Solex-racers van wereldniveau... Wat ik zeggen wou... TEXELSE^" couRANT Informatie-avond hulpverlening bij grote ramp Laatste activiteiten van Molenkoog Havenconflict JBedrijvig/idd SnelStart Oosterend gaat samenwerken Herstel duinheide Duinfietspad gerenoveerd Eva van Zoonen 7e op NK atletiek GVO weer begonnen Uitstapje ANBO Sonnevanck Overlast Wat ik zeggen wou... Schuur Schapenfokdag DINSDAG 7 SEPTEMBER 1999 jaap va" der Vis uit Oosterend is laterdag in het Friese Joure win naar geworden van de C-klasse (an de wereldkampioenschappen Solex-racen. Zijn zoon Jan werd in dezelfde klasse tweede en zijn vrouw Marloes werd tweede in de damesklasse. De jonge Ben Rentenaar tenslotte werd derde in de B-klasse. Dolle feestvreugde dus in Het Cafeetje in Oosterend waar de met bekers beladen rijders zaterdaga vond werden gehuldigd en in de lau werkransen gezet. In tegenstelling tot wat haast ieder een denkt zijn de wereldkampioen schappen Solexracen die jaarlijks op de eerste zaterdag van september in Joure worden gehouden, een uiterst serieuze aangelegenheid. Dit jaar werd er door 160 coureurs aan mee gedaan, merendeels uit Nederland maar ook uit tal van andere landen. Het gaat erom met een echte Solex een zo hoog mogelijke snelheid te Ten behoeve van de hulpverlening bij een grootschalig ongeval of calamiteit wordt woensdag om 19,00 uur in d'Ouwe Ulo een infor matie-avond gehouden. De avond is vooral bedoeld voor Texelaars die deel willen uitmaken van het SIGMA-team (Snel Inzetbare Groep ter Medische Assistentie). Om voorbereid te zijn op een ramp van grote omvang wordt al enige tijd gewerkt aan een protocol voor han delingen en werkwijzen. Texel krijgt de beschikking over een pakket aan oaterialen en een vervoer dat is af gestemd op veertig slachtoffers. Daarnaast moeten er mensen wor den opgeleid die eerste hulp kunnen «gamseren en verlenen in moeilijke situaties. Op Texel moet een SIGMA- Sam van ongeveer twaalf mensen tanen dat samenwerkt met smbulancedienst, brandweer, politie m onderdelen van de Rode Kruis iolonne. Van leden van het SIGMA- eam wordt nogal wat verwacht: heoretische en praktische scholing, en stage (samen met Hulpverlening i Ongevallen Calamiteiten-oplei- üg) en inzet bij oefeningen en reëele igevallen. bereiken op een stratenparcours van 700 meter rond de brink van het stadje. Om tot de wedstri|d te worden toegelaten moeten de Solexen hele maal bestaan uit de originele onder delen, maar ze mogen wel worden opgevoerd, bijvoorbeeld door het uit vijlen van de in- en uitlaatpoort. De bromfiets die normaal niet veel har der rijdt dan een kilometer of twintig kan dan snelheden halen tot boven de veertig kilometer. De eerste drie manches van de we reldkampioenschappen zijn bedoeld om tot klasse-indeling te komen. Wie met harder gaat dan 40 kilometer komt uit'in de C-klasse. Rijders die tussen 40 en 50 km halen worden ingedeeld in de B-klasse en wie nog harder gaat wordt verwezen naar de A-klasse. Texels snelste Solex-rijder Otto Goenga kwam in Joure in de A klasse uit maar viel daar niet in de prijzen. De traditie wil dat de kampioen van elke klasse na afloop in het water van de brink wordt gegooid Dat over kwam dus ook Jaap van der Vis. Totaal 20 Texelaars deden een gooi naar het wereldkampioenschap, alle maal leden van de 130 leden tellende vereniging 'Sleuteltje 9', vernoemd Liefhebbers kunnen nog tot en met zondag 19 september terecht in zwembad Molenkoog. Vanaf 12.00 uur is het zwembad die dag gratis toegankelijk en worden allerlei spel letjes gedaan. Traditioneel wordt het seizoen echt afgesloten met het hondenzwemmen. 