Door onderwijs een beter bestaan Ontspannen sfeertje op Hollands Muziek Festival 404040 Kijkje in de keuken TEXELSE J couRANT voor kinderen met minder kansen 1949 - 50 jaar - 1999 NATIONAAL. FONDS KINDERHULP Brinkpoortstraat 32, 7411 HS Deventer, tel.: 0570 - 611 899, fax* 0570 - 645 602 Internet: www.kinderhulp.nl, e:mail: receptie@kinderhulp.nl GIRO DEVENTER Met uw hulp wil het L'NESCO Centrum Nederland in zijn jubileumjaar de steun aan onderwijsprojecten in ontwikkelingslanden zoveel mogelijk vergroten Hulp wordt onder meer gevraagd voor - leerherbergen voor het onderwijs in het Sahelgebied; - onderwijs voor straatkinderen in India; kinderen hebben voorrang in Benin - geïntegreerde Joods-Arabische scholen in Israël; - innchting van 20 door de orkaan "Mitch' verwoeste scholen in Nicaragua aap noot Mies Moet! Ook in het nieuwe millennium. Dank aan allen die de projecten van het UNESCO Centrum Nederland hebben gesteund UNESCO Centrum Nederland Oranje Nassaulaan 5. 1075 AH Amsterdam het podium een duik in hun uitge- Vrolijke gezichten, meezingend publiek, gezellig-drukke zalen en „de verste verten geen agressie of wanklank te bekennen: tijdens l,et Hollands Muziek Festival stonden dit jaar misschien geen ar resten van hoog niveau of landelijke bekendheid op de podia, de gezelligheid was er niet minder om en het evenement is ronduit geslaagd Geen slechte score voor een festival waarvan pas op het laatste moment bekend werd dat het überhaupt door zou gaan. In eerste instantie zagen de horeca ondernemers er weinig heil in. Toch leerden zi| op hun schreden terug en ook de overige ondernemers ver- zochten het bestuur van de vereni- «g Texel Jazz om in allerijl een pro- q,aiTima in elkaar te draaien Na zaterdag zullen bij alle betrokkenen te laatste twijfels wel zijn weggeno men 'Hel is natuurlijk een prachtige manier voor Den Burg om zich te presenteren. Ik kan me zelfs voor stellen dal we het twee of drie keer per zomer organiseren', a'dus orga nisator Joop Groen. Of dat gebeurt vanavond, als het evenement üórdt geëvalueerd Het zat de organisatie ook mee. De Hele dag had het geregend maar klokslag 15.00 uur brak de zon door en vulde de Groeneplaats zich met muziekliefhebbers. De genoten on der het genot van een biertje van acts van zeer wisselende kwaliteit. De Dekdweilers zetten de toon met (lauwvrolijke hoempapa en verdwe en in de winkelstraten, waar zij Gezelschap kregen van de jachthoorns, die met hun dweil- muziek van hoog niveau en kleur- presentatie opstoppingen ver- Gorzaakten. Fran; en Lies namen op breide smartlappenrepertoire, waarna het hoogtepunt van de mid dag werd voorgeschoteld deTexelse Jug Bros, die het inmiddels massaal toegestroomde publiek tracteerden op nummers van hun nieuwe CD Wal Aars. De aanstekelijke Rock 'n Lol werd met verve gebracht, waarna een run volgde op het ter plekke verkrijgbare schijfje De volslanke Thilly leek zo weggelopen uit de Jordaan met haar coupe soleil, zwaar opgemaakte zonnebank-ge laat en doorschijnjurk die zicht bood op haar deinende speklaag. Niet gehinderd door enig zangtalent bracht zij vol overgave meezingers van de Zangeres Zonder Naam en André Hazes, terwijl ze als een pony over het podium hobbelde. Haar uit- De presentatie van Goed Goan was geheel in overeenstemming met hun povere muzikale vertoning. (Foto Bon Bosch) haal'Mexiiico!'gaat in de boeken als de meest valse kreet ooit geslaakt. Haar collega Rob deed het beter. De Achterhoekse Normaal-epigonen van Goed Goan overgoten hun boerenrock tevergeefs met een sausje Status Quo. Alleen de covers bleven nog enigszins overeind Hun eigen werk was eerder