X 2 Wit Dikkie Dik lokt peuters naar de bieb 'Kleinste gemeenschap met grootste pastorie' m 1-1-2 11 oud Papit .TEXELSE COURANT' Eigen predikant Gereformeerde Gemeente Radio Texel ÏOO -Texelse Sïhaduwraad Schaduwraad stemt over aankoop grond 1? Kei"kdiensten Me(iische zorg Boek DEK Kinderhulp zoekt gastgezinnen Texelse vestiging Bureau Jeugdzorg Wat ik zeggen wou Vliegverbod EEN WIJKVERPLEEGKUNDIGE (V/M) VRIJDAG 4 FEBRUARI 2000 In de openbare bibliotheek was het dinsdagmiddag rumoeriger dan an ders. Ruim vijftig peuters waren naar de Drijverstraat gekomen om de populaire schrijfster en tekenaar Jet Boeke te zien en te horen. Zij opende de Peutermaand waarmee de bibliotheek de kleintjes op een speelse manier wil laten kennisma ken met het geschreven woord om hun taalontwikkeling te stimuleren. Boeke deed het leuk. Zij vertelde een spannend verhaal over haar be roemde creatie, de vette Sesamstraatkater Dikkie Dik, terwijl zij op grote vellen papier de plaat jes erbij tekende. De kinderen mochten haar daarbij helpen: zij hield hun knuistje vast terwijl de stift over het papier gleed, waarna hun held 'live' verscheen. Dat ook de allerkleinste mensjes van elkaar verschillen bleek uit de wisselende reacties. De ene peuter zat ademloos toe te kijken, terwijl de andere op moeders schoot zat te wiebelen en te kletsen. Boeke moest af en toe haar stem verhef fen om boven het geroezemoes uit te komen. 'Die heb ik ook!', schreeuwde een kleintje toen Boeke zijn favoriete boekje omhoog hield Een ander rende naar de schrijfster om haar midden in de voorstelling iets vreselijk belangrijks te vertellen. Na afloop kregen de kinderen een kleurplaat en een masker mee naar huis. Woensdag is het 'open oma-dag' in de bibliotheek. Peuters mogen dan hun eigen of een andere voorlees- oma meenemen, en bij gebrek daar aan hun vader of moeder. Tijdens een onderhoudend programma krij gen zij tips voorgeschoteld om sa men met hun peuter te genieten van een mooi, spannend of grappig boek. Op 24 februari is Brigida van Sesamstraat te gast, die om 10.30 en 11.15 uur voorstellingen geeft met Kaas en Koos. Belangstellen den kunnen zich in de bieb opge ven. Verder kunnen ouders in de Peuter maand gratis een koffertje lenen met vier boekjes, voorleestips en een leeslijst. De koffertjes zijn door het RAB-fonds beschikbaar ge steld. Wie in februari lid wordt van de bibliotheek krijgt een leuk ca deautje. (Foto Sart Bosch) 'Als ik naar mijn gedachten en mijn wegen zou hebben gewandeld, dan was ik in Veen gebleven. Want ik was erg gehecht aan mijn vorige gemeente. Maar Gods gedachten en Gods wegen zijn hoger. Dus heb ik het beroep dat de gemeenschap in Oosterend op mij heeft uitge bracht aanvaard. Ik geloof dat dit de goede weg is.' Woorden van die strekking sprak dominee T.M. (Tijs Machiel) van Dijk, sinds gisteren predikant van de Gereformeerde Gemeente in Oosterend, tijdens zijn bevestiging, die woensdag in de NH kerk van dat dorp plaats vond. 'Ik kom in de kleinste gemeenschap, maar in de grootste pastorie', doelt de in Zeeland geboren Van Dijk op de circa zeventig leden tellende Gerefor- Radio Texel is te beluisteren op 106.1 FM via de kabel (98.5), of via De Lichtboei (100.4). De programma's van 's avonds worden de volgende morgen tussen 11.30 en 13.30 uur via de kabel en De Lichtboei herhaald Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Shopping (muziek) 21 00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 18.00 u. De zes uur-show (jongerenprogramma) 19.00 u. After party (jongerenprogramma) 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit de Doopsgezinde kerk Den Burg 11.00 u Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Nieuwtjes en achtergronden 14.00 u Goud van Noud (Nederlandstalig) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18 00u. Time travelling (muziek) 21 00 u Proefproject (muziek) 22 00 u. Radio Noordholland Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19 00 u Cabaret café (Pip Barnard en Jamen de Bruijn bespreken het lokale nieuws). Vandaag 'Hoe lang bestaan wij eigenli|k (nog)?' Integrale uitzending van de avond van zondag 6 februari, aansluitend Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 19.30 u. Raadsvergadering (rechtstreeks vanuit het gemeentehuis) aansluitend Radio Noordholland Woensdag: 18.00 u Onder de toren (geestelijk pro gramma, met vanaf 19 00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen verhalen (Westfries) 20 00 u Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u Country time (muziek) 19.00 u Even bijpraten met (Texelaars in het nieuws) 20.00 u. Radio Noordholland meerde Gemeente en boerderij Strendzicht, die hij begin maart met echtgenote Leme zal betrekken. De stolp op de hoek Oosterenderweg- Harkebuurt ondergaat al enige tijd een ingrijpende verbouwing. 'Er werd mij tevoren gevraagd of ik daarin zou willen wonen. Nou graag, want een huisje in de smalle straatjes van Oosterend zou te benauwd voor me zijn. Ik ben ruimte gewend en kan genieten van het uitzicht', vertelt hij vanuit het zomerhuisje aan de Bijenkorfweg waarin hij tijdelijk woont. De royale pastorie is echter niet de reden van zijn komst naar Texel. 'Voor een jonge predikant is een eiland met de meest geschikte plaats om zich te vestigen. Die moet voor zijn werk in andere gemeenschappen vaak naar de vastewal en dan is de pont erg onpraktisch. Maar voor mij als 63-ja- rige geldt dat in veel mindere mate. Natuurlijk rijd ook ik op en neer naar Amsterdam om daar werk te doen en naar mijn consultgemeenten Den Helder, Opperdoes, Andijk en Enkhuizen. Maar dat is allemaal heel goed te doen.' De afstand tot Van Dijks vorige ge meente, Veen in Noord-Brabant, is een stuk groter. 'Ik ben er dertien jaar als predikant aan de Gereformeerde Gemeente verbonden geweest. Een gemeenschap van zeshonderd men sen, met wie ik lief en leed heb ge deeld. Ik ben zeer aan die gemeente gehecht geraakt. Mijn kinderen en kleinkinderen wonen er. Die gaan met mee deze kant op, dus die zullen mijn vrouw en ik best missen, want we lie pen toch regelmatig bij elkaar binnen. Maar we zijn hier in Oosterend warm ontvangen. De mensen zijn allemaal erg vriendelijk. Vooral mijn vrouw heeft de komende tijd hun steun hard nodig.' Nederland telt 160 Gereformeerde Gemeenten, waarvan 55 een eigen predikant hebben. Het is voor het eerst dat de Gereformeerde Ge meente in Oosterend een eigen pre dikant heeft. Tot dusver werden de preken gelezen door ouderlingen. Dat gebeurde buiten het seizoen in het kerkgebouw aan de Schoolstraat. In juli en augustus, wanneer dit te klein werd, werd uitgeweken naar de NH kerk Tijdens de bevestigingsdienst, die werd geleid door dominee G.J. Baan uit Lisse, sprak Van Dijk zijn dank uit voor het gebruik van deze kerk. DAAR RED JE LEVENS MEE De Schaduwraad buigt zich dit keer over de plannen van de ge meente om ruim tien hectare agrarische grond aan te kopen ten oosten van Den Burg De grond wordt gekocht van J.B.Witte en M.C. Hin voor een prijs van 25,- per vierkante me ter, ongeveer vier keer de waarde van landbouwgrond. Voor zover bekend is dit de hoogste prijs die de gemeente tot dusver heeft betaald voor dergelijke grond, waarop ze woningen wil bouwen. Of en wanneer dit kan gebeuren, is nog de vraag. Het aantal be