Ouderdom en vernieuwing bijten elkaar bij niet 'Echte thuiswedstrijd en altijd zó gezellig' 4 m aad is&L, Filmbeelden brengen fanfaremuziek tot leven .TEXELSE COURANT" Programma zaalvoetbal Voetbalprogramma Uitslagen voetbal Cees Duin wint ondanks sneeuw Halve marathon De Waal geeft hele voldoening Dartkampioensch voor De Zwaan Programma basketbal Bowlingleague Actie Zuinig Stoken 1f GAS DINSDAG 7 MAART 2000 Het fanfare van KTF, zaterdagavond tijdens de uitvoering m de Burg. de Koninghal. Als er ooit weer een Texelse film wordt opgenomen, dan heeft de maker geen probleem om een orkest te vinden voor het spelen van achtergrondmuziek. Film- en tv-muziek was het thema van het concert dat het Koninklijk Texels Fanfarecorps zaterdag gaf in de Burg. de Koninghal. Maar wat is filmmuziek zonder een film? Om in de sfeer te komen werden op een groot filmdoek originele beelden vertoond uit diverse films van James Bond, The Pink Panter en Baantjer. Maar het meest genoten de toehoorders van Fanfare in Es en de bijbehorende zwart- witbeelden van de klassieker van Bert Haanstra. (Foto's Gorard Timmerman) vreugde van zijn mede-orkestleden, inmiddels op de computer. Feest varken, wegens zijn vijftigjarige mu zikale loopbaan, was ook Willem Hoekie van Heerwaarde, die al jaren zegt dat hij met pensioen gaat, maar zijn bas vooralsnog met aan de wil gen heeft gehangen Als S-bassist kunnen ze hem gewoon niet missen. Het vijftigjarig jubileum viel ook bas speler Tammo Lenting ten deel. Be- De concertuitvoering kende zaterdag ee? zeer vernieuwende opbouw, waarmee KTF en dirigent Frank Meije.- het bijzonder het zich niet gemakkelijk hadden gemaakt. Het programma onderstreept dat KTF niet in de versukkeling zit. Een feit dat werd gesymboliseerd door de nieuwe hesjes waarin de muzikanten zich hadden gestoken. Het orkest nog eens goed bestuderend, kon gast spreker wethouder Nel Eelman (Cul tuur) zich een leven zonder muziek Woensdag 8 maart Oosterend E1 -De Krim E1 18.00 De Koog C2-De Krim C2 18.45 Oosterend 4-ZDH 3 19.30 RAB 2-ZDH 2 20.20 Nioz-Texel'94 7 21.10 Oosterend heeft zaaldienst. Donderdag 9 maart Oosterend 3-Texel'94 6 19.00 Mantje 3-ZDH 1 19.50 Klif 4-Jelleboog 4 20.45 Texel'94 5-Jelleboog 2 21.35 Texel'94 heeft zaaldienst. Vrijdag 10 maart De Krim D1 -Texel'94 D1 16.45 Klif C1-Texel'94 C1 17.25 De Krim 2-De Koog 3 18 15 Mantje 2-De Koog 2 19.05 Klif 1-Jelleboog 1 20.00 De Koog 1-Texel'94 1 20.50 De Krim 1-Oosterend 1 21.40 Klif 2-Casino 1 22.30 ZDH heeft zaaldienst. Zaterdag 11 maart Aw. Forward B2-Texel'94 B2 14.30 SRC B3-Texel'94 B3 12.30 Cailantsoog B1-De Koog B1 14.00 Texel'94 C1-De Rijp C1 13,30 SVO/Texel'94 C1 -ZAP C2 13.30 De Koog C1-SVAP C1 14.30 Texel'94 D1-Jong Holland D1 10.30 Texel'94 D2-Wiron D1 10.30 WGW D5-Texel'94 D3 9.30 G-voetbal HOSV-Texel'94 13.00 Texelse pupillencompetitie Texel'94 F4A-SVO F2 10.00 Texel'94 F4B-Texel'94 F4C 10.00 VC F1-De Koog F1 10.00 ..DH F1-Texel'94 F4D 10.00 SVCE1-SVOE2 11.00 SVO F1 -Texel'94 E5 11.00 Texel'94 F3-Texel'94 F2 11.00 Texel'94 E4-SVO E1 11.00 Texel'94 E3-Texel'94 F1 11.00 De Koog E1-De Koog E1 11.00 Texel'94 E1-Texel'94 E2 12.00 'Texel'94 D5-SVO D1 12.00 ZDH D1-SVC D1 12.00 ZDH E1 is vrij. Zondag 12 maart Zeevogels-Texel'94 14.30 Winkel-ZDH uitgesteld i.v.m. bezoek ZDH aan Volendam-ADO Den Haag