Het voortbestaan van een school m GVT komt met grootse show .TEXELSE^? 'Doe wat aan onveilige oversteek' Scouting verkoopt weer snoepgoed Goede opbrengst nier-collecte Grote verschillen in kaartronde Borden gestolen „OPDUW' ZOEKT UITBREIDING AAN OVERZIJDE VAN STRAAT C. J. Boswijk benoemd tot iwtsris op Texel WILLEM HAM PACHTER VAN HOTEL „DE LINDEBOOM-TEXEL" COURANT" Ecologische melk op informatieavond Eilandcompetitie 'f}3 Kerkdiensten Androg en hond slagen voor IPO Medische zorg Extra commissie over bouw St. Jan Bestuurstechniek TVTexel Zwarte markt Mountainbiken uitgesteld Tevoko Rommeltjesmarkt oud Papier Festivaldata Vergadering GOS Onrust bij kinderen I ®ed© ö&s©(a$jp GJQ& oqgalM tok oaa geeps ëJjEPö'» foot®, CÈgaagCDGEC IMS Eoo Êïpg mantjcgpiMfÖÖ' VRIJDAG 15 OKTOBER 1999 Voor het uit de Molenstraat komende kind dat wil oversteken komt een van rechts op de Beatrixlaan naderende auto pas op het al lerlaatste moment in Zicht Harry de Graaf) Het kruispunt Molenstraat- Beatrixlaan-Molenstraat is verra derlijk. Wie vanuit het centrum van Den Burg opweg is naar het nieuwe woonwijkje van Den Burg Noordwest, heeft geen goed zicht op het van rechts komende ver keer op de Beatrixlaan zodat de kans om geschept te worden groot is. De eerste bijna-aanrijdingen hebben zich inmiddels voorge daan. Als er niets gebeurt zal het probleem groter worden, want naarmate zich meer mensen vestigen in het nieuwe wijkje, neemt het komende en gaande verkeer tussen dit wijkje en het centrum toe. De hier wonende Opnieuw gaan leden van Scouting Texel met snoepgoed langs de deuren om de kas te spekken. Net als vorig jaar neemt de vereniging deel aan de actie Mars Fun.d.raising waarbij Marsen, Snickers en M&M's worden ver kocht. Een deel van de opbrengst is voor Scouting, die dergelijke acties organiseert om veel activi teiten te kunnen ontplooien bij een zo laag mogelijke contributie. Vanaf zaterdag bieden de leden huis aan huis genoemde merken snoep goed aan in 4-stuks verpakking voor f5,- per verpakking De actie duurt twee weken. familie PL.Krugers heeft het gemeen tebestuur gevraagd iets aan de situa tie te doen. Aanleiding was het bijna onder een auto raken van het 7-jarige dochtertje dat opweg naar huis met de fiets de Beatrixlaan wilde overste ken. Ze wachtte op een passerende auto maar werd vervolgens op een haar na geraakt door een volgende auto, die als gevolg van de bocht in de weg en het hoge geboomte pas op het laatste moment was te zien Het college zal het oordeel van de gemeentelijke verkeerscommissie vragen. De onlangs op Texel gehouden col lecte ten bate van de Nierstichting heeft ƒ10.160,70 opgebracht, een resultaat waarover de organisatoren zeer tevreden zijn. Gespecificeerd per dorp was de opbrengst: Den Burg ƒ4.304,20; De Cocksdorp ƒ503,-; Eierland 589.-; Den Hoorn 728.75; De Koog ƒ1.443,55, Oosterend 1.325,30; Oudeschild ƒ941,55 en De Waal 325,35. Roel de Zwart en Jean Zeeman zijn er al in de tweede kaartronde in ge slaagd de magische grens van 8000 te doorbreken. Met een score van 8133 punten pakten zij meteen de eerste plaats in de competitie. De laagste score deze avond was iets meer dan de helft, het betref fende koppel kreeg bedroevend slechte kaarten en behaalde slechts 4071 punten. Roel de Zwart en Jean Zeeman kaar ten dit seizoen voor het eerst met el kaar. Na vorige week verdienstelijk te zijn gestart, haalde het nieuwe duo deze week geweldig uit. De basis voor deze zeldzaam hoge score werd vooral gelegd in de laatste ronde van zestien beurten. Hierin werden 2.571 punten bij elkaar gespeeld Het was jammer voor Gerda en Freek Veeger dat hun toch zo mooie score