i iBMH Agenda 'Moeilijke' blijspelen Gruwelijk statement Uit AC tief Russisch ensemble 2 ALEX EUROASE Excursies Veelzijdige Alex Line-dancing CAFE DE ZWAAN 1000 m2 TEXELSECOURANT ETEN? -v Landal, teso ZATERDAG 27 NOVEMBER Het dak eraf! Uur voor iedereen Keijser Kampeercentrum VRIJDAG 26 NOVEMBER 1999 Zondag 28 november De Vogelwerkgroep Texel houdt een excursie naar de Mokbaai en de Horsmeertjes. Deze begint om 10.00 uur bij het vogelwachtershuisje Dinsdag 30 november Staatsbosbeheer houdt van 14.00 tot 16.00 uur een excursie door de Slufter. Kosten 7,50 voor volwasse nen en ƒ4,- voor kinderen tot 12 jaar. Inlichtingen en opgave bij EcoMare, tel 317741 Donderdag 2 december De Waddenvereniging houdt een natuurexcursie'met als thema 'Het wad en haar (on)zichtbare bewoners'. Aanvang 11.00 uur. Voor informatie en aanmelden: Waddenwinkel, Wilhelminalaan, Den Burg. en toerist Na Corry Konings en Maribelle is Alex zaterdag de derde artiest die zijn opwachting maakt in café De Zwaan. Deze zanger/entertainer is misschien nog niet zo bekend bij hij grote publiek, maar zijn ster rijst snel. Zo warmde hij het Ajax- publiek op voor aanvang van een wedstrijd in de Amsterdam Arena en verzorgde hijJhetr ma van André Hézes, Sugar Lee Hooper en Harry Slinger. In Duitsland maakte hij onlangs zijn debuut op televisie. Wie wel eens op wintersportvakantie in het Oostenrijkse Gerlos is geweest, heeft Alex mogelijk ook al zien optreden, want hij is een veelgevraagd artiest om de sfeer bij apres-ski's te verhogen Ook in de kroeg van de vader van René Froger, op het Amsterdamse Rembrandtplein, laat hij geregeld zijn kunsten zien Alex wordt een 'veelzijdige artiest' genoemd, dia net zo gemakkelijk liedjes van Marco Borsato als van Queen vertolkt. Zijn optreden in De Zwaan begint zaterdag rond 22.30 uur. Hij brengt er een 'avondvullend programma'. De toegang is gratis. Blijspelen hebben de naam lichte kost te zijn, waaraan zowel de toe schouwers als de acteurs zich niet snel zullen vertillen. Dat is lang niet altijd terecht, zo blijkt ook uit de stukken die De Vriendenkring en SVC dit weekeinde opvoeren. Ze zijn behoorlijk complex en doen een fors beroep op de talenten en het inlevingsvermogen van de spe lers. De waardering van het publiek zal er naar verwachting niet minder om zijn. De toneelafdeling van Sportvereniging De Cocksdorp waagt zich aan 'Geestia', een toneelstuk dat als het ware uiteen valt in twee totaal verschillende ver halen. Het eerste bedrijf verhaalt over SVC zelf, die zich voorbereidt op een nieuw stuk. De ingrediënten zijn ruzietjes, mensen die te laat komen en hun tekst niet kennen en andere zaken uit de 'gewone' prak- een serie repetitieavonden. Gevolg is een grote chaos, die de spanning onder de toeschouwers behoorlijk zal opwekken. Na de pauze blijkt het eerste bedrijf een soort 'making of' te zijn geweest, want dan volgt de uitvoering van het stuk. Dat gaat over een oude man, die reeds lang dood is, maar vanuit het hiernamaals wordt terug gestuurd naar de aarde om te herstellen wat hij tijdens zijn leven heeft aangericht. Saillant detail is dat hij - op een enkele uitzondering na - onzichtbaar is voor de levenden, wat leidt tot tal van onvoorspelbare situaties 'Geestia' is geschreven door Rob Bodegraven, die zelf ook meespeelt en de regie voert Opmerkelijk is dat het stuk al drie jaar in de roula tie is en door verschillende verenigingen elders in het land al werd opgevoerd. 