Veel jong talent bij Circus Renz Berlin de Kroniek Oosterend Present, de 100.000ste gast No Place for Jennifer maakt de tongen los BAL' CHAMPÊTRE Agenda E .TEXELSE^? couRANT Weekendienst Texelse artsen oud Papier WOENSDAG AVOND Grond Dorpsbarbecue Oosterend in Geen Remelink maar Adriaans teso Kijk ook in de Vakantiekrant Triatlon op radio Concert met piano en cello Senioren Oosterend maken uitstapje VRIJDAG 13 AUGUSTUS 1999 Het Chapiteau, de viermaststent, is vrijwel uitverkocht. Ruim 1500 toeschouwers bevolken de tribunes. De 80-jarige Bernard Renz blikt tevreden rond. 'Nein, neirt, ich spiele nicht mehr. Ich habe drei bypasses, verstehst du.'Met sjofele tred begeeft de oude circus artiest zich naar de directiewagen, ondertussen alles en iedereen in de gaten houdend. Iets over half acht schalt de stem van de vrou welijke spreekstalmeester hard en schel door de imposante circus tent.'Hooggeëerd publiek. Circus Renz heet u van harte welkom.' achtste generatie Renz De ouverture van het programma wordt gevormd door een paarden- dressuurnummer. waarbij de familie Renz zich presenteert. De Renz- dynastie blijkt nogal omvangrijk te zijn, want het merendeel van alle acts wordt uitgevoerd door één of meerdere nazaten van de oprichter, Ernst Jacob Renz. Paarden spelen een belangrijke rol bij circus Renz. Naast verschillende dressuurmum- mers geeft 'Mandy' een prachtig staaltje jongleren weg op een rond dravend paard. Als entre-act betreedt meermalen de clown 'Othello' de piste. Hij is geen clown van wie er dertien in een do zijn gaan Ingetogen speelt hij zijn rol. De ene keer komt hij op met een stoeltje waarmee hij allerlei caprio len uithaalt, de volgende maal is hij gewapend met een speld en een ballon. Vooral het jeugdige deel van het publiek vindt het prachtig. Tij dens zijn slotact krijgt de clown de lachers op zijn hand als hij probeert te jongleren met een vuurstaaf Uitsluitend in spoedgevallen. van zaterdag 8 00 tot maandag 8 00 uur; Dokter R.A. van den Bent/F. Haasdijk, Kikkertstraat 12, De Cocksdorp, telefoon 316234 Aanvragen visites tussen 9.00 en 10 00 uur. Zaterdag en zon dag apotheek geopend van 17.00 tot 17.30 uur, Kikkertstraat 12. De Cocksdorp Inloop- spreekuurvan 12 00 tot 12 30 op Schilderend 38, Den Burg en van 17.00 tot 17.30 uur in de Kikkertstraat 12, De Cocksdorp, zonder afspraak. Toeristen kunnen zich melden bij de Medische Post aan de Nikadel in De Koog, tel 327270 Toeristen op het noorden van het eiland kunnen terecht bij de prak tijk van R.A. van den Bent/F. Haasdijk, tel 316234. In verband met vakanties en zomer kampen haalt Scouting Texel de ko mende weken geen oud papier op. Oud papier kan wel naar de contai ners aan de Bernhardlaan gebracht worden. Vanaf september rijdt Scouting elke zaterdagochtend weer een route Eén van de leden van het duo Eliath vertoont zijn kunsten op het slappe koord. De clown Othello probeert een breinaald in een ballon te prikken. Twee uur lang wordt de piste bevolkt door een keur aan artiesten. Na een wat mat begin groeit de voorstelling gaandeweg naar een alleszins ac ceptabel niveau. Opvallend is het grote aantal jonge circusartiesten dat zich op het ronde speelvlak ma nifesteert. Jammer is dat het circus orkest uit bezuinigingsoverwegingen heeft moeten plaats maken voor muziek van een band. Maar alles heeft z'n prijs en