ffidele I berichten ur Hout- en Bouwcentrum Van der Vis Eelman Van Heenvaarden C "We gaan groter wonen zonder krapper te hoeven leven... en of dat goed geregeld is!" Afliet) do vali o ene IN NOVEMBER Voor isolatiematerialen Telefoon 312356 Uitkeringen minima iM Nieuwe inwoners Ouwe Sunderklaas (I I december a.s.) In ons visspecialiteiten- restaurant deze week Haven Restaurant Texel Rabobank Texel, Joke Lagerveld, Gabriele Wickbold en Marja Goslinga, tel. 36 99 23. Vrijstaande recreatiebungalow TEXELSE JO COURANT ThïLi c4l 23 jaar een nertróuuul adres Ruimtelijke Ordening Aangevraagde kapvergunningen Wijzigingen verstrekkingen WVG Rabobank Een vrijstaand woonhuis in hun nieuwe huis gaan wonen. Ook kaarten tb.v. het „goede doef o.a, Unicef, Greenpeace, hartstichting en brandWfijclenstichting blauw groen geel De vrijwillige actieleiders Het Rabobank Huis Hypotheekadvies. Dan weet u precies waar u op kunt rekenen. Bij samenloop van het verstrekken van een scootmobiel en het verstrekken van leefkilome- ters wordt de vergoeding voor leefkilometers te ruggebracht tot 50% van de standaard verstrek king 937,50 op jaarbasis). Voor personen die voor het eerst een vervoersvoor ziening of oen kleinere woningaanpassing op grond van de Verordening voorzieningen gehandicapten aanvragen (nieuwe klanten) gaan de hierboven ge noemde nieuwe bedragen in per 1 december 1999. Bestaande klanten hebben reeds persoonlijk bericht ontvangen over de aanstaande wijzigingen. Indien u nog vragen heeft of nadere informatie wilt dan kunt u contact opnemen met de heer J Ramaker van het bureau sociale zaken, telefoon 36 21 04. Wie moet rondkomen van een minimumloon en/of uitkering kan weer een bijdrage krijgen uit het "fonds voor de minima". Deze bijdrage is maximaal ƒ300,- per persoon/gezinslid. Gegadigden moeten kunnen aantonen dat zij tenminste één jaar een inkomen rond het minimumloon hebben ontvangen. Personen met een bijstandsuitkering van de gemeente ontvan gen het geld automatisch. Overige uitkeringsge rechtigden kunnen contact opnemen met het bureau Sociale Zaken van de gemeente, tel. 362107 of 362108. Aanmelden moet vóór 15 december 1999. Op donderdag 2 december wordt weer de jaarlijkse kennismakingsavond voor nieuwe inwoners van Texel gehouden. Mensen die zich na 1 november 1998 op het eiland hebben gevestigd, zijn van hier bij harte welkom. Aanvang 19.30 uur in het gemeen tehuis aan de Groeneplaats in Den Burg. Wie nog geen uitnodiging heeft ontvangen wordt verzocht contact op te nemen met het bureau Bestuurs- ondersteuning, tel. 362150. Sluitinastuden horecabedrijven Op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening Texel geldt in de nacht van zaterdag 11 op zondag 12 december aanstaande een algehele ontheffing van de sluitingstijden tot 6.00 uur. Horecabedrijven met uitsluitend of overwegend een café- of bar- functie en discotheken dienen op 12 december van 6.00 tot 15.00 uur voor het publiek gesloten te zijn. Tevens is het niet toegestaan om op 12 december voor 18.00 uur muziek ten gehore te brengen. Innemen standplaatsen voor eetwaren Ondernemers die pp 11/12 december aanstaande een standplaats in willen nemen ten behoeve van de verkoop van eetwaren in Den Burg (Groeneplaats/ Vismarkt) dienen zich aan te melden bij de gemeente (bureau Bestuursondersteuning). De aanmelding dient bij voorkeur schriftelijk te geschieden op uiter lijk 3 december aanstaande, onder vermelding van de te verkopèn eetwaren en de omvang van de kraam of verkoopwagen waarmee de standplaats wordt ingenomen. Ondernemers die zich reeds heb ben gemeld hoeven niet nogmaals te reageren. Voorts wordt erop gewezen dat in verband met de feestverlichting in Den Burg de wagens met hoger mogen zijn dan 4 meter. In verband met de route dienen wagens niet langer te zijn dan 8 meter en niet breder dan 2,5 meter. Nadere informatie is verkrijgbaar bij bureau Be stuursondersteuning, telefoon 362150. (gelegen bij de veerhaven) Verse, op de huid gebakken, rode poon niet een pittige kerriesaus niet gember en gamba's, pasta en gemengde salade Jan en Jenny Stolk /"34.50 p.p. De koffie is klaar!!! Reserveren Tel. 319310 Dagelijks geopend vanaf 11.00 uur (behalve op dinsdag en woensdag). VRIJDAG 26 NOVEMBER 1999 WIE MILIEUBEWUST KLUST IS ZEKER GOED BEZIG Hierbij bedanken wij de vrijwilligers, donateurs en sponsors, die ons hielpen om Bethel te doen