'Het is een moeilijk stuk, dat je niet zomaar opvoert. Wij zijn er gewoon niet eerder aan toegekomen', verklaart Bodegraven zelf. Aan het stuk wordt meegewerkt door Gerard Smeenk (vader van het gezin), Inge Klein (zijn echtgenote), Andrèas Moonen (de zoon des hui zes), Sabine Beijert (de dochter des huizes), Wilma Laan (de buurvrouw) en Rob Bodegraven zelf (de oude man) Erik Walbeek en Els Ooyevaar spelen respectievelijk de regisseur en de souffleuse, die voor de pauze - tijdens de 'repetities' - voor de verandering dus in de spotlights staan. SVC speelt zaterdag in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp, aanvang 20.00 uur Na afloop is er bal na. De Vriendenkring heeft twee uitvoeringen, op vrijdag en zaterdag Op het programma staat 'De terugkeer van mevrouw Savage' van John Patrick, een vervolg op 'Dwaasheid heeft haar eigen recht', waarmee de Hoornders twee jaar geleden veel succes hadden. Centraal staat opnieuw de psychia trische kliniek, waar de bewoners zowel samenleven als ieder hun eigen besognes hebben Wanneer twee inbrekers zich in het pand wagen, wordt hun vredige leven ruw verstoord De spelers zijn over het algemeen dezelfde als die ook in het eerste verhaal actief waren. Het zijn de bewoners Annemarie Bakker, Gerdy Grabowski, Bep van Duijn, Ralph Grabowski en Janny Schuijl, loop Rommets sr. (de arts), Veronica Bos (zijn assistente). Rob Jongejan en Debby Wiertz (inbrekers) en Antoon Goes (politieagent). De regie is in handen van Charlotte Lorier, souffleuse is Rie Beets. Beide uitvoe ringen beginnen om 20.00 uur. Zaterdag is er bal na Kaarten kun nen worden gereserveerd bij Annemarie Bakker, tel 319 606 en de supermarkt var^joënga. 'Muzikale hartstocht', 'Vocale tove naars' en 'Adembenemend mooi, zoals alleen Russen kunnen zingen' Het zijn zomaar wat oordelen uit recensies die werden geschreven naar aanleiding van optredens van het NEVA-ensemble uit Sint Petersburg. Woensdag 1 december is het uit drie zangers en drie zangeressen bestaande gezelschap op Texel, waar het al tweemaal eer der veel indruk maakte. Op het pro gramma staan zowel religieuze lie- Hij heeft een baan, een flat en toch eigenlijk helemaal niks. Als hij in een vliegtuig zit, hoopt hij stiekem dat het neerstort. Pas als hij Tyler Durden ontmoet, begint zijn leven pas echt. Goed, die zorgt ervoor dat hij zijn baan kwijtraakt en dat zijn flat wordt opgeblazen. Maar er gebeurt tenminste iets... De grijze muis in 'Fight Club' wordt gespeeld door Edward Norton. Vanaf het moment dat hij Durden (Brad Pitt) ontmoet, wordt zijn leven volledig ontre- geld Samen richten ze een vech tersclub op, waar mannen elkaar op hun vrije zaterdag aan gort slaan. Het initiatief wordt een doorslaan succes, want binnen de kortste keren rijzen de 'fight clubs' in het hele land als padde stoelen uit de grond. Maar wat eerst een wat vreemde manier van ontspannen lijkt, draait uit op iets verschrikkelijks De leden raken hun eigen wil kwijt en er ontstaat een sekte met uiterma te terroristische ideeën. Regisseur is David Fincher, de maker van 'Seven' en 'The Game'. Dat is te zien. 