Première James Bond Agenda teso Om de broodnodige punten SIXX EUROASE Boe en t>uin Breed repertoire 1000 m2 CAFE DE ZWAAN Excursies Draaimolen Volleybal TEXELSE 20 COURANT LaItdal„ Z ZATERDAG 4 DECEMBER VOC-feest in 2002 Eilandcompetitie volleybal ^|an Keijser VRIJDAG 3 DECEMBER 1999 Schumakersweg 3,1796 NM De Koog info: 31 78 88 Appartementenhotel - Restaurant - Brasserie NU: nieuwe oud-Hollandse spellen! Hét adres voor: bruiloften en partijen heerlijk uiteten voor een aantrekkelijke prijs. Bakkenweg 16 - Oen Hoorn tel. 315541 (bij de Fonteinsnol) I- 'arks Sluftervallei Krimweg 104De Cocksdorp, tel 316819 S KINDERFEESTJE?! zwemmen - bowlen - snoeken 12.00 - 18.00 uur /12,50 p/p Ook héf adres voor feesten partijen recepties etc QJ Alle dagen geopend van 10 22 uur (reserveren gewenst) van het verhaal vertoont eveneens bekende elementen Bij een bezoekje aan M (Judi Dench) in het hoofdkwartier van M16 wordt een rijke oliebaron vermoord, ondanks de aanwezig heid van Bond, die nog beschoten wordt door een mysterieuze dame Het spoor dat zij achterlaat leidt naar Renard, een meedogenloze terrorist (een rol van Robert Carlyle, bekend van 'Trainspotting' en 'The full monty'). Hij blijkt de eerste tegenstander van 007 te zijn die er niet op uit is om de wereld te veroveren. Hij wil deze vernietigen. De moeite van het vermelden waard is dat Q nog altijd wordt gespeeld door de inmiddels 86- jarige Desmond Llewelyn, maar omdat hij toch een jaartje ouder wordt, heeft hij een assistent gekregen. John Cleese. De regisseur van deze negentien de Bond is Michael Apted, die behalve voor de nodige actiefilms ook verantwoordelijk was voor Nell (met Jodie Foster). Geprolongeerd is de nieuwste Disney-film, Tarzan. Volgens menigeen is het één van de beste en leukste films van het bekende bedrijf Het klassieke verhaal is op meesterlijke wijze in een nieuw 'ammatie'-jasje gestoken. Vertoond wordt de Nederlandse versie, met de stemmen van Bert Heerink en Katja Schuurman, die waarschijnlijk meer aanspreekt dan de Engelstalige Ook nog een weekje te zien bij Cinema Texel is 'The fight club', een controversiële film van David Pincher (de maker van 'Seven' en 'The Game'), met Edward Norton en Brad Pitt in de hoofdrollen. Wie alleen naar de film gaat om de mooie Pitt te zien (zoals hij was in onder meer 'Legends of the Fall') kan beter thuisblijven, want dit keer ziet hij er voornamelijk bont en blauw geslagen uit Liefhebbers van het genre ('Pulp fiction' en 'Seven') komen echter zeker aan hun trek ken... Wegens het toch wel aparte karakter van de film krijgen leden van Cinema Paradiso op dinsdag en woensdag hun gebruikelijke korting Deze week is er ook weer een 'sneak preview'. Dat werd wel weer eens tijd, vindt ook de eige naar van Cinema Texel zelf, aan gezien de laatste alweer anderhalve maand geleden was De reden dat het zo lang heeft geduurde is simpel: er waren geen geschikte kandidaten om te 'sneaken'. Deze week belooft hij echter een absolute topper, die pas vanaf half januari officieel te zien is in Nederland Filmnieuws Cinema Texel beleeft weer eens een echte première. De bioscoop is één van de Nederlandse filmhui zen waar deze week de nieuwe James Bond-film 'The world is not enough' voor het eerst is te zien. Het is de derde in de serie met Pierce Brosnan in de hoofdrol. Hij sloot zes jaar geleden een contract af voor vijf films. 