1999 in vogelvlucht Raad onze nieuwjaarswens TEXELSE COURANT De voorlaatste krant van 1999 biedt een mooie gelegenheid om op het jaar terug te blikken. De redactie maakte een selectie van opmerkelijke foto's uit kranten van het afgelopen jaar. In elk onderschrift zit een vraag verborgen. Zoek het antwoord en plaats de letter op de met het tussen haakjes geplaatste cijfer aangegeven plek in onze nieuwjaarswens en lever die in bij de redactie van de Texelse Courant, Warmoesstraat 45. Onder de inzenders wordt een leuke prijs verloot. Dat 2000 mag zijn! VOOR VtóERSUJ ANDER Eerste letter van de achternaam van de man die aan de wieg stond van Texels Belang en die in april 80 jaar werd. (11) De vierde letter van de naam van het bloembol- lenbedrijf op wiens land de firma Dutchtone tegen de wil van de gemeente een zend mast plaatste, die het bedrijf op een dwang som van ƒ55.000,- kwam te staan? (1) Op 19 maart wordt burge meester Joke Geldorp-Pante- koek geïnstal leerd De eerste letter van de achternaam van de edelsmid die het ambtsketen smeedde? (10) DINSDAG 28 DECEMBER 1999 De eerste letter van de naam van de patriarch van de Russisch Orthodoxe kerk die in maart Texel bezoekt en twee schapen krijgt. (13) Loodgieters aan het werk onder de vloer van een pand in Den Burg waarin de wc's tien jaar in de kruipruimte loos den. De vierde letter van de straat waaraan het pand is gevestigd. (15) Na jarenlange strijd heeft Dirk Slik, hier met wethouders Schilling, eindelijk zijn eigen mosselperceel. De voorlaat ste letter van de naam van het perceel, (5) Rechter Zandbergen buigt zich in januari over de boedel scheiding tussen de jutters en het Texels Museum. De eerste letter van de naam van het boot waarover nu nog een hoger beroepszaak loopt? (4) Derde letter van de voornaam van de man naast hoofdre dacteur Els Whyte van TVTexel dat in januari dagelijkse nieuwsuitzendingen gaat uitzenden. (3) Diep onder de grond op het erf van een aannemer trof de politie diverse vaten clandestien ge storte teer aan. Daarmee overtrad hij de wetge ving (laatste let ter)? (12") In De Koog is de bouw van een nieuwe slagerij omstre den. De eerste letter van de voornaam van de slager in kwestie? (9) Entymoloog Ben Brugge tijdens de onthulling van het informatiepaneel bij het geheel opgeknapte insectenre servaat op de Hogeberg. Eerste letter van de naam van dit natuurgebied. (14) Texelaars tegen (derde letter)? (18) (Carnalcnv'i* tocht en' Her oc .T X 2 7 De bierkraan van café De Kombuis in Oudeschild dreigde in juli dicht te moeten. Wat zeiden de Oudeschilders tegen dit voornemen (eerste letter)? (16) De derde letter van de naam van de villa waarover de gemoederen hoog oplaaiden toen bekend werd dat de nieuwe eigenaar Albert Heijn er twee huizen naast gaat bouwen en in de tuin een parkeerterrein wil aanleggen? (19) De bekendste medewerker van de plantsoenendienst vierde zijn veertigjarig jubileum bij De Bolder De tweede letter van zijn naam. (6) Ambulancepersoneel eist loon naar werken en komt met succes in actie. Derde letter van de minister die over het budget van de ambulancediensten van de waddeneilan den een mytie aan haar broek kreeg (7). De eerste letter van de naam van het theaterspek takel dat in juli in het bosje op de Hogeberg werd gehouden? (17) Deze foto bewijst dat niet iedereen zich aan het vlieger- verbod houdt Tweede letter van de maand waarin deze opname werd gemaakt. (8) Eind september viel het treurige besluit dat de school in De Waal moet sluiten. De naam van de school (tweede letter)? (2)

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 5