Sport 7 Melkboer zette ventwagen aan de kant Surfer Van Rijsselberghe bereikt internationale top TEXELSE COURANT Verzwakt ZDH krijgt pak slaag Crosslopen AVT Eenvoudige zege De Koog op GSV Zwemdiploma's Dirk Pool wint Najaarsbokaal Skilders doen aan gymnastiek Simone de Wit zwemt NK-limiet SVO pakt punt tegen koploper Texelaars bij NK kustvissen Programma zaalvoetbal Wintersportbeurs in Molenkoog Voetbalprogramma Uitslagen voetbal Weer hoge scores in dartcompetitie Dorpscommissie DINSDAG 26 OKTOBER 1999 Oudeschild moet het sinds vorige week zonder rijdende*melkboer stel ten. Na 43 jaar heeft Joop Eelman (57) ziin ventwagen aan de kant gezet. Vooral Oudeschilders die op leefti|d zijn, zoals mevrouw Van der Schans (loto)die woonachtig is in het bejaardencomplex, behoorden tot zi|n vaste afnemers. De claxon van Eelmans rijdende supermarkt was »oor hen het sein zich om zich met de boodschappentas op straat te bege ven. Voor Oudeschild was Eelman een begrip Hij trok vanaf z'n veer tiende - toen nog met de bakfiets - langs de huizen in het vissersdorp. Als telg uit een transportfamilie ver kocht hij aanvankelijk melk. maar la ter ook boter, olie, koffie en andere levensmiddelen. De bakfiets werd vervangen dooreen gemotoriseerde kar, die uiteindelijk plaatsmaakte voor een moderne zelfbedieningswagen. Daarmee voorzag hij zijn klapten van een vrijwel compleet assortiment kruidenierswaren. De komst van de supermarkt, die de artikelen tegen veel lagere kostprijs kon aanbieden, en het gemeengoed worden van de auto deden Eelmans nering geen goed Hij moest het de laatste jaren vooral hebben van minder mobiele inwoners, zoals ouderen. Jongere klanten zag hij bijna alleen nog om boodschappen te doen die ze in de supermarkt waren vergeten. Maar dat Oudeschild aan hem gehecht was geraakt, ondervond Eelman tijdens zijn laatste ronde. De warme reacties raakten hem diep. (Foto Bert Korung) De afwezigheid van een groot deel van de routiniers brak ZDH zondag lelijk op. De ploeg, die vrijwel ge heel uit tieners bestond, kon het sterke Con Zelo een half uur lang aardig het hoofd bieden, maar moest toen capituleren. De ruim tweehonderd toeschouwers in Waarland zagen de thuisclub er vervolgens lustig op los scoren. De eindstand was 9-1. Trainer Leen van Elk had vol zorgen Jgekeken naar de wedstrijd tegen Con Zelo, dat vorig jaar net geen pro- TOtie naar de zesde klasse kon af dingen, maar gezien de kwaliteit en iet enthousiasme dit seizoen ver kan 'amen. Dat de vereniging op eigen veld iedere keer weer door honder den toeschouwers richting het doel van de tegenstander wordt ge schreeuwd, deed het ergste vrezen voor de Hoornders, die het moesten stellen zonder Jan de Wit, Kees van Heerwaarde, Niels den Braven en Joop Rommets. "och ging het in de beginfase best aardig. De jonge Sander de Ridder hield knap de linkerspits in toom, ter- *ïjl deze toch als één van de vaardig sten in de afdeling bekend staat. Ook de grieperige doelman Christiaan Stolk demonstreerde een bewonde- 'enswaardige vastberadenheid. Er was na een half uur, nadat Robert Jalvmg een tegenstander over de Ne had gelegd, een penalty voor nodig om hem te passeren (1 -0). ZDH leek zowaar een paar minuten later al weer op gelijke hoogte te ko men, maar de bal verdween na een liedend schot van Richard Bousma '>et naast de paal. Vlak daarop trof Con Zelo wel doel en daarna was