Levensgenieter speelde opmerkelijke verzetsrol 2 OSG-leerlinge Julie Ruf wint prijs in poëziewedstrijd 'ü&U s*£ .TEXELSE COURAN' Tomorrow Radio Texel ÏQO Dressuurwedstrijd Gebedsweek Voorlichtingsavond schapenhouderij Fotoserie over Texelaars in in de Dennen 'Kerkdiensten Medische zorg Jeugd profclubs in Koger toernooi Winkel Witvliet sluit de deuren Eilandcompetitie volleybal CM*"" VRIJDAG 14 JANUARI 2000 Julie Ruf, met naast haar docent Jacques Deppe: 'Ik heb er vroeger wel eens van gedroomd om dichter of schrijver te worden. (Foto Joop Rommotsl Julie Ruf, 4 VWO-leerlinge van OSG De Hogeberg, heeft met een in het Engels geschreven gedicht een prijs gewonnen in de Nationale- Vreemde-Talen-Poëziewedstrijd, die was uitgeschreven door de Stichting Promotie Talen. Ze maakt kans op de Nationale Taalbokaal en een reis. De prijsuitreiking vindt op zaterdag 5 februari plaats in het stadhuis van Amsterdam. De prijs kwam als een grote verras sing voor Ruf, die aanvankelijk wel zin had om mee te doen, er toen vanaf zag en uiteindelijk toch, in nog geen half uur, een gedicht maakte. 'Het was geen opdracht, dus ik hoefde met mee te doen. Ik heb het ten slotte toch maar gedaan. Het gedicht had ik al in mijn hoofd, al vóór dat ik van deze wedstrijd had gehoord. Het duurt dan niet meer zo lang om het op papier te krijgen.' Deelnemers aan de wedstrijd waren verplicht het thema 'morgen' te ge bruiken, maar mochten dat zowel uit werken in het Engels. Duits of Frans als in het Arabisch. Italiaans. Rus sisch, Spaans of Turks, als het maar niet in de moedertaal van de leerling was. Ruf, die sinds het begin van dit schooljaar op OSG De Hogeberg zit, koos voor het Engels, ook omdat dat één van haar lievelingsvakken is. Haar gedicht begint vrolijk, over ie mand die door het zonlicht gewekt wordt en hoopvol aan een nieuwe dag begint. Aan het slot blijkt ze ech ter de zorg te hebben over een vader die tussen de lege drankflessen en met het braaksel op zijn gezicht zijn roes ligt uit te slapen. Misschien dat het morgen dan eindelijk beter wordt, bedenkt ze tussen hoop en vrees. Docent Jacques Deppe -sinds sep tember tijdelijk aan de OSG verbon den na een ruil met de nu op Sint Maarten wonende Jan Mevius - is vol lof over de prestatie van zijn leerlinge, die haar gedicht heeft gebaseerd op de ervaringen van een vriendin. 'Ik heb uiteraard de gedichten gelezen van de andere deelnemers bij ons op She yawns as the sun rises, A light ray hits her eyes and she wonders If this is Tomorrow, the day she'd been waiting for When everything is diferrent; better And when she doesn't have to die just to live. The day when the world will turn the other way And when all will be filled with light. The happiness in her rises as she walks down the stairs And automatically cleans up the empty liquor bottles Next to the couch, where her dad is lying. Maybe tomorrow, she thinks, as she wipes his vomit away. Julie Ruf school. Dat waren er ongeveer twin tig. De meeste waren vrolijk of grap pig. Maar dit is een heel volwassen gedicht, met een heel goed taalge bruik. Het stak er duidelijk bovenuit.' Dat Julie in de prijzen zou vallen, had hij echter niet verwacht. 'Ik weet niet precies hoeveel deelnemers er wa ren. Maar de inzendingen kwamen van scholen uit het hele land. Dus dit is toch wel iets bijzonders.' Ruf is erg blij met de waardering van de jury. 'Ik heb er vroeger wel eens van gedroomd om dichter of schrij ver te worden. Ik praat nooit over wat ik voel, zodat dit een manier is om me toch uit te drukken.' Of ze ook daad werkelijk literator wordt, weet ze met. 