'The world is not enough' bevat alle aspecten waardoor de Bond films zo beroemd zijn geworden, fraaie special effects, onnavolgba re actiescènes, de nieuwste Bond- 'car', droge Engelse humor en aantrekkelijke dames. De inhoud Zwaanstraat - Den Burg Dinsdag 7 december Bij voldoende belangstelling begint om 14.00 uur een excursie in de Slufter. Informatie en aanmelden bij EcoMare, tel. 317741 Donderdag 9 december De Waddenvereniging houdt een natuurexcursie met als thema 'Het wad en haar (on)zichtbare bewoners'. Aanvang 11.00 uur. Voor informatie en aanmelden Waddenwinkel, Wilhelminalaan, Den Burg Bij voldoende belangstelling begint om 14.00 uur een excursie in de Geul. Informatie en aanmelden bij EcoMare, tel. 317741. De winkeliers van de Parkstraat in Den Burg plaatsen zaterdag ter gelegenheid van Sinterklaas een draaimolen met figuren van Walt Disney in hun straat. Vanaf circa 12 00 uur kunnen kinderen gratis een rondje meedraaien. De attractie staat opgesteld ter hoogte van de meubelwinkel van Oosterhof. Twee teams van volleybalvereniging Tevoko spelen zaterdag een thuiswedstrijd in sporthal Ons Genoegen. De dames van Tevoko 3 en Zeemacht bijten vanaf 13 30 uur het spits af. Om 15.00 uur beginnen de heren van Tevoko 1 en VC Niedorp hun wedstrijd Het derde damesteam heeft zaaldienst. Het tweede herenteam gaat naar Julianadorp voor de wedstrijd tegen VCJ 3. Deze begint om 15.00 uur Het eerste damesteam is vrij. De wedstrijden van d^mes 2 en junioren B gaan niet door in verband met afzeggingen van de tegenstander allround top 40 met de weergaloze zangeres Yolanda Aanvang: 22.00 uur Toegang gratis Verwacht na Ouwe Sunder: 18 december: Piet Veerman In 2002 is het 400 jaar geleden dat de Verenigde Oostindische Compagnie werd opgericht, de eer ste multinationale handelsonderne ming uit de geschiedenis De gemeente Texel sluit zich aan bij de landelijke viering die op de agenda staat en wil het nationale feest een Texels tintje meegeven. Daartoe heeft het college besloten een klei ne werkgroep op te richten die zal bestaan uit Benno van Tilburg (Maritiem en Jutters Museum), Veronica Bos (WV) en twee gemeenteambtenaren. De werkgroep zal een plan van aanpak opstellen voor het houden van fees ten en activiteiten op en rond Texel Nadat deze verslag heeft uitgebracht aan het college, zal de werkgroep worden uitgebreid met meerdere organisaties en personen Autocentrale-Agrifirm 2-1, Maarcobouw-Paal 9 3-0; Paal 28/De Krim-Kobeko 3-0, Tatenhove 2-Fitt 1-2, Rabo-PrePress Center 2-1; Zandbank- LenR 1-2; EcoMare-Slagerij Beverdam 1- 2, Nioz-Euroase 2-1, Twaalf Balcken- Sportshop2 3-0; Westerlaken-Cinema Texel 1-2, Question-Timmers Bakkerij 2- 1, Klif 12-Durper Drup 3-0, Gimsel- Slagerij lepe de Boer 0-3, Nokanto- Eierlandsche Huis 3-0, Bar Sportief-Sportshop Texel 0-3 Uitslagen 30 november OSG-Super de Boer 2-1, W'tjewel-CVI 1- 2,Tatenhove 1-Grooten Slock 0-3, Tex. Vrijdag 3 december In Cinema Texel draaien om 19.00 uur Disney's Tarzan, om 21.30 uur Fight Club en om 19.00 en 21.45 uur 007, The world is not enough. Veld C, dames en mannen 18 30 Westerlaken-Timmers Bakkerij Haarstudio 19 15 Question-Haarstudio Westerlaken 20.00 Klif 12-Slagerij lepe de Boer Eierlandsche Huis 20.45 Gimsel-Eierlandsche Huis Slagerij lepe de Boer 21.30 Cinema Texel-Nokanto Kobeko 22 15 Twaalf Balcken-Kobeko Cinema Wedstrijdleiding: Dick en (tel 315096) Zaterdag 4 december Kinderen kunnen vanaf 12.00 uur een gratis rondje maken in een draaimolen, die staat opgesteld in de Parkstraat in Den Burg In café De Zwaan begint rond 22.00 uur een optreden van SIXX, een band met een repertoire dat bestaat uit 'klassiekers' en nummers uit de Top 40. De entree is gratis. In Cinema Texel draaien om 13.30, 16.00 en 19.00 uur Disney's Tarzan; om 21.30 uur Fight Club; om 16.00, 19 00 en 21.45 uur 007, The world is not enough en om 14.00 uur Inspector Gadget. Zondag 5 december Op het voetbalveld aan de Boodtlaan begint