Surftalent hard op weg naar de nationale top Vriendelijke derby eindigt in gelijkspel Texel'94 raakt pas na rust op toeren 'Mijn vader remde me zo lang mogelijk TEXELSE 7 couRANT \Veel goals bij SVO - De Koog oetbalprogramma naar nederlaag ZDH in slotfase Adriaan verslaat top van België en Nederland Texelse atleten op dreef bij NK Klinkend debuut coach G-team Programma zaalvoetbal DINSDAG 14 SEPTEMBER 1999 fzijn domic mij weinig Sidifcr mij staat er nooit Ie veel wind', zegt Adriaan van Rijssetberghe, de jongste deelnemer aan de Texel Race, vol zelfvertrouwen Marc is wat voorzichtiger. ,rd( jwas amper zeven toen hij in de geheimen van het surfen werd qewijd door zijn vader, die de sport min of meer introduceerde Texel en zelfs één van de eerste Nederlanders was die op in plank stond. Al gauw bleek juniors aanleg en sinds een paar ir surft hij in het hele land wedstrijden en traint hij op voet van ilijkheid met leeftijdsgenoten die worden afgevaardigd naar mpese en mondiale kampioenschappen. Zaterdag is Adriaan i Rijsselberghe met zijn vijftien jaar de jongste deelnemer aan tiende Texel Race, waarin de nationale elite probeert zo snel ogelijk rond het eiland te surfen. start sowieso, tenzij de wedstrijd- ling besluit dat het te hard waait de jeugd. Voor mij staat er nooit iveel wind.' Hij blikt vol zelfvertrou- naar de Waddenzee, terwijl zijn alle kanten op piekt en zijn wets- nog nadrupt van een trainings- itje. We zitten in het club- luwtje van Windsurfclub Texel bij waar de jeugdige de afgelopen zo- domicilie had. In bollenpellen zin en om toch wat geld te verdienen in zijn vakantie en tege lijkertijd zijn grote passie te kunnen uitoefenen, besloot hij op advies van vader Mare een surfschooltje te be ginnen. Dat zou tegelijk een mooie oplossing zijn voor de club, die zich geen eigen trainer kan veroorloven en de belangstelling voor de sport hard- hollend zag teruglopen. Het werd een succes, want Van Rijsselberghe was vrijwel dagelijks in touw en bracht met minder dan veertig cursisten de be ginselen van het surfen bij. Voor de (Foto Joop Rommets) kosten hoefden ze het met te laten, want de vijftien gulden per uur die de 'ondernemer' vroeg is maar een frac tie van wat elders gebruikelijk is. Ook vader Mare kijkt er met plezier op terug: 'Heerlijk, er is weer wat te be leven Dat trekt ook mensen. Als hier wordt gesurft, gaan mensen meteen zitten kijken op de dijk. Een groepje Oosterender meiden runde de zaak. Die hebben menig kopje koffie en ijsje verkocht. We zitten hier natuurlijk met om winst te maken, maar ook hier lekt het dak wel eens of moet schil derwerk worden gedaan.' Net als Marc is Adriaan van Rijs selberghe als het maar even kan bij het water te vinden. Dat was al zo toen hij klein was en zijn vader zag surfen. 'Soms mocht ik met hem mee, een beetje kloten op de plank. Op een gegeven moment mocht ik af en toe het zeil vasthouden. Ik was ongeveer tien toen ik op les ging bij Oosterend heeft zich zondag Kd gepresenteerd aan het eigen ubliek. In de eilandderby tegen en iets beter spelend SV De Koog berden de mannen van trainer fpVonk zich kranig en wisten zij 3- in gelijkspel uit het vuur te sle- 8n. Sil van Dijk scoorde twee keer. 2nde andere kant liet ook uitblin- Maurice de Groot het net twee iats! =er bollen. In totaal werd er zes yyg Kr gescoord in de sportieve edstrijd die tot het eind spannend 196L 53 e desastreuze seizoensstart van eva rig jaar en de 1 -8-nederlaag van lf(( <ige week is inmiddels al weer ver- 'n r ten op sportpark Sieme Keijzer, j 3 w een nieuwe Oosterend-selectie *van de lever speelde en zich veel ter een eenheid toonde dan tijdens 3V0( i misschien wel beroerdste «oensopening uit de historie van club. Aan het spel was nauwelijks «zien dat De Koog zwaar favoriet s, ook al hadden de gasten Tw" licht overwicht. toog kwam na zo'n twintig mmu- aan de leiding toen Maurice de »t een onachtzaamheid in de ceder verdediging onverbiddelijk Irafte De thuisploeg toonde ka rakter en boog de achterstand binnen tien minuten via treffers van Sil van Dijk en Ger Vlaming om in een voor sprong. Van Dijk pikte een lange pass van Dennis Vonk op en liet de Koger verdediging zijn hielen zien. Vlaming baande zich een weg door het mid den van de Koger defensie, kwam alleen voor de keeper en scoorde. Nog voor rust maakte De Groot de gelijkmaker. In de tweede helft hielden de ploegen elkaar in evenwicht. Het spel golfde op en neer en het was Oosterend dat het eerst doel trof. De jeugdige debu tant Arne Jan Kruithof produceerde een goede voorzet waaruit Van Dijk 3-2 aantekende. De Koog zette daarna druk en dat had succes: Vin cent Kaspers maakte in de tachtigste minuut gelijk uit een corner. Beide elftallen gingen in de reste rende tijd voor de overwinning. Zij wisten wel de nodige kansen te creë ren, maar met te benutten. Trainer- speler Nico Schot van De Koog had een overtreding nodig om Van Dijk te stoppen. De vrije trap leverde niets op. De Oosterender verdediging hield de gelederen goed gesloten, zodat het eerste puntje kon worden bij geschreven. De Koog staat na twee wedstrijden op drie punten. lerdag 18 september iel'94 B1 - Winkel B1 13.30 Manen B1 - Texel'94 B2 14.30 5 62 -Texel'94 B3 14.00 pB2-De Koog B1 13.00 el'94 C1 - Hugo Boys C1 13.30 CC2 - SVO/Texel'94 C1 14.30 toog C1 -ZAP C3 13.30 'C D1 - Texel'94 D1 10.00 l'94 D2 - ZAP D2 10.30 D3 - Texel'94 D3 11.15 letbal |94- Argon 13.30 'slse pupillencompetitie P'94 F2-Texel'94 F3 10.00 «94 F4-Texel'94 F5 10.00 ■toog F1-De Cocksdorp F1 10.00 Oosterend F1 -ZDH F1 10.00 Texel'94 F6 is vrij. Oosterend E1-Texel'94 F1 11.00 De Koog E1-ZDH E1 11.00 De Cocksdorp E1-Texel'94 E211.00 Texel'94 E1 -Texel'94 E3 11.00 Texel'94 E4-Texel'94 E5 11.00 Texel'94 E6-De Koog E2 11.00 ZDH D1-Oosterend D1 12.00 Texel'94 D4-Texel'94 D5 12.00 De Cocksdorp is vrij. Zondag 18 september HRC-Texel'94 14.00 DWOW-ZDH 14.00 De Koog-GSV 14.00 Wherevogels-Oosterend 14.00 Texel'94 2 - Always Forward 3 12.00 Schagen 3 - Texel'94 3 14.00 Texel'94 A1 - ZAP A1 12.00 ZDH heeft ook de tweede wed strijd van het seizoen verloren. Te gen Apollo'68 uit Hoensbroek werd het 2-3. In tegenstelling tot vorige week mochten de Hoornders dit maal lange tijd hoop koesteren op een goed resultaat. Pas in de aller laatste minuut beslisten de gasten de wedstrijd in hun voordeel. De jonge selectie van Leen van Elk leert snel. De trainer had er bij zijn spelers op aangedrongen volop strijd te leveren en zich niet de stuipen op het lijf te laten jagen. Dat advies miste zijn uitwerking niet, want direct vanaf het begin werden de tegenstanders opgejaagd. Die hadden kennelijk op een makkelijkere middag gerekend, want al snel riepen ze de scheids rechter te hulp. Die liet zich echter niet voor hun karretje spannen, mis schien juist wel omdat de talrijke sup porters van Apollo hem scheldend probeerden op andere gedachten te brengen. Na ongeveer een kwartier kwam de ploeg toch op voorsprong, toen keeper Christiaan Stolk het zicht ont nomen werd doorzijn eigen verdedi ging en niet tijdig kon reageren op een afstandsschot dat er met al te lastig uitzag. Korte tijd later deed zich aan de andere