het hek van de dam. Snelle counters betekenden nog voor rust 3-0 en 4- Inde Dennen wordt zondag de eer ste van een serie van zeven 'Bos en Duincrosslopen' gehouden. Ook de ervaren deelnemers mogen deze wedstrijden van Atletiekvereniging Texel als een uitdaging zien, want het parcours is ten op zichte van de af gelopen jaren flink gewijzigd. Inschrij ven kan vanaf 10.30 uur in hotel Bos en Duin aan de Bakkenweg, waarna wordt gestart op het nabijgelegen fietspad. De jeugd tot en met 12 jaar gaat om 11.00 uur als eerste van start voor een loop over 1350 meter. Voor zowel de meisjes en de jongens wordt er een klassement opgemaakt, op voorwaarde dat ze ten minste vijf maal meedoen. Na de finish van de laatste jeugdige atleet start de rest om ongeveer 11.15 uur voor één, Iwee of drie ronden van 2900 meter. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ2,50 voor de jeugd tot en met 12 jaar (AVT-le- óen betalen ƒ2,-) en ƒ4,- voor de anderen (ƒ3,- voor AVT-leden). Ook 'an men een abonnement nemen. kost hetzelfde als het totaal bedrag van vijf 'losse' lopen Inlich ten zijn verkrijgbaar bij Rita "°9ger, tel. 313387, en Cees Timmer, i'. 318512. De data van de ander lopen zijn 14 november, 28 november, 19 decem- K 16 januari, 30 januari en 13 fe- kmari Veertien dagen later, op 27 'ebruari, eindigt het crossseizoen met 'et zestiende Open Texelse Cross- kmpioenschap. Met snel en doeltreffend spel werd de score na de thee binnen 25 minuten opgevoerd naar 9-0. ZDH moest een nederlaag met dubbele cijfers vrezen, maar scoorde zelf, toen Etienne van Bennekom de bal vanaf een meter of dertig met veel effect op doel schoot. Vijf minuten later maakte Mike de Bruyn zelfs het tweede Hoornder doelpunt, maar de scheidsrechter keurde dit af wegens buitenspel, daarbij over het hoofd ziend dat De Bruyn de bal kreeg toegespeeld door een tegenstander. Vlak voor tijd leek Con Zelo de tiende treffer in de schoot geworpen te krijgen, toen de leidsman om aanvechtbare redenen voor een strafschop floot. Christiaan Stolk werkte echter niet mee aan het feestje van de thuisploeg en ranselde de bal uit zijn doel. De Koog heeft zondag in Groot schermer een eenvoudige over winning geboekt op GSV. Na een 0- 2 ruststand, werd het uiteindelijk 1-4. Gezien de veldverhoudingen en het grote aantal kansen had een monsterscore tot de mogelijkhe den behoord. Misschien was het omdat De Koog in de eerste wedstrijd tegen GSV flink had uitgepakt, maar de scherpte ont brak ditmaal Het duurde zelfs tot een half uur voordat de eerste treffer kon worden genoteerd. Danny Borgo was de maker. Hij reageerde alert op een onoverzichtelijke situatie in het straf schopgebied van de tegenstander. Borgo scoorde even later ook de tweede treffer. GSV wist hier bar wei nig tegenover te stellen. Het aantal keren dat het team in de buurt van het Koger doel kwam, was op één hand te tellen. De tweede helft was eigenlijk een for maliteit. GSV probeerde alleen de schade zoveel mogelijk beperkt te houden, terwijl de Kogers het eigen lijk wel geloofden. Toch maakten ze nog twee doelpunten. Deze kwamen op naam van Maurice de Groot en Danny Borgo, die dus een succes volle middag beleefde. Vlak voor tijd redde GSV nog de eer. Waren de examens voor het zwem- vaardigheidsdiploma (ZVH) al eerder afgenomen, zaterdag werd voor de eerste keer dit seizoen in Calluna afgezwommnen voor het