de exploitatie van een circus is 'sehr. sehr teueT, ver telt de nestor van circus Renz voor afgaand aan de voorstelling. Met grote stelligheid verzekert hij dat Circus Renz Berlin het enige echte Circus Renz is en niets te maken heeft met hel Nederlandse gezel schap met dezelfde naam. Es kostet uns zeit Jahre viele, viele Prozes se', treurt Renz. Circus Renz Berlin werd opgericht in 1842. De jongste arties ten die nu optreden behoren tot de Een komisch hoogtepunt vormt het optreden van 'De Rasselbande'. vijf honden, een haan en een kip. De haan bekijkt vanaf zijn stok de ver richtingen van de viervoeters met een zeker dédain en komt pas in actie als hem een speelgoedpiano wordt voorgehouden, waarna hij een niet vermoede muzikaliteit tentoon spreidt Ook wie van acrobatiek houdt komt bij circus Renz aan zijn trekken. Het duo 'Eliath' bewijst zijn kunnen op het slappe koord, terwijl'miss Sarina' halsbrekende toeren uithaalt tijdens haar trapezenummer hoog in de nok van de circustent. Veertig jaar geleden - op donderdag 13 augustus 1959 - scheen een stralende zon op de honderden be zoekers van het feestterrein in Oosterend. Oosterend was present en 'een en al feeststemming'. In twee achtereenvolgende edities van de Texelse Courant werd ver slag gedaan van dit feest. 'Ooster end lijkt door deze manifestatie niet het tweede, maar het eerste dorp van het eilandI' 'Niet een enkeling van het dorp heeft zich voor dit feest present getoond, honderden dorpelingen hebben de handen uit de mouwen gestoken om dit grootse gebeuren te doen slagen.' En het werd een drukte van belang. 'Via de Oosterenderweg, die nog niet geheel klaar, maar wel te berij den is. zijn reeds vele Texelaars en toeristen ons oude dorpje binnen gegaan.'Oosterend heeft tijdens de drie feestdagen, ruim 10 000 bezoekers op het feestterrein mo gen verwelkomen 'Om vijf uur 's middags (donderdag) waren al de drie-daagse toegangsbewijzen reeds uitverkocht. Maar nieuwe voorraad was al direct in druk.'Er is letterlijk overal voor gezorgd door de zeer actieve commissie en met minder actieve middenstanders.' Want 'niet alleen de organisatie commissie heeft getoond te kunnen presteren dat het klinkt als een klok. De Middenstanders hebben er met minder toe bijgedra gen dit feest te doen slagen.' 'De tent is zo groot dat met minder dan 23 exposanten daar een tentoon stelling hebben georganiseerd van de meest uiteenlopende waren.' Zelden heeft een dergelijke tent op Texelse bodem gestaan', 'de kolos sale feesttent heeft een opper vlakte van 6 maal ..Casino'Van de opgesomde deelnemende be drijven is anno 1999 echter nog maar een handjevol in het dorp te rug te vinden De redacteur van de Texelse Courant'gaat nog even kris kras door de tent' en ziet onder meer stands van 'Bakker P Dros Gzn. (sinds 1818), PS. Kuiper Zn., de fa. K. Burger. A. Timmer, Uw Centra kruidenier, C Medema (ook een zeer actieve kruidenier), C. Tim mer, sigarenmagazijnDe Luifel"en de Gezusters Bas.' Ook brengt de Texelaar de volledige uitslagen van de verlotingen en de volksspelen. Naast de uitgebreide berichgevmg over dit driedaags feest, valt een bericht over de plaatsing van een ideeënbus in de 'wachtkamer' van het gemeentehuis haast in het met. De redacteur merkt hierbij op dat hij met begrijpt dat de bus nog steeds leeg is. 