'Fight Club' is een sombere film, met een hoekig plot, dat elke kant uitschiet en dat je als kijker met verwacht Geweld is in deze film nauwelijks amusement, maar veel eerder een 'gruwelijk state ment', waarbij de aantrekkelijk heid van het elkaar pijnigen wordt getoond De film verwart, is afschrikwekkend en meeslepend tegelijk en bovenal bijzonder trefzeker In 'Big Daddy' speelt Adam Sandler een man die de dertig al is gepasseerd maar de levensstijl heeft van een puber Hij slaapt een gat in de dag, lacht in het park om skaters die onderuit gaan over een stok die hij er heeft neergelegd, stilt zijn dorst met veel bier en laat zijn diner brengen door een bevriende pizzakoerier. Op een dag wordt het zijn vertwijfelde vriendin allemaal te veel en vertrekt ze. Wanneer Sandler vervolgens zijn best doet om zijn leven te bete ren, om haar zo terug te krijgen, gebeurt er van alles. Zo adopteert hij een jongetje, om op die manier de indruk te wek ken dat hij heus wel verantwoordelijkheidsgevoel heeft. De film (van regisseur Dennis Dougan) staat bol van de kluch tige effecten en toch ook wel van een flinke dosis Amerikaans sentiment. Menig toeschouwer zal echter geamuseerd blijven kijken, aangezien 'Big Daddy' het kwajongensachtige karakter van de hoofdpersoon heeft. Op herhaling (op dinsdag en woensdag) gaat 'Die Salzmanner von Tibet', waarvoor enkele weken geleden zo'n grote belangstelling bestond dat niet iedereen naar binnen kon Geprolongeerd zijn de Disneyfilms 'Tarzan' en 'Inspector Gadget' deren als Russische volksliedjes. Zoals ook voor andere musici uit de voormalige Sovjet-Unie geldt, is het niet uit luxe dat de leden van het NEVA-ensemble hun vleugels buiten hun eigen land uitslaan Voor de omwenteling was kunst een presti- gezaak van het regime en hadden de beoefenaars ervan relatief weinig te klagen Ze moesten hard werken, maar werden daarvoor behoorlijk betaald Nu is dat anders, zoals ook is te zien aan de lijst van concerten die het koor deze maan den in Nederland verzorgt Tussen 20 november en 16 januari treedt het dagelijks op, geregeld twee of soms zelfs drie keer op een dag Om hen financieel tegemoet te komen, doen ook Texelse ondernemers hun best Vakantiecentrum De Krim stelt gratis twee huisjes beschikbaar en in restaurant 't Swarte Schaep in Den Burg wordt kosteloos gegeten. Gastheer Willem Beerling neemt het gezelschap op sleeptouw, onder meer langs EcoMare. Het concert vindt plaats in de RK kerk van Den Burg en begint om 20.00 uur De entree is vrij, maar na afloop wordt een collecte gehouden. Docenten 4Bow en McGabe verzor gen vanavond (vrijdag) in dorpshuis De Bijenkorf de laatste van een serie van tien lessen in country line- dancing. Een aantal van de reeds gegeven lessen wordt herhaald, maar er staan ook een paar nieuwe op het programma Om een feeste lijk tintje aan de avond te geven, worden Amerikaanse lekkernijen geserveerd. Ook wie niet eerder is geweest, is welkom vanaf 20 00 uur. De entree bedraagt 7,50. Vrijdag 26 november Wethouder Daan Schilling opent om 19.30 uur de jaarlijkse tentoonstel ling van kleindierensportvereniging Kotex. Publiek is vanaf 20.30 uur (tot circa 22.00 uur) welkom in het gebouw aan het Paelwerck. Toneelvereniging De Vriendenkring speelt in dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn 'De terugkeer van mevrouw Savage' Aanvang 20.00 uur. In dorpshuis De Bijenkorf begint om 20.00 uur de laatste van een serie lessen in country line-dancing. De entree bedraagt ƒ7,50. In Question Plaza begint om 21 00 uur een bijzondere