Texelaars knap op dreef in wielerkampioenschap P Texel'94 behaalt overtuigende zege Veterane Koenders derde op NK triatlon Merkwaardig ongeval Menno Goënga Geknipt Geknipte/ TEXELSE f COURANT Waardig slot riatleten Bakker Verbannen? Teerkost Basketballers in training Onervaren ZDH kansloos tegen sterk Dirkshorn Uitslagen voetbal Voetbalprogramma Programma zaalvoetbal Competitie mountainbike De Koog simpel langs Vesdo De Doormars weer van start 0 DINSDAG 7 SEPTEMBER 1999 kleek ideaal weer zaterdag, maar langs de dijk stond toch nog een stevige bnes. e aanblik van het overallklasse- ent deed anders vermoeden, aar de Texelse wielrenners heb- >n zich zaterdag uitstekend ge- eerd in het Open Noordhollands smpioenschap tijdrijden voor «reanten. Jan Zijm werd slechts raalfde, maar die klassering was el goed voor een derde plaats bij e veteranen. Ricardo de Graafs estiende plaats leverde hem een teede plaats bij de junioren op en s als drieëndertigste gefinishte atascha van der Vis kon na afloop ■Ifs worden gehuldigd als Noord- ollands kampioen bij de vrouwen. teal volbrachten tweeënzeventig dlviduele rijders en acht ndemrijders de 40 kilometer lange Int. Die was ondanks het schijn- m mooie weer knap lastig, luidde algemene opvatting. Op de heen- tg van Oudeschild naar De icksdorp hadden de renners de hd vooral onder de dijk pal tegen, op de terugweg, toen een hoge Wheid kon worden ontwikkeld, vie- »ielen van hen opnieuw stil op het Schorrenweg tussen de inweg.en het Prins Hendrik Hotel, folg was ook dat lang niet ieder- lerin slaagde sneller te rijden dan «g jaar. Het parcoursrecord sneu- He wel. De tandemrijders Wijnant nGortel en Jan Mulder raffelden de Int af in 54.06 minuten, een gemid- fde van ruim 44 kilometer per uur. «rdhollands kampioen bij de se ven werd de 23-jarige Pascal Arts het Gelderse Ede, een renner die n sport op bijna professionele wijze ioefent en speciaal naar Texel was tomen om een gooi naar de titel te jen. Zijn 55.33 minuten betekende zijn derde overwinning dit seizoen, ïder werd hij al kampioen van oord-Brabant. larcel Snippe, één van de grote fa- xieten, eindigde op ruim een halve muut als tweede. Snelste veteraan as Jos van Dorp. Ook Jurjen reering leverde een prestatie van formaat. Op drie kilometer voor de finish kreeg hij een lekke band, waarna hij er eerst de brui aan wilde geven, maar toen besloot toch maar door te gaan. Op z'n velg bleef hij flink doorrijden en finishte hij in 58.06 mi nuten, toch nog een derde plaats bij de senioren. Veteraan Texelaar Jan Zijm werd derde bij de veteranen. Met die klassering was hij tevreden, maar zijn tijd, 1.00.30 uur viel hem tegen. 'Ik had eigenlijk bin nen het uur willen rijden. Maar bij het keerpunt, op 19 kilometer, zat ik al bijna op een half uur, terwijl ik daar normaal een minuut of twee sneller ben. De wind was toch lastiger dan gedacht. Gelukkig kon ik op de terug weg nog wat tijd goedmaken.' Ook de jeugdige Ricardo de Graaf zag vooraf kansen om te finishen in minder dan zestig minuten. Hij slaagde evenmin. Voor zijn tijd, 1.02.07 uur, hoefde hij zich echter allerminst te schamen. Hij werd er achter Zijm de tweede Texelaar mee. Bovendien was hij de tweede junior, zij het op grote afstand van winnaar Klaas van Wonderen, die slechts 58.38 minuten nodig had. Mooie prestaties waren er ook van junioren Sebastiaan Ran en Robert-Jan Ap pel, die snelle tijden reden (1.04.23 en 1.04.32) en respectievelijk vierde en vijfde bij de junioren werden. Ook Jesse Hoven liet