(immer Kado idee Ziekenfonds voor kleinezelfstandigen '■&S mmwm Eelman Van Heerwaarden GEOPEND TEXELSE couRANT Zonneranda wein#r 7T7T® administratief medewerker TE KOOP DIRECT VAN PARTICULIER O Q VAN DER VIS KZ>CSCJO> LN DEN BOER tioord-ujolland KENNISGEVING Verhuisbericht 'Van 'Top tot 'Teen '"Body and. face" Vanaf dit weekend gaan onze wintertijden ook weer in. We zijn vrijdags, zaterdags en zondags vanaf 10.00 uur vrijdag 5 november GESLOTEN VERBOUWINGSVERKOOP visspecialiteiten- restaurant deze week Spiegels Inlijstingen, Schilderijen, Kandelaars, en vele andere woondecoraties RECTIFICATIE Rabobank Texel Een vrijstaand woonhuis Vrijstaande recreatiebungalow VRIJDAG 29 OKTOBER 1999 Uw serre. SERRES EN VERANDA'S ALUMINIUM OF HOUT VOUWWANDEN ZONWERING Onze zorg! INFO: Watermunt I I Tel. 0222 31 7259 I 796 BN De Koog Fax 0222 3 I 76 49 Dt MME VOOS Alli SEIZOENEN ZONWERING ECHTE is een dynamische onderneming, welke zich bezighoudt met de verkoop en productie van brood-, banket- en croissanterieproducten. Daarnaast is er ook nog een flinke horeca-afdeling. Op ons kantoor is plaats voor een Geboden wordt een zeer afwisselende baan. Dit gaat van het contact met onze clientèle en leveranciers, het ontwerpen van reclame uitingen tot en met het volledig verzorgen van onze bedrijfsadministratie. Gevraagd wordt het kunnen werken met Word, Excel en enige kennis van financiële administraties. Sollicitatie schriftelijk te richten aan; Echte Bakker Timmer Hogerstraat 4, 1791 CH Den Burg zeer degelijk gebouwd woonhuis in rustige omgeving De Wittstraat 13, 1792 BN Oudeschild Indeling: hal, entree, toilet. Woonkamer met open keuken, gemet selde en houten berging Verdieping met drie slaapkamers, douche met de mogelijkheden tot het plaatsen van een ligbad. Zowel de verdieping als de zoldervloer zijn van beton. Een en ander zeer degelijk gebouwd en in goede staat. Oplevering: in overleg, gunning voorbehouden. Vraagprijs: ƒ325 000,- k k Bezichtiging: Na telefonische afspraak. P den Braven, 0222 - 31 52 70, na 18,a3uur. Zelfstandigen die U'inst uit onderneming genieten én verzekerd zijn volgens de Wet arbeidsongeschiktheid Zelfstandigen (WAZ) krijgen toegang tot het ziekenfonds indien hun belastbaar inkomen niet meer dan 41.200 bedraagt. Het wetsvoorstel waarin dit is opgenomen is onlangs door de Tweede en Eerste kamer aangenomen. De inkomensgrens is, zoals gezegd, vastgesteld op 41.200. De peil datum is 1 oktober; voor de eerste keer op 1 oktober 1999. Het is de bedoeling dat niet uitsluitend naar het inkomen van het peiljaar wordt gekeken: als basis geldt het gemid delde belastbaar inkomen over de drie voorafgaande jaren. De Belastingdienst zal jaarlijks rond 1 november de zelfstandige een verklaring geven waaruit blijkt of hij ziekenfonds gerechtigd is. De verschuldigde premie wordt afhankelijk van het belastbaar inkomen. Er komt een procentuele premie van 7,4% van het belastbaar inkomen, die door de Belasting dienst zal worden geïnd, en een nominale premie van circa 35 per maand die aan de zorgverzekeraar moet worden betaald waar de ziekenfondsverzekering wordt ondergebracht. De zelfstandige die van de Belastingdienst een beschikking heeft gekregen dat hij ziekenfonds- gerechtigde is, moet zich zelf aan melden, dit gaat niet automatisch. Voor startende ondernemers geldt een aparte regeling. Op basis van een schatting van het toekomstige inkomen kunnen zij al of niet in het ziekenfonds. Wie in de loop van een kalenderjaar een eigen bedrijf begint, zal, indien het geschatte inkomen onder de inkomensgrens ad 41.200 ligt, met terugwerkende kracht ziekenfondsverzekerd worden. Eerder betaalde premie voor een particuliere verzekering wordt gerestitueerd. Als de zelfstandige ondernemer kostwinner is, kunnen zijn gezins leden ook in het ziekenfonds. De zelfstandig ondernemer moet dan wel minstens de helft van het totale gezinsinkomen verdienen. Indien u nog vragen heeft naar aan leiding van bovenstaande kunt u contact met ons opnemen Abbeivaal '1 1791 WX Den Burg Telefoon (0222) 31 54 44 PROVINCIE VIERJARIGE SUBSIDIES JEUGDTHEATER Provinciale Staten zullen in het kader van een provinciale Cultuurnota eind 2000 een uitspraak doen over enkele budget financieringen voor de periode 2001 t/m 2004 in