Versiertrucs en preutsheid doen Wielewaal schateren teso Tijdelijke dam ontsluit Abbewaal Hoge kwaliteit DJ-wedstrijden Agenda Servicebalie in uitvoering .TEXELSE 2 COURANT" Raadsvergadering Lezing in manege Betsie Verhoeven nieuwe leidster kinderdansgroep Tevoko Nacht van de Ezelgedachte Bijeenkomsten Baha'i's Jantje Beton Excelsior met percussiegroep Even een pak SNERT halen in texelse'^courant BEZORGER m/v DINSDAG 7 MAART 2000 Dat ouderwetse kluchten (met dienstmeisjes en gedateerde rollenpatronen) het op Texel nog steeds goed doen, bleek za terdagavond in dorpshuis De Wielewaal. De op een paar stoe len na uitverkochte zaal schoot veelvuldig in de lach tijdens de opvoering van het op zich weinig opzienbarende stuk Een vrouw voor Tobias. In een tijd dat nagenoeg alle taboes zijn doorbro ken, kan men in De Waal nog onbedaarlijk lachen om de preutsheid van een student en de onschuldige avances van da mes die hem het hof maken. Een hele prestatie van de spelers van toneelvereniging 't Amateurtje. Het begin verliep niet bepaald vloeiend. Het leek alsof de acteurs een warming-up nodig hadden. Ha perende zinnen, veel herhalingen, weinig vaart en veel werk voor souffleuse Janka Daalder deden ver moeden dat het een lange en ver moeiende zit zou worden. Gelukkig pakte het compleet anders uit. Toen de gang er eenmaal inzat, ging hij er met meer uit en volgden lachsalvo's elkaar op Gestimuleerd door de reacties van het publiek groeiden de spelers in hun rol en gooiden zij alle géne van zich af. Tekenend was de manier waarop Karin Gaasbeek in het derde bednjf onverbloemd toegaf dat zij haar tekst kwijt was en daarvan een toneelstukje in een toneelstuk maakte door luidkeels te schreeuwen 'Ik ben in paniek!!!' De dramatische actie paste wonderlijk wel in het gro tere geheel. De zaal reageerde dan ook niet met een ongemakkelijke stilte maar met een daverend gelach en applaus. De sympathie van het publiek lag meteen bij de bedeesde wiskunde- student Tobias, de centrale figuur om wie alles weliswaar draaide, maar die met zijn passieve karakter weinig sprak en voornamelijk met zijn neus in de studieboeken zat Dat was maar goed ook, want de amper van vakan tie teruggekeerde Henk Slikker moest zich op het laatste moment op de rol van Tobias voorbereiden, nadat Richard Eelman op zijn werk gewond was geraakt. Slikker was af en toe de tekst kwijt en zijn timing liet te wen sen over, maar dat bracht hem aller minst van zijn stuk. De rol van verle gen, wereldvreemd studiehoofd was hem op het lijf geschreven. Het was aandoenlijk om te zien hoe bedrem meld hij reageerde op de versier pogingen van dienstmeisje Ans (Ada Nooij) en kamerhuurster Carolien (Yolanda Legierse), die hadden be kokstoofd hoe zi| de hormonen van de arme Tobias zouden bespelen. Het dienstmeisje gaat het vérst en bespringt hem tot twee keer toe op de bank ('Ik heb zo m'n eigen formu les'), hetgeen flink op de lachspieren werkte. Wat als grap begon, loopt echter uit de hand en er ontstaat zo waarjaloezie tussen de beide dames. Ook bij Tobias maakt de vrouwelijke charme iets los en gaandeweg wordt hij verliefd op Carolien. Een love-story is geboren. Nu moet hij nog van Ans zien af te komen en dat doet hij op een wel heel originele wijze. De ge remde Tobias schraapt al zijn moed bij elkaar en pakt als een volleerde macho de verbouwereerde Carolien zo vol op de mond dat de dienstmeid van schrik de keuken in vlucht. De zaal beloonde de stralende antiheld ('Zo, die is mooi weg!') met gejuich, gefluit en geklap, alsof de favoriete voetbalclub het winnende doelpunt had