van 7.624 geen rondewinst opleverde, normaal gesproken lukt dat met zo'n score wel. Dit koppel staat nu met een kleine achterstand op de tweede plaats in het klassement Theo Stoel- inga en Frans Witte maakten met een score van 7.200 de valse start van de vorige competitieronde goed. Door dit resultaat stijgen zij van de 25ste naar de 14de plaats in het klassement. Nel Koomen en Jan Kloosterman, dit jaar ook voor het eerst met elkaar spe lend, behaalden 7.176 punten. Zij staan nu op een keurige achtste plaats. Wil Derksen en Peter van Heerwaarden behaalden de vijfde plaats met een score van 6.531goed voor de vierde plaats in het algemeen klassement. Het avondgemiddelde was met 6.217 punten iets lager dan vorige week Er werden 51 marsen gespeeld, vier meer dan vorige week. Bij een kapsalon in de Dorpsstraat zijn vorige weekend twee zelf gemaakte houten borden gestolen met het opschrift 'Verboden voor fiet sen'. De schade bedraagt circa ƒ2.000,-. Om licht te krijgen in deze zwarte handel wil ik weten Wie er kolen besteld hij D. van Tatenhove Terwijl Piet Jongejan bij Padang met 376 punt kampioen werd in de ca tegorie rondgaande ploegen 'zowel de beginvoor, als het eigenlijke ploe gen, als de afwerking waren nage noeg vlekkeloos en een lust voor het oog van de landbouwer die naar perfectie streeft'), verzamelde zich in hotel 'De Zwaan' 'een vrij groot aantal belangstellenden' voor de op richting van een biologisch-dynami- sche voedselkring 'Het besef dat produkten die zonder toepassing van kunstmest of bestrijdingsmid delen geteeld worden, beter zijn voor de gezondheid, is vrij alge meen. 'Het is de bedoeling we kelijks vanuit een nog aan te wijzen verkooppunt (mogelijk de voorma lige ULO) in Den Burg voedsel aan de man te brengen, dat is geteeld volgens de biologisch dynamische landbouwmethode 'Mensen die bd- voedsel wilden betrekken, konden zich daartoe bij de voedselkring aansluiten Verder brak in oktober 1977 de ge meenteraad zich het hoofd over de toeristenbelasting. Opvallend ge noeg werden de vroede vaderen het ditmaal snel eens over een onder werp dat anders nogal eens tot dis cussie en meningsverschillen leidde. 'Hef is echter niet uitgesloten dat de toeristenbelasting in 1979 anders zal worden geregeld. Enkele raadsleden bleken iets te voelen voor een gedifferentieerd tarief dat rekening houdt met de draagkracht van de betrokken toeristen. Het leek met name Daan Welboren (Pakt) onbillijk dat een 'dure hotelgast evenveel toeristenbelasting betaalt (namelijk ƒ0,65) als een tent- kampeerder. Hij stelde dan ook voor onderscheid te maken tussen 'hotel gasten, bungalow-appartementen- gasten, logies en ontbijt-gasten, tentkampeerders en degenen die in een kampeerschuur of kampeer boerderij overnachten Een ander voorstel kwam van Texels Belang (bij monde van Daan Schilling). 'Hi) meende dat vakantiegangers geen van allen moeite zullen hebben met het betalen van 65 cent per nacht Wte ziet hoe zelfs de armste" tent- kampeerder zijn geld laat rollen, kan moeilijk geloven dat die toeristen belasting nog problemen oplevert. Schilling stelde daarom voor onder scheid naar leeftijd te maken. 