co-financiering met de rijksoverheid. Verzoeken voor vierjarige budgetfinanciering kunnen gedaan worden voor theater voor het basisonderwijs en theater voor het voortgezet onderwijs. Het provinciaal bestuur heeft onlangs een zgn startnotitie voor de in 2000 uit te brengen Cultuurnota 2001-2004 vastgesteld. In deze notitie zijn o.a. de prioriteiten en hoofdlijnen voor de Cultuurnota geformuleerd Wi| raden aanvragers aan eerst kennis te nemen van deze notitie Hoe subsidie aanvragen? Uitsluitend professionele |eugdtheatergroepen (inclusief jeugd- dans) kunnen voor subsidiëring in aanmerking komen Voor de bovengenoemde vierjarige budgetsubsidies bestaan geen aanvraag formulieren. Voor alle aanvragers geldt dat zij een subsidieverzoek kunnen richten aan het provinciaal bestuur. In dit subsidieverzoek dient een vierjarig beleidsplan 2001-2004 centraal te staan In het beleidsplan moet een relatie gelegd worden met de in de Start notitie genoemde prioriteiten en hoofdlijnen. Activiteitenplannen dienen gebaseerd te zijn op het beleidsplan Een evaluatie van de activiteiten van de laatste jaren dient deel uit te maken van het beleidsplan In het subsidieverzoek moet tevens een gespecificeerde meerjarenbegroting zijn opgenomen Bij de opstelling van het beleidsplan dient, mede aan de hand van ervaringsgegevens van de afgelopen jaren, aandacht te worden besteed aan de criteria van artistieke kwaliteit, publieks/doelgroepenbereik, geografische spreiding (aantal voorstellingen in Noord-Nederland, buiten Amsterdam), educatief beleid, de wisselwerking met andere beleidssectoren dan cultuur, organisatie en financieel beleid Het subsidieverzoek dient kort en kernachtig te worden ge formuleerd. Dezelfde beperkingen, als voorgeschreven door de staatssecretaris van OC en W, dienen in acht te worden genomen Indienen en afweging subsidieverzoeken Het subsidieverzoek dient - in tweevoud- uiterlijk IS december 1999 door de provincie te zijn ontvangen Verzoeken die tfiJaiS worden ontvangen worden met in behandeling genomen Het subsidieverzoek dient gestuurd te worden aan College van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland afdeling Zorg. Welzijn en Cultuur Postbus 3007 2001 DA Haarlem. Vervolgens zullen de subsidieverzoeken in integrale afweging worden beoordeeld. Ten aanzien van de artistiek mhoudeli|ke beoordeling zal de stichting Kunst en Cultuur Noord-Holland de provincie voor I maart 2000 van advies dienen De besluitvorming volgt uiteindelijk in november of december 2000 via de definitieve vaststelling van de cultuurnota 2001-2004 door Provinciale Staten. Deze oproep is onder het voorbehoud dat Provinciale Staten financiële middelen beschikbaar zullen stellen voor de vierjarige budgetfinanciering Informatie: Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij de afdeling Zorg, Welzijn en Cultuur van de provincie mevrouw V A. Kerkvliet tel 023 514 35 06 of G.W Padt tel 023 514 36 II. Het Rabobank Huis Hypotheekteam Méér dan alleen een andere hypotheek Ons leven is voortdurend in ont wikkeling. Persoonlijke omstandig heden veranderen. Wie nu zijn huidige woning ver koopt, maakt doorgaans een flinke winst. De huizenprijzen zijn dé afgelopen jaren immers fors geste gen. Daardoor zal ook voor het andere huis een flinke prijs betaald moeten worden Een hypotheek zal doorgaans nodig blijven. Het is ech ter niet uitgesloten dat u nu meer kunt lenen zonder op veel hogere maandelijkse kosten uit te komen. De huidige relatief lage rentestand en fiscaal vriendelijke producten maken dat mogelijk. Maar er speelt natuurlijk meer dan alleen een andere hypotheek Een eigen huis is immers de hoeksteen van een financiële planning voor nu en in de toekomst en de woningfinanciering moet daarin passen. Moment om alles op een rij te zetten Het kopen van een ander huis en/of het veranderen van uw hypo theek is hét aangewezen moment om de totale financiële huishou ding weer eens op een rij te zetten De vraag is natuurlijk hoe u een samenhangend beeld krijgt. Daar voor hebt u een adviseur nodig die samen met u de zaken in kaart brengt. En het gaat u natuurlijk niet alleen om een momentopna me. U wilt ook zekerheid voor de toekomst. Een goed advies zal dan ook rekening houden met eventu ele risico's die u