schikbare woningbouwconting- enten is beperkt en het is ondui delijk in welke mate Texel in de toekomst mag bouwen. De ver kopers kunnen het land nog min stens zes jaar pachten. Met de aankoop voorkomt het college dat projectontwikkelaars de ge meente een slag voor zijn. Bo vendien bestaat er een gerede kans dat de grond in de toekomst alleen maar duurder wordt. Le den van de Schaduwraad kun nen hun stem uitbrengen tot dinsdagavond 19.30 uur. Op dat tijdstip begint de vergadering van de gemeenteraad, waarin over hetzelfde onderwerp wordt ge stemd. In de Texelse Courant van komende vrijdag presenteren we zowel het stemgedrag van de gemeenteraad, als die van de Schaduwraad, zodat een verge lijking kan worden getrokken. Lezers die nog geen lid zijn van de electroraad, maar wel een zetel ambièren, kunnen zich aan melden via emailadres tcmeuwsQtref.nl. Zondag 6 februari 2000 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u. dhr J Wieten; uitz. via De Lichtboei. De Waal: geen dienst. De Koog: 9 30 u dhr. H.J. Boon uit Zelhem. Den Hoorn: 11.00 u.dhr., H.J. Boon uit Zelhem. Oosterend: 9.30 u. SOW-dienst in Geref. kerk, ds. E.J. Vledder, vie ring Heilig Avondmaal, 19 00 u. ds. M.G.J. Roepers, viering Heilig Avondmaal Oudeschild: dienst in Oosterend. De Cocksdorp: dienst in Ooster end. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. ds. M.G.J. Roepers, dienst van Schrift en Ta fel; 19.00 u. voortzetting dienst van Schrift en Tafel; uitz. via De Licht boei. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10 00 en 16 00 u ds. T.M. van Dijk. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg 10.00 u. ds M. Keyser; uitz. via Radio Texel. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. G. Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat. 19.30 u. herenkoor, uitz. via De Lichtboei; zon. 10.45 u.kinderviering met kinderkoor. Oosterend: zon 9.30 u De Cocksdorp: vrij. 19.30 u. rozenkransgebed Gollards: zat. 16.00 u JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3. Den Burg: Open bare lezing, 10.30 u Wat u zaait, zult u oogsten; Wachttoren studie, 11.20 u.: Laten wij tot het soort behoren dat geloof heeft Artsen: Uitsluitend voor spoedge vallen van zaterdag 8.00 tot maan dag 8.00 u.: Dokter H. van Dijk en N. de Grave, Robbepad 2, Oosterend, telefoon 318234 Consult uitsluitend na tele fonische afspraak Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer bekend vermeld. 313086; 314727; 314669;, 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: T.M. Niehoff en A.H Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222 - Afdeling huishoudelijke en verzor gende hulp: Jonkerstraat 6, Den Burg, tel. 314152. Spreekuur elke werkdag van 9.00-10.00 u. - Afdeling jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel 313241 Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 u. Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 313241Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650123 Kraamhulp: Voor directe kraamhulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraam- centrum Noordhollands Noorden Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor op name in verpleeg- en verzorgings huis: Stichting RIO Texel Wieringen. Opvragen via tel. (0223) 6715| Opname geschiedt op advies v huisarts of specialist. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand voor spoedeisend ambulancev voer bellen: 1-1-2 Of bel de Me kamer Noordholland-noord: 0] 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Bu Het bureau is dagelijks open v 9 00 tot 17 00 u Telefoon: tijde kantooruren 072-5498360; buit kantooruren 072-5122222. spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de polit tel 072-5498360. Dierenartsenpraktijk: Keeso laan 11Den Burg. Alleen in spoe gevallen, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor h>; bij problemen met alcohol, drugs andere verslavingen: bel tijdens tooruren 319413 (De Nieuwe Ski Toeristenpastoraat: Bi Guiljam, tel. 318581, 317224 Stichting Welzijn Ouderen Te: Warme maaltijdvoorzienif alarmering, klusjesdienst, huisht delijke dienst, versteldienst. Spn uur van 9.00 tot 10.00 u. en 14.00 tot 16.00 u., De Buuret( Molenstraat 2, Den Burg. 312696. Kustwacht: Voor meldingen v schepen en zwemmers in nood 316270. Chemicaliën op het strand: de brandweer, 072- 5644444. Kunstgebitreparatie: Tandpi thetische praktijk Van Kralingen (sf83 menwerkend met het tandh© kundig'centrum; voor ziekenfond en particulier-verzekerden), 312069. Tandtechniek R. Van Oosten (volfe/ kunstgebitten en reparaties), 310605. Apotheek: Weverstraat 95, D Burg; tel. 312112. Maandag t/mvi dag 8 00-18.30 u., zaterdag 10.0 ho 13.00 en 15.00-17.00 u.; zond: 11.00-12.00 en 16 00-17.00 u. ten die tijden alleen voor spoed? sende gevallen. Dommee T.M van Dijk, sinds woensdag als predikant verbonden aan de Gereformeerde Gemeente in Oosterend. (Foto Gerard Timmerman) Voor het boek dat Jaap Dijker over de 75-jarige geschiedenis van muziek vereniging DEK schreef en dat deze week verscheen, heeft hij inmiddels veel loftuitingen toegezwaaid gekre gen. Van verscheidene kanten kreeg hij echter te horen dat de persoon van wie onderaan pagina 9 een foto afge beeld staat niet Simon Jonker maar Willem Jonker is. 'Jammer, ik heb er al veel commentaar op gehad', ver ontschuldigt Dijker zich, die de lezers verzoekt zelf de wijziging even door te voeren. Pax Christi Kinderhulp zoekt gast gezinnen die kansarme kinderen uit Berlijn een vakantie willen bieden. Het gaat om jongens en meisjes van 6 tot 14 jaar, van wie een groot deel geen normaal gezinsleven kent en voor wie het een verademing is als ze eens een paar weken op verhaal kun nen komen. Sommigen zijn afkomstig uit kindertehuizen of eenouder gezinnen, vaak moeten ze hun vertier zoeken op de mistroostige binnen plaatsen van 'huurkazernes'. De kin deren zijn afkomstig uit het oostelijk deel van de Duitse hoofdstad. Hoe wel 'De Muur' inmiddels bijna tien jaar weg is, zijn de sociale omstan digheden in dit deel van de voorma lige DDR verre van optimaal. Veel kin deren hebben dagelijks te maken met de gevolgen van werkloosheid, agressiviteit en vreemdelingenhaat. Pax Christi Kinderhulp, dat sinds bijna veertig jaar deze vakanties or ganiseert, hoopt dit jaar achthonderd kinderen te kunnen helpen. De paas vakantie, die duurt van 21 april tot en met 6 mei, is alleen bedoeld voor kin deren uit tehuizen. Anders dan de andere kinderen mogen zij twee keer per jaar op vakantie. Als het klikt tus sen de gastouders en hun logeetje, dan kan hetzelfde kind voor een vol gende keer worden uitgenodigd. Zo kan het zijn dat er een hechte band ontstaat. Ook voor de zomervakan tie, van 23 juli tot en met 12 augus tus, wordt ndg gezocht naar gezin nen. Wie belangstelling heeft, kan vrijblijvend een afspraak maken voor een gesprek via Tineke Tuk, tel. 072 - 526 47 33, Bob Meijners, tel. 072 - 509 28 42 of Anne-Marie Kóstons, tel. 023 - 563 28 68. Onder grote belangstelling heeft wet houder Nel Eelman gisteren een Texelse dependance van het Bureau Jeugdzorg Noord-Holland Noord geopend. De dichtstbijzijnde afdeling van de organisatie, die anderhalfjaar werd opgericht, was tot nu toe ge vestigd in Den Helder en daardoor met of nauwelijks bereikbaar voor jongeren, ouders, leerkrachten