'Jeug digen (die meestal geen inkomen hebben en veelal van kampeer- schuren e.d. gebruik maken) zou den voor een lager tarief in aanmer king moeten komen. Heel andere problemen speelden bij de oudercommissie van de open bare lagere school in Oosterend Deze commissie voerde actie voor de stichting van een kleuterschool bij de bestaande basisschool, 'om dat de aanwezigheid daarvan ook van belang is voor het voortbestaan van de school In het verleden had den zich 'situaties' voorgedaan waarbij kinderen van de openbare school overliepen naar de School met de Bijbel. Dat was op dat mo ment niet meer het geval, maar toch deed zich 'de merkwaardige situa tie voor dat zich op de School met de Bijbel leerlingen bevinden die daar gezien hun godsdienstige ach tergrond niet thuishoren.Volgens de oudercommissie vond dat zijn oorzaak in het feit dat kinderen de Algemene Christelijke Kleuterschool bezochten en dat ouders 'nog steeds de schoolkeuze laten afhan gen van ,,wat doen vriendjes of vriendinnetjes" in plaats van wat zijn de principiële uitgangspunten van beide lagere scholen.'Volgens de oudercommissie zou die principiële keuze wel door de ouders worden gemaakt op 4-jarige leeftijd van het kind. S.v.p. uw hostelling opgeven tot cn met zaterdag 17 september. Telefoon (02223) 265 b g.g. 247. Wegens vakantie gestoten van 26 september tot en met 8 oktober Sigarenmagazijn J. L de Haan Su-ncnplaats 10 Texelse Scèapokaas C0MTESSE J Verkrijgbaar aan de boerderij C. J. COMMANDEUR, Hoeve .Hon Boaco", De Zeshonderd 9. 1ste afslag links vanaf Den Burg-Oudeschlld UITNODIGING A.s zaterdag 29 oktober openen wij onze nieuwe maziekhandel In de Weverstraat ao. 58. Onder het genot van een borrel kun nen wij U de nieuwste Diamond orgels demonstreren, Ken ieder is van harte welkom. FAM HENNY KOK. De Stichting Stimulering Texels Produkt houdt maandag een infor matie-avond voor de Texelse melkveehouders over de mogelijk heden die de productie van ecolo gische melk biedt. De ecomelk zit in de lift en de toegenomen belang stelling bij de consument is ook niet aan de aandacht van de agra rische vakbladen ontsnapt. Moge lijk is de overschakeling op ecomelk ook op Texel een haal bare kaart. Sinds Campina Melkunie de ecomelk verwerkt tot een hoogwaardig eind- pro-duct waarnaar steeds meer vraag is, ziet het bedrijf mogelijkhe den om de ecomelk ook op Texel op te halen. Om de transportkosten in de hand te houden is het wel noodzake lijk dat er voldoende ecomelk wordt geproduceerd De voorlichtings avond is epn eerste aanzet om de Texelse boeren van de voordelen van ecomelk op de hoogte te stellen. K. Water van de DLV-adviesgroep Noordholland geeft een lezing. Wa ter is specialist op het terrein van de ecologische bedrijfsvoering in de veehouderij. Vervolgens zal de Terschellingse veeboer Zorgdrager vertellen over zijn ervaringen met de ecologische melkproductie en wat daar zoal bij komt kijken. Gegevens over zijn bedrijf zullen zijn betoog onderbouwen. De avond wordt gehouden in hotel De Pelikaan bij De Koog en begint om 20.00 uur. De Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Texel, de WLTO en de gemeente zijn de mede-orga nisatoren. Programma dinsdag 19 oktober Veld A, gemengd en mannen: 18.30 Ecomare-Rabo PPCenter 19.15 Fitt-PrePress Center Rabo 20.00 Euroase-Tatenhove 2 Fitt 20.45 SI. Beverdam-LenRTatenh 2 21.30 Nloz-Zandbank LenR 22.15 Tex.Autoc.-Sup.de Boer Nioz Veld B, dames: 18.30 Jozefsch.-Kees de Waal Rival 19.15 Rival-Keursl Dros De Waal 20.00 Zeilm.-Bar Sportief Smash 20.45 B&B-Smash '68 Bar Sportief 21 30 Martine/Oorzaak-Krim B&B 22.15 Wiersma Meub.