SPort De Koog Oosterend de baas in eilandderby Dammer Frans Bos verrast ïe*%J J TEXELSE y coURANT Koorn schiet Texel'94 in blessuretijd naast Flamingo's G-team behaalt klinkende zege Peter Beers wint golfwedstrijd Voetbalprogramma Texelse vissers in de prijzen Programma zaalvoetbal Uitslagen voetbal ZDH verliest met grote cijfers Dia's en lezing Texelse Duinen Kerst bij ANBO Veel animo natuurstroom Van der Veen en Kamminga winnen negende klaverjasronde Jelleboog blijft verrassen Cocksdorpse ontfermt zich over hongerige eenden or»«/,,v Terwijl Oosterend-speler Dennis Vonk uithaalt probeert opponent Cees van Beek van De Koog de bal te onderscheppen. i (Foto Gerard Timmerman) De voetbalwedstrijd De Koog- Oosterend is geëindigd in een 5-2 overwinning voor de thuisploeg. Waar het team van coach Nico Schot de bal gemakkelijk liet rond gaan en de Koger spitsen SVO- doelman Marco Drijver diverse malen warme handen bezorgden, slaagde Oosterend er niet in een vuist te maken. De wedstrijd kende een sportief verloop, maar de echte derbysfeer was ver te zoe ken. Supporters die naar de badplaats waren gekomen om twee rivaliserende eilandclubs tot het uiter ste te zien gaan, kwamen bedrogen uit. Van een verhit strijdtoneel dat ty perend is voor eilandderby's, viel zondagmiddag weinig te bespeuren. Net alleen in het veld, maar ook langs de zijlijn, alwaar het publiek zich maar matigHiet horen. De Koog was de mannen van SVO- coad*0ep-Vonk in technisch opzicht baas. Het maakt de speelstijl van de Oosterenders er niet minder fraai om. Als vanouds plaatste Dennis Vonk de bal de diepte in, alwaar de gevaarlijke Het G-team heeft zichzelf tegen Meteoor uit Oostzaan overtroffen. Nadat de Texelaars eerst op 1-0 achterstand kwamen, knokte de ploeg zich terug naar een 1-7 over winning. Slecht uitverdedigen stond aan de basis van de tegentreffer. De mannen van coach Ruud Heuvmg lieten zich er echter niet door uit het veld slaan. Martijn Verbeeke, die vanaf de middenstip uithaalde, verraste de vij andelijke doglman zodanig, dat die de bal door z'n handen liet glippen. Verbeeke bracht zijn ploeg op 2-1 door een schot in de korte hoek en op 3-1 na een voorzet van Patrick van der Kamp. Theo Franchimon tekende voor de vierde treffer. Tijdens deze fase verdraaide doelman George Eelman zijn knie. Zijn plaats onder de lat werd ingenomen door Heuving, die de sterren van de hemel keepte. Franchimon zette zijn ploeg op 5-1, Paul Bakker maakte 6-1 en de slottreffer kwam voor rekening van Verbeeke. De dikke laag hagel die zondag ochtend op Texel neerdaalde, ver dween op golfbaan De Texelse als sneeuw voor de zon, zodat de maandwedstrijd gewoon kon doorgaan. Peter Beers kwam als winnaar uit de bus. Er werd over negen holes gespeeld om stablefordpunten. Dat gebeurde in twee categorieën. Om de maand- beker 1 speelden golfers met een handicap tussen 0 en 26,4. Peter Beers was op dreef en behaalde maar liefst 21 punten. Bob Hoogen- raad werd tweede met 16 punten, net voor Cees Duin, die eveneens 16 punten behaalde, maar een hogere handicap had. Golfers met een han dicap van 26,5 tot 45 streden om de maandbeker 2. Hier kwam alle eer toe aan Henk van der Veer, die 19 pun ten bij elkaar sloeg. Tweede, met 15 punten, werd Hans van Maldegem. Jo Oosterveer behaalde eveneens 15 punten en werd derde. De longest drive werd bij de heren geslagen door Bob Hoogenraad en bij de dames door Fleur van Duyl. Sil van Dijk en Ger Vlaming klaar stonden om het werk af te maken. De Koger defensie gaf de twee spitsen echter weinig ruimte. Het was (re serve) aanvoerder Eric Fransen van De Koog die zijn ploeg al vrij vroeg op voorsprong bracht. Onhoudbaar