loopt. Dat de rente kan stijgen bijvoorbeeld. Of dat uw inkomen vermindert door tijdelijke werkeloosheid of arbeidsonge schiktheid. Deskundigheid Om zo'n totaalbeeld te geven en de juiste oplossingen te zoeken Is veel deskundigheid nodig. De hypotheekadviseurs van Rabobank Huis Hypotheekadvies hebben die. Dankzij een zeer gedegen en gecertificeerde opleiding. Zij zijn bovendien gebonden aan hun eigen en unieke gedragscode die verder gaat dan de landelijke Gedragscode Hypothecaire Finan cieringen. Zo houden zij onder andere ook rekening met premies van levens- en overlijdensrisicover- zekeringen, huurwaardeforfait, taxatiekosten, onroerende zaak belasting, de gevolgen van een ren testijging en van inkomensdaling. Dit garandeert u van een eerlijk en realistisch advies zodat u precies weet waar u op kunt rekenen. Meer informatie Verandering is het moment om u tptaal te laten adviseren. Maar ook zonder veranderingen is het goed om de rol van uw hypotheek in uw financiële situatie van tijd tot tijd te laten doorlichten. Voor meer infor matie kunt u een afspraak met de Huis Hypotheekadviseur van Rabobank maken, tel: 36 99 23. Joke Lagerveld, Gabriele Wickbold en Marja Goslmga staan u graag ter woord. U kunt zich ook oriënteren via www.rabobank.nl of de infor matiebrochure in de bankhal. 'l'unaf 1-11 -1999 heet de schoonheidssalon van 'Dunja 'Vonf beautysalon 4^ (Sr en is verhuisd naar 'Wulkpad 1 1794 'B'K_Oosterend Lid fv.f 37086726 'De pedicuresalon van Ankie de 'Klerk, blijft op kerkplein 6,1794 WbJOosterend. De salon is geopend woensdag van 9 tot 9 en donderdag van 9 tot 7. 'Wilt u een afspraak maken, dan kunt u dagelijks even bellen naar tel 31S630. ('Tevens pedicure aan huis en een zonnekuur l.v.m. ons personeelsuitje zijn we o.a. w.c -duoblokken, wastafels, kranen, gas- kookplaten, tafels, lampen, radiatoren, hard- houtenkozijnen ramen, etc. Kijk- en koopdag: zaterdag 30 oktober van 11.00 - 16.00 uur. Bungalowpark So What S 317229 Haven Restaurant Texel (gelegen bij de veerhaven) Jan en Jenny Stolk Reserveren Tel 319310 In ons Gebakken zeewolf met een oosterse kreeftensaus, pasta en gemengde salade f37,50 p.p. De koffie is klaar!!! Dagelijks geopend vanaf 11.00 uur (behalve op dinsdag en woensdag) VERFSPECIAL1ST SCHILDERSBEDRIJF Hogerstraat 7-11, Den Burg, telefoon 312305 ST IC H TIN WONEN TEXEL De inleverdatum in de Texelse Courant van vrijdag jl. vattin j was onjuist v.w.b. de woningen Weststraat 11 en 'uÉï A Buytengors 94. Inschrijfformulieren kunnen nog tot en met maandag 1 november a.s. worden ingeleverd bij de Stichting Wonen Texel. Stichting Wonen Texel Wilhelminalaan 74, Telefoon 314193 Postbus 100, 1790 AC Den Burg. (Molenstraat 53 in Den Burg) met aan' bouw, garage en 276 m2 onder- en bijge' legen eigen grond. Indeling: entree in ruime hal, woonkamer, portaal met toilet, trapopgang, badkamer met ligbad en wastafel, slaapkamer, eetkeuken met doorgang naar bijkeuken met achteringang. Op de verdieping is een overloop met veel bergruimte, een slaapkamer met wastafel en een grote ruimte (te gebruiken als slaapka mer). De semi-bungalow (bouwjaar 1977) heeft een aardgasgestookte c.v.-installatie en een vrij staande stenen garage met automatische deur. Oplevering in overleg, desgewenst direct. Vraagprijs 525.000 (€238.235) kosten koper (Roggeslootweg 67 nabij De Cocksdorp) met vrijstaande berging en 400 m2 onder- en bijgelegen eigen grond op vakantiecentrum De Krim. Indeling: entree in hal, woonkamer met open keuken, haardpartij, open trap en toegang tot terras, slaapkamer met deur naar terras en toegang tot badkamer met ligbad, aparte douche, wastafel en toilet. Dc badkamer is zowel vanuit de keuken als vanuit de slaapka mer bereikbaar. Op de verdieping is een over loop met twee slaapkamers. De bungalow (type C) beeft een aardgas gestookte c.v.-installatie. De over de koopsom te betalen btw is onder bepaalde voorwaar den terug te vorderen. Oplevering in overleg, onder de lusten en lasten van de lopende verhuur. Vraagprijs ƒ285.000 129.327) kosten koper exclusief btw, inclusief inventaris VittpwiJ1791 CD Den Burg telefoon (0222) 31 35 55 Telefoon in het weekend: (0653) 16 71 56 E-mail: maktexel@tref.nl fax 31 39 46

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 6