s Agenda a Smakelijk eten San Keijser 9 EUROASE Duin DICK RAAT Arnold Schwarzenegger z u D gos CAFE DE ZWAAN .xcursies 1000 m2 TEXELSE COURANT Maandag 31 januari Dinsdag 1 februari teso Hoogwater te Oudeschild Jungle Day Hatsjekiedee! Goed en kwaad Callanetics Voor Texelaar Zondag 30 januari John Wrigt Band bijna uitverkocht ïhendige honden liksemcarrière Workshop djembé Leden voor mannenkoor FNV Vrouwen 'Wereldvoorstelling' van Hester Macrander an Dick Raat VRIJDAG 28 JANUARI 2000 In dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn wordt tussen 14.00 en 17 00 uur een fototentoonstelling gehou den over de 75-jarige geschiedenis van muziekvereniging DEK. In de Gereformeerde kerk van Den Burg begint om 19 00 uur 'Een uur voor iedereen', met medewerking van het Texels Christelijk Mannenkoor, organist Jan Kruithof en voorganger ds. M G J. Roepers. In Cinema Texel draaien Kruimeltje (aanvang 13 30 en 16.00 uur), Disney's Tarzan (13.45 en 16.00 uur), The Sixth Sense (19.00 en 21.30 uur) en End of Days (18.45 en 21 45 uur). L. Evers, vice-voorzitter van het Overlegorgaan van Joden en Christenen, houdt een lezing voor het Leerhuis met als titel 'De boom van kennis van goed en kwaad' Locatie is de Vermaning in de Kogerstraat, aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien een 'sneak preview' (aanvang 20.30 uur) en The Sixth Sense (21.00 uur). Peuters zijn vanaf 13.15 uur welkom m de Openbare Bibliotheek in Den Burg om samen met Jet Boeke, schrijfster en tekenares van de boe ken van Dikkie Dik, een nieuw avontuur van de bekende rode kater te maken. In de Buureton begint om 20.00 uur een avond van de FNV Vrouwenbond. Carla Schrama en Patricia Williams spreken over jongerenwerk en -hulpverlening. In Cinema Texel draaien The Legend of 1900 (aanvang 20 30 uur) en The Sixth Sense (21.00 uur). De Schulpengat ligt in Schiedam voor een dokbeurt. Om die reden wordt de Molengat tot 18 februari ingezet als dienstboot Door de klei nere capaciteit van dit schip bestaat er tijdens de drukkere perioden een grotere kans op wachttijden. 'Drukkere perioden' voor vrachtver voer zijn de eerste afvaarten 's mor gens vanuit Den Helder Vrijdagmiddag is het in Den Helder drukker voor al het vervoer. Vr. Za. Zo. Ma. Di. Wo. Do Vr. 28 29 30 31 01 02 03 04 0.55 1 35 2.10 3.00 4 00 4.55 6.30 7.20 en en en en 11.40 u. 12.40 u. 14.10 u. 15.24 u. 16.34 u. 18.17 u. 19.15 u. 19.54 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 31 janu ari op om 8.22 uur en gaat onder om 17 23 uur. 28 januari laatste kwartier; 29 januari doodtij. Zwemparadijs Calluna Woensdag 2 februari 14.00 - 17 00 uur Entree Hfl. 6,00 Schumakersweg 3,1796 NM De Koog info: 31 78 88 jrecnParks Sluftervallei Knmweg I04, DeCoclsdorp. ld.. 316819 KINDERFEESTJE?! zwemmen - bowlen - snoeken 12.00 - 18.00 uur 12,50 p/p Ook hét adres voor: feesten porteen recepties etc. Alle dogen geopend van 10-22 uur (reserveren gewenst). Appartementenhotel - Restaurant - Brasserie NU: nieuwe oud-Hollandse spellen! Hét adres voor: bruiloften en partijen heerlijk uiteten voor een aantrekkelijke prijs. Bakkenweg 16 - Den Hoorn teL 315541 (bij de Fonteinsnol) Wright, die eerder als boer en schaapsherder de kost verdiende, springt nu alleen nog tijdens de lam- merij bij op de boerderij Liever zingt hij, maar de liefde voor - en de sfeer van - de Schotse Hooglanden klinkt duidelijk door in een groot deel van zijn songs. Daarbij klinkt zijn stem beurtelings breekbaar en opzwepend. Ook gitarist Kennie Speirs kan zingen. Niet alleen als