plaatste hij de bal even buiten de zestien meter onhoudbaar in de linkerhoek achter doelman Drijver. Het spel golfde heen en weer, maar tot echt gevaarlijke situaties leidde dat niet. Vlak voor rust hielp een mazzeltje De Koog aan een grotere voorsprong. Een schot van de mee gekomen Hans Polderman veran derde door toedoen van Marc Post van richting en zorgde voor 2-0. De peptalk van Vonk in de rust had met het gewenste effect. Opnieuw was het De Koog dat vaker in balbezit was en op het juiste moment wachtte om toe te slaan. Dat gebeurde al kort na de hervatting. Dave Dijkstra, goed op'dreef aan de rechterkant, werd de diepte ingestuurd, omspeelde de SVO-doelman en tekende 3-0 aan. Zaterdag 11 december Winkel B1-Texel'94 B1 14.30 Texel'94 B3-BKC B2 13.30 De Koog B1-SVAP B1 13.30 ZAP C3-De Koog C1 11.00 Hugo Boys C1 -Texel'94 C1 14.00 SVO/Texel'94 C1-HRC C2 13.30 Texel'94 D1-Schagen D1 10.30 Texel'94 D2-Helder D3 10.30 Helder D4-Texel'94 D3 11.30 G-voetbal De Meer-Texel'94 12.00 Texelse pupillencompetitie ZDH F1-De Koog F1 10.00 Texel'94 F4b-Texel'94 F4d 10.00 Texel'94 F4c-Texel'94 F4a 10.00 Texel'94 F1-SVO F2 10.00 Texel'94 F3-Texel'94 E5 11.00 SVOF1-SVCE1 11.00 Texel'94 F2-ZDH E1 11.00 Texel'94 E3-Texel'94 F1 11.00 De Koog E1 -De Koog E2 11.00 SVO E1-Texel'94 E4 11.00 Texel'94 D5-SVO D1 12.00 Texel'94 E2-SVC D1 12.00 ZDH D1 -Texel'94 E1 12.00 Zondag 12 december Texel'94-HRC 14.00 ZDH-DWOW 14.00 SVO-Wherevogels 14.00 Bij Klaverjasclub Den Burg werden deze week weinig punten bij elkaar gekaart. Nel van der Veen en Wil Kamminga wonnen de negende ronde zonder zelfs maar in de buurt te komen van de grens van 7000. Omdat de verschillen erg klein waren, verandert er in de top van het klassement vrijwel niets. Het is de laatste drie jaar gebruikelijk dat er meer dan 7000 punten bij el kaar moeten worden gekaart om de ronde te winnen. Deze week was dat niet nodig. Nel van der Veen en Wil Kamminga waren nog het best op dreef. Zij speelden 6875 punten bij elkaar. Deze score was goed voor drie plaatsen winst in het klassement. Het dit jaar zo succesvolle duo staat nu op de twaalfde plaats en komt dicht in de buurt van de top tien. Fenny en Rob Caspers behaalden met een score van 6821 punten de tweede plaats. Zij deden met dit re sultaat goede zaken in de subtop van het klassement. Ze stijgen van de Kort daarop was het Erik Fransen die zijn tweede treffer liet aantekenen. Hij schoot een vrije trap vanaf zo'n twin tig meter hard in het net. De Koog liet hierna de teugels wat vieren, waar door Oosterender Ger Vlaming de gelegenheid kreeg te scoren, In de zelfde minuut tekende Dave Dijkstra de vijfde treffer aan voor De Koog Toen de scheidsrechter het buitenspelsignaal van grensrechter Piet de Vries negeerde, was dit voor de Oosterender reden zijn vlag er acuut bij neer te gooien. Het was Ralph Keijser van SVO die via de paal de eindstand op 5-2 bepaalde Samen met 125 sportvissers uit het hele land gooiden drie Texelaars zon dag een lijntje uit langs de Afsluitdijk. Dat gebeurde ter gelegenheid van de Sinterklaaswedstrijd. Na drieëneen half uur vissen waren er ongeveer 25 deelnemers die nog helemaal niets hadden gevangen. De Texelaars had den wel succes en visten zich alledrie in de prijzen. Meest succesvol was Nico Tessel, die 60 centimeter vis op dë kant bracht, wat hem een ge deelde veertiende plaats opleverde. Poul Verhagen ving 46 centimeter vis. Dat was goed voor een gedeelde achttiende plaats. De meetlat wees 44 centimeter voor Rein Kuyper, die daarmee zevenendertigste werd. Samen belandden ze op de zevende plaats van het klassement voor korp sen. Woensdag 8 december De Koog E1 -Texel'94 E1 