Jubilerende Juf Ria mag er geen punt achter zetten Natuurmaand Texel in teken van duurzaamheid F amilieberichten TEXELSE J COURANT Conflict ligt op de loer ^at ik zeggen wou. TETO (2) Geen geld voor inrichting lokaal ^at ik zeggen wou. Wat ik zeggen wou. Overlast? Openbare orde B en W naar de dorpen Bovag: kappen met gratis openbaar vervoer Twee vissen gedeputeerde kwam met lege handen Wat ik zeggen wou. Geen last VRIJDAG 17 SEPTEMBER 1999 99 Sociaal ingesteld, altijd Klaar staan voor anderen - soms ten koste van zichzelf liefde voor haar vak, op en top een vakvrouw, geduldig en -eer vriendelijk tegenover kinde ren. Een greep uit de karakter eigenschappen van badjuf Ria Keyser, die deze zomer 25 jaar zwemles geeft in Molenkoog en net zo lang als trainster aan Zwem en Poloclub TX'71 is verbonden. Zo'n tijd meedraaien is mooi, maar steeds vaker bekruipt haar het ge voel dat ze tot de inventaris van het zwembad behoort. Zinspelingen van de 4S-jarige Texelse om er maar eens een punt achter te zet ten, zijn echter aan dovemansoren gericht. 'We willen haar niet kwijt', roepen haar collega's. Als een kind zegt "Ik wil niet met m'n hoofd onder water", dan accepteer ik dat met. Ik zeg dan met: "Je moet loch", maar probeer ze spelendenwijs zover te krijgen dat ze het toch doen. En dan gebeurt het ook. Wel is het zo dat kinderen steeds hardnekkiger «orden in het weigeren van bepaalde dingen. Soms halen ze je het bloed under de nagels vandaan. Dan moet sin feite heel streng zijn tegen zo'n tmd. Maar zo zit ik niet in elkaar In liscussie ga ik niet met ze. Die tijd ieb ik gehad. Als ze nu op de glijbaan iggen te donderjagen pak ik de mi- trofoon, zet hem vol aan en zeg. "Dit sde eerste en de laatste waarschu wing." Dan weten ze precies hoe laat iet is.' Aan ervaring en mensenken- üs ontbreekt het 'Juf Ria' niet. Alleen (het aantal collega's dat ze in 25 jaar rag komen en gaan. Werken aan de and van zo'n zwembad lijkt een nakkie, maar dat ligt toch even an- lers De verantwoording over de wemmers drukt zwaar op haar chouders. 'We houden toezicht met :'n tweeën. Ik zeg altijd: als er één wen weg moet, meld het dan bij de nder, want je weet het maar nooit, let is zelfs zo erg dat als ik eens aan at strand ligt, ik op de badgasten in het water let. Dan draai ik me maar de andere kant op.' Zwemmen is voor Ria Keyser een manier van leven. En een familie- aangelegenheid. Als vakleerkracht li chamelijke opvoeding is echtgenoot Henk bij het schoolzwemmen regel matig in het zwembad te vinden. En zoon Emile en dochter llona werken als weekendhulpen in het zwembad. 'Dat hebben ze altijd al gewild. Toen dat voor het eerste gebeurde heb ik gezegd: zet ons met z'n allen maar in het zwembad op de foto.' Keyser deed haar eerste ervaring als badjuf op in Heemstede, waar ze in een zwembad werkte Toen echtge noot Henk een baan als leraar van de gymnastiekvereniging op het eiland kreeg en ze werd getipt over een va cature bij de RST, de toenmalige ei genaar van het zwembad, raakte ze in Molenkoog aan de slag. 'Ik hield toezicht en gaf particuliere zwemles sen. Er waren destijds gigantische wachtlijsten, want aan school zwemmen werd nog met gedaan.' Toen het overdekte Calluna werd geopend bood de toenmalige be drijfsleider haar spontaan een jaar betrekking aan in het zwemparadijs. Haar goede reputatie in het zwem onderwijs kwam goed van pas bij het opzetten van een programma voor zwemlessen. Ze weigerde echter re soluut. 'Ik ben geen mens voor een binnenbad. Ik ben gek van buiten baden. Ik heb een wintertje in De Koog meegedraaid, tot Molenkoog in het voorjaar weer open ging. Ik vind het heerlijk in de frisse lucht. En het sociale aspect spreekt mij erg aan. Nu nog. Ik werk er al zó lang en heb er zoveel contacten. Het is juist het kleinschalige dat het zo leuk maakt ook. In Heemstede, waar het bad een stuk groter is, was het contact met de mensen een stuk minder.' Er gaan wel eens geluiden op om Molenkoog te sluiten, omdat de gemeente er geld moet bijleggen. 