en andere Texelaars die met (opvoedings)problemen te kampen hebben. Met het argument dat het Marsdiep een te grote barrière vormt, konden de wethouder en jeugd werker Carla Schrama de leiding van Bureau Jeugdzorg ten slotte overtui gen van de noodzaak regelmatig spreekuur te houden op Texel. Dat gebeurt met ingang van volgende week iedere donderdagmiddag, wan neer Tjetske Gjaltema of haar vervangster Annette Stokman (rechts naast Nel Eelman op de foto) zitting houdt in jongerensociëteit Time Out. Voor het maken van een afspraak kan tussen 13.30 en 14.30 uur gebeld worden met tel. 315 482 (b.g.g. 0223 - 684 000). Aanmelden is ook moge lijk tijdens het spreekuur, eveneens tussen 13.30 en 14.30 uur in Time Out. (Foto Joop Rommats) Iedere zaterdag haalt Scouting Tftuu oud papier op in Den Burg: Men v-/Oor verzocht dit vóór 10.00 uur aa-fank straat te zetten, in niet te grote bu jiet of een kartonnen doos (geen peen zak). De papierwagen komt in dt drijv gende straten. 2. Bernhardl^r Thijsselaan, Starkenburgh, Brouv»|}er straat, Wilsterstraat en Binsbergfl straat. r.M lerenBumn vcmr»wdel.|khciJ 'Ik heb begrip voor hun standpfrpe maar het is een ideaalbeeld', wethouder Peter Bakker met bet in king tot de wens van de Stichöuv Natuur en Milieu het vliegvert boven Texel aan banden te legt tri Hoe staat het met de idealen rb Bakker (GroenLihks) als je zo gen la: kelijk het ongetwijfeld moede he or in de schoot legt? leder weldenk-e b mens, idealistisch of met, weet da >t( combinatie 'stiltegebied' en sp ell vliegen als vloeken in de kerk is dat het zeker de moeite waard is te vechten voor een ideaalbeeld, schaarste aan stilte in Nederlar>ftd daarvoor groot genoeg, niet all ef voor leden van GroenLinks. Je m< je er met een paar decibel mmdej waai vanaf, Peter Bakker. Stichting Luchtvaarthinder-afdi Te C. Vermal Ooster? (Advertentie) Thuiszorg Beheer is een holding waaronder zes werkmaatschappijen resorteren: Thuiszorg Kop van Noord-Holland, Alarmering, Thuiszorgwinkels Noord-Holland Noord, Uitzendbureau Zorg Interim, Dienstenwinkel en Huisvesting en Beheer. Thuiszorg Kop van Noord-Holland biedt vele vormen van thuiszorg verspreid over acht gemeenten in de Kop van Noord-Holland, waaronder Texel. Zij heeft ongeveèr 650 medewerkers in dienst. Aangesloten bij ^Itiuis'/org Beheer Thuiszorg Kop van Noord-Holland vraagt voor zo spoedig mogelijk: ten behoeve van het werkgebied Texel Hét betreft hier een dienstverband voor onbepaalde tijd voor gemiddeld 20 uur per weck Wij vragen iemand die: - in her bezit is van het diploma verpleegkundige A aangevuld met MGZ óf HBO-V; - beschikt over recente werkervaring; - flexibel inzetbaar is; - MTH ervaring heeft of daar zonodig in bijgeschoold wil worden, - in het bezit is van rijbewijs B en kan beschikken over een auto; - in voorkomende gevallen bereid is extra te werken. Wij bieden: - een inwerkprogramma; - een goede sfeer en collegialiteit; - ondersteuning in het werk, - begeleiding door de leidinggevende; - een autokostenvergoeding; - de mogelijkheid deel te nemen aan relevante bijscholing Arbeidsvoorwaarden: - salariëring en arbeidsvoorwaarden volgens de CAO Thuiszorg. Nadere informatie overdo functie is re verkrijgen bij mevrouw N. Schuyl, rayonmanager, telefoonnummer 0222-^20682/313241 Uw schriftelijke sollicitatie zien wij graag binnen tien dagen tegemoet. U kunt deze richten aan: op Thuiszorg Kop van Noord-Holland Afdeling Personeel en Organisatie r.a v mevrouw M A. de Groot Postbus 175, 1780 AD Den Helder Acquisitie naar aanleiding van deze vacature stellen wij niet op prijs.

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 2