'Het Raadhuis, dat steeds te klein blijkt te zijn om al de amb tenaren een behoorlijke levens ruimte te verschaffen moet toch haast uitpuilen van ideeën.''Uit puilen doet het, maar dan in letter lijke zin De timmerlieden zijn bezig geweest om een gedeelte te stut ten. Burgemeester De Koning liep gevaar om plotseling in de open lucht te zitten, in plaats van in zijn kamer °t Wordt wat oud, ons Raadhuis.' Verder maakt de krant melding van het feit dat 'de Sociale Dienst van de gemeete Texel haar intrek (zat) nemen in het Weeshuis aan de Zes', dat 'na een verblijf van ruim een jaar in de Ver. Staten onze jeug dige eilandgenoot Joop Quint weer in de familiekring is terugge keerd' en dat woensdag 12 juli 'de heer EL Faber, administrateur van de Stichting Sociaal Toerisme Texel de 100.000ste overnachting (kon) noteren op het kampeerterrein Kogerstrand De jubilaris bleek een trouwe Texelbezoekster, mevrouw A Groen uit Bilthoven. Oosterendpresent Voorverkoop driedagenkaarten a f 2,00 Kinderen 6 t e. 14 Jaar f 0,75 vanaf heden In sigarenmagazijn „De Luifel" tel. 206, Oosterend VOOR HET LAATST In het Park te Oen Burg. Muziek van het VERSTERKTE orkest van Henny Kok. Entree f 0,50 Aanvang 8 uur. WERKT TEXEL AAN EIGEN ONDERGANG? (Ingezonden) De uitvoerige berichten, die in de Texelse Courant van zaterdag 1 augustus J I aan de accommodatie voor de gasten 4ijn gewijd, geven mij aanleiding de aandacht op het volgende te vestigen. t® koop gevraagd geschikt voor vakantiecentrum Brieven onder no 1296 ain bureau van dit blad VERHUUR van J SZIIlUAWOt™- ZEER BINNENKORT Zeer binnenkort zal worden begonnen met de aanleg van vier strekdammen aan het strand bij Westerslog Rijkswaterstaat heelt hit werk m dragen aan Daaldc-rs Aanncmersbedt ijf te Alkmaar, voor een totaal bidrag van f 364.600.— Circus Renz heeft geen act op het programma staan waarbij grote roof dieren een rol spelen De liefhebbers van 'gevaarlijke' dieren hoeven ech ter niet te vrezen. Een hoogtepunt van de avond vormt het optreden van de Poolse circusartiesten 'De Melenzinas' Zij toveren uit twee kis ten een aantal vervaarlijk uitziende slangen en krokodillen. Een huive ring gaat door de circustent als de circusartiest een soort pas-de-deux opvoert met een van de krokodillen. De mannelijke helft van 'De Melen- zias' blijkt overigens een zeer ver dienstelijke fakir te zijn. Tijdens het optreden roept hij de hulp in van een aantal vrijwilligers uit het publiek. De finale is gereserveerd voor de Indische olifanten De kolossen on der leiding van Bernhard Renz junior brengen het publiek tot groot enthou siasme Circus Renz Berlin is nog tot en met donderdag 19 augustus te zien op de Nikadel in De Koog. De voorstellingen beginnen om 19.30 uur, met uitzondering van de laat ste op 19 augustus, die al om 16.00 uur van start gaat. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij de VVV in Den Burg en bij de receptie van vakantiecentrum De Krim bij De Cocksdorp. Tekst en foto's Ruud Nooy Zo'n zestig deelnemers hebben zich inmiddels aangemeld voor de barbe cue die zaterdag 21 augustus wordt gehouden bij de muzieknis in Ooster end. Wie ook een stukje vlees wil roosteren kan zich nog opgeven bij Petra Schagen, Slotskolk 20. tel 318 525. De deelnemers dienen zelf vlees, bestek, borden en een barbe cue mee te nemen De dorps commissie zorgt voor tafels, ban ken, stokbrood, salades, sauzen