kant een soortgelijke situatie voor, toen de keeper van Apollo bij een vrije trap van Robert Jalvmg had gerekend op een schot met de binnenkant van de voet en flink schrok toen de spelbepaler van ZDH plots zijn aanlooprichtmg veran derde en de bal met de buitenkant raakte: 1-1. Vlak voor rust kwamen de Zwaluwen zelfs op voorsprong, toen Richard Bousma de bal met een ingooi bij Joop Rommets bezorgde, die niet aarzelde en door middel van een omhaal voorzette op Fedor van Elk. De geblokte middenvelder bleef kalm en mikte met het hoofd in de boven hoek: 2-1. In de tweede helft was het alle hens aan dek voor ZDH, dat zich met vechtvoetbal moest zien te redden. Vooral Jan de Wit onderscheidde zich daarbij, door iedere keer als de bal in de buurt van het eigen doel dreigde te komen voor opruiming te zorgen. Mede doordat keeper Stolk zich eveneens onverzettelijk toonde en de spitsen van Apollo allerminst over stalen zenuwen bleken te beschik ken, zag het er lang naar uit dat ZDH het zou redden. Twintig minuten voor tijd maakte Apollo toch de gelijkmaker, toen de bal uit een corner (de ploeg kreeg er Een week voor de Texel Race heeft Adriaan van Rijssel berghe zijn grootste succes uit zijn prille carrière geboekt. Bij de Brouwersdam, die de pro vincies Zeeland en Zuidholland met elkaar verbindt, liet de jeugdige surfer zaterdag tach tig mannen en vijftien vrouwen de achterkant van zijn plank zien en legde daarmee beslag op de Xantos Cup en op een gloednieuwe surfplank. De overwinning was een niet-ge- ringe prestatie, temeer daar uit de verschillende voorronden slechts tien procent van alle Ne derlandse en Belgische deelne mers zich had weten te plaatsen voor de finalewedstrijd. Onder zijn tegenstanders, uiteenlopend van heel jonge junioren tot senio ren van vijftig jaar, bevonden zich verschillenden die al eens had den meegedaan aan een Euro pees of wereldkampioenschap. De wedstrijden gaven een op merkelijk beeld te zien, rappor teert vader Marc van Rijssel berghe. De start van Adriaan liet doorzijn onervarenheid nog veel te wensen over, zodat hij in beide kwalificatieronden kort na het begin helemaal achteraan in het deelnemersveld lag. Maar aan gezien hij veruit de snelste surfer van allemaal was, begon hij daarna steevast aan een enorme inhaalrace. 'Eén keer haalde hij maar liefst achttien mensen in. Dat was een heel raar gezicht.' De afsluitende finale bestond uit twee manches. Daarin eindigde Van Rijsselberghe eenmaal als eerste en eenmaal als derde, goed genoeg voor de eindover winning. De plank die hij ermee verdiende vertegenwoordigde een waarde van tweeduizend gulden. Mare: 'Dat is leuk zou je denken, maar hij heeft besloten dat ding in te ruilen voor een plank die meer geschikt is voor de Texel Race. Die kost wel even duizend gulden meer.' Grijzend: 'Het is net een vrouw die kleren koopt in de uit verkoop en de hele winkel leeg haalt. Die heeft zogenaamd ook geld verdiend. Opzien baarde ook de 10-jarige Dorian van Rijsselberghe De fi nale haalde hij niet, maar als jongste deelnemer ooit had hij evengoed veel fans, aldus zijn vader. In tegenstelling tot zijn oudere broer, maakte hij steeds bliksemstarts. 'Maar omdat hij nog niet goed kan gijpen, maakte hij soms draaien van meer dan 360 graden als hij een andere richting uit moest.' hem. Hij heeft geprobeerd me er zo lang mogelijk vanaf te houden. Ik denk dat hij bang was dat ik anders zou stoppen als ik eenmaal een plank had. Nu wilde ik op gegeven moment écht zelf. Pa zag dat ik er aan toe was, ook lichameli|k. De risico's zijn op zee toch groter dan op een meer tje.' Hij maakte flinke vorderingen. 