EUREKA EEN KERST VOL SFEER EN SMAAK. echt... je Proeft'T! timmer He mooifte voordeel deze winter Officiële berichten S. Veenstra Strandpaviljoen Paal 28 NASI E Autocrossers opgelet! inschrijving autocrossen 2000 Volop KERSTBOMEN TI Verhuist TEXELSE g couRANT - Bijna voor niets uw wintergarderobe aanvullen? Dat kan nu bij Damesmode Moerbeek en Soks Onze opruiming biedt u nu nog volop keuze in absolute topmerken. damesmode moerbeek W evelprodukten B. V. GYM-TURN-EN-DANSSHOW geweldig Haven Restaurant Texel HAVENRESTAURANT TEXEL gesloten geopend JV\. A.B. club TEXEL zaterdag 18 december a.s. IV Hout- en Bouwcentrum Van der Vis Raam- en kozijn profielen Telefoon 312356 Alles op maat leverbaar Tuincentrum [a)Sfc[k©[P 71TT® Parkstraat 4-6, Den Burg, telefoon 313393, fax 310263 Ruimtelijke Ordening Brommer op rijbaan Jeugdcaravan Nieuw telefoonnummer buitendienst gemeenterwerken Verkeersbesluit Winkels op zondag VRIJDAG 10 DECEMBER 1999 Weverstraat 94 1791 AG Den Burg tel. 0222 - 320898 Zonwering Deuren Serre's Schuifpuien Kozijnen Dakkapellen Ramen Gevelbekleding De inzet van vele vrijwilligers en sponsors maakte de Allemaal heel hartelijk bedankt! Bestuur Gymnastiek Vereniging Texel (gelegen bij de veerhaven) Jan en Jenny Stolk Reserveren Tel 319310 Deze week een bericht van het eetcafé van Het restaurant is t/m woensdag 15 december. Het cafetaria is van 10.00 - 21.00 uur. De inschrijving wordt gehouden in dorpshuis "d' Ouwe Ulo" aan het Schilderend te Den Burg van 13.00 tot 17.00 uur. Ook wordt op deze dag de voor de deelnemers verplichte medische keuring afgenomen. Deelnemers worden verzocht om in verband met de KNAF licentie en de medische keuring het volgende mee te brengen: - recente pasfoto - kopie van een geldig rijbewijs - een potje urine De kosten voor de KNAF licentie en de medische keuring dienen contant te worden voldaan. Kerstbomen gezaagd Kerstbomen op kluit Kerstbomen op pot Rlauwspurren Normadië sparren Dus 'volop kerstbomen van 40 cm tot 5 6 meter hoogte. En heel veel soorten groen voor kerststukken of kransen Sdiorrcmvcg, n.ihij Oosrcrcnil, telefoon 318364 m.i.v. 12 dec 1999 mevr. N.M Ten kamp-Rab, van Wagemakerstr. 7, Den Burg naar De Zes 12, Gollards. kamer 3 1791 EX Oen Burg. Tel. 314306. raditiegetrouiv bij Paal 28 utiderldaas cember v.a. 14.00 tittr Verwen vrienden, familie en/of relaties met een smaakvol kerstpakket van uw echte bakker Vrijdag 24 december bezorgen wij gratis. Den Burg, Hogerstraat 4 Den Burg. Weverstraat 90 De Koog. Dorpsstraat 90 soks Verleende bouwvergunningen R D Keijser voor het plaatsen van 9 recreatieve eenheden a/d Waal- derweg 104 te Den Burg (verzonden 1 december 1999); DSW 'De Bolder" voor het veranderen v.e opslag tot productieruimte a/h Schilderend 70 te Den Burg (verzonden 2 december 1999), H Bnjinmg voor het plaatsen v.e. bednjf met dienstwoning a/d Nikadel 62 te De Koog (verzonden 3 december 1999), Zegel Modes voor het veranderen/vergroten v.e winkel met dienstwoning (verzonden 6 de cember 1999). M Riemens en A. van den Berg voor het plaatsen v.e. woning met praktijkruimte a/d Zeekraal 1 te De Koog (verzon den 8 december 1999) G Visch en R. Brouwer voor het plaatsen v e. woning met garage a/d Zeekraal 3 te De Koog (verzonden 8 december 1999); Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn verzonden of uitgereikt een bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indie nen. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagteke ning, een omschrijving van het besluit waartegen be zwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u in zien bij de afdeling bouwzaken, kamer 2.12 van het ge meentehuis. Aangevraagde bouwvergunningen Familie Van der Vis voor het vergroten v.e woning a/d Orchismient 37 te De Koog (ontvangen 26 november 1999). H. van Houten voor het wijzigen v e gevel en het plaatsen van windschermen a/d Grens- weg 226 te Den Burg (ontvangen 30 november 1999); Fam E Vis ser voor het uitbreiden v.e woning a/d De Ruylerstraat 33 te Oude- schild (ontvangen 1 december 1999); De heer J Nauta voor het wijzigen v e. rechtergevel aan Zevenhuizen 5 te Oosterend (ontvan gen 1 december 1999), Familie F Knjnen voor het uitbreiden ve. woonhuis a/d Loodssmgel 24 te Oudeschild (ontvangen 3 decem ber 1999); R.M. van de Werken voor het geheel vernieuwen ve. garage/berging a/d Boodtlaan 84 te De Koog (ontvangen 7 decem ber 1999) W Ipenburg voor het geheel vernieuwen v.e. schuur/ berging a/d Boodtlaan 88 te De Koog (ontvangen 7 december 1999) Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren ma ken Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwver gunning is verleend ent of de melding positief is terug gemeld. Verleende bouwvergunningen en goedgekeurde meldingen bouwvoornemen worden gepubliceerd Rectificatie In onze publicatie van 29 november 1999 is voor het bouwplan van J. Lap. het adres Westerweg 93 te Den Hoorn vermeld. Hiervoor dient te worden gelezen Klei weg 2 te Den Hoorn Monumentenwet De burgemeester van Texel maakt ingevolge artikel 12 van de Monumentenwet 1988 bekend dat er een bouwplan is ingediend van de heer J, Nauta voor het wijzigen van de rechtergevel van het pand: Zevenhuizen 5 te 1794 GJ Oosterend Het bouwplan ligt vanaf 13 december 1999 gedurende veertien dagen ter inzage op het gemeentehuis, sec tor ruimte en wonen (kamer 0 12) Eenieder kan bin nen deze termijn zijn of haar zienswijzen schriftelijk naar voren brengen bij burgemeester en wethouders Inspraak Bedrijventerrein Oudeschild Met ingang van 13 december 1999 ligt het concept bestemmingsplan Bedrijventerrein Oudeschild II, 1e fase voor een ieder gedurende twee weken ter inzage. De ter inzage legging vindt plaats bij de sector Ruimte en Wonen (kamer 0.15), Groeneplaats 1 te Den Burg. Het plan betreft een uitbreiding van het bestaande bedrijventerrein: dezelfde categorie bedrijven wordt toegestaan; de ontsluitingen grenzen aan het be staande bedrijventerrein. Het is echter met toegestaan dienstwoningen te bouwen. Eventuele reacties tegen het conceptbestemmingsplan kunnen gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk aan het col lege van burgemeester en wethouders kenbaar wor den gemaakt. Bestemmingswijzigingen Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben bij besluit van 19 november 1999, nr. 99-25676, goed keuring verleend aan het besluit d.d. 19 oktober 1999 van burgemeester en wethouders van Texel voor de wijziging van: de kantoorbestemming op het perceel Kogerstraat 5 te Den Burg in de bestemming 'detailhandel en dienstverlening' van het bestem mingsplan Den Burg-centrum (wijziging ex artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) Bij besluit van 2 december 1999, nr 99-26865, heb ben GS goedkeuring verleend aan het besluit d.d. 9 november 1999 van burgemeester en wethouders van Texel tot wijziging van: de bestemming 'horeca' van het perceel Weverstraat 41 te Den Burg in de bestemming 'detailhandel en dienstverlening' van het bestem mingsplan Den Burg-centrum (wijziging ex artikel 11 van de Wet op. de Ruimtelijke Ordening). Bij besluit van 2 december 1999, nr. 99-25904, heb ben GS goedkeuring verleend aan het besluit d.d. 21 oktober 1999 van burgemeester en wethouders van Texel, tot wijziging van het bestemmingsplan Buiten gebied Texel (wijziging ex artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Het plan betreft een wijziging van de bestemming van het perceel Vuurtorenweg 27 te De Cocksdorp. Dit is ten behoeve van de uitbreiding van het maximaal toe gestane aantal m2 bebouwing voor bedrijfsgebouwen, tot een maximum van 30% meer dan op de bestem- mingsplankaart achter de