'Ik neem vaak een loopje met vanzelfsprekendheden Ultiem geluk na emigratie naar Texel h 6 twintigste De onderwijzer die niet van schoolreisjes hield f Aan- gespoeld TEXELSE COURANT E- de J-Jerinnering -= DINSDAG 28 SEPTEMBER 1999 'Ik heb de school als leerfabriek nooit leuk gevonden. Je hebt als leraar in de eerste plaats'de taak om kinderen te begelei den. Neem nou die bijlage van 'Trouw' die net is verschenen. Daarin worden scholen met elkaar vergeleken op een manier die me helemaal niet aanstaat. Er zijn meer zaken van belang dan cijfers alleen, het vakinhoudelijke deel heeft bij mij nooit voorop gestaan. Daar ben ik wel eens door collega 's voor op de vingers getikt. Maar ik ben nog steeds van mening dat kin deren, terwijl ze ouder worden, op een school allerlêi dingen moeten oppikken. Het is een tijd waarin belangrijke keuzes moe ten worden gemaakt. Cijfers alléén zeggen mets. Al moet ik eer lijkheidshalve wel zeggen dat ik het altijd prettig vond als ze slaagden met goede punten voor de vakken die ik gaf.Aan de tafel van zijn nieuwe huis aan de Kogerstraat, glimlacht Jan Wieten(63 jaar) ontwapenend. De voorkant van het huis kijkt uit op Buitenlust, in de achtertuin vermaken zijn twee katten zich op het gras. 'Ja, vind je het een mooi plekje Het was niet moei lijk om de knoop door te hakken. Er moest aan het huis aan de Warmoesstraat zoveel gebeuren.Daar had ik na het overlij den van Marie helemaal geen zin meer in. Dit was de meest voor de hand liggende oplossing. N77197*0 In de serie 'De Herinnering' vra gen we telkens een Texelaar van een bepaalde generatie terug te blikken op de eeuw die bijna ach ter ons ligt. Na de 103-jarige mevrouw A Vonk, de 93-jarige Jan de Ridder, de 87-jarige Kees Witte, de 70-jarige Ben Hoogenbosch is nu de beurt aan de 63-jarige Jan Wieten. Hij is geboren in Gramsbergen, een dorp in de buurt van Coevorden. Je kunt het vergelijken met Oosterend, vertelt hij. 'We hadden een 'gang baar' gezin voor die tijd Ik was de oudste, onder mij kwamen nog dne zusjes. Omdat er tussen de geboorte van mijn zusjes steeds bijna drie jaar zat, waren de jongste twee in feite speeltjes voor me. Ik kreeg van mijn moeder, het was oorlogstijd, veel ver antwoordelijkheid. Ik gaf ze eten, ging met ze op stap. Je moet rekenen dat er in die dagen niet veel vermaak was. Ik heb een heerlijke jeugd ge had. Eigenlijk heb ik mijn kinderen, daarmee bedoel ik ook de leerlingen die ik les heb gegeven, altijd een imi tatie van mijn eigen kindertijd willen geven.' Op elfjarige leeftijd verhuisde hij naar Emmen, waar hij de HBS doorliep. Een school naar z'n hart, waar alles kon. 'In mijn latere leven heb ik de sfeer die daar hing, jammer genoeg nooit meer teruggevonden.' Omdat zijn ouders niet bijzonder kapitaalkrachtig waren, besloot Jan via het leger zijn verdere opleiding te bekostigen. 'Ik wilde bij de genie, op de academie in Breda. Maar dat ging met door, omdat ik werd afgekeurd Mijn moeder wilde graag dat ik theo logie ging studeren, mijn vader vond dat ik dat zelf maar moest bepalen. Hij was een praktisch mens en raadde me aan dan maar de kweek school te doen. Wordt onderwijzer, zei hij. Dan hoef je maar twee jaar naar school en ben je onafhankelijk van ons.' Slechte leerling Aldus geschiedde. Na het behalen van zijn onderwijzersdiploma besloot Jan, die in de avonduren theologie ging studeren, het vak eerst een tijdje uit te proberen. Ik wilde het wel eens meemaken Na twee jaar lesgeven vond ik de tijd rijp om wiskunde aan de universiteit te gaan studeren. Ik was een slechte leerling, vond er mets aan. Ik ben nameli|k een mens die liever uit de praktijk leert.Na een maand of twee kreeg ik een telefoon tje van een vriend, met het verzoek of ik voor een jaar zijn baan op een la gere school wilde overnemen. Die beslissing was snel genomen. Zo doende belandde ik in Zwinderen, in de buurt van Hoogeveen.' Tijdens dat jaar ontmoette hij Marie, een collega die later zijn vrouw zou worden Tijdens een bezoek aan haar zag hij op tafel een onderwijzers- vakblad liggen. 