ASV'55-Oosterend 14.00 De Koog-Wherevogels 14.00 Vrone 2-Texel'94 2 11.30 Texel'94 3-Hugo Boys 2 12.00 Recreatievoetbal Texel'94-Oosterend 2 10.30 De Koog-De Cocksdorp 10.30 met voorstellen. Pieter-Jan Koorn, al zestig jaar van de partij, vormt in z'n eentje al het levende bewijs van die stelling. Muziek maken zegt iets over de mensen In de wereld van indivi dualisering. waarin het steeds meer ieder voor zich is, is een orkestlid onderdeel van een groter geheel Men moet luisteren naar elkaar en zich schikken in de leiding van de dirigent. Zich aanpassen aan een groter geheel, ten behoeve van het resultaat Dat betekent dat er wel eens concessies moeten worden gedaan. Sprekend voorbeeld van dit aanpassingsvermogen is Jan Wieten. Eigenlijk speelt hij liever saxofoon, maar wegens het algemeen belang hanteert hij bij KTF de mellofoon, al bespeelt hij de Boerenkapel wél zijn geliefde instrument. De wethouder haalde Wieten naar voren omdat hij al vijftig jaar in de muziek zit, present is bij leuke en minder leuke gebeur tenissen en binnen KTF tevens goed is voor vele nevenklussen. Zo com poneert en arrangeert hij, tot grote gonnen bij de Arbeidersmuziek vereniging in Enkhuizen maakte hij op Texel promotie naar een koninklijk orkest. Begin negentiger jaren liet hij zich scholen tot dirigent, een functie die hij uitoefent bij DEK. Vierde KTF- jubilaris was Cees Witte, een trombonist die stamt uit een van de vele muzikale families, die even ken merkend als onmisbaar zijn voor de Texelse fanfares. Alle vier speldde wethouder Eelman het bijbehorende eremetaal op de revers. Afkomstig uit een muzikale familie is ook bugelspeler Inger de Vnes- Meijer, die haar loopbaan begon in Amsterdam Noord, bij fanfarekorps Nieuwendam, het orkest waarin haar vader dirigent was en waarin ook haar broer en de huidige KTF-dingent Frank Meijer speelde. Toen ze met haar man en OSG-rector Henk de Vnes naar Texel verhuisde, trad ze toe tot KTF 'Een verschrikkelijk trouwe muzikante met hart voor de jeugd', prees voorzitter Wim van Sambeek. Een veertigjarig jubileum werd ge vierd door Rinus Kuiper, die onder de noemer 72 koeien en een preek ooit de landelijke televisie haalde. De agrariër, landbouwvoorman en leken prediker moet wegens zijn drukke werkzaamheden wel eens een .repe titie laten schieten, maar blaast al die jaren zijn deuntje mee. Dat heeft hij als één van de weinige muzikanten gedaan bij alle vier Texelse muziek verenigingen (KTF, DEK, het inmid dels ter ziele zijnde VIOS uit Oost en Excelsior). Afscheid genomen werd van zaalbeheerder Gerard Kuip, die de handen op elkaar kreeg voor de vele jaren dat hij de koffie verzorgde en andere hand- en spandienst ver leende. In een orkest met zóveel jubilarissen moet de vergrijzing wel zijn toegesla gen. Een conclusie die ten dele is gerechtvaardigd. Maar gelukkig heeft ook de jeugd interesse in het fanfare. Tijdens de ouverture (Fanfare 2000 van Brian Connery) maakten tien Zaterdag 4 maart Oosterend A1 -Vesdo A1 SVAP B1-De Koog B1 Texel'94 B1-WGW B2 Texel'94 C1-KSVC1 JVC C2-SVO/Texel'94 C1 Schagen D1-Texel'94 D1 BKC D1-Texel'94 D2 Texel'94 D3-ZAP D3 orkestleerlingen hun opwachting. Gezien de wijze waarop ze hun deun tje meebliezen mag KTF de toekomst met vertrouwen tegemoet zien. Met achttien leden nam ook de