'De eerste tijd lazer je er om de minuut vanaf. Maar het ging al snel beter. Het mooie van de sport vind ik om zoveel mogelijk snelheid uit een plank te halen en tegelijkertijd je evenwicht te bewaren. Veel komt ook aan op in zicht. Je moet een windvlaag zien om er op in te kunnen spelen Zo kun je harder gaan dan de anderen.' Snelheid vindt hij mooi: 'Ik moun tainbike ook, doe mee aan wedstrij den.'Meteen bescheiden lach 'Maar op de plank ga ik harder dan op de fiets.' Sinds een paar jaar is Adriaan echt fanatiek. Als er maar een beetje wind staat en hij niet naar school hoeft (hij volgt HAVO/VWO in Den Burg), is hij op het water te vinden. Naast club wedstrijden. bezoekt hij ook geregeld races aan de overkant. Hoogtepun ten waren de Olympische trainings kampen waaraan hij meedeed. 'Daar voor moet je worden uitgenodigd. Trainers kijken eerst bij wedstrijden wie in aanmerking komt. Ja, je zou kunnen zeggen dat ik gescout ben. Dat is heel leuk. Je traint samen met allemaal jongens die naar de EK en WK gaan.' Van Rijsselberghe is inmiddels door gedrongen tot de 'landelijke onge- sponsorde top', zeg hij zelf. 'Er zijn wel jongens die beter zijn, maar die krijgen alles.' Een beetje verontschul digend: 'Sinds kort word ik wel een beetje gesponsord door de Stichting Waddenproducten. En mijn vader en moeder hebben natuurlijk altijd veel voor me betaald. Dat is belangrijk, anders kun je niet door. Je moet wel goede spullen hebben.' Terwijl Adriaan snel naar buiten gaat om weer te surfen, legt vader Mare uit dat de verschillen bij het surfen groot zijn: 'Natuurlijk kost het ons behoor lijk wat, alleen al aan reiskosten. Adriaan heeft ieder jaar wel drie nieuwe zeilen nodig. Maar de gesp onsorde jongens krijgen er tien. En ook nog eens vijf planken. In som mige gevallen wordt het materiaal zelfs op maat gemaakt. Voor Adriaan kopen we spullen die ik ook zelf ge bruik. En zijn broertje Dorian. Uitein delijk gaat het toch om wat je kunt. Misschien dat je tijdens een race twee plaatsen wint doordat je mate riaal beter is, maar als je vervolgens verkeerd op een boei aanstuurt, word je zo weet twintig plaatsen terugge worpen.' De successen van Van Ri|sselberghe junior zijn tamelijk bijzonder, want zo heel veel talenten telt het eiland met, in tegenstelling tot de periode tussen het einde van de jaren zeventig en de helft van de jaren tachtig, toen de surfsport een stormachtige ontwikke ling doormaakte. Eén van de mannen van het eerste uur was Marc van Rijsselberghe, die al vóór hij in 1973 als achttienjarige op Texel kwam wonen met grote regelmaat op de plank stond. 'Ik surfte veel op de Hilgersbergse Plas in Rotterdam Het was hét vervoermiddel voor mensen die geen zeilboot konden kopen. Nu hadden wij het thuis helemaal niet zo slecht, maar wat mij vooral aansprak was dat je je plank onder de arm nam en ging varen. Eenmaal op Texel heb ik nog een tijdje aan catamaranzeilen gedaan. Er waren toen ook maar een paar Texelaars die dat deden. Maar het nadeel was dat je altijd met die boot liep te zeulen en bovendien ie mand moest zien te vinden die bij je past Later ben ik weer gaan surfen Dat was echt een noviteit op het ei land. We deden het in de haven van Oudeschild, want aan het op zee va ren durfde niemand ook maar te den ken. Wij waren nog zo bijzonder dat we bij Willem Welbie binnen mochten zitten om onze koffie te drinken. Al les werd nat. maar hij vond het feno meen surfen zo leuk dat hij het toch goed vond. Willem had toen nog die oude rijnaak. Drijfhout, heette die.' Korte tijd later werd Windsurfclub Texel opgericht, de vereniging die Van Rijsselberghe altijd trouw is ge bleven, ook nadat de sport steeds duurder werd en daardoor steeds minder populair onder de jeugd. 