's Middags om vier uur sluit het zwembad dan defi nitief de deuren voor het winter seizoen. Voor het zover is, wordt eerst nog de zwemvierdaagse gehouden Van 13 tot en met 17 september kunnen deelnemers zich uitleven rond het thema 'Deze eeuw'. Niet alleen wordt er gezwommen, voor een gering be drag is het ook mogelijk mee te eten en er worden allerlei spelletjes ge daan. Deelnameformulieren zijn te verkrijgen bij de kassa van het zwem bad. Vrijdag 10 september sluit het zwem bad al om 16.45 uur, in verband met het afzwemmen. Voor de laatste keer dit seizoen zullen de deelnemers aan de verschillende examens trachten de felbegeerde diploma's te bemach tigen. inn eke en Johan Hutjes op De Zeester. Op de achtergrond de verkooploketten. (Foto Bon 8oxhl VERVOLG VAN PAGINA 1 bord op het loket bevestigen en bij de boot neerzetten. Verder wordt de volgorde van de loketten •eranderd om de kemphanen uit el- te halen. Een week lang houdt iedereen zich de afspraken. Daarna is het vooral Johan Hutjes die de regels herhaaldelijk en voor iedereen waar- tembaar aan zijn laars lapt. Hij schendt de regeling over de borden, ronselt klanten voor het loket en op de loopplank van zijn boot en ge- Mkt de buitenluidspreker van De tester, terwijl de boot nog in de ha ven ligt. Als antwoord op de overtre- d'ngen, die de verhoudingen geen 9oed doen, wijzigt Rijkswaterstaat °pmeuw de opstelling van de trkoophokjes. Per brief wordt de ondernemers opgedragen hun loket Jtór 30 augustus te verplaatsen, hutjes weigert dat. 'Daar konden wij vetmee instemmen', aldus Anneke. Ons loket kreeg een ongunstige plek ^gewezen: helemaal achteraan en jaast de pierenverkoper, waar 's och- -nds lange rijen sportvissers en een ousje staan, zodat ons loket nauwe- ï*s is te zien.' Johan: 'En dat terwijl jnj twmtig jaar op dezelfde plek heb- ^n gestaan. Moeten we nu door het Wfeiter van anderen naar een on rekkelijke plek worden verban en?' Anneke: 'Ik heb Bisschop ge schreven en gevraagd waarom de TX 10 wéér vooraan op dezelfde plek mag blijven staan en wij wéér moe ten verhuizen. Vervolgens heb ik tij dens een gesprek op zijn kantoor gevraagd of de oude situatie mis schien toch kon worden gehand haafd. Bisschop belde later terug en zei dat het goed was, als wij de af spraken van 21 april zouden nako men.' Bisschop bestrijdt deze lezing: 'Dat moet een misverstand zijn. Ik heb het verzoek aangehoord en ver volgens hier intern besproken. Wij kwamen tot de conclusie dat alles niet bij het oude kon blijven.' Dinsdag werden de loketten in de door Rijkswaterstaat bepaalde volg orde gerangschikt. Als reactie over trad het echtpaar Hutjes wederom de regels door een groot reclamebord op de dijk te plaatsen. 'Daar gaan we mee door totdat wij onze oude plek terugkrijgen', zegt Anneke, die ook niet weet hoe er een eind gemaakt kan worden aan de onverkwikkelijke gang van zaken op de haven. Johan: 'Het is triest dat het zo gaat. Het is slecht voor ons allemaal, en ook voor Texel.' Omdat het conflict nog verder dreigt te escaleren heeft Rijkswaterstaat de kwestie inmiddels aan de gemeente en de politie overgedragen en uitvoe rig toegelicht. Bisschop: 'Het is na tuurlijk geen smoel naar de toeristen toe, die ruziénde ondernemers op de haven. Maar op een gegeven mo ment is onze rol uitgespeeld. Het gaat nu om een probleem