tweede stem maar ook solo staat hij zijn mannetje, getuige zijn enkele maanden geleden verschenen solo- CD 'Bordersong'. Nummers van deze schijf zullen ook donderdag te horen zijn. Het concert in Question Plaza begint om 20.30 uur. Vooraf is er in De Lindeboom een Schots diner, maar ook hiervoor zijn al praktisch geen plaatsen meer beschikbaar. Wie nog wil reserveren, kan het best zo spoe dig mogelijk bellen naar tel. 312 041. Zwaanstraat - Den Burg ZATERDAG 29 JANUARI Gezellig - Allround topkwaliteit Aanvang 22.00 uur. Toegang gratis. Voor het Leerhuis spreekt maandag L. Evers, vice-voorzitter van het Overlegorgaan voor Joden en Christenen. Zijn lezing heeft als titel 'De boom van kennis van goed en kwaad'. Evers is rector geweest van het Maimonides Lyceum in Amsterdam Na zijn loopbaan in het onderwijs heeft hij zich ingezet voor de ontmoeting tussen Joden en Christenen. Daarnaast heeft hij onder meer 'Jodendom voor begin ners' geschreven en is hij medewer ker van de Winkler Prins. Evers houdt zijn lezing in de Vermaning in de Kogerstraat in Den Burg, aan vang 20 00 uur Gezien de grote belangstelling ver zorgt fysiotherapeute Manda Bergsma met ipgang van komende week ook op donderdag een cursus callanetics. De lessen, tien in getal, duren van 9.30 tot 10.30 uur en worden gegeven in de nieuwe aan bouw van sporthal Ons Genoegen in Den Burg. De cursus omvat oefe ningen op muziek, waarbij niet - zoals veel vrouwen vrezen - wordt gesprongen. Voor informatie en aanmelden tel 319 708. nsdag 1 februari In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 20.00 uur een avond country-line-dance voor beginners en gevorderden. In Cinema Texel draaien The Sixth Sense (aanvang 19.00 en 21.30 uur) en End of Days (18.45 en 21.45 uur). Zaterdag 29 januari Op het terrein van Deuce in Den Burg begint om 13.30 uur een ten nismiddag voor E-spelers en nieuwe leden. Voor informatie, tel. 314 657. Om 15.30 uur begint in dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn een recep tie ter ere van het 75-jarig jubileum van muziekvereniging DEK. Toneelvereniging Nieuw Leven viert haar 35-jarig bestaan met een twee de uitvoering van 'Gelijke monniken, gelijke kappen', een avondvullend spel in drie bedrijven van N. van Engelen, A. Linnebank en M. de Wit. De regie is in handen van Karin Somers en Ria Buisman. Locatie is dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild, aanvang 20 00 uur Om 20.00 begint in De Witte Burcht de vierde ronde van het Texels kla- verjaskampioenschap. In Question Plaza begint om 20.00 uur een groot sportgala, met muziek, interviews en ludieke acts. Hoogtepunt is de uitreiking van de prijzen aan de sportmensen van 1999. De toegang tot het spektakel is gratis. In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland verzorgt Dick van Heerwaarden vanaf 20.00 uur een diavoorstelling, met dia's die zijn gemaakt tussen 1920 en de zeventigerjaren. De toe gang is gratis. In Cinema Texel draaien Kruimeltje (aanvang 13.30 en 16.00 uur), Disney's Tarzan (13.45 en 16.00 uur), The. Sixth £en$€» (19.0Q en 21.30 uur) en End of Days (18.45 en 21.45 uur). ->k i In sporthal Ons Genoegen in Den Burg beginnen om 10 00 uur de Texelse kampioenschappen Behendigheid, georganiseerd door Hondenclub Texel. De entree is gra tis. Voor informatie en opgave: Marion Zijm, tel. 314 205, of Ruud van Holland, tel. 315 804. In de Dennen gaat om 11.00 uur een 'Bos en Duincrossloop' van start. Diverse afstanden. Inschrijven kan vanaf 10.30 uur in het gelijkna mige hotel aan de