Nederlandstalige rock'n lol op nieuwe CD Wat Aars de Kroniek Concerten in parken: plezier en overlast Foto's van ver weg en dichtbij van Biem Lap Kwaliteit Jug Bros uit Normaal-studio teso Concert met fluit en orgel Kip zonder kop in Klif 12 TEXELSE^ COURANT Un ftuT/e&zMtri. M. A. J: VONK Orgel-cimterl cabaret ttleVisieK-/' Weekendienst Texelse artsen oud Papier Agenda Kijk ook in de Vakantiekrant TEXELSE ^COURANT Redactie: VRIJDAG 6 AUGUSTUS 1999 De nieuwe Jug Bros. vanat links: Frits Bonne Ewoud Adriaans. Flikus Kloosterhuis en Hannes van Angeren (Ben Haak ontbreekt). (Foto Bart Bosch) 'Jullie moeten eens in het Nederlands gaan zingen', zei Normaal drummer Willem ter Horst vorig jaar tegen de Jug Bros, die tot dan toe Engelstalige bluesrock speelden, zoals te horen is op hun eer ste cd For Friends Only. Samen met Ter Horst, twee andere Normaalleden en een aantal gastmuzikanten dook deTexelse band een week lang onder in de professionele Commodore-studio in het Achterhoekse Zelhem, de thuisbasis van Normaal, Het resultaat mag er zijn: Wat Aars is een aanstekelijke, soms gevoelige en dan weer feestelijke cd geworden, met een professionele maar met gelikte sound, die deTexelaars zal aanspreken. De zilte zeelucht in je bloed, en ik kan je wel vertellen dat voelt goed, De heiland voor ons eiland Want Texel is gelegen tussen eb en vloed. (De Zilte Zeelucht) Wat Aars is echt anders. In twee van de twaalf nummers worden Texelse thema's expliciet aangeroerd, maar Texelkenners zullen nog in zeker vijf andere liedjes de eilandse sfeer en locaties herkennen. De Nederlands talige teksten - geschreven door bandvoorman Ewout Adriaans - apelleren ongehinderd door het vertalingsfilter direct aan het gevoel van de luisteraar, die wordt meege nomen op een reis langs kroegen. duinen, polders, vrouwen en stran den. De soms zwaarmoedige maar uiteindelijk met een potje bier tevre den gestelde hoofdpersonen berus ten in hun lot. In vlottere nummers is simpele vrolijkheid troef en volgt een lofzang op het eiland en de vrou wen. Maar somber of niet: de over tuiging dat er op de hele wereld geen betere plek is dan Texel, loopt als een rode draad door de CD Het begon allemaal met het liedje dat Theun de Winter vorig jaar voor de jubilerende Ezelvereniging schreef en dat onder leiding van Ter Horst door Jug Bros op muziek werd ge zet. Al gauw groeide uit het contact met de ongedwongen oosterling een vriendschapsband. Ter Horst beluis terde een demo van de band en be sloot met de Texelaars in zee te gaan. Hij haalde ze in november 1998 naar Zelhem en in de profes sionele geluidsstudio, waar naast de apparatuur van Normaal ook de technici van de dialectband ter be schikking stonden, werd in een week tijd Wat Aars opgenomen. 'Dat was een feest. Drank, eten en muziek maken. En niemand die er even tus senuit moet om z'n kind van school te halen of de hond uit te laten', zegt Adriaans, die samen met bassist Rikus Kloosterhuis de nummers componeerde Drummer Hans Vlaming had de band inmiddels verlaten, en werd vervangen door Dirk Mengedoht, een oude vriend die speciaal voor de opnamen uit Hamburg overkwam. Het vertrek van Nils Lely werd meer dan uitstekend opgevangen door Normaal-gitarist Jan Kolkman en enkele Twentse muziekvrienden. Texelaar Hannes van Angeren was