bestemmingsaanduiding is aangegeven, voor een kantoor/kantine Bij besluit van 2 december 1999, nr 99-24188, heb ben GS goedkeuring verleend aan het besluit d.d 21 oktober 1999 van burgemeester en wethouders van Texel, tot wijziging van het bestemmingsplan Buiten gebied Texel (wijziging ex artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Het plan betreft een wijziging van de bestemming van het perceel Vuurtorenweg 107 te De Cocksdorp ten behoeve van de bouw van een recreatief opstal, waar door het totale aantal recreatieve opstallen wordt uit gebreid met één. Belanghebbenden kunnen met ingang van 13 decem ber 1999 tegen deze besluiten schriftelijk beroep in stellen. Hiervoor is een griffierecht verschuldigd van f 225, - voor natuurlijke personen en f 450, - voor rechtspersonen. Het beroepsschrift moet binnen zes weken na deze publicatie zijn ingediend bij de Afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het beroepschrift moet zijn ondertekend en bevat tenminste de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waar tegen het gericht is en de gronden van het beroep. Het besluit treedt in werking daags na afloop van de zo juist vermelde beroepstermijn Echter, binnen deze beroepstermijn kan tevens een verzoek om voorlopige voorziening bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak worden ingediend, in welk geval het besluit niet in werking treedt voordat op dat ver zoek is beslist. Belanghebbenden die tegen een besluit beroep heb ben ingesteld kunnen tevens een verzoek tot het tref fen van een voorlopige voorziening indienen. Hiervoor is een griffierecht verschuldigd van f 225, - voor na tuurlijke personen en f 450, - voor rechtspersonen. Het verzoekschrift moet worden gericht aan de Voor zitter van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Bij het verzoekschrift moet een af schrift van het beroepschrift worden overlegd. Kampeervergunning Burgemeester en wethouders hebben op grond van het bestemmingsplan Buitengebied Texel en op grond van de Wet openluchtrecreatie besloten een kampeer- exploitatievergunnmg te verlenen aan: Landal Greenparks Sluftervallei. Krimweg 102, voor een kampeer terrein met 660 slaapplaatsen, verdeeld over 220 toercaravans, ten ten, tentwagens of kampeerwagens Met de verlening van de vergunning vindt een omzetting plaats van 300 slaapplaatsen in stacaravans naar 300 slaapplaatsen in toer caravans en tenten- Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is bekendgemaakt een bezwaar schrift bij burgemeester en wethouders indienen. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en adres van de indiener, de dagtekening, een om schrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Het bezwaar schrift schorst niet de werking van het besluit waarte gen het is gericht Het bovenstaande besluit ligt ge durende zes weken vanaf 13 december 1999 ter inzage bij de sector ruimte en wonen, kamer 0.12 van het gemeentehuis Kapvergunningen Burgemeester en wethouders zijn voornemens inge volge artikel 5 van de Kapverordening Texel en over eenkomstig het bepaalde in de Algemene wet be stuursrecht, kapvergunning te verlenen aan: mevrouw H.W.J Rutten Schilderend 140 te Den Burg voor het kap pen van een acacia en een esdoorn in de tuin van voornoemd per ceel wegens de slechte conditie van deze bomen en overlast voor de buren, Stichting Wonen Texel voor het kappen van alle bomen met uitzondering van de singels naar de belendingen op het perceel van het voormalige verzorgingstehuis Sint Jan aan de Beatrixlaan 45 te Den Burg wegens nieuwbouw Als voorwaarde bij deze kap vergunning wordt geéist dat er een goede herplant plaatsvindt; de heer R Witbaard en mevrouw M Postma, Schilderend 62 te Den Burg voor het kappen van een esdoorn in de voortuin en een es doorn in de achtertuin van voornoemd