gescoord. Debutante Het spel van debutante Ada Nooij dwong respect af. Zij vertolkte de rol van de bijdehante en lichtelijk ordi naire dienstmeid vol overtuiging en het was moeilijk te geloven dat zij voor het eerst op de planken stond. Zoals zij, terwijl zij de tafel dekte, met haar kont en boezem ritmisch wie belde op latijnsamerikaanse klanken, leek zij zo weggelopen van het car naval dat op dat moment tienduizend kilometer verderop in Rio werd ge vierd. Het solo-optreden oogstte veel bijval. Yolanda Legierse zette een spontane en meisjesachtige Carolien neer, maar haar tekst kwam er iets te veel als opgezegde schrijftaal uit. Daar had ook Ria Kleinveld last van. Verder acteerde Kleinveld heel na tuurlijk en voorzag zij de vrouw des huizes van de nodige waardigheid en elegantie. Dat juist deze gracieuze dame er een buitenechtelijke relatie op nahield, was misschien wel het meest verrassende element in het overigens stereotype plot, waarvan er dertien in een dozijn gaan. Haar min naar - de compagnon van haar man - werd ietwat houterig neergezet door Chiel Sanders, maar zijn ont spannen optreden en innemende mimiek maakten dat meer dan goed. Een klein, dienend boekhouder rolletje was weggelegd voor Petra Brans, die zich kórdaat van haar taak kweet. Dat Jan Eelman een geboren acteur is, is iedereen zo langzamer hand wel bekend. Hij speelde de dominante maar vriendelijke fabrikant van ondergoed en heer des huizes met verve. Als deze regelneef en voormalig casanova de greep op de VERVOLG VAN PAGINA 1 geen beroepsmogelijkheid is. Wie bijvoorbeeld bezwaar maakt tegen het verlenen van een bouwvergun ning, moet gebruik maken van de aan de bouwvergunning gekoppelde mogeli|kheid om bezwaar in te die nen. Hetzelfde geldt voor streek-, bestemmings- en andere plannen. Ook is het niet de bedoeling dat ge klaagd wordt over het beleid in het algemeen, wel om de uitvoering van dat beleid. Daartoe horen bijvoor beeld ook handhavingkwesties: een Otto Goënga en Jaap Verhoeven, medewerkers van aannemer Westerlaken, verrichten werk zaamheden aan de tijdelijke dam die maandag is gestort in de sloot nabij de Gamma. De nooddam dient ter ontsluiting van de Abbewaal, die binnenkort wordt herstraat. Vooruitlopend hierop wordt de komende twee weken het plaveisel van het Paelwerck, de ingang naar De Mars, onder handen genomen. Het verkeer van en naar de woonwijk wordt omgeleid via de Sluyscoog. (Foto Gorard Timmarman) dingen verliest en zich erover be klaagt dat de regie door de vrouwen wordt opgeëist, verliest hij zijn vormelijkheid en is Eelman op zijn best. De hoofdrol was wel aan hem besteed Alleen zijn kostuum paste in het eerste bedrijf niet bij zijn directeursfunctie en stak nogal sjofel af bij de kleding van zijn vrouw. Het vies-rode colbert, de veel te korte en drukke stropdas en de te alledaagse, bij zijn broek detonerende schoenen maakten het ongeloofwaardig dat we hier met een echtpaar te maken had den. Glansrol Een glansrol was weggelegd voor Karin Gaasbeek. Zij stal de show als de opdringerige, onnozele en deson danks bemoeizuchtige moeder van Carolien. Zij laat het hele huishouden in het honderd lopen, neemt telefoon tjes aan, ondertekent orders en geeft namens de directeur opdracht tot de productie van 3.000 nachthemden. Zij banjert zelfverzekerd door alle scènes heen en is met geen stok de deur uit te krijgen Haar stoplap 'dacht ik zo te denken met waar?' waarmee zij haar zinnen afsloot, ver- veelde geen moment. Gaasbeek ver beeldde het typetje zo krachtig en levensecht dat je gaat vrezen voor de vrouw die zij in werkelijkheid