herbouwen. Ook iedereen bedankt die ons open huis heeft bezocht. Voor de onderstaande nog niet afge haalde prijzen, bel 31J773, b.g.g. 311400. In oktober zullen Claudia en (Roggeslootweg 371 nabij De Cocks- dorp) met patio, inpandige berging en 308 m2 onder- en bijgelegen eigen grond op vakantiecentrum De Krim. Indeling: entree in hal, badkamer met ligbad, toilet en wastafel, slaapkamer, woonkamer met open keuken, haardpartij en trap naar verdieping, toegang tot terras, berging. Op de verdieping zijn twee slaapkamers. De patio ligt op bet zuiden. De bungalow (type A) wordt opgeleverd onder de lusten en lasten van de lopende verhuur. De over de koopsom te betalen btw is onder bepaalde voorwaarden terug te vorderen. Vraagprijs ƒ259.500 (€117.756) kosten koper exclusief btw, inclusief inventaris Vismarkt.7,. I79I CD Den Bun! telefoon (0222) ll 35 55 las 31 39 46 (NVM Telefoon in het weekend: (0653) 16 71 56 l:-mail: maktexel(« tref nl RESTAURANT Wij zijn in de periode van 27/11 tot en met 13/12 alleen geopend voor verjaardagen, feesten en partijen. Tijdens de kerstvakantie ziin wil iedere dag open vanaf 12.00 uur. De keistmcnukaart is klaar' Bel gerust voor info en/of reserveringen. lat ziens in ons rtJtauMUit! TTenlic Smart St OZotuiltl rfóooQeit/'Ose/i Voor reserveringen en/of informatie: Kogerstraat 26 - Den Burg - tel. 31 23 28 - fax 32 20 68 Verleende bouwvergunningen J.P van Rossum voor het plaatsen v e. plantenkas/bergruimte a/d Wilsterstraat 38 te Den Burg (verzonden 19 november 1999). fa milie AP Steffen voor het veranderen v.e. garage a/d Schoonoord singel 19a te Den Burg (verzonden 19 november 1999); familie K.W. van der Berg voor het plaatsen v e garage a/d Sluyscoog 31 te Den Burg (verzonden 19 november 1999); mevrouw T Langeveld voor het vernieuwen/vergroten v.e woonhuis a/d Loodssingel 21 te Oudeschild (verzonden 19 novémber 1999); E P. Walbeek voor het vergroten v.e woonhuis a/d Kikkertstraat 5 te De Cocksdorp (verzonden 19 november 1999); familie Landsman voor het vergro ten ve woning a/d Hoofdweg 101 te De Cocksdorp (verzonden 22 november 1999). Goedgekeurde melding bouwvoornemen E.J Eelman en H. Maas voor het vergroten v.e dakkapel a/d Vloed lijn 7 en 8 te Den Burg (verzonden 19 november 1999) Verleende aanlegvergunningen de heer Honmgh namens Recreatiestichting Texel voor het verleg gen van een pad en aanleg van enkele duintjes in de nabijheid van een te verplaatsen toiletgebouw (verzonden 24 november 1999). de heer PA Bakker voor het verplaatsen van een agrarische drink- kolk op het perceel hoek Doolhof-Schansweg (verzonden 24 no vember 1999) Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen 6 weken na de dag waarop deze besluiten zijn verzonden of uitgereikt een be zwaarschrift bij burgemeester en wethouders indie nen Het bezwaarschrift dient ten minste te bevat ten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waar tegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestre den besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling bouwzaken, kamer 2.12 van het gemeentehuis. Genoemde aanlegvergunningen liggen ter inzage bij de sector ruimte en wonen, ka mer 0.12. mens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 5 van de Woningwet medewerking te verlenen aan een bouwplan van: mevrouw Bruinmg en de heer Rmkema voor het bouwen van drie recreatie-woningen a/d Muyweg 13 te De Cocksdorp Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Ter plaatse is een voorbereidings- besluit van kracht. Het plan is overeenkomstig het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan. De bouw tekening ligt vanaf 29 november 1999 gedurende twee weken voor eenieder ter inzage op kamer 0.12, van de sector ruimte en wonen, van het gemeente huis. Eventuele bedenkingen tegen het boven bedoelde bouwplan kunnen gedurende de termijn van ter inzagelegging schriftelijk aan het college van bur gemeester en wethouders kenbaar worden gemaakt. Burgemeester en wethouders zijn voornemens een kapvergunning te verlenen aan: de heer J .J .M Bokma. Schoudieck 26 te Den Burg voor het kap pen van een beukenboom wegens overlast, de heer K. van Tatenhove. Wintergroen 30 te De Koog voor het kappen van en kele vlierstruiken, vier elzen en drie wilgen wegens vergroting tuin De aanvraag om kapvergunning en een ontwerp van de beschikking op deze aanvraag, alsmede het ad vies van de chef van de