Bakkenweg Inlichtingen: tel. 313387. In de Beatrixzaal houdt Gymvereniging Texel een gyminstuif. Kinderen vanaf drie jaar tot en met groep drie zijn welkom van 14.00 tot 15 15 uur. Groep vier tot en met acht wordt verwacht van 15 30 tot 16.45 uur. Zonder dat er van een officiële voorverkoop sprake was is het vijfde uit de serie folkconcerten van deze winter al bijna uitverkocht. Voor dit optreden, dat donderdag 3 februari plaats vindt in Question Plaza, komen fans vanuit het hele land om zan ger John Wright gitarist Kennie Speirs en violist Stewart Hary in actie te zien. 'Ja, wat moet ik er verder over zeggen', verzucht (mede)órganisator Riet Veenendaal. 'Drie jaar geleden de verrassing, nu dus al voor de vóór de officiële verkoop bijna uitver kocht. Wright werkt blijkbaar versla vend. Wie eenmaal een optreden van deze Schot heeft meegemaakt, wil geen concert meer missen en zoekt daarvoor zelfs andere podia op.' De John Wright Band drijft met alleen op de fraaie stem van de voor man, hij heeft ook een goede neus voor nummers. Ook de uitstekende gitarist, één van de meest getalenteerde vioolspelers van Engeland en de recent uitgekomen nieuwe CD 'Pages Turning' spelen ongetwijfeld een rol bij de overdon derende belangstelling voor de groep. Vrijdag 28 januari voldoende deelname begint om 00 uur een excursie in de Slufter ze duurt ongeveer twee uur. elname kost 7,50 per persoon voor kinderen tot 12 jaar), igave en inlichtingen bij EcoMare, 317741. Dnderdag 3 februari voldoende deelname begint om 00 uur een excursie in de Geul. ze duurt ongeveer twee uur. elname kost ƒ7,50 per persoon - voor kinderen tot 12 jaar), gave en inlichtingen bij EcoMare, 317741. 't Texels kampioenschap Jhendigheid voor honden, dat idag wordt gehouden in sporthal is Genoegen, omvat een lang en varieerd programma. Het festijn Igint om 10.00 uur met een vast rcours voor beginners. Tussen ,15 en 11.45 uur is er 'doggy dan ig', tussen 11.45 en 12.45 uur jvolgd door 'gambling' voor ïvorderden. Van 13.00 tot 13.45 ir demonstreren bordercollies en in baasjes hun behendigheid, larna om 14.00 uur een wedstrijd i een vast parcours voor gevorder- in begint. Tussen 15.00 en 15.30 jr is er een rashondenparade en n 15.30 tot 16.15 uur 'jumping' tor gevorderden. Dansende inden zijn nogmaals te aanschou- in tussen 16.15 en 16.30 uur Het itnummer is een demonstratie /ball', die om 16.30 uur begint prijsuitreiking staat rond 17.00 ir gepland. Keukenprinsen en keukenprinsessen (en wie dat graag zou willen zijn) kunnen binnenkort terecht bij twee nieuwe cursussen van De Kokerij, onderdeel van Ruud Boom Catering Service. Deelnemers worden op vier woensdagavonden in kleine groepjes wegwijs gemaakt in de Italiaanse en de 'nieuwe' keuken. Na afloop worden de zelfbereide maaltijden gezamen lijk genuttigd. In de cursus 'nieuwe keuken' maken de cursisten kennis met de mogelijk heden die seizoensgebonden ingre diënten bieden. De recepten zijn zowel vernieuwend als 'oorspronke lijk' en afkomstig uit allerlei landen Er wordt gebruik gemaakt van diverse kooktechnieken. Behalve origineel zijn de gerechten volgens de cursusleiding ook smakelijk en gezond. De cursus is bedoeld voor liefhebbers die behoefte hebben aan nieuwe inspiratie. Maar ook mensen die minder thuis zijn in de keuken hoeven zich niet te laten afschrikken. 