om 14.00 uur de derby tussen De Koog en Oosterend. In Cinema Texel draaien om 13.30, 16.00 en 19.00 uur Disney's Tarzan; om 21.30 uur Fight Club; om 16.00, 19 00 en 21.45 uur 007, The world is not enough en om 14 00 uur Inspector Gadget. Maandag 6 december In hotel De Pelikaan begint om 20.00 uur een lezing van Frank Lensink van het Bedrijfslaboratorium voor Grond en Gewasonderzoek uit Oosterbeek. Hij spreekt voor leden van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting over de nieuwste inzichten in veevoeding In Cinema Texel draaien om 20.00 uur 007, The world is not enough en om 20.30 uur een sneak-preview Dinsdag 7 december In De Witte Burcht in de Molenstraat in Den Burg wordt van avond een open klaverjasdrive gehouden Inschrijven tussen 19.30 en 20.00. Deelname kost ƒ6,- per koppel. drumstokken, wat hij eerder deed bij New Sensation en Living on the Edge. Toetsenist is Ferdinand van Meurs, vroeger actief bij Liever Live. Naast SIXX houdt hij zich bezig met een nieuw project van de broers Bolland en Bolland. De bassnaren, ten slotte, worden in beweging gebracht door Arwin Vergers, een 'showbeest' genoemd, die menig zaal heeft doen verbazen met de muzikanten van de Barflies. 'Een nieuwe band, gebouwd op een solide basis', menen ze. Maar ook: 'Dit zijn natuurlijk slechts woorden. De enige volwaardige manier om ons aan u voor te stellen is een voorstelling op het podium.' Het optreden in De Zwaan begint om 22.00 uur. De toegang is gratis In Cinema Texel draaien om 13.30 en 16.00 uur Disney's Tarzan, om 16.00 en 20.00 uur 007, The world is not enough; om 20.30 uur Fight Club en om 14.00 uur Inspector Gadget. De Schulpengat is voor onderhoud uit de vaart en wordt als dienstboot vervangen door de Molengat. Deze heeft een kleinere capaciteit, zodat de kans op wachttijden voor voertuigen iets groter is. Dat geldt vooral voor de drukkere perioden. Die vallen op Texel van maandag tot vrijdag tussen 9.00 en 13.00 uur en zondag tussen 16.00 en 18.00 uur en in Den Helder op werkdagen tij dens de eerste afvaarten (vooral voor vrachtauto's) en op vrijdag tus sen 12.30 en 17 30 uur. Op vrijdag 3 december (vanavond) vaart een extra boot ten behoeve van de bezoekers van de schouwburg. Ook andere passagiers kunnen van deze afvaart gebruik maken. Men dient om 22.30 uur aanwezig te zijn op het opstelterrein in Den Helder Op dinsdag 7 december kan er bij iedere afvaart één met gevaarlijke stoffen geladen auto worden vervoerd. Om onnodige wachttijden te voorkomen, dient hiervoor te worden gereserveerd. Hoogwater te Oudeschild Vr. 3 4 10 en 17.15 u Za. 4 5.25 en 18.05 u Zo. 5 6.20 en 18.55 u Ma. 6 7.10 en 19.44 u Di 7 7 40 en 20.05 u Wo 8 8 10 en 20.45 u Do 9 8.40 en 21.05 u Vr 10 9.10 en 21.55 u Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt 7 december op om 08.32 uur en gaat on der om 16.27 uur. 7 december nieuwe maan, 9 december spnngtij. Programma dinsdag 7 december: Veld A, gemengd en mannen 18.30 Zandbank-PrePress Center LenR 19.15 Tatenhove 2-LenR Zandbank 20 00 Rabo-LenR Tatenhove 2 20.45 EcoMare-Euroase Rabo 21.30 Fitt-Nioz Euroase 22 15 Paal 28/De Krim-Paal 9 Nioz Veld B, dames 18.30 Smash '68-K Dros Bar Sportief 19 15 B&B/vd Vis+den Boer-Bar Sport Keurslager Dros 20 00 Sal Martine/De Oorzaak-De Rival B&B/vd Vis+den Boer 20 45 Wiersma Meubelen-Jozefschool Sportshop Texel 21.30 Sportshop Texel-Zeilmakerij Jozefschool 22.15 De Krim-Kees de Waal Zeilmakerij In Cinema Texel draaien om 20.00 uur 007, The world is not enough en oijn 20.30 uur Fight Club. Woensdag 8 december Zwemparadijs Calluna Van 6 t/m 20 december zijn wij i.v.m groot onderhoud GESLOTEN Terwijl heel Texel Sinterklaas