meegereisd om te zingen en is nu vast bandlid. Na de CD-opname zijn ook drummer Ben Haak en solo- gitarist Frits Bonne tot Jug Bros toe getreden. De vijfmans-formatie staat zaterdagmiddag op het podium op de Groeneplaats waar het publiek ken nis kan maken met de vernieuwde Ook in de zomer van 1957 werd van alles georganiseerd om Texelaar en toerist aangenaam bezig te houden. Zo nodigde de VVV Texel het jongste dixieland- orkest van Nederland, 'The Stork Town Dixie Kids', uit voor een concert in het Park. Het bleek echter dat 'aan de organisatie van een dergelijke avond heel wat vast zit zelfs op het laatste ogenblik kan men voor onverwachte moeilijkheden komen te staan.' Door het drukke verkeer tussen Den Haag en Den Helder zat tweeduizend man publiek te wachten op een orkest dat de laatste boot had gemist. Uitein delijk werd niet vergeefs ge wacht, maar de komst van het orkest had heel wat voeten in de aarde. 'De directeur van de VVV Texel" stelde zich toen hij vernam dat men de boot had gemist, ogenblikkelijk in verbin ding met majoor Van Bork, commandant van ,,De Mok", die dadelijk zijn volle medewerking verleende om te pogen de band alsnog over de plas te krijgen De commandant nam contact op met Den Helder, er werd een motorboot geregeld en het publiek werd intussen vermaakt door 'The Butterflies', 'de 13- en 17-jarige gebroeders Colmjon, die al enige tijd op ons eiland logeren.' Om tien voor tien kon het geplande optreden dan eindelijk beginnen en het publiek genoot een uur lang van de 'Dixie-kids'. Hun bassist was uitgevallen, maar diens plaats werd op zeer bekwame wijze ingenomen door de heer Sj Hoekstra. Den Burg.' 'Slechts één persoon kwam zijn entree kaartjes aan de kassa inleveren het was de heer Texeira de Matos, Nederlands ambassa deur in Belgiè, die met zijn gezin op Texel logeert, ,,'t Wordt te laat voor de kinderen we moeten naar huis", zo ver klaarde hij.' Weeks daarvoor vond op het sportveld van De Koog een 'solistenparade' van amateurs plaats, 'die veel bijval wist te verwerven'. Naast enkele optre dens van bezoekers van het eiland, traden ook enkele Texelaars voor het voetlicht. Bijvoorbeeld 'het zeer, zeer jeugdig ensemble „De Pioniers" uit Den Burg, bestaande uit twee accordeons, een uit een oude autoband vervaardigd drumstel en een eveneens zelfgemaakte contrabas 'Verder hoorden en zagen wij Piet Keijser uit De Waal als kunstfluiter (Wien bleibt Wien), Jan Bakker op de accordeon (een in amateuristi sche kringen blijkbaar zeer geliefd instrument), terwijl het slot werd geblazen, luid geblazendoor weer een Texelse amateurband, de Notenkrakers ditmaal.' De Texelse Courant plaatste een oproep aan bezoekers van dergelijke avonden om wat zachter naar huis te gaan 'Het leek wel of de zaal afgebroken moest worden en of ze daarna een soort luilakviering op touw zetten. Jongelui, maak veel plezier, maar gun de mensen die geen vakantie hebben en 's morgens weer vroeg aan de slag moeten gaan, de nodige nacht rust.' Vlak daarboven vinden we het bericht 'Oud-Texelaar te Utrecht benoemd. 'Onze vroegere plaatsgenoot Dr. C. de Jager te Utrecht, zoon van meester De Jager te Zurich (Fr.), werd op 27 juli j.l aan de Rijksuniversiteit te Utrecht benoemd tot Lector in de Wis-, Natuur- en Sterrekunde Ned. Hei», kerft, De Waal IX>idcrdJg I" JUK ll>2* Mary Bivir^r itd |uH faztit.