perceel wegens overlast De aanvraag om kapvergunning en een ontwerp van de beschikking op deze aanvraag, alsmede het advies van de chef van de afdeling groenbeheer van Gemeentewerken Texel, liggen gedurende vier weken voor belanghebbenden ter inzage. Binnen deze termijn kunnen deze belanghebbenden hun zienswijze daar over hetzij mondeling, hetzij schriftelijk aan burgemeester en wethouders van Texel. Postbus 200, 1790 AE Den Burg, kenbaar maken. De betreffende stukken zijn gedurende de openingstijden van het gemeentehuis aanwezig op de afdeling grondzaken, kamer 2 03 (bovenste verdieping). Nadere informatie- telefoonnummer 362121, toestel 276. Met ingang van 15 december geldt ook op Texel de nieuwe maatregel 'Bromfiets op de rijbaan". Brom fietsers moeten voortaan binnen de bebouwde kom zoveel mogelijk van de rijbaan gebruik maken en dus niet meer het fietspad volgen. Burgemeester en wethouders hebben toestemming gegeven tot het plaatsen van een caravan aan de Hollewal (op het land van de heer Terpstra) bestemd als jeugdhonk door een groep jongeren uit Den Burg. Dit besluit is genomen op basis van de "caravan- gedoogregeling 1996". De gebruikelijke voorwaarden worden aan een dergelijk besluit verbonden, onder andere dat het gebruik van de caravan niet mag lei den tot overlast voor derden. Als extra voorwaarde heeft het college opgenomen dat de caravan de toe komstige ontwikkelingen in Den Burg-West niet in de weg mag staan en dat bij beëindiging van gebruik zij zelf dienen zorg te dragen voor verwijdering van de caravan. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u te gen dit besluit bij ons een bezwaarschrift indienen binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is ver zonden of uitgereikt. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten: de naam en het adres van de indienerde dagtekening; een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt; de gron den van het bezwaar; zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoed eisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Burgemeester en wethouders hebben het volgende verkeersbesluit genomen: het realiseren van een algemene invalidenparkeerplaats voor Wagemakerstraat 30 te Den Burg Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u te gen deze besluiten bij burgemeester en wethouders een bezwaarschrift indienen binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is gepubliceerd. Het bezwaar schrift dient tenminste te bevatten: de naam en het adres van de indiener; de dagtekening: een omschrij ving van het besluit waartegen bezwaar wordt ge maakt; de gronden van het bezwaar; zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit De buitendienst van gemeentewerken krijgt een nieuw telefoonnummer: 362111. Dit nummer gaat medio volgende week in. De tele fooninstallatie van de buitendienst wordt dan aange sloten op de onlangs gemoderniseerde centrale van het raadhuis. Tegelijk zullen de oude, bekende num mers 312510 en 362193 vervallen. Wie na de omschakeling een van de oude nummers belt, krijgt een meidtekst te horen die verwijst naar het nieuwe nummer. Medio januari zullen de oude nummers de finitief worden afgesloten. Het nummer 362111 is op werkdagen overdag bereik baar over meerdere lijnen, 's Avonds en in het week end is dit nummer bovendien beschikbaar voor het melden van spoedeisende acties en calami-teiten. Bellers worden dan automatisch doorgeschakeld naar de mobiele telefoon van de dienstdoende wacht- medewerker. Alle winkels op Texel mogen op de zondagen 12 en 19 december van 12.00 tot 17.00 uur open zijn Bur gemeester en wethouders hebben dat deze week besloten. Het is aan de ondernemers zelf om al of met gebruik te maken van deze mogelijkheid Men hoeft dit met te melden.

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 8