Texelse topsporters: de uitverkorenen van 1999 Contrabas W*m Prominenten vooral in Volendamse staf Legale graffiti bij schieten en skaten? Vissershaven Fraaie prestatie bowlers Kager Wout Stam: 'Oprechter trouw in een openbaar gebouw.' TEXELSE J CouRANT 'Nieuwe' blusauto is buitenkansje :0 PS IN BAAR TOllLETl 46.559,- komt. Uiteindelijk blijft dus zelfs nog ƒ1808,- over, een bedrag dat kan worden besteed aan klein materieel of voor onvoorziene uitga ven in reserve kan worden gehouden. neer. Ook Peter Huisman van Primera Mets stond sterk te gooien. Met een game van 202 en een serie van 737 pinval ging hij samen met teamgenoot Janny Mets met de overwinnings- punten naar huis. Bij TCA Oosterend verhoogde Fred Poede zijn persoon lijk record met een serie van 617 pin val. Bij de jeugd was het Eddy Witte van Eethuis de Tijd die een mooie demonstratie weg gaf. Met een game van 201 pinval verhoogde ook hij zijn persoonlijke topscore. Jeffrey Witte van de Deurdouwers begon de avond met een mooie 172 game, maar kon niet voorkomen dat zijn team ten on der ging tegen het sterk gooiende We Like To Move It, waar Peter Stiggel- bout en Dennis Hin beiden een hoog gemiddelde gooiden Uitslagen Vliegveldrest Texel-Windkracht 12 4-1, TCA dat de op vernieling genchte ,,tags" en aanverwante vernielingen voortaan achterwege worden gelaten.' Ook de buitenkant van de in aan bouw zijnde schiettunnel van De Sportschutters zal mischien beschik- VERVOLG VAN PAGINA 1 vertier. De watersporters zelf vinden de plaats van de tweede havenmond in de buurt van de-huidige asfalt- fabriek een onaantrekkelijke uithoek. Nader inzien De diverse bezwaren tegen de dubbelmondige haven zijn betrekke lijk recent. Ooit werd een haven met twee monden als zeer aantrekkelijk beschouwd. De daardoor mogelijke scheiding van beroeps- en recreatie vaart werd onder andere voor de vei ligheid van belang geacht. Daarom werd een daarop gebaseerd plan ontwikkeld en in aanmerking ge- Oosterend-Arch.Bur Honingh 3-2, App.verti. Land en Zeezicht-Switzer Texel Kites 4-1Ho tel Tatenhove-Op de Steenenplaats 2,5-2,5; Swirl's IJssalon-Kraanverhuur Kager 1-4; Primera Mets-Verh. H. Bruining 4-1 Jeugd. De Deurdouwers-We Like To Move It 0- 4. NJHC Panorama-Loodgietersbedr. Keijzer2- 2. Eethuis De Tijd-De Kegelvreters 3-1, Hotel De Branding-De Strijkers 2-2. baar worden gesteld. Dit is slechts een tijdelijke mogelijkheid want de tunnel verdwijnt uiteindelijk onder een dikke laag grond. Wie de daarop aan gebrachte afbeeldingen wil bekijken moet dus snel zijn. bracht voor subsidie. 'Het is dus niet waar dat de gemeente het plan met de extra havenmond in de eerste plaats heeft ontworpen omdat daar mee de meeste subsidie kon worden binnengehaald', aldus burgemeester Joke Geldorp. Beter! Het gemeentebestuur acht zich nog steeds gebonden aan het oorspron kelijke plan, maar wil nu dus even goed proberen een 'binnenplanse wijziging' erdoor te krijgen. Volgens watersporter Jook Nauta zouden daardoor de gezamenlijke belangen van de havengebruikers zelfs beter worden behartigd dan met het oude plan. 'Volgens het oude plan gaat het leeuwendeel van de subsidie zitten in de aanleg van de tweede haven mond. Als het gewijzigde plan erdoor komt, wordt dat geld veel beter en effectiever besteed.' Het TVL-bestuur heeft overigens er kend dat ook het oorspronkelijke havenplan een belangrijke toeris tische impuls kan geven aan haven, dorp en historische omgeving, al zijn de aan dit plan gekoppelde subsidie gelden in de eerste plaats bedoeld om de vissenjbelangen te behartigen Het gemeentebestuur is op verzoek van de TVL echter bereid om bij de verdere planvorming de toeristische belangen nog wat zwaarder te laten wegen. Het gaat om de blusauto van De Cocksdorp, waarvoor de gemeente al ƒ450.000,- had gereserveerd. Een adviesgroep onder leiding van de plaatsvervangende brandweer commandant ging aan het werk om te bepalen aan welke eisen de nieuw aan te schaffen wagen moest vol doen. Deze bepaalde dat Mercedes het chassis zou moeten leveren en de firma Rosenbauer de opbouw. Deze firma's kwamen toen met het voorstel om een drie maanden oud demovoertuig over te nemen. Na deze auto beproefd en bekeken te hebben was de commissie unaniem van mening dat deze moet worden aangeschaft wegens duidelijke voor delen: het vermogen is 280 pk (in plaats van 240), de wagen is voorzien van onderhoudsvrije kunststof- opbouw, levering kan al in maart of april