*!l. Cl. Aquic, Hüfl Dfellff, llfli Kc+, Ca Ajrnèf(j 11,10 -jut. T ^anpc#ij» f i Attentie AtttnH» Bewoners van Den Hoorn vanaf maanilap, 19 aug is er Iedere ro.iand.in vanaf "j morgens 8 uur gelegenheid voor het kappen vau uw haar Naaal Ifoiel .Loodimanswelvarcn' maan'.igio O'cnd is dc zaak gesloten QeleefJ lantxvcleod kapper Bakker Telefoon 203 AtUntU Attentie vooa ruiTStA* lAUGlVllOf Oe ROOO eetfn PHILIPS PLITSLAHÏOC KOST t£W KVlfttfX Wi) maken onze geachte cliëntele bekend, dat met ingang van heden slagerij „Oe Groeneplaats" uitsluitend wordt beheerd door F. Eijk Den Barg 27 juli I9i7 H* 1 I Cn k°'ec' hc' (buit ELECTR0IIU1S DAKKEK Uitsluitend in spoedgevallen, van zaterdag 8 00 tot maandag 8 00 uur: Dokter W. Vos, Haffelderweg 2, Den Burg, tel. 312023. Toeristen kunnen zich melden bij de Medische Post aan de Nikadel in De Koog, tel 327270. Toeristen op het noorden van het eiland kunnen terecht bij de prak tijk van R A. van den Bent/F. Haasdijk. tel. 316234 band die veel nummers van Wat Aars zal spelen. Rock'n Lol noemen de mannen de muziek vai Wat Aars. dat naast serieuzer werk inderdaad veel gein- nummers telt, die het in kroegen en zalen goed zullen doen Het is type rend voor de sfeer in de band: het plezier staat voorop. Kloosterhuis: 'We hebben allemaal een baan en een goed inkomen, dus kunnen we helemaal onze eigen gang gaan Als je lol hebt en je emotie in de muziek kwijt kunt is het goed.' Succes, roem en geld ztjn dus met van belang? Iedere band wil toch oogsten?'Ach, soms denk ik wel eens: dit is een wereldhit. Zeker als je dan ziet wat er in de hitparades staat. Maar die jacht hebben we opgegeven toen op onze eerste CD geen respons kwam Inderdaad zijn verschillende num mers, die vooral door de stem van Adriaans associaties met De Dijk oproepen, van dusdanige kwaliteit dat ze zouden kunnen meeliften op de Nederlandstalige hype die bands als De Kast, Volumia en Blöf hebben ontketend Adriaans 'We gaan voor lopig door in het Nederlands. Je kunt je er uiteindelijk toch beter in uitdruk ken en het is inderdaad populair. Maar hits scoren zal er wel niet inzitten. We gaan in ieder geval niet met de CD leuren. Wie ons wil ontdekken, ontdekt ons wel. Het zou natuurlijk wel fijn zijn. Kun je een beetje geld voor je optredens vragen. Daarmee duiken we dan meteen de studio in om een nieuwe plaat te maken. We hebben al weer acht nieuwe num-- mers.' Bart Bosch Wat Aars is voor 25,- te koop bij paviljoen Paal 12, café In den Grooten Slock en bij de band zelf, die hem binnen 24 uur thuisbezorgt, tel. 36 95 90 Tracks zijn te beluisteren via de homepage van Jug Bros www.xs4all nl/ -jugbros, waar ook meer mformabe over de band te vinden is Vrijdag 6 augustus In Cinema Texel draaien Kabou ter Plop (aanvang 13.30 uur). De Koning en ik (13 30 uur), Asterix en Obelix (16 00 uur), Wild Wild West (16.00, 19 00 en 21.30 uur) en Notting Hill (19.00 en 21.45 uur). In Oosterend begint om 19.00 uur de vijfde wedstrijd om het Texels ringsteekkampioenschap Zaterdag 7 augustus In het kader van de Nationale Bollendag houden vier Texelse bedrijven tussen 10.00 en 16 00 uur open huis Het betreft 'De Razende Bol', Pelikaanweg 1 na bij De Koog; J Duinker. Heren straat 6, Den Hoorn, Wim en Come Timmer, Schorrenweg 43, nabij Oosterend en J. Hin, Bern- hardlaan 95. Den Burg In Cinema Texel draaien Kabou ter Plop (aanvang 13.30 uur). De Koning en ik (13.30 uur), Asterix en Obelix (16.00 uur), Wild Wild West (16 00, 19.00 en 21.30 uur) en Notting Hill (19.00 en 21.45 uur). In Den Burg wordt vanaf 15 00 uur het Hollands Muziekfestival ge houden. 