'Ik heb verreweg de meeste kilometers van alle leden gemaakt. Van alle la tere kampioenen heb ik meegemaakt dat ze voor het eerst op de plank stapten, of dat nu Klaas Jan van der Vis of André van den Berg was. Dat vind ik ook het leuke. De kinderen die nu nog geen meter kunnen varen, doen straks mee aan wedstrijden.' Met André van den Berg heeft Van Rijsselberghe een bijzondere band: 'In verband met de veiligheid is het zaak altijd samen met iemand te surfen. Dat is moeilijk, want je moet iemand zien te vinden die bij je past. Want als de één vijftig kilometer per uur vaart en de ander twintig, dan is de eerste steeds bezig om terug te varen. Wij hadden dezelfde snelheid en dezelfde mentaliteit. We deden niet te gek, maar wilden wel kijken wat we konden. Naar Wieringen heen en weer, bijvoorbeeld. Een heel avon tuur, omdat je het tij mee moet heb ben. Anders kun je je plank honder den meters achter je aan slepen over een drooggevallen plaat Wij deden het. We chanteerden elkaar als er wind stond. Laat ze allemaal maar de kleren krijgen, wij gaan varen. Toen ik in het ziekenhuis raakte en niet meer mocht surfen, wilde hij eerst ook stoppen.' Van Rijsselberghe belandde vlak voor de kerst van 1997 in het ziekenhuis en moest met spoed een hartoperatie ondergaan. Die zou uiteindelijk ze ventien uur duren en aanvankelijk zag het ernaar uit dat hij al blij mocht zijn het overleefd te hebben Elke vorm van sport zou voortaan taboe zijn. Maar hij herstelde op wonderbaarlijke wijze en tegenwoordig durft Mare af en toe weer op zijn plank te stappen. 'Een half uur achter elkaar red ik niet meer, maar als ik zin heb en het waait met te hard, dan surf ik even twee baantjes. En dan vaar ik Adriaan er nog uit. Leuk, dan kun je toch zien dat ik ervaring heb.' de vrije trap die volgde op de laatste overtreding wist John List zijn gram te halen door via de paal voor een 3- 1 voorsprong te zorgen. Vlak voor tijd scoorde Maarten Koorn zelfs 4-1 door bij de eerste paal een corner strak in te koppen. Slechts van waarde voor de statistiek was de treffer die 4-2 betekende: Barry de Vries werkte de bal weg via Bij de nationale kampioenschap pen atletiek voor D-jeugd (12 en 13 jaar) in Amsterdam hebben de vier Texelse deelnemers zich uitste kend geweerd. Weliswaar slaagde geen van hen erin zich tussen de landelijke toppers te plaatsen voor een finale, het kwartet boekte flinke vooruitgang en menig per soonlijk record werd verbeterd. De wedstrijden, georganiseerd door de Amsterdamse vereniging Blauw Wit, vonden onder prachtige omstan digheden plaats op de sfeervolle atletiekbaan in sportpark Ookmeer. Dat gebeurde voor het laatst, want volgend jaar is het vernieuwde Olym pisch Stadion de locatie. Atletiek vereniging Texel werd vertegenwoor digd door Bart Riegman, Hans Duin, Hendrik Arendsen en Jip van Zoonen. Ook Maarten Steenvoort had voldaan aan de limiet en zich daarmee gese lecteerd, maar hij moest met een voetblessure verstek laten gaan. Jammer, want hij had de laatste tijd forse progressie geboekt op zijn fa voriete onderdeel, de 1000 meter. De anderen bewezen dat hun kwali ficatie geen toeval was. Bart Riegman behaalde een prachtig persoonlijk record (21.94 meter) bij het discuswerpen. Jip van Zoonen wierp twee weken geleden in Heerhugowaard nóg verder (22,15 m), maar hij moest het afleggen tegen Riegman