is. Een vrouw voor Tobias bevatte verder alle traditionele ingrediënten van het kluchtgenre. persoonsverwisse lingen, spraakverwarring, de pikante inbreuk op het superburgerlijke be staan en het veelvuldig opkomen en afgaan van spelers. En natuurlijk ont brak de goede afloop niet. Als aan alle misverstanden een einde is ge komen, wordt de champagne ont kurkt en de liefde tussen Tobias en Carolien bezegeld Regisseur Henk Tjepkema beklom na afloop het podium om zijn spelers te complimenteren en onder een ver diend applaus op bloemen te ontha len. Belichting en geluid waren prima verzorgd door Bert Keijser en het zelfde geldt voor het uitgebalan ceerde huiskamerdecor waarvoor Jan en Richard Eelman tekenden. Grimeuses Brenda Vermuë en Corina Witte komt een bijzonder compliment toe. Zeker bij kluchten wordt de make-updoos nogal eens wat al te overdreven gehanteerd, maar de da mes hadden zich daartoe niet laten verleiden Alleen Karin Gaasbeeks gelaat leek op een schilderspalet, maar dat paste dan ook helemaal bij het fraaie nummer dat zij zo treffend ten tonele had gevoerd. Bart Bosch Dinsdag vanaf 19.30 uur vergadert de gemeenteraad in het gemeentehuis De agenda luidt als volgt. 1. Opening en mededelingen. 2. Vaststelling volgorde stemming. 3. Vaststelling besluitenlijst dd 8 februari. 4. Benoeming gemeentelijke ombudsfunctionaris 5 Bekrachtiging uitgifte aandelen NV Houdstermaatschappij GKNH. 6 Risico-inventarisatie en evalua tie brandweer. 7 Notitie begraven, deel 2. 8. Veranderingen in artikel 19-pro- cedure door wijziging WRO 9. Voorbereidingsbesluiten. 10 Herinrichting park Den Burg. 11. Kinderopvang Texel, hoe verder? 12. Beleidsnotitie bijzondere bijstand 2000. 13. Beleidsverslag/-plan 98/99 99/ 00 Algemene Bijstandswet c.a. Ballotageovereenkomst NV Huisvuilcentrale NH 15. Lastenverlichting. 16. Herinrichting terrein Pontweg tweede fase. 17. Vervangen containers. 18. Post onvoorziene uitgaven. 19. Ingekomen stukken en medede lingen. 20. Rondvraag. 21. Sluiting. 14. 'Wat heb ik nou aan mijn fiets hangen?' denkt de fabneksdirecteur (Jan Eelman) die tijdens het ontbijt wordt overvallen door een wildvreemde dame (Karin Gaasbeek) die in de huiskamer gymnastiekoefeningen komt doen. ,Foio Ban Bosch) café is te laat open of er is ergens geluidsoverlast. Maar ook een ver zakte stoeptegel, aangespoelde stookolie of omgereden verkeersbord horen erbij. Niet iedereen zal goed kunnen beoordelen welke klachten wel of niet bij de servicebalie thuis horen, maar dat is geen probleem want dan wordt men door de behandelaars doorverwezen naar de juiste instantie of procedure. Voor zover het om behandeling van klachten gaat, betreft het de interne procedure. Als de klachten met of onvoldoende worden verholpen, volgt behandeling door de binnenkort te benoemen ombudsfuctionaris en dat is dus de externe procedure. Met de coördinatie is ambtenaar Nanda Meijer belast. Zij maakt ge bruik van een speciaal computerpro gramma. De instelling van de balie is de eerste stap naar het door de ge meente nagestreefde éénloketsysteem, waaraan drie afde lingen zijn verbonden, respectievelijk voor bouwzaken/ruimte/wonen, so ciale zaken/welzijn en overige aange legenheden. Elders in het land is al enige ervaring opgedaan met dit sys teem, onder andere in de gemeente Winsum, waar de gemeenteraad tij dens het jaarlijkse reisje op bezoek is geweest. Voor de nu in te voeren servicebalie heeft de gemeente ƒ72.000,- uitgetrokken. De opening op 13 maart zal een officieel en fees telijk tintje krijgen. Tevoren krijgt de burgerij een folder met uitleg, die