'Eenvoud' en 'puurheid' zijn de basisbegrippen in de cursus 'Italiaans'. De cursus biedt naast gastronomische heerlijkheden uit de twintig provincies ook de moge lijkheid om diverse kooktechnieken eigen te maken. Op het programma staan verschillende oude streekgerechten. Daarnaast wordt onder meer gekeken naar wat ver nieuwers als het echtpaar Carluccio aan de Italiaanse keuken hebben bijgedragen. De lessen duren steeds van 19.00 tot circa 22.00 uur en worden gegeven in de Kaaps-nol in De Koog De 'nieuwe keuken' wordt gegeven op 16 en 23 februari en 8 en 15 maart, 'Italiaans' op 22 en 29 maart en 5 en 12 april. De kosten bedragen voor beide cursussen 225,-, inclusief maaltijd en receptuur. Voor informatie en opgave: tel. 313 791. Filmnieuws Na een (bioscoop)stilte van ruim driejaar is Arnold Schwarzenegger terug met het spektakel 'End of Days'. De gespierde held neemt het voor de gelegenheid op tegen de zwaar ste jongen die je kunt bedenken de Duivel zelf. Het Kwaad, vertolkt door Gabriel Byrne (van 'Usual Suspects'), waart door de straten van New York op zoek naar een specifieke achttienjarige maagd. Deze jongedame dient door hem te worden bevrucht in het laatste uur van het millenni um Als dat lukt volgen duizend jaren van duivelse heerschappij. Schwarzenegger speelt Jericho Cane Een bijbelse naam, maar niets menselijks is deze voormali ge agent vreemd. Zijn overmatig drankgebruik bezorgt hem door lopend een flinke kegel en alle tegenslagen zorgen ervoor dat hij met het idee speelt een einde te maken aan zijn leven. Dat zou de duivel in de kaart spelen... Filmclub Cinema Paradiso brengt dinsdag en woensdag de nieuwe film van Guisseppe Tornatore, de regisseur van de film 'Cinema Paradiso' De titel luidt 'The Legend of 1900', de naam van de pianist van de emigrantenboot Virginia. De hoofdpersoon (ver tolkt door Tim Roth) werd in 1900 op dit schip geboren en ver noemd naar zijn geboortejaar en is sindsdien nooit van boord geweest. De muziek van deze op een zee van sentiment drijvende film is van de beroemde compo nist Ennio Morricone, bekend van onder meer 'Once upon a time in the West'. Voor de derde week in successie wordt 'The Sixth Sense' vertoond. In deze bloedstollende thriller staat kinderpsycholoog Bruce Willis een klein jongetje terzijde, dat met een zesde zintuig gees ten ziet. Wie zich wil laten verrassen door een onbekende film kan maandag om 20 30 uür wederom naar een 'sneak preview' Texelse leerlingen van Victor Sams die niet kunnen wachten tot hun 'meester' weer eens op het eiland is, kunnen zondag 20 februari het Marsdiep oversteken om een works hop Afrikaans trommelen bij hem te volgen bij Triade in Den Helder. Van 13.00 tot 15 00 uur wijdt hij begin ners in in de geheimen van de djembé, van 15.00 tot 17.00 uur zijn gevorderden aan de beurt. Beide groepen kunnen eikaars lessen bij wonen. De kosten bedragen ƒ27,50. Het huren van een djembé kost ƒ10,-. Triade is gevestigd aan de Jacob van Heemskerckstraat 1 Voor informatie en aanmelding: tel. 0223 - 622 387 Omdat de aanwas van nieuwe leden voor het Texels Christelijk Mannen koor de laatste tijd een beetje traag verloopt, begint het koor een leden werfactie Daartoe wordt vrijdag 4 februari vanaf 19 30 uur een open repetitie gehouden in het muziek centrum te Oosterend. Het koor heeft afgelopen jaar het dertigjarig bestaan gevierd met een jubileum concert en heeft nog steeds een trouwe schare aanhangers. Wat ech ter zorgen baart, is de stemmen-ver- houding binnen het koor Nieuwe leden wordt de mogelijkheid gebo den zelf alle stemmen te proberen om te zien welke partij hen het beste ligt. Muziek kunnen lezen is geen vereiste, veel leden leren hun partij door goed te luisteren en te herhalen. Tijdens de open repetitie wordt uitgebreid informatie over (zingen in) dit koor gegeven. De FNV Vrouwenbond heeft dinsdag Carla Schrama en Patricia Williams als sprekers Zij zullen het hebben over het jongerenwerk en -hulpver lening. De avond wordt gehouden in de Buureton en begint om 20.00 uur. Welke recensent je het ook vraagt, de lof voor cabaretière Hester Macrander kent nauwelijks grenzen. 