Het groene laken Agenda I t San Keijser 7 Juweeltje uit Kirchizië 2 Texelse avond in De Zwaan Vrije School A Calluna S CAFE DE ZWAAN KEES TESSELAAR ■xcursies ^Jubilarissen in cabaret-café Hoogwater te Oudeschild A Disco 1000 m2 .TEXELSE COURANT insdag 8 februari onderdag 10 februari asketbal <laverjasdrive toerist Vrijdag 4 februari Zaterdag 5 februari Zondag 6 februari Dames Tevoko tegen koploper »v 7 Zwemparadijs Dinsdas 8 februari Woensdag 9 februari Vrijdag 11 februari Landal t- Z D Maandag 7 februari ZATERDAG 5 februari Eilandcompetitie volleybal Kampeercentrum VRIJDAG 4 FEBRUARI 2000 voldoende deelname begint om .00 uur een excursie in de Slufter, ■ze duurt ongeveer twee uur •elname kost ƒ7,50 per persoon 4,- voor kinderen tot 12 jaar) )gave en inlichtingen bij EcoMare, 317741. voldoende deelname begint om I 00 uur een excursie in de Geul ze duurt ongeveer twee uur. elname kost ƒ7,50 per persoon voor kinderen tot 12 jaar), gave en inlichtingen bij EcoMare, 317741. ledrie de teams van basketbalver- liging De Mareis komen dit week- id in actie. De junioren spelen iterdag in de Burgemeester de ninghal tegen Break Out, 1 nvang 15.30 uur. Vervolgens tre- n om 16 30 uur de dames in het ijdperk tegen JBN/N 1. Een dag Iter gaan de heren naar Den Ider, waar ze in de sporthal aan Sportlaan duelleren met ZAP 1, fenvang 16.00 uur. ïlaverjasdub De Waal houdt dins- g vanaf 20.00 uur een open drive dorpshuis De Wielewaal. Er zijn uke prijzen te winnen, zowel met t kaarten zelf als met de rioting die op het programma staat. Deelname kost ƒ10,- Wie ver- Jfekerd wil zijn van deelname kan Rich opgeven via tel. 310 268. abaret-café, het programma waar- Pip Barnard en Janien de Bruijn ch uitlaten over de actualiteit van afgelopen maand, viert komen- zondag een jubileum. Om in stijl blijven, hebben ook alle gasten in tafel dit jaar een jubileum te eren. Gespreksleiders Frans Hop- an en Louise van der Sluis spreken et een afgevaardigde van Bremer hilders (125 jaar), DEK (75 jaar), euw Leven (35 jaar) en ondenclub Texel (15 jaar). Behalve irer hun eigen jubileum worden jn in de gelegenheid gesteld een ening te geven over actuele iken als Texel in 2030, de sportver- ezingen en geruchten. Tussen de ►sprekken door is er muziek, abaret-café, dat doorgaans op de atste vrijdag van de maand wordt ïhouden, is voor één keer verzet aar de zondagavond. Het pro- ramma begint om 21.00 uur in uestion Plaza en is gratis toegan- ïlijk. 7 Een recordaantal deelnemers strijdt komende week in het Koger dorpshuis De Hof om de prijzen in de Texelse kampioen schappen biljarten. Gezien de enorme belangstelling beslaat het evenement voor het eerst zeven dagen, waarop zo'n zevenhonderd wedstrijden wor den gespeeld. De eerste bal wordt maandagavond om half acht aan het rollen gebracht. De winnaars mogen zondagmiddag rond half vier de bekers in ont vangst nemen. Het Texelse biljarten zit duidelijk in de lift, zo zeer zelfs dat de jaarlijkse titelstrijd de belangstelling bijna niet meer aan kan. Toen Door Vriendschap Ontstaan' uit Den Burg de organisatie twaalf jaar geleden oppakte en het evenement nieuw leven inblies, kreeg ze 84 aanmel dingen te verwerken. Vorig jaar was dat aantal gestegen naar 154, terwijl er anno 2000 zelfs 175 in schrijvingen zijn van 115 biljarters. Sommigen beoefenen het libre, anderen het driebanden, een deel doet mee in beide takken. Om de toestroom te kunnen verwerken laat de organisatie het kampioenschap ditmaal een dag eerder beginnen 'Maar als er volgend jaar nóg meer deelnemers zijn, dan hebben we een probleem', aldus woordvoerder Cor Hoogenboom. 