via de Texelse Courant zal worden ver spreid. Op uitnodiging van menvereniging Tussen Wad en Duin verzorgt Cees van 't Hoog uit Schipluiden vrijdag in manege Akenburg een avondvullend programma over bellentuigen en klokkenspelen. Zowel de reparatie van deze winterse attributen als hun per streek varierende vorm komt daarbij aan de orde. Van 't Hoog ver duidelijkt zijn uitleg aan de hand van dia's en brengt bovendien enkele bellentuigen en klokkenspelen mee. De lezing begint om 20.30 uur en is gratis toegankelijk voor alle belang stellenden. Tot vreugde van 'tante' Door van Sambeek-Schrama en de andere medewerkers van de folklore heeft zich een nieuwe leidster aangemeld voor de kinderdansgroep Het is Betsie Verhoeven uit De Koog. die sinds een groot aantal jaren actief is op het gebied van dans en gymnas tiek. De kinderen komen maandag 13 maart bijeen om onder haar leiding voor het eerst te oefenen voor de optredens die ze komende zomer op de woensdagse markten zullen ver zorgen. Er wordt tussen 15.45 en circa 16.30 uur gedanst in de Jozef school (ingang Lijnbaan). Nieuwe deelnemertjes zijn zeer welkom. Ze moeten ten minste vijf jaar oud zijn. De contributie bedraagt ƒ10,- per seizoen. De folklorekleding krijgen ze in bruikleen. Opgave bij Door van Sambeek, tel. 313 839, of bij aan vang van de repetities. Wegens een schoolfeest tijdens de theaterweek zijn er donderdag geen volleybaltrainingen van Tevoko in de Burgemeester de Koninghal. Er is geen vervangende ruimte beschik baar. T_.i. Tijdens de jaarlijkse DJ-wedstrij- den die afgelopen vrijdag en zater dag in Question Plaza werden ge houden, bleek weer eens dat Texel over goede DJ's beschikt. Gezien het langzaam maar gestaag groeiende aantal deelnemers neemt hun schroom af om zich aan een groot publiek te presenteren. De grote belangstelling noodzaakte de organisatie de wedstrijd over twee dagen te spreiden. Vrijdag was de aandacht van een steeds voller wor dende dansvloer gevestigd op de Texelse mixers. Zij waren aan elkaar gewaagd, zo bleek ook uit het ge ringe verschil in de waardering van de jury. Het 'gat' tussen de beste en de minst-goede deelnemer bedroeg slechts zeven punten. Winnaar werd de bekende Dr. (Peter) Beers, die 131,5 punten scoorde. DJ Jasper en DJ Dennis Huizmga zaten hem met een half punt minder dicht op de hie len. Zaterdag was de beurt aan de DJ's die zich hebben toegelegd op de pre sentatie. Duidelijk bleek dat hun pres taties nauwelijks te vergelijken zijn met die van de mixers, hetgeen ook uit de normen van de jury naar voren kwam. Eén ding hebben ze gemeen en dat is dat de DJ's die al vroeg op de avond hun kunnen moesten ver tonen, wegens de geringe publieke belangstelling duidelijk in het nadeel waren. Dat verschil in sfeer valt nau welijks te voorkomen Om toch zo eerlijk mogelijke voorwaarden te scheppen, werd de volgorde van opkomst bepaald door het lot. Ook zaterdag waren de onderlinge verschillen gering De eerste prijs was met 178.5 punten voor titelverdediger Dennis Huizinga, die een dag eerder nog net naast de hoofdprijs had ge grepen. Ansgar van der Spek werd met 173,5 punten tweede, terwijl Maarten Koorn met 172,5 punten de derde prijs opeiste De overall-beker, die dit jaar voor het eerst werd uitge reikt, ging naar Dennis Huizmga. Vrij dag al kree'g hij naar verhouding de meeste mensen op de dansvloer en een dag later was hij in dat opzicht opnieuw succesvol. Ook zijn gevoel voor entertainment sprak de |ury bij zonder aan. Dinsdag 7 maart In De Witte Burcht in de Molen straat in Den Burg wordt een open klaverjasdrive