Ruud Heuving, tot vorig jaar spe ler in het G-team, staat ook als coach zijn mannetje. Tegen Een dracht G2 uit Amsterdam behaalde zijn team een zwaarbevochten 2-1 overwinning. Heuving beschikte zaterdag op het voormalige Boys-veld over een com plete selectie. Ondanks de volledige veldbezetting lieten de Texelaars zich verrassen door de bezoekers. Een voorzet werd door een aanvaller ach ter doelman George Eelman gekopt. Maar de Texel Race, waarvoor hij zevenmaal aan de start verscheen, zal Marc in het vervolg vanaf de kant moeten volgen. Die van komende zaterdag heeft uiteraard zijn grote belangstelling, gezien de deelname van zoon Adriaan. 'Hij verwacht er zelf erg veel van, maar als-ie 'm uit vaart ben ik gelukkig. Dan moet er niet teveel wind staan, want anders redt hij het met. Hij is wel sterk voor zijn leeftijd, maar om Texel in de rondte te kunnen varen moet hij nog veel meters maken. Bovendien krijgt hij te maken met allerlei verschillende soorten water. Dat maakt de Texel Race zo enerverend...' Joop Rommets WIE MILIEUBEWUST KLUST IS ZEKER GOED BEZIG Arie van der Vis, waarna de bal ter gend langzaam in het doel van Texel'94 rolde. Zondag speelt Texel'94 tegen HRC. Een interessante wedstrijd, aange zien oud-speler Wim van Veen mo menteel bij de Helderse club voetbalt en oud-trainer Willem Roomeijer er de scepter zwaait. Hans Duin, Hendrik Arendsen en Jip van Zoonen namen deel aan de 80 meter horden. Hans Duin verbeterde in de series zijn persoonlijk record tot 15.01 seconden, maar wist niet door te dringen tot de halve finales. Hendrik Arendsen eindigde net ach ter Duin, in een tijd van 15.44 secon den. Jip van Zoonen werkte een prima hordenserie af en plaatste zich met 14.30 seconden (net iets trager dan zijn snelste tijd) zelfs als elfde voor de halve finale. Dat gebeurde ondanks een valse start, waardoor hij in de herkansing wat voorzichtiger moest zijn, wilde hij met het gevaar lopen met een nieuwe valse start te worden gediskwalificeerd. In de halve finale wist hij zich goed staande te houden. Toch miste hij op een haar na de finale, nadat de naast hem lo pende atleet buiten zijn baan kwam en hem toucheerde, waardoor Van Zoonen enigszins uit evenwicht ge raakte. Bart Riegman en Hans Duin kwamen ook op de 80 meter sprint uit en ein digden beiden in 12.17 seconden, een resultaat waarmee ze met verder kwamen dan de series. Aan het eind van een lange atletiekdag werkte Hendrik'Arendsen de 1000 meter af. Hij liep een snelle eerste ronde (in 79 seconden), maar moest dit tempo in de volgende anderhalve ronde beko pen. Hier wreekte zich de trainings- achterstand, die hij had opgelopen als gevolg van de zomervakantie. Arendsen eindigde weliswaar als vierde in zijn serie, met zijn tijd (3.44.9 minuten) kwam hij niet in de buurt van zijn persoonlijk record. Jan Frans Haverman trok zich de achterstand aan en bracht Marlijn Verbeeke in stelling, die verwoestend uithaalde en zijn ploeg op gelijke hoogte bracht. Na de rust had Paul Bakker de tweede treffer voor het G- team op de slof, maar verzuimde de opgelegde kans in te tikken. Twan van Nuland, vrijgespeeld door Verbeeke, slaagde er wel in het Texelse veldoverwicht in punten om te zetten. De vijandelijke doelman had het nakijken op zijn uithaal. Een dracht antwoordde met een slot- offensief, maar het ontbeerde de ploeg aan trefzekerheid Zaterdag om 13.30 uur ontvangt het G-team Argon uit Mijdrecht. 