viert, bijkomt van een overdaad aan sui kergoed en marsepein of alweer aan de voorbereidingen op Ouwe Sunderklaas is begonnen, hebben de voetballers van de eerste elftal len van De Koog en Oosterend wel wat anders aan het hoofd. Zondag staat de derby tussen beide ploegen op het programma, waarin zij behalve om de eer ook om een goede positie op de ranglijst strijden. De meeste baat bij een overwinning heeft De Koog, dat tweede staat. Prima natuurlijk, ware het niet dat de ploeg van de spelende coach Nico Schot een beetje lijdt aan wis selvalligheid. Na een aarzelende start werd vorige week de tot dan toe onbedreigde koploper Jisp naar een kansloze nederlaag gespeeld. Het leek het sein voor een geslaag de inhaalrace, maar afgelopen zon dag stelden de Kogers weer ernstig teleur door een knullige nederlaag te lijden tegen hekkensluiter Vesdo 1-0. Gelukkig moest Jisp genoegen nemen met een gelijkspel, zodat de schade te overzien viel. Het verschil bedraagt nu twee punten, terwijl de koploper bovendien nog een wedstrijd méér moet spelen. Ook Oosterend zou graag drie pun ten aan het totaal toevoegen Bep Vonk en zijn mannen, die al jaren een bescheiden rol spelen, begonnen de competitie heel verrassend met de ene na de andere overwinning. De basis daarvoor werd gelegd door het team zelf, dat een mooie mix vormt van jong talent en gelouterde routiniers. Van die laatste categorie vestigden voor al Ger Vlaming en Sil van Dijk weke lijks de aandacht op zich, door de bal voortdurend op onnavolgbare wijze tussen de doelpalen te schie ten. Vlaming is met twaalf doelpun ten momenteel topscorer van Noordholland, terwijl kompaan Van Dijk slechts één keer minder succes vol was. Helaas is SVO de laatste weken de weg een beetje kwijt, zodat nu een positie wordt ingeno men in de brede middenmoot, waar met een overwinning zomaar een stijging op de ranglijst in het verschiet ligt, maar waar een neder laag dus ook een flinke val betekent. Met andere woorden: beide ploegen hebben de punten zondag hard nodig. Het belooft dus een meeslepende derby te worden, daar aan de Boodtlaan, te meer daar ook 4de onderlinge rivaliteit een niet te verwaarlozen rol zal spelen Was het immers niet zo dat de besturen van beide veren;gingen een fusie vorig jaar eigenlijk al in kannen en kruiken hadden, waarna de leden alsnog besloten zelfstandig door te gaan? Gaat de zege naar de Oosterenders, of is het toch de thuisploeg, die in Maurice de Groot (negen doelpunten) en Nico Schot (acht doelpunten) eveneens een paar schutters van naam in de gele deren heeft, die aan het langste eind trekt7 Het beginsignaal klinkt om 14.00 uur. Onder het motto 'You say it, we play it' bestijgen de muzikanten van SIXX zaterdag het podium van cafe De Zwaan in Den Burg. Er is bijna geen nummer uit de Top 40 dat ze met kunnen spelen. Daarnaast heb ben ze vele klassiekers op het reper toire staan. Genoeg 'gereedschap' om de aandacht van een breed publiek op te eisen, vinden ze zelf. Blikvanger van SIXX is zangeres Yolanda Klaver Zij zong eerder in bands als Sesam en Yo C Dee. Klaver wordt vergezeld door zanger Peter Struik, die z'n stembanden onder meer spande bij de roemruchte for matie VandenBerg, waarmee hij tournees maakte door heel wat lan den. Ook gitarist Ron Huisen draait al even mee in de muziekwereld. Hij maakte naam bij onder anderen Henk Westbroek en Vitesse en is nog steeds een veel gevraagd sessie muzikant, wanneer bands van naam de studio induiken om een CD op te nemen. Erik van Dok zwaait met de tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Kampeercentrum Spinbaan 14 DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 10