'Ik kan me dat niet voorstellen dat een gemeente die enkele jaren geleden een volledig nieuwe accommodatie heeft geo pend, zoiets zou doen. De sociale functie die het zwembad heeft moet met worden onderschat. Dat blijkt ook uit een enquête die mijn zoon Emile, student aan de HEAO, vorig jaar heeft gehouden. De prettige manier waarmee het personeel met de badgasten omgaat en de leuke dingen die het bad organiseert wor den door de ondervraagden erg ge waardeerd.' 'Mensen reageren altijd enthousiast op de evenementen die we organise ren, zoals de watermodeshow, een pannenkoekenrace, de zwemvier- daagse, glijbaanrace, bommetje springen en noem maar op. Er gaat veel tijd in zitten, maar het kan om dat ons team (Connie Joling, Christie Albers, Barbara Boon, Ria Keyser en Remco Nagtegaal, red wordt gehol pen door weekendhulpen. Die evene menten zijn echt nodig om de loop er in te houden. Molenkoog is in al die jaren een zwembad voor de Texelaars gebleven, maar doordat we zoveel aan promotie doen komen er steeds meer toeristen.' Als je dermate ver groeid bent met het zwembad, moet de onvermijdelijke sluiting half sep tember een behoorlijke domper vor men. 'De eerste week dat Molenkoog dicht is, kan ik het thuis niet goed vin den. Als het mooi weer is. zoals nu, zeg ik van: het had best nog een paar weken kunnen open blijven. Maar als het regent berust ik er in. Langer open blijven kan niet, want dat kost in ver houding tot het aantal verkochte kaartjes gewoon te veel. Omdat het zaterdag zo warm was verkochten we trouwens nog 71 dagkaartjes. Maar normaal is het die laatste we ken alleen wat schoolzwemmen en komen er kinderen met een abonne ment. Molenkoog is landelijk gezien overigens één van de buitenbaden die het langst open is.' Haar zilveren jubileum in Molenkoog had niet op een mooier moment kun nen vallen. Dankzij de fraaie zomer zal tijdens de zwemvierdaagse deze week de 60.000s"' bezoeker de balie van het zwembad passeren, een toe ft Jeugdige de leden van zwem- en poloclub TX'71 brengen hun trainster Ria Keyser een bloemenhulde. name van tien procent vergeleken met vorig jaar. Het mes snijdt aan twee kanten, want dankzij de vele zonne-uren zorgen de collectoren voor een energiebesparing van veer tig procent. Naast het lesgeven en het houden van toezicht, steekt het zwembadpersoneel veel tijd in schoonmaakwerk. 'Het is in zo'n bad heel belangrijk dat alles netjes blijft. Helaas zijn er nogal wat kinderen die er een rommeltje van maken.' Lesgeven blijft haar grote passie. 'Werken met kinderen vergt heel veel geduld. We zijn dit jaar begonnen met het nieuwe Zwem-ABC, een heel nieuwe lesvorm waarbij de kinderen in het ondiepe bad watervrij worden gemaakt, dus aan het bad leren wen nen. Een hele vooruitgang. Had een kind dat vroeger les had nog wel eens last van waterangst, nu kunnen ze bij hun eerste les al op hun rug drijven en op hun buik zwemmen. En ze kun nen bijna allemaal iets van de bodem opduiken. Ze gaan hier echt met ple zier voor hun diploma. Ook voor het moeilijke C-diploma, waarvoor ze het borstcrawlen moeten beheersen. Via het schoolzwemmen halen veel kin deren het diploma. Daardoor komen ze buiten de lessen ook vaak naar het zwembad Het geeft zo'n voldoening om te zien hoe kinderen zoveel ple zier maken in het water. Het is mooi dat ik daar een steentje aan kan bij dragen.' Naast het werk als badjuf, Is ze hoofdtrainster van ZPC TX'71'Sinds een paar jaar heb ik een team om me heen en dat werkt heel goed. Af en toe laat ik wel eens vallen dat er een moment komt dat ik ermee wil stop pen en dan moet er toch iemand zijn die me opvolgt. Want er moet altijd een gediplomeerd instructeur bij de lessen aanwezig zijn.' Ze laat zich tevreden uit over de wijze waarop de club functioneert. 