'Ik bladerde het even door en zag dat er een vacature op Texel was, aan de ULO in Den Burg. Ik schreef een brief en kreeg de vol gende dag een telefoontje terug. Ik was aangenomen. Ongezien. Kun je nagaan hoe hoog de nood in die da gen was.' fyf6 r*n IVT.« fsrv' rMV hW 1971 ejz ryj ty7 iy»w7iwiyvf |02 IVO» f#OJ WkT D* 1 iv n" iyi»ivi7 ivw iviyivjoivi nv. M1 tv» iv u iv»f w» nM? is» iv»<sis»7«-»*iiMv iyro w 1 iyr z isritw mi iVMMöV •W7M7* IV77 «7* IV7VIS*0 ft* I Wi N* N> r IV.<A PTT? H.1W' II'I im WM m 1 m, iwlmnw Drie dagen na zijn aanstelling op Texel kreeg Jan te horen dat hij in aanmerking kwam voor een huis als hij snel trouwde. 'Ik zat in Hotel Lake- man, tegenwoordig Hotel Den Burg, en vroeg onmiddellijk aan Marie of ze dat wilde. Ze wilde graag, maar zat aan een opzegtermijn van drie maan den vast. Het was wel lachen, omdat we zo snel trouwden, dacht iedereen dat het een 'moetje' was. Negen jaar later werd het eerste kind geboren.' Verdwalen Texel bleek een jas die paste, zoals Jan het uitdrukt. Het paar belandde op de Wilhelminalaan en speelde het klaar aanvankelijk herhaaldelijk te verdwalen in Den Burg. 'We hadden eerst niet in de gaten dat alles rond liep en maakten veel te veel kilome ters om ergens te komen. De ULO stond op de hoek Wilhelminalaan/ Schilderend, dus ik woonde in ieder geval vlak bij m'n werk. Harry Tielemans uit De Koog was een col lega van me. Hij had op dat moment geen geld voor een auto. ..Zullen we samen een auto doen, Jan", vroeg hij me op een dag. ,.Dan haal ik je 's morgens op". Goede sfeer daar Ik had het uitstekend naar m'n zin.' Ook Marie toog aan het werk. Bijzon der in die dagen, want formeel kreeg je als getrouwde vrouw geen aanstel ling in het (lager) onderwijs. 'Ik denk dat Marie de eerste vrouw op Texel is geweest die een urenbaan kreeg. Een vaste aanstelling was absoluut uitgesloten. Ze belandde op de huis houdschool. Dat viel haar in het be gin niet mee. hoor. Als je lagere schoolkinderen gewend bent.. Maar later werden de oudere meisjes vrien dinnen van haar. Na vijf maanden vloog ze er weer uit, omdat iemand haar uren moest hebben. Later is ze als invalkracht nog enkele malen te rug geweest/ Précair Jan en Marie kregen aanvankelijk geen kinderen. In 1962 arriveerde het eerste pleegkind. Annemieke, tien maanden oud. De organisatie die de plaatsing had geregeld, deed Marie het verzoek naar Bussum te verhui zen. om daar als maatschappelijk werker aan de slag te gaan met uit huis geplaatste kinderen. 'Dat was een droom van haar. En eigenlijk wil den we ook wel eens zien of er in Nederland nog meer leuke plaatsen waren. We besloten het te doen. Zes tien maanden hebben we daar ge woond. Met zeven kinderen in huis, die we uit précaire situaties haalden. Ik was in dienst van Marie en werkte daarnaast nog als een soort van con rector op een school in Utrecht. Marie werd echter ziek. We moesten wat en mijn voormalige baan op Texel bleek nog met ingevuld. We konden zo te rug. Drie kinderen kwamen mee, be halve Annemieke ook Rosita en Peter, twee teenagers. Marie bleef nog een jaar ziek, werd geopereerd en bleek na ae ingreep toch zwanger te kun nen worden. We kregen er nog twee kinderen bij. Hilde-Marthe en Gert- Jan.' In 1967 werd Jan, wegens ziekte van de directeur, benoemd tot waarne mer. Hij kreeg te maken met de fusie van ULO en HBS en belandde in een behoorlijke controverse. De wens van de gemeente, overname van het ge hele ULO-personeel, bleek