een persiflage op het genre. Pseudo-stoere teksten als 'D'r op of gin vrett'n' (laat me je nemen of je krijgt niets te eten, red.) bleven zelfs onder het origmaliteits- gehalte van melige en aangeschoten pubers. Maar het publiek amuseerde zich best en zo werd maar weer eens bewezen dat aansprekende en dure artiesten als Dennie Christian of Bonnie St. Claire helemaal geen voorwaarde zijn voor een gezellig evenement. Dat bleek ook 's avonds in de kroegen en disco's van Den Burg Het was er lekker druk maar niet te vol - behalve misschien In De Slock waar Thilly en Rob de tent op zijn kop zetten en het publiek door de microfoon mee lieten lallen. Een als koe met uiers uitgedoste Kees Tesselaar kreeg De Karseboom aan het zingen en dansen en ook in hotel De Lindeboom en café De Zwaan zat de sfeer er goed in. Jazzliefhebbers kwamen op het Midzomerfestival niet aan hun trekken, maar konden in 't Tesselaartje de schade inhalen met krentenbroodjazz van de Grand Abroad Jazzband Hardcoreformatie Deluge ragde er als vanouds op los in de J'elleboog en de eveneens Texelse Titbits zouden hetzelfde Op de Groeneplaats in Den Burg begint om 19.00 uur de finale om het Texels ringsteekkampioenschap. In het raadhuis begint om 19.30 uur een gecombineerde vergadering van cfe raadscommissies Welzijn en Onderwijs en Financiën, Werken en Milieu. In het Maritiem en Juttersmuseum in Oudeschild begint om 20 30 uur de theatervoorstelling 'De Heeren Zeventien', over de Vereenigde Oos- tindische Compagnie. Kaarten kos ten ƒ15,- (ƒ10,- voor kinderen) en kunnen worden gereserveerd via tel. 314956 In Cinema Texel draaien Kabouter Plop (aanvang 13.30 uur), De Koning en ik (13.30 uur), Asterix en Obelix (16.00 uur), Wild Wild West (16.00, 19.00 en 21 30 uur) en Notting Hill (19.00 en 21.45 uur). Donderdag 19 augustus Om 14 00 uur begint vami 'De (Advertentie) Zaterdag 14 augustus Op het strandê bij Dijkmanshuizen start om 12.0C uur een kwarttriatlon toor recreatiesporters. De wisseling >an het fietsen naar het lopen vindt plaats in het Ankerpark in Oude- schild. p Cinema Texel draaien Kabouter Plop (aamang 13.30 uur), De Koning Mik (13.30 uur), Asterix en Obelix 116.00 uur), Wild Wild West (16.00, 19.00 en 21.30 uur) en Notting Hill (1900 e,l 21.45 uur). Zondag 15 augustus (an 13.00 tot 21 00 uur wordt bij de ruzietnis in Oosterend (ingang Oranjestraat) het Oosterender pop- te/al Strender Pop gehouden. De tïpng is gratis. Os band Pater Moeskroen treedt era! 15.00 uur op in of bij strand paviljoen paal 9. Het concert duurt 2 x 45 minuten en is gratis toegan kelijk. In De Worsteltent begint rond 15 00 uur een optreden van Remelingo Co. Gitanst Aldo Lagrutta verzorgt een (klassiek) concert in de RK kerk van Den Burg, aanvang 20.00 uur. De toe gang bedraagt ƒ15,-; studenten be talen ƒ10,- en kinderen onder de 13 par mogen gratis naar binnen. 19.00 en 21.30 uur) en Notting Hill (19.00 en 21.45 uur). Maandag 16 augustus Bij Bert Keijser, Ongeren 5, begint om 19.00 uur een toertocht voor skeelerers en inline-skaters Er is een parcours uitgezet van 61/2 km, dat zo vaak mogelijk mag worden af gelegd. Tegelijkertijd begint voor hardlopers een testloop over 5 ki lometer. Inschrijven kost niets. In het raadhuis vergadert vanaf 19 30 uur de raadscommissie Be stuur en Organisatie In de NH-kerk van De Koog begint om 20 00 uur een dia-avond over Texel. In Cinema Texel draaien Kabouter Plop (aanvang 13.30 uur), De Koning en ik (13.30 uur), Asterix en Obelix (16.00 uur). Wild Wild West (16.00, 19.00 en 21.30 uur) en Notting Hill (19.00 en 21.45 uur). Dinsdag 17 augustus In 'Tusse de banke' aan de Groene