'We zit ten meestal toch rond de 120 leden, al zit er wel eens wat schommeling in. Da's best groot voor een zwem vereniging. Er wordt om de twee weken gezwommen, of soms elke week. We zwemmen in hoofdzaak recreatief, maar gaan enige compe titie niet uit de weg. Daarvoor houden we ook onderlinge wedstrijden. He laas zijn er dit jaar een aantal 'oudere' leden vertrokken, die een studie vol- (Foto March Het/nenl gen aan de vastewal. Maar da's een probleem waarmee alle clubs op Texel worstelen.' Er zijn niet veel verenigingen die het 25 jaar volhouden met één trainer. Voor haar jarenlange inzet werd Ria Keyser zondag tijdens het kampeer- weekend in Molenkoog met een bos van zestig rozen letterlijk in de bloe metjes gezet en overladen met ge schenken. 'Als je al zolang meedraait als ik, be kruipt me wel eens het gevoel dat ik ermee moet stoppen. Ik heb deze zomer driemaal meegemaakt dat een kind me aanwees als die vrouw met dat grijze haar. Dat heeft me wel aan het denken gezet. Haar collega's pro beren haar steevast op andere ge dachten te brengen. Ze staat nog al tijd open voor nieuwe ideeën en kan goed overweg met iedereen binnen het Molenkoog-team. Ria wordt als een zeer prettige collega ervaren die ze niet daar niet kwijt willen. luiten het hoogseizoen meer en andersoortige toeristen atuurliefhebbers) naar het eiland trekken, en beleving en wustzijn van natuurwaarden versterken, zodat het be- <f doordringt dat natuurbehoud van groot belang is. Dat het tweeledige doel dat de werkgroep Duurzaam Toe- sme nastreeft met de instelling van de Natuurmaand ex el, die volgend jaar mei wordt gehouden. Nettie van de hake, die door de werkgroep is aangetrokken om de 'etuurmaand op poten te zetten, beseft dat toerisme en etuurbescherming een spanningsveld vormen, maar pro- bert beide doelen toch te verenigen en een scala aan exelse organisaties met uiteenlopende, soms ronduit te- enstrijdige belangen bij het project te betrekken. Die ver men volop medewerking. Of het ook tot samenwerking omt, moet nog blijken. Landschapsbeheer om het natuur ontwikkelingsgebied bij Ouwe Hoorn terug te brengen in de oude staat, zodat de oude zeewering weer zicht baar wordt? Aan publiciteit is ook gedacht: de maand moet worden geopend en/of afgesloten met bijdragen van be kende Nederlanders die van de na tuur, Texel of beide houden, zoals Midas Dekkers, Ivo de Wijs of Maar- 'et minder dan 35 natuurclubs, emi-)overheidsinstellingen en be- njven hebben inmiddels meer dan [Iideeën en concrete voorstellen ge- nceerd voor de Natuurmaand. Le ngen, thema-excursies, het opzet- hvan fietstochten en vogeltellmgen «iken met zo gek veel af van het Tex. Crt. van dinsdag 14 sep- snber stond een ingezonden stuk h Jan Klugkist uit Arnhem over de pnchting van een Texel Eigen Tun- lOnderneming. Nu werd de TETO jltien jaar geleden al opgericht. De «derneming bestond uit zes speu- <s en werd na Ouwe Sunderklaas opgeheven. Het doel van deze herneming was echter niet het gra in van een tunnel van Den Helder sar Texel, maar het graven van een mnel onder de Pontweg door, in de Wing van Den Hoorn, ledereen «et inmiddels dat dit tunneltje geen norgang heeft gevonden. 'isschien komen wij Jan Klugkist op december nog tegen. R. de Graaff, Den Burg. huidige aanbod. Maar wat te denken van de bouw van een UFO-vormige vogeluitkijkpost midden in de Mok- baai die via een tunnel bereikbaar is, zoals het Instituut voor Bos- en Natuuronderzoek voorstelt? Of het plan van Agrarisch Natuur- en Protestants-christelijke basisschool De Fontein krijgt van de gemeente geen geld voor de inrichting van het negende (nood)lokaal. Argument van het college is dat de school de mid delen daarvoor al heeft ontvangen, totaal zelfs voor tien lokalen. Met de inrichting (meubilair en leermiddelen) van het lokaal is f33.000,- gemoeid. ten van Rossum. Martin Warnaarvan De Krim denkt zelfs aan een lid van de koninklijke familie. Maar er zijn