zien het nodige in zijn mars te hebben Texels succes was er vooral bij de dames Natascha van der Vis verbe terde haar tijd van vorig jaar met tweeëneenhalve minuut (1.05.01) en werd kampioene, ruim vier minuten voor de nummer twee, Erika Bonder. Van der Vis' zus, Colinda Brouwer, veroverde de derde plaats. Knap, hoewel aangetekend moet worden dat de belangstelling onder de vrou welijke top te wensen overliet. Pechvogel De grote pechvogel was Menno Goënga, die vier kilometer na de start op de fiets klapte die een Duitse toeriste op de weg had gestald Zijn verwondingen vielen mee, maar met zijn fiets liep het minder goed af: die brak letterlijk in tweeën. Over de schuldvraag werd bij de finish nog lang nagesproken. Het parcours wordt om praktische redenen met afgesloten, zodat de renners 'ge woon' deelnemers aan het verkeer zijn. Dat betekent dus dat Goënga beter had moeten uitkijken. Maar over het algemeen heerste veront waardiging over de vrouw die wel wist dat er een wielerwedstrijd aan de gang was maar kennelijk deed of haar neus bloedde. Helemaal bont maakte ze het in veler ogen door geld te vragen voor haar gesneuvelde spiegeltje, terwijl de gekwetste ren ner het frame naar De Hamster kon brengen. Toen Goënga twijfelde ('Ik weet met wie er schuldig was') en wedstrijdcornmissaris Gert Pansier voorstelde de politie te bellen, meldde de vrouw dat ze met langer kon wachten en vertrok. Menno Goënga was gisteren wel van de schrik bekomen, maar hij bleef bet een raar verhaal vinden. 'Na het on geluk zette ze ook rustig de fiets weer op dezelfde plek op de standaard. Ik kan met goed voor me halen hoe het gebeurd is. Ik vloog zomaar over mijn stuur. Maar Gauke van Lingen, die vlak voor me gestart was, had eerder al gezien dat ze haar fiets weer over eind zette, dus voor hetzelfde geld lag die fiets op de grond op het mo ment dat ik er aan kwam.' Goënga hield aan het ongeval de nodige schaafwonden en een dikke elleboog over. 'Ik heb nog geluk ge had dat het op de heenweg ge beurde. Op de terugweg, met wind mee, rijd je zo tien kilometer harder.' De materiële schade schatte Goenga op ongevepr twaalfhonderd gulden. 'Alles bij elkaar kost zo'n fiets wel drieduizend gulden. Maar de onder delen waren nog goed, dus die kan ik zo op een ander frame overzetten.' Bezemwagen Ook niet tot de gelukkigen behoorde Harry Kingma, die bij de kruising Oorsprongweg-Hoofdweg vol in de remmen moest voor een tegenligger en een klapband kreeg. Hij had de panne koud verholpen en was weer op zijn fiets geklauterd, toen hij op nieuw een lekke band kreeg, waarna hij maar besloot op de bezemwagen te wachten. Overkanter Piet Gemser dichtte zich zelf kansen op de overwinning toe en had zekerheidshalve vooraf bij de organisatie geïnformeerd of hij mocht overrijden in het geval hij lek zou rijden. Hij kreeg te horen dat dat geen probleem zou zijn, maar het toeval wilde dat hij vlakbij het keer punt pech kreeg. Hij repareerde de band en reed terug naar de start, maar kreeg toen te horen dat er geen tijd meer was voor een herstart. Heel wat gelukkiger waren de renners van hotel Molenbos, die de compe titie van de Texelse bedrijfsploegen wonnen. Rob Teisman, Corrie de Ja ger en Stefan Smit doen al jaren mee en waren steeds kansrijk, maar de bokaal moesten ze steeds aan ande ren laten. Mede dankzij het meedoen van nieuwkomer Jesse Hoven en de afwezigheid van erkende topploegen als Vmke Schoonmaakbedrijf en PTT Post - die geen drie werknemers zo gek kregen om 40 kilometer