-Sportsh. Martine/Oorzaak Veld C, dames en mannen: 18.30 Klif 12-Question Gimsel 19.15 Gimsel-Westerl. Question 20.00 Eierl Huis-Cinema I. de Boer 20,45 SI I. de Boer-Timmers Bakk. Cinema 21 30 D Drup-Haarst. Timmers B. 22.15 TESO-CVI Haarstudio Wedstrijdleiding: Daan (tel. 314683) Uitslagen 12 oktober: Tatenhove 1-Texelse Autocentrale 0-3; CVI- Super de 8oer 0-3 W'tjewel-Teso 3-0, OSG- Agnllrm 2-1, Sportshop 2-Maarcobouw 2-1; Cocky's Kapsalon-Paal 28/De Knm 2-1, Wiersma Meubelen-De Krim 2-1, Jozefschool- SporlshopTexel 3-0; De Rival-Kees de Waal 2- 1. Bar Sportiel-Keurslagerij Dros 1-2: B&BIvd Vis+den Boer-Zeilmakerij 2-1, Sal Martlne/De Oorzaak-Smash '68 3-0: Gimsel-Question 1-2, Eierlandse Huis-Weslerlaken 0-3, Slag lepe de Boer-CmemaTexel 1-2; Durper Drup-Timmers Bakkenj 3-0, Nokanlo-Haarstudio 0-3, 12 Balcken-Paal 9 1-2 Zondag 17 oktober 1999 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9 30 u dhr J Wieten De Waal: 10.00 u ds. J.RA. Vlasblom; Heilig Avondmaal. De Koog: dienst in De Waal Den Hoorn: dienst in De Waal. Oosterend: 9.30 u. ds E J Vledder; schrift en tafel; uitz. via Radio Texel. Oudeschild: 11.00 u ds. E.J Vledder; schrift en tafel De Cocksdorp: 11.00 u. dhr M D Kuiper. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 1000 u ds. F.J. Daane uit Gent; 19.00 u. ds F J Daane, uitz. via De Lichtboei. Oosterend: 9.30 u. ds J Vonk; 19.00 u. ds. J Vonk. GEREFORMEERDE GEMEEN TE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10.00 en 16 00 u. leesdienst, woe. 20/10: 19.00 u. evangelisatiedienst, ev H.J van den Boogaart. GEREFORMEERDE KERK (Vrij- gemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds L. van Wijk-Hoekstra; collecte voor Doopsgezinde Jeugd- centrale; uitz via De Lichtboei BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u ds. G. Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat. 19.30 u dames koor, Woord-Communieviering, uitz. via De Lichtboei; zon 10.45 u. Gospeltrain, kinderneven- dienst; Woord-Communieviering pastoraal werker. De Koog: zon. 9 30 u. Woord- Communieviering pastoraal wer ker. Oosterend: zon. 9.30 u. Woord- Communieviering De Cocksdorp: vrij. 1930 u. rozenkransgebed. Sint Jan: zat. 16.00 u. Woord- Communieviering. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Open bare lezing, 10.30 u Behoud een goed geweten in een zondige wereld Wachttorenstudie, 11 20 u.: Jongeren - Oefen jullie waarne mingsvermogen. Onder het toeziend oog van keur meester Stapper zijn Frits Androg en zijn dobermann Pasja Argos van de Bieishoeve zondag geslaagd voor het examen IPO 2. Het examen werd af genomen bij de gebruikershonden- vereniging Julianadorp in Den Helder en bestond uit de onderdelen speu ren, appèl en pakwerk. Androg is als trainer verbonden aan de Texelse hondensportvereniging DOS en hoopt binnen zes maanden het exa men IPO 3 te behalen, waardoor hij zal kunnen deelnemen aan (internationale wedstrijden voor gebruikshonden. Zijn eerstvolgende wedstrijd is de 'Bielshoeve-bokaal' op 6 november in Hoorn. Sporthal Ons Genoegen wordt met behulp van speciaal uit Den Helder gehaalde extra tribunes omge bouwd tot een heuse theaterzaal. Maar ook worden extra toestellen en attributen aangesleept om de 'GVT-gym-turn-jazzdans-show' die op 27 novcember zal plaatsvinden tot een groot succes te maken. Elke paar jaar organiseert de Gym vereniging Texel een grote uitvoering. Gebeurde dat tot nog toe in de bgm. De Koninghal, wegens de grote be langstelling is dit jaar gekozen voor de sporthal. Leden en bestuursleden, commissies en leiding zijn al weken lang bezig met de voorbereidingen voor de grote show. Trainers Nico Stoter en Yvonne Bruining zijn deze zomer gewapend met een video camera naar Zweden gereisd om daar bij de wereld-gymnastrada in- Artsen: Uitsluitend voor spoedge vallen van zaterdag 8.00 tot maan dag 8.00 u Dokter A.C.P.J. Waverijn en Th. van Hattem, Kogerstraat 87, Den •Burg, tel. 312016. Consult.uitslui tend na telefonische afspraak Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnum mers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer bekend ver meld 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: TM. Niehoff en A H Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel 313090 of 06-51404872 GEZONDHEIDSZORG' Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie op werkdagen, 's avonds en tijdens het week einde: Centraal Meldpunt 0223- 650222 - Afdeling huishoudelijke en ver zorgende hulp: Jonkerstraat 6, Den Burg, tel. 314152. Spreekuur elke werkdag van 9.00-10.00 u - Afdeling jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 313241Spreekuur elke werk dag van 8.30-9.30 u. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 313241 Geopend elke werk dag tussen 13.00-14.00 u. - Dietiste: voor afspraken elke werdag van 08.30-17.00 uur, tel. 0223-650123. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraamcentrum Noord hollands Noorden Den Helder, tel 0223-540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en ver zorgingshuis. Stichting RIO Texel Wieringen Opvragen via tel (0223) 671552 Opname ge- schiedt op advies van huisarts ol specialist. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9 00 tot 17 00 u Telefoon: tij dens kantooruren 072-5498360, buiten kantooruren 072-5122222 Bij spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de poli tie, lel 072-5498360. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11, Den Burg. Alleen in spoedgevallen, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kantooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Toeristenpastoraat: Bram Guil- jam, tel. 318581, 317224. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood tel 316270 Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444, Kunstgebitreparatie: Tandpro- thetische praktijk Van Kralingen (samenwerkend met het tandheel kundig centrum; voor zieken fonds- en particulier-verzeker den), tel. 312069. Tandtechniek R. Van Oosten (voor kunstgebitten en reparaties), tel. 310605. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel 312112. Maandag t/m vrijdag 8.00-18.30 u.; zaterdag 10.00-13.00 en 15.00-17 00 u.; zondag 11.00-12.00 en 16.00- 17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Alle raadsfracties hebben het college deze week fiat gegeven de beno digde planprocedure te starten die nodig is voor de nieuwbouw van 32 seniorenwoningen en een wijk- steunpunt op de locatie van verzorgingshuis St. Jan. Het gaat om het ruimtelijke, juridische kader, dat door de provincie moet worden goedgekeurd. Over de nadere invulling van de bouwplannen gaan de politici in de bat tijdens een extra vergadering van de raadscommissie Ruimte, Wonen en Economie, die op 26 oktober om 19.30 uur in het raadhuis plaatsvindt. De vergadering is openbaar. Aan de vergadering is een hoorzitting gekoppeld. Bewoners van St. Jan kunnen daarin hun zegje doen. Dick Drijver .van Texels Belang liet zich maandag ontvallen dat door kleine aanpassingen van het bouwplan aan de bezwaren van de bewoners kan worden tegemoetgekomen. Of dat zo is, zal de 26° blijken. In samenwerking met het Instituut voor de ondersteuning van Maat schappelijke en Culturele Ontwikke ling in Noordholland (IMCO) houdt de Overkoepeling van Vrouwen organisaties een cursus bestuurs- technieken. De cursus wordt gege ven op 4,1118 en 25 november van 19.30 tot 22.00 uur in het zaaltje van de Doopsgezinde kerk van Den Burg. Voor opgave en inlichtingen: mw. Rüngs, tel. 317572. spiratie op te doen. Op Texel waren dan ook met eerder oefeningen op een 'acro-air-path' te zien, evenmin als een 'salto-seat'. Ook de meer traditionele nummers zullen niet ont breken op deze avond, waar vrijwel alle leden van de vereniging een of meerdere malen voor het voetlicht zullen treden. Wegens de te