ook groepen die al te veel tamtam ongewenst vinden. Zij zitten niet te wachten op seizoens verlenging en een toestroom van recreanten die de natuurlijke rust ver storen. Integendeel: 'De Natuur maand is alleen haalbaar als die nieuwe, natuurgerichte toeristen trekt die in de plaats komen van anderen', oordeelt de werkgroep Landschaps- zorg. Publiciteit in De Telegraaf is volgens de werkgroep dan ook uit den boze. Bladen als Grasduinen en Op Pad, daar moeten we het van hebben. De Waddenvereniging haakt daarbij aan: 'De Natuurmaand moet meer zijn dan een toeristisch lokkertje Het accent moet liggen op duurzaamheid. Tot dusverre laat de gemeente het eco nomisch belang prevaleren', zegt Laurens van Kooten. De belangentegenstelling tussen de benaderde organisaties wordt nog duidelijkér als TVO-voorzitter Koos Bremer namens de Texelse onderne mers verklaart dat het hen vooral te doen is om een drukkere meimaand. 'De Natuurmaand hoeft met direct geld op te leveren, maar onderne mend Texel moet er wel iets aan over houden.' Dat het nog met echt lekker zit tussen de werkgroep Duurzaam Toerisme en de ondernemers blijkt ook uit de woorden die Bremer richt tot werkgroepvoorzitter Rob Wortel. Die behandelt TVO met als een vol waardig lid van de werkgroep, vindt Bremer. 'Het verhaal van Rob Wortel Een vliegtuigje in de lucht, da's mooi, heel mooi, dan is het zomer, dan is het mooi weer. Dus: laat maar vliegen al die vliegtuigen D. Zijm, Den Burg. [TO Ot'NCU team 1 In de raadsvergadering van maart dit jaar zijn besluiten genomen over de horecasluitingstijden en maatregelen met betrekking tot de openbare orde. Wat een duidelijke teksten en wat een heldhaftige woordkeus. Is er iets te recht gekomen van al deze beleids maatregelen? Wij verhuren appartementen aan de Badweg. Volgens gasten die daar al jarenlang komen, wordt het ieder jaar een beetje erger, maar dit jaar is het zo erg geweest, dat we enkele klach ten ontvingen. Eén gezin komt niet meer Ze hebben drie weken lang 's nachts geen rust gehad. De klagers zijn met boos op ons, ze begrijpen niet waarom drie of vier horeca-on- dernemers dit hele dorp mogen ver zieken. 's Middags, als de groepen jongeren er weer klaar voor zijn, is het met prettig meer in de Dorpsstraat. Dit duurt dan de hele avond en nacht voort tot half vijf en de zo door de raadsleden gekoesterde jeugd gaat zich acht weken lang te buiten aan agressief gedrag en geschreeuw, plassen tegen terrasschermen, hek ken en ramen, kotsen op straat, klim men op daken, 's nachts op ander mans terras zitten, daarna wordt het terrasmeubilair meegenomen en ver derop kapot getrapt, beschadigingen van auto's, het intrappen van ruiten, glas kapot gooien op de stoep of op terrassen van gasten, 's nachts lang durig aanbellen bij huizen Deze si tuatie is representatief voor meerdere gebieden in De Koog. Misschien een punt voor het op 15 oktober te hou den symposium over duurzaam toe risme? De vraag zou dan kunnen zijn: Wat is de waarde van eco-labeling wanneer je als gast niet eens nacht rust en veiligheid kunt verwachten? Je kunt je ook afvragen of deze jon gelui, wanneer ze zelf een gezin heb ben, ooit nog terugkomen in De Koog. En dat is toch de bedoeling? Maar ja, dan is hun vakantie verwachting net als die van u en ik. En weten ze vanuit hun eigen verle den dat ze dat in De Koog niet zullen vinden, want daar kon immers alles. Er wordt niet zo veel meer geklaagd in De Koog. Het is al zolang aan de gang en meerdere mensen hebben hun tanden er al op stuk gebeten. Dit jaar was echter een proefjaar voor de 2-3-regeling. Het is dus behoorlijk verslechterd. Vervroegen dus dat sluitingsuur, zou je denken, zoals in meer toenstenplaatsen al is gebeurd. Daarmee weer je de jongelui die ko men 'beesten' in plaats van feesten. Ook voor inwoners en gasten bete kent dat een verbetering van hun nachtrust. Verlaten van sluitingstijden schijnt in de