drumband flink wat ruimte in op het verhoogde podium. Onder leiding van Henk Beijert gaven de trommelaars optre den dat ritmisch goed in elkaar stak Anders dan bij Excelsior, waar de drumband wegens onvoldoende be langstelling in een kleinere percussiegroep is omgezet, lukt het KTF dit onderdeel overeind te hou den 'Een fanfare zonder drumband is niet voor te stellen', doelde één van de muzikanten met name op de opluistering van feestelijke gebeurte nissen. Een feit dat zaterdagavond met het nodige tromgeroffel onder de aandacht werd gebracht Het optreden was de kroon op de 25- jarige loopbaan van Janme Wester- laken, die ooit begon bij drumband Voorwaars Mars in De Koog. Binnen het orkest staat ze bekend als en thousiast en diplomatiek. Het eerbetoon was slechts een on derdeel van de muzikale uitvoering die vóór de pauze een speels karak ter had, waarbi| onder andere werd opgetreden door de mimrettes, die op geheel eigen wijze invulling gaven aan het populaire nummer Toy Box. De wat oudere majorettes lieten zich begeleiden door de drumband en het orkest, maar gingen ook een zomer hit die vanaf band de zaal in schalde met uit de weg. Echte fanfareliefhebbers waren vooral geïnteresseerd in het gedeelte na de pauze, toen het orkest de rug rechtte. Met het naspelen van film- en tv-muziek had KTF het zich met ge makkelijk gemaakt. Want wat is mu ziek zonder de bijbehorende filmbeel den? Vandaar dat op een groot scherm boven de muzikanten de beelden werden geprojecteerd. Ge speeld werd muziek uit Brass Of, over een mijnstadje dat gedoemd is om te sluiten, waardoor ook de brassband ten dode was opgeschreven. Beel den uit Indiana Jones en titelsongs van 007 (o.a Goldfinger en For Your Yyes Only) zorgden voor een feest van herkenning, zelfs zodanig dat gevreesde werd dat de film de aan dacht teveel van de muziek zou aflei den. Neveneffect was dat door het zien van de beelden de toehoorders zich de melodie zó goed wisten te herinneren, dat de speelwijze door het orkest soms wat magertjes afstak bij het origineel. Dat was zeker met het geval bij de muziek van Baantjer, in een door KTF uitgevoerde arrange ment dat uniek is, alleen al omdat het werd geschreven door Marco van Sambeek. De veelzijdige trompettist had hiertoe zelf het initiatief geno men. Dirigent Meijer stak zijn bewon dering met onder stoelen of banken. 'Heel knap, want zoiets vergt kennis over de instrumentatie, over het or kest waarvoor je het schrijft en over hoe het moet klinken.' Fanfare in Es. muziek uit de in 1958 opgenomen film, klinkt eenvoudig. Maar het probleem met simpele me lodieën is juist dat ze zo moeilijk zijn uit te voeren. De verscholen ritmes en accenten zorgden ervoor dat al héél wat orkesten erover struikelden. KTF, dat het imago heeft om nergens voor opzij te gaan, vertolkte het nostal gische sluitstuk van Jan Mul met glans. afgelast Wethouder Nel Eelman (Cultuur} spreekt de gouden KTF-jubilarissen Tammo Lenting, Jan Wieten, Cees Witte en Willem van Heerwaarde toe Jannie Westerlaken werd in het zonnetje gezet omdat ze 25 jaar bij de drumband zit. vervallen Texelse pupillencompetitie ZDH F1-SVO F2 3-1 Texel'94 F3-ZDH E1 1-4 De Koog E2-Texel'94 F1 10-1 Texel'94 E2-SVO D1 0-5 SVC D1 -Texel'94 D5 11-4 De andere wedstrijden werden afgelast Zondag 5 maart WGW A2-Texel'94 