'Doede is er blied mee.' Met deze woorden toonde elftalbegeleider Doede de Vries zijn vreugde over de winstpartij (4-2) die Texel'94 zondag op Flamingo's boekte. Het was dan ook een knappe prestatie, aangezien de promovendus uit Alkmaar in de eerste ronde een forse overwinning had geboekt en grote plannen heeft een belang rijke rol te spelen dit seizoen. In beide kampen was hun roem de spitsen vooruitgesneld. Terwijl Erwin Koning van Texel'94 vorig week drie keer scoorde, trof Richard Schake van Flamingo's zelfs vijf keer doel. Reden voor trainer Luc Post zich zor gen te maken, zeker toen hij be merkte dat zijn ploeg de warming-up niet al te serieus nam. Geïrriteerd riep hij de spelers bij zich om hen wijzen op het belang van een goede voor bereiding. Post kreeg gelijk, want Texel'94 kwam slap uit de startblokken, speelde de bal niet direct en liet de tegenstander te veel ruimte. Gevolg was dat Flamingo's de wedstrijd dic teerde en kansen kreeg op een voor sprong. Gelukkig onttrok mandekker Barry de Vries zich aan de malaise door de gevaarlijke spits van Flamingo's aan banden te leggen. Toch kwam Flamingo's vlak voor rust op een 0-1 voorsprong. Een voorzet vanaf de rechterflank werd knap ingekopt. In de rust werd de thuisploeg op een donderspeech onthaald. Het was te merken, want Texel'94 kwam zeer gemotiveerd uit de kleedkamer en vele) zomaar tussen Stolk en één van zijn verdedigers in de uiterste hoek plofte. Daarna moest ZDH écht de stormbal hijsen, zeker toen Robert Jalving zich enkele minuten later wegens ver plichtingen voor zijn werkgever moest laten vervangen. In blessure tijd viel het doek, toen de sterk en geconcentreerd spelende verdediger Niels den Braven zich één moment liet verleiden tot een discussie met de provocerende trainer van Apollo. Zijn tegenstander profiteerde handig, le verde een prima voorzet af en be zorgde daarmee zijn ploeg de over winning. De sympathie was voor de thuisploeg. speelde vanaf de eerste minuut een ander spelletje. De prima voetbal lende Bart Oosterhof trok de stand al snel gelijk, toen hij op links de bal voor zijn rechtervoet kapte en droog en laag achter de keeper van Flamingo's schoot. In de eerste de beste aanval die daarop volgde bleek de achterhoede van de gasten de kluts even helemaal kwijt te zijn. Maarten Koorn dook op aan de linkerkant van het doel en gaf de bal halfhoog voor. Een verdediger draaide zijn achterste weg en via dat lichaamsdeel ver dween de bal in het doel. Binnen twee minuten was een 0-1 achter stand omgezet in een 2-1 voor sprong... Hierna werd de wedstrijd grimmiger. Na één van de vele duels tussen Barry de Vries en Richard Schake, raakte de spits van Flamingo's zo over zijn toeren dat hij naar het pu bliek spuugde. De scheidsrechter kon met anders dan hem voor deze actie met een rode kaart te straffen. Na dit incident was de angel uit de aanval van Flamingo's, maar in de achterhoede gebeurde nog steeds van alles. Tot tweemaal toe werd de doorgebroken invaller Arnold Kaercher neergehaald. Slechts een maal trok de scheidsrechter een gele kaart, waar tweemaal een rode even goed op zijn plaats was geweest. Uit Woensdag 15 september Klif (dames)-Den Helder 19.30 Oosterend 3 -ZDH 2 20.20 Texel'94 3-Texel'94 7 21.10 Klif heeft zaaldienst Donderdag 16 september Oosterend 4-De Krim 4 19.00 Texel'94 5-Texel'94 8 19.50 Nioz-Klif 4 20.45 Texel'94 4-ZDH 1 21.35 ZDH heeft zaaldienst Vrijdag 17 september Texel'94 C1 -De Koog C2 16.45 De Koog C1-Klif C1 17.25 Texel'94 6-Texel'94 2 18.15 Oosterend 2-De Koog 2 19.05 De Krim 1-Klif 2 20.00 Mantje 1 -Klif 1 20.50 Oosterend 1-Jelleboog 1 21.40 Texel 1-Casino 1 22.30 RAB heeft zaaldienst.

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 7