en twee grote barbecues voor wie er zelf geen heeft De kosten bedragen ƒ2,50 per persoon. (Fris)drank is te koop op het terrein De barbecue begint om 18 00 uur en eindigt om 23.00 uur. Deelnemers worden uitgenodigd een muziekin strument mee te nemen Bij slecht weer wordt uitgeweken naar 28 au gustus Het concert dat saxofonist Dick Remelink zondag in De Worsteltent zou geven gaat niet door In plaats daarvan speelt in het restaurant aan de Smitsweg Texelaar Ewout Adriaans. De zanger-gitarist van Jug Bros geeft een solo-optreden met Nederlandstalige blues- en rock-'n- roll-nummers. Hij begint om 15.00 uur. de toegang is gratis Vrijdag 13 augustus In Cinema Texel draaien Kabou ter Plop (aanvang 13.30 uur), De Koning en ik (13.30 uur), Asterix en Obelix (16.00 uur). Wild Wild West (16.00. 19.00 en 21.30 uur) en Notting Hill (19.00 en 21.45 uur). Zaterdag 14 augustus Bij paal 33 wordt dit weekend het Texels kampioenschap catama ranzeilen gehouden. De eerste briefing begint om 10 00 uur. Op het strandje bij Dijkmans huizen start om 12 00 uur een kwarttriatlon voor recreatie sporters De wisseling van het fietsen naar het lopen vindt plaats In het Ankerpark In Oudeschlid Radio Texel doet vanaf 11 00 uur rechtstreeks verslag. Van 13 00 tot 21.00 uur wordt bij de muzieknis in Oosterend (in gang Oranjestraat) het Oosteren- der popfestival Strender Pop ge houden. De toegang is gratis. In Cinema Texel draaien Kabou ter Plop (aanvang 13.30 uur). De Koning en ik (13.30 uur), Asterix en Obelix (16.00 uur), Wild Wild West (16 00. 19 00 en 21.30 uur) en Notting Hill (19.00 en 21.45 uur) Zondag 15 augustus De band Pater Moeskroen treedt vanaf 15.00 uur op in of bij strand paviljoen paal 9. Het concert duurt 2 x 45 minuten en is gratis toegankelijk In De Worsteltent begint rond 15.00 uur een optreden van zan ger-gitarist Ewout Adriaanse Gitarist Aldo Lagrutta verzorgt een (klassiek) concert in de RK kerk van Den Burg. aanvang 20.00 uur. De toegang bedraagt ƒ15,-; stu denten betalen ƒ10,- en kinderen onder de 13 jaar mogen gratis naar binnen. In Cinema Texel draaien Kabou ter Plop (aanvang 13.30 uur), De Koning en ik (13.30 uur), Asterix en Obelix (16,00 uur), Wild Wild West (16.00. 19.00 en 21 30 uur) en Notting Hill (19.00 en 21 45 uur) Maandag 16 augustus Bij Bert Keljser, Ongeren 5. begint om 19.00 uur een toertocht voor skeelerers en inline-skaters Er is een parcours uitgezet van 6'/2 km, dal zo vaak mogelijk mag worden afgelegd. Tegelijkertijd begint voor hardlopers een test loop over 5 kilometer. Inschrijven kost niets. In het raadhuis vergadert vanaf 19 30 uur de raadscommissie Bestuur en Organisatie. In de NH-kerk van De Koog begint om 20.00 uur een dia-avond over Texel. In Cinema Texel draaien Kabou ter Plop (aanvang 13.30 uur), De Koning en ik (13.30 uur), Asterix en Obelix (16.00 uur), Wild Wild West (16.00, 19.00 en 21.30 uur) en Notting Hill (19.00 en 21.45 uur) Dinsdag 17 augustus I n 'Tusse de banke' aan de Groeneplaats in Den Burg hangt vanaf vandaag tot en met zater dag een door Oosterender Teun Duinker samengestelde exposi tie foto's en tekeningen van oogstwerktuigen, van 3000 jaar geleden tot heden. Het gebouw is steeds open van 10.00-17.00 uur. In het raadhuis vergadert vanaf 19.30 uur de raadscommissie Ruimte, Wonen en Economie In de NH-kerk van Oosterend be