'Ons verdelen over twee locaties komt de gezelligheid niet ten goede, dat moeten we niet doen. De vraag is of er plaats is voor een achtste tafel Je zou er ook één in de hal kunnen zetten, maar dat vind ik nogal onpersoon lijk. Wél zouden er overdag meer wedstrijden kunnen worden gespeeld. We benutten nu buiten Filmnieuws Cinema Paradiso, de club voor liefhebbers van 'de betere film', brengt dinsdag en woensdag 'Beshkempir', een film uit Kirgizië, een land waar weinigen ooit van hebben gehoord. De atlas leert dat het is vastgeplakt aan China en verder wordt omringd door Kazachstan, Oezbekistan en Tazikistan. Ook geen landen waar de gemiddel de Nederlander zomaar naar toe reist, behalve dan via het medi um film. Het gegeven van Beshkempir is autobiografisch en vertelt over de gewoonte die in Kirchizië bestaat dat kinderloze echtparen een baby adopteren uit een groot gezin Net als de hoofdpersoon uit de film li*'81* Iiittrtn lilMard lourM een film van Aktan Abdikalikov Kirgizië 1998 (gespeeld door zijn eigen zoon) is regisseur en schrijver Abdikalkov zo'n adoptiekind. De film volgt de jongen vanaf zijn rituele adoptie tot aan zijn ont wikkeling tot man Daarbij is het exotische land slechts het decor voor een universeel thema en blijkt de film niet minder dan een juweeltje te zijn Niet vanwege de culturele buitenissigheden, maar door zijn filmische kwaliteiten Nog een week langer te zien is 'End of Days', waarin Arnold Schwarzenegger het opneemt tegen niemand minder dan de Duivel zelf, die er op uit is om in het laatste uur van het millenni um een bepaalde jongedame te bevruchten, om zo zijn heerschappij te vestigen voor de volgende duizend jaar. Eveneens geprolongeerd is de thriller 'The Sixth Sense', waarin kinderpsy choloog Bruce Willis een klein jongetje dat geesten ziet terzijde staat. Wie maandag naar de 'sneak preview.' gaat, zal over een paar weken, als de film offi cieel in première gaat en het gesprek van de dag is, kunnen zeggen. 'Oh, die heb ik al gezien Voor de kinderen staat er, naast de geprolongeerde 'Tarzan', een nieuwe film op het programma. 'De IJzeren Reus' is een Neder lands gesproken tekenfilm, over een jongetje dat bevriend raakt met een enorme ijzeren reus. het weekend alleen de dinsdag- en donderdagmiddag. Probleem wat dat betreft is dat je hoofdzakelijk te maken hebt met werkende men sen.' Vooralsnog lukt het Hoogenboom en de zijnen echter om iedereen die zich heeft ingeschreven op het groene laken actief te laten zijn. Dat gebeurt behalve in twee takken in verschillende klassen, variërend van de beginners in het libre, die een moyenne hebben van minder dan een half, tot de gevor derden in de categorie 'hoog' in het veel moeilijkere driebanden, van wie sommigen een gemiddelde hebben dat toch nog dicht bij één ligt. Dinsdag- en donderdagmiddag proberen daarnaast de vijfenvijftig- plussers de caramboles bij elkaar te stoten. Wie de titels pakken, is koffiedik kijken. Zeker bij het libre, waar vooral 'de vorm van de dag' bepa lend is. Bij het driebanden is Mark Prins al sinds vijf jaar de beste. Maar iTisidêrs gokken dit jaar op Abjan Witte, die zich vorig jaar net niet plaatste voor de finale, maar die met behulp van leermeester Hein van Heerwaarden de laatste