te fietsen - lukte het dit keer wel. Vooral in de breedte toonde de ploeg zich sterk. Corrie de Jager finishte in 1.10.43, maar omdat zij de vierde renner van Molenbos was, kon haar toch snelle sterke tijd vervallen, 't Pruttelhuus, met Piet Kingma, Colinda Brouwer en Natascha van der Vis, eindigde op iets meer dan een minuut als tweede; Rien Brouwer, Mare Boersen, Ingrid Uitgeest en Robert Schulze volgden op eerbiedige afstand als derde. Uitslagen 1.Wijnant van Gortel/Jan Mulder 40 km in 54 06 minuten; 2 Pascal Arts 55.33; 3.Marcel Snippe 56 10; 4 Jos van Dorp 57 57; 5.Jurjen Sweenng 58.06,6.Klaas van Wonderen 58.38; 7.Coen Kraak 58.58, 8.Fred Koenen 59.35. 9 Willem Volkers 59 51; 10.Cees de Boer 1.00.00. Texelaars; 12.Jan Zijm 1 00.30.16.Ricardode Graaf 1.02.07; 20.Theo Boom 1.02.52. 21 Marten Visser 1 03.00; 22 Robert Boersen 1.03.03. 27.Willem van Tatenhove 1.04.02; 28 Gauke van Lingen 1.04.04, 30.Sebastiaan Ran 1 04 23; 31 Robert Jan Appel 1 04 32; 32 Rien Brouwer 1 04.56; 33 Natascha van der Vis 1.05.01; 34.Niels Jimmink 1.05.10, 35.Jos Huisman 1.05 23; 36.Frans Hopman 1.05.39. 42 Rob Teisman 1 06 28; 43. Remco Nagtegaal 1.06 45, 44 Pieter Aris van der Vis 1.06.46; 46 Jesse Hoven 1.07.23. 48.Norbert Dankers 1 07.53; 51 Piet Kingma 1.08.30; 52 Stefan Smit 1 08 35. 54.Simon Appel 1 09 25; 55 Leenderd den Braven 1 09 29, 56 Mare Boersen 1 09.31; 57 Maarten Dijker 1 09 50, 58 Colinda Brouwer 1.10.06. 59 Joost Albers 1 10 32; 60 Joop Rommets 1.10.39, 61 .Corrie de Jager 1 10 43; 62 Rinus Kooger 1.11.08; 63.Leon Westerlaken 1.11.37; 65 Jan Kingma 1.11.42. 67.Benno Dros 1.12.26. 68.Erna Kuip 1.13.19; 70.Otto Goènga/Sjaak Vlasblom 1 14.04; 71 Martien Witte 1.14.25; 72 Ingrid, Uitgeest 1.16.08, 74.Cees Aris Trap 1 16 48, 75 Peter van der Voort 1.16.52. 76.Ed Zegers 1 17 22; 77 Peter van der Struis 1 19.09; 78.Jan Jacob Rab 1.20.35,79.Robert Schulze 1.21 30; 80.Louis van der Vis 1.22.37. Texelse bedrijfsploegen 1 Hotel Molenbos (Stefan Smit, Jesse Hoven, Come de Jager, Rob Teisman); 2."t Pruttelhuus (Piet Kingma Colinda Brouwer, Natascha van der Vis); 3.TX 37 (Robert Schulze, Mare Boer sen, Rien Brouwer, Ingrid Uitgeest); 4.Texelse Courant/L&R (Peter van der Struis, Joop Rommets. Ricardo de Graaf); 5.Tongentrappers TX68 (Pieter Aris van der Vis, Robert Boersen, Louis van der Vis); 6. Rab Betoncentrale BV (Gauke van Ungen, Martien Witte, Jan Jacob Rab) ibert en Erik Bakker hebben za- rdag de éénachtste triatlon van knere gebroederlijk volbracht, nge tijd fietsten en liepen de ugdige Koger atleten bij elkaar, rij passeerden bijna tegelijker- Hde finish. Robert werd tiende, oer Erik elfde. tiert kwam iets eerder uit het wa- maar werd bi] het fietsen weer gehaald door Erik. Robert nam af stand door in de tweede loopronde te versnellen en beslechtte zo de sportieve broedertwist. De prestaties van beiden mochten er zijn: de hele landelijke jeugdttop tot en met 18 jaar was vertegenwoordigd In het zes wedstrijden omvattende jeugdcircuit H 18 zijn Robert en Erik zeer waarschijnlijk geëindigd op res pectievelijk een elfde en dertiende plaats. Dat is iets lager dan vorig jaar, maar van een terugval is geen sprake: het deelnemersveld is flink gegroeid. Het duo besluit het seizoen met de duatlon van Tubbergen en de Dam- tot-Dam-loop. een paginagroot artikel in het tolands Dagblad gaat Hans «laan Die moet i. izien Mclgchcimh»-. ar het i isiu. dat er gein ard. Maur dat is oen ingecalculeen-. Daar stuat tegenover dat jc bl] opeTL *muaking van