Agenda Winterkeuring Huiveringwekkende thrillers Invaller wint klaverjassen EUROASE LanM. Boe en Duin teso 1000 m2 Voor Texelaar en toerist Excursies Dinsdag 18 januari Donderdag 20 januari TEXELSE COURANT Vrijdag 14 januari Filmnieuws Cabaret-café verplaatst Boeren koolfuif Zaterdag 15 januari Zondag 16 januari Den Hoorn op tv Zaalvoetbal jeugd Maandag 17 januari Dinsdag 18 januari Woensdag 19 januari Donderdag 20 januari Succesvolle start voor sportvissers Crossloop AVT Sportkaffee naast Sportshop Texel Zwemparadijs Calluna Spaceworld in Calluna NU: nieuwe oud-Hollandse spellen! Vrijdag 21 januari Hoogwater te Oudeschild Pupillentoernooi ^an Keijser Kampeercentrum Bij voldoende belangstelling begint om 14.00 uur een excursie in de •lufter. Deze duurt ongeveer twee uur. Deelname kost ƒ7,50 per >ersoon (ƒ4,- voor kinderen tot 12 jaar). Informatie en aanmelden bij •coMare, tel. 317741 Bij voldoende belangstelling begint 'ipm 14.00 uur een excursie in de ':Geul. Deze duurt ongeveer twee uur. Deelname kost ƒ7,50 per ersoon (ƒ4,- voor kinderen tot 12 r). Informatie en aanmelden bij EcoMare, tel. 317741. De Plattelandsvrouwen van de afde ling De Cocksdorp/Eierland vieren in de Kiekendief op De Krim hun 40- jarig bestaan. Arend Wassink houdt een lezing met dia's over Kazakstan voor de Vogelwerkgroep Locatie is d'Ouwe Ulo, aanvang 20 00 uur De toegang is gratis. E. Haselhoff uit Eindhoven houdt in EcoMare een lezing met als titel 'het raadsel van de graancirkels'. Aanvang 20.00 uur. Donateurs van de Volkssterrenwacht hebben gratis toegang, anderen betalen 7,50. De Texelse jeugdzaalvoetballers bin den tussen 13.00 en 18.00 uur de strijd met elkaar aan in een toernooi dat wordt georganiseerd door ZW De Krim. ledereen die nog niet in de gelegenheid is geweest om het Eierlandse buurthuis Bethel te bezichtigen is tussen 14.00 en 16.00 welkom tijdens het open huis. In Cinema Texel draaien Disney's Tarzan (aanvang 13.45 uur), Kruimeltje (13.30 en 16 00 uur), The Sixth Sense (19.00 en 21.30 uur), 007, The world is not enough (16 00 en 19.00 uur) en The Blair Witch Project (21 45 uur) kwellingen met iemand te bespreken, neemt hij uiteindelijk toch kinderpsycholoog Malcolm Crowe (Bruce Willis) in vertrouwen Dr. Crowe probeert échter de onheilspellende waar heid van Cole's bovennatuurlijke vermogen te komen. De consequenties voor zowel patiënt als therapeut zijn schok kend als hun ogen worden geo pend voor iets aangrijpends en onverklaarbaars. Net als The Blair Witch Project was The Sixth Sense in Amerika één van de grote verrassingen van het afge lopen jaar. In Cinema Paradiso draait dinsdag en woensdag 'Happiness', die vorig jaar het Rotterdams filmfestival won Maandag kunnen de filmgangers die wel van iets onverwachts houden terecht bij een 'sneak preview' Voor het laatst te zien is zondag de Bondfilm 'The World Is Not Enough'. Kinderen (en volwassenen) kunnen hun hart ophalen bij 'Kruimeltje' en 'Tarzan'. let cabaret-café van Pip Barnard en ^amen de Bruijn vindt in januari bij i wijze van uitzondering niet plaats op de laatste vrijdag van de maand, bedwongen door verschillende pmstandigheden wordt het Evenement verplaatst naar zondag 6 februari. Plaats van handeling (Question Plaza) en aanvangstijd (21.00 uur) blijven hetzelfde. De toe gang is gratis De uitzending is een Jag later vanaf 19.00 uur te beluiste en via Radio Texel Veertien dagen ater