'Stomstomstom', haar nieuwste programma, wordt bijna zonder uitzondering tot het beste gerekend dat momenteel op de Nederlandse podia op het gebied van cabaret is te zien. Vrijdag 4 februari treedt ze op in theater Klif 12 in Den Hoorn. 'Stomstomstom is één van de meest geslaagde programma's van dit sei zoen Hier staat een parmantige, zelfbewuste, zeer geestige vrouw', oordeelt De Volkskrant. aansprekend cabaret over stress moeder Met groot gemak scha kelt ze heen en weer tussen stemmingen en sferen clownesk en grotesk', schrijft NRC Handelsblad. 'Slimme teksten, gepresenteerd met gerijpte, zelfver zekerde podiumbeheersing; een prettig gevoel voor humor; grappi ge decorvondsten Stomstomstom behoort tot de meer intelligente cabaretgenoegens die dit seizoen voorhanden zijn', concludeert De Telegraaf. Terwijl het Algemeen Dagblad met 'een wereldvoorstelling' de minste woor den nodig heeft om cabaretière Hester Macrander het compliment te geven dat ze kennelijk verdient. Macrander brengt bepaald geen pretentieloos cabaret. Ze heeft overtuigingen en meningén waarvoor ze staat en ze laat die ook duidelijk horen. Ze wordt niet voor niets vergeleken met een vaat je buskruit dat telkens lijkt te ontploffen. In Stomstomstom, een mengeling van conférences en lied jes, wil Macrander alles: man, kinderen, werk, geld. En ze wil ook dat het allemaal leuk is. Daarbij gaat ze stevig tekeer. Goede bedoe lingen worden ontmaskerd en ze lacht om de hoge pet die 'wij' van onszelf op hebben. De volgorde die ze daarbij hanteert is dat ze eerst zichzelf te kijk zet en dan haar publiek. Een aparte vermelding verdient vol gens de kritiek de muzikale begeleiding. Die bestaat uit accor deon en is afwisselend in uitsteken de handen van Otine van Erp en Greetje de Oude. Het programma in Den Hoorn begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt 20,-; 'Vrienden van Klif 12' betalen ƒ15,-. Dineren vooraf is mogelijk vanaf 18 00 uur. Reserveren kan via tel. 319 633 g bekend is Dick Raat niet, maar ezien zijn bliksemcarrière kan dat nmogelijk lang duren. Nadat hij renlang actief was in ajlerlei ban.d- s, stortte hi/zich drie jaar geleden een solocarrière en al een jaar ter kon hij zich met recht ofessioneel muzikant noemen ?t afgelopen jaar verzorgde hij aar liefst 210 optredens. Zaterdag obeert hij Texel voor zich te win- m, wanneer hij een concert geeft café De Zwaan in Den Burg. &at begeleidt zichzelf op een )genaamde westerngitaar, aarnaast maakt hij gebruik van :htergrondbanden, die hij zelf Dneemt en bewerkt in zijn 'home- udio'. Naast tweede en derde emmen staan soms ook strumentpartijen op deze banden, >alsvan basgitaar, piano, orgel, blazers en strijkers. Zijn grote kracht is volgens Raat dat hij zich tussen zijn toehoorders begeeft en goed in de gaten heeft wat ze van hem verlangen: zacht of hard, rus tig of uitbundig. 'Een succesvol optreden staat of valt met het aan voelen van je publiek', zegt hij zelf Het optreden in De Zwaan begint om 22.00 uur De toegang is gratis. tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Kampeercentrum Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 9