icmar.dJ gewclddudigbl Stergrond veet dat je hem of haar hel| even abi.oluut onmogelijk maakt. ZekeJ zedendelicten Je 700 voor dergelijk?! ten eilanden utsTerschelling o iTTÏÏiïTTtli^ ts nm lilt 7" fHoi-c njft meërworden 1 ild Je stoot iöTeitelijk uil de sam^.l<-l reuders pleit daarom voor cen tu"enf rssing die inmiddels ook »n politiek1 IXn Haag als reactie op de gebeurtenis-1 ia Assen opgeld doet In zedenzaken er atachien ook wel in gewcldszaken 7011 <k politic dc betrokkene mtonsiel m at 1 moeten houden Het mag volgens he t lr zo ver gaan dot de wijkagent zijn c<« 1 meldt dat er iemand met een gcsch «J|_ Kknis van zeden- of gewcldsmisdmgmgcn^ [3 diens rayon komt wonen. Er^ gecn F1 I 1 icyw-et die dat m dc weg staat AgenUn 1 urmen hun pappenheimers Waarom zou li» een collega elders van zijn kcnniJ^H rp de hongtc mogen stellen? iemand eenmaal is vcroc^^^J l cén of meer Tcldsr-'sd^^ Sonders dieper in op oorsprong, ge volgen en mogelijke toekomst van de Wet op privacy. 'Er zijn bedrijven die de hoogte van iemands inkomen kunnen bepalen aan niet meer dan een postcode en een zakelijk tele foonnummer.' Sonders zegt met pa ranoia te zijn over het grootschalig gebruik van persoonsgegevens voor allerlei doeleinden, 'maar de Staat mag het niet toestaan. Die moet het grote geheel blijven zien.' Want door het openbaar maken van 'iemands geweldadige achtergrond' zou hem of haar het leven absoluut onmoge lijk gemaakt worden. In dat geval, gaat Sonders verder, zou je voor zulke mensen 'eilanden als Ter schelling of Texel moeten inrichten als permanente verblijfplaats'. De Waddeneilanden als verbannings oord is een opvallend idee, maar toch, blijkens het vervolg van het ar tikel, met een idee dat Sonders voor staat. Waar het opruimen van een oude zolderkast al niet toe kan leiden Voor je het weet struikel je over een oud tijdschrift met daarin een fraai arti kel over Texel. Dat overkwam een van onze trouwe lezers, die bij het opruimen het juninummer 1953 van het maandblad 'De roerganger' (maandblad van de Protestants Geestelijke verzorging van de Ko ninklijke Marine) tegenkwam. In dit nummer schrijft een van de vloot- predikanten (waarschijnlijk ds. J.J. van der Wall) een overpeinzing, waarin hij terugblikt op eerder op Texel opgedane ervaringen. En - .i en om _,ndï «Juinen. 4c box- wijdheld. en maar Itcel W,-. n; nv'd-'-n, «'-i.mn In ii', cMo rr.e hel luxueuze «.cvvO in mezelf it xij". n»«* onlnenien verkleed m<- en huppel dc tv en daarna maar braden dc >n' F-n geen borden din me been olleilcl «nnioseUlkc verbe ken, ecvn badmannen me! ccharn» I u .teis. seen volks- n luxe bad inrichtingen. cevn pluche air and- ealé'ï ficcn speurende politic! Ken jviik ■<•■'.1 kom» osneernden i»«iii fietsen gootrn M In ocnduin- Voir uren Inicr ïle Ui hen i 't »liu,:4 tciuCkumirv «-n hun i fiela weer gifjpen /.o hadden /Ich kniel ccru de mooilc genomen, hun iciu'ot vast te maken! Bijnu e vergeten, «lat zo iels m Holland zoals vaak - werkt de herinnering als een filter waardoor alleen de goede indrukken overblijven. 'Geen borden om me heen met allerlei onmogelijke verboden, geen badmannen met schorre toeters, geen volks- en luxe badinrichtingen, geen pluche strand- café's, geen speurende politie.' 