volgt de herhaling Dmdat het de tiende keer is dat het cabaret-café wordt opgenomen, zijn pok de gasten aan tafel stuk voor stuk jubilarissen. De (werk)titel van de avond is 'hoelang bestaan we eigenlijk (nog)7'. Barnard en De Bruijn blikken uiteraard terug op de afgelopen maanden, maar zien dit maal ook vooruit naar 2030. De winterstop van Scouting Texel is voorbij. Het nieuwe jaar wordt volgens traditie geopend met een boerenkoolfuif, die zaterdag wordt gehouden. Alvorens de scouts aan tafel gaan, strijden ze eerst öm de felbegeerde boerenkoolbokaal. Dat gebeurt vanaf 17.00 uur bij het club- gebouw aan de Bernhardlaan. Vanaf 18.30 uur wordt er gegeten. De bijeenkomsten starten komende In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 20.00 uur een avond country-line-dance voor beginners en gevorderden. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.00 uur de tweede avond van de laatste voorronden voor het Amsterdams Kleinkunstfestival. De toegangskaarten zijn reeds uitverkocht. In Cinema Texel draaien The Sixth Sense (aanvang 19.00 en 21 30 uur), 007, The world is not enough (19.00 uur) en The Blair Witch Project (21 45 uur). In sporthal Ons Genoegen begint om 9.00 uur een voetbaltoernooi voor de D-pupillen van alle Texelse verenigingen Op het veld aan de Witteweg begint om 13.00 uur een voetbalwedstrijd tussen 'ZDH-plus' en de profs van FC Volendam. In manege Akenburg begint om 13.15 uur de Winterkeuring, waarbij vijftig Texelse rammen en twintig ooien voor het voetlicht komen Nieuw is de jeugdrubriek, waarbij twintig kinderen in de ring treden. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.00 uur de laatste avond van de voorronden voor het Amsterdams Kleinkunstfestival. Na afloop maakt de jury bekend welke artiesten komend voorjaar in de hoofdstad gaan strijden om de Wim Sonneveld-bokaal. De toegangs kaarten zijn reeds uitverkocht. In Cinema Texel draaien Disney's Tarzan (aanvang 13.45 uur), Kruimeltje (13.30 en 16 00 uur), The Sixth Sense (19.00 en 21.30 uur), 007, The world is not enough (16.00 en 19.00 uur) en The Blair Witch Project (21.45 uur) In manege Akenburg treden vandaag tachtig dressuurrijders in de ring. De dressuurwedstrijden beginnen om 9.00 en duren tot 19.00 uur. Er wordt gestreden in alle categorieën. In de Dennen gaat om 11.00 uur een 'Bos en Duincrossloop' van start. Diverse afstanden. Inschrijven kan vanaf 10 30 uur in het gelijkna mige hotel aan de Bakkenweg. Inlichtingen, tel. 313387. Piet Schneider heeft gisteravond voor de camera's van het AVRO-televisiep- rogramma 'Het programma van de eeuw' uitleg gegeven over de actie waarbij Hoornders een brief schreven aan hun dorpsgenoten van 2099 Aanvankelijk was Schneider door de redactie van het programma gevraagd om een clubje Hoornders samen te stellen die presentator Karei van der Graaf iets leuks zouden kun nen vertellen. Uiteindelijk besloot de De Texelse D- en E-zaalvoetbalteams en de meisjes C-junioren van Klif doen zondag in sporthal Ons Genoegen mee aan een jeugdtoer- nooi, dat wordt georganiseerd door ZW De Krim en medemogelijk wordt gemaakt door diverse 'stille' sponsors. Er zijn twee poules, waarin een halve competitie wordt gespeeld Na afloop spelen beide winnaars tegen elkaar om de hoofdprijs. De wedstrijden duren veertien minuten Het toernooi begint om 13.00 uur, rond 18.00 uur staat de prijsuitreiking gepland In het gemeentehuis vergadert vanaf 19.30 uur de raadscommissie voor Bestuur en Organisatie. De Vereniging voor Bëdrijfsvoorlichting houdt in De Pelikaan een voorlichtingsavond over schapenhouderij. Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien een 'sneak preview' (aanvang 20 30 uur) en The Sixth Sense (aanvang 21.00 uur). In het gemeentehuis vergadert vanaf 19.30 uur de raadscommissie voor Ruimte, Wonen en Economie. De Historische Vereniging houdt een bibliotheekavond in de voorma lige IJskaschool in De Waal en gelijktijdig is er een bijeenkomst van de afdeling stambomen Aanvang 20 00 uur. In Cinema Texel draaien Happiness (aanvang 20.30 uur) en The Sixth Sense (21.00 uur). Maria van der Spek verzorgt tussen 19.45 en 21.15 uur een kennismakingsbijeenkomst voor een cursus autogene training (ook wel 'yoga van het westen' genoemd). Voor aanmelding en opgave, tel. 314 039 of 06 22743885. In de Witte Burcht in Den Burg begint om 20 00 uur de jaarvergadering van het Katholiek Vrouwen Gilde, afd. Den Burg. Na afloop wordt een bingo gehouden. In het gemeentehuis vergadert vanaf 19 30 uur de raadscommissie voor Welzijn en Onderwijs. In Cinema Texel draaien Disney's Tarzan (aanvang 13.45 uur), Kruimeltje (13 30 en 16.00 uur), The Sixth Sense (21.00 uur) en Happiness (20.30 uur). In het gemeentehuis vergadert vanaf 19.30 uur de raadscommissie voor Financiën, Werken en Milieu Het IVN houdt in de Jozefschool vanaf 20.00 uur een leeravond over 'winterbeestjes', zoals pissebedden, miljoenenpoten en andere wrieme- AVRO dat niet iedereen het woord zou kunnen voeren, aangezien dat te veel zendtijd zou kosten, waarna alleen Schneider werd uitgenodigd om zijn bijdrage te leveren. Wanneer het programma wordt uitgezonden, was gisteren nog met bekend. Het nieuwe millennium is voor de Texelse sportvissers goed begonnen. Tijdens de zondag bij de asfaltmolen in Oudeschild gehouden wedstrijd sloegen de vijf deelnemers allemaal twee of meer vissen aan de haak. Ton Dorst ving er vijf, met een totale lengte van 94 centimeter, en dat leverde hem de winst op Arjan Dorst verschalkte drie vissen, evenals Rein Kuyper, maar aangezien die van Dorst (58 cm) net iets groter waren dan van zijn concurrent (56 cm), ging Dorst met de tweede prijs naar huis. Cor Huisman en Frans Bos vingen beide twee vissen, met lengtes van respectievelijk 43 en 32 centimeter. De volgende wedstrijd wordt zondag 23 januari bij het Ankerpark gehouden, aanvang 8.30 uur De liefhebber van thrillers komt deze week absoluut aan z'n trek ken in Cinema Texel. 'The Blair Witch Project', het verhaal van een filmploeg die in de bossen van Maryland (USA) een documentaire wil maken over een huiveringwekkende legende maar die nooit terugkeert, zorgt dezer dagen voor een hoop mond-tot-mondredame op het eiland. Sommige Texelaars die hem inmiddels hebben gezien, raden de film af bij vrienden en bekenden, eenvoudigweg omdat- ie te eng zou zijn. Nieuw is 'The Sixth Sense', die menigeen eveneens de koude ril lingen zal bezorgen. In deze psy chologische thriller wordt de 8- jarige Cole Sear (gespeeld door Haley Joel Osment) gekweld door een groot geheim- hij krijgt gere geld bezoek van geesten, die hun onopgeloste problemen via hem wereldkundig willen maken. Verward door, zijn paranormale gave, te jong om zijn doel te begrijpen en te bang om zijn Twintig jonge eiiandgenoten hebben zich de afgelopen weken verdiept in de