van openbare orde, dat onder de bevoegdheid van de gemeente en de politie valt.' Jaap van der Vis op zijn Solex temidden van de andere winnaars en supporters van 'Sleuteltje 9'. naar een steeksleutel van 9 millime- ter die elke Solexrijder bij zich heeft omdat daarmee vrijwel alle montage handelingen kunnen worden verricht. In Nederland en andere Europese landen zijn tal van Solex clubs actief. Die van Joure heet 'Altijd opweg' en organiseert de jaarlijkse wereldkam pioenschappen De grootste is 'Vroem-vroem' uit Medemblik. Beide genoemde clubs brachten vorige week een bezoek aan Texel en maak ten daar met de Texelse Solex-vrien den een massale rondrit (Foto Harry cte Graaf) Automatiseringsbedrijf Snelstart Software in Oosterend is een sa menwerkingsverband aangegaan met SALAR Nederland. De twee onafhankelijk gespecialiseerde softwarehuizén gaan hun produc ten volledig op elkaar afstemmen. Dit is een tot nu toe onbekend fe nomeen in de automatiserings wereld. De samenwerking moet ertoe leiden dat beide bedrijven hun klanten een hogere kwaliteit kunnen bieden tegen scherpere prijzen. SnelStart Software, tot voorkort ope rerend onder de naam Stark Texel, maakt en verkoopt al 17 jaar admini stratieve software voor boekhouden, factureren en telebankieren. SALAR Nederland rekent de ontwikkeling en verkoop van salarisprogramma's (WinSalar) al 14 jaar tot de kern activiteiten. De bedrijven hebben af gesproken zich met op eikaars terrein te begeven. SnelStart beëindigt daarom de salarisadministratie-acti viteiten en SALAR gaat uitsluitend Verdeeld over twee percelen in de Bollekamer en één in de Muy laat Staatsbosbeheer 1,9 hectare duin- heide herstellen. Het werk bestaat uit het verwijderen van de begroei ing en een deel van de humuslaag, waardoor heide en andere planten die er thuis horen weer kunnen kie men. Deze maatregel wordt al en kele jaren met veel succes in de Texelse duinen uitgevoerd. Het werk gebeurt bewust op kleine oppervlaktes. Op deze manier krijgt de hele leefgemeenschap van de heide de beste kans om zich te her stellen. Insecten en andere dieren kunnen kleine plekken makkelijker weer bevolken dan grote plekken. Met deze maatregel wordt in zekere zin het gebruik geïmiteerd om de heide te maaien. In vroeger tijden werd het maaisel gebruikt als brand stof. Bovendien wordt het effect van de neerslag van stikstof tenietge daan. Het vrijkomende materiaal wordt gebruikt om duinpaden beloopbaar te houden. Het werk kost ƒ31.300 en wordt uitgevoerd door Tatenhove BV. Staatsbosbeheer laat vanaf woens dag aanstaande het fietspad door de Eierlandse Duinen renoveren. We gens de werkzaamheden zal het fietspad voor een deel worden afge sloten. Recent zijn op de meest kwetsbare delen, waar het plaveisel door het warme weer omhoog kwam, tegels al vervangen door klinkers. Nu worden de overige tegels opnieuw gelegd - in een andere structuur - en waar nodig vervangen. Staatsbos beheer verwacht dat de problemen en daarmee het ontstaan van hinder lijke kieren tussen de tegels hiermee tot het verleden behoren. Het werk, dat 86.500 kost, zal door Tatenhove BV worden uitgevoerd. Er wordt begonnen met het gedeelte tussen de Vuurtorenwegen en de aansluiting met het fietspad door het Krimbos. Aansluitend wordt het ge deelte naar de Krimweg aangepakt. Bij elkaar gaat het om ruim 800 me ter fietspad Atlete Eva van Zoonen is als zevende geëindigd op het Nederlands Kam pioenschap Atletiek in het sportpark Ookmeer