'Daarom is Texel een oase. leder genoot ervan, ieder voelde het weg vallen van maatschappelijke en stof felijke muren en obstakels als een bevrijding'De wijdheid ervan en de openheid van de zomer is de teer kost voor de beslotenheid van de winter.' De overpeinzing van Van der Wall is fraai geïllustreerd met een foto van de (toen zojuist weer ontstoken) vuurtoren van Eierland en een foto van de Rozendijk. De basketballer van De Mareis staan te popelen om het nieuwe seizoen te beginnen. Dinsdagavond traint de jeugd tot en met 13 jaar (mini's) van 18 15 tot 19.15 uur. Van 19.15 tot 20,15 uur leden vanaf 14 jaar (kadetten en aspiranten), de dames maken de spieren los van 20.15 tot 21 15 uur en de heren besluiten van 21.15 tot 22.15 uur. De trainmgs- avond staat onder leiding van Connie Joling. Nieuwe leden kunnen de eer ste twee keer gratis meetrainen. Texel'94 maakte zondag in Schagen een droomstart. Tegen stander SRC werd vooral in de eer ste helft bij vlagen van de maf ge speeld en moest toezien da» de ploeg van trainer Luc Post een 3-0 voorsprong nam. Na rust had SRC iets meer in te brengen, maar de nederlaag viel niet meer af te wen den. Het werd uiteindelijk 1-4. Het technisch meestal goed voetbal lende SRC werd met respect tege moet getreden Dat resulteerde ech ter niet In overdreven ontzag en Texel'94 pakte de zaken meteen energiek aan. Al in de vierde minuut kwamen de Texelaars op voorsprong, toen Erwin Koning van buiten het strafschopgebied uithaalde (0-1). Vervolgens werd een attractief spel letje op de grasmat gelegd, waarop SRC geen direct antwoord had. Na tien minuten was het opnieuw raak, toen de hardwerkende Maarten Koorn de bal voorzette en Erwin Ko ning er als de kippen bij was om In te koppen. De keeper van SRC kreeg de bal nog tegen zijn vuisten, maar vol doende om een treffer te voorkomen was het niet. Daarna zakte Texel'94 wat terug, maar Bart Heerschap voorkwam met bekwaam keeperswerk dat de thuis ploeg terugkwam in de race. Aan de andere kant rekende de gretige Erwin Koning in de 25ste minuut voor de derde keer af met zijn bewakers, wat een onvervalste hattrick betekende. Met Arie van der Vis in de ploeg voor de lichtgeblesseerde Ruben Boog aard moesten de Texelaars na rust proberen SRC van een eervol resul taat af te houden. Dat ging hen goed af, want er werden weinig of geen kansen weggegeven Zelf waren ze ook met al te dreigend meer, zeker niet nadat Erwin Koning na een uur werd vervangen door Erik Sander Buitenweg. Debutant Bart Oosterhof, die niet onverdienstelijk speelde, was dichtbij een doelpunt toen hij de bal vanuit een voorzet ineens op de slof nam, maar de keeper van SRC wist van geen wijken. Tien minuten voor tijd bracht trainer Post veteraan Rob van der Stap in de ploeg voor de moegestreden Ralph Koning. In deze fase van de wedstrijd slaagde SRC erin de eer te redden (1 - 3), maar daarmee was wat Texel'94 betrof de kous af. Dankzij knap sto rend werk van spits Buitenweg schoot een SRC-verdediger de bal in eigen doel (1-4) en in de laatste mi nuut kreeg Martin Koorn vanaf de strafschopstip de kans zelfs een vijfde treffer te laten aantekenen. Hij schoot de bal echter op de paal. Zondag mag Texel op eigen veld te gen Flamingo's uit Alkmaar proberen deze uitstekende start van de com petitie een vervolg te geven. Stiekem was op een punt gehoopt, maar tegenstander Dirkshorn bleek zondag een stuk verder te zijn dan het 'nieuwe' ZDH. De mix van routiniers en jonkies - van wie sommigen nog jong genoeg zijn om bij de junioren te mogen uitko men - bleek (nog) onvoldoende op elkaar ingespeeld en ging kans loos ten onder: 5-0. De start was zo slecht nog met. ZDH slaagde er vrij aardig in de verdedi ging gesloten te houden, terwijl de aanvallers op een tegenkansje loer