's Middags zijn er optre dens op de Groeneplaats, 's avonds in verschillende horecagelegenheden. De toegang is gratis. In de De Ruyterstraat in Oude- schild maakt een televisieploeg vanaf 17.00 uur opnamen voor het programma'Straat op Stelten'van RTL4 en de Nationale Postcode Loterij. Vanaf de TX 27 van Adri Hutjes, afgemeerd in de haven van Oude- schild, begint om 18.30 uur een optreden van het Visserskoor In De Cocksdorp wordt vanaf 19.30 uur de traditionele Ronde van Zuidema verreden, met deel name van dikke banden, trap auto's en skeelers in diverse leeftijdscategorieën. Inschrijven om 19.00 uur bij het Texaco ben zinestation. Zondag 8 augustus TVTexel besteedt in haar pro gramma aandacht aan onder meer bouwdorp, de landbouwdag, de Lunatics en de open Texelse kampioenschappen klunen De uitzendingen beginnen om 8 00, 11 00, 14.00, 17 00 en 21.00 uur. In Cinema Texel draaien Kabou ter Plop (aanvang 13 30 uur), De Koning en ik (13.30 uur), Asterix en Obelix (16.00 uur), Wild Wild West (16 00. 19.00 en 21.30 uur) en Notting Hill (19.00 en 21.45 uur). Op het bekende terrein aan de Genteweg bij Oosterend wordt de tweede en laatste Texelse auto cross van dit seizoen verreden Aanvang 13.00 uur Vandaag zijn bij het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp de finales van hd Recreatietennistoer nooi In De Worsteltent treedt 's mid dags de top 100-band Move On op. Toegang gratis Maandag 9 augustus In Cinema Texel draaien Kabou ter Plop (aanvang 13.30 uur). De Koning en ik (13.30 uur), Asterix en Obelix (16 00 uur), Wild Wild West (16.00, 19 00 en 21 30 uur) en Notting Hill (19.00 en 21.45 uur). De artiesten van de Horizontoer zijn vanaf 16.00 uur actief in De Koog Eerst vanaf 16.00 uur op het Dorpsplein en in de Dorps straat, 's avonds in verschillende cafés en discotheken. De optre dens zijn gratis te bezoeken In de NH-kerk van De Koog begint om 20.00 uur een dia-avond over Texel. Dinsdag 10 augustus In Cinema Texel draaien Kabou ter Plop (aanvang 13.30 uur), De Koning en ik (13.30 uur), Asterix en Obelix (16.00 uur). Wild Wild West (16.00, 19.00 en 21.30 uur) en Notting Hill (19.00 en 21.45 uur). Vanaf vandaag tot en met donder dag 19 augustus zijn er dagelijks voorstellingen van circus B. Renz in de grote tent op de Nikadel in De Koog Deze beginnen om 19.30 uur. Kaarten zijn verkrijg baar bij de VVV en bij de balie van vakantiecentrum De Krim. Ce gemeenteraad houdt vanj 19 30 uur een openbare vergaf ring in het raadhuis. In de RK kerk van De Cocksdor begint om 20.15 uur zomeravondconcert met Helir* van der Hoek (fluiten) en Hem Gijzen (orgel). Teso zet dit weekeinde regelmj tig een extra boot in. Dat gebe» ai zaterdag van 8 35 tot 15.05 uu, zondag van 16.35 tot 20.05 uuie maandag van 6 35 tot 13 05 uir Op zaterdag moet desondani, rekening worden gehouden me wachttijden Die bedragen q Texel tussen 10.00 en 12 00 mogelijk een half uur en in Der Helder tussen 9.00 en 17.00 anderhalf uur. Er is