in Amsterdam De Texelse, die lid is van Atletiek Vereniging Texel, nam deel aan de middenafstand loopnummers. Op de duizend meter opende ze met een snelle ronde van 67 seconden en liep ze in tweede positie. Deze plaats wist ze in de laat ste ronde niet vast te houden. In een tijd van 3.16.24 min. eindigde ze in haar serie als vijfde. De tijd was goed voor een twaalfde plaats in het totaal klassement. Op haar favoriete onder deel, de 600 meter, liep de Texelse een tactisch sterke race. Na de eer ste ronde lag ze nog bescheiden in vierde positie, maar in de laatste 200 meter kwam ze sterk naar voren en finishte als tweede in een tijd van 1.42.23, goed voor een persoonlijk en clubrecord. Haar prestaties leverde verder met het ontwikkelen van salarisverwerkingsprogramma's en alles wat daarmee samenhangt. Ge bruikers van SnelStart-programma's kunnen moeiteloos en op een finan cieel aantrekkelijke basis overstap pen op programmatuur van SALAR. Beide bedrijven zeggen het midden- en kleinbedrijf en accountants- en administratiekantoren een totaal automatiseringsprogramma te kun nen bieden. Dankzij de samenwer king ontstaat er voor beide bedrijven een belangrijke marktverbreding. Door.de afbakening van activiteiten zal de specifieke kennis, service en de kwaliteit nog verder kunnen toe nemen, aldus de persverklaring. 'Dit keer geen fusie of gevaar voor personeelsinkrimping, maar een perfectionering in de automatisering.' haar in het totaalklassement van het Nk een zevende plaats op. Een aan zienlijke verbetering in vergelijking met 1998, toen ze nog als tiende ein digde. Van Zoonen toonde zich bij zonder tevreden met haar prestatie. De Gymnastiekvereniging Oosterend hervat de gymnastieklessen voor jong en oud. De lessen worden op woensdag en donderdag gegeven in dorpshuis De Bijenkorf. Uitzondering zijn de kleuters uit groep 1die dins dag tussen 15.45 en 16.30 uur bijeen komen. Voor het overige ziet het rooster er als volgt uit: woensdag: 13.35-14.15 u. meisjes groep 3 en 4; 14.15-15.00 u. dames; 15.00-16.00 u. meisjes groep 5 en 6; 16.00-17.00 u. meisjes groep 7 en 8; 17.00-18.15 u. extra training; 18.15- 19.15 u. jongens en meisjes voortge zet onderwijs. donderdag: 15 45-16.30 u. kleuters groep 2; 16.30-17.30 u jongens groep 3, 4 en 5; 17.30-18.30 u. jon gens groep 6, 7 en 8; 20.00-21.30 u. dames en heren. Leden van Ouderenbond ANBO op Texel maken op woensdag 22 sep tember een tochtje over het eiland. Er staat onder andere een bezoek aan de Joost Dourleinkazerne op de Mok en het Luchtvaartmuseum op het programma. De kosten van het uit stapje zijn ƒ15,- per persoon. Gega digden kunnen zicht tot en met vrij dag 10 september opgeven bij mevrouw A. Huizinga-Kalis. De Zes 13, tel 313 533. Het is gewenst om de museumiaarkaart of Rabo-museum- kaart mee te nemen. Bneien van lezers Met ontsteltenis las ik over de ideeën om waar nu een prachtige tuin is, een parkeerplaats aan te leggen. Waar schijnlijk wordt daaraan zelfs een huis 'opgeofferd'. Hoe kan een bedrijf als Albert Heijn zo'n onbehoorlijk voor stel doen. Als protest zouden alle Texelaars en alle berokken toeristen deze winkel moeten mijden. Ik vraag me af hoe het kan dat AH nog niet heeft begrepen dat men een winkel - met ruime parkeer gelegenheid - beter aan de buiten kant van het dorp kan aanbieden dan in de al verstopte nauwe straatjes in het dorp zelf? Gamma en andere Een beetje overlast door jeugdige kampeerders in badplaats De Koog moet