den. Na twintig minuten leek Bernard Ipenburg succesvol, maar hij werd in zijn doorbraak gestuit toen hij alleen op het doel van de thuisploeg af ging. De regels schrijven voor dat een der gelijke overtreding wordt bestraft met een rode kaart, maar de voorzitter van Dirkshorn - die de door de KNVB aangewezen man in het zwart verving - toonde zich lankmoedig en vol stond met een vrije trap. Tien minuten later moest ZDH het antwoord schuldig blijven op een snel opgezette aanval over de linkerkant (1 -0) en voor de ploeg goed en wel van de schrik was bekomen stond het 2-0 toen de afweer bij een corner onvoldoende paraat was. Vlak voor rust viel het doek definitief, toen de razendsnelle en uiterst gevaarlijke spits van Dirkshorn twee verdedigers op het verkeerde been zette en de bai vanaf dertig meter in de kruising draaide. Ook in de beginfase na de rust kon ZDH goed weerwerk bieden, maar net als in de eerste helft brak het ver zet toen Dirkshorn scoorde. De thuis ploeg deed dat een kwartier voor het einde nogmaals en hield het toen wel voor gezien. Voor de Hoornders is het nu zaak met te lang bij de pakken neer te zitten en er weer fris van de lever tegenaan te gaan, om te beginnen in de thuis wedstrijd die zondag tegen Apollo'68 op het programma staat. Zondag 5 september SRC-Texel'94 1-4 Dirkshorn-ZDH 5-0 De Koog-Vesdo 5-2 HOSV-Oosterend 8-1 Zaterdag 11 september VZVB1-Texel'94 B1 14.30 Texel'94 B2-KGB B1 13.30 Texel'94 B3-ZAP B2 13.30 SVO/Texel'94 C1-VZV C1 13.30 Succes C2-De Koog C1 13.00 ZAP D1-Texel'94 D1 13.00 JVC D4-Texel'94 D2 11.00 Texel'94 D3-WGW D5 10 30 Zondag 12 september Texel'94-Flamingo's 14.00 ZDH-Apollo'68 14.00 Oosterend-De Koog 14.00 Texel'94 2-Berdos 2 14.00 Nieuwe Niedorp 2-Texel'94 3 11.00 Oudesluis 2-Texel'94 4 11.00 Berdos A1-Texel'94 A1 14.30 Alcm. Victrix C1-Texel'94 C1 10.00 De wedstrijden van deze week wor den allemaal in het kader van de be ker gespeeld. Woensdag 8 september Jelleboog 4-De Krim 2 19.30 Texel'94 6-Texel'94 5 20.20 RAB 1 -Klif 3 21.10 Klif heeft zaaldienst. Donderdag 9 september Texel'94 7-Oosterend 3 19.00 ZDH 1-Oosterend 4 19.50 De Koog 2-NIOZ 20.45 De Krim 4-Texel 4 21.35 Texel'94 heeft zaaldienst. Vrijdag 10 september De Koog C2-De Krim C1 16 45 De Koog C1 -De Krim C2 17.25 ZDH 3-De Koog 3 18.15 Jelleboog 2-Mantje 3 19.05 RAB 2-Mantje 2 20.00 Jelleboog 3-De Krim 3 20.50 Klif 4-Oosterend 2 21.40 ZDH 2-Texel 3 22.30 Oosterend heeft zaaldienst. Met het einde van de zomer, gaat ook de competitie voor mountainbikes weer van start. De eerste wedstrijd wordt gehouden op zaterdag 11 sep tember, aanvang 13.45 uur voor de jeugd, 14.15 uur voor de senioren. De wedstrijden worden - evenals voor gaande jaren - gereden op het par cours aan de Biebosweg. Buiten de gewone competitie wordt zondag 19 september de tweede wedstrijd gereden uit de ATB Rabobank Top 5. De start van deze wedstrijd is om 10.15 uur voor de jeugd, om 11.00 uur voor junioren, veteranen en dames en om 12 00 uur voor senioren. De trainingen voor de competitie mountainbike beginnen op zaterdag 18 september om 14.00 uur bij het begin van de mountainbike-pad. Voor meer informatie: Jordy Vinke, tel. 318547. De Koog is het seizoen prima be gonnen. Onder tropische omstan digheden werd zondag op eigen veld Vesdo uit Schagerbrug met 5- 2 geklopt. De thuisploeg startte sterk en kreeg al snel enkele uitgelezen kansen om de score te openen. Die werden ech ter niet benut en toen eenmaal werd misgetast in linkerzone van de eigen verdediging