een zaak waar de toenmalige HBS-directeur zich niet zonder slag of stoot bij neer wilde leggen. "Hij had restricties te gen bepaalde personen, die hij met in zijn school wilde hebben. De Mam moetwet dwong ons echter tot fuse ren. Als woordvoerder van het ULO- team heeft me dat zeker anderhalf jaar spanning opgeleverd. Toen ik de kans kreeg mijn leidende taak neer te leggen, heb ik die onmiddellijk gegre pen. Tot opluchting van Mane. We waren drie jaar met op vakantie ge weest. Ik ging weer lesgeven. Veel leuker om te doen.' !r Weerwoord We zitten qua tijd nu in 1974. Jan vertelt na de fusie nooit meer een 'gewone' baan te hebben gehad. 'Ik had dertien bevoegdheden, ze stop ten me overal. Ach, ik vond het niet erg. Het maakte me met zoveel uit. Ik heb zelfs een half jaar handels- rekenen gegeven, terwijl ik er niets van af wist. Als je kunt begeleiden, hoef je geen deskundige te zijn. Ik deed daarnaast nog ander werk, het Jan Wieten:.niet bang om af en toe op m'n bek te gaan... schrijven van taakbrieven bijvoor beeld Problemen met orde houden heb ik nooit gehad. Het was gewoon fijn om met tieners te werken. Ik heb altijd gehouden van kinderen die weerwoord gaven. Op een dag kreeg ik een kind in de klas waar ik echt mets mee kon. Na een tijdje kon ik me met langer inhouden. Ik viel tegen haar uit en hield haar voor dat ze op deze manier nergens zou komen. De volgende dag stapt ze m'n klas weer binnen met de woorden: „Mijn vader vond je óók altijd al een rotzak." Het karakter van kinderen is hun onmis kenbaar eigendom. Ik heb altijd ge vonden dat je daar met aan moet tor nen.' Schoolreizen heeft hij altijd een ver schrikking gevonden, vertelt hij eer lijk. 'De nachten waren rampzalig en overdag deden ze met wat ze moes ten doen. Uit armoe heb ik een keer gezegd dat ik alleen maar mee wilde als de groep niet groter was dan 15 man Die heb je toch met, dacht ik. Laat er nou zo'n groep zijn. Een drie MAVO-klas. Daar hing ik dus aan. Omdat ik geen zin had om de orde te bewaren, liet ik ze gemengd in de bungalows slapen. Dat gaf minder gedonder dan gescheiden verblijven. Uiteindelijk heb ik de hele schoolreis onder een tafel geslapen, omdat er een bed te kprt was. Niks waard, al lemaal.' In 1990 nam Jan, in samenspraak met de dokter, het besluit te stoppen 'Hij stelde me voor een keuze. Het liep allemaal minder lekker dan voor heen, ik begon me steeds meer te ergeren aan bepaalde zaken Als je als school regels opstelt en je leeft ze niet na, wat is de zin er dan van? Buiten de klas zag ik steeds meer de troep, de rotzooi. Daar kon ik slecht tegen. De aardigste kinderen konden - buiten de les om - opeens heel te gendraads worden. De dokter stelde dat m'n eerste jaren voor de klas - op achttienjarige leeftijd - tropenjaren zijn geweest. Nadat ik besloten had te stoppen, heb ik er ook geen moeite meer mee gehad.' Op de opmerking dat hij op school minstens twee ge neraties aan zich voorbij heeft zien trekken, reageert hij onmiddellijk. 'Éénmaal zelfs drie. Oma, moeder en kleinkind in de les gehad. Alledrie niet lang. Ze konden geen van drieën le ren.' Jan zegt van mensen te houden, ook als ze dwars op zijn levensvisie staan 'Daarom kan ik er slecht tegen als iemand mij niet accepteert zoals ik ben. Bezigheden waardoor je andere mensen ontmoet, vind ik heerlijk om te doen. Op aanraden van Lody van der Wulp ben ik in 1959 bij KTF ge gaan. Ik speel vanaf mijn veertiende jaar klarinet. Dat kon hier echter met, dus moest ik overschakelen naar de bugel. Ik begon in november, kreeg les van Pieter-Jan Koorn en had in februari al een uitvoering in het voor uitzicht. Dat hield het tempo erin, ik kreeg de techniek onder de knie. In de loop der jaren heb ik, geloof ik, alle instrumenten in het korps wel gehad. Dat wil geenszins zeggen dat ik een goede muzikant ben, want dat is niet zo. Ik heb alleen één afwijking: er zit in mij geen enkele géne ten aanzien van probeersels. Ik vind het niet erg om op m'n bek te gaan. Ik heb er ple zier in om een loopje met de vanzelfsprekendheden te nemen. Dat zit in mijn karakter. Volgend jaar ben ik 50 jaar muzikant, heb ik laatst uit zitten rekenen.' Het maken of beoefenen van iets is vaak leuker dan het resultaat, vindt (foto Harry tit hij. 