kunnen, lazen we in de Tex. Crt. van 27 augustus. Is het inherent aan het wonen in De Koog dat er regel matig ruiten worden vermeld (drie kwart van onze ruiten is de afgelopen tien jaar vervangen), vernielingen worden gepleegd en dat brandstich ting, diefstal en geweld regelmatig voorkomen? Het wonen en verblijven in de hele zuid-westzijde van De Koog wordt in de zomerweken verziekt door nach telijk lawaai en anderszins. De RST vindt het maar verschrikkelijk makke lijk dat de jeugd 's nachts de kortste weg naar de camping neemt, in plaats van de officiële route over de Bad weg. Je zet een aantal bewakers neer en men heeft voldaan aan de verantwoordelijkheid. Wat kunnen we eraan doen? De jeugdcamping ligt op een onmoge lijke plek. Verplaatsen dus. Onze ei gen jeugd wordt verwend met hang plekken van de kelders tot de zolders en alles er tussenin. En de jeugdige kampeerders worden in een keurslijf geperst, want reken erop dat op de camping weinig is toegestaan. Als ze daar tenminste al welkom zijn. En daar heb je dan - als kampeerder - het hele jaar naar uitgekeken. Een speciale camping voor jeugdige kampeerders dient met de nodige spoed te worden gerealiseerd. Met bussen kunnen ze af- en aangevoerd worden, want de bus werkt echt. Een plaats waar ze zich kunnen uitleven zonder anderen te belasten dat is wat we nodig hebben Op de noodcamping kan al veel meer dan elders. Waarom? Omdat er veel gelijkgestemde zielen zijn, die zich niet storen aan het gedrag van ande ren. Texel, doe er wat aan. Jan G.H. Hennink, De Koog. Buiten verantwoordelijkheid van de redactie bedrijven hebben dit vanzelfspre kende feit allang aanvaard. Verder vraag ik me af wat dat voor raadsleden zijn die met afwijzend te genover dit belachelijke idee staan. Hebben deze voor dorp en land schap verantwoordelijke mensen dan nog steeds niet begrepen dat men - zoals in vele andere gebieden al ge beurt - oude zaken moet koesteren en bewaren? Is op Texel al niet veel te veel vernietigd en bedorven? Heeft men op Texel nog niet door dat au to's buiten en niet in het dorp thuis horen? In veel andere steden is dit al zo, met als voornaamste reden de kwaliteit van leven te behouden. Ik kom al vele jaren op Texel en be treur het iedere keer als met een nieuwe ingreep weer een stuk van het oude Texel voorgoed verloren gaat. Beste gemeenteraadsleden, begrijp nu toch eens een keer dat de histori sche kleinoden moeten worden be schermd en niet worden geofferd. Houd daar met uw plannen rekening mee. Denkt na en bezint u. Daarenboven hebben historische stadsbeelden meer aantrekkings kracht op toensten dan de parkeer plaats van een supermarkt. Peter Knobbe, Niestetal (D). Dat ook de Historische Vereniging bezwaar maakt tegen de bouw van een schuur naast het Torenhuis, blijkt uit de volgende brief die de vereniging richtte aan raad en col lege: Bij deze delen wij u mede dat wij de ontwikkelingen rond het Torenhuis tot nu toe met bezorgdheid hebben ge volgd. Daaruit blijkt weinig respect voor ons gezamenlijk verleden. Echter, nu uw college in beginsel besloten heeft mede te werken aan de realisatie van een schuur aldaar, nu gaat u wat ons betreft te ver. Van daar dat wij als bestuur van de His torische Vereniging - waarvan u tot ons genoegen ook lid bent - u hierbij mededelen dat wij de reactie op de bouwplannen zoals door Tien voor. Texel gegeven, geheel onderschrij ven,. Het gaat immers om 16de- eeuws erfgoed dat op ons eiland ui termate schaars