gemeenteraad echter nog een optie te zijn. Onbegrijpelijk als je weet dat het dan de hele nacht niet meer rustig wordt, omdat er nog meer tijd is om alcohol te verkopen. Je moet je dat zo voorstellen dat als er op een weg teveel ongelukken gebeuren, de gemeente de maxi mumsnelheid gaat verhogen. Krom mer kan toch niet? Fam. Th. J. Kuip, De Koog in het Lindenboomberaad is teveel overgekomen als opgelegd pandoer' Tientallen organisaties met uiteenlo pende motieven en belangen, die nóg meer ideeën aandragen die soms frontaal met elkaar botsen en ook nog eens bedoeld zijn voor verschillende doelgroepen: het lijkt eerder de voe dingsbodem voor een heftig conflict dan de basis voor een harmonieuze samenwerking die een project als de Natuurmaand van de grond moet til len. Nettie van de Brake: 'De poging tot samenwerking is uniek voor Texel en tegelijkertijd erg spannend. Maar ik laat tegenstrijdigheden het project niet verpesten. Het tot elkaar brengen van zoveel mogelijk natuurbescher mingsorganisaties. recreatieonderne mers en economische belangengroe pen is één van de nevendoel- stellingen van de Natuurmaand. le dereen moet inzien dat samenwer king noodzakelijk is om op termijn zowel het toerisme als de natuur te laten voortbestaan.' Dat lang niet alle voorstellen het zul len halen, realiseert Van de Brake zich terdege 'We moeten een selectie zien te maken van haalbare ideeën. Daar zal wel stevig over gedebatteerd worden. Als tien ideeën het halen, ben ik al lang tevreden Op 4 oktober komen alle benaderde organisaties op De Krim bij elkaar voor een startbijeenkomst. Dan zal blijken of Van de Brake de tegenstel ling tussen economie en geld aan de ene kant en natuur en milieu aan de andere kant onder het modieuze motto duurzaamheid weet te over bruggen. Uiteindelijk is dat ook de bestaansreden van de werkgroep die haar inhuurde. In oktober en november brengen b en w hun jaarlijkse bezoek aan de zeven dorpen waar zij openbaar vergaderen met de betreffende dorpscommissies over zowel al gemeen Texelse als specifieke dorpsproblemen. De tournee begint op 4 oktober in de De afdeling Tweewielerbedrijven van de belangenorganisatie Bovag vindt het doorzetten van de plan nen voor gratis openbaar vervoer op Texel onverantwoord, vooral gezien de negatieve gevolgen voor de fietsverhuurders. Bovag advi seert de aangesloten verhuurders niet langer te onderhandelen met de Werkgroep Duurzaam Toe risme, tenzij er een onafhankelijk onderzoek komt naar de effecten die het gratis openbaar vervoer heeft voor het fietsgebruik op lange termijn. Bovag had al eerder verzet aangete kend tegen de gratis vervoers plannen en zich daarbij gewend tot de provincie die nauw bij het project is betrokken. Daarin staat dat opzet en onderbouwing van het onderzoek dat de werkgroep heeft ingesteld door Bovag sterk in twijfel worden getrokken. In nader onderzoek ziet Bovag ook geen brood omdat er el ders in Europa geen gebieden zijn waar de situatie is te vergelijken met die van Texel. Bovag is ook ontevre den over de manier waarop de werk groep zich jegens de fiets verhuurders heeft opgesteld. 'Een zinvolle discussie over andere vor men van het terugdringen van de automobiliteit is er niet'. 'Een van de belangrijkste doelstellingen van het project, het milieu-rendement, zal nauwelijks iets voorstellen in de hui dige plannen. Een hoger milieu rendement kan juist gehaald worden door de fiets een veel meer promi nente plaats te geven. Op geen en kele manier is ons gebleken dat dit wordt nagestreefd. Om zoveel over hoop te halen met zo weinig zekerhe den lijkt ons dan ook zeer onverstan dig, mede gezien het feit dat op Texel een divers aanbod van betaalbaar openbaar vervoer aanwezig is'. Vijf vissers, waarvan vier senior-le den, kwamen opdagen voor de elfde wedstrijd om het clubkampioen schap bij de strekdam bij de vuurto ren. Het was mooi weer om te vissen, maar de