tijd met sprongen vooruit is gegaan. Andere kanshebbers zijn Gerard Appelman - die vorig jaar tweede werd - en Nico Tessel, terwijl ook routinier Willem Vendel door velen nog niet wordt afgeschreven. De toeschouwers komen aan hun trekken. Dagelijks wordt om 19.30 uur begonnen, terwijl er op dinsdag en donderdag al vanaf 13.30 uur wordt gestoten. Het libre wordt in het eerste deel van de week beoefend. Zaterdag beginnen om 9.30 uur de finales. De drieban- ders vertonen vanaf vrijdagavond hun kunsten De finales staan voor zondagmiddag gepland, vanaf 13.30 uur. Het tijdstip van de prijs uitreiking hangt enigszins af van de duur van de wedstrijden. Wie ze niet wil missen, wordt geadviseerd om 15.30 uur aanwezig te zijn in De Hof. Het optreden van Kees 'Tesselaar' Klaassen in café De Zwaan, dat wegens een dubbele ribbreuk drie weken geleden werd geannuleerd, vindt nu komende zaterdag plaats. De entertainer uit Den Hoorn verzorgt naast twee solo-sets ook een optreden van drie kwartier met het trio 'The Entirely Cheyenne Bitchware', dat bestaat uit Ruth Vazana, Anneke Brons en Irisabella Bakker, die allemaal lid zijn van musicalvereniging 'Geen C te hoog'. Volgens eigen zeggen hebben ze maandenlang gerepeteerd in een tochtig schuurtje aan de rand van de Slufter, allemaal 'om mentaal en fysiek klaar te zijn' voor nummers van onder anderen Shania Twain, Meat Loaf, Vengaboys en de Spice Girls. De in De Cocksdorp opgegroeide Klaassen (38) zal voor de meeste De Vrije School in Den Burg doet zaterdag niet mee aan de landelij ke opendag Dat is voor menigeen wellicht een teleurstellende mede deling, maar de school probeert dat goed te maken door woensdag 23 februari iets extra's te doen tijdens het maandelijkse 'schoolfeest'. Leerlingen laten tussen 12.00 en 12 45 uur zien waar ze zich zoal mee bezig houden Ze dragen onder meer gedichten voor. Diezelfde dag, tussen 19 30 en 21.30 uur, is er een informatieavond, met presentaties en een korte lezing over de onder wijssoort die op de Vrije Scholen wordt gehanteerd ledereen die belangstelling heeft is welkom. Er wordt koffie en thee geschonken. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 20.00 uur een avond country line-dance voor beginners en gevorderden Zeezeiler Dick Koopmans spreekt vanaf 20.00 uur in De Lindeboom over de wereldreis die hij tussen 1995 en 1998 maakte. De toegang is gratis. In het Maartenhuis houdt antropo sofisch arts M. Niemeijer spreekuur. Voor afspraken: M. Commandeur of E. MacGillavrey, tel. 317282. De ver zekering vergoedt doorgaans de kosten In Cinema Texel draaien End of Days (aanvang 18.45 en 21.45 uur) en The Sixth Sense (19.00 en 21.30 uur). Van 19.00 tot 22.00 uur verzorgt Radio Royaal disco in zwemparadijs Calluna aan de Schumakersweg. Toegang ƒ6,-. In Cinema Texel draaien De IJzeren Reus (aanvang 15.00 uur), Disney's Tarzan (15 00 uur), End of Days (18 45 en 21.45 uur) en The Sixth Sense (19.00 en 21.30 uur) De kiosk op het Turfveld in de Dennen vormt de startplaats voor een tocht van wandelvereniging Het Gouden Boltje, die de deelnemers door en rond het bos voert. Inschrijven kan tussen 13.00 en 14.00 uur. Vanaf 21 00 uur wordt in Question Plaza het maandelijks cabaret-café gehouden (bij uitzondering deze keer niet op de laatste vrijdag van de maand), waarin Pip Barnard en Janien de Bruijn de actualiteit van de afgelopen maand bespreken. Onder leiding van gespreksleiders Frans Hopman