geheimen van de schapenfokkerij. In hoe ze de die ren moeten toiletteren om in de ring zo goed mogelijk voor de dag te komen. In de juiste voeding, zodat de ooilammeren precies goed in hun vacht zitten. En in het proeflopen, om de die ren te laten wennen aan de ring. De jeugdkeuring is een nieuw onderdeel van de Winterkeuring die zaterdag vanaf 13.15 uur in manege Akenburg wordt gehou den en waarbij zeventig schapen van het Texelse ras onder de loep worden genomen. Na de jaarlijkse schapenfokdag in september is de winterkeuring, die nu voor het vierde jaar wordt gehou den,.het tweede jaarlijkse hoogtepunt voor de schapenfokkers. Dat dezelfde dieren in de ring komen, wil niet zeggen dat de keu ringsresultaten gelijk zijn. De schapen hebben inmiddels een flinke vacht ontwikkeld, waardoor dieren die in september met zo goed uit de verf kwamen, alsnog in hoog aanzien van jurylid J. Worp jr. uit Benningbroek kunnen komen. De fokkers en belangstellenden zul len met belangstellende ogen de beoordeling volgen. Of Worp kleine schapen vooraan zet of de voorkeur geeft aan wat ruimere schapen, die beantwoorden aan het nieuwe fok- doel van het Texelse schapenstamboek in Noordholland. Ter keuring verschijnen vijftig rammen en twintig ooien, die worden ingezonden door achttien Texelse fokkers. Gekozen worden de kampioen onder de oude rammen en de beste ooi- en ramlammeren. De topdieren mogen op 9 februari de Texelse eer verdedigen tijdens de keuring in Midden-Beemster. Traditie is ook dat de schapenfokkers en hun aanhang na afloop aanschuiven voor het koud buffet en er een feestavond aan vastknopen. Atletiekvereniging Texel houdt zon dag de vijfde trim-loop van dit seizoen. Kinderen tot en met 12 jaar starten om 11.00 uur, de oudere jeugd en de senioren een kwartier later. De lengte van het parcours is voor de jongste jeugd 1,3 kilometer en voor de jeugd tot en met 16 jaar 3 kilometer. De senioren hebben de keuze uit 3, 6 en 9 kilometer. Inschrijven kan vanaf 10.30 uur in hotel Bos en Duin, in de buurt waar van ook de start is. De volgende crossloop wordt gehou den op 30 januari Aan die editie doet een grote groep leden van atle tiekvereniging NOVA uit Warmenhuizen mee, die zich graag willen meten met de snellere Texelse atleten. Dat invallers het doorgaans goed doen bij Klaverjasclub Den Burg, werd ook deze week in de veertiende ronde bewezen. Bart Weijdt, die de zieke Piet Moree verving, scoorde met Arend Dijker 7414 punten en dat bleek ruim genoeg voor de winst. Het koppel boekte bovendien drie plaatsen winst in het klassement en staat nu zevende. Cees Vinke en Gerrit Smit scoorden met 7205 punten weer erg goed. Ze verkleinden hun achterstand in punten, maar blijven voorlopig wel op de elfde plaats staan. Fenny en Rob Caspers behaalden een score van 7110, wat hen een derde plaats in deze ronde opleverde. In het klassement bleef het paar vijfde. De bakkersactiviteiten van Ofrein verdwijnen toch niet helemaal uit het nieuwe complex van Sportshop Texel in de Weverstraat. De kondi- torei van Ofrein keert terug en krijgt wederom een Duitse naam: 'Sportkaffee'. Daar kunnen klanten als vanouds koffie en gebak nutti gen. In hoeverre de koffieshop een sportief karakter krijgt, daarover zijn eigenaar Theo Legierse en Ronald Biesboer, die het Marja en Martien Bakelaar lieten 6907 punten noteren, goed voor een lichte stijging. Opmerkelijk was dat nog vijf ande