18.00 Klif D1-Texel'94 D1 18.45 De Koog C2-Klif C1 19.30 ZDH 3-De Krim 4 20.20 Texel'94 7-Nioz 2110 Jelleboog heeft zaaldienst. Donderdag 9 december Texel'94 6-Oosterend 3 19.00 ZDH 1-Mantje 3 19.50 Jelleboog 4-Klif 4 20.45 Texel'94 5-De Krim 2 21.35 Texel'94 heeft zaaldienst. Vrijdag 10 december De Krim E2-De Krim E1 16.45 De Krim C1-DeKrimC2 17.25 Jelleboog 3-Oosterend 2 18.15 Texel'94 2-Jelleboog 2 19.05 Oosterend 1-Klif 2 20.00 Mantje 1-De Koog 1 20.50 Texel'94 1-Klif 1 21.40 De Koog 2-Mant|e 2 22.30 ZDH heeft zaaldienst. zevende naar de vijfde plaats. In de periodestand nemen ze zelfs de vierde plaats in. De derde plaats deze avond was voor Janny Kiewiet en Door Witte, die 6795 punten bij elkaar speelden. Door dit resultaat pakken de dames weer een plaatsje winst in het klassement. Zij staan nu zeven tiende. met een achterstand van slechts één punt op de nummers zes tien. i Lieuwe van der Veen en Hans West dorp behaalden met 6730 punten de vierde plaats. In het algemeen klasse ment blijven zij tweede. Eric Jan Geus en John Vlaming behaalden 6729 punten en stijgen van dertien naar elf. Gerda en Freek Veeger blijven leiden, zowel in het algemeen klassement als in de tweede periode De voorsprong op Van der Veen en Westdorp be draagt 1300 punten. Chris Schraag en Willem Koomen bezetten de derde plaats. Het gemiddelde was met 6179 pun ten aan de lage kant, er werden toch nog 45 marsen gespeeld. Met een verwoestende knal vanaf links, twee minuten in blessuretijd, schoot Maarten Koorn Texel'94 zondag in Alkmaar naast Flamingo's '64: 2-2. Hij bezorgde de koploper daarmee een kostbaar punt, temeer daar concurrenten HRC en SRC beiden verloren en weer een punt verder achterop raakten. Het gelijkspel was ver diend op grond van het spel in de tweede helft Vóór rust werd maar niet duidelijk waarom Texel'94 met een straatlengte voorsprong de lei ding heeft in de vierde klasse A. Dat Flamingo's met een 2-0 voor sprong de rust in ging, kwam meer door het slordige spel van Texel'94 dan door de klasse van de thuis ploeg. De verdediging had het moei lijk. de aanvallers lieten weinig stoot kracht zien en leden veel balverlies, terwijl de middenvelders grossierden in slordige passes. Het gevolg was een snelle achterstand, na ongeveer vijftien minuten, toen Simon Brand niet goed kon uitverdedigen, Leendert Eelman op rechts werd uit gespeeld en de vrijstaande spits Sevillano van dichtbij kon scoren: 1- 0. Na deze treffer begon Texel'94 iets beter te spelen, maar het bleef bij enige schoten van afstand. Flamingo's was een kwartier later wel succesvol, toqn de bal uit de kluts voor de voeten van verdediger Schake belandde Keeper Bart Heer- Zaterdag 4 december KGB B1-Texel'94 B2 1-2 Con Zelo BI-Texel'94 B3 5-0 Texel'94 C1 -Alcmaria Victrix C1 afge last VZV C1-SVO/Texel'94 C1 2-4 De Koog C1 -Succes C1 2-9 Helder D1-Texel'94 D1 0-3 BKC D2-Texel'94 D2 1-5 Texel'94 D3-Geelzwart D2 afgelast Texelse pupillencompetitie SVO F2-De Koog F1 4-3 SVC E1 -Texel'94 F3 11-1 De Koog E2-Texel'94 E3 11-1 SVC D1-Texel'94 D5 6-5 SVO D1-ZDH D1 3-6 De andere wedstrijden werden afge last. G-voetbal Texel'94-Roda'23 afgelast. Zondag 5 december Flamingo's-Texel'94 2-2 Apollo'68-ZDH 7-0 De Koog-Oosterend 5-2 Berdos 2-Texel'94 2 3-2 Texel'94 3-Nieuwe Niedorp 2 0-3 Texel'94 A1 -Berdos A1 0-3 ZDH heeft het zondag bij lange na niet kunnen bolwerken. In Hens broek werd het 7-0 tegen Apollo'68, dat vierde op de ranglijst staat maar minder punten heeft verloren dan de koploper. Vooral in de eerste helft werden de Hoornders volledig overlopen. De ruststand was 5-0. De Hoornders.hadden het erg zwaar tegen Apollo'68, dat in Den Hoorn destijds