en Louise van der Sluis spreken ook de gasten over de gebeurtenissen van de afgelopen De afdeling Texel van de Nederland se Bond van Plattelandsvrouwen komt om 20.00 uur bijeen in de voormalige LTS-kantine aan de Emmalaan De avond wordt verzorgd door Harry de Graaf. Hij leest voor uit eigen werk Texelse en andere verhalen. In Cinema Texel draaien een 'sneak preview' (aanvang 20 30 uur) en The Sixth Sense (21.00 uur) De Molengat fungeert tot 18 febru ari als dienstboot. Door de kleinere capaciteit van dit schip is er een iets grotere kans op wachttijden. Dat geldt voor vrachtverkeer vooral bij de eerste afvaarten, 's ochtends vroeg, vanuit Den Helder. Op vrijdagmiddag moet alle verkeer in Den Helder rekening houden met grotere drukte. Texelaars geen vreemde zijn. Al op 15-jarige leeftijd begon hij samen met onder anderen Walter Oskam en Hans Hopman een eigen bandje, 'Devils Crown'. Daarna volgden 'Safety Break' - met Mark Fonds, Ben Bakker, John Rozenboom en ook weer Hans Hopman - en de 'KGB Band', met Kees Geense, Rinus Bremer en Nils Lely. Toen hij aan de overkant ging wonen, besloot hij solo verder te gaan. Dat duurde slechts anderhalf jaar, want op 22- jarige leeftijd werd Klaassen aange nomen als zanger/frontman bij 'Flair'. Samen met deze band beleefde hij behoorlijk wat succes sen en in een periode van tien jaar werd de naam Flair een begrip in Nederland, zeker waar het feesten en partijen betrof. Bij zijn terugkeer naar Texel (hij werkt sinds zeven jaar bij Langeveld en de Rooy) ging Klaassen wederom alleen verder Geen verkeerde keus, blijkt nu Hij wordt zó vaak gevraagd, dat hij vanuit Den Hoorn het hele land doorreist, van feest naar feest. Over smaak valt niet te twisten, maar hij heeft een aanstekelijke manier van optreden, een goede stem en een gelikte show. Bovendien zullen maar weinig collega's een rep.ertoi- re hebben dat zo breed is als dat van Klaassen Dat zal ook zaterdag blijken, wanneer hij zijn solo-sets vult met muziek van onder meer Marco Borsato, T-Spoon, Anouk, de serie 'Big Brother' en zelfs - wanneer het publiek dat leuk vindt - de Teletubbies. Het optreden in De Zwaan begint om 22.00 uur. De toegang is vrij. In dorpshuis De Hof in De Koog wordt tussen vandaag en zondag gestreden om de Texelse biljartkam pioenschappen Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt 10 februan op om 8 05 uur en gaat onder om 17.41 uur. 5 februan nieuwe maan; 7 februari springtij Het eerste damesteam van volley balvereniging Tevoko speelt zater dag in sporthal Ons Genoegen tegen koploper Simokos 1. Bij een zege naderen de Texelaars de kop positie tot op twee punten, een goede uitgangspositie voor het spe len van promotie/degradatie wedstrijden De uitwedstrijd tegen Simokos ging verloren, maar gezien de ervaringen in de huidige compe titie en met de steun van het publiek is winst goed mogelijk. In de kop van de ranglijst van de nieuwe regioklasse,'die aansluit op de derde divisie, worden de punten duur betaald Na winst van Tevoko op koploper Landstad 6 slaagde ook Simokos erin een zege te beha len en daarmee de kop over te nemen. Tevoko is de laatste weken weer goed op dreef en behaalde een tweetal afgetekende zeges In de uitwedstrijd tegen het tweede team van Simokos werd het zelfs binnen veertig minuten 0-3 Over twee weken staat de thuiswedstrijd tegen ASV'55 op het programma. Ook met dit team heeft Tevoko nog een appeltje te schillen en