ABC-di- ploma. De geslaagden zijn: Diploma A: Thijs van Veen, Natalie Stark, Joyce Vlaming, Thorn Kraft, Sjaak Kager. Lisanne Schuyl, Rosalyn de Boer, Carmen van de Werf. Janice Blauwboer, Vera Seegers, Marjolein Camphuisen, Daan Wessels. Diploma B: Thomas Wassenaar, Yasmijn van Rongen, Elisabeth Waverijn, Arjan Polman, Danièl Bakker, Shirley Dekker, Pieter Arts van der Vis, Sarah Brons, Gerbera Vledder, Joost Graaf, Cynthia Blom, Rick Westerlaken, Marita Kaspers, Seline Hilverda Di ploma C: Anna Kuip, Eva Kuip, Femke Heijenk, Petra Kok, Stefan Hooyschuur, Manon Walbeek, Simon Gerritsen, Bas Gerritsen, Lukas Gerritsen Diploma ZVH: Danielle van der Vis, Donny Noorlander, Jas per van der Sande, Ruda Ann Vledder, Sill Kooger, Glenn Vonk. Dave Hillen, Maikel Smit, Bas Mulder, Gerben Polman, Nicky Kooger. Kim Vlaming, Lucie Burgman, Maris Bar- horst, Tamara Barhorst. Catamaranzeiler Dirk Pool heeft zijn eerste seizoen op de Nacra Inter 17 succesvol afgesloten. Zon der te zeilen won Pool in Muiderzand de Najaarsbokaal. Normaliter wordt de wedstrijd over vier weekenden gezeild, maar door het slechte weer kwamen de deel nemers maar twee keer in actie. Pool won beide wedstrijden en liet circa twintig 'kleine-bootzeilers' ach ter zich. Het was de vijfde prijs die Pool als solozeiler won. 'Het was wel enorm zwaar door de harde wind. En het IJsselmeer is nu een stuk kouder dan de zee', zegt Pool, die flink te genstand had te duchten. Het lusvormige parcours slingerde langs vier boeien, waardoor veel op goed laveren aankwam. 'Dat viel niet mee met windkracht 5.' De Koger gebruikte de wedstrijden onder meer om samen met zijn spon sor een nieuw zeil te ontwikkelen. 'Dat had ik graag nog willen testen, maar helaas ging de wedstrijd zon dag niet door.' Pool zal het zeil nog een paar keer op zee uitproberen, waarna de boot tot april op de kant blijft. Zoon Eddie had pech. Zijn boot werd afgelopen weekend in Hellevoetsluis flink beschadigd, toen een concur rent de neus van de catamaran eraf voer. Leden van GOS, de gymnastiek vereniging van Oudeschild, hebben zich afgelopen week van hun beste kant laten zien. De peuters en kleu ters (tot 5 jaar) vertoonden hun kun sten tijdens open lessen aan hun ouders en andere belangstellenden. Ook verschillende moeders en oma's maakten van de gelegenheid gebruik om de spieren in beweging te bren gen. Daarbij was de trampoline favo riet. De oudere kinderen streden on der luidkeelse aanmoedigingen om de clubtitels. Jessica Timmer turnde het hoogste aantal punten bij elkaar en nam de wisselbeker over van Luuk Zillig, de kampioen van vorig jaar. Uitslagen Jongens van 6 jaar 1 Berry Barends. 7 jaar: 1 Gydo Uriot; 2.Klaas Zuidewind; 3.Barry Boer- sen, 8/9 jaar: I.Stefan Rab, 2.Johan Roos; 3,Tom de Lugt; 11 jaar: 1 Maarten Kuik 2.Nick Schagen,3 Leon de Waal, 12/13 jaar 1 Pimde Lugt; 2 Robin Bakker; 3 Barry van der Star Meisjes van 6 jaar 1 Marlies Roos, 2.Limanda Vermeulen; 3.Caroline Wetenkamp, 7 jaar: 1 .Melame Kalverboer; 2 Karlijn Janse; 3 Colinda Barhorst, 8/9 jaar 1 Marit Tuitman. 2.Wiep Boersen; 3 Mandy Zandee; 11 jaar: geen deelnemers, 12/13 jaar. 1 Caroline van der Vis; 2 Margot Schagen, 3.Tamara Barhorst, Aspirant dames 1 Jessica Timmer; 2.Annette Krijnen. 