lange tijd tegen een achter stand opbokste en pas in blessure tijd de overwinning greep (2-3). Dit maal lieten de gastheren er weinig twijfel over bestaan wie de beste ploeg had. Met secuur maar snel combinatiespel werd ZDH al vanaf de eerste minuut naar achteren gedrukt Het eerste doelpunt ontstond echter uit een 'dood' spelmoment. Bij een corner gooiden de spitsen van Apollo wel erg veel lichaamskracht in de strijd, waardoor voorstopper Etienne van Bennekom en keeper Christiaan Stolk werden uitgeschakeld en het een koud kunstje was om 1 -0 te sco ren. Direct daarna zette Bernard Ipenburg een fraaie solo in. De Hoornder spits kon alleen worden gestuit door een heuse bodycheck, een actie die door de scheidsrechter niet werd bestraft. Kort daarop werd het 2-0, toen doelman Stolk bij een corner dusdanig door de laaghan gende zon werd gehinderd, dat hij de bal pardoes in eigen doel stompte. Daarmee was de strijd in feite gestre den. De moed zonk de Zwaluwen in de schoenen, terwijl bij Apollo'68 plotseling elf tovenaars over het veld leken te lopen. Solo's, combinaties, lobjes, achterwaartse kopballen en strakke schoten, met alles wat de thuisploeg op touw zette, ontstond gevaar voor het doel van ZDH Ook de doelpunten mochten er wezen. Gelukkig voor de Hoornders lukte niet helemaal alles bij de ploeg uit. Hensbroek, zodat het bij rust 'maar' 5-0 stond. In de tweede helft speelde Apollo aanvankelijk erg lauw, waardoor ZDH schap was er dichtbij, maar kon het schot toch niet keren: 2-0. In de tweede helft was het spelbeeld heel anders. Martin Koorn bleef geblesseerd achter in de kleedkamer en Texel'94 schakelde over op een systeem met drie spitsen, met de van vakantie teruggekeerde Erwin Koning als diepste speler. De Texelaars wa ren nu wél fel in de duels en doordat verdedigers Leendert Eelman en Simon Brand ombeurten inschoven, werd Flamingo's helemaal terugge drongen. Op zeker moment konden de gastheren weinig anders meer dan de bal met lange halen naar voren of over de zijlijn schieten Na twintig minuten slaagde Texel'94 erin de overmacht in een doelpunt te vertalen en de 'aansluiting' te vinden. Schutter was Arnold Kaercher, die een doorschietende bal attent in het doel gleed. Ook daarna - toen Arie van der Vis in de ploeg kwam voor Ralph Koning en Rob van der Stap voor Leendert Eelman - bleef Texel'94 drukken. In deze periode bewees Ronald van der Mijl, de keeper van Flamingo's, een sluitpost van formaat voor de Alkmaarders te zijn. Afstandsschoten wist hij knap te keren, terwijl hij ook vlak voor de goal zijn mannetje stond. Zo tikte hij de bal vanuit een voorzet van links net voor de inkomende Arnold Kaercher weg Maar ook hij kon met voorkomen dat Texel'94 na twee minuten in blessure tijd toch nog de beloning voor de zware arbeid kreeg Daarmee bleef de ploeg ook in de dertiende wed strijd ongeslagen De voorsprong op HRC en SRC is inmiddels gegroeid tot acht punten, zij het dat beide con currenten pas twaalf wedstrijden speelden. Het tweede elftal van Texel'94 was minder succesvol. Het verloor van Berdos 2 en zag de tegenstander Het gaat niet goed met de eenden in de sloot bij het gemaal van De Cocksdorp. De dieren die tijdens het toeristenseizoen hun buik rond eten met etensresten die vakantiegangers achterlaten, zijn de laatste tijd sterk vermagerd. Met het vertrek van de toeristen is ook hun dagelijkse kostje verdwenen. Petra Wuis kon het leed niet langer aanzien en ontfermt zich sinds kort over de eenden. 