verwachten belang stelling wordt reserveren van toegangskaarten aangeraden. Dat kan bij de voorverkoopadressen Slijterij De Wit, Nauta Boek en Bruna. TVTexel besteedt in haar uitzendin gen van zondag aandacht aan het 'Sabrahamfeest' van Gerard Schrama in Question Plaza, de week van het brood, ecomelk en de sluiting van de lagere school in De Waal. De uitzendingen beginnen om 8.00, 11.00, 14.00, 17.00 en 21.00 uur. De jaarlijkse zwarte markt in manege Akenburg wordt gehouden op zater dag 6 november. Mensen die een kraam willen inrichten kunnen zich nu opgeven bij Peter Dros (tel. 31 08 01) of bij de manege (tel. 31 44 90). Be zoekers betalen een gulden entree en krijgen daarvoor tevens een lot waar mee leuke prijzen zijn te winnen. Het 'Open Texels kampioenschap mountainbike' is uitgesteld. De wed strijd zou zondag 17 oktober worden verreden, maar zou dan samenvallen met een hardloopwedstrijd. Als nieuwe datum voor het kampioen schap is zaterdag 13 november vast gelegd. Alle teams van volleybalvereniging Tevoko hebben inmiddels de wed strijd gespeeld. Zaterdag wordt voor het eerst een volledig thuisprogram ma afgewerkt, met uitzondering van Heren 2 en Dames 3. Alle wedstrijden worden gespeeld in Ons Genoegen, zaaldienst hebben Dames 2 en junio ren B. Programma zaterdag 16 oktober: 13.30 u. D Tevoko 1-Simokos 2 15.00 u. H Tevoko 1-De Boemel 2 13.30 u. J Tevoko B-Los '82 15.00 u. D Tevoko 2-De Boemel 2 In de Kogerdorpsstraat is het dinsdag van 9.00 tot 13.00 uur rommeltjes- markt. Kinderen tot 16 jaar kunnen hun spulletjes uitstallen op dekens en tafeltjes. De organiserende De Koog Badplaats stelt de deelnemers een bijzondere attractie in het vooruit zicht. Voor meer informatie:. Jan Hennink, tel. 31 74 72. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aar de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geer plastic zak). De papierwagen komt» de volgende straten: 5. Kogerstraat Boogerd, Willem van Beieren straat, Jan Dirkszoord, Jonker straat en De Zes. In Oudeschild wordt dinsdag 19 of tober vanaf 15.00 uur door 'De Bruin vis' oud papier opgehaald. Iedei wordt verzocht het tijdig gebundeld aan de straat te zetten. De Vereniging Texel Jazz heeft d festivaldata voor volgend |aar vastgs- steld. Het Midzomerfestival is van2l tot en met 25 juni, het Holland: Muziekfestival op 12 augustus en hei Bluesfestival van 13 tot en met 15 oktober. Donderdag 21 oktober wordt in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild de jaarvergadering van gymnastiek vereniging GOS gehouden. Belang rijkste punten van de agenda zijn de activiteiten voor het komend seizoen en de bestuursverkiezing. De verga dering begint om 20.30 uur. Antroposofisch arts Martin Niemey» houdt woensdag in de Vrije Schot' een lezing over 'Het onrustige et overbeweeglijke kind - van geboorte tot puberteit'. De laatste jaren worden steeds vaker kinderen bestempeld als lijdend aan een aandachtstekort- en hyperactiviteitsstoornis (ADHD) Daar lijden niet alleen ouders en leer krachten onder, maar ook de kinde ren zelf. Waarom komt dit de laatste jaren zo veelvuldig voor en welke toe komst hebben kinderen met deze problematiek?, zijn vragen die aan de orde komen. De lezing begint om 20.15 uur inde Vrije School aan de Gasthuisstraa! (ingang via het schoolplein). De toe gang is gratis, wel wordt bij de uit gang een vrijwillige bijdrage ge vraagd. (Advertentie) @f&ÏSXfiX WIE MILIEUBEWUST KLUST IS ZEKER GOED BEZIG GO (5EEf3 CEKB Gp (32G) (5EI!liïÜÏD=Gffiö fcGW? 33(2®»° \a3H?Q9v J>3 IxI335lU uGUbEP GuExr tiQ f* ËX3 dto33? CHRzÖ fo£i^ö32EEl&^

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 2