aflevering van het maandelijks Cabaret-café. Pip Barnard en Janien de Bruijn blikken ditmaal niet alleen terug op het nieuws van de afgelopen maand, maar behandelen - onder het motto 'Heeft u nog geen idee? Kom dan naar het Cabaret-café' - het nieuws van het afgelopen jaar. Ook de gasten zullen hun licht laten schijnen over wat voor hén de belangrijkste gebeurtenissen van 1999 waren. In Cinema Texel draaien om 19 00 uur Tarzan, om 21.30 uur Fight Club en om 19.00 en 21.00 uur Big Daddy. Zaterdag 27 november Kleindierensportvereniging Kotex houdt in het eigen gebouw aan het Paelwerck in Den Burg de jaarlijkse tentoonstelling. Bezoekers zijn er welkom tussen 10.00 en 22.00 uur. In sporthal Ons Genoegen begint om 19.30 uur een grootse 'gym-, turn- en jazzdansshow' van GVT. Entree ƒ12,50 (onder de twaalf jaar ƒ7,50). Toneelvereniging De Vriendenkring speelt in dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn voor de tweede en laat ste maal 'De terugkeer van mevrouw Savaqe'. Aanvang 20.00 uur Met bal na De toneelafdeling van SVC speelt 'Geestia', een absurde komedie in twee bedrijven Locatie is het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp, aanvang 20.00 uur. Er is bal na. In café De Zwaan is vanavond een optreden van zanger/entertainer Alex, vertolker van Nederlands- en Engelstalige populaire muziek. In Cinema Texel draaien om 13.30, 16.00 en 19.00 uur Tarzan, om 21 30 uur Fight Club, om 19 00 en 21.45 uur Big Daddy en om 13 30 en 16.00 uur Inspector Gadget. Zondag 28 november TVTexel besteedt in haar program ma aandacht aan onder meer het Dorp-tegen-Dorp-spektakel, Chileense muziek, de filmprijs voor Take '88, internet voor senioren, nieuws uit de bibliotheek en de intocht van Sinterklaas De uitzendingen beginnen om 8.00, 11.00, 14.00, 17.00 en 21.00 uur In manege Akenburg begint om 9 00 uur een officiële dressuurwed- strijd waaraan zeventig Texelaars en overkanters deelnemen. De laatste begint om 18.00 uur aan zijn kuur. Publiek is welkom, toegang gratis De sportvissers hebben een bootwedstrijd. Wie wil meedoen, moet om 10.30 uur aan boord zijn van de Rival. Om 10 30 uur begint op het sportveld in De Cocksdorp het Snerttoernooi voor recreatievoetballers. In de Dennen gaat om 11.00 uur een crossloop van start Diverse afstanden. Inschrijven kan vanaf 10 30 uur in hotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. Inlichtingen tel. 313387. Kleindierensportvereniging Kotex houdt in het eigen gebouw aan het Paelwerck in Den Burg de jaarlijkse tentoonstelling. Bezoekers zijn er welkom tussen 11.00 en 17.00 uur. Leden van de MAB kunnen zich vanaf 13.30 uur inschrijven voor de traditionele Sinterklaas(puzzel)rit. Startpunt is het bedrijf van Schoenmaker op het Wezenland. In Question Plaza begint om 15.00 uur een optreden van 'GAN', vijf drummers en twee dansers die muziek en dans uit West-Afrika en het Caraïbisch gebied voorbrengen De entree bedraagt ƒ15,-; kinderen betalen 7,50 In de Gereformeerde kerk van Den Burg begint om 17.00 uur een 'Uur voor iedereen'. Met medewerking van het kindergospelkoor Joy, orga nist Kees Prins en voorganger ds. H.D. van Zessen. In Cinema Texel draaien om 13.30, 16.00 en 19.00 uur Tarzan, om 21.30 uur Fight Club, om 19.00 en 21.45 uur Big Daddy en om 13.30 en 16 00 uur Inspector Gadget Maandag 29 november In De Waldhoorn vergadert het col lege vanaf 19.30 