'Eén van de dieren lag gewoon te creperen.' Ze ging met het beest naar EcoMare, waar ondervoeding werd geconsta- naast zich op de ranglijst komen. Het verlies was onnodig. Een half uur voor het eind stond Texel'94 nog met 2-0 voor. In vijf minuten tijd veroor zaakte de ploeg daarna op onnodige wijze twee penalty's. Eén van de Texelaars kon de tegenslag zó slecht verkroppen, dat hij zich verbaal afrea geerde op de scheidsrechter en met een rode kaart kon inrukken. Op donderdag 16 december Is er in EcoMare een vertoning van dia's van het nationaal park Texelse Dui nen, die is gekoppeld aan een le zing over de broedvogels in het gebied. De avond wordt georgani seerd door het Overlegorgaan voor het nationale park-in oprichting, begint om 20.00 uur en is gratis toegankelijk. EcoMare heeft in opdracht van het Overlegorgaan een informatieve dia- sene gemaakt Er zijn prachtige beel den bfj van onder anderen Salko de Wolf en Sytske Dijksen. Arthur Oosterbaan zal de serie voor het eerst presenteren. Sovon-medewerkers Lieuwe Dijksen en Michel Klemann hebben in 1998 in opdracht van Staatsbosbeheer een uitgebreide inventarisatie van de broedvogels in het Texelse duin gebied gemaakt. De resultaten zijn bekend en zullen op deze avond worden besproken. teerd Hans de Ruiter van de Dieren bescherming, die zaterdag pools hoogte ging nemen, reageert met verbaasd. 'De dieren hebben het er tijdens het seizoen zó goed, die ver leren het om voor zichzelf te zorgen. Dat zie je vaker met dit soort eenden. Als de voedselaanvoer in de winter ineens stopt, knjgen ze het moeilijk.' De dierenvriend probeerde zaterdag de Cocksdorper te achterhalen die de tamme eenden op de betreffende plek heeft uitgezet, 'Want je kunt wel graag eenden op die plek willen. DINSDAG 7 DECEMBER 1999 De afdeling Den Burg van de ANBO viert zaterdag 18 december vanaf 16.30 uur kerst in de kantine van de voormalige LTS. Wie het feest wil meevieren, kan zich tussen woens dag en zaterdag aanstaande opge ven bij mevrouw A. Huizinga-Kalis, De Zes 13. Den Burg, tel. 313 533. De kosten bedragen 7,50 per persoon. De voorlichtingsavonden over natuurstroom zijn goed aangeslagen. Energiebedrijf NUON (ENW) en de gemeente spreken van een 'behoor lijk succes'. De animo onder bedrij ven uit verschillende sectoren blijkt groter dan verwacht. Zowel kleine als grote bedrijven tonen interesse. Zo wel grote als kleine bedrijven tonen belangstelling. Afnemers van natuur stroom. die wordt opgewekt door wind- of zonne-energie, worden vrij gesteld van zogenaamde ecotax op elektriciteit. Zowel toeristische bednj- ven als Teso, de VW en het NIOZ. goed voor bijna een miljoen kWh, zijn in de markt. Landbouwers voor wie donderdagavond in De Lindeboom een voorlichtingsavond werd gehou den stelden zich aanvankelijk wat gereserveerd op, maar legden gaan deweg de informatiebijeenkomst steeds meer belangstelling aan de dag. Het NUON wil op Texel binnen kort ook particulieren de kans geven natuurstroom af te nemen. maar dan ben je er ook voor verant woordelijk.' Voorlopig neemt Petra Wuis de eenden onder haar hoeden. Dagelijks is ze met een zak brood en graan bij de dijk te vinden om het koppel eenden te voeren. Maar dat bijvoeren heeft ook z'n nadelige kan ten. waarschuwt De Ruiter. 'Hoe kou der het wordt, des te meer andere vogels op het voer af komen en die daardoor ook met meer zelf achter hun kostje aan gaan. En als het don ker wordt komen er ook ratten op het voer af.' (Foto Gm« Timmerman) De spelers van Jelleboog blijven vnend en vijand elke week verbazen met hun goede spel. Deze week gooide deze nieuwkomer in de dartcompetitie Cafeetje 1 bijna van het bord. De Oosterenders faalden (weer) op het belangnjkste onderdeel van het darten, het uitgooien en daar profi teerde Jelleboog van. Bij de tac-tics - hun favcoriete onderdeel - konden de In de