'Een muziekstuk maken is fijn Hei eindresultaat is niet zo belangrijk. It hoef het niet eens te horen. Hetzelfde geldt voor het voorbereiden van kerk diensten. Het ermee bezig zijn, ha scheppen, is minstens zo leuk als de dienst zelf.' Op de vraag of hij het dar niet van gewicht vindt wat andere denken of zeggen, antwoordt hij voer het eerst weifelend. 'Misschien ba ik wel zo ijdel om te denken dat alsir tevreden ben, anderen dat ook zijn Ik weet het niet.' Op de politiek is hij afgeknapt. 'Ikhet het een tijdje geprobeerd, maar ha past met bij m'n karakter. Te wetma tig allemaal.' Een gezonde dorps gemeenschap vindt hij heel belang rijk. Hij betreurt het dat ha individualisme en het geld tegen woordig een steeds grotere rol gaan spelen. 'Zoals we hier op Texel leven heb je als mens een functie in ds gemeenschap. Je moet zorgen dal die gezond blijft. Het is toch ver schrikkelijk dat jeugdverenigingen bi|na geen leiding meer kunnen k gen?' Hij is van mening dat Marie en hij® tijd hebben mee gehad. 'Zorgen vml de ouwe dag hebben we ons rtsl. hoeven maken.' Nu de ergste dnisP' van het verhuizen achter hemljtf gaat hij zich bezig houden met» f reizende tentoonstelling over de ton kunst. 'De vereniging, waarvan Mare één van de oprichtsters was, beste in 2000 25 jaar. Er wordt op 12 pla? sen in het land een expositie geho.- den, dus ben ik bezig authentiek; stukken bij elkaar te zoeken, te- soort dingen houdt me actief. Bezig heden waardoor je andere mensei ontmoet, blijven leuk.' ié ml -I al Margreet Berndses Rustig kabbelde het leven in het kleine dorp Rhenen voort. Het dorp waar Zeger Heikamp zijn jeugd doorbracht. Over wereldse zaken werd in het kinderrijke gezin niet gerept. Zeker niet over homosek sualiteit. Wie had daar nu ooit van gehoord? Jaren later werd pas duidelijk dat hij zich anders voelde en kreeg het een naam. Niet omdat het een keuze was, maar omdat het feit er gewoon lag. Zijn 'emi gratie' naar Texel in 1982 bezorgde hem het ultieme geluk; zijn huidige levensgezel. Een schilderij aan de muur, met twee ineengestrengelde handen, staat symbool voor hun trouwdag op 14 augustus 1998 in Den Burg. 'Ik heb altijd geweten dat ik zo was, al heel jong. Ik wist alleen niet hoe het heette, kon het geen naam geven Vrij en openhartig vertelt Zeger Hei kamp, nu 56 jaar, over zijn jeugd in Rhenen. Over het grote, hechte ge zin en zijn moeder, die het maar wat druk had met haar negen kinderen. Instinctief voelde zij aan dat haar op één na oudste zoon anders in elkaar zat, maar ze kon het geen naam ge ven. Er werd nooit over gesproken. Heikamp: 'Ik had wel eens van flikkers gehoord, maar dat was toch zo'n mm soort. Wat dat woord nu eigenlijk betekende en inhield, wist ik niet eens. Ik wist alleen dat ik jongens veel interessanter vond dan meisjes. Meisjes waren gewoon meisjes. In de vierde klas lagere school was ik al verliefd op de meester. Dat vergeet ik nooit van mijn leven. Ik was helemaal idolaat van die man. Maar wat ik daar nou mee moest?' Na het vervullen van zijn diensttijd, toen hij inmiddels werkzaam was als kelner, ontdekte Heikamp dat het zich anders voelen wel degelijk een naam had: hij was homoseksueel. Eindelijk werd het bespreekbaar. Zijn moeder ving hem goed op. 