is (overigens, er staat reeds een schuur c.q. schapen- boet bij). Gerard van der Kooi, voorzitter Hist. Ver. Den Burg. VERVOLG VAN PAGINA 1 van kijkers, kenners en fokkers op zich gericht, temeer volgende week zaterdag de Nationale Texelaar-keu- ring in Utrecht op het programma staan. Noord-Holland nam tot vorig jaar een aparte positie in binnen het Nederlands Texels Schapenstam boek. Er was verschil van inzicht over allerlei zaken. Nu de geschillen zijn bijgelegd en tot een gemeenschap pelijk fokdoel is besloten, mogen Noordhollandse fokkers voor het eerst meedoen aan het NK. Bureaucratie De toenemende bureaucratie binnen het Europa waar de grenzen verva gen, is een rem op de handel. Swagerman; 'Probeer maar eens een ram vanuit Nederland naar België te brengen. Dat gaat zomaar niet. Al die papieren die er bij moeten. Veertien A4-tjes, geschreven met stempels erbij. Er hangt per dier toch zeker een prijskaartje van ruim ƒ130,- aan We moeten toch eens kijken of er met een eenvoudiger manier is om de dieren te exporteren.' De problemen doen zich niet alleen voor bij de export binnen de EG. Ook de gezondheideisen die de Georgische overheid aan de Texelse schapen stelt liegen er niet om. Ze zijn er de reden van dat de voorge nomen verkoop van dieren aan de patriarch nog geen doorgang heeft kunnen vinden. Knelpunt is de ziekte Brucelose ovisdie in Nederland wel iswaar niet voorkomt, maar waarvan het schapenstamboek dit met kan aantonen. Datzelfde geldt voor de ziekte scrapies, waarvoor inmiddels een programma is gestart voor het fokken van een schaap dat immuun is voor deze ziekte. Uitslagen 1Oudere rammen: 1A en Kampioen: eigenaar C A Commandeur, Den Hoorn: 1B en reserve kampioen: fokker/eigenaar C A. Commandeur. Den Hoorn; 1C fokker J Eelman, Oosterend; eigenaar J C Roeper, Oosterend 2. Tweeja rige rammen: 1A fokker C Kikkert, Den Burg, eigenaar fokker en M J van Boekei, Duiven; 1B fokker/eigenaar P. Verberne, Oosterend; 1C fokkerC. Limmen.St Maartensvlotbrug, eige naar H J.C. Barhorst, Oosterend. 3. Eenjarige rammen: 1A fokker/eigenaar G Bakker, Oosterend, 1B f/e D. Kikkert. Den Hoorn. 1C M a C.A. Commandeur Den Hoorn. 2A fokker A Douwes. Fnes; eigenaar D. Kikkert, Den Hoorn 4. Eenjarige rammen: 1A f/e P, Verberne, Oosterend, 1B fokker G. Bakker. Oosterend: eigenaar K. Tjepkema, De Waal; 1C f/e fa. Veeger Lindehoeve, Den Hoorn; 2A f/e M C Sanders, Oudeschild. 5. Eenjarige rammen: 1A en kampioen; f/e P Verberne. Oosterend; 1B en reserve-kampioen f/e C A Commandeur. Den Hoorn, 1C f/e C A. Commandeur. Den Hoorn. 6. Tweetallen ramlammeren van één vader: 1A inzending van C A. Commandeur. Den Hoorn; 1B inz G Bakker. Oosterend; 1C inz D J den Boer, Den Burg 7. Tweetallen ramlammeren van één vader 1A inz K. Tjepkema, De Waal; 1Binz. PG. Kooiman, Den Burg; 1C inz D Kikkert. Den Hoorn. 8. Twee tallen ramlammeren van één vader 1A inz. fa. Veeger Lindehoeve. Den Hoorn; 1B inz. L A M van Vliet, Den Burg; 1C inz. E J Witte. Oosterend 9. Tweetallen ramlammeren van verschillende vaders: 1A inz C. Kikkert, Den Burg, 1B inz. C Kikkert, Den Burg. 1C mz C A Commandeur. Den Hoorn 10. Tweetallen ramlammeren van verschillende vaders: 1A en beste tweetal, inz C Kikkert, Den Burg; 1B inz. K. Tjepkema, De Waal, 1C mz. C. Kikkert. Den Burg 2A mz J Mantje, Oudeschild. 11. Drie ramlammeren van één vader 1A inz. C A Commandeur, Den Hoorn, 1B inz. D. Kikkert. Den Hoorn: 1C inz. C A. Commandeur, Den Hoorn. 