geschieden en de garantie- voorwaarden gaan in bij levering zo dat het voertuig in dat opzicht 'nieuw' is. Het belangrijkst is echter dat het demovoertuig 20.750,- goedkoper is en toch veel uitgebreider uitgerust. Uit het beschikbare budget kan nu ook een-complete set hujpverlenings- gereedschap ter waarde van ƒ25.809,- worden bekostigd, waar door het feitelijke prijsvoordeel op Het bowlingteam van Kraanverhuur Kager is het nieuwe millennium goed begonnen. Dennis Saai gooide zes strikes op rij en zette een mooie game van 230 pinval en een serie van 752 aanbrengen van graffiti op de bodem van het skatepark lijkt een interes sante mogelijkheid. Het jongeren werk zal daarover nadere voorstellen doen. Instemming van b en w is te verwach ten als de bezoekers van het skatepark er voor zorgen dat het zwerfvuil in en rond dit park steeds wordt opgeruimd. '(Graffiti waar het mag, vereist discipline; je eigen plaats en omgeving schoonhouden ook', aldus het college in een brief aan de Welzijnsstichting, waaronder het jongerenwerk ressorteert. 'Verder vertrouwen we erop dat binnen de gelederen van de Texelse graffitispuiters en aanhang zoveel zelf reinigend vermogen wordt ontwikkeld iflet 28 voetballers en begeleiders s FC Volendam woensdag op Texel leergestreken voor een trainings tamp. Gastheer ZDH heeft een uit- jebreid programma voorbereid, net onder meer een biljart- litwisseling, een gezellige avond ~>n als hoogtepunt een oefen wedstrijd tussen de in de eerste livisie uitkomende BVO en 'ZDH- >lus', een selectie van (oud- Hoornders en andere Texelaars. )e selectie van Volendam staat on- ler leiding van Andries Jonker. Be render zijn ongetwijfeld zijn assisten- en, Arnold Muhren en Johan Steur. Vlühren maakte naam bij Ajax, "wente, Ipswich Town en Manches- er United. Met de laatste club vero verde hij begin jaren tachtig de trestigieuze FA Cup. Op latere leef- ijd werd de stilist nog een gewaar- leerd international. Meest nemorabele daad uit zijn interland- tarriere is waarschijnlijk de afgeme- en voorzet die hij in de finale van de Europese kampioenschappen in 1988 gaf op Marco van Basten, die Je bal diagonaal over de Russische reeper in de bovenhoek schoot. Ook Steur is geen onbekende. Hij was het orototype van de Volendammer die voor eigen publiek weergaloze staal tjes liet zien, maar bij andere clubs (waaronder Feyenoord) nooit werke- ijk furore kon maken. Een kwestie van heimwee, werd altijd gezegd... Een uitzondering vormde het Samma-zaalvoetbaltoernooi in de iexelse sporthal Ons Genoegen, vaaraan hij maar liefst achtmaal needeed en waarbij hij meerdere nalen tot beste speler van het toer- iooi werd uitgeroepen. De meeste spelers van Volendam, die logeren in bungalowpark Dennen oord en dineren bij de Hoornder res taurants, zullen het grote publiek weinig zeggen. De bekendste van hen is waarschijnlijk René Binken, die ook al bij 'het andere Oranje' voet balde in de tijd dat Texelaar Martin Koorn er actief was. Binken is echter geblesseerd. Spits en topscorer is momenteel Jan Bruin, die op Ameland opgroeide en pas op zijn negentiende naar een club aan de vastewal verhuisde. De opvallendste figuur, wegens zijn geringe lengte en donkere huidskleur, is een jongere broer van Ajax-voetballer Babangida. De Texelse selectie die het zaterdag tegen de profs opneemt, heeft een allerminst vlekkeloze voorbereiding achter de rug. Stefan Bousma en Jan Willem Kraay moesten afzeggen we gens verplichtingen bij hun huidige club. Aalsmeer, terwijl Rob van der Op enkele plaatsen op Texel zal het binnenkort mogelijk zijn legaal graffititekeningen aan te brengen. Het gemeentebestuur wil tevens dat de politie krachtiger gaat op treden tegen het aanbrengen van griffiti op andere plaatsen. De gemeente is in samenwerking met het jongerenwerk bezig met onder zoek naar 'gedoogplaatsen' waar graffitikunstenaars zich kunnen uitle ven. Daarbij bleek dat particuliere ei- Stap eveneens afbericht deed. Ook Kasper Zijm moet verstek laten gaan bij zijn oude club, aangezien werkge ver Cambuur hem geen toestemming gaf mee te doen. Ten slotte haakte routinier Martin Koorn wegens een oude blessure af in de oefenwedstrijd die de selectie zondag speelde tegen een combinatie van voetballers uit de buitendorpen. Uiteindelijk werden de broers Erwin en Ralph Koning bereid gevonden de selectie toch nog wat te versterken. Of het genoeg is om Volendam partij te bieden, is maar zeer de vraag. De groep