Deelname kost 50,-v één dag en 85,- voor beide dag Onderdeel van het festival is ooke groot Braziliaans feest, dat zaterc tussen 20.00 en pakweg 24.00 wordt gevierd in sportzaal Ferrever Live wordt Braziliaai muziek ten gehore gebracht en valt Braziliaans eten te genieten toegang bedraagt ƒ5,- Zondag zijn er na de lessen deny straties in capoeira, macu (capoeira met stokken) en samba roda (samba-dansen). Publiek welkom. Er wordt geen toegang heven. Voor informatie en opgave kan 0 tact worden opgenomen met Men Siebinga, tel 315 331. men met de familie Huijsman, Br 25 in De Koog. waar het Duitse ec paar de komende drie weken loge Het telefoonnummer van het pensi is 327330 Medewerkers van aannemings bedrijf Tatenhove leggen de laatste hand aan de plaatsing van een speel toestel in de Wilsterstraat in Den Burg. Het is één van de 35 plekken waar speeltoestellen worden vervan gen. een zachte valvloer wordt neer gelegd. of beide Mei de enkele we ken vergende operatie wil de gemeente de speelplaatsen in over eenstemming brengen mei de mo derne veiligheidseisen. Buurtbewo ners helpen bij de werkzaamheden door de grond uit te graven wa valmat komt en een deel vaiL omheining te plaatsen De mi gemaakt van gerecyled rubber resteerde bij de productie van au! Over de mat komt een laag kb gras Wie alvast wil weten hoe eindresultaat eruit komt te zien, een kijkje nemen bij het Anken aan de Ruyterstraat, waar het is voltooid. In tegenstelling tot de Irisse zomer van vorig aar stuwt liel Iraaie weer van deze zomer de bezoekersaantallen van Molenkool De matige zomer van 1998 leverde zwembad Molenkoog een verlies op van ƒ371.415,-. Het bezoek ersaantal daalde met vijftien pro cent, er was meer gas nodig om het water te verwarmen en er moest extra personeel worden ingezet. Het oplopende tekort is voor de gemeenteraad voorals nog geen reden aan het bestaans recht van Molenkoog te twijfelen. Momenteel is het zwembad dank zij het fraaie weer bezig aan een inhaalslag. 'Molenkoog is een schip van bijleg. Als dit zo blijft doorgaan, moeten we ons dan niet afvragen: is dit het nog wel waard7', uitte Gerard Weijers (Texelse Belang) tijdens de raads commissie Welzijn zijn bezorgd heid De exploitatie van het bad kent een grillig verloop. Toen de gemeente het overnam in 1986 was er een te kort van 3,5 ton, dat daarna afnam tot ƒ160.000,-, maar inmiddels weer op het oude niveau is aangeland. Dat het slechte weer in 1998 de hoofdoorzaak was, wilde er bij Jaap Vlaming (GroenLinks) met in. 'Ik herinner me nog dat in 1997, toen het een mooie zomer was, de inzet van extra personeel voor extra kosten zorgde. Nu is het verlies weer te wijten aan het slechte weer.' Martin Trap (VVD) constateerde dat Molenkoog het, gezien de tegenval lende cijfers van openluchtbaden elders in het land, nog zo slecht met doet. 'Met bijna 6.000 verkochte zwemlessen mogen we helemaél met mopperen Wethouder Nel Eelman (Welzijn)- '99 procent van de kinderen die zwem lessen volgen verlaten het zwembad met een diploma. Zwemmen is ge zond en bovendien goed preventief jeugdbeleid.' Daalde het bezoekersaantal Molenkoog vorig jaar, het aait abonnementhouders nam juist S met 13,5 procent. Bijna driekwaitv de bezoekers beschikte in 19! over een seizoensabonnement D er extra personeel nodig is hoif verband met de verandering vanJ landelijke diplomastructuur, hei we ken met kleinere groepen en de ut breidlng van zwemlessen. Doortf tegenvallend aantal zonuren wais de zonnecollectoren minder vaak' bedrijf, waardoor er 10 479 kubiek meter aardgas extra werd verstoof Anderzijds daalde het verbruik v3 drinkwater, chloor en andere loevtf gingen en liep het verbruik au elektra terug met 6.000 kWh. Ms menteel werken zonnecollectoren volop en words meer abonnementen en leskaarte verkocht dan ooit Het toegenoiW aantal bezoekers, dat maandaf morgen 32.699 bedroeg, is hoopjr vend. omhoog.

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 6