gint om 20.15 uur een zomeravondconcert met Arnaud Rosdorff (piano) en James McLaren (cello) In theater Klif 12 in Den Hoorn om 21.00 uur een optreden van de uit vijf zangeressen bestaande groep No Place for Jennifer. Een kaartje kost ƒ20,-, 'Vrienden van Klif 12' betalen ƒ15,-. Een diner is mogelijk vanaf 21.00 uur. In Cinema Texel draaien Kabou ter Plop (aanvang 13,30 uur). Q Koning en ik (13.30 uur), Asia en Obelix (16.00 uur), Wild West (16.00, 19,00 en 21.30 uu en Notting Hill (19.00 en 214 uur). In verband met de verwack drukte zet Teso zaterdag en zo; dag extra boten in. Zaterdag sen 8 35 uur vanaf Texel en 151 uur vanuit Den Helder, zond» tussen 16 35 vanaf Texel en 20 0 vanuit Den Helder. Zaterdag mc< ten passagiers vanaf Texel tusse 10 00 en 13.00 uur rekening ht» den met wachttijden van een hs uur; in Den Helder worden vs 10.00 tot 16.00 uur wachttijdenl; een uur verwacht. Zondag va wacht Teso geen wachttijden Er is veel te doen op Texel. Kjt niet alleen in deze agenda maar ook naar het overzicht in cte Vakantiekrant, die gedu rende de maanden juli en au gustus wekelijks verschijnt Veel van de daarin vermelde evenementen en activiteiten zijn ook voor Texelaars interes sant. De gratis Vakantlekranj wordt verspreid als bijlage van de Texelse Courant en is daar naast voor iedereen los verkrijg baar op zo'n 150 plaatsen op het eiland. De Vakantiekran! verschijnt alleen op Texel. Hoogwater te Oudeschil Vr. 13 10.55 en 23.47(1 Za. 14 11.24(1 Zo. 15 0.10 en 12.16u Ma. 16 0.30 en 12.46» Di. 17 13.05 u Wo. 18 0.50 en 13.30» Do. 19 1.00 en 13.50» Vr. 20 1.37 en 14.30» Aan hel strand is het ongeveer een uurw der hoogwater De zon komt 19 augusa op om 06 28 uur en gaat onder om 21'- uur 19 augustus eersle kwartier; 20 gustus doodtij. oaissW brru 'Keltische klanken en oerritmes mengen zich moeiteloos met moderne muziek in een magische voorstelling ontdaan van alle pro zaïsche franje. In deze bezetting bereikt de muziek nieuwe hoog tes.' Het is voorwaar niet niks wat de vijf vrouwen van No Place for Jennifer beloven te brengen met Celtic Connections. Publiek krijgt dinsdag de kans zelf een oordeel te vellen in theater Klif 12 in Den Hoorn, waar de zangeressen hun nieuwste programma brengen. met uiteenlopende kledingmaten', met absurdistische kostuums en dito voordracht. 'Het publiek kon de show wel waarderen, maar bij som mige theaterdirecties en een enkele recensent viel hij verkeerd. „Volge propte avondjurken", noteerde er één. „Het zijn met de jongsten meer", monkelde een ander. Over de kwaliteit van het zingen geen woord.' Zelf hadden de leden van No Place for Jennifer (uiteraard) gehoopt be oordeeld te worden op de inhoud van hun programma's en op hun muziek No Place for Jennifer. No Place for Jennifer is een groep die gemengde gevoelens opwekt, zowel bij de toeschouwers als de media. De vocale prestaties staan voor de meeste critici buiten kijf, maar waar de één hoog opgeeft van de variatie, klaagt een ander dat de zangeressen maar moeilijk de aan dacht kunnen vasthouden Ook over de vertolking bestaat geen eens gezindheid. Recensent Eric Stro- uwen constateerde ip het Noordhol lands Dagblad dat cabaretliefhebbers bij de groep mets te zoeken hebben omdat de grappige intermezzo's te gering in aantal zijn, terwijl voor de liefhebbers van zang de hoeveelheid 'knipoogjes' waarschijnlijk