'Ik had altijd al een speciale band met haar. Ze accep teerde mij zoals ik was. En dat is echt niet overal zo. Ze heeft toen alleen maar gezegd: "Ik regel het met papa en de jongens, jij houdt je mond en verder is er niets aan de hand." En daarmee was de kous af. Mijn vader heeft toen nog wel een paar keer gezegd, joh neem toch een meid en ga je verloven. Maar met veertien dagen was dat over. Het werd geac cepteerd en mijn vrienden waren thuis altijd welkom.' De tijd dat hij de wereld ging verken nen brak aan. Heikamp zegde zijn baan als kelner op en verhuisde naar Utrecht waar hij op kamers ging wo- nen. Zijn eerste doel was om 20 snel mogelijk werk te vinden. 'Ben ik Vroom en Dreesman binnengelopen waar ik direct kon beginnen. Op de afdeling woninginrichting hadden ze nog een plaatsje open.' Zijn bedoe ling was om verder te solliciteren maar uiteindelijk bleef hij daar elf jaar hangen. 'Ik had nooit gedacht dat ik het zou kunnen vinden tussen de gordijnen en de vitrages. Maar het was echt hartstikke leuk werk.' Veel klanten kwamen regelmatig terug voor de altijd behulpzame, klant vriendelijke Heikamp. Zoals Corry Brokken die - toen nog getrouwd met Van Sleeswijk - in een grote flat op Hoog Catherijne woonde. 'Haar huis heb ik drie keer helemaal ingericht. Ook toen zij naar Brabant verhuisde Als het dan klaar was kreeg ik stee vast een uitnodiging om te komen kijken. Op de afdeling vonden ze het heel erg toen ik uiteindelijk wegging. Maar ik kon mij zo goed verbeteren dat ik gek zou zijn als ik dat niet had gedaan.' Het uitgaansleven in Utrecht had ook zo zijn charmes. Heikamp maakte daar vele vrienden. Één daarvan, zijn vroegere stapmaatje. had een vriend op Texel leren kennen en was daar gaan wonen. Zodoende kwam ik met mijn toenmalige partner wel eens op Texel voor een weekend of een weekje. 'We vonden het hier prach tig. We zeiden wel eens tegen elkaar, wat zou het toch heerlijk zijn om hier te wonen. Maar zowel mijn vriend als ik had een goede baan. Dus ja, dat zeg je zomaar niet op Het plan om hier te gaan wonen ontstond pas toen het bedrijf waar ik werkte failliet ging. Daar stond ik, op straat.' Wo nen op Texel kwam daarmee een stap dichterbij Of hij nu in Utrecht of op Texel werkeloos was, dat maakte niet uit. Zijn vriend, die bij Defensie werkte, kon worden overgeplaatst naar Noordholland, dus dat was geen probleem. Ze zijn niet op het eiland gebo ren en getogen, maar wonen hier al zó lang dat ze niet meer van een echte Texelaar zijn te onder scheiden. Waar komen ze van daan en wat bracht hen er toe zich blijvend op ons eiland te vestigen? In de rubriek aange spoeld deze week: Zeger Hei kamp 'We besloten ons huis alvast te koop te zetten. We dachten, dat duurt toch wel een tijdje. Maar met veertien da gen was het huis verkocht. Daar za ten we: wat moeten we nu!' Snel werd contact gezocht met de vrien den op Texel. Met hun hulp werd in allerijl gezocht naar een geschikte woning. De plaats maakte niet zoveel uit. Het werd uiteindelijk De Koog. En zo zetten zij in 1982 voet op Texelse bodem. Heikamp herinnert het zich nog goed. 'De overgang was groot' en voelde aan als een kleine emigratie. Ik heb er geen dag spijt van gehad Alleen, het was wennen. In je enthou siasme vergeet je eigenlijk dat je hier verder niets had. We hadden dan wel die vrienden die het leuk vonden je af en toe eens te zien, maar niet iedere dag! In het begin was het dus best een beetle moeilijk. Vooral omdat ik nog geen werk had.' Heikamp probeerde eerst werk in de woninginrichting te vinden. Dat lukte echter niet 'Ik was al te oud. Ik was de veertig gepasseerd en dan willen ze je gewoon niet meer hebben. Daarna heb ik nog in diverse horeca zaken gesolliciteerd, maar idem dito. Ik mocht op proef werken, maar uit eindelijk namen ze dan toch de jong ste, heel frustrerend.' Nog frustreren- der was dat zijn relatie stukliep. Hij stortte zich maar op het huis. Verbou wen, schilderen, behangen, alles werd aangepakt. 