was een onverwachte tegentreffer het gevolg (0-1). Lang konden de gasten niet van hun voorsprong genieten. Binnen een minuut slaagde Tinus de Veij erin zijn ploeg weer op gelijke hoogte te bren gen. Met de stand 1-1 werd ook de rust bereikt. Na rust was het verzet van Vesdo snel gebroken. De eerste de beste keer dat Dave Dijkstra, in de ploeg geko men voor Mart Offerman, de bal raakte, maakte hij een doelpunt. Daarna raakte Maurice de Groot op toeren. Hij produceerde een punt gave hattrick en zette De Koog daar mee op een 5-1 voorsprong. De tweede tegentreffer van Vesdo kon daarna de pret niet meer bederven. Voor het zesenveertigste achtereen volgende jaar gaat klaverjasclub De Doormars uit Oudeschild vrijdag 17 september van start met een club drive voor leden en aspirant-leden. De competitie begint een week later, op vrijdag 24 september. Deelname aan de clubdrive kost ƒ3,-, deelname aan de competitie ƒ2,- per avond. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Mariska Koenders kon zaterdag in Almere haar geluk niet op toen zij, gezeten op de tribune, haar naam uit de luidspreker hoorde schallen, met de mededeling dat zij derde bij het open Nederlands Kampioen schap Triatlon voor veteranen was geworden. 'Dat ben ik!', schreeuw de ze volkomen verrast en sprong als een ervaren hordenloopster over een viertal dranghekken naar het erepodium. 'Hier ga ik nooit meer weg', zei ze toen ze eenmaal op de derde tree stond. 'Ik weet niet hoe ik over die hekken ben gekomen, normaal gesproken zou me dat na een triatlon echt niet lukken. Ik móest en zou op dat po dium. Je realiseert je ineens dat het een zeldzame gebeurtenis is waar je even van moet genieten. Het was in derdaad geweldig, vooral in die am biance: een stadion met drieduizend toeschouwers.' Koenders straalt twee dagen later alsof ze de speaker pas enkele minuten geleden heeft gehoord. 'Het was gewoon schitte rend om mee te maken. Ik was na tuurlijk gewend om tegen meiden die twintig jaar jonger zijn uit te komen en daar win ik het niet van. Ik wilde nog één keer meedoen. En dan gebeurt je dit.' Koenders is onlangs 40 geworden en viel daardoor voor het eerst in de veteranen-klasse, waar ze het tegen acht concurrentes opnam. 'Vooraf dacht ik nog wel dat een medaille mogelijk was. maar tijdens de wed strijd niet meer. Ik had ook geen idee in welke positie ik lag. Ik ging ervan uit dat je het bij de finish wel te horen zou krijgen als je een ereplaatsje had behaald. Maar dat was dus niet zo 'Het fietsen was het ergste. Zo een zaam. Je zit toch zes uur op de fiets. Ik zat mezelf maar op te peppen en moed in te spreken. Het lopen ging aanvankelijk goed. Maar op een ge geven moment dacht ik: waar ben ik in hemelsnaam mee bezig. Ik stop.' Dat was toen Koenders langs een bejaardentehuis liep. Haar coach Carla Roeper riep haar langs de kant toe: 'Kom op! Straks zitten we zelf tussen de oudjes en heb je er spijt van. Denk aan je twee jongens die in het stadion op je zitten te wachten!' Het werkte na bijna 4 kilometer zwemmen. 180 kilometer fietsen en ruim 42 kilometer hardlopen kwam Koenders in een tijd van twaalf uur en twaalf minuten over de streep, zes tien minuten onder haar persoonlijke record. Haar echtgenoot Ronno Honingh, die zijn eerste volledige triatlon aflegde, volgde elf minuten later. 'Of ik nog doorga? Dat mag Ronno bepalen. Ik heb hem deze keer over tuigd, over twee jaar mag hij mij over de streep trekken.'

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 7