3.Melanie Kaan Zwemster Simone de Wit uit Den Burg heeft zondag in Hoorn voldaan aan de limiettijd die was gesteld om mee te mogen doen aan de Neder landse kampioenschappen sprint. De 13-jarige Texelse, die het afgelopen half jaar een enorme progressie door maakte, bleef op de 50 meter vrije slag met een tijd van 30.21 seconden ruim binnen de vereiste 30.30 secon den De Wit heeft nog de tijd om zich verder te verbeteren. De kampioen schappen, waaraan ook beroemdhe den als Inge de Bruijn en Pieter van den Hoogenband meedoen, staan in februari op de agenda. Ondanks het ontbreken van Jan Bloem, Danny Boon en de trefze kere spits Sil van Dijk, slaagde SV Oosterend er zondag in Jisp de eerste punten afhandig te maken. Bijna behaalden de bezoekers zelfs de volle winst, maar mede dankzij twee strafschoppen kon de koploper een 1 -3 achterstand toch nog wegwerken: 3-3. SVO kwam goed uit de startblokken. Ger Vlaming verzilverde al in de tweede minuut een knappe voorzet van Chris de Vries: 0-1Dezelfde Vla ming ging even later alleen op doel af, maar zijn schot werd gestopt door de doelman. Toen Vlaming, die een plaag was voor de defensie van Jisp, het wederom op zijn heupen kreeg, leek het tweede doelpunt alsnog te worden gescoord, maar zijn voorzet op Chris de Vries leverde niets op. Vanaf dat moment zocht Jisp steeds nadrukkelijker de aanval. Toen de verdediging van SVO in de dertigste minuut de bal niet goed wegwerkte, kon de spits van dichtbij voor de gelijkmaker zorgen. De Oosterenders zaten niet bij de pakken neer. Ze bleven gevaarlijk en dat leidde nog voor rust tot een nieuwe voorsprong, toen Ger Vla ming een vrij veld voor zich kreeg en scoorde: 1-2. Ook na rust ging SVO goed door. In de vijftigste minuut liet Vlaming - wie anders? - iedereen zijn hielen zien. Hij bekroonde zijn actie met een mooie boogbal: 1-3. Texelaars Rein Kuyper en Ton Dorst hadden er afgelopen weekend zeven uur autorijden voor over om op het strand van de Dishoek in Zeeland mee te doen aan het Nederlands kampioenschap kustvissen. Ze vielen niet in de prijzen, maar hun prestaties waren alleszins acceptabel. Kuyper eindigde temidden van 140 deelne mers als 55s,e. Hij sloeg 50 centime ter vis aan de haak. Ton Dorst werd met 47 centimeter 645,e. De winnaar was met 245 centimeter heel wat succesvoller. Hij sloeg overigens een flink gat ten opzichte van de winnaar van de tweede prijs, die het met 161 centimeter moest doen. Ondanks alle inspanningen was Rem Kuyper zondag alweer present bij de vijfde wedstrijd in de wintersene van de eigen vereniging, die werd gehou den bij de asfaltmolen in Oudeschild en die hij winnend afsloot. Kuyper ving twee vissen, met een totale lengte van 42 centimeter. Ook Frans Bos verschalkte er twee, maar die waren net iets kleiner (39 centimeter). Nico Tessel eindigde met één vis van 19 centimeter op de derde plaats. Er deden vijf vissers mee. De volgende wedstrijd wordt op zon dag 7 november gehouden. Wie wil meedoen, moet om 9.30 uur aan boord zijn van de Rival. Woensdag 27 oktober De Koog C2-Texel'94 C1 19.30 ZDH 2-ZDH 3 20.20 Texel'94 7-Mantje 3 21.10 Mantje heeft zaaldlenst. Donderdag 28 oktober Texel'94 8-Oosterend 4 19.00 Texel'94 6-NIOZ 19.50 RAB 1 -Texel'94 4 20.45 Texel'94 5-De Koog 3 21.35 Jelleboog heeft zaaldienst. Vrijdag 29 oktober Klif C1-De Krim C2 17.25 Texel'94 2-Texel'94 3 18.15 Oosterend 2-Jelleboog 2 19.05 Jelleboog 1-De Koog 1 20.00 De Krim 2-De Koog 2 20.50 Texel'94 1 -Mantje 1 21.40 Mantje 2-Jelleboog 3 22.30 Klif heeft zaaldienst. Wie