12. Drietal ramlammeren van één vader 1Ainz. PG. Kooiman, Den Burg; 1Binz. K. Tjepkema, De Waal; 1C inz PG. Kooiman. Den Burg, 2A inz J.C. Roeper,'Oosterend. 13. Drietal ramlammeren van één vader 1A inz. fa. Veeger Lindehoeve, Den Hoorn; 1B inz. fa. Veeger Lindehoeve Den Hoorn, 1C inz E.J Witte. Oosterend 14. Drietal ramlammeren van verschillende vaders: 1A en beste drie tal; mz. C.A. Commandeur, Den Hoorn; 1B inz. J Eelman, Oosterend, 1C inz. G Bakker. Oosterend. 15. Drietal ramlammeren van ver schillende vaders: 1A inz. C. Kikkert. Den Burg; 18 mz. C. Kikkert, Den Burg; 1C inz. C. Kikkert, Den Burg. 16. Drietal ramlammeren van verschillende vaders: 1A inz. fa. Veeger Lindehoeve. Den Hoorn; 1B inz. K. Tjepkema. De Waal; 1C inz fa. Veeger Lindehoeve, Den Hoorn; 2A inz J Mantje Oudeschild. 17. Schaap met twee ramlammeren: 1A en beste stel. eigenaar C. Kikkert. Den Burg; 1B eig. J. Eelman, Oosterend 1C eig. J. Eelman. Ooster end 18. Schaap met twee ramlammeren: 1A eig P. Verberne, Oosterend; 1B eig. D. Kikkert, Den Hoorn; 1C eig. N.B.M. van Heerwaarden, Den Burg 19. Schaap met ooi- en ramlam: 1A eig. LAM van Vliet. Den Burg, 1B eig K. Tjepkema, De Waal, 1C eig. D. Kikkert, Den Hoorn 20. Schaap met ooi- en ramlam: 1A eig T, Witte. Den Burg. 1B eig J Eelman, Oosterend; 1Ceig K Tjepkema. De Waal 21. Schaap met ooi- en ramlam: 1A eig. K T|epkema. De Waal, 1B eig N B M. van Heer- waarden, Den Burg; 1C eig. J. Mantje. Oude schild 22. Schaap met twee ooilammeren: 1A eig. P Verberne. Oosterend, 1B eig C Kikkert. Den Burg. 1C eig. K Tjepkema. De Waal 23. Schaap met drie lammeren: 1A eig P. Verberne. Oosterend, 1B eig. PG Kooiman. Den Burg. 1C eig J Eelman. Oosterend 24. Eenjarige ooi met lam(meren): 1A eig. K. Tjepkema De Waal, 1B eig K. Tjepkema. De Waal; 1C eig. K. Tjepkema. De Waal. 25. Drie tal ooilammeren van één vader 1A en re serve-kampioen; inzending van CA Comman deur, Den Hoorn. 1B mz. N.B.M. van Heer- waarden. Den Burg; 1C inz. M C. Sanders. Oudeschild 26. Drietal ooilammeren van verschillende vaders: 1A inz. K. Tjepkema. De Waal; 1B inz. R.J. Witte. Den Burg; 1C inz. fa. Veeger Lindehoeve. Den Hoorn 27. Viertal ooilammeren van één vader 1A en kampioen inz. C. Kikkert, Den Burg; 1B inz. C.A Com mandeur. Den Hoorn. 1C inz. CA Comman deur, Den Hoorn. 28. Viertal ooilammeren van verschillende vaders: 1A inz K Tjepkema. De Waal; 1B inz. fa. Veeger Lindehoeve. Den Hoorn. 1Cinz. P Verberne, Oosterend 29. Vier tal eenjarige ooien: 1A inz. fa Veeger Linde hoeve. Den Hoorn; 1B inz. C Kikkert. Den Burg; 1C inz J. Mantje, Oudeschild 30. Viertal een jarige ooien: 1A en kampioen mz. P Verberne, Oosterend. 1B en reserve-kampioeninz. P Verberne. Oosterend; 1C mz. J.C Roeper. Oosterend 31Viertal oudere fokooien: 1A en kampioen: inz. P. Verberne. Oosterend, 1B en reserve-kampioen: inz CA Commandeur, Den Hoorn. 1C inz. C Kikkert, Den Burg. Kampioensooien: kampioen eenjange ooien, inz. P. Verberne. Oosterend; reserve-kampioen eenjarige ooien: inz P Verberne, Oosterend; kampioen oudere ooien; inz. C Kikkert, Den Burg, reserve-kampioen oudere ooien. inz. C. Kikkert. Den Burg Tien beste ramlammeren; inzendingen van C Kikkert. Den Burg (vier maal); L.A.M van Vliet, Den Burg; fa. Veeger Lindehoeve, Den Hoorn; K. Tjepkema, De Waal. P.G. Kooiman, Den Burg; D. Kikkert. Den Hoorn. Trotse Piet Verberne en echtgenote (achter het hek met beker in de hand) met hun kampioensgroep ooien.

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 5