spelen emoties een grote rol Tevoko treedt zaterdag om 13.30 uur aan in een beproefde opstelling. Er is één wijziging; Céline de Graaf is afwezig en wordt op de middenpositie vervangen door hoofdaanvalster Marianne Boekei Het wordt zaterdag trouwens druk in de sporthal, waar nog vijf teams van Tevoko in het strijdperk treden Ook de wedstrijden van het derde damesteam en de B-junioren (tegen respectievelijk WSOV 6 en Wiermgen) beginnen om 13.30 uur Om 15.00 uur gaan de wedstrijden van start tussen het eerste herenteam en Oranjewit en het tweede damesteam en HCSC De middag wordt vanaf 15.30 uur af gesloten door de heren van Tevoko 2 en VCJ'94 4 De dames van Tevoko 2 hebben zaaldienst. Avtv-' Éi.k Woensdag 5 februari 19.00-22.00 uur Entree Hfl. 6,00 Schumakersweg 3,1796 NM De Koog info: 31 78 88 In het gemeentehuis begint om 19.30 uur de maandelijkse vergade ring van de gemeenteraad In Cinema Texel draaien Beshkempir (aanvang 20.30 uur) en The Sixth Sense (21.00 uur). In vakantiecentrum De Krim begint om 19.15 uur de keuze-conferentie 'Texel 2030', over de lange termijn visie voor het toerisme op Texel In Cinema Texel draaien De IJzeren Reus (aanvang 15.00 uur), Disneyis Tarzan (15.00 uur), Beshkempir (20.30 uur) en The Sixth Sense (21.00 uur). In dorpshuis De Waldhoorn in De Hoorn start om 20.00 uur de winter- uitvoering van het 75-jarige DEK. 'arks Sluftervallei Krimweg 104, De Cockjdorp. ld 316819 Green P; Ift IAJ Ct KINDERFEESTJE?! zwemmen - bowlen - snoeken 12.00- 18.00 uur ƒ12,50 p/p Ook hét odres voor: feesten porti jen recepties etc Alle dogen geopend van 10-22 uur (reserveren gewenst). tijd. De toegang is gratis. Vr. 04 7.20 en 19.54 u. In Cinema Texel draaien De IJzeren Za. 05 7.55 en 20.45 u. Reus (aanvang 15.00 uur), Disney's Zo 06 8.50 en 21.14 u. Tarzan (15.00 uur), End of Days Ma. 07 9.25 en 22.00 u. (18.45 en 21.45 uur) en The Sixth Di 08 9.50 en 22.24 u. Sense (19.00 en 21 30 uur). Wo. 09 10.10 en 22.55 u. Do. 10 10.35 en 23.34 u. Vr. 11 11.15 u Zwaanstraat - Den Burg THE ENTIRELY CHEYENNE BITCHWARE (U weet wel van al die nummer 1 -hits) Aanvang 22.00 uur. Toegang gratis. Programma dinsdag 8 februari: Veld A, mannen 18 30 Agrifirm-CVI W'tjewel 19.15 W'tjewel-Tx Autocentrale CVI 20.00 Cocky's Kap.-Maarcob. Kobeko 20.45 Sportsh.2-KobekoCocky's Kap. 21 30 DGM-P.28/De Krim Sportsh. 2 22.15 Twaalf Balcken-Paal 9 DGM Veld B, gemengd 18.30 Fitt-PrePress C. Tatenhove 2 19.15 EcoMare-Tatenh.2 PrePress C 20.00 Nioz-LenR Zandbank 20.45 Rabo-Gouwe Boltje Nioz 21.30 Rabo-Zandbank Gouwe Boltje 22.15 Slag. Beverdam-Gouwe Boltje Rabo Veld C, dames 19.15 SI I de Boer-Haarst. Nokanto 20.00 Nokanto-Durper Drup Slagerij lepe de Boer 20.45 Klif12-Westerlaken Durper Dr 21.30 Gimsel-Cinema Texel Klif 12 22.15 Eierl.Huis-Timmers Bak. Gimsel Wedstrijdleiding: let en Willem (tel. 319436/315194) Uitslagen 1 februari: Prepress Center-Gouwe Boltje 0-3, Nioz- Tatenhove 2 3-0,Rabo-Fitt 3-0, Euroase- LenR 0-3; EcoMare-Zandbank 3-0; Grooten Slock-Super de Boer 2-1, OSG- Teso 0-3, Klif 12-Question 3-0; Gimsel- Westerlaken 0-3; Eierlandsche Huis-Ci nema Texel 3-0; Slag. lepe de Boer-Timmers Bakkerij 3-0, Durper Drup-Haarstudio 0-3; Wiersma Meubelen-De Krim 3-0, Jozefschool- Sportshop Texel 0-3; De Rival-Milly's 1-2, Bar Sportief-Keurslager Dros 0-3, B&B vd Vis+den Boer-Zeilmakerij 3-0; Salon Martine/De Oorzaak-Smash '68 2-1 tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 7