'De laatste tijd denk ik weer van niet.' 'Maar het stimuleert toch wel?', moedigt Deppe aan, waarop ze wat bedeesd 'jawel' antwoordt. 'Het be tekent toch dat het erin zit', conclu deert haar docent. De prijsuitreiking wordt een feeste lijke gebeurtenis, die behalve door Radio Texel is te beluisteren op 106.1 FM, via de kabel (98 5). of via De Lichtboei (100 4) De programma's van 's avonds worden de volgende morgen tussen 11 30 en 13.30 uur via de kabel en De Lichtboei herhaald. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Shopping (muziek) 21 00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 18.00 u. De zes uur-show (jongerenprogramma) 19 00u After party (jongerenprogramma) 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9 00 u. Klassiek op zondag .10.00 u. Kerkdienst vanuit de Baptisten Gemeente 11 00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12 00u. Natuurwijzer 13.00 u. Nieuwtjes en achtergronden. 14 00 u. Goud van Noud (Nederlandstalig) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u Time travelling (muziek) 21.00 u Proefproject (muziek) 22 00 u. Radio Noordholland Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u. Even bijpraten met (herhaling) 20 00 u Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19,00 uur verzoekplaten) 19 45 u Gelezen verhalen (Westfries) 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18 00u Country time (muziek) 19 00u Even bijpraten met (Texelaars in het nieuws) 20 00 u Radio Noordholland Julie Ruf en Jacques Deppe ook door de moeder van de winnares en vijf klasgenoten zal worden bijgewoond, en waaraan prominenten als acteur Mark Kingsford en cabaretière Myjène d'Anjou hun medewerking verlenen. De prijswinnaars dragen tij dens deze bijeenkomst hun eigen gedicht voor. Na afloop is er een re ceptie, die wordt aangeboden door burgemeester en wethouders van Amsterdam.Welke prijs Julie wint is nog een verrassing. Er zijn zes tweede prijzen, twee 'extra prijzen', een 'humorprijs' en maar liefst acht hoofdprijzen. De winnaars daarvan krijgen een reis aangeboden naar het land waar de taal van het desbetref fende gedicht wordt gesproken Toeval of niet, maar de deelnemers mochten kiezen uit acht talen om in mee te doen, zodat er wellicht voor elke taal een hoofdprijs is gereser veerd. Dat zou betekenen dat Ruf vijf tig procent kans heeft om zo'n prijs te winnen, aangezien slechts één andere winnaar in het Engels heeft gedicht. 'In dat geval hopen we na tuurlijk dat de jury vindt dat het ge dicht is geschreven in Australisch dialect', grapt Deppe. 'Maar Enge land is ook mooi, natuurlijk. Hoewel. Liquor, zoals Julie schrijft, is de Ame rikaanse spelling. Dus wie weet...' In manege Akenburg treden zondag tachtig dressuurrijders in de ring. De dressuurwedstrijden beginnen om 9.00 en duren tot 19.00 uur. Er wordt gestreden in alle categorieën. Volgende week wordt de jaarlijkse week van het gebed gehouden. Het thema is dit jaar 'Geloven in de toe komst'. Ook op Texel kan aan gebedsavonden worden deelgeno men, waarbij aan de hand van een inleiding en gebedspunten persoon lijk of gezamenlijk gebeden kan wor den. De week van het gebed gaat uit van een samenwerkingsverband van uiteenlopende kerken en (Christelijke) groeperingen. De bijeenkomsten worden op de volgende dagen en adressen gehouden: maandag 17 ja nuari bij de familie Prins, Postweg 169, De Cocksdorp; dinsdag 18 ja nuari bij de familie Mulder, Duinroos straat 21De