vangsten vielen tegen. Eer ste werd Willem Verhagen met een tong van dertig centimeter, tweede werd Paul Verhagen met een bot van 27 cm. Meer dan deze twee vissen werd niet gevangen. De volgende wedstrijd wordt op 26 september bij de asfaltmolen gevist, aanvang 8.00 uur. Waal, op 5 oktober is Oosterend aan de beurt en op 6 oktober De Koog. Op 1 november is het college in De Waal, op 2 november in Den Burg en op 8 november in De Cocksdorp. De datum voor de vergadering in Den Hoorn moet nog worden vastgesteld. De vergaderingen worden gehouden in de dorpshuizen, aanvang 19.30 uur. Waar het in Den Burg is wordt nog nader bekend gemaakt. Ik wilde even reageren op het artikel 'Hinder van vliegveld moet verder terug' en citeer: 'In decibellen uitge drukt, is dat lawaai misschien niet zo erg, maar het is toch hinderlijk omdat er weinig of geen achtergrondgeluid is. Zoiets als een bromvlieg die in een stille kamer steeds rond je hoofd cir kelt.' Van genoemde cirkelende bromvlieg zou ik gek worden en gelijk tot actie overgaan, maar van de vliegtuigjes heb ik nog nooit enige overlast onder vonden en ik zit toch echt vaak in de tuin. Voor alle duidelijkheid: ik woon praktisch achter het vliegveld en ik ben niet doof. Hier een stichting Luchtvaarthinder voor in het leven te roepen, lijkt me grenzeloos overdreven. Vervolgens mag je je mening laten horen, want elke stem telt Zelfs ano niem mag je hinder ondervinden van het geluid van vliegtuigen. Heb ik toch een vraag: hoe kun je nou op een eerlijke manier anonieme stem men tellen? Joke van Coevorden, Hoofdweg. Eierland. Anders dan bij zijn voorgaande be zoek in 1997, toen hij geld mee bracht voor de aanleg van de woensdag geopende Boerenroute, kwam gedeputeerde Hen de Boer ditmaal met lege handen. De aan leg van het fietspad langs de Westerweg (kosten 5,5 miljoen) gaat het budget van de provincie te boven. En de geplande rotonde Pontweg-Akenbuurt profiteert evenmin van het fonds van 5 mil joen dat Provinciale Staten maan dag beschikbaar stelde voor het verhogen van de verkeersveilig heid in de provincie. Om voor de helft te worden gesubsi dieerd door de provincie moest het fietspad Westerweg concurreren met nog zestien andere plannen voor fietspaden in de provincie. 'Texel vist door een hele banale reden achter het net', verontschuldigde De Boer zich woensdag tijdens zijn bezoek aan Texel. 'Al die fietspaden zouden de provincie gezamenlijk ƒ17,- mil joen gaan kosten. We krijgen maar 5 miljoen van de Staten, dus moesten we kiezen. We hebben ervoor geko zen eerst de goedkoopste te finan cieren. Helaas is de Westerweg het duurste van de 17 fietspaden en staat dus onderaan de lijst.' De gedepu teerde bood Texel nog enige hoop. 'De Staten hebben wel oog voor de zorgen inzake de Westerweg en wil len bij de evaluatie van het fietspa denplan in november toch kijken of we volgend jaar in financieel opzicht iets kunnen betekenen.' De provincie-bestuurders toonde zich voorstander van de aanleg van een rotonde aan de Akenbuurt, die circa zeven ton gaat kosten, en waar van de provincie een kwart van de kosten moet ophoesten. Maar ook voor deze ingreep had De Boer geen geld meegebracht. Gezien het naar verhouding lage aantal ongelukken geniet de aanpak van deze kruising voor de provincie geen prioriteit. De Boer opperde wel op creatieve wijze naar financiering van dit project te zoeken, waardoor het niet uitgeslo ten is dat de rotonde binnen afzien bare tijd wordt aangepakt. Omdat het voor ons niet mogelijk is iedereen per soonlijk te bedanken, willen wij langs deze weg onze oprechte dank uitspreken aan allen die na het overlij den van mijn lieve man. onze zorgzame vader en lieve opa GERRIT KUYPER blijk hebben gegeven van medeleven in welke vorm dan ook Nien Kuyper-Lieuwen Anca en Siemon Nienke en René en kleinkinderen Formerum, september 1999

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 3