uur met de dorps commissie van Den Hoorn. Bij de Witte Engel begint om 20.00 uur een cursus 'kerstquilt'. Informatie: tel. 310387. Ing J Overvest van de praktijkschool van de Landbouwuniversiteit Wageningen spreekt voor leden van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting over de veranderende omstandighe den in de veeteelt en akkerbouw. De lezing begint om 20 00 uur en wordt gehouden in hotel De Pelikaan. In de noodkantme aan de HaffeJderweg begint om 20.15 uur de najaarsvergadering van Texel'94. In Cinema Texel draaien om 21.00 uur Fight Club en om 20.30 uur Big Daddy. Enkele cursisten is het dansen dermate bevallen, dat ze van plan zijn een werkgroep of een vereniging op te richten. Zij willen proberen lesavonden af te wisselen met live-optredens van country- artiesten. Belangstellenden kunnen contact opnemen via tel. 318 691 of 318 582. Zwemparadijs Calluna 't leukste kinderfeestje Entree, patat, keuze uit frikadel, kroket of kaassouflé, frisdrank, ijs en voor de jarige een verrassing (ƒ11.00 p.p., min. 6 personen). Schumakersweg 3,1796 NM De Koog info: 31 78 88 MET DE ZEESTER-TX3S VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Zaterdag, zondag en woensdag Sleepnetvistocht en naar de zeehonden 14 00 uur Tot ziens aan boord? Telefoon 3 I 35 45 of 06-51 52 81 74 RESTAURANT StappelanJ 6, 1796 BS De K> u»g Tel. 0222-327222, fax 327333 C. reen Pi ■Parks Sluftervallei Knmweg 104, De Cocksdorp. fel316819 KINDERFEESTJE?! zwemmen - bowlen - snoeken 12 00-18.00 uur 2,50 p/p Ook hét adres voor: feesten partijen recepltes etc I/) UJ Alle dagen geopend van 10-22 uur (reserveren gewenst). Dinsdag 30 november In Cinema Texel draaien om 20.30 uur Die Salzmanner von Tibet en om 21.00 uur Fight Club. Woensdag 1 december In Cinema Texel draaien om 13.30 en 16.00 uur Tarzan, om 20.30 uur Die Salzmanner von Tibet, om 21.00 uur Fight Club en om 13.30 en 16.00 uur Inspector Gadget. In de RK kerk van Den Burg begint om 20.00 uur een optreden van het NEVA-ensemble uit Sint Petersburg, een uit drie zangers en drie zange ressen bestaand gezelschap. Op het programma staan religieuze liederen en Russische volksmuziek. De toegang is gratis. Na afloop wordt gecollecteerd. Donderdag 2 december In De Lindeboom begint om 19.00 uur een voorlichtingsavond over natuurstroom, die speciaal bedoeld is voor agrarische bedrijverv Teso laat vanavond (vrijdag) een extra boot varen ten behoeve van de bezoekers van de schouwburg in Den Helder. Ook andere passagiers kunnen van deze afvaart gebruik maken Men dient om 22 30 uur op het opstelterrein in Den Helder aan wezig te zijn. Hoogwater te Oudeschild Vr. 26 10.34 en 22.55 u Za. 27 11.14 en 23.15 u. Zo 28 12 06 en - u. Ma. 29 0.05 en 12 25u. Di. 30 0 44 en 13.30 u, Wo. 1 1.55 en 14.15 u. Do 2 2.45 en 15.40 u Vr 3 4.10 en 17.15 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 27 november op om 08 18 uur en gaat on der om 16.33 uur 30 november laatste kwartier; 1 december doodtij van Apres ski tot Arena Aanvang: 22.00 uur Toegang gratis Volgende week: Sixx 'God helpt de mensen' is het thema van het 'Uur voor iedereen', dat zondag om 17 00 uur begint in de Gereformeerde kerk van Den Burg Voorganger is ds H D van Zessen. Muzikale medewerking is er van organist Kees Prins en het kindergo spelkoor Joy uit Den Helder tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 9