van trainer Jonker mist welis waar de ervaring om hoog mee te draaien in de eerste divisie, wie de spelers heeft zien trainen op het ZDH-veld, weet dat het hoogstwaar schijnlijk een illusie is om te veronder stellen dat ze enige moeite zullen hebben met het gelegenheidsteam van Leen van Elk en Nico Erwich. Dat neemt natuurlijk niet weg dat voetbal- minnend Texel zaterdag een leuke middag te wachten staat. De wed strijd begint om 13.00 uur en staat onder leiding van scheidsrechter Henk de Ruyter. genaars van gebouwen met staan te springen om hun gevels beschikbaar te stellen. Van de circa tien eigenaars reageerden er maar twee positief en dan nog onder voorwaarden. Een van hen wilde alleen meewerken als de graffitikunstenaars zich zouden ver plichten een fraai tropisch landschap aan te brengen. Ruimere mogelijkhe den lijken er te liggen op de skatebaan bij de Elemert. Er wordt over gedacht om hier een speciale graffitimuur te bouwen, maar ook het )e jury voor de verkiezing van Ie Texelse sportman, sport - touw en sportploeg van 1999 leeft deze week na intensief >eraad onderstaande lijst met lenomineerden vastgesteld, 'erschillende sportverenigin- |en hadden kandidaten voor ledragen, waaraan de jury lk iverigens niet gebonden was. ,k' Het was een hele kluif om voor u sdere categorie tot drie geno- Jc nineerden te komen omdat ipmerkelijke sportprestaties in 999 relatief schaars waren. teel kandidaten zijn dan ook 'oorgedragen om hun gehele oeuvre' of de voorbeeld- unctie die zij vervullen. De vinnaars worden bekendge- naakt tijdens een feestelijke ^ivond, die op 29 januari door He Texelse Sportraad in loPuestion Plaza wordt georga- liseerd. Naam: Damesteam Tevoko Sport: Volleybal Bijzonderheden: Twee jaar geleden kampioen geworden en draaien nu mee in de top van de regioklasse, waarin zij momenteel op een derde plaats staan. Naam: Piet Beers Sport: Paardensport: mennen en ringsteken. Bijzonderheden: Prominente gent- leman-paardenman met uitstraling, was jarenlang dé menner van Texel, meermaals oppermachtig winnaar van de Jaap de Graaf-bokaal. laam: Cadetten De Mareis Iport: Basketbal bijzonderheden: De Texelse basketbalbenjamins hebben doorzettingsver mogen getoond bij het van de grond krijgen van hun geliefde sport: zij heb- >en een vol jaar fanatiek getraind voordat zij aan de competitie mee moch- 3n doen. Inmiddels verliezen zij iedere wedstrijd met grote cijfers, maar de napen gaan stug door. VRIJDAG 14 JANUARI 2000 Xssistent-trainer Arnold Mühren (links) legde de zweep erover wanneer zijn pupillen in kleine groepjes aan hun positiespel werkten. (Foto Joop Rommets) DAT GAAT AAkDló IN DE PA PtEKEN LOPEN", Naam: Eva van Zoonen Sport: Atletiek Bijzonderheden: Hét Texels sport talent van1998 zette de opgaande lijn dit jaar door. De 15-jarige hardloop ster werd 7° op het NK en sleepte de regionale titel in de wacht op de 600 meter. Eva liep onlangs onbedoeld een halve marathon. Naam: Kjapsma Sport: Wampex Bijzonderheden: De inventieve en creatieve organisatie van de Weekend Amphibische Expeditie staat sinds jaren garant voor een van de leukste en vermoeiendste Texelse sportevenementen en maakt van gewone Texelaars heuse stuntmannen. Naam: Marlijn de Veij Sport: Autocross Bijzonderheden: Overalwinnaar Texelse autocross, zeer gemotiveerd sporter, kwalificeerde zich voor de wereldkampioenschappen stockcar Door in plaats van een nieuw blus- voertuig een zo goed als nieuw de monstratie-exemplaar aan te schaffen, bespaart de gemeente ruim ƒ46.000,-. Om dit buiten kansje niet te laten lopen wordt de aankoop nog deze maand door de betreffende raadscommissies be handeld. Naam: Connie Joling Sport: Volleybal, tennis. Bijzonderheden: Sportleidster, traint de atletiek-, volleybal- en basketbalvereniging, begeleidt ge handicapten en geeft zwemles. Inspi rerende persoon die qua inzet en en thousiasme verder gaat dan beroepshalve wordt verlangd. Naam: Mariska Koenders Sport: Triatlon Bijzonderheden: Jarenlang een vaste waarde in de atletiek, liep de Zestig van Texel en werd verrassend derde bij de veteranen op de NK- triatlon in Almere. Naam: Klaas Jan van der Vis Texelaar bij de laatset surfronde om Sport: Windsurfen het eiland, de Texelrace. Bijzonderheden: Drie keer achter een clubkampioen Windsurfclub Texel, waar hij de laatste twee jaar vrijwel alle wedstrijden wint. Zit net onder de landelijke top. Snelste

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 5