veel te doen op Texel. Kijk niet alleen in deze agenda, maar ook naar het overzicht in de Vakantiekrant, die gedu rende de maanden juli en au gustus wekelijks verschijnt Veel van de daarin vermelde evenementen en activiteiten zijn ook voor Texelaars interes sant. De gratis Vakantiekrant wordt verspreid als bijlage van de Texelse Courant en is daar naast voor iedereen los verkrijg, baar op zo'n 150 plaatsen op het eiland. De Vakantiekran verschijnt alleen op Texel. Hoogwater te Oudeschild Vr. 6 1.40 en 15.40 u Za. 7 3.30 en 17.10 u. Zo. 8 5.20 en 18.15 u. Ma 9 7 00 en 19.25 li. Di. 10 7.55 en 20.56 li. Wo. 11 9.04 en 22.06U. Do. 12 10.16 en 22 56». Vr. 13 10.55 en 23.47» la la' Aan het strand is het ongeveer een uur» der hoogwater. De zon komt 9 augusa? op om 06.11 uur en gaat onder om21tó uur 11 nieuwe maan; 13 augustus spit?- tij. In verband met vakanties en zomer kampen haalt Scouting Texel de ko mende weken geen oud papier op. Oud papier kan wel naar de contai ners aan de Bemhardlaan gebracht worden. Vanaf september rijdt Scouting elke zaterdagochtend weer een route. Cfrtf Jr>Ht Kantoor Warmoesstraat 45 Telefoon 36 26 20 (24 uur per dag) Fluitiste Helma van den Hoek en organist Henk Gijzen verzorgen het zevende zomeravondconcert uit de serie van de Raad voor het Zomerwerk van deTexelse kerken. Zij treden dinsdag op in de RK kerk van De Cocksdorp, aanvang 20.15 uur. Van den Hoek bespeelt verschil lende soorten blokfluit Haar studie volgde ze aan de conservatoria van Utrecht en Den Haag, waar ze te vens masterclasses volgde bij de beroemde Frans Brüggen. Lesgeven, repeteren en optreden zijn haar we kelijkse werkzaamheden. Solistisch is zij gespecialiseerd in de heden daagse blokfluitmuziek. Daarnaast speelde zij in het blokfluitensemble 'Recordate' en treedt ze regelmatig op met het 'Brederode Consort', dat onder leiding staat van Henk Gijzen. Gijzen studeerde orgel- en kerkmu ziek bij Evaristos Glassner en Klaas Bolt aan het Sweelinck Conservato rium in Amsterdam. Hij behaü voor orgel de akten muziekonden B en Solospel. Tevens is hij inl bezit van het diploma Kerkmu» Verder studeerde hij orgel bij Kooiman en koordirectie bij JanR veer. In 1979 werd hij winnaar vanh Nationaal Orgel Improvisatie-Cu cours. Hij is cantor-organist vand Grote Kerk te Vianen en docenlo gel en koordirigent aan de Stres muziekschool in Alphen aan de Ft) Daarnaast componeerde hij kerkm ziek voor koor en orgel, die in ve schillende uitgaven in druk is ve schenen, en werkte hij mee aanee CD- en radioproject rond de 019; maker Petrus van Oeckelen en i componist Johann Ludwig Krebs Op het programma staan dinsd; werken van onder anderen SusaS Sweelinck, Froberger en Bach Hi concert is gratis toegankelijk, afloop wordt een collecte gehouds om de kosten te bestrijden. Biem Lap. (Foto Bart Bosch) Als klein jochie pikte hij al stiekem de camera van zijn moeder om plaatjes in de omgeving van zijn huis in de PH-polder bij't Horntje te schieten.'Als mijn moeder wilde fotograferen en het rolletje was vol, kreeg ik een tik op m'n vingers.'Tegenwoordig schiet de 51- jarige Biem Lap uit Den Burg zijn plaatjes een heel eind verder. In India, Guatemala of op IJsland. Maar toch ook wel opïexel. Zijn vader bazuinde het al rond: 'Die zoon van mij kan fotograferen, kom maar eens kijken!' Dat was een kleine dertig jaar geleden. Nu expo seert de magazijnmedewerker van De Bolder zijn mooiste platen in 'Tusse de Banke' op de Groene plaats. Landschappen en natuur domineren, de mens komt er haast niet op voor. 