gehouden. Inschrij ven tussen 19.30 en 20.00. Deel name kost 6,- per koppel. De Reumapatiéntenverenigmg Texel heeft vanaf 19.30 uur haar algemene ledenvergadering in dorpshuis d'Ouwe Ulo in Den Burg. Met voor de pauze een le zing van mevrouw Rodi over het Nationaal Reumafonds en erna de eigenlijke vergadering. In Cinema Texel draaien The talented mr. Ripley (aanvang 20.30 uur), South Park (19.00 uur) en André Hazes, de film (21.00 uur). Woensdag 8 maart De Vereniging voor Bedrijfs voorlichting maakt een tocht langs enkele nieuwe bedrijven. De eerste boerderij die om 10.15 uur wordt bezocht is die van de familie Witte, Nesweg 10. In Cinema Texel draaien Toy Story 2 (aanvang 13.45 en 16.00 uur), De IJzeren Reus (15.30 uur), The talented mr. Ripley (20.30 uur), South Park (19.00 uur) en André Hazes, de film (21.00 uur). Donderdag 9 maart De agrarische vrouwen op Texel kunnen meedoen aan een excursiedag. Deze begint om 9.45 uur in het restaurant van EcoMare en is rond 16.00 uur afgelopen. De Stichting Wonen Texel, Nauta Beheer en architectenbureau Jan Visser beleggen een voorlichtings bijeenkomst over de sloop van bakkerij 't Gouwe Boltje in Ooster end en de zeven woningen en een winkel die ervoor in de plaats ko men. De avond wordt gehouden in dorpshuis De Bijenkorf en begint om 19.30 uur In Cinema Texel draaien South Park (aanvang 19.00 uur), The talented mr. Ripley (20.30 uur) e Anna and the king (21.00 uur). Vrijdag 10 maart In beide gebouwen van OSG D Hogeberg vindt vanaf 9.00 uur ee uitmarkt plaats. Scholieren late zien wat zij in de bijna afgelope theaterweek hebben opgestoke op het gebied van muziek, drama, video, fotografie en beef dende kunst. Wielervereniging Texel houdt in 0 Lindeboom haar laarvergaderinj aanvang 20.00 uur. Cees van 't Hoog uit Schipluida verzorgt in'manege Akenburg e avondvullend programma ovj bellentuigen en klokkenspel» Aanvang 20.30 uur. De toegangi gratis In Cinema Texel draaien Soul Park (aanvang 19.00 uur), Thj talented mr. Ripley (20.30 uur) e Anna and the king (21.00 uur) Teso zet vrijdag tussen 9.35 en 16.05 uur een extra boot in, waar door er in die periode zowel van uit Den Helder als vanaf Texel ie der half uur een afvaart is. Er worden geen wachttijden ver wacht. Hoogwater te Oudeschild Dl. 07 9.30 en 21.35 u. Wo. 08 10.00 en 22.14 u. Do. 09 10.10 en 22.55 u. Vr. 10 10.20 en 23.14 u Za. 11 10.45 en 23.44 u. Zo. 12 11.24 en - u. Ma. 13 0.20 en 12.00 u Di. 14 1.10 en 12.50U. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater. De zon komt 12 maart op om 6.59 uur en gaat onder om 18 38 uz 13 maart eerste kwartier; 13 maart doodtij. De tijd van zoeken naar het juiste concept is voorbij, aldus het be stuur van de Multifunctionele Ezel vereniging Texel i.a., dat na drie jaar de succesformule voor een goed feest zegt te hebben gevon den. De juistheid van die stelling hoopt de vereniging zaterdag te bewijzen, wanneer in Question Plaza in Den Burg de vierde Nacht van de Ezelgedachte wordt gehou den. De zaal gaat open om 20.00 uur, waarna cabaretier Marcel Verreck het publiek een Cruijff-act voorschotelt. Daarna volgt het officiële gedeelte van de avond. Brandende vraag is natuurlijk wie de opvolger wordt van Jan en Paula bij de verkiezing van de Ezel van het jaar. Volgens de organi satie rolt er weer een verrassende naam uit de hoge hoed, 'die op ieders sympathie mag rekenen'. Tevens maakt de Ezelvereniging bekend welke goede doelen met een donatie worden verblijd. Daarna wordt de stemming langzaam opgevoerd met de hulp van 'Bar B Q'. die sinds jaar en dag feesten in het Noordhollandse