ski's, stokken, langlaufsets, handschoenen, skipakken, sleetjes, schaatsen, snowboots, snowboards, oorwarmers of lange onderbroeken in de kast heeft liggen en deze nooit meer gebruikt, kan deze te koop aan bieden bij de wintersportbeurs. die zondag tussen 12.00 en 17.00 uur wordt gehouden op het terrein van Molenkoog. Dit voor Texel nieuwe fenomeen wordt georganiseerd door Ben Haak en Liz Gedikink, uitbaters van de kiosk van het zwembad. Bezoekers kunnen er niet alleen hun uitset vergroten, maar tevens schaat sen laten slijpen en ski's laten waxen. Ook zijn onderhoudsmiddelen ver krijgbaar. En om de inwendige mens te versterken, is er koffie, glühwein, warme chocomel en erwtensoep. Spullen kunnen worden ingebracht op donderdag tussen 19.00 en 20.00 uur en zaterdag tussen 10.00 en 12.00 uur. Voor elk ingebracht artikel betaalt de aanbieder ƒ1,-. Wordt het verkocht, dan komt daar nog tien procent van de verkoopprijs bo venop. Wie alvast iets in de aan bieding heeft of op andere vragen een antwoord wil, kan bellen of faxen naar 314 954 of mailen naar benenliz@hotmail.com. Oosterend leek op rozen te zitten. Jisp kreeg nauwelijks kansen, maar kon toch weer 'terugkeren' in de wedstrijd, toen de scheidsrechter de ploeg te hulp schoot. Bij een corner voor het doel van SVO floot hij plots voor een penalty. Ook de spelers van Jisp begrepen niet waarom, maar aanvaardden het cadeautje in dank: 2-3. Daarna kreeg Oosterend het moeilijk, Jisp voerde de druk op en kreeg een tweede strafschop toen Piet Graaf de spits onderuit haalde. Ook deze werd benut, waarmee de 3-3 op het score bord verscheen. Het bleek ook de - terechte - eindstand. Zaterdag 30 oktober Oosterend A1-Kaagvogels A1 13.30 DWOWB1 -Texel'94 B1 13.15 Texel'94 B2-Victoria O. B2 13.30 Texel'94 B3-Wiermgerw. B1 13.30 VZV B1 -De Koog B1 14.30 De Koog C1 -Wieringerw. C1 13.30 SRC C2-SVO/Texel'94 C1 12.30 Texel'94 D1-SRC D1 10.30 WGW D4-Texel'94 D2 13.00 Texel'94 D3-ZAP D3 10.30 Texelse pupillencompetitie Texel'94 F A-SVC F1 10.00 Texel'94 F D-Texel'94 F C 10.00 De Koog F1-Texel'94 F B 10.00 SVO F2-ZDH F1 10.00 Texel'94 F2-SVC E1 11 00 SVO F1-Texel'94 F3 11.00 ZDH E1-Texel'94 E5 11.00 Texel'94 E3-De Koog E2 11.00 De Koog E1 -Texel'94 E4 11.00 SVO E1-Texel'94 F1 11.00 Texel'94 E1-Texel'94 D4 12.00 SVCD1-ZDHD1 12.00 SVO D1 -Texel'94 E2 12.00 Texel'94 D5 is vrij. Zondag 31 oktober Texel'94-Wieringerwaard 14.00 Wiron-ZDH 14.00 GSV-Oosterend 14.00 Purmerland-De Koog 14 00 Grasshoppers 3-Texel'94 2 11.45 Texel'94 3-JVC 3 12.00 AFC'34 C2-Texel'94 C1 12.00 Recreatievoetbal De Cocksdorp-Tex Boys 10.30 De Koog-Oosterend 2 10.30 Zaterdag 23 oktober Oosterend A1-Jong Hercules A16-3 SVAP B1-De Koog B1 uitgesteld Texel'94 B1-Hollandia T. B1 5-0 Wiron B1-Texel'94 B2 4-1 JVC B3-Texel'94 B3 afgelast Texel'94 C1 -SVW'27 C2 3-9 De Koog C1-WGW C1 uitgesteld Texel'94 D1-VIOSW. D1 5-0 Texel'94 D2-WGW D4 3-2 ZAP D3-Texel'94 D3 7-1 Zondag 24 oktober GSV-De Koog 1 -4 ConZelo-ZDH 9-1 Geelzwart 2-Texel'94 2 5-2 Texel'94 A1 -Hollandia T. A1 3-1 De ster van surfer Adriaan van Rijsselberghe rijst snel. Tijdens een internationale wedstrijd bij het Zuidhollandse Oostvoorne ein digde de 15-jarige Texelaar temid den van zo'n 120 Nederlanders, Belgen, Fransen, Duitsers en En gelsen op een fraaie vierde plaats. Binnenkort hoort hij of die presta tie goed genoeg is om volgend jaar in Italië mee te