competitie van damclub Oosterend-Texel vielen deze week weer enkele verrassingen te note ren. Eén daarvan kwam op naam van Frans Bos, die zich door Gerrit Blom zag opgezadeld met een op sluiting van de lange vleugel. De winst leek een kwestie van tijd. Zoals gewoonlijk verzette Bos zich echter tot het uiterste. En waar achtig toch weer met succes. Toen Blom even niet adequaat rea geerde, wist zijn opponent zich met enige opmerkelijke zetten toch nog naar remise te combine ren. Daarvóór had Frans Bos een prima partij gespeeld tegen Cees Vinke. In een zeven-om-zeven stand wist hij met een twee-om-twee een door- bijna gelijkwaardig leek. Dat was ech ter maar schijn, want vanaf het mo ment dat de spelers van de thuis ploeg elkaar tot de orde riepen en de draad weer oppakten, ontstonden direct weer hachelijke momenten voor het doel van Christiaan Stolk. Uiteindelijk voerden ze de productie op naar zeven treffers. braak te forceren. Een vrije doorloop naar dam was voldoende voor de winst. Gerrit Vlaming kreeg van Wim Tim mer de punten cadeau. Timmer meende een slagzet te kunnen uit voeren, doch toen hij enige schijven had geofferd, bleek de combinatie niet mogelijk. Rinus Vittali boekte twee gedegen overwinning op res pectievelijk Harry van de Wetering en Wim Timmer. Hij gaat daardoor weer duidelijk aan de leiding. Jos de Wolf bezet momenteel de tweede plaats. Piet Bakelaar viel enigszins terug doorzijn remise tegen Gerrit Vlaming. In het middenspel zette Bakelaar zijn aanvalsplannen niet door, waardoor Vlaming goed tegenspel kreeg en niet echt meer in gevaar kwam. Voor de bondscompetitie wordt op 18 december de uitwedstrijd tegen GSZ gespeeld. Uitslagen Harry v.d. Wetering-Rinus Vittali 0-2; Wim Tim- mer-GeiTit Vlaming 0-2; Hans Galjaard-Wim Vlaming 0-2; Gerrit Blom-Simon de Jager 2-0; Frans Bos-Cees Vinke 2-0; Gerrit Vlaming-Piet Bakelaar 1-1. Rinus Vittali-Wim Timmer 2-0; Wim Vlaming-Hans Galjaard 2-0; Frans Bos- Gerrit Blom 1-1. Oosterenders de stand nog gelijk trek ken, het werd uiteindelijk 4-4. Een tweede niuwkomer. Zwaan Texel Kites, moest tegen het eerste team van De Zwaan. Texel Kites staat op de elfde plaats in de competitie, maar gezien het getoonde spel horen ze eigenlijk hogerte staan. Het werd een spannende strijd: bijna alle partijen eindigden in 2-1. Het uitgooien ging bij het eerste team iets makkelijker, waardoor ze een (onterechte) voor sprong hadden van 5-1 na de dub bel. In de tac-tics vielen de trippels als warme broodjes voor Texel Kites, waardoor dit spel met 5-3 werd ge wonnen. Vermeldendswaard zijn de finishes van 106 van Arie Eelman en 100 van Henk Swintzer. W'tjewel won met 8-0 van Slook 2. Het was een snelle wedstrijd met hoge scores en goede finishes. Mare Pnns verkeerde in uitstekende vorm en gaf zijn tegenstanders geen cen timeter speelruimte. Toch werd Slock niet weggespeeld, het gaf de tegen stander goed partij. In het Cafeetje in Oosterend werden twee wedstrijden gespeeld. Het zesde thuisteam moest zijn meerdere erkennen in Zwaan 2. dat in Gerrit Jan Booy zijn beste speler had. Hij finishte zijn singelpartijen met 135 punten; eind uitslag 8-0. In de partij Cafeetje 7 te gen Bulldogs kwam de stand verras send op 2-1 voor Cafeetje 7. Hierna herpakten de Bulldogs zich en gaven geen punt meer weg. Zo wonnen zij de partij met 6-2. In verband met Ouwe Sunderklaas wordt deze week geen competitie gespeeld. Programma donderdag 16 december Cafeetje 1 -Cafeetje 6; Dcafê-W'tjewel 1W'tjewel 2- Cafeetje Bulldogs. Vrijdag 17 de cember: Cafeetje 1-Cafeetje 6; Cafeetje 7-Cafeetje 2; Zwaan 1 -Slock 3; Zwaan 2-Jelleboog.

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 7