A1 WGW teruggetrokken Door onverwachte sneeuwval was de start van de golfwedstrijd van zondag uitgesteld tot 11.00 uur, maar een maal bezig genoten alle 34 deelne mers van het fraaie weer. Onder vrij wel ideale omstandigheden wist Cees Duin beslag te leggen op de maandbeker 1 (handicap 0-26,4), met 19 punten over negen holes. Hij werd op de voet gevolgd door Fleur van Duyl en Margreet de Graaff, die bei den 18 punten hadden. Bij maandbeker 2 (26,5-45) was Cees Zwaan de beste met 25 stable- fordpunten. Koos Jongebreur werd tweede met 17 punten, net voor Manty Wijsman met 16 punten. The longest drive was bij de dames voor Martine Zandee en bij de heren voor Rob Bakker. De neary was voor Jan Pelgrim: hij sloeg zijn bal met één slag tot op een meter van de vlag. Het lukte geen van de dames om met één slag op de green te komen. schrijving start om 12.45 uur in dorpshuis De Wielewaal. Landelijk bekende lopers hebben zich nog met gemeld, maar zeker is de komst van acht Duitse atleten, een groepje van Terschelling en een 78-jarige vete raan uit Harlingen. Wethouder Nel Eelman lost om 13.30 uur het startschot voor de jeugd tot en met 11 jaar, die één ronde door De Waal aflegt, en de jeugd van 12 tot 15 laar, die twee keer het dorp op en neer gaat. Het tweede schot klinkt om 14.00 uur, wanneer de deelne mers voor de 3.5, 10,6 en 21,1 km op weg worden geschoten. De winnaars worden om 16.15 uur gehuldigd. In verband met de wedstrijd gaat de looptraining vrijdagavond niet door. De parkeerplaats bij het Turfveld in de Dennen is niet toevallig als startpunt voor de wekelijkse loop training onder leiding van Coby Bakelaar gekozen: de meeste deelnemers arriveren namelijk met de auto. Zo niet Laurien Bakker, die er dan al een flinke afstand heeft opzitten. Vanaf haar woning aan de Warmoestraat draaft ze, soms via een omweg, naar het bos, om na afloop van de training met de benenwagen weer huiswaarts te keren. Laurien is van de vele hard lopende Texelaars misschien wel het meest in de ban van de duur- sport. Drie tot vier keer per week trekt ze de loopschoenen aan. Za terdag verschijnt ze voor de vierde maal aan de start van de halve ma rathon van De Waal. Aanvang 14.00 uur. Die passie voor het lopen is bij de oud-Hoornder (40) van tamelijk re cente. datum. In september 1996, toen ze lid werd van het loopgroepje, kreeg de duursport haar in haar greep. 'Ik heb gevoetbald, gezaal- voetbald, aan handbal gedaan en aan badminton. Ik was altijd al sportief. Toen ik merkte dat ik bij het lopen goed kon meekomen, begon ik het erg leuk te vinden Ik ben graag bui ten, in de natuur. En ik hou van de gezelligheid. Altijd mensen om je heen. Maar ik loop ook graag alleen Want hardlopen is ook een indivuele sport. Met de groep lopen we soms héél rustig, in praattempo, dat ts een kilometer of elf per uur. Dan raak ik niet buiten adem en dat loopt lekker. Dat omweggetje naar de training van Coby toe, dat is nodig om voldoende kilometers te maken voor de halve marathon Voor het volbrengen van dit onderdeel heeft ze naar eigen zeg gen veel te danken aan Coby en Piet Bakelaar. 