mogen doen aan de Europese kampioenschappen. Het betrof een 'open' wedstrijd, waar bij de deelnemers zelf mochten bepalen met welk type plank en zeil ze wilden varen. Van Rijsselberghe, die meedeed in de leeftijdsklasse van 12- tot 16-jarigen, kreeg zijn vierde plaats allerminst in de schoot geworpen Zaterdag wachtten hem vijf manches, waarin hij minstens driemaal bij de beste vijf moest eindigen om in de finales te mogen starten Hij slaagde met vlag en wimpel en werd tweemaal tweede, één keer derde en één keer vierde. Eenmaal werd hij op een wat onge bruikelijke manier uitgeschakeld, toen een concurrent hem overvoer en zijn materiaal zwaar beschadigd raakte. Zondag werden de finales gevaren. Al tijdens de eerste race (de achtste fi nale) bleek Van Rijsselberghe de vorm van de dag ervoor behouden te hebben. Bij het ronden van een boei ging hij onderuit, maar hij was der mate snel dat de concurrentie daar van niet kon profiteren. Ook in het vervolg (kwartfinale en halve finale) was de Texelaar op dreef, zodat hij zich tussen het selecte groepje van tien surfers schaarde die in de super finale mochten starten. Daarin leek Van Rijsselberghe voor een verrassing te gaan zorgen. Hij was als een speer weg, maar maakte toen een grove fout door op de ver keerde boei aan te koersen en daar mee diskwalificatie te riskeren. Zijn grote geluk was echter dat alle tegen standers hem braaf volgden, waarna de wedstrijdleiding besloot de race ongeldig te verklaren en iedereen opnieuw te laten starten. In de herkansing ging het Van Rijsselberghe minder goed af. Mis schien wat van de wijs gebracht door het eerdere voorval, ging hij als aller laatste van start. Hij herstelde zich echter en vocht terug naar een vierde plaats. Knap, temeer daar de drie prijswinnaars allemaal al eens aan een wereldkampioenschap hebben meegedaan. Ze worden bovendien 'zwaar' gesponsord, een luxe die Van Rijsselberghe nog niet mag proeven, al krijgt hij sinds kort wat geld toege stopt door de Stichting Waddenproducten, surfcentrum Ka ter in Hippolytushoef en Zeilmakerij Texel. Zijn progressie is ook de ken ners opgevallen, want inmiddels maakt Van Rijsselberghe vast deel uit van de Olympische ploeg, een groepje toppers tussen 14 en 16 jaar oud dat in voetbaltermen 'Jong Oranje' zou worden genoemd. Ook de 10-jarige broer van Adriaan, Dorian van Rijsselberghe, deed mee aan het evenement bij Oostvoorne, waar in totaal zo'n vierhonderd deel nemers op af kwamen. Hij viel met in de prijzen, maar in de klasse tot 12 jaar voer hij vrijwel alle manches uit, een prestatie die er mocht wezen. Vrijwel alle concurrenten waren ouder en een stuk groter. Ook de zware omstandigheden - windkracht 5 tot 6 - waren niet in het voordeel van de tengere Van Rijsselberghe. Overigens heeft ook hij een uitnodiging ontvan gen om vanaf volgend jaar mee te trainen met de Olympische ploeg Hoge scores blijven troef in de Texelse dartcompetitie. Deze week werd tweemaal 180 gegooid, het hoogst haalbare. Mare Prins deed dat zelfs al voor de tweede maal in het nog prille seizoen. De andere topper was Gerrit Jan Booy. In W'tjewel in De Koog moest het eerste team van de thuisclub het opnemen tegen nieuwkomer Zwaan Texel Kites. André Keijzer was bij de bezoekers goed op dreef. Hij ver sloeg Bart Post met 2-1De absolute uitblinker was Ed Tolboom, lid van W'tjewel. Hij gooide geregeld 100 punten