plaats in Den Burg hangt vanaf van daag tot en met zaterdag een door OosterenderTeun Duinker samenge stelde expositie foto's en tekenin gen van oogstwerktuigen, van 3000 jaar geleden tot heden. Het gebouw is steeds open van 10 00-17 00 uur. In het raadhuis vergadert vanaf 19.30 uur de raadscommissie Ruimte, Wonen en Economie In Cinema Texel draaien Kabouter Plop (aanvang 13.30 uur). De Koning en ik (13.30 uur). Asterix en Obelix (16.00 uur), Wild Wild West (16.00, 19.00 en 21.30 uur) en Notting Hill (19.00 en 21.45 uur). Woensdag 18 augustus Vanaf 10.00 uur wordt een rondlei ding gegeven op het fort de Schans nabij Oudeschild Opgave en inlich tingen bij het Maritiem en Juttersmuseum, tel. 314956. Zaterdag kon je bij vier Texelse bloembollenbedrijven een kijkje in de keuken nemen. Velen gre pen deze open dag aan om wat meer te weten te komen over wat er zoals komt kijken bij het telen van bollen. De bezoekers konden zich voorzien van het nodige foldermateriaal en er was ook koffie Op de foto medewer kers én bezoekers bij de bollen- sorteermachine op het bedrijf van Johan Hin aan het Burger- kleine narcis werd in Duitsland uitgeroepen tot de Bloembol van het Jaar. maar telers die hoop ten dat daardoor de prijzen zou den stijgen kwamen bedrogen uit. Over het algemeen staan de prijzen de laatste tijd zeer onder druk In de bollenteelt betekent dat al gauw tientallen procenten, bijvoorbeeld van 15 naar 6 cent per stuk. Hin is voor zijn inkomen niet helemaal van de bollen af hankelijk, want hij werkt 's win ters op het loonbedrijf van Van der Star in Het Noorden. (Foto Harry de Graaf) dijkje. Hin, die voor het eerst aan de open dag meedeed, heeft een bescheiden bedrijf (4 ha) en teelt zeven soorten tulpen en vijf soorten narcissen Het bedrijf bestaat sinds 1976; in 1978 werd de schuur aan het Burger dijkje gebouwd Daar in de buurt wordt momenteel nog 40 are geschikt gemaakt om aan het areaal te worden toegevoegd. Voor de vruchtwisseling ruilt Hin (die lid is van een van een van de tulpenstudieclubs) grond met Jo Zoetelief van 'De Arend' Eén van de soorten die hij teelt is February Gold. Deze kortsteliqe h Cinema Texel draaien Kabouter Plop (aanvang 13.30 uur), De Koning en ik (13.30 uur), Asterix en Obelix (1600 uur), Wild Wild West (16.00, In de NH-kerk van Oosterend begint om 20.15 uur een zomeravond concert met Arnaud Rosdorff (piano) en James McLaren (cello). (Advertentie) DINSDAG 10 AUGUSTUS 1999 Rob dankt het publiek op de Groeneplaats. Het publiek dankte Rob. doen in De Pilaar, ware het met dat een bandlid vakantie vierde in Venezuela Hans Hopman verving hen met liedjes van de Beatles die goed aansloegen. Later op de avond was er weinig respect voor de artiest, die met boven het cafégedruis uit kon komen en er maar mee kapte Dat had Goed Goan ook moeten doen in Question Plaza zij waren zwijnen voor de paarlen Maar minpuntjes zijn er altijd. Wie het plezier dat van de gezichten van de bezoekers afstraalde als graadmeter kiest moet het evenement een succes noemen. Daaraan droeg zeker bij dat er ook Texelse artiesten optraden en dat Schuilhut' achter de NH-kerk van De Koog een historische route en kerkentocht. Deelname is gratis, mensen zonder auto kunnen door gaans met anderen meerijden. In de grote tent op de Nikadel in De Koog begint om 16.00 uur de laatste voorstelling van circus B. Renz In de NH-kerk van De Koog begint om 20.00 uur een (Duitstalige) dia avond over Texel. In het Maritiem en Juttersmuseum in Oudeschild begint om 20.30 uur de theatervoorstelling 'De Heeren Zeventien', over de Vereenigde Oos- tindische Compagnie. Kaarten kos ten ƒ15,- (ƒ10,- voor