Koog; woensdag 19 ja nuari bij de familie Vlaming. Oranjestraat 29, Oosterend en bij Het Olijfblad, Weverstraat 60, Den Burg; donderdag 20 januari bij de familie De Graaf, Naalrand 50, Den Hoorn en vrijdag 21 januari in Eben Haëzer, Julianastraat 11Den Burg. De bij eenkomsten beginnen steeds om 20.00 uur; meer informatie kan wor den verkregen bij Het Olijfblad, Weverstraat 60. De Vereniging voor Bedrijfsvoorlich ting houdt in het kader van het winter- programma maandagavond een voorlichtingsavond voor schapen houders. Op deze bijeenkomst die om 20.00 uur in De Pelikaan begin wordt een voordracht gehouden door Herman Scholten van de gezond heidsdienst voor dieren. Hij praat over de bestrijding van actuele schapenziekten. Jan Houdijk van de WLTO gaat in op de belangen behartiging voor de schapenhouders. Het thema Meimaand Natuurmaand heeft fotografe Wieneke Boon geïn spireerd tot een fotoserie Ze is op zoek naar Texelaars die 'iets hebben' met de Dennen en die in hun 'natuur lijke omgeving' voor haar lens willen poseren. 'Zelf fiets ik elke dag door het bos. Als ik over de Westerweg zou fietsen, zou ik waarschijnlijk veel sneller op de plaats van bestemming zijn, maar toch laat ik me steeds weer verleiden om door het bos te gaan. De aantrekkingskracht van het bos is groot. Wat maakt het bos toch tot zo'n prettige plaats? Wat zoeken wij in het bos? En wat vinden we daar tussen die bomen?' Voor haar serie 'mensen en hun bos' is ze op zoek naar Texelaars die er regelmatig komen, een vast rondje, een bepaalde herinnering, een 'eigen boom' of een bepaalde gewoonte hebben. Modellen ontvangen koste loos een afdruk. Haar telefoonnum mer is 310 899, email: nwboon®- worldonline.nl Zondag 16 januari 2000 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9,30 u ds. J ter Haar; uitz. via De Lichtboei. De Waal: 10.00 u. ds J. Vlasblom. De Koog: dienst in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal. Oosterend: dienst in Oudeschild; 19.00 u. in Geref kerk, ds. J. Vonk. Oudeschild: 10.00 u. gezamen lijke dienst, ds. J Vonk en ds. E.J. Vledder. De Cocksdorp: dienst in Oude schild. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. E. van Halsema uit Kampen; 19.00 u. E. van Halsema; uitz. via De Licht boei. Oosterend: 19.00 u ds. J. Vonk. GEREFORMEERDE GE MEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10 00 en 16.00 u. dienst; woe. 19/01: 19.00 u. ds. C.A. van Dieren GEREFORMEERDE KERK (Vrij gemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10 00 u. ds. L. van Wijk-Hoekstra; avond maal en bevestiging nieuwe kerkenraadsleden. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat. Den Burg: 10.00 u ds. G. Sipkema; uitz. via Radio Texel ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat. 19.30 u. dames koor, uitz. via De Lichtboei; zon. 10 45 u. The Gospeltrain. De Koog: zon. 9.30 u. Oosterend: zon. 9.30 u. Woord- Communieviering. De Cocksdorp: vrij. 19.30 u. rozenkransgebed. Gollards: zat. 16.00 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Open bare lezing, 10.30 u.: De geest van zelfopoffering doen herleven. Wachttorenstudie, 11.20 u.: 'Blijde tijdingen' - uit de Apoca- lyps. Artsen: Uitsluitend voor spoedge vallen van zaterdag 8 00 tot maan dag 8.00 u.: Dokter W. Vos, Haffelderweg 2, Den Burg, tel. 312023. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer bekend vermeld. 313086,314727:314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: T.M. Niehoff en A.H. Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Afdeling huishoudelijke en ver zorgende hulp: Jonkerstraat 6, Den Burg, tel. 314152. Spreekuur elke werkdag van 9.00-10.00 u. - Afdeling jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 313241. Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 u. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 313241Geopend elke werkdag tus sen 13 00-14 00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650123. Kraamhulp: Voor directe kraamhulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraam- centrum Noordhollands Noorden Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor op name in verpleeg- en verzorgings huls: Stichting RIO Texel Wieringen Opvragen via tel. (0223) 671552 Opname geschiedt op advies vai huisarts of specialist. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand ei voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burt Het bureau is dagelijks open v< 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: tijden kantooruren 072-5498360; buiti kantooruren 072-5122222. I spoedeisende gevallen 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie^, tel. 072-5498360. Dierenartsenpraktijk: Keesoro laan 11Den Burg. Alleen in spoed gevallen, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor huif bij problemen met alcohol, drugs c andere verslavingen: bel tijdens kar tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul Toeristenpastoraat: Bram Gui jam, tel. 318581, 317224 Kustwacht: Voor meldingen var schepen en zwemmers in nood: te; 316270. Chemicaliën op het strand: Be de brandweer, 072- 5644444. Kunstgebitreparatie: Tandprothe tische praktijk Van Kralingen (sa menwerkend met het tandheel kundig centrum; voor ziekenfonds en particulier-verzekerden), tel 312069. Tandtechniek R. Van Oosten (voo kunstgebitten en reparaties), tel 310605. Apotheek: Weverstraat 95, Der Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-18.30 u.; zaterdag 10.00 13.00 en 15.00-17.00 u.; zondar 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Bui ten die tijden alleen voor spoedei sende gevallen Het Greenside-voetbaltoernooi voor F- pupillen kent ook dit jaar een sterke bezetting. Feyenoord heeft toegezegd de in de vonge editie veroverde titel te zullen verdedigen. Ook zeker is inmid dels de deelname van de jeugd van FC Volendam, waarvan het eerste elftal deze week een trainingskamp belegt op Texel. Volgens de organisatie lijkt het erop dat nog twee andere topclubs in het weekend van 14 tot en met 16 april acte de présence zullen geven in De Koog. Net als vorig jaar heeft hotel Greenside bevnende bedrijven als De Lindeboom, Evenementenbureau Texel en Euroase bereid gevonden de jeugd ook buiten het veld te helpen vermaken. De winkel in huishoudelijke appara ten van de familie Witvliet aan de Heemskerckstraat in Oudeschild is ter ziele. De zaak is al tijdenlang niet rendabel omdat klanten voor de aan schaf van witgoed en kleinere appa ratuur naar de grotere en scherper geprijsde winkels in Den Burg gaan. Het installatiebedrijf van Witvliet gaat onder een nieuwe leiding op de oude voet verder. De in 1936 gestichte winkel, die in WO II aan puin werd geschoten en in 1953 herbouwd, werd tot op het laatst bemenst door mevrouw Witvliet. Zij wil het rustiger aan gaan doen en voor be taald personeel is de omzet te gering. 