re koppels meer dan 6800 punten scoorden. Onder hen Gerda en Freek Veeger (6809), die daarmee hun eerste plaats in het klassement consolideerden. Hans Westdorp en Lieuwe van der Veen (6879) stijgen naar de tweede plaats en Chris Schraag en Willem Koomen (6828) naar de derde Dat ging ten koste van Roel de Zwart en Jean Zeeman, die van de tweede naar de vierde plaats zakten. Zij mogen zich troos ten met de wetenschap dat de ver schillen nog erg klein zijn. Annie Vermuë en Marie Timmerman, die vorige week wonnen, scoorden opnieuw hoog (6856), terwijl Gonda Kiewiet en George Eelman met 6837 punten een plaatsje in het klassement stijgen. Sportkaffee gaat runnen, nog aan het nadenken. 'Tussen de sportwin- kel en de koffieshop komt een gla zen wand, zodat de mensen over en weer in de andere zaak kunnen kijken en de combinatie van de winkels duidelijk wordt. Misschien dat er televisies met sportuitzendin gen in het Sportkaffee komen te hangen. We moeten nog bekijken wat er allemaal haalbaar is', aldus Legierse. week weer. Het schema is als volgt: Maandag 18.30-20.00 uur: welpen (jongens van 7 tot 11 jaar); donder dag 18.30-20.00 uur. kabouters (meisjes 7 tot 11 jaar); vrijdag 19.00- 20 00 uur. gidsen en verkenners (meisjes en jongens van 11 tot 14 jaar); vrijdag 19 00-22.00 uur: rowans en sherpa's (jongens en meisjes van 14 tot 17 jaar); zaterdag 20.00-23.00 uur: jongens en meisjes van 17 tot 23 jaar. 22 23 januari 2000 opgeven kan nog maar vol vol Schumakersweg 3,1796 NM De Koog info: 31 78 88 h nParks Sluftervallei Krimweg 104, De Cockvdorp, te) 316819 2 KINDERFEESTJE?! zwemmen - bowlen - moeken g* 12.00- 18.00 uur ƒ12,50 p/p Ook hét odres voor feesten porti jen recepties etc. 1U Alle dogen geopend van 0^ 10-22 uur (reserveren gewenst) Appartementenhotel - Restaurant - Brasserie Hét adres voor: bruiloften en partijen heerlijk uiteten voor een aantrekkelijke prijs. Bakkenweg 16 - Oen Hoom teL 315541 (bij de Fonteinsnol) laars. Publiek heeft gratis toegang en wordt uitgenodigd zelf beestjes mee te brengen In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 20.00 uur een avond country-line-dance voor beginners en gevorderden De Schulpengat ligt sinds dinsdag in Schiedam voor een dokbeurt. Om die reden wordt de Molengat tot 18 februari ingezet als dienstboot Door de kleinere capaciteit van dit schip bestaat er tijdens de drukkere perioden een grotere kans op wachttijden. 'Drukkere perioden' voor vrachtvervoer zijn de eerste afvaarten 's morgens vanuit Den Helder. Vrijdagmiddag is het in Den Helder drukker voor al het vervoer. Vr. 14 0.30 en 12.00 u. Za. 15 1.15 en 12.10 u. Zo. 16 1.55 en 13.00 u. Ma. 17 3.40 en 15 10u. Di 18 4.57 en 17.20 u. Wo. 19 6.05 en 18.55 u. Do. 20 7.14 en 19.55 u. Vr. 21 8.24 en 20.56 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt 21 janu ari op om 8 35 uur en gaat onder om 17.05 uur. 21 januan volle maan; 16 januari doodtij. De oudste Texelse pupillen spelen zaterdag in sporthal Ons Genoegen in Den Burg een groot zaalvoetbal- toernooi Er wordt tussen 9.00 en circa 12.30 uur een halve competitie gespeeld in twee poules. In poule A treden ZDH D1, De Koog E2, SVO D2, Texel'94 E2 en SVC D1 tegen elkaar in het strijdperk. In poule B voetbal len ZDH D2, Texel'94 El, SVC D2, Texel'94 D5 en SVO D1 om de onster felijke roem De wedstrijden duren tien minuten tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 7