'Ze hebben me geleerd wat er voor komt kijken om die afstand te kunnen lopen. Hoeveel training je nodig hebt. Want dat is voor iedereen weer verschillend.' Het lopen van Launen beperkt al lang met meer tot Texel. In januari liep ze samen met Corrie de Jager de halve marathon van Heerhugowaard. Het resultaat mocht er zijn: 'We eindigden bij de dames op de eerste en de tweede plaats.' En een paar weken geleden maakte ze deel uit van de groep die meeliep in de halve mara thon van Schoorl. Het zijn allemaal leuke wedstrijden, maar het haalt het niet bij de halve marathon van De Waal 'Het is een thuiswedstrijd en altijd zó gezellig. Daar werk ik echt naar toe. Al die bekende mensen om je heen. Soep na afloop en je maakt bij de verloting ook nog kans op een leuke prijs. Een prachtig evenement met een mooie route. Het leukste stuk is voor mij altijd over het Meijertebos, want daar woont mijn zus Lenie, die mij daar met de rest van de familie staat aan te moedigen Ik heb één keer de tien kilometer ge lopen en dit wordt de derde keer dat ik de halve doe. Ik probeer altijd met iemand mee te lopen, maar als dat met lukt loop ik de twee ronden net zo graag alleen.' Heeft ze nog een bepaalde tijd in haar hoofd? 'Ik heb de halve twee keer onder de 1.48 uur gelopen Als het even kan hoop ik hem nu ook binnen de 1 50 uur af te leggen. Als het weer maar een beetje wil meewerken. Liefst een lekker zonnetje, want dan komt er veel publiek. En niet teveel wind. Afgelopen dinsdag hebben we met de loopgroep één rondje gelo pen. Toen stond er veel wind en re gen. Best wel eens aardig voor een training, maar bij de echte wedstrijd zou dat zonde zijn. Vooral dat lange eind over de Staart is dan zo zwaar.' Een hartslagmeter behoort niet tot haar standaard uitrusting. 'Maar ik klok mezelf wel. Ik probeer in vijf mi nuten een kilometer af te leggen. Dan zit ik goed.' De vraag is of ze wel eens een hele marathon zou willen lopen. 'Het is wel een wens, maar dan zou ik dat samen met iemand willen doen. Je moet er zoveel tijd insteken. Dan is het toch leuker om het met z'n tweeën te doen.' Niet alleen de soep na afloop en de loterij op startnummer zijn aardig heidjes die de Waalder dorps commissie, organisator van alweer de negentiende halve marathon van De Waal, voor de deelnemers in petto heeft. Een herinnering en video beelden van de wedstrijden zorgen voor een extra dimensie. Net als vo rig jaar staat er een premie van ƒ250,- op het verbeteren van het mannen- en vrouwenrecord op de halve mara thon. Dat staat nu op naam van Katinka Wiltenburg, die de halve in 1991 in 1.20.30 uur liep, en Barry Kneppers, die in 1984 ba 1.07.00 uur over de finish ging. De traditionele estafette is komen te vervallen. Nieuw is het rondje van 3,5 kilometer. Een mooie afstand voor de beginnende loper. Het parcours voert over het nieuwe schelpenpaadje naar De Staart en via de Polderweg terug naar de finish. Deze loop start tege lijk met de 21,1 en 10,6 kilometer. De organisatie hecht grote waarde aan de komst van deelnemers vanaf de vastewal. Speciaal voor hen rijden er taxibusjes vanaf de boot die om 12.35 uur vertrekt uit Den Helder. De overkanters worden teruggebracht naar de boot van 17.05 uur. De in- Het team van De Zwaan 2 zich afgelopen weekend de pioenstitel van de dartcomp toegeëigend, door zusterteai fel in ÏV io< g* !ic lt< ik j r lis >x Zwaan 1 te verslaan. De finale op neutraal terrein - in café In Grooten Slock - gespeeld, wa De Zwaan 2 als grote favoriel de