'Het is natuurlijk wel jammer dat de win kels in Oudeschild verdwijnen, maar ik blijf er verder nuchter onder. Het kan zakelijk gezien niet meer uit', zegt Arend Witvliet. Tegen de grote ketens kun je als kleine zaak niet concurreren. Vroe- ledere zaterdag haalt Scouting Te oud papier op in Den Burg. ki wordt verzocht dit vóór 10.00 uur i de straat te zetten, in niet te gr bundels of een kartonnen doos (gi plastic zak). De papierwagen kom de volgende straten: 7. Gasthu straat (vanaf Beatrixlaan richti centrum), Weststraat, Hollev Lijnbaan, Pater Witteplein, Gravi straat, Warmoesstraat en Moli straat. In Oudeschild wordt dinsi 18 januari vanaf 15.00 uur door Bruinvis' oud papier opgehaald, le" wordt verzocht het tijdig gebunc(~ aan de straat te zetten. ger waren de mensen met zo mot maar nu doen ze inkopen in Den B en Den Helder omdat ze daar meer k( hebben en goedkoper uit zijn.' Zoon Walter heeft als derde genen Witvliet het installatiebedrijf overgeA1 men. 'Hij is er klaar voor. Walter heef!"— jaar in de zaak meegedraaid.' De oi/o Witvliet blijft op de achtergrond 'm-lie hobbelen' en als adviseur bij het beo betrokken. Programma dinsdag 18 januari: Veld A, mannen 18.30 W'tjewel-OSG Super de Boer 19.15 Agrifirm-Super de Boer Teso 20.00 Tatenhove 1 -Teso Agrifirm 20.45 Paal 9-Kobeko Tatenhove 1 21.30 Grooten Slock-Texelse Autocentr. Sportshop 2 22.15 Sportshop 2-Paal 28/De Knm Texelse Autocentrale Veld B, gemengd en mannen 18.30 PrePress Center-LenR Fitt 19.15 EcoMare-Fitt LenR 20.00 Nioz-Rabo EcoMare 20.45 Euroase-Zandbank Nioz 21.30 Slagerij Beverdam-Tatenhove 2 Euroase 22.15 DGM-Tw. BalckenSlagenj Beverdam Veld C, dames 18.30 Zeilmakerij-K. Dros Bar Sportief 19.15.Bar Sportief-Milly's Ksl.Dros 20.00 De Rival-Sportshop Texel Milly's 20.45 Jozefschool-De Knm De Rival 21.30 Wiersma Meubelen-Smash '68 De Krim 22.15 Sal.Mart./De Oorz. B&B/vd Vis Smash '68 Wedstrijdleiding: Edith en Dick (tel. 313363/315096) Uitslagen 11 januari Tatenhove 1-OSG 2-1; CVI-Texelse Autocentrale 1 -2, Wtjewel-Agnfirm 0-3; Grooten Slock-Teso 3- 0, Kobeko-Maarcobouw 1-2; DGM-Paal 9 0-3; Slagerij lepe de Boer-Westeriaken 0-3; Haarstudio- Timmers Bakkenj 3-0,Klif 12-Nokanto 3-0; Eierlandsche Huis-Question 0-3 Durper Drup-Ci nema Texel 2-1Cocky's Kapsalon-Twaalf Balcken 1 -2; Wiersma Meubelen-B&B vd Vis+den Boer 0- 3, Sal.Martine/De Oorzaak-Zeilmakenj 2-1Jozef- school-Smash'68 3-0; De Rival-De Krim 3-0; Bar Sportief-Sportshop Texel 0-3; Keurslager Dros- Milly's 3-0. De woensdag op 83-jarige leeftijd overleden Jaap Keijzer was een de meest opmerkelijke mensen uit de Texelse verzetsgeschiedenis. Een man met een avontuurlijke inslag, die het uit vaderlandsliefde tot ondercommandant in het verzet schopte en die zich om in de NSB te infiltreren naar buiten toe pro Duits gedroeg, waardoor hij tijdens de oorlog door veel Texelaars met de nek werd aangekeken. Een hou ding die veranderde na de bevrij ding, toen de werkelijke rol van Keijzer duidelijk werd. Maar het lag niet in de aard van De Lord, zoals zijn bijnaam luidde, om goede sier met zijn verleden te maken. Een koninklijke onderscheiding wees hij beleefd van de hand. Want voor al die poespas was hij de man niet. Achteraf vond Keijzer dat hij als 23- jarige eigenlijk te jong was voor ris kant en verantwoordelijk verzets werk. Maarz'n vaderlandsgevoel was Jaap Keijzer, gefotografeerd tijdens een herdenking op de Georgische begraafplaats in 1988 sterk. Die Duitsers hoorden'hier niet, er moest een daad tegen hun aanwe zigheid worden gesteld. Iemand moest het toch doen. Over zijn opmerkelijke rol doen vele verhalen de ronde. Feit was dat Keijzer in 1941 de leiding (hér)kreeg over de Texelse ondergrondse, die binnen het gewest Noord Holland Noord ressorteerde onder