of meer. Mede dankzij hem won W'tjewel met 6-2, toch een goed resultaat voor Zwaan. Een andere leuke en spannende partij werd in Oosterend gespeeld tussen de Bulldogs en Cafeetje 6. Meest opmerkelijke was hier de score van 170 van Rob Bakker (dubbel buil en tweemaal trippel 20) en de finish van 69 van Roland Visser (single 19 en dubbel buil). Uiteindelijk wonnen de Bulldogs met 6-2. De dames van DCate moesten aan treden tegen hun favoriete tegen stander, Cafeetje 2, dat het deze wedstrijd zonder gangmaker Ruud Daalder moest doen. In Cees Jan Laan had het team echter een waar dige vervanger. Hij finishte menig partij in één dart. dit tot ongenoegen van de dames. Het werd toch een gezellige wedstrijd, die eindigde in een overwinning (6-2) voor de heren. Andere uitslagen: Cafeetje 1-Cafeetje 7 8 0, Zwaan 2-Zwaan 1 7-1; Jelleboog-Slock 3 2-6. Programma: Zwaan Texel Kites-Zwaan 2; W'tjewel 2-W'tjewel 1. Cafeetje 7-Cafeetje 6, Bulldogs-DCafé; Slock 3-Slock 2; Zwaan 1- Cafeetje 1 VERVOLG VAN PAGINA 1 Den Burg stapt de burger eerder zelf het raadhuis binnen om een pro bleem met een ambtenaar, wethou der of raadslid te bespreken. Het gemeentebestuur is feitelijk voor een deel 'dorpscommissie'. Ook instellin gen als de Folklore en de Welzijns- stichting verrichten taken die in an dere dorpen voor rekening van de dorpscommissie komen. 'Daarnaast zijn de problemen in de kleine dorpen veel beter te behapstukken. Hier is het vaak niet makkelijk om te bepa len welk fenomeen om onze inbreng vraagt.' Bakker; 'Je moet niet overal je neus in willen steken. Neem nou zoiets als de ontwikkeling van sport park Den Burg-Zuid. Wé hebben er wel over nagedacht, maar besloten ons er niet mee te bemoeien. Toch kan ik me voorstellen dat er behoefte is aan onze inzet als het belang van een bepaalde straat of wijk in het geding komt. Bij de bespreking van de verkeerssituaties kregen we in het verleden wel degelijk respons.' Bakker geeft toe dat de commissie hinkt op twee gedachten Aan de ene kant zou het mooi zijn wanneer de commissie gesteund en gedragen zou worden door de burgerij, een re den van bestaan krijgt en vers bloed tot het bestuur wil toetreden. Maar het zou ook weer niet erg zijn als de respons minimaal is omdat het dorp zonder commissie zijn zaakjes uitste kend kan regelen. 'We willen zo graag meer mensen bij de dorpscommissie betrekken, maar tegelijkertijd heb ik het gevoel dat we overbodig zijn.' Of dat daadwerkelijk zo is, zal op 2 november blijken. In het overleg met het college willen Bakker en Nooy onder meer het plan voor her inrichting van het centrum van Den Burg aan de orde stellen. De ingezon den ideeën van burgers liggen al tij den onder het stof in een kast op het gemeentehuis, omdat die volgens het college 'geen bestuurlijke prioriteit' hebben. Bakker kan er boos om wor den. 'Wij als commissie hebben in dertijd het initiatief genomen. Jook Nauta kwam vervolgens met Het Hart Hersteld en de gemeente schreef een hoorzitting uit waarin burgers hun ontwerpen mochten toelichten. Dan geef je de mensen het idee dat er iets gaat gebeuren. En vervolgens zegt het college dat er helemaal geen geld voor is! Maar wethouder Schilling komt wél op de proppen met een plan voor het park. Dat kan natuurlijk niet.' Nooy (I.) en Bakker hinken op twee gedachten (Foto Ban Bosch

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 7