'Mensen gaan altijd zo gek doen als je ze op de foto zet.' De Rocky Mountains in Canada, een vlinder en een zilverreiger in India, een ring om de zon in IJsland de foto's van Lap prikkelen de reislust. Hij bezocht de verre oorden tijdens groepsreizen die het blad Foto organiseerde. 'Deze foto is gemaakt op Spitsbergen. Wij hebben nu hier in Nederland net een In theater Klif 12 in Den Hoorn is dinsdag 10 augustus Onno Innemee te zien, die er optreedt met zijn programma 'Kip zonder kop'. Deze ervaren cabaretier, die voorheen deel uitmaakte van Basterd, was vorig jaar voor het laatst op Texel te bewonderen tij dens het Huiskamer Festival, waar hij samen met Robert Spaapen enkele opvallende optredens gaf als dove goochelaar. hittegolf gehad, maar daar was er ook één: het was er wel 10 graden!' In de ijsblokken zag de fotograaf een zeehond, figuurlijk dan Texelse impressies hebben de aan leg van de PH-dijk, ijsschotsen op de Mokbaai of pierenspitters op het wad als onderwerp. Erg fraai is de zwartwit-foto van een dreigende lucht boven een Hoornder kerkje, dat samen met de omliggende huizen slechts als silhouet op het netvlies valt. De expositie is tot en met vol gende week zaterdag van 10.00 tot 17 00 uur te zien, maar niet op vrij dag. Dan neemt Lap. die als sup poost en gids fungeert, een dagje vrij. Hij heeft tenslotte vakantie Bart Bosch Innemee is een tamelijk bekende fi guur. Zo was hij acteur in het televi sieprogramma'Binnenlandse Zaken' (1992), speelde hij verschillende gastrollen in comedy-series en nam hij vorig |aar de titelrol voor zijn re kening in de grote-zaal-productie Petrov. Hij is in verschillende radio commercials te horen en samen met Robert Spaapen regisseerde hij alle programma's van collega Kees Torn. die furore maakte in het oudejaars- programma dat vorig jaar in Klit 12 werd opgenomen, In 1991 won Innemee met Basterd de jury- ene publieksprijs in het Amsterdam Kleinkunstfestival. In eerdere programma's worsted Innemee met zware menseL vraagstukken: over het mensel onvermogen in relaties, vriendsctei pen, familiebanden en de omga» met de dood Maar altijd humor de tragiek licht, wat vat hilarische sketches tot gevolg hs Zijn kleine postuur, onschuld! ogen en clowneske mimiek maf ten Innemee daarbij tot een opva lende theaterpersoonlijkheid. Ook nu Innemee op het solopad' blijkt hij op een fraaie manier in sla" een ontwapenende, ietwat zon® linge figuur op te voeren. 'Hij h# wat van zijn vader, van de neelvé Mister Bean en van Bertje de Waf uit Den Haag. Met de lach aanzj kont en een elastieken bek zegt scherpe dingen, al is dat vaak® de bedoeling', wordt gesteld in j* persbericht over Kip zonder kop moet om hem grinniken, schalen en onbehoorlijk glimlachen. totr tranen uitbarst. Soms uit mede® en soms van blijdschap. maakt met uit. Hij lijkt gelukkig W doet hij dat toch'' De voorstelling begint om 2t J uur. Een kaartje kost ƒ20,-. 'vriendenprijs' bedraagt ƒ15,-- diner vooraf is mogelijk J" 21.00 uur. Reserveren via lel- 633.

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 2