weer net iets te groot is. Positief was de kritiek in twee Ame rikaanse bladen. Primarily A Cappella noemde de vrouwen 'idiosyncratic' (eigenzinnig), terwijl het gezaghebbende Contemporary Society of A Cappella vol lof was over de uitdagende intervallen' en 'onverwachte akkoorden'. Jacques de Jongstelde in een hilarisch artikeltje in De Volkskrant vast dat de zangeressen zich onge geneerd presenteren als 'vrouwen (Foto Brcnda Spoil) 'We probeerden iets nieuws. Wij zijn een zanggroep die ook theater maakt. Voor de media is dat kenne lijk moeilijk.' Maar wakker liggen doen ze er ook niet van; 'Zet vijf vrouwen op een podium die geen topmodellen zijn en er komt kritiek op het uiterlijk.' Zeker is in ieder geval dat de pu blieke belangstelling nog steeds toe neemt In Klif 12 kreeg de groep bij eerdere gelegenheden in ieder geval enthousiaste reacties. De kans dat het Hoornder theater volloopt, is dan ook levensgroot aanwezig. Het programma begint dinsdag om 21.00 uur. De entree bedraagt 20,-, 'Vrienden van Klif 12' beta len ƒ15,-. Reserveren kan via tel. 319 633. Een diner is mogelijk vanat 21.00 uur. Radio Texel is zaterdag vanaf 11 00 uur in de lucht om rechtstreeks ver slag Ie doen van de kwarttriatlon. Vanaf diverse locaties wordt bericht over de gang van zaken in de wed strijd Pianist Arnaud Rosdorff en all James McLaren verzorgen d dag het achtste zomerav concert dat wordt georganis door de Raad voor het Zo werk van de Texelse kerken wordt gehouden in de NH kerkt Oosterend en begint om 24 uur. Arnaud Rosdorff, geboren in lï kreeg pianoles van Daniël vanZi den en Gerard Hengeveld. In IS werd hij toegelaten tot het Sweete Conservatorium in Amsterdam had op dat moment al diverse jeu? concoursen op zijn naam gescte ven. Hij studeerde aan het cons vatorium bij Jan Wijn en Dantl Dechenne. In 1995 behaalde hij t diploma voor Uitvoerend Musicus! de Roemeense pianist-comjjon; Alexander Hrisanide Moment treedt Arnaud regelmatig op list en in kamerorkesten Zijn partner in de muziek Ja® McLaren werd geboren in Montre te Canada. Hij studeerde cello de Royal College of Music en volgd vele masterclasses. Van 1991 1994 volgde hij een masterclasss Aldo Parisot en To Tsitsumi Sik 1995 speelde hij als freelancer w een groot aantal orkesten; het Noa hollands Bach Orkest, het Neds lands Kamerorkest, het Amsle dams Philharmomsch Orkest, h Nederlands Ballet Orkest, het orkf van de Hoofdstad Operette en K Mannesorchestra New York Bove' dien is hij actief in het Stravms Ensemble, het Escher Ensemble het Antonio Kwartet. Met Rosdo' vormt hij sinds enige jaren een s» cesvol duo, dat niet alleen concs ten geeft maar ook radiocommercd maakt. In Oosterend staan dinsdag werke op het programma van Beelhove Prokofiev en Chopin. De toegang het concert is gratis. Aan hel e« wordt een collecte gehouden om11 kosten te bestrijden. De senioren van Oosterend mak? zaterdag 4 september een uitstap;5 op Texel Aansluitend wordt ecf broodmaaltijd in het dorpshuis ges?j veerd. Wie mee wil, kan zich aanrnd den bij de supermarkt van Koo Deelnemers wordt verzocht te melden of ze met eigen vervtj gaan en zo ja hoeveel passagiers^ kunnen meenemen. Wegens des»l gende kosten ziet de organiseren dorpscommissie zich genood#» een bijdrage van ƒ10,- te vragen

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 2