leiding van de ex-kapitein J. Meihuizen. Keijzer kreeg het advies lid te worden van de NSB, en wel met twee oogmerken: ten eerste om zo deze beweging van binnenuit te leren kennen en te be spioneren. En in de tweede plaats om door het lidmaatschap van de partij aandacht af te leiden van zijn functie in de illegaliteit. De rooms katholieke Texelaar moest hiervoor echter toe stemming vragen aan de pastoor, al vorens zich, om Welke reden dan ook, als lid van de NSB aan te melden. Na overleg met de bisschop weigerde de pastoor toestemming, met het argu ment dat andere gelovigen wel eens het voorbeeld van Keijzer zouden kunnen volgen. Hij mag dan wel geen officieel lid van NSB zijn geweest, toch leunde hij als sympathisant tegen de NSB aan. Slechts een bescheiden aantal Texelaars was op de hoogte van de dubbelrol die hij vervulde. Na de oor log heeft hij er nooit zijn neus door gestoten. Ook zelf was Keijzer met haatdragend. Hij kon zich bijvoor beeld goed verplaatsen in de per soon van de Duitse eilandcom- mandant Breitner. Zijn rol in het verzet is vele malen beschreven, onder andere in het boek 'Texel, Nederlands laatste slag veld', door J.AC Bartels en W Kalk man en recentelijk nog eens in het boek 'Overleven in Angst' van Piet Beemsterboer. Zóveel jaar na de oor log zag Keijzer het nut van dit boek met meer in. 'Wat heeft het voor zin om daar nu nog eens mee aan te komen', liet hij zich onlangs ontval len. Keijzer liep zelf niet met zijn verleden te koop Alleen wie hem er naar vroeg, kreeg de verhalen te horen, bijvoorbeeld cineast Dick van Ree- Op het bordes van het gemeentehuis neemt burgemeester Kelder na de bevrijding vsL Texel een aubade van de Texelse bevolking in ontvangst. Geheel links staat zijn plaa&f vervanger in de Binnenlandse Strijdkrachten Jaap Keijzer. (Uil Texel. Nederlands Laalste Slagi-old Barrels en hij handelde in kunstmest en and^e agrarische benodigdheden. In veertiger jaren werkte hij als za^ waarnemer bij de Texelse Aum, centrale, toen eigendom van mv vrouw Dros-van Bommel en Maar» Bruin. Er werden ook smeeroliën® aanverwante artikelen verkocht, leidde tot de oprichting van Te Texelse Olie Combinatie (T0(L waarvan Keijzer tot de overnarï door Rab jarenlang directeur is gr weest. De Texelaar stond bekend als e levensgenieter. Hij lustte graag e borrel en legde in zijn goeie jaren r - zijn echtgenote Tinie regelmatig e kaartje in het Stoombootkoffiehi Hij had een vriendelijke uitstralir Kwaad of humeurig zag men he 1 nooit. Maar onder dit wat vlakke rakter school een avontuurlijke, o deugende aard. Een levensgenieTj ,die een streek met uit de weg gin?\ wijk, die een film maakte over de Russenoorlóg en met wie Keijzer een aantal dagen optrok. Hij deed dit pas nadat Van Reewijk er krachtig op had aangedrongen. De koninklijke onder scheiding die hij weigerde, deed hij af als 'flauwekul en poespas'. Waar companen uit het verzet na de oor log naar Georgië afreisde, bleef Keijzer thuis. Maar als zijn oude krijg smakkers uit Georgië bij hem langs kwamen, haalde hij, onder het genot van een borrel, graag herinneringen op. Keijzer werd in 1916 geboren in de Molenstraat, als zoon van een met selaar. Doorleren zat er na de lagere school met in, hij ontwikkelde zich via zelfstudie Keijzer had commerciële kwaliteiten. Al op jeugdige leeftijd handelde hij in alles wat los en vast zat. Als hij ergens winst in zag, dan kocht en verkocht hij het. Hij kwam in dienst bij de toenmalige LTB, waar

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 2