kermiscircuit op spetterende wijze opluistert. De band wordt afgewisseld door 'Jack the Tramstations', een 'oogstrelende karaoke-act' van de bevriende Ezel vereniging uit het Belgische Kuurne. Deze showgroep gaf vorig jaar ook al acte de presence en kreeg toen veel bijval. Dit jaar is de bezetting com pleet en schijnt er nog grootser te worden uitgepakt. Eerdere berichten dat Wilfried de Jong (cabaretier en maker van het tv- programma 'Sportpaleis De Jong') het podium zou betreden, worden ingetrokken, aangezien De Jong in het buitenland vertoeft. Herman Koch (van 'Jiskefet') is waarschijnlijk wel aanwezig om een optreden te verzor gen. Het feest davert ongetwijfeld tot ver in de kleine uurtjes door, maar uiterlijk om 4.00 uur moet de zaal leeg zijn. De entree is vrij voor leden; introducés betalen ƒ15,-. De Bahé'i-gemeenschap op Texel houdt in het voorjaar drie bijeenkom sten waarvoor iedereen wordt uitge nodigd. De eerste is op vrijdag 31 maart in dorpshuis De Hof in De Koog en begint om 20.00 uur. Onderwerp is 'geestelijke lente, profetieën wor den vervuld'. Spreker is Willem Marcelis, docent drama uit Boxtel Maandag 24 april (Tweede Paasdag) wordt met medewerking van iemand van Staatsbosbeheer een meditatieve avond- of nacht wandeling gemaakt door het duin gebied bij EcoMare. Het aantal deel nemers is beperkt. Voor opgave en meer informatie kan worden gebeld met Antoinette Habraken, tel. 317 896. Vrijdag 26 mei is de laatste bijeen komst. Deze wordt vanaf 20.00 uur gehouden in dorpshuis De Hof. Spre ker is Maarten Hurts, leamtramer uit Nieuwegein. Onderwerp is 'de vrije wil van de mens'. Collectanten gaan volgende week de deuren langs om geld op te halen voor Jantje Beton. Het motto is dit jaar 'Jant|e Beton laat kinderen la chen', waarbij ruimte voor kinderen centraal staat. De helft van de op brengst is bestemd voor de jeugd- proiecten van Jantje Beton. De an dere helft gaat naar de clubs namens welke de collectanten lopen. (Advertentie) De Christelijke muziekverenig» Excelsior uit Oosterend verzorgt 2 terdag in dorpshuis De Bijenkorf hi jaarlijkse winterconcert. De organs tie belooft een zeer gevarieerd pi gramma. Vóór de pauze worden i planken alleen betreden door t fanfareorkest, dat onder leiding sis van Betty Bakker. In het tweede o deelte levert ook de pas opgerich percussiegroep een bijdrage aant concert. Dit door Simon vi Tatenhove geleide gezelschap he de plaats ingenomen van de drur band, die als zodanig niet meer b staat en alleen nog bij strai optredens met het orkest van a laat horen. Het gaat om enthousias slagwerkers, die ongeveer twin! verschillende grote en kleine instr menten bespelen, zoals marimb xylofoon, klokkenspel en slagwet en effectinstrumenten. Daarnaastz er twee korte optredens van elf joni 'mimrettes', die ook nog maar enkf maanden bezig zijn maar toch hi vorderingen willen demonstreren. Het concert begint om 20.00 uur I toegang is vrij. (Advertentie) 1,1,1,...II >1 -txvo L/rttt "ZmirL jrxrli bel bjrt. Wij zijn op zoek naar een die voor ons de krant wil bezorgen op de route: Oosterenderweg/Oost en omgeving. Hier wonen ongeveer 97 abonnees. (LET OP: de wijk kan eventueel opgesplitst worden) Het bezorgen is het eenvou digst voor iemand die in deze omgeving woont. De kranten moeten dinsdag en vrijdag even na 15.00 uur in onze drukkerij aan de Spin baan worden afgehaald. Geïnteresseerden kunnen voor nadere inlichtingen te recht bij de balie van de Texelse Courant aan de Spin baan n |/1 ïnikkt. rij dcRit Tck'fi* u.: «i'

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 2