'Iets waaraan ik hier erg moest wennen was dat men het met de afspraken met zo nauw nam. In de stad was je gewend: drie uur de timmerman, dan is hij er ook. Kun je niet, dan laat je dat weten. Hier is het zo, je maakt een afspraak voor van daag en ze komen rustig morgenmid dag. Met als excuus: ja, het kwam gisteren met zo goed uit... In het be gin werd ik daar helemaal gek van. Maar nu vind ik dat allemaal best.' Na het huis twee keer helemaal vanon der tot boven te hebben geschilderd, hield ook dat op. En nog steeds had hij geen werk. Tot Marius Witte een keer langs kwam om een praatje maken. Hij ver telde dat Rebotex, die de catering op de Tesoboot verzorgt, nog enkele mensen zocht die af en toe wilden invallen. Liefst dames. 'Waarom da mes, herên kunnen toch ook wel in vallen?' Heikamp wilde het best wel eens proberen. 'Op zondagavond had ik een gesprek met Piet Evers, directeur Rebotex, en maandags morgen stond ik al op de boot. Dat is nu al weer veertien jaar geleden.' In dezelfde periode leerde hij Henk Janssen kennen. 'Ik ontmoette hem op het strand waar ik met mijn zusje en haar vriendin een wandeling maakte. Het klikte. Er was iets en dat is nooit meer weggegaan. We wisten gewoon dat we bij elkaar hoorden en hebben het heel goed samen. We zaten met echt op de wet van de partnerregistratie te wachten. We hadden alles al goed geregeld. We vonden het wel leuk dat het er was. Vrienden van ons maakten, zodra de wet er door was, er gelijk gebruik van. Zij trouwden in alle stilte, wat hun achteraf speet. Nadat wij hadden besloten de stap te nemen, wilden wij het heel groots aanpakken. Niet om dat we zo feesterig zijn maar gewoon omdat we één keer in ons leven groot feest wilden geven met alle fa milie erbij.' De datum werd geprikt, 14 augustus 1998. Precies veertien jaar nadat zij elkaar leerden kennen. Ook werd een honderd jaar oude koets gehuurd die opgetuigd zou worder met bloemen in de kleuren van de kledij. Maar wie kon bevroeden dat vijf dagen voor de bruiloft Heikamp's vader zou overlijden... 'Omdat alles al geregeld was, ging het huwelijk wel door. Maar de extra feestelijkheden schaften we af.' Hel werd een dag vol emoties met slechts een handjevol gasten 'Mijn moeder was, zo kort na de begrafenis, niet ia staat om te komen. Alleen mijn zusje die er bij was toen ik Henk ontmoette en voor mij als getuige optrad. Ik was niet zenuwachtig maar na het zetten van de handtekening was het toch anders. Het voelde anders. We kre gen meer dan 200 brieven en kaarier en heel het huis stond vol met ca deaus en bloemen. Te gek voor wooi- den eigenlijk.' Aan de muur hangt als herinnering aan die bijzondere dag een prachtig schilderij 'Een gewone trouwfoto vonden wij wat te ver gaan Een goede vriendin maakte dit vooi ons. Het is het moment dat wi| kaars hand vast houden tijdens de huwelijksceremonie.' 'Sinds twee jaar werk ik nog maa' drie dagen in de week. Een bewuste keuze omdat we wat meer tijd voo' elkaar wilden hebben. Onze vakan ties en vrije dagen lagen altijd naast elkaar. Nu kunnen we er een pas' keer per jaar op uit gaan. We hebben het goed hier. Zeventien jaar geleden, toen we hier kwamen wonen zijn we direct geaccepteerd. Iedereen in de straat ging leuk met ons om. In de grote stad is dat toch anders 03a' weet je met eens wie er vijf huizen verderop woont. Hier leef je veel mee' mét elkaar. Nooit heb ik het gevi» gehad dat ik de verkeerde beslissing heb genomen. Mi|n wereld is nu ge woon hier.' Ingrid de Raad

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 6