start verscheen, omdat hele competitie nog geen strijd werd verloren. De uitreiking vindt plaats op 11 in Het Cafeetje in Oosterend, afgaand aan de wedstrijden on Texels open kampioenschap Opgeven voor dit toernooi kan tot woensdag 8 maart via telefi (el nummer 318975 of 310240. ■ai De spelers van De Zwaan 1aV'': ieders verrassing in de finale i gekomen, begonnen de wed geconcentreerd en wisten in ds gles twee van de drie partijen te nen. Ronald Braaksma en Duinker versloegen Niels Bakki Paul Witte. De Zwaan 2 stelde een overwinning van Gerrit Janl lu' op Arie Eelman tegenover Inde: 5' bels nam De Zwaan 1 zelfs een sprong van 3-1 en leek voor verrasing te zullen zorgen De Zi 2 had in de onderlinge competitie maar liefst 7-1 van het zuster gewonnen en bleef het hele se> sterker gooien. In de finale wis Zwaan 2 echter alle resterende tijen te winnen om zodoende mei stand van 5-3 de eindoverwinnirj11 behalen De strijd om de derde en vierde pi was een onderonsje tussen de teams van W'tjewel. Aan de insli van beide teams was te merker zij teleurgesteld waren niet in def te staan. De uitslag werd 4-4. bij het eerste team uiteindelijk d werd door een hoger aantal gei nen legs. Stephan Smul eindigde een finish van 128 net één punt ger dan Jan Duinker, maar ac Gerrit Jan Booy (135) en André zer (130) In de Burg. de Koninghal in Den6 begint zaterdag om 15.30 ur wedstrijd de Mareis jeugtfH'Gi Zondag vanaf 14.00 speelt om 14.00 in de Sportlaan in Der- der tegen De Hoppers 2. Vanaf 1V uur nemen de dames het op ts Enkhuizen 1 énpomlc16.45 uur< moet het herenteam^Moppers 2, hl )e hi !X< •ki itc irt as art art ee an ei s, )6 :e t le n B€ et ie ar is m :ilc Ifc m< De dames van T-Fords wonnen gemotiveerd van Klaver Vier ir huisvrouwenleague van de Ter bowlingcompetitie. Mede door game van 172 van Winnie Scfn won Pins van de Juttertjes. te Flair ondanks een mooie game 159 van nieuwkomer Gonny t verloor van WBZ. In de avondleague maakten Heki ketel en Hordifood er een spanne wedstrijd van, maar toen Frans H man een game van 172 van Ma de Ridder beantwoordde met game van 213 stelde hij de winst lig voor Hordifood. Ook sparai was de wedstrijd tussen W'tjewe Badweg Sportief, dat de laa game met niet meer dan eén verschil wist te winnen. Chris Dot wist in deze wedstrijd een pinval 659 te noteren. Omdat de leden Pet's Place hoog boven hun ger delde gooiden, viel ér voor Sp kwartier weinig eer te behalen, danks een game van 199 van Ri Dijt verloor dit team met 4-1.' verloor van Visvogels, dat geen weer had tegen de subliem spelr Tiny Kok, die een game van 18! een pinval van 190 liet noteren, de 176 van Rutger Oosterhuis mo TZN niet baten. Uitslagen: T-Fords-Klaver Vier 3-1Jutter Pins 1-3, Flair-WBZ 1-3. Heksenü Hordifood 1-4. All-Stars-Team 12 5-0. Place-Speelkwartier 4-1, TZN-Visvogels v v k&SV.'L-Y' YsVÖSifcï) Laurien Bakker loopt zich op het Waalenburgerdijkje warm voor haar vierde halve marathon (Advertentie) NOORD - HOLLAND jaarver streelver- totaal sin bruik m' bruik m' verbruit 800 22 41 1000 28 51 1200 33 6: 1400 39 7: 1600 44 8:1 1800 50 91 2000 55 10S 2200 61 111 2400 67 121 2600 72 137 2800 78 14! 3000 83 157 3200 89 161 3400 94 ill 3600 100 3800 105 I9fl J stooktabel 28 februari t/m 5 maai'

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 4