kinderen) en kunnen worden gereserveerd via tel 314956 Vrijdag 20 augustus In het Maritiem en Juttersmuseum in Oudeschild begint om 20 30 uur de theatervoorstelling 'De Heeren Zeventien', over de Vereenigde Oos- tmdische Compagnie. Kaarten kos ten ƒ15,- (ƒ10,- voor kinderen) en kunnen worden gereserveerd via tel. 314956. Zaterdag 21 augustus In dorpshuis De Bijenkorf in Ooster end wordt vanaf 20.30 uur een dans avond gehouden Zondag 22 augustus Rond 15.00 uur begint in De Worstelt ent een optreden van zanger/gitarist Martin Korthuis. Hij zingt eigen num mers, voornamelijk in Gronings dia lect. Maandag 23 augustus In de NH-kerk van De Koog begint om 20 00 uur een dia-avond over Texel Dinsdag 24 augustus In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild begint om 20.00 uur de najaars vergadering van de sportvisclub In de NH-kerk van Den Burg begint om 20.15 uur een zomeravond concert met Alexander Prins (orgel) en Frank Hendriks (hobo). Woensdag 25 augustus Vanaf 10.00 uur wordt een rondlei ding gegeven op het fort de Schans nabij Oudeschild. Opgave en inlich- alle zalen gratis toegankelijk waren. Een hoge entreeprijs schept hoge verwachtingen, en teleurstellingen als het gebodene tegenvalt. Dit ongedwongen, pretentieloze en oergezellige feestje is zeker voor herhaling vatbaar. Bart Bosch tingen bij het Maritiem en Juttersmuseum, tel. 314956 Donderdag 26 augustus Om 14.00 uur begint vami 'De Schuilhut' achter de NH-kerk van De Koog een historische route en kerkentocht Deelname is gratis, mensen zonder auto kunnen door gaans met anderen meerijden. Vrijdag 27 augustus Tot en met zondag wordt in De Koog fö Texel Sea en Street Festival gehouden, een driedaags festijn met orkestjes, dansers en danseres sen, meest in Zuid-Amerikaanse stijl. Zondag 29 augustus Op het circuit in Eierland begint om 13.00 uur de zesde clubwedstrijd van de motocrossers van de MAB. In De Worsteltent begint rond 15.00 uur een optreden van de akoestische band Brother Flower met zang, percussie, banjo, percussie, bas en country rock. Maandag 30 augustus Radio Texel zendt tussen 19.00 en 20.00 uur het programma Cabaret café uit, waarin Pip Barnard en Janien de Bruijn terugblikken op de actualiteiten van de afgelopen maand. In de NH-kerk van De Koog begint om 20.00 uur een dia-avond over Texel. Dinsdag 31 augustus In de NH-kerk van Den Hoorn begint om 20.15 uur een zomeravond concert met het mannenkwinter La Notte: Alphaert den Otter (counter tenor), Jan Krimp (tenor), Paui Blommaert (tenor), Jan Nobel (bari ton) en Willem Bouwman (bas). Woensdag 1 september Vanaf 10 00 uur wordt een rondlei ding gegeven op het fort de Schans nabij Oudeschild. Opgave en inlich tingen bij het Maritiem en Juttersmuseum, tel. 314956. Donderdag 2 september Om 14.00 uur begint vanii 'De Schuilhut' achter de NH-kerk van De Koog een historische route en kerkentocht Deelname is gratis, mensen zonder auto kunnen door gaans met anderen meerijden. Zondag 5 september In De Worsteltent begint ron 15.00 uur een optreden van Ogayo, met spaanse dans, zang en muziek. Met droefheid vernamen wij het overlijden van ing. B. Kleinhuis De heer Kleinhuis was vanaf 1954 tot eind 1973 directeur van de gemeentelijke NV TEM. De heer Kleinhuis stond bekend om zijn sociale betrokkenheid, was mede oprichter van de LTS en was de stuwende kracht bij de bouw van de voormalige elektriciteitscentrale annex water- fabriek bij Oudeschild. Wij wensen zijn vrouw, kinderen en kleinkinde ren veel sterkte toe met het verwerken van dit verlies. de secretaris de burgemeester

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 3