afdeling groenbeheer van Gemeentewerken Texel, liggen gedurende vier we ken voor belanghebbenden ter inzage. Binnen deze termijn kunnen deze belanghebbenden hun ziens wijze daarover hetzij mondeling, hetzij schriftelijk aan burgemeester en wethouders van Texel, Postbus 200,1790 AE Den Burg, kenbaar maken. De betref fende stukken zijn gedurende de openingstijden van het gemeentehuis aanwezig op de afdeling grond zaken, kamer 2.03 (bovenste verdieping) Nadere informatie: telefoonnummer 362121toestel 276. Aangevraagde bouwvergunningen Fam Luider voor het plaatsen van 2 dakkapellen a/d Parnassia- straat 31 te De Koog (ontvangen 16 november 1999), Dutchtone voor het plaatsen v e antenne-installatie voor mobiele telefonie aJ h Landsdiep 4 te Den Hoorn (ontvangen 17 november 1999). C. Bonne voor het vergroten v.e.woning a/d Hallerweg 30 te Den Burg (ontvangen 18 november 1999); G J de Wit (Agro Texel) voor het plaatsen v.e. open landbouwschuur a/d Stuifweg 20c te Ooster end (ontvangen 18 november 1999), B J. Staal voor het plaatsen v e erker a/d Waalderstraat 92 te Den Burg (ontvangen 22 novem ber 1999). Bakkerii Timmer voor het vergroten ve winkel a/d Dorpsstraat 90 te De Koog (ontvangen 23 november 1999). Para centrum Texel voor plaatsen ve hangarruimte a/d Postweg 128 te De Cocksdorp (ontvangen 23 november 1999) Nederlands In stituut voor Onderzoek der Zee voor het geheel vernieuwen/ver anderen en vergroten v e industriegebouw a/h Landsdiep 4 te Den Hoorn (ontvangen 23 november 1999); Nederlands Instituut voor Onderzoek der Zee voor het plaatsen v.e. kantoor/laboratorium/ kantineruimte a/h Landsdiep 4 te Den Hoorn (ontvangen 23 no vember 1999). De gemeente Texel heeft de verstrekkingen in het kader van de Wet Voorziening Gehandicapten (WVG) geevalueerd. Gebleken is dat een toenemend aan tal mensen een beroep doet op de verstrekkingen en het beschikbare budget met langer toereikend is. Om de kwaliteit van de voorzieningen voor iedereen te kunnen te handhaven is het noodzakelijk een aan tal verstrekkingen te beperkingen en te bezuinigen op de uitgaven De gemeenteraad heeft op 11 oktober 1999 tot de volgende wijzigingen besloten: Aangevraagde melding bouwvoornemen NUON voor het geheel vernieuwen/vergroten v.e overslagstation a/d Georgièweg te Den Burg (ontvangen 23 november 1999).H J Hoitink voor het plaatsen v e berging/tuinschuurtje a/d Loswal 46 te Oosterend (ontvangen 23 november 1999) Voornemen tot medewerking Burgemeester en wethouders van Texel zijn voorne- Het standaard bedrag dat wordt verstrekt voor leefkilometers wordt gekort tot een bedrag van 1.875,op jaarbasis. Voor met-standaard- verstrekkingen, bijvoorbeeld een vergoeding voor gebruik van een rolstoeltaxi, geldt een aan gepast bedrag. Kleinere woningaanpassingen (aanbrengen van thermostatische kranen, standaardbeugels en verhoogde toiletpotten) worden niet meer tot de zorgplicht van de gemeente gerekend en komen dus met meer in aanmerking voor een ver strekking. Overigens kunnen mensen mét een minimuminkomen nog wel een beroep doen op de bijzondere bijstand Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouw- verdunning is verleend en/of de melding positief is teruggemeld Verleende bouwvergunningen en goedgekeurde meldingen bouwvoornemen worden gepubliceerd. (Molenstraat 53 in Den Burg) met aan* bouw, garage en 276 m2 onder- en bijge legen eigen grond. Indeling: entree in ruime hal, woonkamer, portaal met toilet, trapopgang, hadkamer met ligbad en wastafel, slaapkamer, eetkeuken met doorgang naar bijkeuken met achteringang. Op de verdieping: overloop met veel berg ruimte, een slaapkamer met wastafel en een grote ruimte (te gebruiken als slaapkamer). De semi-bungalow (bouwjaar 1977) heeft een aardgasgestookte c.v.-installatic en een vrij staande stenen garage met automatische deur. Oplevering in overleg, desgewenst direct. 485.000 (€220.083) kosten koper De koop van een ander huis vraagt om meer dan alleen een andere hypotheek. Het is het moment bij uitstek om uw hele financiële plaatje nader te bekijken. De adviseur van de Rabobank kan u daar deskundig advies bij geven. Samen met u zet hij alle aspecten die samenhangen met het kopen van een ander huis op een rij. Zo kunt u de juiste beslissing nemen voor nu en later. Meer weten? Ga eens langs bij de adviseur van de Rabobank.

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 10